Leden Terneuzense veiling: akkoord met nieuwbouwplan Willy de Feber is een talentvolle nieuweling Bruidsjapon onderwerp van rechtsgeding Jaarvergadering in hotel Rotterdam Niet verwacht DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 19 MEI 1964 9 Zeer langdurige verkiezingen Priesterwijdingen te Breda Congres Aannemers- en Patroonsbond te Eindhoven KRAAMZORG OP DE BEVELANDEN EN THOLEN MARKTEN VOOR POLITIERECHTER MIDDELBURG Y.V. Vlissingen vierde feest Rene Pijnen ook ie te Nieuw vliet (Van onze verslaggever) De leden van de Coöperatieve Vruch tenveiling: te Terneuzen hebben tijdens de gehouden jaarvergadering in de beneden zaal van hotel Rotterdam te Terneuzen goedkeuring gehecht aan de nieuwbouw- plannen van de veiling. Men machtigde het bestuur een perceel grond van vijf hectare nabij Driewegen van de gemeen te Terneuzen aan te kopen, optie aan te nemen op een ongeveer even groot aangrenzend terrein over tien jaren, tot het stichten van de nodige gebouwen en tot het aangaan van de daarvoor beno digde geldleningen en wat dies meer zij kortom „alles te doen hetgeen het be stuur en de raad van commissarissen wenselijk voorkomt in verband met de uitvoering van de besluiten tot nieuw bouw", zoals het in de stukken staat. De voorstellen van het bestuur dien aangaande stuitten slechts bij drie van de ongeveer zestig aanwezige leden op bezwaren. De een opperde bezwaren te gen het feit dat het bestuur met betrek king tot de voorgenomen aankoop van gronden alleen zijn voelhorens heeft uit gestoken in de gemeente Terneuzen en bijvoorbeeld niet in de gemeente Zaam- slag. Van andere zijde bleek men op te zien tegen de financiële en andere con sequenties van de besluiten. Ergens bleek ook nog de angst te leven dat het bestuur de zaken te groots wilde aanpakken en werd aangedrongen op de bouw van „wat nodig is" en zich geen overbodige luxe te veroorloven. Vooral voorzitter A. P. E. Rammeloo uit Philippine en de secretaris, dr. ir. J. P. M. van der Wolf uit Hulst traden in het geweer tegen deze „oppositie". Gunstige ligging Van achter de bestuurstafel werd be toogd, dat de nieuwe veilinggebouwen, ter vervanging van de bestaande aan de Kerkhotlaan, een uitermate gunstige lig ging krijgen bij Zaamslag. Er zijn goede wegverbindingen ol die komen er en de grond wordt geheel bouwrijp gemaakt door de gemeente. De grondprijs van t 11,- per m2 werd als „laag" gekwalificeerd. Overbodige luxe kan het bestuur zich niet veroorloven, aldus bijvoorbeeld dr. ir. Van der Wolf, omdat nauwelijks ge noeg financiën beschikbaar kunnen wor den gekregen voor de bouw van een complex dat wellicht reeds in 1970 weer uitbreiding behoeft. Men heeft optie aan genomen op het andere terrein opdat men zo gedurende tien jaren alle eventueel nodige uitbreidingsmogelijkheden heeft. De fruitteelt ontwikkelt zich in Zeeuwsch Vlaanderen zo stormachtig, dat de nieuw- bouwplannen van de veiling alleszins verantwoord zijn en dan ook bij geen enkele bevoegde instantie bezwaren heb ben ontmoet, aldus de heren Rammeloo en dr. ir. Van der Wolf. Met slechts enkele stemmen tegen werden de voor stellen, die overigens ook al in een voorgaande jaarvergadering hebben ge diend, goedgekeurd. Uitgebreid Uitgebreide discussies waren er omtrent een bestuursvoorstel, de fusthuur met tertijd. wanneer daartoe landelijk de