Zeeuwsch-Vlaanderen CITOSII2 Walcheren ZUID-BEVELAND KOELKAST LIEBHERR T Drukke receptie van le klasser H.V.V. '24 Hulst Gulle hulde voor EHBO- leidsman Jos. Valckx STUURLOOS MOTORSCHIP SLOEG LEK fant kinder voordeeldag 2.95 bestrijdt pijn e» koorts pijlsnel èn veilig nieuw! Hoe lang nog? Vlag uit voor 65 jaar trouwi Jubileumconcert ,Asaf van Dagblad De Stem Jïiïix after shave lotion TERNEUZEN GEVITAMINEERDE SneLTABLETTEN Muziekconcours te Kruiningen matig bezocht elke Woensdag is Drie medailles in Hulst VROOM DREESMANN Afscheid van burgemeester A. Lockefeer Kindje gewond bij wielerkoers te Hansweert Op de Westerschelde: HOOGWATER Vandaag Morgi en DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 19 MEI 1964 VLISSINGEN OECUMENISCHE AVOND In de aula van de r.h.b.s. alhier heeft ds. H. B. Meyboom, directeur van het Nederlands Protestants Convent, een in leiding gehouden over "De verhouding protestant - rooms katholiek nu". Ds. bleek een sterk voorstander te zijn van de oecumenische gedachte. Hij spoorde iedereen dan ook aan daadwerkelijk aan dit streven mee te werken door onderling begrip en verdraagzaamheid te betrach ten. Het vormen van meer eenheid onder de protestanten in Nederland noemde hij een eerste vereiste als basis voor een ge sprek. Hij benadrukte nog, dat er veel geduld nodig is voor er van een eenheid sprake zal zijn. Hij had veel waarde ring voor het concilie en voor de open hartige wijze waarop de bestaande pro blemen worden behandeld. Tenslotte be antwoordde de spreker nog een aantal vragen. MEISJE ERNSTIG GEWOND Zaterdag stak een achtjarig meisje M. C. de Boulevard Bankert te V lissin- gen plotseling de straat over en werd ge grepen en 15 meter meegesleurd door een P.T.T.-auto. Zij werd met hoofdwon den en vermoedelijk een schedelbasis- fractuur in ziekenhuis „Bethesda" opge nomen. AXEL Ter gelegenheid van haar 50-jarig be staan zal de Christelijk Gem. Zangver eniging ,.ASAF" op zaterdag 23 mei een jubileumuitvoering geven. Aan deze uit voering zal medewerking worden ver leend door mevr. Risseeuw, sopraan en de heer Hamelinck, orgel. Het geheel staat onder leiding van dirigent P. C. Brakman. In tegenstelling met de gewoonte der laatste jaren, waarbij grotere koorwer ken ten gehore werden gebracht, heeft men het thans gezocht in het klein goed". Zo staan op het programma „Hör mein Bitten" van Mendelssohn-Barthol- dy, „Jesus bleibet meine Freude" van Bach enz. Het programma zal worden afgewisseld met samenzang. GOES AANRIJDINGEN-SCHADE Het pinksterweekeinde heeft ook onze stad een aantal aanrijdingen bezorgd. Gelukkig alle zonder persoonlijke onge lukken. Zondagmorgen om half tien re den twee personenauto's op de kruising Kamperfoeliestraat-Leliestraat op elkaar Het gevolg van niet voorrang verlenen was hier de ooreaak van. Er was lich te materiële schade. Even na zes uur waren er twee kettingbotsingen, waar bij vier auto's waren betrokken. Op de Westsingel waren het er twee en op de 's Heer Hendrikskinderendijk even eens twee. Ook hier materiële schade. Op tweede pinksterdag stopte op de Westsingel een auto voor een zebra Ook een tweede auto stopte, maar de derde was te laat en moest dit met lichte materiële schade bekopen. Om 18 uur reed een bromfiets op de Parallelweg op een langzaam rijdende auto. De brom mer werd enkele centimeters korter. Hansweert JAARVERGADERING GILDE De gildebroeders met hun dames zijn voor de jaarlijkse