Zeeuwsch-Vlaanderen Walcheren Groot feest rond twee harmonie-jubilarissen ZUID-BEVELAND Versdioore AANGENAAM WACHTEN OP BUS matrassen ij n op drift bjj Breskens CAMERA- INRUILACTIE Burgemeester H. Everwijn naar IV?sterschouwen "prijsbewuste" mensen kopen t/m 6 juni een prima boekhoudkundige kracht MIDDELBURG Nieuwe regeling bakkersvakantie Zaterdag a.s. te Hulst RAAD NAAR KANAALZONE J. E. van Boeyen burgemeester van Tholen Dagblad De Stem OLGA-MATRASSEN ook bij WILKING IN HULST Bloesempuzzelrit Kapelle geslaagd FILM V oorlichtingscen trum Oosterscheldebrug 30 mei open Goes ontving 1800 leden KNCGV Studio geeft opvoering te Middelburg Om de GOESE tafeltennistitels Hengelen in W.-Kapelle 1 enniskampioenschappen EXAMENS HOOLWATKR Vandaag Morgi en DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 20 MEI 1964 (Advertentie) In samenwerking met de damesorgani satie heeft de saneringscommissie van de bakkers van Middelburg een nieuwe va kantieregeling ontworpen. Bezorgden vroeger bakkers brood in de wijken van hun vakantie vierende collega's, thans wil men dat de klanten van de binnenstad zelf hun brood afhalen op bepaalde ver kooppunten wanneer hun bakker met va kantie is. Dit zelf halen zal dan slechts veertien dagen duren, terwijl het voor de niet met vakantie zijnde bakkers een enorme arbeidsbesparing kan gaan. bete kenen. Zij hebben het dan toch al druk genoeg om aan de verhoogde vraag naar brood in de vakantie te voldoen. De klanten in de buitenwijken zullen echter wel hun brood krijgen thuisbe zorgd omdat zij meestal te ver van een bakker afwonen. WERKPLAATSEN WALCHEREN In het jaarverslag 1963 van de stichting „Werkplaatsen Walcheren" is vermeld dat acht personen er in geslaagd zijn een werkkring in het vrije bedrijf te vinden. Hieronder bevond zich één werk nemer. die tien jaar in de werkplaats is geweest. Hij was een van de eei- ste drie werknemers die begin 1953 wer den geplaatst. De plannen om tot een B-afdeling over te gaan hebben in het verslagjaar vaste vormen aangenomen. Het financiële resultaat was, ondanks een niet onbelangrijke kostenstijging be ter dan was begroot. Dit was een gevolg van de werklust van de werknemers, een verbetering van de werkmethoden, het afstoten van financieel ongunstige objecten en een grotere continuïteit van de werkzaamheden. De orderportefeuille is in 1963 steeds goed gevuld geweest. VLISSINGEN REUZEN WALVIS In de verlengde Nieuwstraat alhier wordt vrijdag 22 en zaterdag 23 mei van 10.00 tot 22.00 uur een reuzenwalvis ten toongesteld. Deze walvis, die doorgaat voor het grootste dier ter wereld, is 20 meter lang, vanggewicht was 58000 kg, gewicht tong 2400 kg en gewicht hart 500 kg. Er zal •1oorlopend een spannende voordracht worden gegeven over de vangst van deze gigantische walvis. „TONEELGROEP CENTRUM" Op uitnodiging van de „Stichting Zeeuwse Volksuniversiteit en met mede werking van het „Nutsdepartement Vlis- singen" geeft de Toneelgroep „Centrum" lot besluit van het Zeeuwse seizoen, op vrijdag 22 mei in de schouwburgzaal van „Britannia" een uitvoering van „Huis Clos" („gesloten huis" van Jean Paul Sartre). Vertaling en regie zijn van Walter Kous. Medespelenden zijn Elisabeth Ander sen. Ann Hasekamp, Guus Hermus, Jaap van Donselaar. Voor de pauze wordt opgevoerd „De Luizenbarones" met Ella de Thonars, Nel Knoop, Jan Grefe, van Tennesee Williams De regie en vertaling zijn even eens in handen van Walter Kous. PROVINCIALE DAG Zaterdag 23 mei a.s. houdt de Ver eniging van Volksonderwijs te Vlissiii- gen een Provinciale dag in het „Schelde, kwartier". 