Ronde van Italië start met Italiaanse zeges Raymond Poulidor: triomf in Spanje wcüSSK* HENK Nijdam zegeviert in Oirschotse RONDE rjsss»- Huub Zilverberg geeft op in de derde etappe uit de zuiverste tabakken •sss&rr W.BP.-koers Karei Leyten wint 2-daagse DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 19 MEI 1964 Standen RENNERS VOOR RACE TE MAN Wilhelmina 8 en Wageningen 3 Wim van Est 17e in rangschikking HALF AND HALF SHAG Bertus de Vos uitblinker in Stampersgat Overwinning van Rene Pijnen Willy de Feber 2e in Eede V00B met Drie etappewinnaars en drie leiders heeft de prille Ronde van Italië tot nu toe gekend. Zaterdag zegevierde Vito Adorni in de eerste rit en hij nam uiteraard de leiderstrui tot zich. In de tweede etappe zegevierde Dancelli in zijn bloedeigen Brescia. Dat gaf enorme vreugde te meer omdat Dancelli de eerste plaats in het algemeen klassement overnam. Maar ook deze vreugde was van korte duur, want op de der de dag ging de overwinning naar Bitossi, die zich nu met de roze trui omgordde. Een sensatie van deze etappe was de opgave van Huub Zilverberg. De Goirle- naar heeft het vorige jaar een uitstekende ronde van Italië gereden, maar hij kon ditmaal in de openingsritten zün draai niet vinden. Hy gaf derhalve op. UITSLAGEN 1 Vito Adorni, 173 km in 4.33.53 2 Willy Altig op 2 seconden 3 Renato Pellizzoni (Italië) 4 Ercole Baldini (Italië) 5 Michele Dancelli (Italië) 6 Vincenzo Meco (Italië) 7 Italo Zilioli (Italië) 8 Livio Trape (Italië) 9 Nino Bariviera (Italië) 10 Carlo Brugnami (Italië) 71 Ab Geldermans (Nederland) 83 Huub Zilverberg (Nederland). Allen in dezelfde tijd als Willy Altig: 4.33.55. 1000 Cees Lute (Nederland) 4.35.03. ZONDAGRIT 1 Dancelli (Italië) 3 uur 27 min. 3 sec. 2 Vitali (Italië) 3.27.05 3 Chiappano (Italië) 3.27.06 4 Moser (Italië) z.t. 5 Brugnami (Italië) z.t. 6 Jongen (België) 3.28.08 7 Zilioli (Italië) z.t. 8 Adorni (Italië) z.t. 9 Fontana (Italië) z.t. 10 Bariviera (Italië) z.t. Dancelli leidt in het algemeen klasse ment met een totaaltijd van 8.00.58 voor: 2 ex equo Brugnami, Chappano, A. Mo ser 8.01.01, 5 Adorni 8.02.00. MAANDAGRIT 1 Bitossi (Italië) 5.19.56 (gem. 36.238 2 De Rosso (Italië) 3 Poggiaii (Italië) 4 Carlesi (Italië) 5 Everaert (Frankrijk) 6 Enzo Moser (Italië) allen in 5.19.56 7 Cribiori (Italië) 5.20.31 8 Fontana (Italië) 5.20.59 9 Mugnauni (Italië) 5.20.59 10 Taccone (Italië) 5.21.36 45 Lute (Nederland) 5.26.29 63 Geldermans (Nederland) 5.31.15 Zilverberg heeft in deze etappe de strijd gestaakt. Na de derde etappe luidt de algemene rangschikking: Moser (It.) 13.20.17; 2. Poggiale (It.) 13.21.18; 3. De Rosso (It.), 4. Everaert (Fr.), 5. Carlesi (It.) allen 13.21.18; 6. Cribiori (It,) 13.22.09; 7. Dancelli (It.) 13.22.12; 8. Mugnani (It.) 13.22.24; 9. Fon tana (It.) 13.22.24; 12. Pambianco (It.) 13.23.03; 48. Lute (Ned.) 13.29.39; 62. Gel dermans (Ned.) 13.33.17. (Advertentie) De Roemeen Constantin Dimitrescu heeft maandag de negende etappel van de wegwedstrijd Warschau-Berlijn-Praag gewonnen. Hij reed de 213 kilometer van Oberhofz naar Aue in 6 uur 5 minuten en 58 seconden. De Oostduitser Michein werd op bijna een minuut tweede. De Belg Spruyt finishte als derde. De Tsjech Smolik die maandag als vijfde eindigde behield de leiding in het al gemene klassement. (Van onze sportcorrespondent) De KNWU heeft als officiële wieler ploeg die op vrijdag 19 juni zal deel nemen aan de grote ,,Man Iinternationa