vergadering bijeen gekomen. Rond 7 uur schaarden de he ren zich achter hun vaandel en werd de tocht naar de kerk ondernomen. Daar werd een gezongen H. Mis opgedragen. De dames en heren begaven zich hierna naar de zaal Thalia. Deze avond werd officieel in het gilde opgenomen de heer C. van Langevelde met wiens benoeming men zich in de februarivergadering ak koord had verklaard. Om hun welspre kendheid waarschijnlijk te beoefenen, gaat men naar de Vogelkensmarkt te Antwerpen terwijl aldaar ook nog een rondvaart met de Flandria op het pro gramma staat. Tijdens de jaarvergadering werden nog enkele voordrachtjes gedaan. Dit ook al om het gilde langzaam maar zeker terug te brengen naar de oor spronkelijke opzet. Kapelle VRIENDSCHAPPELIJK VOETBAL Een voetbalelftal, bestaande uit per soneel van het Kon. Kwéekbedrijf Van Ier Have te Kapelle, heeft op het ge meentelijk sportterrein een wedstrijd ge speeld tegen een elftal van het Land bouwcentrum te Goes. De mannen van het Landbouwcentrum' wonnen met 11-4. CONCERT VAN GEWIJDE MUZIEK Er bestond zeer grote belangstelling voor het concert van gewijde muziek, dat de muziekvereniging „Ons Genoe gen" te Kapelle op de morgen van eerste Pinksterdag op de muziektent aan de Van der Biltlaan heeft gegeven. Uitge voerd werden vele geestelijke liederen, die soms door de aanwezigen werden meegezongen. OM DE DAMTITEL Om het persoonlijk kampioenschap van de damclub Kapelle werden de vorige week weer een aantal wedstrij den gespeeld met de volgende uitsla- en: J. J. Ganseman-C. van Liere 2-0; A v.d. Schraaf-L. Adriaanse 2-0; A. v.d. Schraaf-J. C van Liere 2-0 De wedstrijden om het persoonlijk kampioenschap zijn nu zover gevorderd dat zeker is dat de heer A v.d. Schraaf weer kampioen wordt. Hij kan niet meer worden ingehaald. SCHUTTERSWEDSTRIJD Op zaterdag voor Pinksteren or ganiseerde de handboogsociëteit .W.ILq E MTell" te Kapelle een concours op de staande wip waaraan werd deelge nomen door 36 schuters van 11 socië teiten. De uitslagen waren als volgt: Hoofdvogel J. Korstanje. ,,Spes Nostra" Ovezande; le zijvogel Jac. Vermue „Ja- coba van Beieren" Goes; 2e zij vogel J. de Rijke Edele tandboog" OCJde- lande; le hoofdkal C. Remijnse „Spes Nostra" Ovezande; 2E hoofdkal H. Drie- dijk „Doel naar hoger" Wolfaartsdijk; le onderkal L. Meyaard „Juliana" Ou- delande; 2e onderkal E. Rentmeester „Willem Teil" Ovezande; meeste klei ne vogels B. Vermeulen „Zeelandia" Ovezande; le klep A. de Jonge-Rijk Willem Teil" Ovezande; 2e klep J, Rijk idem; 3e klep J. Korstanje „Spes Nostra"Ovezan de. JAARVERGADERING WIJKVERPLEGING Het badhuis -van de vereniging voor wijkverpleging in Kapelle zal in de toe komst op vrijdagavond worden gesloten in verband met de teruggang van het aantal baden dat zich ook het afgelopen jaar weer heeft voorgedaan. In 1963 werden er 7979 baden genomen tegen 8631 in het jaar daarvoor. Gezien het aantal baden dat nog wordt genomen, vindt het bestuur van wijkverpleging het nu niet verantwoord tot sluiting over te gaan, aldus deelde de voorzitter de heer C. Traas mede tijdens de jaar vergadering van de vereningin. In zijn openingswoord wees de voorzitter op het vele werk dat de wijkverpleegster doet. mede door de uitbreiding van de ge meente. De aftredende bestuursleden C. Traas, H. G. van Suylekom en me vrouw A. B. van der have-Wigman werden herkozen. Uitvoerig sond de heer Traas stil bij de besprekingen die zijn gevoerd met de