mo gelijkheid wordt geschapen, te verhogen. In dit verband werd er op aangedron gen steeds meer gebruik te gaan maken van eenmalige fust, die veel goedkoper in gebruik is. Het meest uitputtend behandelde agen dapunt was ongetwijfeld de verkiezingen voor het bestuur en de raad van com missarissen. De bestuursleden dr. ir. Van der Wolf en de heer G. Cerpentier werden met grote meerderheid van stemmen herko zen. Voor de heer I. de Zwarte, die zich niet herkiesbaar stelde, werd vlot de heer J. Pladdet gekozen. Voor de vaca ture, ontstaan door het aftreden van de heer A. van Hoeve, waren er aanvanke lijk vier kandidaten. Na twee stemmin gen bleven de heren A. van der Bliek uit Aardenburg en R. Vereecken uit Stop peldijk over. De eerste won in de derde stemming. Voor de aftredende leden J. Pladdet en B. Eggermont van de raad van commissarissen werden respectieve lijk de heren A. J. de Milliano uit Oost burg en R. Vereecken uit Stoppeldijk ge kozen. Verzakkingen Er waren ook punten die aan een snel lere afwerking onderhevig waren. Zo machtigden de leden het bestuur een bij Rijkswaterstaat ingediende schade claim af te werken. Op het terrein van de veiling hebben zich enkele verzak kingen voorgedaan, die min of meer ern stige schade hebben aangericht aan de koelhuizen. De verzakkingen zijn ver oorzaakt door de bronbemalingen van Rijkswaterstaat in Terneuzen voor de sluiswerken. De obligaties werden vlot uitgeloot. Het presentiegeld voor commissarissen werd verhoogd en last but not least de jaarverslagen werden goedgekeurd, zon der dat er op- of aanmerkingen waren van de zijde van de leden. Het bestuur werd gemachtigd commissies in te stel len, die de afzet van de verschillende tuinbouwprodukten zullen trachten nog te verbeteren. T oespraakjes Voorzitter Rammeloo dankte de schei dende bestuursleden en commissarissen. Op zijn voorstel werd de heer De Zwarte benoemd tot ere-lid van de ver eniging. De heer IJsebaert dankte het bestuur en raad van commissarissen na mens het personeel voor de ondervonden prettige samenwerking. De heer Ramme loo van zijn kant merkte op dat het bestuur alle waardering heeft voor het werk van het personeel. In de bioscoopzaal hield de heer P. van Lookeren van het Instituut van Tuin bouwtechniek uit Wageningen een ver handeling over de problemen bij het ver voer in de tuinbouw. Hij vertoonde ook dia's en een film. Op zaterdag 23 mei 1964 zal de bis schop van Breda, mgr. C. H, de Vet, in de kathedrale kerk van Breda de heilige wijdingen van het priesterschap, het subdiaconaat en de kruinschering toe dienen aan de volgende kandidaten Priesterwijding Gregorius Petrus Dirven uit Etten (H, Hart van Jezus) Marinus Adrianus Ma ria van Gastel uit Roosendaal (O. L. Vrouw van Fatima) Franciscus Victor Marie Haverbeke uit IJzendijkeLeo- nardus Adrianus Antonius Testers uit Kruisland. Suubdiakenwijding Petrus Antonius Hubertus van Bilzen uit BredaCarolus Albertus Johannes Maria van Boxel uit DongenJacobus Gijsbertus Cornelius Broeders uit Wa genberg Thomas Jacobus Joannes Brooymans uit Nieuw-VossemeerAl- phonsus Charles Cornelis Burm uit Hulst; Johannes Jacobus Constantinus Commissaris uit Rucphen Gijsbertus Ja cobus Maria van Leysen uit Den Hout Paulus Camillus de Maat uit Stoppeldijk Johannes Arnoldus Antonius van Oers uit WouwAntonius Gerardus Maria