Cycling Race" op het eiland Man aan gewezen de renners Wim de Jager, Den Haag, Dies Kosten, Kapelle, Wim van Smirren, Amsterdam en Marinus Paul Den Haag. Deze renners worden uitgezonden onder auspiciën van de Ren- en Tourclub ,.Theo Middelkamp" te Goes, die de uitnodiging voor deze race ontving. Als coach zullen zij begeleid worden door de heer J. van Stee, secretaris van die vereniging. Het is echter nog niet ge heel zeker dat Dies Kosten de reis mee zal gaan. Zijn ouders blijken nogal be zwaren te maken. Ook van Marinus Paul is nog niet zeker of hij mee naar Engeland zal vertrekken, omdat bij als geselecteerde voor de nationale ploeg op de Olympische Spelen waarschijnlijk in Aarhus (Denemarken) op de tandem zal moeten rijden. Als reserves zijn dan ook aangewezen: Gaby Minneboo, Heen- vliet, Jos van der Vleuten, Mièrlo en Nico Lute 's-Graveland. Voor de profes sional race, welke op dinsdag 16 juni wordt verreden, vertrekken, eveneens op uitnodiging van de RTC ,,Theo Mid delkamp", een drietal renners uit de equipe van ploegleider Kees Pellenaars. Deze renners zijn: Henk Nijdam, Jos Linders en André van Aert. Pellenaars zei heel blii te zijn met de uitnodi ging van „Middelkamp" deze renners naar deze belangrijke internationale wed strijd te kunnen zenden. Bij de profes sionals werd de race die gaat over 160 km, vorig jaar gewonnen door Tommy Simpson. Bij de amateurs, die 184 km. voor de wielen krijgen, ging vorig jaar de overwinning naar de Engelsman K. Hill. Ook Nederlandse renners, Jo de Roo en Piet Rentmees ter, hebben al grote successen op het eiland Man geboekt. Henk Nijdam uit Zundert is maandag op overtuigende wjjze winnaar geworden van de Torenronde van Oirschot, een wi lierwedstrijd voor profs op een 1200 m lang parcours over een afstand van 110 km. De wedstrijd, die door ongeveer 7000 toeschouwers werd bijgewoond, had aan vankelijk een nogal mat verloop. Nijdam was een van de weinigen, die uitlooppo- g'ingen ondernam. Dertien ronden voor het einde slaagde hij erin aan het pelo ton te ontsnappen en eindigde hij met een voorsprong van 26 sec. op nummer twee. De uitslag luidt: 1. Henk Nijdam (Zundert) 110 km in 2.36.27; 2. Jo de Haan (Osserudrecht) op 26 sec.; 3. Joop Capteijn (Amsterdam); 4. Cees van Amsterdam (Breda); 5. Piet van Steenvoorde (Heemstede); 6. Wim van Est (St. Willebrord); 7. Leo Coe- horst (Tilburg); 8. André van Aert (Zun dert); 9. Jos Linders (Roosendaal); 10. Leo van Dongen (Made). Bij de amateurs, die een afstand van 90 km moesten afleggen, zegevierde de Vlaardinger A. Koevermans in een tijd van 2.07.33. De uitslag luidt: 1. A. Koevermans (Vlaardingen) 90 km in 2.07.33; 2. A. Vlaszak (Best)3. Piet Buuts (Keidonk); 4. Theo Rutten (Leen de); 5. Jos v. d. Vleuten (Mierlo-Hout). HENK NIJDAM ..mooie zege.. (Van onze sportcorrespondent) Wilhelmina heeft de laatste competitie- wedstrjjd in dit seizoen en wellicht de laatste onder eigen naam in betaald voet bal met een éclatante en helemaal niet geflatteerde 8-3 zege op Wageningen be sloten. De ploeg die voornamelijk uit jeugd spelers bestond, overspeelde door een ho ger tempo de gasten voor rust totaal. Nadat v. Schaijk al na drie minuten een fout van de treuzelende R. Meezen had afgestraft 0-1 en Kuhnen even later de gelijkmaker in eigen doel gekopt had 1-1 ontwikkelde de thuisclub zulk een moor dend tempo dat de verdediging van Wa geningen werd murw gespeeld. Binnen een half uur hadden