beide materialenverenigingen „Lief- en „Ziekenzorg" te Biezelinge. Men wil dadigheid naar Vermogen" te Kapelle trachten te komen tot een grotere sa menwerking met wijkverpleging. Op 3 juni zal een gecombineerde ver gadering van de drie besturen worden gehouden waarop deze samenwerking na der besproken zal worden. De heer Traas vestigde er nog de aandacht op dat de ruimte voor het opbergen van de ma terialen te beperkt is. Bij een samen werking zou hiervoor een oplossing ge zocht kunnen worden De financiële positie van de vereni ging is gezond. W olphaartsdijk HANDBOOGSPORT De handboogmaatschappij Doel naar Hooger te Wolphaartsdijk hield haar jaarlijkse koningsschieting op de staande wip. De heer J. Ossewaarde wist met een welgemikt schot de koningsvogel af te schieten zodat hij voor het jaar 1964-1965 als koning van zijn maatschappij zal fungeren. DUIVENSPORT De postduivenhoudersvereniging De Blauwe Doffer te Wolphaartsdijk hield enkele wedvluchten. De uitslagen waren: Vilvoord: 1 J. Houtekamer, 2 3 4 5 6 en 8 P. van Loo, 7 en 10 gebr. Houtekamer, 9 P. Dieleman. Mons: 1 en 6 P. van Loo, 2 4 5 en 10 P. Dieleman, 3 8 en 13 gebr. Houte kamer, 7 9 en 14 J. Houtekamer, 11 J. de Jager, 12 J. Eggebeen. Dagblad voor Zeeland KANTOREN voor Zeeuwsch-Vlaanderen: Steenstraat 14, telefoon 2377 Hulst voor Walcheren en Zuid Beveland. Klokstraat 1 telefoon 6252 GOES Eerste redacteur Exploitatie- (Advertenties) Veroverend fris.. HULST „HUWELIJK VAN DE DAG" In de St.-Willibrordusbasiliek zijn za terdagmorgen mej- Rosemiek de Vijlder van hier en de heer A. Jurriens uit Ter- neuzen met elkaar in het huwelijk ge treden. Voor de inzegening bestond gro te belangstelling. Mevr. Jurriens was ge durende vele jaren een van de meest gewaardeerde leden van het Hulster Ge mengd Koor en o.m. hoofd van de „zus- terkleuterschool" in Terneuzen. Dat ver klaart dat vele leden van het koor de huwelijksmis bijwoonden en het manne lijk gedeelte van het koor, dat tevens het basiliekkoor uitmaakt, stemmig een door Perosie gecomponeerde mis zong en tenslotte dat na afloop van de H. Mis de Terneuzense kleuters van „juffrouw Rosemiek" een erehaag vormden bij de uitgang. REÜNIE OUD-LEERLINGEN JANSENIUSLYCEUM In de grote zaal van de Koning van Engeland heeft de Bond van Oud-Leer lingen van het Janseniuslyceum een pinksterreunie gehouden, die in de plaats kwam van de jaarlijkse paasreunie. die dit jaar moest komen te vervallen. Vele ou I-leerlingen hebben zich, zoals gebrui kelijk, uitstekend kunnen vermaken met het ophalen van de nodige schoolherin neringen en met het maken van ettelijke dansjes. Het orkest „The Williams" en een sfeervol ingerichte .wijnkelder' on der het toneel zorgden voor een gezel lige sfeer. De avond werd voor een gedeelte ook meegemaakt door de rector van het ly ceum, de heer P. Boeren. Andere lera ren wel uitgenodigd waren ver te zoeken. Daarmee bleek het bestuur he lemaal niet zo gelukkig. „Wij houden graag contact met de mensen, die ons destijds op zo'n verdienstelijke manier onze levensweg hebben gewezen", zei een van de bestuursleden en hij voegde er meteen aan toe dat het bestuur van de Bond van Oud-Leerlingen stappen zal on dernemen om de leraren van het lyceum de weg naar de bijeenkomsten van de leden van de bond te wijzen- Lamswaarde FRUITTEELTCURSUS BEëINDIGD Gedurende het afgelopen winterseizoen is de fruitteeltcursus, die werd georga niseerd door de plaatselijke