Pelkmans uit Baarle-Nassau Vincentius Gerardus Petrus Johannes Maria Schoen makers uit Roosendaal Willibrordus Ar noldus Alphonsus Maria Stuyk uit Al phen Johannes Antonius Vincenten uit Breda. Kruinschering Cornelius Petrus Maria Knipscheer uit Den HoutAdrianus Leonardus Gerar dus Mol uit Etten. (Van onze sportcorrespondent) Toen Vlissingen op S septem ber de competitie begon met een 1—2 nederlaag in de thuiswed strijd tegen het nu gedegradeer de M.O.C. en deze koude douche een rveek daarop werd gevolgd door een nog koudere in de vorm van een 90 afstraffing in en tegen Helmond en ook de derde wedstrijd tegen Boxtel) met 3—2 verloor, zal zelfs de grootste opti mist in het roodwitte kamp niet meer aan de mogelijkheid van een kampioenschap hebben ge dacht. IntegendeelMen sprak reeds van een gedemoraliseerde ploeg, die zeker heel wat moeite zou hebben om zich in de eerste klas te handhaven. Maar toen de vierde wedstrijd, tegen De Spech ten, op keurige wijze met 25 werd gewonnen en mèt de terug keer van goalgetter Rob Moens de doelpunten kwamen en het ge brek aan vertrouwen in eigen kracht verdtveen. leefden de Vlissingse supporters weer op. En terecht, want in het verdere ver loop van de competitie moesten de roodwitten nog maar één keer ie bittere pil der nederlaag slik ken. Na een enerverende strijd met diverse concurrenten met als hoogtepunten de beide ontmoe tingen tegen de aloude rivaal en mede-kampioenspretendent Mid delburg. bleek Vlissingen uiteinde lijk toch over de langste adem te beschikken en zo kunnen de Sckeldestedelingen, na in seizoen l%Ui%2 ook al een gooi naar de landstitel te hebben gedaan, op- nieuw de strijd om de hoogste voetbaleer bij de amateurs daan aanbinden. Na De Valk, dat vorig seizoen °P to fraaie wijze het landskam pioenschap behaalde, zal het zui den met de roodwitte Zeeuwen een waardige vertgenwoordiger in de strijd brengen. Van het elftal dat in 196W62 kampioen werd speelden nu nog mee Jo de Waal, Loek Verhuist, Henny van Wezel, Cees Stroo, Rob Moens en Jan de Nooyer (niet heel het seizoen). De overige spelers waren doelman Wim Bis, Henk Daal- huizen, Ko Huser. Henk van Oosterhout. Jan van Huizen. Reserves waren Bram Mabelis Adri Stroo. Finus Gutteling en Wim van Maris. Dg Nederlandse katholieke aannemers- en patroonsbond houdt van 25 tot en met 27 mei in hotel Cocagne te Eindhoven zijn jaarlijkse congres. Op maandag 25 mei worden de congressisten 's middags om half vijf op het stadhuis door het gemeentegestuur officieel ontvangen. De jaarvergadering begint op dinsdag 26 mei 's morgens om kwart over tien en wordt op woensdag 27 mei 's morgens om tien uur voortgezet Tijdens een vergadering van het be stuur van de stichting Centrum voor Kraamzorg voor Zuid- en Noord-Beveland en het eiland Tholen werd de heer J. Burger te Wemeldinge als lid van het dagelijks bestuur herkozen. Het jaarverslag van de secretaris ver meldt, dat in dienst van het centrum begin 1963 werkzaam waren 36 kraam verzorgsters (30 gediplomeerden en 6 leerlingen) en dat per 31 december 1963 in functie waren 37 kraamverzorgsters (29 gediplomeerden en 8 leerlingen). Het aantal verzorgingen over 1963 be droeg 800 (794) en het aantal verzorgings- dagen 8150 (8030). Voor gepensioneerde kraamverzorgsters werd een overbruggingsfonds gevormd, waaruit een toelage kan