Haven voor sportvissers Walcheren Zeeuwsch-Vlaanderen Boerenkamer heropend in nieuwe onderkomen CAMERA- INRUILACT1E ZUID-BEVELAND Mutatie arrondissements rechtbank Den Bosch t/m 6 juni LUCTOR 2 CtU1\JÜbCK- M. WERMENBOL-EICH Bibliotheekcongres te Tilburg N.V. SLAVENBURG'S BANK voor al uw autobanden M. WERMENBOL-EICH Korfbal Beslissing voor SWIFT valt Zeeland M. WERMENBOL-EICH Dagblad De Stem Schoolvoetbal (finales) in Goes Vierdaagse wandel tocht in Oostburg HERENKOSTUUMS Bèr Pluym DOKTERSDIENSTEN DIERENARTSEN Nog een verplaatsing op til Vandaag receptie H.V.V. Hulst Programma KNVB afdeling Zeeland Tennis DC Nederland met 2-0 achter Pol van Himst niet in „rest" M. WERMENBOL-EICH M. WERMENBOL-EICH EXAMENS HOOGWATER Vandaag Morgen Maandag Dinsdag DAGBLAD DL S1LM VAN ZATERDAG 16 MEI 1964 Westkapelle strandverbetering De V.V.V. Westkapelle heeft op het badstrand een tweede turngarnituur ge- plaats, terwijl op de stranden Joos- jesweg en richting Zoutelande nieuwe papierbakken zijn geplaatst. aanrijding Doordat de remmen niet werkten van een vrachtwagen van de Gebr. Huis- zoon, kwam deze in botsing met een personenauto van de heer Verhuist. De uto werd zwaar beschadigd. (Advertentie) U krijgt voor uw oude camera f 7,50, f 10,- of f 15,- terug Hoedekenskerke herindeling in de raad De raad van deze gemeente zal don derdag 21 mei bijeen komen. Tijdens de ze vergadering zullen grenswijzigings- voorstellen van Gedeputeerde Staten behandeld worden. Verder zullen o m. onderwijszaken, subsidieverzoeken, een herziening van de grondprijzen in de Scheldestraat en de gemeenscnappelijke regeling voor een ambulancedienst aan de orde komen. (Advertentie) GENERAL ELECTRIC volautomatische VAATWASMACHINES bij: Ingenieursbureau Handelsonderneming Haagweg 302, Breda, Tel. 3 55 85 Op 1 en 2 juni a.s. zal te Tilburg in de Stadsschouwburg het 35e Bibliotheek congres worden gehouden, dat wordt georganiseerd door de Nederlandse Vereniging van Bibliothecarissen (voor zitter dr. S. van der Woude) en de Centrale Vereniging voor Openbare Bi bliotheken (voorz. mej. dr. A, de Waal) Het congres zal bezocht worden door ca. 500 bibliothecarissen uit wetenschap pelijke, openbare en bedrijfsbibliothe ken. Als buitenlandse gasten zijn o.m. aanwezig dr. Harald Tveteras, direc teur Universiteitsbibliotheek Oslo; dr. Herman Liebaers, dir. Koninklijke Bi bliotheek BrusSel; dr. Rudolf Kluth, Hannover, voorz. Verband Deutscher Bibliotekare en Antony Thompson, al gemeen secretaris van de International Federation of Library Associations. Dr. Tveteras zal op 2 juni een lezing houden, waarvoor belangstelling wordt verwacht van de zijde van auteurs en leden van de Raad voor de Kunst. Dr. Tveteras zal de kwestie van het uitleen- recht aansnijden en mogelijke anders- soortige bijdragen aan auteurs als com pensatie voor de uitlening van hun werk. (Advertentie) FINANCIERINGEN Terneuzen: Kersstraat 13, tel. (01150) Hulst: Zitdag Steenstraat 20 -3774 Bresken» kampeercentrüm in gebruik genomen Op het kampeerterrein van n.v. Zee bad Breskens is het kampeercentrum in gebruik genomen. Het kamp is reeds in gericht. In het ontvangstcentrum konden reeds enkele inschrijvingen worden ge noteerd. De wegenaanleg is zover ge vorderd, dat het gehele terrein via asfalt wegen bereikbaar is geworden. Clinge SEMPER GAUDETTE De muziekschool Semper Gaudette heeft een verzoek ontvangen uit Le Havre (Fr) om voor vijl dagen daarheen te komen. Het is de bedoeling, dat daar verschil lende