's Middags treedt Max Tail leur op in de cantinezaal. vismijn vlissingen In de week van 11 tot en met- 16 mei werden aan de vismijn Vlissingen aange voerd 705 kg garnalen, 1126 kg bot, 2757 kg schar, 2846 kg schol, 560 kg wij ting, 1242 kg tong. 6 kg tarbot, 62 kg griet, 364 kg gabelj'auw, 10 kg paling en 108 kg rog. Breskens RAADSVERGADERING Op maandagavond 25 mei zal een ver gadering van de raad van de gemeente Breskens worden gehouden. Voor deze bij eenkomst is er een vrij uitgebreide agen da. O.m. zullen voorstellen tot verkoop van woningwetwoningen, tot verkoop van grond, tot het beschikken over sub sidie-aanvragen van respectievelijk het Fruitteeltproefbedrijf te Philippine en de Judosportvereniging Breskens, tot het huren van een repetitielokaal voor de plaatselijke muziekvereniging in de Uit komst het Verenigingsgebouw is ge sloopt tot het vaststellen van enige begrotingswijzigingen en tot financiering van een vissersvaartuig. Cadzand TOERISTISCHE GIDS Dezer dagen verscheen de nieuwe toe ristische gids voor Cadzand. Zoals ge woonlijk bevat deze tal van gegevens, die voor de zomerbezoekers van groot belang zijn. Flora en Fauna, busdiensten en ex cursiemogelijkheden zijn duidelijk be schreven. Belangrijk zijn ook de wenken die gegeven worden aan baders in zee en de hoog. en laagwaterstanden die voor de gehele zomer in keurige tabellen vermeld staan. (Hintte GEMEENTERAADSVERGADERING Op 20 mei s'avonds om 7 uur is er een raadsvergadering, waarin gesproken wordt over deelname in kosten voor de verspreiding van een streekfolder in ver band met het toerisme. Tevens wordt over een tweetal subsidies, n.l. voor het speeltuincomité en voor de provinciale commissie tot bevordering van de vee fokkerij in Zeeland. De vergoedingen voor de kleuterscholen zullen ook worden vastgesteld. Verder neemt men een be sluit betreffende de aankoop van meu bilair voor de raadszaal en de aankoop van een elektrische stincilmachine. Voor de aankoop van de gronden in de Teerlingstraat zal nu voor de laatste maal een definitief bedrag voor elke ei genaar worden vastgesteld. voorzitter van de plaatselijke bond voor TFRIVFÏIZFIV Veilig Verkeer, die in zijn toespraak er op wees, dat een groot aantal jeugdigen nu zijn voorgegaan aan de ouderen. Hij bracht dank aan de plaatselijke Rijks politie en de hoofden van de scholen. Ook de burgemeester wees erop, dat de jeugd nu getoond heeft de regels van het verkeer te kennen. Ook hij bra ent dank aan de Rijkspolitie en onderwij zend personeel. Het grootste gedeelte van de verkeersongelukken is te wijten aan onkunde en de burgemeester hoopte, dat nu het diploma een stimulans zal zijn om altijd de regels in acht te nemen. VOETBAL Een vrij groot aantal Terneuzense voetballiefhebbers was getuige van de nederlaag van de gastheren tegen de Engelse club „Dulwich Hamlet F.C-" (2-3). Deze zege was voor de Engelsen wel verdiend. Vooral de Terneuzense achterhoede liet van tijd tot tijd behoor lijke steken vallen. De voorhoede had bovendien pech. BURGERLIJKE STAND HULST BROMFIETS VERDWENEN De heer K. de B. uit Hulst is zijn bromfiets kwijt. Dezer dagen stalde hij het vehikel bij café Van Itegem. Toen hij na een half uur terugkwam bleek de brommer verdwenen. Een onderzoek wordt ingesteld. Koewacht RAADSVERGADERING Vanavond om zeven uur zal de raad van de gemeente Koewacht in vergade ring bijeenkomen in het gemeentehuis- Op de agenda staan voorstellen tot het verbeteren van het wegvak Klapstraat- Van Gaver en tot het aanleggen van een nieuwe weg bij de Kerklaan, terwijl ook de aanleg van het zwembad weer ter sprake komt. Srts van Gent UITREIKING VERKEERSDIPLOMA'S In de raadszaal van het gemeentehuis vond de uitreiking plaats van de verkeer- diploma's door burgemeester R. A. J. den Boer. Ook de voorzitter van de plaatselijke bond voor Veilig Verkeer dr. F. W. Puijlaert en diens secretaris gaven acte de présence, Het was de (Advertentie) JAARVERGADERING SASSE ZWEM EN POLOCLUB „DE BRUINVIS" Dinsdagavond hield de Sasse Zwem en Poloclub „De Bruinvis" haar jaarvergade ring in Hotel Rotterdam. In zijn