worden gegeven tussen de 60-jarige en de 65-jarige leef tijd. De hoop wordt uitgesproken, dat alle gemeentebesturen in het rayon van de stichting de subsidie zullen verhogen tot f2 per verzorgingsdag. Wat de tarieven betreft, is het streven van het bestuur er op gericht, om zoveel mogelijk gelijkstelling te bereiken met de tarieven van de andere Zeeuwse kraamcentra. MIDDELBURG, 15 mei Aardbeien: D. Evern E 1.27—1.30, I 1.12—1.30, II 73— 1.21, III 70—93, Cambridge I 1.08—1.31, Regina E 1.21—1.25, I 1.25, II 88—1.07, to maten A II 2.29—2.49, A I 2.61, CC 1.96, kriel 97, groenten: asperges 1.713.72, sla I 9—22, II 6—13, C 8, spinazie I 9—21, II 918, andijvie I 2536, II 1531, pos telein 1134, bospeen 7999, boskroten 5871, rabarber 716, radijs 713, prei 1115, spitskool 47, komkommers groen 75 op 49—60, 60-75 44—50, 50-60 36—49, 40-50 26—39, 30-40 2132. komkommers krom kg 3553, winterbloemkool 4 per kist 56—1.26, 6 46—1.10, 8 24—73, 10 14— 39, 12 1325, 15 1017, aanvoer winter bloemkool 16.000 stuks, kasbloemkool 6 per kist 78—93, 8 59—65, 10 17—46, 12 19—25, 15 15. Een trouwjapon was de inzet van een historie, die begon toen de schoonzuster van de Middelburgse mevr. M. in het zie kenhuis terecht kwam, en eindigde in de Middelburgse rechtszaal tijdens de zitting van de politierechter, mr. B. S. Sieperda. Mevr. M. was de eigenares van de trouw japon. In het ziekenhuis bracht haar schoonzuster haar in contact met de ver pleegster Mattie C., die ging trouwen, maar nog geen trouwjapon had. Mattie kwam naar de japon kijken en had er wel zin in. Na enkele keren passen en vermaken was de japon gereed voor haai en samen werden zij het eens over een prijs van f. 125,. Twaalf dagen latei- keerde het aanstemde bruidje terug in een heel wat minder opgewerkte stem ming, samen met haar moeder. Moeder C. vond de japon niet mooi en bovendien zaten er vuile plekken op, zodat de koop niet doorging. Mevr. M. vond, dat ze dit niet hoefde te nemen en ging welgemoed naar de moeder van de verloofde van Mattie, mevr. V. uit Koudekerke, met de japon in een kartonnen doos verpakt Hier vertelde zij, dat ze van Mattie opdracht had om de japon af te leveren, en vroeg tevens om geld. Mevr. V. gaf haar f. 100 mee uit net potje van haar zoon, en nadat zij beloofd had, de japon op een goed plaatsje te verbergen, zodat haar zoon deze niet zou zien, vertrok mevr. M. Daarna ging mevr. M. naar Mattie toe, en vroeg haar wat ze nu zouden doen. Mattie wilde het eerst aan haar moeder vragen, maar mevr. M zei: „Dan weet ik het wel" en hield de f. 100. Tu hebt wel een beetje eigen rechter gespeeld", vond de politierechter. Mevr. M. beaamde dit volledig, en toonde zi,ch ogenblikkelijk bereid de f. 100 aan mevr. V., die als getuige was verschenen, terug te geven. Toen kwam de streng kijkende officier van justitie, mr A. W. Rosingh, aan het woord, die in zijn requisitoir het woord „oplichting" liet vallen. „Gelukkig is de schade zo juist her stelde, concludeerde hij. en eiste een boete van f. 50, waar mr. Sieperda f. 25 van maakte. De caféhouder A. J. van O. uit Hulst was in de nacht van 17 maart, toen hy in kennelijke staat in zijn auto reed, tegen een gevel in Hulst opgebotst. Uit een bloedproef was gebleken, dat hy 2,10 promille alcohol in zyn bloed had, en dit was voor mr. Rosingh aanleiding om dit een zeer