uitvoeringen worden gegeven. Het bestuur van de muziekschool heeft dit verzoek in ernstige overweging genomen doch nog geen besluit genomen, aange zien de reis naar Frankrijk grote kosten zal vergen. Sint-Jansteen biljarten In het clublokaal van de biljartclub de Steense Carambole werd in de 2e klas een beslissingswedstrijd gespeeld tussen Jan Picavet en het enigste vrou welijke lid Alma de Guchteneire. Deze partij werd door Jan Picavet met groot verschil gewonnen en hij promoveerde hierdoor naar de le klas. In tegenstelling met een reeds eerder geplaatst bericht degraderen niet naar de 2e klas Fr. v Eek, W. Boussen en J. Josiassen, maar deze blijven in de le klas. Wel zal de graderen Joh. der Weduwe. Koewacht Jaarvergadering Boerenleenbank In Don Bosco alhier heeft de plaat selijke Cobp. Boerenleenbank haar alge mene jaarvergadering gehouden, welke door -140 leden werd bezocht Naar de kassier meedeelde viert de 'bank dit jaar haar 60-jarig bestaan, hetgeen op eenvoudige wijze zal worden herdacht door het vertonen van de film „Fanfa re" voor de leden met hun dames. De bestuursleden Ed. v.d. Vijver en B. de Gronckelhebben ontslag genomen, van wege het bereiken van te hoge leeftijd. Beide bestuursleden werden gehuldigd. Ze kregen een cadeau onder couvert. V.d. Vijver is 37 jaar onafgebroken be stuurslid geweest waaronder geruime tijd als voorzitter. De Gronckel is 24 jaar lang lid van het bestuur. Als nieuw bestuurslid werd gekozen het lid van de Raad van toezicht G. Die- riek. De heer G. de Gronckel werd tot lid van de Raad van toezicht gekozen. De vacature van de heer Van de Vijver zal later vervuld worden. De bank heeft grond aangekocht in de Nieuw- straat voor het bouwen van een nieuw bankgebouw. waaraan men spoedig hoopt te kunnen beginnen. Uit het jaar verslag bleek het volgende: de rekening sloot met een bedrag van 6.124.678,99, de balans met 4.274.169,41. Aan spaar gelden was ingelegd 1.288.929,51, terug betaald 867.744,13. Het totaal aantal spaargelden bedraagt 3.679.239,49 ver deeld over 1129 spaarders. Het aantal leden bedraagt 250. Het reservefonds bedraagt 158.966,32 Het saldo winst over 1963 7719,28. Inspecteur Hogeweg van de cen'rale bank uit Utrecht heeft nog een uiteen zetting gegeven over de vele kredietmo gelijkheden van de bank. bejaardendag De plaatselijke bond van bejaarden en gepensioneerden heeft haar algemene bejaardendag georganiseerd. Deze begon met een H. Mis. waarna in het patro naat een koffiemaaltijd plaatshad Hierna werd een vergadering gehouden, waarna men met kaarten en andere wedstrijden de dag verder doorbracht. verkeersleutel Voor het examen De Verkeersleutel van het verbond voor veilig verkeer, gehou den te Koewacht zijn geslaagd: mevr. de Groot, A. de Theye, L. de Theye, r. Gee- rards, O. v. Laere, J. Hazelager, G. Mar- tens. H. V. Waesberghe, J. v. Waesberghe, (Advertentie) M. Cerpentier, W. de Bruyne, R. Baert, J. v.d. Berghe. G. v. Hyfte, M. v. Gaever, L. Geerards, A. de Bock. A. de Bruyne, R. van Damme en A. Baert allen uit Koe wacht, A. Koole, Hoek, R. v. Hoecke, Overslag, Ph. v. Hooye en mevr. v. Goe- them St. Jansteen Heikant. W estdorpe muziekconcours De plaatselijke muziekvereniging „Ei kels worden bomen" zal op zondag 28 juni a.s. deelnemen aan het bondscön- cours, dat dit jaar te Kloosterzande wordt gehouden De muzikanten spelen in de tweede afdeling fanfare. WANDELTOCHTEN De wandelsportvereniging ,De West- dorpse Tippelaars" organiseert op 11 juli a.s. midzomerwandeltochten. Ver