openingsspeech memoreerde voor zitter M. L. Remery nog het feit, dat de beide waterpolozeventallen kampioen werden in hun afdeling. Dat het eerste zevental zijn promotiewedstrijd won en zodoende in 1964 in de 3e klasse zal uit komen en dat het 2e zevental automatisch promoveerde van de kring naar de bonds- competitie en zodoende in 1964 in de 4e klasse zal uitkomen. De zwem- en waterpoloactiviteiten pas seerden nog uitgebreid de revue bij de behandeling van de jaarverslagen van de secretaris en de technische commissie. Bij de behandeling van het financiële ver slag van de penningmeester bleek, dat 1963 zwaar gedrukt heeft op de vereni- gingsfinanciën vanwege een groot aantal buitenlandse wedstrijden. Matiging' in deze zal moeten worden be tracht indien geen andere inkomsten wor den verkregen. Aangezien de KNZB de contributie drastisch heeft verhoogd blijft er niets an ders over dan de verenigingscontributie te verhogen. Met een kleine verhoging zal men trachten aan deze financiële moei lijkheden het hoofd te bieden. De heren W.F.S. Remery en E.L. de Vriend werden bij enkele kandidaatstel ling herbenoemd. De voorzitter deelt mede, dat het be stuur in de technische commissie heeft benoemd mej. M. Wijnacker, mej. C. Me- lieste en de heren P. C. Bockstael, A. Vermast en J. v. d. Berghe. De voorzitter dankt de scheidende T.C.- leden de heren W.F.S. Remery en P. de Vries. Vooral de heer P. de Vries brengt hij dank voor de vele jaren dat hij T.C.- lid is geweest en hoopt van harte dat, als men zijn technische adviezen nodig heeft, hij die dan zal willen verstrekken. Bij de behandeling van het aanstaande seizoen is vooral de aanstaande water- polocompetitie een ernstig punt van be spreking. Men eist, dat het eerste zevental op weekavonden in Tilburg, Eindhoven, Barendrecht en Schiedam moet spelen. Ook de Ronde van Sas kan in zijn huidi ge vorm niet gehandhaafd blijven, omdat ondertussen Rijkswaterstaat de midden- kanaalarm afgesloten heeft en dichtge- spoten. Met Rijkswaterstaat zal overleg gepleegd worden om een ander traject uit te stippelen. Men oppert, indien in de toekomst mocht blijken, dat de 2 km niet meer in het kanaal gezwommen zou kun nen worden, deze afstand toch te handha ven, maar om te trachten deze wedstrijd dan in de Braakman te doen zwemmen. De voorzitter deelt mede, dat men de senioren kampioenschappen heeft toege wezen gekregen en dat men van plan is een kringwaterpolotournooi te organise ren alsmede internationale zwemwed strijden met evt. deelname van Lille, Roubaix en Squale uit Namen. Ook zal men deelnemen aan een 1000 m wedstrijd in de Maas te Namen. Geboren: Anita, dv H. de Lijzer-van Boven; Petra, dv L. Audenaerd-de Cause- maeker; Hendrikus, zv H. van der Hoe- ven-Havelaar; Wilhelmus, zv A, van El- zakker-van den Heuvel; Jacqueline, dv A. Riemens-Heerspink; Philippe, zv B. Verstraeten-Peij; Paulus, zv K. Martens- de Jonge; Jan, zv A. Kuijk-van Weelden; Monique, dv P. Vaal-Weijnen. Ondertrouwd: K. Potvlieger, 23 jaar en L. Brakman, 23 jaar; A. de Gelder, 30 jaar en F. Oppeneer, 29 jaar. Overleden: J. Biersteker, 38 jaar, ev J. Mieras; C. Alleijn, 87 jaar, geh. gew. m. F. van de Waeter; C. Haak, 73 jaar, geh. gew. m. E. van Dixhoorn. V ogelwaarde Op 28 mei zal de raad van de gemeen te Vogelwaarde op excursie gaan naar de kanaalzone, 's Middags zullen de eigenlijke kanaalwerken en de spaarbek kens in de Braakman worden bezichtigd, 's middags is men te gast bij de ge meente Terneuzen. Tussen de bedrijven door zal men om een uur 's middags lunchen. Dan zullen ook, naar men hoopt burgemeester en wethouders van Ter- neuzen aanzitten. Zij leiden later het Vogelwaardse gezelschap door de ge meente Terneuzen rond. Om vijf uur tenslotte ontvangt het gemeentebestuur van Terneuzen de raadsleden van Vogel waarde. IJzendijke VOETBALTOERNOOI Het pinkstervoetbaltoernooi, dat dooi de v.v. IJz.endijke werd georganiseerd is gewonnen door Biervliet, dat in de fi nale IJzendijke met 3-2 versloeg. Overi gens was Biervliet slechts moeizaam in de finale gekomen want er moesten ver lengingen aan te pas komen om Schoon- dijke met 6-4 op de knieën te krijgen. IJzendijke had in de voorronde geen moeite met Hoofdplaat. Uitslag 6-2. De verliezersronde werd door Hoofdplaat met 4-1 gewonnen tegen Schoondijke. TRACTOR BEHENDIGHEIDSWEDSTRIJDEN Zaterdag 23 mei organiseert de afde ling IJzendijke van de r.