v. Stippent; Gloude- mans, 2x en Jan Burg (3x) de score op 7-1 geschoten. Pas kort voor rust kon Daalderop voor Wageningen wat terug doen 7-2. Na rust bleek de doelpuntenhonger van de Boschenaren wat gestild te zijn. Toch kon Kuhnen pas een tegenpunt scoren nadat Jan Burg, die deze middag gewel dig op dreef was, de stand op 8-2 had ge schoten. Dat het tenslotte bij 8-3 is ge bleven kwam omdat Wilhelmina's voor- waartsen te nonchalant met de kansen omsprongen. (Advertentie) Voor de eerste maal in zijn loop baan is Raymond Poulidor erin geslaagd een grote internationale wielerronde te winnen. De Franse coureur won de eerste de beste „Vuelta" waaraan hij deelnam, maar ergt overtuigend was zijn overwinning niet. Poulidor reed a la Anquetil, zorgde ervoor niet al te veel achterop te raken en nam door een sterk gereden tijdrit de leiding in het klassement over. Zijn voorsprong op nummer twee, de Spanjaard Luis Otano, bedroeg slechts 33 seconden. Het is zeer de vraag of Poulidor bij een sterkere bezetting even eens als triomfator in Madrid zou zijn gehuldigd. De laatste rit, in wezen een criterium in een stadspark te Madrid, kon het klassement niet beïnvloeden. De ploeg genoten van Poulidor beheersten de strijd en Frans Melckenbeeck, een van de „waakhonden" werd voor zijn werk met een etappezege beloond. De Nederlandse ploeg is op een man na voortijdig, geruisloos en eerloos uit de strijd verdwenen. Die ene was „good old" Wim van Est. De Brabander reed vooral in de laatste etappes zeer verdienstelijk en hij eindigde tenslotte op de 17e plaats. Van Est was de enige, die toonde zijn plaats waard te zijn. De formatie, in naam door Ton Vissers maar in feite door Klaas Buchly geleid, kon nauwelijks representatief voor de Nederlandse wielersport worden genoemd Het was bepaald een aanfluiting dat, toen op een gegeven ogenblik enkele tubes van de Nederlandse equipe waren gestolen, er nauwelijks reserve-tubes bleken te zijn waardoor men bij andere ploegen moest lenen. De uitslag van de laatste etappe was: 1. Frans Melckenbeeck (België), 87 km. in 1.58.42 (een minuut bonificatie inbe grepen); 2. José Perez-Frances (Spanje) 1.59.12 (30 seconden bonificatie inbegre pen); 3. Michel van Aerde (België), 1.59.42; 4. Willy Derboven (België); 5. Wim van Est (Nederland)6 Rey (Spanje); 7. Luis Otano (Spanje); 8. Tuur de Cabooter (België); 9. Fians Aerenhouts (België); 10. Antonio Bairu- tia (Spanje), allen in 'dezelfde tijd als Van Aerde. Vervolgens het peloton in dezelfde tijd. Het eindklassement: 1. Raymond Pou lidor (Fr.) 78.23.35: 2. Luis Otano (Sp) 78.24.08 3. José Perez-Frances (Sp.) 78.25.01: 4. Velez (Sp.) 78.25.39 5 Julio Jirpenez (Sp) 78.26.51: 6. Fernando Manzaneque (Sp.) 78.27.54: 7 Uriona (Sp.) 78.29.41 8. Momene (Sp.) 78.32.07; Gabica (Sp.) 78.32.07 10. Bertran (Sp) 78.34.49: 17. Wim van Ést (Ned) 38.48.00. (Van onze sportcorrespondent) Voor wat betreft de amateurs mag Bart Zoet uit Sassenheim zich winnaar noemen van de elfde ronde van Hank die weer uitstekend georganiseerd was en een prettig verloop had. Het par koers voor de amateurs was vry moei lijk. Er was een heuvel in opgenomen die hogal wat vereiste van de stuurmans- kunde. De Wedstrijd werd in hoofdzaak ge reden door de renners Zoet, Polman en Lute. Er waren veel premies en de strijd was spannend. Eerst gingen de aspiran ten en vervolgens de nieuwelingen en amateurs van start. De uitslagen zijn: AMATEURS: 100 km 2.35.07. 