wacht wordt dat ongeveer 500 wande laars. zowel uit België als uit overig Nederland, zullen deelnemen. De tochten lopen gedeeltelijk op Bel gisch grondgebied. De tochten zijn goed gekeurd door de Nederlandse Wandel sport Bond en de Nederlandse Sportfe deratie. WIELERWEDSTRIJD Zoals gebruikelijk wordt op derde ker misdag. dinsdag 7 juli a.s., weereen wielerwedstrijd verreden voor nieuwe lingen. De organisatie is in handen van het feestcomité. Het parcours zal afwijken van de vorige ronden, in verband met het ver dwijnen van de „Platte Kil". De ren ners moeten 70 kilometer afleggen. NIEUWE MANSCHAPPENWAGEN VRIJWILLIGE BRANDWEER In de jongste vergadering van de ge meenteraad is besloten een nieuwe man- schappenwagen voor de vrijwillige brandweer aan te schaffen. Daarbij werd tevens besloten, dat de oude wagen niet ingeruild zal worden, maar dat hij gebruikt zal worden voor de gemeente werken. Hierna heeft de raad een nieuwe regeling vastgesteld voor de vergoeding aan de vrijwillige brandweer. Bij de aanbieding van de gemeentere kening 1961 en de rekening van de so ciale dienst over hetzelfde jaar, werd besloten beide voor een nader onderzoek voor te leggen aan het centraal verifica tiebureau van de Vereniging voor Ne derlandse Gemeenten. Het bestuur van de r.-k. kleuterschool kreeg een voorschot van 2608 gulden. Het r.-k. schoolbestuur ontving een voor. schot van 13.020 gulden voor 186 leer lingen. De straat, die aan Kanaalzicht gereed is gekomen zal voortaan „Eilandstraat" heten Tevens werd een commissie be noemd, die voor 1 september de raad een voorstel aan de hand zal doen over het geven van straatnamen in het uit breidingsplan in de kom en Stroodorpe. m m m m 9 Tivoliweg 63 Hulst s Tel. 01140-2461 TERNKÏ'ZEN Geslaagde uitvoering door muziekschool In het Concertgebouw had de jaarlijkse openbare uitvoering plaats van de Ter- neuzense muziekschool. De voorzitter, de heer P. Ocké zei in zijn openingswoord te hopen, dat deze avond een stimulans zou zijn voor nieuwe leerlingen. De directeur, de heer Dek kers, reikte daarna de diploma's uit voor degenen, die geslaagd waren voor het examen voor piano, viool, fluit, fagot, cello, harmonium en accordeon. De mu zikale opening van de avond werd ver zorgd door het klein orkest o.l.v. de heer J. Wisse. Vervolgens traden solisten en> kleine ensembles op, die werken uit voerden van Bartok, Mozart, Bach en Beethoven. De avond werd besloten door het Sym fonie-orkest, dat eveneens onder leiding van de heer Wisse stond en waarbij me juffrouw Corrie Terlouw als pianosoliste optrad. GEWONDE BIJ AANRIJDING Op het kruispunt Guido-Gezellestraat- Frederik van Eedenstraat had een aan rijding plaats tussen een wielrijdster, me vrouw M. M. van C. uit Cadzand, die geen voorrang verleende aan een per sonenauto, bestuurd door de heer J. v. S. De wielrijdster kwam te vallen en liep een gebroken sleutelbeen op. Na in het Julianaziekenhuis te zijn verzorgd kon zij naar huis vervoerd worden. GEMEENTE TERNEUZEN SPREEKUUR BURGEMEESTER De burgemeester houdt op dinsdag 19 mei 1964 geen spreekuur. Voor spoedzaken kunnen incidentele af spraken worden gemaakt met de ge meentesecretaris. 