-k. Jonge Boe renstand op de Markt tractor-behendig heidswedstrijden om het kringkampioen schap. Na afloop zullen in hotel Lievens de prijzen worden uitgereikt. Bij K.B. van 19 mei is met ingang van 1 juni 1964 tot burgemeester van Tholen benoemd de heer Jacob Elbert van Boeyen. De heer van Boeyen woont in Rijswijk waar hij de functie vervult van commies A ter secretarie. De a.s. burge meester van Tholen werd geboren op 27 mei 1931 te Voorburg. Na eerst vier jaar op de gemeentesecretarie te Soest werkzaam te zijn geweest, kwam hij in 1954 als ambtenaar op de gemeentesecre tarie te Rijswijk, waar hij op alle afde lingen werkzaam is geweest. De laatste vijf jaar is hij verbonden geweest aan het kabinet, waardoor hij kennis nam van alle principiële zaken die er in Rijs wijk speelden, zoals ontwikkelingsplan nen etc. De heer Van Boeyen is Ned. Hervormd en zijn politieke richting is C.H.U. Dagblad voor Zeeland kantoren voor Zeeuwsch-Vlaanderen: Steenstraat 14, telefoon 2377 Hulst voor Walcheren en Zuid Beveland. Klokstraat 1 telefoon 6252 GOES Eerste redacteur Exploitatie- Verkrijgbaar bij alle goed gesorteerde zaken. inspectie Zeeland L. K. M DE JONG tel. 2377 Hulst voor Zeeland F. DE LIGT tel. 6252 Goes privé 7300 Goes Redacteur voor Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen en Kanaalzone W. WOLTERS tel. 2377 Hulst privé 2572 Huls» Redacteur voor W est-Zeeuwsch-V laanderen J. PETIT, Breedestraat 3A, Oostburg tel. 01170-2991 Redacteur voor Zuid-Beveland en Walcheren. S. AUGUSTIJN tel 6252 Goes Rayonbeheerder voor Zuid-Beveland en Walcheren K. MENU. tel. 6252 Goes Prijs voor losse advertenties, bestemrt voor de editie Zeeland t 0,18 oer mm 1 mm ingezonden mededelingen 2Si mm gewone advertenties Bij contract aanzienlijke reductie „Kleintjes": 3 regels oi minder I.— elke regel meer 0,25. Als één regel gelden 23 letters en/ot leestekens. Bij plaatsing ook ln de Brabantse oplage resp. f 1,60 en 1 0,60. Bil 3 achtereenvolgende ongewllzlgde olaatsingen de derde plaatsing tegen half geld. GOES JUBILEUM AMBACHTSSCHOOL In de kantine van de ambachtsschool is de heer Traas, leraar a.v.o. gehuldigd, naar aanleiding van het feit, dat hij 25 jaar bij het onderwijs werkzaam is ge weest. Sinds 1955 is de heer Traas ver bonden als leraar aan de ambachtsschool. De heer Traas ontving fraaie geschen ken van bestuur, personeel, lerarenorga nisatie en schoolclub. De directeur schet ste de verdiensten van de heer Traas, zowel wat betreft het onderwijs als wat betreft de nevenfuncties, die hij vervult. De heer Beenakker sprak namens de bond van leraren en de leerling Parmen- tier namens de schoolclub. Kapelle ACTIE VOOR KERKRESTAURATIE In de afgelopen maanden heeft een bakker in Kapelle eierkoeken verkocht ten bate van de restauratie van de Herv. Kerk in Kapelle. Deze actie is thans afgesloten en aan de restauratie' commissie kon dezer dagen een bedrag van f 500.zijnde de netto opbrengst van deze actie, worden afgedragen. Het actiecomité voor de restauratie van de kerk is gestart met de voorbe reidselen voor een grote werkactie ten bate van deze restauratie- Alle gemeen teleden boven de veertien jaar wordt gevraagd een dag te werken voor de kerk. Op welke wijze men dit doet wordt geheel aan de mensen overgelaten. Een groep