ernstig geval van dron kenschap te noemen Hij eiste een gevangenisstraf van twee weken onvoorwaardelijk en vier weken voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar, een jaar ontzegging uit de rij bevoegdheid en toezicht van het Zeeuws consultatiebureau voor alcoholisme. De raadsman van de verdachte, mr. E. Ti chelman, voerde aan, dat Van O. door omstandigheden een ernstige schok had gehad. De geëiste straf kwam hem dan ook zeer zwaar voor. Mr. Sieperda vonniste een week on voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar, ondertoezichtstelling van Z C.V.A. en acht maanden ontzegging De slager W. G. uit Vlissingen was op 15 maart in Vlissingen aangehouden toen hij onder invloed in zijn auto zat. De officier eiste een gevangenisstraf van twee weken en negen maanden ontzeg ging uit de rijbevoegdheid. De politie rechter maakte de gevangenisstraf een week lichter. Voor hetzelfde feit moest de kraan drijver P. E. N. uit Vlissingen zich ver antwoorden. Hij reed in zijn auto op de Blauwe Dijk in Middelburg toen hij werd aangehouden. De verbalisant vond dat dit een van de lichtere gevallen was. N werd conform de eis van de officier ver oordeeld tot een week onvoorwaardelijk en zes maanden ontzegging uit de rij bevoegdheid. De arbeider P. Z. uit Oostkapelle, die op het landgoed „Zeeduin" werkt, had van zijn werkgeefster de opdracht ge kregen, om, als iemand ondanks het bord „Verboden toegang" de oprijlaan opreed, deze aan te houden en terug te sturen. De tuinder A. D. uit Oostkapelle kwam de oprijlaan opgereden, en, aldus Z., toen reed hij recht op hem af, stopte en toen ik bij hem kwam, reed hij ineens vol gas weg. Hij was hierdoor zo geschrok ken, dat hij met zijn riek een klap gaf op het dak van de auto. De officier vond. dat Z. zijn woede niet op de auto had mogen koelen en eiste een boete van f 40 subs. 8 dagen, en toewijzing van de civiele vordering. Mr. Sieperda von niste f. 25 subs. 5 dagen en wees de civiele vordering tot een bedrag van f. 125 toe. (van onze redacteur; De 18-jarige Willy de Feber uit Sluis kil ziet zijn wielertoekomst met op timisme tegemoet. Met gerechtvaardigd optimisme. Deze talentvolle nieuweling behaalde in het lopende seizoen reeds vier overwinningen, respectievelijk in wedstrijden te Goes en te Slydinge, Lo- vendegem en Adegem in België. In de overige koersen reed liy zich steeds on der de eerste acht en dat wil echt wel wat zeggen, temeer wanneer men in aanmerking neemt dat Willy in 1964 aan reeds 27 wedstrijden heeft deelgenomen. Ook in vorige seizoenen boekte de nieuweling uit Sluiskil veel successen. Een van de muren in huize De Feber is, tot enige spijt van Willy's moeder, geheel opgesierd met bekers, medail les en lauwertakken. Volgend jaar gaat Willy over naar de amateurs. Hij heeft zichzelf voorgenomen duchtig van zich te doen spreken in dit gezelschap. In siders houden er in ieder geval reke ning mee dat de slanke jongeman uit Sluiskil tot grote wielerdaden in staat zal blijken. Zijn eerste furore maakte Willy de Feber in de Tour de Sluiskil, die even veel etappes telde als de grote Tour de France. De ..kleine" tour werd enke le jaren geleden georganiseerd door zuster Marie-Sophie, die haar wieier- minnende pupillen na schooltijd aan enige gezonde ontspanning wilde aeipen. Willy was gedurende twee weken, voor