10694 OOSTBURG JAARVERGADERING VAN HEEMKUNDIGE KRING De Heemkundige Kring in West- Zeeuwsch-Vlaanderen houdt 22 mei in café-restaurant „Victory" zijn jaarver gadering. Na afloop van het huishoude lijk gedeelte zal de heer A. Baudts uit Eekloo een film vertonen over het Vlaamse polderland. De heer D. Ver- straeten zal bij deze film enige inlei dende woorden spreken. Er is die avond ook een bespreking over het houden van een dagexcursie naar Gent. (Advertentie) CONSTRUCTA Volautomatische WASMACHINES bij; Ingenieursbureau Handelsonderneming Haagweg 302, Breda, Tel. 3 55 85 Het Middelburgse Swift 1 speelt za terdagmiddag in Rotterdam de laatste competitiewedstrijd van dit seizoen in de eerste klasse K.N.K.B. Bovendien zal deze wedstrijd tegen OSCR beslissend zijn voor de vraag of de oranjehemden het volgend seizoen opnieuw in de eer ste klas zullen mogen uitkomen. Uit de eerste klas degraderen twee loegen. Over Algemerte uit Leiden is et doek reeds gevallen. Swift 1 moet per se van O.S.C.R. winnen om zich definitief boven Danaiden te plaatsen. Een gelijk spel geeft nog eens kans op een beslissingswedstrijd tussen Swift 1 en Danaiden. Verliezen de Middelbur gers dan is de eerste klas KNKB voor lopig taboe tenzij het Dordtse Quick uit de drie nog resterende wedstrijden geen enkel punt zou weten te vergaren hetgeen niet aannemelijk is. In klas 3 c reist Togo 1 zaterdag naar Pams in Den Haag welke wedstrijd nog de derde plaats op de ranglijst tot inzet heeft. Voor de Goesenaars, die een uit stekend eerste seizoen in de landelijke competitie achter de rug hebben is dit zeker nog een stimulans om zich volle dig te geven. Voor Tjoba is er geen wedstrijd vast gesteld terwijl Animo 1 uit Souburg reeds is uitgespeeld. Na de verrassende zege, die Tjoba 2 vorige week tegen Zuidwesters 1 behaal de, wettigt het vermoeden, dat de Tjo- ba-reserves, die de laatste maand danig in het discrediet waren geraakt, ook tegen Swift 2 zullen proberen een kracht toer uit te halen. Uiteraard zou een Swift 2-nederlaag precies in de kaart passen van leider Luctor 1 welke ploeg zaterdagmiddag zelf niet in het veld komt. Bij Elto 1 - Zuidwesters 1 moet een zege voor de be zoekers mogelijk zijn, waarbij dient te worden aangetekend, dat de Kapelse twaalf op eigen terrein moeilijk te klop pen zijn. Elto 1 is tot nu toe nog steeds de enige ploeg in de eerste klasse die er prat op kan gaan leider Luctor een nederlaag te hebben toegebracht. Bij Volharding 1 - Ondo 1 voorspellen wij eveneens een zege voor de bezoekers waardoor opnieuw positieverbetering voor de ploeg uit St.-Laurens mogelijk is. Het programma luidt: le kl-: Elto 1 - Zuidw. 1; Tjoba 2 - Swift 2; Volharding 1 - Ondo 1. 2a.: KVL - Zuidw. 2; BI. wit 1 - Animo 3; 2b.: BI. wit 2 - Tjoba 3; Olympia 1- Swift 4. 3a: Dos 55-Vedo 2; Animo 5- Ondo 2. 3b.: CW - Luctor 2; Olym pia 2 - Togo 4; de Poel - Togo 4 (di. 19-5). Bij k.b. is aan mr. J. M. Huizinga, op zijn verzoek met ingang van 1 sep tember 1964 eervol ontslag verleend uit zijn ambt van vice-president van de arrondissementsrechtbank 's Hertogen bosch, onder dankbetuiging voor de in rechtelijke betrekkingen bewezen dien sten. (Advertentie) Wij verzorgen elektrische OMROEPINSTALLATIES voor Artsen en Bedrijven Ingenieursbureau Handelsonderneming Haag weg 302, Breda, Tel. 3 55 85 Dagblad voor Zeeland KANTOREN voor Zeeuwsch-Vlaanderen: Steenstraat 14. telefooD 2377 Hulst voor Walcheren en Zuid Beveland: Kinkstraat 1 telefoon 6252 GOES Eerste redacteur Exploitatie voor Zeeland: inspectie Zeeland F. DE LIGT L. K. M. DE JONG tel. 6252 Goes tel. 2377 Hulst privé 7300 Goes Redacteur voor Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen en Kanaalzone W. WOLTERS tel. 2377 Hulst privé 2572 Hulst Redacteur voor West-Zeeuwsch- V laanderen J PETIT. Breedestraat 3A, Oostburg tel. 01170-2991 Redacteur voor Zuid-Beveland en Walcheren. S. AUGUSTIJN, tel. 6252 Goes Rayonbeheerder voor Zuid-Beveland en Walcheren K. MENU. tel. 6252 Goes Prijs voor losse advertenties, bestemd voor de editie Zeeland t 0,18 Der mm 1 mm ingezonden mededelingen 214 mm gewone advertenties Bij contract aanzienlijke reductie, „Kleintjes": 3 regels of minder t l.