van medewerkers gaat alle gemeenteleden bezoeken, een werkkaart uitreiken en persoonlijk opwekken om mee te doen aan deze actie. Ovezande KONINGSCHIETING De drie plaatselijke handboogverenigin gen te Ovezande hebben hun jaarlijkse koningschieting op de staande wip ge houden. Voor deze gelegenheid waren de beide wippen van Willem Teil beschik baar. Bij de vereniging Spes-Nostra, was het de heer H. Koens die de titel na 10 schoten behaalde. En de heer Bertus Vermuelen wist bij Zeelandia koning te worden door de meeste kleppen voor zijn rekening te nemen. Intussen was Willem Teil op de eerste wip met 30 schutters de strijd om de titel begonnen. Na enkele ronden wist E. Rent- meester de koningsvogel te treffen, maar enkele schoten nadien deed Raas met een welgemikt schot de vogel in het gras be landen. In de laatste ronde wist J. Doene ook nog een treffer te plaatsen, zodat na 10 ronden drie man zich hadden geklas seerd voor de kamping van 5 ronden. In (Van onze verslaggever) Zaterdagmiddag en -avond a.s. zal de koninklijke stedelijke harmonie tc Hulst groot feestvieren rond de twee jubila rissen van liet muziekgezelschap: Frans de Bruyn, die zeventig jaar lid is ge weest en Theo Vlassenrood, die de har monie zestig jaar heeft gediend. En met de harmonie zal heel Hulst feestvieren. Dat is tenminste de bedoe ling van het harmoniebestuur. „Wanneer er twee zulke unieke jubileums moeten worden gevierd moet de hele gemeen schap meedoen", zeggen ze. En, maar dat tussen haakjes, men wil het publiek weer eens laten zien tot welke grote dingen de „koninklijke stedelijke" weer in staat is, sinds enige tijd geleden onder leiding van de bekwame directeur P. Heynde- ricks met de heropbouw van het gezel schap werd begonnen. Om half vier 's middags zullen de beide jubilarissen van hun respectieve wonin gen worden afgehaald door leden van de harmonie. De heren De Bruyn en Vlas senrood en hun echtgenoten en de andere leden van het gezelschap zullen daarna, om vier uur, op het gemeentehuis wor den ontvangen door de burgemeester, de (Van onze verslaggever) In Breskens circuleerden gisteravond verwarde berichten over een mijn die op drift was. De mijn werd voor het eerst gesignaleerd tussen vijf en zes uur. Een vissersschip, de BR 52 van schipper Lo- bel, zou de mijn liebben opgevist en op het strandje bij Breskens hebben gedepo neerd. Bij hoogwater is de mijn echter op drift geraakt. De veerdienst Vlissingen- Breskens heeft hinder ondervonden van de mijn. Het binnenvaren in de veerhaven van Breskens geschiedde uiterst voor zichtig om zo min mogelijk trillingen in het water te veroorzaken. De veerboot had geen vertraging. De mijnopruimings- dienst te Vlissingen heeft gisteravond maatregelen getroffen om het gevaar op dit druk bevaren punt op te heffen. Om kwart voor elf gisteravond kon niemand ons nog zeggen of de mijn inderdaad ge borgen was. Het marineschip, de H.M. Leersum, dat op weg was van Vlissingen naar Den Helder, is teruggeroepen. Het heeft opdracht gekregen de myn zo mo gelijk te bergen. heer A. L. S. Lockefeer. Om zes uur zit het feestvierende gezelschap vervolgens aan een koffietafel aan, die overigens zal worden voorafgegaan door een waar schijnlijk uitbundige rondgang door de stad. die zal getuigen van de feestvreug de. die zich dan van de harmonieleden meester zal hebben gemaakt. In de zaal van het grootpatronaat zal om 8 uur een kort maar desalniettemin groot galaconcert worden gegeven. Tussen de uitvoering van de verschillende, speciaal voor deze gelegenheid ingestudeerde nummers door, zullen de beide jubilaris sen aan een hulde worden onderworpen. Na het concert zal de zaal worden ont daan van alle overbodige stoelen en ver dere obstakels, opdat een dansfestijn zal kunnen plaatsvinden. Voor de muziek zullen „The Evergreens" zorgen, een or kest dat