de Terneuzense inspecteur van gemeen tepolitie de wedstrijden stop liet zet ten. heer en meester over zijn concur renten. Om klokslag vier uur na schooltijd schaarde Willy zich in het wielergelid en gaf zuster Marie-Sophie het startsein Meestal reed hij alleen op kop. luid toegejuicht- door de vele volwassen en jeugdige kijkers. Hij werd WILLY DE FEBER zelfs zo door het enthousiasme aange stoken dat hij in de 14e etappe een zwaaiende dienaar van Hermandad, be last met het stopzetten van de wedstrij- den ook zo'n enthousiast supporter van mij. dacht Willy van diens poli tiële sokken reed. De Tour de Sluiskil is nooit beëindigd. Willy had echter be wezen talent te hebben. Willy is een van de leden van een sportieve familie. Zijn vader was vroe ger ook pedaalridder, die ook wel eens een zege in de wacht heeft gesieept. Broer Henk is topscorer van het eerste elftal van de v.v. Sluiskil, dat onlangs kampioen is geworden en een verdien stelijk duivenmelker. -Ome Staf" tenslotte, Willy's trainer beoefent judo als zijn hobby. Alle fa milieleden buigen zich bovendien op de maandagmorgens over de Belgische kranten, waarin in vette koppen de nieuwe successen van Willy de Feber den wielerwereld kond worden gedaan. De voetbalclub Vlissingen, is zaterdag op uitbundige wyzc gehuldigd. In op tocht ging het, na de overwinning tegen Boxtel die het kampioenschap bracht, naar het gemeentehuis. Harmonie ,.Ons Genoegen" speelde vrolijke deuntjes. In aanwezigheid van verschillende wethouders en raadsleden sprak loco-burgemeester W. Poppe be stuur en spelers toe. Hij roemde de pret tige sfeer die bij Vlissingen heerst en de aandacht die er besteed wordt aan jeugd spelers. Spelers, reserves en dames kre gen een aardig cadeau. Voorzitter E Boogerd dankte het gemeentebestuur. In I het Concertgebouw" werd er 's avonds nog lang en gezellig gefeest. (Voor het verslag van de wedstrijd verwijzen wij Inaar onze sportpagina's). (Van onze sportcorrespondent) De felle kemphaan René Pynen zege vierde zaterdag in Nieuwvliet omdat hy de snelste bleek van een grote groep ren ners welke op de finish afstormde. Streekfavoriet Wim du Bois draaide deze middag volgens zijn eigen verkla ring slecht, maar wist niettemin toch op de eervolle tweede plaats beslag te leg gen. Overigens is er in deze course waar in 59 renners van start gingen weinig vuurwerk geweest. Henk Mol en Rini Wagtmans hebben weliswaar enkele malen een poging ge daan los te komen uit de groep maar hun sprong reikte toch niet ver genoeg om een beslissing te forceren. Een groep van c.a. 15 renners zette aan voor de eindspurt waarin Pijnen met en kele lengten voorsprong als eerste over de streep ging. Bij de veteranen waar 30 vertrekkers waren bleek Kees van Est de sterkste. De uitslagen luidden: Nieuwelingen: 1 René Pijnen (Woensdrecht) 70 km in 1 uur 48 min.; 2 W. du Bois (Zuidzande) 3 A. van Est (Fijnaart); 4 W. de Feber (Sluiskil): 5 R. Wagtmans (Zundert): 6 M. van Groezen (Made): 7 C. Rentmees ter (Ovezande): 8 T. Otten (Eindhoven): 9 ex-aquo C. Gentse (Krabbendijke): H. Mol (Lewedorp); J. Mesu (Arnemuiden) J. Beun (Biervliet); J. de Vrieze (Sou burg). Veteranen: 1 C. van Est (Fijnaart) 40 km in 1 uur 12 min.; 2 D. Vroege (Arkel) 3 C. Heijster (Schiedam); 4 P. Post (Baarn) 5. J. Stouten (Amersfoort).

de Stem | 1964 | | pagina 9