afdelingen van de RKJB en de NCB een groot succes geworden. Van de zeventien cursisten die inschre ven, hebben er 13 de cursus beëindigd. Tijdens de dezer dagen gehouden eind- les zijn de getuigschriften uitgereikt. Aan de cursus hebben ook leden van de afdelingen Kloosterzande en Graauw deelgenomen. De lessen werden gegeven door de heer H. Moeliker van de rijks- tuinbouwvoorlichtingsdienst. Na de eindles werden de nodige toe spraakjes gehouden, waarin de cursisten werden gelukgewenst met het behaalde resultaat en waarin de docent, en de bestuurders van de RKJB en de NCB van Lamswaarde, die al het mogelijke hebben mieten doen om de lessen te realiseren werden bedankt voor de ge dane moeite. In een vorig seizoen werd een snoeicursus gehouden, want behalve voor de fruitteelt heeft men in de con treien van Lamswaarde, Graauw en Kloosterzande ook belangstelling opgevat voor de teelt van gladiolen. PINKSTERDRUKTE Op zaterdag vóór Pinksteren had de opening van het „Scheldebad" plaats. Al de eerste dag kwamen er bijna 1800 bezoekers. Zondag en maandag was het bad vanaf 13.00 uur open. Gedurende deze beide middagen werden rond 2700 bezoekers genoteerd. Ook de watertoren had niet over belangstelling te klagen. Gedurende de beide Pinksterdagen heb ben 750 bezoekers vanaf het terras Ter- neuzen en omgeving bekeken. BOTSING Zaterdagavond om kwart voor acht reed de heer P. de Z. uit Terneuzen per bromfiets over het rijwielpad in de Axel- sestraat, richting stad. Bij het naar links oversteken om de Verlenge Van Steen bergenlaan in te rijden verleende hij geen voorrang aan mevrouw de wed. B.-B. uit Terneuzen, die met een personenauto richting Axel reed. Bij de botsing werden beide voertuigen zwaar beschadigd. POLITIE SCHAKELT TAXI IN Op de eerste pinksterdag 's avonds om kwart voor tien hield de gemeentepolitie de Belgische automobilist E. v. R. uit Beveren aan. Nadat tegen hem proces verbaal was opgemaakt kreeg de man gelegenheid zich per taxi naar huis te laten vervoeren, omdat hij in kennelijke staat van dronkenschap verkeerde. didaten die examen deden werden er drie afgewezen. De geslaagden zijn de dames: Ria van den Abeele, M. de Caluwé, Myr. Geerinck, mevr. D. Gijsel- Lippens, Truss Gijsel, Loes de Hulsters, Elly Laurijs, mevr. I. Soethart-Talboom, Marleen Strobbe, Ancy Vervaeck, mevr. J. de Witte-de Goey, mej. Hamerlinck uit Sas van Gent, en de heren: G- de Bak ker, G. de Buck, J. Ferket, W. Gijsel, H. de Jaeger, kapelaan Van Arendonck, N. Laurijs, Fr. van Poecke, R. Thomas, R. Vervaet, C. de Witte- (Advertentie) (Advertentie) Dat komt door het speciale Citosil procédé. Doe zo'n modern sneltablet in 'n glas water. Kijk, het valt uiteen in een nevel van micro-deeltjes. Pijlsnel: zo kan uw bloed het sneller opnemen. Veilig: zo maakt uw maag geen bezwaar. de gele sneltabletten met de pijlen. Pijn en koorts verhogen de behoefte aan vitaminen: Citosil bevat Bi en C. Om u te beschermen tegen infectie - om uw weerstand te verhogen. Citosil is een sneltablet. Dus: zonder bijmenging van schadelijke stoffen, enkelvoudig, veilig. 20 stuks f 1.