grotendeels bestaat uit leden van de harmonie. Iedereen heeft op deze avond gratis toegang. Dezer dagen zullen huis aan huis fol ders worden verspreid, waarin de ge meenschap van Hulst mededelingen ge daan zullen worden over de feestviering. Er is in Kapelle-Biezelinge druk ge puzzeld door automobilisten, bromfiets berijders en fietsers. Dat gebeurde tij dens de puzzel-oriëntatie bloesemrit die werd georganiseerd door de midden standsvereniging „Handelsbelangen" en waaraan werd deelgenomen door 82 per sonen. De tocht door het Kapelse fruitland liep over een afstand van 51 km en lag vrijwel geheel op het grondgebied van deze gemeente. De start was in de Van der Biltlaan en finish bij het ge meentehuis in Kapelle. Tijdens een bijeenkomst 's avonds in hotel „De Zwaan" reikte voorzitter H.J. Blok van de vereniging „Handelsbelan gen" de prijzen uit, terwijl de heren M. C. Duynhouwer en M. J. Groen- leer, die de rit in elkaar hadden ge zet, vertelden waar de knelpunten la gen. De prijzen werden als volgt be haald: Autoklas: 1. L. Wirtz, Oudelande 111 strafpunten; 2. C. P. van Viegen, Oostkapelle. 153; 3. V. Gijzei, Kapelle 155; 4. L. J. Gakeer, Goes, 199; 5. J.J. Ganseman. Kapelle. 208; 6. L. D. Ver- couteren, Yerseke, 218; 7. F. D.iynhou- wer, Kloetinge. 234; 8. C. Kloosterman, Biezelinge, 244; 9. L. C. Hubrechtse, 's-Gravenpolder, 244; 10, Mejuffrouw D. Zandee, 's Heer Arendskerke. 244. Bromfietsklas 1. C. Mallekote, Kapel le, 166 strafpunten; 2. J. v.d. Berge, Kloetinge. 183; 3. F. Harink, Goes, 185; 4. P. J.Maas, Eliewoutsdijk 194; 5. J. P. Dalebout, Kloetinge. 195; 6. C. Rouw, Goes, 196; 7. H. Baay. Kapelle, 200; 8. M. P. van den Bosch, Yetseke, 200; 9. J. C. Moeleker, Goes, 213. Fietsklas 1. Sari van Overbeeke, Ka pelle. 149 strafpunten; 2. Nico Evers- dijk, Kapelle, 162; 3. Rob van Aert, Kapelle, 164; 4. Jan de Jager. Kapéile, 167; 5. Willy Westerweel, Goes, 239; 6. Ko Hoogstrate, Kapelle, 241. U krijgt voor uw oude camera 7,50. f 10,- of 15,- terug VOOR DE AMATEUR DIE HOGE EISEN STELT FOTO CINE de eerste wist J. Doene al een treffer te maken en daar de beide andere kampers misten was J. Doene koning voor 1964 op de staande wip. Intussen was de liggende wip opge steld in de doelen en werd ook daar om de koningstitel gestreden. Na 10 ronden waren er 6 gegadigden die de vogel had den geschoten en weer was het de heer J. Doene die als koning uit de strijd te voorschijn kwam. De heer J. Doene mag zich dus voor 1964 koning noemen van de staande en liggende wip, een prestatie die nog maar een enkele keer onder de schutters van Willem Tell is voorgekomen. DOELSCHIETEN De handboogvereniging St. Sebastiaan te Ovezande hield haar schieting op de doelen bij de heer G. Doene, deze schie ting geldt voor korps en selectie. Meeste punten 224 P. de Koeyer van St. Sebastiaan te Yerseke; meeste rozen: J. Doene van St. Sebastiaan te Ovezande; meeste negen: C. D. Raas, idem; meeste achten: M. Glerum van St. Sebastiaan te Yerseke; meeste zevens: K. L. v. Steen bergen van St. Sebastiaan te Ovezande; meeste zessen: Jac. de Baar. idem; mees te vijven: P. Steketee van St. Sebastiaan te Yerseke; meeste vieren: J. Beulens van Juliana te Kwadendamme; meeste drie- en: A. de Koster van St. Sebastiaan te Yerseke; meeste tweeën: P. Schreurs van St. Sebastiaan te Ovezande; meeste enen: P. Daalman van Juliana te Kwa dendamme. (Van onze verslaggever) By Koninklijk besluit van 14 mei is per 1 juni a.s. de burgemeester-secretaris van het Zeeuwsch-Vlaamse Zuidzande, de heer H. P. Everwyn, benoemd tot burgemeester van de gemeente Wester- schouwen op Schouwen-Duiveland. De heer Everwijn wordt 23 augustus a.s. 50 jaar en is geboortig van Brouwershaven. Na zijn HBS-periode in Zierikzee be gon de heer Everwijn zijn gemeentelijke loopbaan als 'volontair op de secretarie van zijn