— elke regel meer 0,25. Als één regel geldeD 23 letters en/of leestekens. Bij plaatsing ook ln de Brabantse oplage resp. f 1,60 en f 0,60. Bil 3 achtereenvolgende ongewttztgde olaatsingen de derde plaatsing tegen half geld De eerste fase van de haven voor sportvissers te Wolf aartsdijk, die is gesitueerd naast de vier de en nieuwste jachthaven, is vrij wel voltooid. Er is momenteel lig plaats voor 80 boten en bootjes. De gehele haven, die een oppervlakte van ongeveer 2 hectare beslaat, zal in 1966 geheel klaar zijn, wat be tekent dat 280 sportvissers er hun vaartuigjes in kwijt kun.isr. De outillage is zo eenvoudig moge lijk gehouden. De boten meren af op de talud van de haven, waar door geen (kostbare) steigers aan gelegd moeten worden. Voor de grotere schepen worden houten vlonders gemaakt. Op een drietal terreinen van het ge meentelijk sportpark te Goes zullen dins dag de Zeeuwse finales van het school- voetbal verwerkt worden. De kampioenen van de drie afdelin gen uit de rayons Schouwen, Walcheren, Zuid-Beveland. Oost-Zeeuwsch-Vlaan- deren en West-Zeeuwsch-Vlaanderen zul len elkaar in een -halve competitie ont moeten om uit te maken wie zich pro vinciaal kampioen zal mogen noemen. De wedstrijden, die 2 15 minuten du ren, beginnen om 10.00 uur v.m. De jaarlijkse vierdaagse wandeltocht zal dit jaar in Oostburg gehouden wor den op 17, 18, 19 en 20 juni. Op 20 juni wordt tevens de schoolwandeltocht ge- houden. Aan de schoolwandeltocht kan op twee verschillende afstanden worden deelgenip- men en wel 6 en 10 km. Voor ieder die de tocht uitloopt is een herinneringsme- daille beschikbaar en de scholen die minstens met 15 deelnemers meedoen, kunnen een groepsprijs verdienen. (Advertentie) j St.-Jansteen Tel. 3179 (Advertentie) PINKSTERPRIJSVRAAG 1964 Ondanks alle goede zorgen heeft het zetfoutenduiveltje niet nagelaten een spaakje in het wiel te steken. In de advertentie van C. v Vooren, Bontehondstraat 2-4, Hulst staan vermeld de letters: EM. Deze letters moeten zijn: EN. En nu aan de slag I Voor Terneuzen neemt waar op 1ste pinksterdag dokter Nijsten, en op 2e pinksterdag dokter Bos; voor Aardenburg en Oostburg op 1ste pinksterdag, dokter Hage uit Aardenburg, tel. 01177366, en op 2e pinksterdag dokter de Bruyckere uit Oostburg. tel. 011702323; voor Vlis- singen op zondag, 1ste pinksterdag dokter Vader, tel. 2472; Goes; dokter Bruynzeel, tel. 5462; voor Middelburg mevr. Pel, tel. 2585 of 3543; Voor Borssele en Nieuwdorp, dokter Kiviet, tel. 01105203; voor Hoe dekenskerke en Kwadendamme. dokter Wöstmann, tel. 01195450; voor Drie wegen en 's Heerenhoek dokter Luyck, tel. 01105280; voor 's Heer Arendskerke, Wolphaartsdijk, Heinkenszand, dokter Van Maanen, tel. 01106234 (op 16 en 17 mei)voor Kruiningen, Hans weert, Krab- bendijke en Rilland-Bath dokter Noome, tel. 01134444; voor Kloosterzande, dokter Terburg (16 en 17 mei); voor Cadzand, Retranchement, Sluis en Zuidzande op lste pinksterdag dokter Born uit Cadzand, en op 2e pinksterdag dokter De Meyer uit Sluis. Voor Goes e.o, de heer Elzerman tele foon 01100—5259; voor Hulst en Nieuw- Namen