-. tegen pijn, griep en koorts VOOR VERKEER GESLOTEN Sedert zaterdag werden door de dienst gemeentewerken de Frans Halsstraat en Pieter de Hooghstraat voor alle verkeer gesloten. W estdorpe EHBO-EXAMEN De cursus EHBO, gegeven door dok ter Du Puy, is geëindigd. Van de 26 kan- De belangstelling voor het muziekcon cours te Kruiningen was matig. Om tien uur vond een officiële ontvangst plaats op het gemeentehuis door burgemeester Schipper, waar tevens het woord voerde de heer J. den Burger, voorzitter van de Zeeuwse bond van fanfare- en har moniegezelschappen. Om kwart voor elf trok E.M.M. uit Kruiningen naar het concoursterrein in het Eindje De Ronde op de weide van de heer Suy- De jury, bestaande uit G. Boedeyn ujt Hoorn, O. v. Hemel uit Hilversum en P. v. Mever uit Rotterdam, maakte de vol gende uitslag bekend: Derde afdeling juegdkorpsen: Jong Euterpe uit Heinkes- zand, 50 p. en eerste prijs. Derde afd. fanfare Prinses Juliana uit Baarland 78 p. en derde prijs- Crescendo uit Hei ningen 90 p. en 2e prijs, 'tweede afde ling jeugdkorps Vlijt en Volharding, Souburg, 104 p. en eerste prijs. O.K.K. uit Borssele, 44 p. en 2e prijs- ..e af deling fanfare, Advendo uit Wolphaarts dijk 42 p. en 2y prijs. O.N.D.A. Mid delburg 44 p. en 2 e prijs. Eeerste af deling harmonie, E-M.M uit Kortgene 101 p en le prijs. E.M.M. uit Krui ningen 45 p. en 2e prijs. Afdeling uit muntendheid fanfare Vooruit uit Waarde 100 p. le prijs. Arnes Genoegen uit Ar- nemuiden 47 p. en tweede prijs- O.N.D.A. uit Ritthem, 76 p. en 3e prijs. Ere- afdeling fanfare ON.D.A uit Nieuw- en St Joostland, 45 p. en 2e prijs. Vaan delafdeling fanfare, Vlijt en Volharding uit Souburg 103 p. en le prijs. Excel sior uit Kloetinge 113 p- en eerste prijs met lof van de jury. Het concours vond plaats voor het nationaal federatief muziekconcours en werd georganiseerd door de bond van harmonie- en fanfaregezelschappen Zeeland. (Van onze verslaggever) HVV '24 te Hulst de eerste Zeeuwsch- vlaamse le klasser in de KNVB heeft zaterdag bij gelegenheid van het kam pioenschap een drukke receptie gehou den. Van heinde en verre zijn zowel in- dividuelen als verenigingsdelegaties hun gelukwensen, veelal van geschenken ver gezeld, komen aanbieden. Ook het aan tal schriftelijke felicitaties en bloemstuk ken was indrukwekkend. In het met geelblauwe guirlandes ver sierde clublokaal steeg een spontaan ap plaus op bij binnenkomst van oud-secre taris H. Veraart, wiens recente verhui zing naar Terneuzen bijna een bestuurs crisis veroorzaakte, aangezien een ge schikte opvolger onvindbaar scheen. Het moet hem daarom veel deugd gedaan heb ben zijn voormalige clubmakkers thans op deze feestelijke manier verenigd te zien en hij maakte daar dan ook geen ge heim van. Als ingewijde meende hij te mogen stellen, dat HVV het thans behaal de succes ten volle verdiende, want on danks verschillende moeilijkheden heerste er steeds een voortreffelijke teamgeest en werden met name ook de trainingen goed bezocht. De exsecretaris herinnerde eraan, dat hij voor de aanvang van het seizoen in een extra sporteditie van het Dagblad De Stem reeds zijn vertrouwen had uit gesproken in het gooien van hoge ogen, waarom hij later vele malen geplaagd werd Een speciaal woord van lof richt te hij tot de oudste speler, Leon van Dor- selaer, die ondanks persoonlijke moeilijk heden altijd een voorbeeld is geweest voor de jongere generatie. Gelukwensen en geschenken waren er in overvloed voor H.V.V. tijdens de receptie, die zaterdag werd gehouden. Hier biedt de heer C. Schelfhout van de v.v. Hontenisse voorzitter G. Bod daert van H.V.V. èn zijn gelukwen sen èn een wedstrijdbal aan. deels te danken was aan de heer Veraert. Ruim een uur heeft de gelukwens- parade geduurd. We zagen daarbij o.a. bestuursdelegaties der voetbalverenigin gen Hontenisse, Steen, Graauw, Clinge en Axel. en representanten van de mid denstandsvereniging, de V.V.V., de Kunst kring „Van den vos Reinaerde", het r.