geboorteplaats. Tot 1936 bleef hij daar werkzaam, waarna de aanstel ling volgde van onbezoldigd ambtenaar op de secretarie van Duivendijke op Schouwen. In 1938 verhuisde hij naar Zuidzande, waar de heer Everwijn amb tenaar ter secretarie en ontvanger werd. Dit duurde tot 1 mei 1955, toen zijn be noeming tot burgemeester van Zuidzande volgde. Hij trad toen tegelijkertijd af als ontvanger van de gemeente Oostburg, welke functie hij vanaf 15 mei 1941 had bekleed. Het gezin Everwijn heeft zich in het land van Cadzand ondermeer op maat schappelijk gebied veel verdiensten ver worven. De heer Everwijn bekleedt inl het verenigingsleven tal van functies. Enkele ervan: voorzitter van het Provin cial^ Zeeuwse Groene Kruis en de plaat selijke afdeling daarvan, secretaris-pen ningmeester van de stichting beschutte werkplaats, lid van het dagelijks bestuur van het borgstellingsfonds voor de mid denstand, vice-voorzitter van de wild- schade-commissie van Zeeland en waar nemend-voorzitter van de afd. West- Zeeuwsch-Vlaanderen van het Roode Kruis. Mevrouw L. C. Everwijn-Van den Bout heeft zeer nauwe bemoeienis met het regionale verenigingsleven en heeft verscheidene bestuursfuncties. Burgemeester Everwijn is Ned. Her vormd en lid van de V.V.D. Het voorlichtingscentrum over de bouw van de Oosterscheldebrug, dat te Col-Ljns- plaat is gebouwd, zal zaterdagmiddag 30 mei officieel door jhr. mr. A. de Casem- broot, commissaris van de koningin in Zeeland, worden geopend. Na deze opening zal met de genodigden een vaar tocht naar de in aanbouw zijnde brug worden gemaakt. Het voorlichtingscen trum te Colijnsplaat wordt na de tot standkoming van de brug als dorpshuis gebruikt. Goes stond in het teken van de turn- sport. Ter gelegenheid van de jaarlijkse toogdag van het Zuidergewest van het Koninklijk Nederlandsch Christelijk Gymnastiek Verbond waren namelijk achttienhonderd turnsters en turners naar de Ganzestad gekomen. In de morgen uren werden in de diverse gymnastieklo kalen en op verschillende schoolpleinen voor de 47 deelnemende verenigingen wedstrijden georganiseerd. 's Middags gingen alle verenigingen in optocht naar de Grote Markt, waarbij zij werden vergezeld door veertien korp sen. Aan de tocht naar het centrum van Goes was zowel voor de verenigingen als voor de korpsen een marswedstrijd verbonden, welke bij de korpsen gewon nen werd door Oranje Nassau uit Vlis singen. Het hoogtepunt van deze dag was ongetwijfeld de massale demonstratie, die van drie tot vier uur op het plein van de Grote Markt onder leiding van de heer P. M. van Dijk werd gegeven. Voor het begin van deze demonstratie had de voorzitter van het gewest Zuid van het KNCGV, de heer H. H. J. van Lummel zijn taak overgedragen aan zijn opvolger de heer J. Valckenburg. Aan sluitend op de demonstratie werden de verenigingen en de organisatoren door het college van b. en w. van Goes in hotel „Centraal" officieel ontvangen. (Advertentie) N.V. SLAVENBURG'S BANK -TERNEUZEN-HULST Gevraagd wordt: niet jonger dan 35 jaar. Bankervaring is niet vereist. Alleen schrif telijke sollicitaties aan de directie van Slavenburg's Bank, Terneuzen, Postbus 63, welke sollicitaties vertrouwelijk worden behandeld. Toneelgroep Studio zal bij gelegenheid van haar tienjarig bestaan een jubileum- uitvoering geven in het City-Theater te Middelburg op woensdag 3 juni. Opge voerd wordt „Spinoza" van de Neder landse auteur Dimitri Frenkel Frank. In dit stuk worden de figuren Spinoza en Rembrandt één maand lang, juli 1S56, tegenover elkaar geplaatst. Peter Oosthoek voert de regie. Na afloop van de voorstelling heeft ten stadhuize een ontvangst door b. en w. plaats. Het speelseizoen van de Goese Tafel- tenniscompetitie is afgesloten met een groots toernooi in de enorme fabriekshal van de AKF. Aan niet minder dan 10 tafels werd hard, maar sportief gestre den om de hoogste persoonlijke eer, na dat eerder tijdens de competitie in de klasse A de teams van Harzo I en Har- zo II (Haringman Beton), in klasse B, Harzo III en Goes III en in klasse C, KRAB II, ABS en Goes IV zich de sterk- sten hadden getoond. Gezien de bijzonder interessante com petitie, verwacht de competitieleider voor het komende seizoen weer een toe name van het aantal deelnemers. De resultaten van het dubbelspel, welke werd verspeeld in de kantine van be- tonfabriek Haringman, luidden: Klasse A én kampioen van Goes: L. Traas en L. Jansen. 