de heer Born uit Nieuw-Namen (beide pinksterdagen)voor Zaamslag, Sas van Gent en Axel, de heer Cijsouw uit Sas van Gent, (beide pinksterdagen); voor Oostbrug en Sluis de heer Van Veen uit Oostburg, tel. 011702693, (beide pink-* sterdagen) (Van onze verslaggever) Vrijdagmiddag om half drie is de of ficiële opening verricht van het van de kelders onder het gemeentehuis naar het schoolgebouwtje aan de Nieuwstraat ver huisde Axelse museum de „Boerenka mer". De „Boerenkamer" werd voor ge- of heropend verklaard door de burgemees ter, de heer M. K. van Dyke, die de Stichting Axelse Boerenkamer, die het museum exploiteert, gelukwenste met de nieuwe, ruimere huisvesting. Hg deelde mede, dat het nieuwe onderkomen voor het museum ook nu nog maar een tijdelijke huisvesting is. Het is de bedoe ling, dat de „Boerenkamer" mettertijd zal worden ondergebracht in zalen van het Cultureel Centrum, voor de bouw waarvan momenteel plannen worden ge maakt. Uiteraard waren de besturen van de „Boerenkamer" bijzonder gelukkig met deze mededeling. Men bleek echter ook al gelukkig over de huidige huisvesting èn over de enorme steun, die men tel kens mag ondervinden van het gemeen tebestuur, zoals de voorzitter, de heer A. P. Esselbrugge, in zijn toespraak tot de genodigden zei. Hij sprak verder de hoop uit, dat nog velen de weg naar het museum zullen vinden. „De belangstel ling voor het museum en de financiële inbreng daardoor voor de stichting zijn onontbeerlijk, willen wij onze collecties Ter gelegenheid van het kampioen schap van de Hulster Voetbalvereniging, dat zondag j 1. werd behaald dank zij een 1-2 zege op het Ettense Internos, zullen vanmiddag bestuur en spelers van het eerste elftatl recipiëren in het club lokaal, hotel „De dubbele Arend" in de Korte Nieuwstraat. Na afloop van de re ceptie zullen twee „Hulsterse" voetbal lers, die in Heikant woonachtig zijn, worden afgehaald door het bestuur en door verschillende leden. Het gehele ge zelschap zal tijdens de terugtocht bij de fabriek van Mi-Loc aan de Steensedijk worden afgehaald door de Koninklijke Stedelijke Harmonie. In optocht gaat het daarna terug naar het clublokaal, waar een diner zal worden gebruikt. Na af loop daarvan is er bal voor de leden. Wijzigingen in het KNVB-programma voor tweede pinksterdag. Ingelast: le kl. A: Hoofdplaat 1—Jong Ambon 1, Wal cheren 1Groede 1; res. le klas: Oost burg 2Clinge 2 uitgesteld; Oostburg 2 Luctor 2; 2e klas B: Steen 2Koewacht 2, Breskens 3—Sluiskil 2; Aardenburg 2 Corn. Boys 3; 3e klas A: Hoofdplaat 2 Jong Ambon 2; Walcheren 3Groede 2; Jong Ambon 2RCS 3 uitgesteld; 3e klas B: Kwadendamme 2Kruiningen 3. De Fransman Pierre Darmon heeft in het eerste enkelspel van de Daviscup- wedstrijd FrankrijkNederland die in Parijs begonnen is, in drie sets gewon nen van Jan Hager. De cijfers waren 7-5, 6-0, 6-2. Tom Okker moest in het tweede enkelspel in drie sets zijn meerdere er kennen in Pierre Barthes. De cijfers wa ren: 61, 64 en 75. Nederland staat na de eerste dag met 2-0 achter. De Belgische voorhoedespeler Paul van Himst is, in tegenstelling tot eerdere be richten, door de Duitse hondstrainer Hel mut Schön niet opgenomen in het elftal van de „Rest van Europa", dat 20 mei in Kopenhagen tegen een Scandinavische selectie zal uitkomen. Engeland is met drie spelers het best vertegenwoordigd in het elftal van de Rest, dat er als volgt uitziet: Doel: Jaschin (Rusl.): achter: Wilson (Engeland) en Bomba (Tsj.Sl.). midden: Woronin (Rusl,), Popluhar (Tsj.