-k. Hulsters Gemengd Koor, de biljartclub HBC en de scheidsrechterscommissie oost- Zeeuwsch-Vlaanderen. Verscheidene oud-bestuursleden, vete ranen alsmede ere-voorzitter V. Gassen, behoorden tot de stroom individuelen, waarbij we verder o.a. zagen deken A. Koopmans en zijn kapelaans, de adjudant der rijkspolitie Eeckman, enkele paters Maristen, raadsleden etc. Ook schriftelijke felicitaties, bloemen en geschenken kwamen er binnen. Na afloop der receptie heeft het feeste lijke gezelschap nog het genoegen ge smaakt zich door het drukbevolkte win kelcentrum „geblazen" te zien door de Koninklijke Stedelijke Harmonie met haar spectaculairs drumband, waarna een ge meenschappelijke maaltijd zich goed liet smaken. Tenslotte was er een balavond. Men hoort vaak zeggen: Zeeland gaat een stormachtige ontwikkeling op het gebied van de recreatie tegemoet. Die ontwikkeling staat nog maar aan het begin. Maar waarschijnlijk hebben wjj gistermiddag en gisteravond een voor proefje gehad van lioe het worden zal. Vanaf 14.15 uur tot gisteravond heel laat is Zeeland leeggelopen met weekend toeristen en dagjesmensen. Langzaam leeggelopen. Vlug kon het niet. Van Wal cheren tot Bergen op Zoom had deze verkeersstroom een gemiddelde snelheid van hooguit 15 km per uur. Rijksweg 58 was één, zeventig kilome ter lange, flessenhals. En in die flessen hals zaten dan nog verschillende strop pen ook. Ongelukken, waarvan enkele met ernstige afloop, konden niet uit blijven. Op het eind van zo'n pinksterweekend komt natuurlijk alles tegelijk. Maar over enige tijd zal de drukte van gisteren een normaal verschijnsel zijn 's zomers. Zijn niet alle prognoses over de toena me van de verkeersintensiteit tot nu toe haast belachelijk voorzichtig geweest? Wordt het, met het voorbeeld van giste ren voor ogen, dan niet echt hoog tijd, dat de verbetering en de verdubbeling van rijksweg 58 op zeer korte term&li ter hand genomen wordt? Nog maar enkele dagen geleden heeft de Tweede Kamer de minister verweten te weinig aandacht aan de verbetering van het wegenstelsel te besteden. De we gen vormen een sluitpost op de begro ting, is al gezegd. In Zeeland kan deze politiek op korte termijn tot een chaos leiden. Een chaos, bovendien, die ten nadele zal zijn van de recreatieve ont wikkeling in deze provincie. Over de verbetering van rijksweg 58 wordt al heel lang gesproken. De plan nen liggen al lang kant en klaar in Den Haag. Volgens een o.i. optimistische schatting duurt het nog minstens tien jaar eer de verbetering van rijksweg 58 een feit zal zijn. Wij zijn benieuwd welke gemiddelde snelheid de pinstertoeristen over vijf jaar zullen moeten aanhouden, wanneer zij op weg zullen zijn naar huis. Oud-voorzitter A. Koppendraier, die reeds zevert kampioenschappen beleefde en destijds het eerste elftal zag opklim men van de vierde naar de tweede klas, haalde een serie herinneringen op. Voorzitter G. Boddaert belichtte de vele verenigingsverdiensten der beide oud-be stuursleden en stelde onder daverend ap plaus vast, dat het huidige succes goed- inspectie Zeeland L. K. M DE JONG tel. 2377 Hulst voor Zeeland: F DE LIGT tel. 6252 Goes privé 7300 Goes Redacteur voor Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen en Kanaalzone W. WOLTERS tel. 2377 Hulst privé 2572 Hulst Redacteur voor West-Zeeuwsch- V laanderen J. PETIT, Breedestraat 3A, Oostburg tel. 01170-2991 Redacteur voor Zuid-Beveland en Walcheren: S. AUGUSTIJNtel. 