2 W. de Leeuw-J. Koene, 3 A. Pysny-W. Sleeking. Klasse B en kampioen: E. Capello-R. Traas. 2 E. Janssens-J. Overbeeke. 3 F. Harinck-A. van Tilburg. Klasse C en kampioen J. Geluk-J. Schouwenaar. 2 T. Traas-R. Traas. 3 J. Bustra an- A. Jacobs. Het kampioenschap om het enkelspel werd verspeeld in de kantine van de AKF, evenals de kantine van Haringman geheel belangeloos ter beschikking ge steld en leverde de volgende resultaten op: Klasse A: 1 en kampioen: L. Traas, Harzo. 2 L. Jansen, Harz.o, 3 H. Goovers, Goes. Klasse B: 1 en kampioen: F. Gob- ben, Harzo. 2 E. Capeïlo, Harzo. 3 J. Overbeek, Goes. Klasse C: 1 en kampioen: J. Jansen, ABS. 2 J. Geluk, KRAB. 3 J. Bustraan, Harzo. Onder auspiciën van een comité, ge vormd uit kampeerders van het kampeer terrein 't Hoekje, werd te Westkapelle voor de derde maal een hengelconcours georganiseerd. De prijzen werden gewonnen door: 1 mevrouw van Drost Antwerpen 385 p. wisselbeker en geld. 2 Jos de Bork Ant werpen 150 p- beker, kruik bols en geld. 3 H. J. Teijn Middelburg 150 p. f 40,—. 4 R. Geerts Eikeren 100 p. kruik bols. 5 J. van Dorst Antwerpen 76 p. regenpak. 6 Mevrouw Veldhuis Bergen op Zoom 2 p. aansteker. 7 M. Aben Breda 1 p. tas. 8 Mevrouw Leemans Tilburg 1 p. asbak. Op de tennisvelden van de Terneuzen se club „Animo" hadden wedstrijden plaats voor de jeugdkampioenschappen van Zeeland. Bij het meisjes enkelspel won mej. W. Braak (D.O.S.-Vlissingen) en ook het kampioenschap voor jongens was voor een lid van D.O.S. uit Vlissingen; n.l. J. Hermsen. Kortgene RAAD GAAT VERGADEREN De raad van de gemeente Kortgene zal op maandag 25 mei a.s. in vergade ring bijeen komen. B. en W. adviseren de raad o,a. niet in te gaan 'op het ver zoek van de heer J. C. Holles telle tot het beschikbaar stellen van een strook grond op het haventerrein als werk plaats voor scheepsmotoren, tot het be palen van de subsidie aan de Zeeuwse Muziekschool voor het cursusjaar 1963- 1964 op 3750,—; tot het opheffen van het I parkeerverbod aan één zijde van de Hoofdstraat; tot het verlenen van een j subsidie van 250,— aan het ETI Zeeland in de kosten voor het maken van een film over Zeeland; mejuffrouw C. M. i Stroo te Kats eervol ontslag le verlenen I als onderwijzeres i.v.m. het bereiken van I de pensioengerechtigde leeftijd. De raad j zal ook dienen te beslissen over het beschikbaar stellen van een erediet van f 2830,—, voor de aanleg van een zwem badje bij een nol ten westen van Colijns plaat. SEMI-ARTS De heer G. J. D. Dorrepaal te Ter neuzen is aan de Stichting Kliniscn ho ger onderwijs in Rotterdam geslaagd voor het semi-artsexamen. Morgen, donderdag 21 mei gelden de volgende hoogwaterstanden voor Zeeland: Hansweert 11.49 en 00.00 uur; Terneuzen 11.21 en 23.44 uur; Vlissingen 10.49 en 23.16 uur; Wemeldinge 12.20 en 00.00 uur. Het wachten op de bus kan op die enkele dagendat het echt warm is in ons land, zeljs aangenaam zijn. Zoals hier op het Stations plein te Goes waar je nog een beetje op het gras kunt zitten soe zen ook. VLISSINGEN Alhambra De hofnar, a.l. TERNEUZEN Luxor 20 uur Cleopatra OOSTBURG Ledel 20 uur Cleopatra HOEDEKENSKERKE 20 uur Raadsvergadering SAS VAN GENT Olympia 19.30 uur Cleopatra, 14 J. ANTWERPEN KVO 20 uur In 't Witte Paard

de Stem | 1964 | | pagina 2