-Sl.) en Baxter (Schotl.); voor: Augusto (Port.), Greaves (Eng.), Eusebio (Port.), Law (Schotl.) en Charlton (Eng.). Schön hoopt dat bij de zondag in Lissabon te spelen wedstrijd PortugalEngeland geen bles sures zullen voorkomen. (Advertentie) Diverse merken KOELKASTEN bij: Ingenieursbureau Handelsonderneming Haagweg 302, Breda, Tel. 3 55 85 steeds kunnen uitbreiden", aldus de heer Esselbrugge, die overigens niet gezegd wilde hebben dat de belangstelling tot nog toe te wensen heeft overgelaten. Burgemeester Van Dijke merkte nog op, dat Axel een weinig cultureel gezicht heeft, o.m omdat de stad in de loop van de geschiedenis tot drie keer toe grondig is verwoest. „Daarom juist ver heugt het gemeentebestuur zich erover, dat dit museum wel een culturele bij drage levert", prees hij, terwijl hij ver der zei, dat ook het gemeentebestuur alle mogelijke moeite doet om Axel wel een cultureel gezicht te geven. Hij zei veel waardering te hebben voor allen, dat aan het instandhouden van het mu seum hun medewerking hebben verleend of nog verlenen. De genodigden werden na de openings plechtigheden onthaald op een „klassie ke" rondleiding door de heer Esselbrugge. En op een verversing. (Advertentie) AMERICAN KITCHEN bij: Ingenieursbureau Handelsonderneming Haagweg 302, Breda, Tel. 3 55 85 Van onze adverteerders „LA CAVE" IN NIEUWE GEDAANTE Met een zeer druk bezochte receptie werd gistermiddag La Cave aan de Nieu- wedijk te Vlissingen na een ingrijpende verbouwing in haar nieuwe gedaante in gebruik genomen. Nadat directeur-eige naar W. de Reyt in 1961 op de begane U'ond een bar had geopend, werd nog in letzelfde jaar de kelder als night-club in gebruik genomen. Met het oog op een verwachte dansvergunning werd de kel der vergroot tot totaal 115 m2, waarvan 29 m2 als barruimte en het overige als dancing en een zitje. Met een ware bloe menzee toonden vrienden en belangstel lenden hun vreugde over deze aanwinst voor vooral toeristisch Vlissingen. SERVICE STATION CALTEX AAN RIJKSWEG TE GROEDE Aan de rijksweg te Groede, nabij de veerhaven Vlissingen-Breskens, heeft de Caltex, met exploitanten Heyboer en Van den Vijver, een servicestation in gebruik genomen. Bij deze ingebruikneming was de directie van Caltex aanwezig. Deze memoreerde hoe na vijf jaar onderhande len dit station eindelijk gerealiseerd kon worden. De directeur herinnerde aan de toe stand van 1938 toen deze firma slechts de beschikking had over één tank van 200 liter en dat nu de capaciteit is uitgebreid tot 60.000 liter. Het kantoorgebouw was fraai versierd met vele bloemstukken van aannemers en klanten. KADER-INSTKUCTEUR E.H.B.O. In Den Haag is voor het examen Ka der-instructeur E.H.B.O. geslaagd de heer J. Valckx uit Hulst. De heer Valckx is de eerste katholieke instruc teur in Zeeland die dit diploma behaal de. Morgen, zondag 17 mei, gelden voor Zeeland de hoogwaterstanden: Hansweert 6.56 en 19.24 uur; Terneuzen 6.22 en 18.50 uur; Vlissingen 5.49 en 18.23 uur; Wemel dinge 7.48 en 20.13 uur. Maandag 18 mei, Hansweert 8.01 .en 20.32 uur; Terneuzen 7.28 en 20.02 uur; Vlis singen 6.56 en 19.35 uur; Wemeldinge 8.44 en 21.12 uur. Dinsdag, 19 mei, Hansweert 9.16 en 21.50 uur; Terneuzen 8.46 en 21.22 uur; Vlis singen 8.14 en 20.55 uur; Wemeldinge 9.53 ien 22.24 uur. IJZENDIJKE Hofzicht Dansen DE KLINGE Cinema v. Djjck 19.30 uur Moord ii het museum der schrikbeelden, 16 j TERNEUZEN Luxór 20 uur Cleopatra, 14 j. OOSTBURG Ledel 20 uur Cleopatra, 14 j. Café-rest. Victory 