6252 Goes Rayonbeheerder voor Zuid-Beveland en Walcheren K. MENU. tel 6252 Goes Prijs voor losse advertenties, bestemd voor de editie Zeeland t 0.18 Der mm 1 mm ingezondeD mededelingen 2V? mm gewone advertenties Bij contract aanzienlijke reductie „Kleintjes": 3 regels ol minder 1 1,—. elke regel meer 0,25. Als één regel gelden 23 letters en/of leestekens. Bij plaatsing ook in de Brabantse oplage resp. 1,60 en 0,60. Bij 3 achtereenvolgende ongewijzigde olaatsmgen de derde plaatsing tegen half geld. MEISJES BLOUSE. Swantex poplin. Open- o( gesloten te dragen. In diverse leuke kleuren. Voor rtRft leeftijd 3 jaar éSmm kleine stijging per maat) Grootste maat 12 j. 425 MEISJES SPIJKERPANTALONS Voor leeftijd 6 t|m 14 jaar. Alle maten, >|QR één prijs Tv JONGENS PULL-POLO In open weave. Prima was- baar, vele frisse kleuren. Voor leeftijd O Kf\ 4 jaar slechts O» kleine stijging per maat) Voor leeftijd 4 tot 12 jaar JONGENS SPIJKER CULOTTE IJzersterke denim. Diverse kleuren met contrast stiksel. Voor Ift 4 jaar stijging per maat) BREDA BERGEN OP ZOOM OOSTERHOUT (Van onze verslaggever) Zaterdagmiddag 30 mei zal In het ge meentehuis te Hulst een buitengewone raadsvergadering plaatsvinden ter gele genheid va nhet afscheid van burge meester A. L. S. Lockefeer, die op 1 juni officieel met pensioen gaat. Na afloop van de raadsvergadering, die om vier uur 's middags begint, zullen de burge meester en zijn echtgenote recipiëren in de burgerzaal van het stadhuis. Tijdens de wielerwedstrijd op tweede pinksterdag te Hansweert heeft zich een ernstig' ongeluk voorgedaan. Het vierjarig zoontje van de familie Saarloos stak plot seling met zijn step de rijweg over, juist voor een coureur. De renner, C. van de Wegen uit Zaamslag, kon een aanrijding niet meer voorkomen. Hij vloog over kop en de trapper van zijn fiets kwam tegen het hoofd van de jongen. Beide slacht- ofers moesten naar het ziekenhuis en daar bleek dat het jongetje een ernstige hersenbeschadiging had opgelopen. De renner werd met een hersenschudding naar zijn woonplaats vervoerd. (Van onze verslaggever) De leden van de Hulsterse afde ling van de E.H.B.O. hebben zater dagmiddag in café De Kerstklok een warme hulde gebracht aan drie le den die vanwege hun verdiensten voor de E.H.B.O. in het algemeen en die voor de plaatselijke afdeling in het bijzonder de zilveren bondsme- daille kregen opgespeld; afdelings voorzitter en grote leidsman Jos. Valckx, de heer G. van Dorst, pen ningmeester en mevrouw Van de WaHe-Blommaert, bestuurslid. De twee laatstgenoemden hebben zljh gedurende veertig jaren voor de E.H.B.O. uitgesloofd. De heer Jos. Valckx is iets korter in dienst maar „wanneer je moet beschrijven, wat deze man allemaal voor de E.H.B.O. heeft gedaan, wordt je beslist ly risch", zoals dokter J. Casparie, do cent van de afdelingen in de om geving, opmerkte. Dokter Casparie speldde de drie bestuursleden de me daille op. Nadien zwaaide hy nog eens lof toe aan de heer Valckx, die on langs slaagde als kaderinstructeur van de E.H.B.O. Uiteraard werd ook door anderen dan dokter Cas parie de loftrompet over de drie gestoken, 's Avonds was er nog een intiem feestavond je. Bij de foto Dokter Casparie speldt de heer Valckx de zilveren