1 Bart Zoet uit Sassenheim, 2 W. Breeuwsma uit Utrecht, 3 E. Polman uit Rotterdam, 4 H. Peeters uit Heemstede, 5 N. Lute uit 's Gravenlande, 6 J. v. d. Kloot uit Zun dert, 7 en een ronde achter, H. Peters uit Wiegen, 8 A. Mertens uit Breda, 9 G. Karstens uit Leiden. 10 T. Blom uit Haarlem. NIEUWELINGEN: 60 km in I.31.16. 1 P. de Wit uit Wormer, 2 H. de Graaf uit Hilversum, 3 C. Stam uit Koog a.d. Zaan, 4 J. Brouwer uit Rotterdam, 5 B. Schimpt uit Rotterdam. ASPIRAN TEN: 30 km in 50 min. en 12 sec. 1 H. Leeuwen uit Haarlem, 2 J. Buis uit Zwanenburg, 3 B. v. Lith uit Gellikum. DE BELG Rik van Steenbergen heeft zondag in een omnium te Bilbao de Spanjaarden Francisco Tortella en Fer nando Manzaneque verslagen. BART ZOET heel knap (Advertentie) Karei Leijten, de amateurrenner uit Breda, heeft in het Belgische Marlen- burg een tweedaagse wedstrijd gewon nen. Op eerste pinksterdag finishte de Bredanaar als eerste. Op tweede pink sterdag veroverde hij een 2e plaats, zo dat hij tot eindoverwinnaar werd uit geroepen. Pierre Pellenaars nam de derde plaats voor zijn rekening. De Dinteloordse renner B. Vos heeft tweede pinksterdag te Stampersgat 100 km lang het gehele rennersveld beheerst. Alleen op de eindstreep was hem Kisner uit Amersfoort even te vlug af en ging deze met een paar centimeter voorsprong over de finishiyn. De 13e ronde van Stamepersgat kreeg een grote belangstelling. Burgemeester Th. Andriessen stuurde precies om 1 uur 100 nieuwelingen op pad voor de af te leggen 60 km. In de laatste ronden wis ten zich 5 renners los te werken. Hierbij was de snelste P. Legierse uit Den Bom mel die met een tijd van 1.26.50 over de eindstreep ging. 2 J. de Goede. Bever wijk z.t., 3 P. Kettenis, Den Haag, 4 J. Roosendaal, Steenbergen, 5 C. Kronen, Dordrecht. Van het aanstormende peloton was W. Bravenboer uit Rotterdam de koploper. Bij de amateurs werden vele uitlooppo gingen ondernomen. Het was echter steeds de streekfavoriet B. de Vos uit Dinteloord die de uitlopers wist terug te halen. Dit vroeg zoveel van zijn krach ten, dat hij juist voor de finish werd ge passeerd door Kisner. De uitslag werd hier: J. Kisner, Amers foort tijd 2.14.20, 2 B. de Vos, Dinteloord z.t.. 3 W. Heeren St.-Willebrord, 4 Ser pent Wijk aan zee, 5 Van Gent Leiden 6 Breugel Zevenbergen, 7 P. van Dorst Rotterdam, 8 Middelkoop Rotterdam, 9 Huipveld Maassluis. Nieuweling Rene Pijnen uit Woens- drecht finishte als le in een wedstrijd in het Belgische Wildert. John Leyten uit Breda werd 3e. In Poppel liep John Leyten als 5e bin nen. Bredanaar Theo de Bont werd 3e. (Van onze sportcorrespondent) De wielerkoers voor nieuwelingen in Eede, die maandag werd verreden, lever de een zege op voor de Amsterdammer Leunes, die veel rivalen achter zich liet. Er zijn tijdens deze koers talrijke uit looppogingen ondernomen, o.a. van de Feber, Goossens, Wagtmans en Mol. Maar zij werden allen door een snel reagerend peloton ingehaald. In de eindsprint leek de Feber een goede kans op de zege te maken, maar werd in de laatste meters met een halve lengte door Leunes ge klopt. De uitslag luidt: A. A. Leunus uit Amsterdam, 60 km in 1.37.00 2 W. de Fe ber uit Sluiskil, 3 F. Otten uit Eindhoven 4 R. Wagtmans uit Zundert, 5 H. v. Vught uit Vlijmen, 6 C. Goosens uit Sluiskil 8 Rentmeester uit Ovezande 9 P. Heymans uit België, 10 J. de Vrieze uit Souburg. (Advertentie) W»CHEp!!6 AMSTERDAM

de Stem | 1964 | | pagina 7