medaille op. De 52-jarige Duitse schipper J. den Berg van het Duitse motorschip „Hanna- Elisabeth" beleefde in de nacht van vrij dag op zaterdag bange ogenblikken. Den Berg, die met zijn 572 ton metende en met veevoer geladen vaartuig, van Ant werpen op weg was naar Wurtzburg kreeg varende op de Westerschelde ter hoogte van Bath een breuk in de roer ketting. Stuurloos werd het vaartuig door de ebstroom meegenomen en botste tegen lichtboei no. 77. Hierdoor ontstond een gat in de scheepshuid in het voorschip, 'beneden de waterlijn, waarop het vaartuig water begon te maken. De lichtboei ging on der het schip door en werd eveneens be schadigd. Buiten het betonde vaarwater bracht de schipper het vaartuig voor an ker. Vanwege het afgaande water kwam het droog te liggen. Door de golfslag, veroorzaakt door voorbijvarende zeebo ten, kwam het schip onzacht in aanra king met de Scheldebodem. De schipper die gevaar voor zijn schip, zichzelf en zijn vrouw zag, heeft hierop met een lamp S.O.S.-seinen gegeven, steeds als er schepen passeerden. Er werd echter niet op gereageerd. Om drie uur liep een sleepboot van de firma Gerling uit Antwerpen langszij om poolshoogte le nemen. Een passerende Russische zee boot had het S.O.S.-sein gezien en via zijn radio Antwerpen gewaarschuwd, waarop een sleepboot voor onderzoek uitvoer. Door de sleepboten Willem eh Schelde van de rederij Muller uit Ter neuzen werd de Hanna-Elisabeth naar Hansweert gesleept. Daar werd een noodreparatie verricht, waarop het schip de reis met behulp van de sleepboten kon voortzetten. Het echtpaar P. Walraven J. de Nooijer uit Bath heeft gisteren zijn 65-jarig huwelijksfeest ge vierd. Heel Bath had de vlag uit gestoken. Het was ook wel iets heel bijzonders. De echtelieden hebben tijdens hun huwelijk steeds in Bath gewoond. Hun hu is is tevens het geboorthuis van mevrouw Walravendie met haar 86 jaar twee jaar jonger is dan har man. Mevrouw Walraven was de laatste in het Fort Bath ge boren baby. Vlak na haar ge boorte werd Bath bij de gemeen te Rilland gevoegd. De heer Wal raven is in Rilland geboren. Beiden hebben vroeger op het land hun brood verdiend. Daarnaast is de heer Walraven nog 27 jaar lijk- dienaar in Bath geweest. Zijn vrouw was in diezelfde tijd baker. De nakomelingschap van dit echt paar bestaat uit 8 kinderen, U kleinkinderen en 12 achterklein kinderen. Gistermiddag heeft het echtpaar met de familie gerecipieerd in het Dorpshuis van Rilland. INDONESIËRS hebben, volgens Maleisië, geprobeerd het drinkwater van de stad Tawaoe in Maleisisch Borneo te vergifti gen. Nog voor de plannen konden wor den gerealiseerd werden de daders ech ter gegrepen. DE FRANSE communisten hebben in het geschil Moskou-Peking de zijde der Rus sen gekozen. MORGEN wordt de „Keukenhof" in Lisse gesloten. Liefst 700.000 bezoekers hebben dit jaar van de bloemenweelde daar ge noten. Morgen, woensdag 20 mei, gelden voor Zeeland de volgende hoogwaterstanden; Hansweert 10.36—23.05, Terneuzen 10.07 22.38, Wemeldinge 11.0923.36, Vlissingen 9.36—22.11 uur. GOES Grand 20 uur Invasie op Guam VLISSINGEN Alhambra De hofnar, a.l. MIDDELBURG Electro Commissaris Maigret maakt zier kwaad, 14 j. IJZENDIJKE A. Groosmans 15 uur Schieting Hofzicht Dansen TERNEUZEN Luxor 20 uur Cleopatra >OSTBURG Ledel 20 uur Cleopatra VLISSINGEN Alhambra De hofnar, a.i TERNEUZEN Luxor 20 uur Cleopatra OOSTBURG Ledel 20 uur Cleopatra

de Stem | 1964 | | pagina 2