19.30 uur Groot b; SAS VAN GENT Olympia 20 uur De kardinaal HENGSTDIJK Eng. de Kort 15 uur Schieting AXEL Het Centrum 20 uur El Cid, 14 j. KLOOSTERZANDE R. v. Kruijssen 15.30 uur Grote missie scliieting HULST Bioscoopgebouw 20 uur De kardinaa KFMSEKE-PAAL Jan Schyvenaars 15 uur Grote kermis schieting ST. JANSTEEN St. Jan 15 uur Staande wip schietin HELLESTRAAT L. Janssens 15 uur Staande wip schieting VLISSINGEN Alliambra 19 en 21 uur Stripgirls in Soho, 18 j. Luxor 19 en 21 uur Invasie op Guam, 14 j. MIDDELBURG City Oproer in het Verre Oosten, 14 j Electro De gladiatoren van Rome, 14 j GOES Grand 19 en 21 uur De gebochelde van Rome, 18 j. KRUININGEN Ons Dorpshuis 19.30 uur Teenageravon' ANTWERPEN KVO 20 uur In 't Witte Paard VLISSINGEN Alhambra 19 en 21 uur Stripgirls in Soho, 18 j., 15 uur De hofnar, a.l. Luxor 15 en 20 uur Invasie op Guam, 14 jaar MIDDELBURG City Oproer in het Verre Oosten, 14 j, Electro Commissaris Maigret maakt* zich kwaad, 14 j. GOES Grand 15 uur De zoon van Ali Baba, 14 jaar, %19 en 21 uur De gebochelde van Rome, 14 j. IJZENDIJKE A. Groosmans 15 uur Schieting ZUIDDORPE A. de Block 15 uur Grote jubileum- schieting DE KLINGE Cinema v. Dijck 15 en 19.30 uur De gijzelaars moeten sterven TERNEUZEN Luxor 14 30 en 20 uur Cleopatra, 14 j. OOSTBURG Ledel 14.30 en 20 uur Cleopatra, 14 j. SAS VAN GENT Olympia 15.30 en 20 uur De kardinaal AXEL E. Tieleman 15 u. Staande wip schieting Het Centrum 14.30 El Cid, 14 j„ 20 uur Twee zijn schuldig, 18 j. KLOOSTERZANDE 15 uur Staande wip schieting bij Willem Teil MOERBEKE-KOEWACHT J. de Guchteneire 15 uur Schieting HULST Bioscoopgebouw 14.30 uur Vuurgevecht in Dodge City, 16.30 en 20' uur De kardinaal J. v. Helsland 15 uur Schieting KEMSEKE-PAAL C. de Kindt en Ad de Bakker 15 uur Grote kermisschieting KOEWACHT A. de Kind 15 uur Schieting BOSCHKAPELLE A. Stallaert 15.15 uur Grote schieting ANTWERPEN KVO 14.30 uur De lustige weduwe, 20 uur In 't Witte Paard VLISSINGEN Alhambra 15, 19 en 21 uur De hofnar t Luxor 15 en 20 uur Het gouden zwaard 14 jaar MIDDELBURG City 14.30 en 20 u. Zeven broers zoe ken zeven meisjes, a.l. Electro Commissaris Maigret maakt zich kwaad, 14 j. GOES Grand 14, 16, 19 en 21 uur Invasie op Guam, 14 j. KRUININGEN Weide Eindje de Rondte Suy 10.30 uur Muziekconcours HANSWEERT 13 uur Ronde voor aspiranten 15 uur Ronde voor amateurs Zeelandia 19 uur Wielërbal OUDELANDE F. de Rijke 13.30 uur Ons Genoegen schieting LAMS WA ARDE Gebr. v. Driessche 15 uur Grote missie- schieting STOPPELDIJK P. Comoiet 19 uur Groot bal IJZENDIJKE Hofzicht Dansen DE KLINGE Cinema v. Dijck 15 uur De gijzelaar? moeten sterven: 19.30 uur Moord to het museum der schrikbeelden, 16 j TERNEUZEN Luxor 14.30 en 20 uur Cleopatra OOSTBURG 14 uur Watertorenrit Ledel 14.30 en 20 uur Cleopatra SAS VAN GENT Olympia 15.30 en 20 uur De kardina? AXEL Het Centrum 15.45 en 20 uur Jerry at buitenbeentje, a.l. Café Benelux 15 uur Schieting E. Tieleman 15 uur Schieting HULST Bioscoopgebouw 14.30 uur Rin Tin Ti'' de dappere wolfshond, a.l., 16.30 uu' Vuurgevecht in Dodge City, 14 j., 20 uur De kardinaal. 14 j. Hotel van Oosterom Groot bal G. Lijbaart 15 uur Schieting KFMSEKE-PAAL A. de Bakker en C. de Kindt 15 uu Grote kermisschieting ST. JANSTEEN 15 uur Staande wip schieting bij St. Jan WALSOORDEN E. Mattens 15 uur Gaaibolling GOES Grand 20 uur Invasie op Guam VLISSINGEN Alhambra De hofnar, a.l. MIDDELBURG Electro Commissaris Maigret maakt zie kwaad, 14 j. IJZENDIJKE A. Groosmans 15 uur Schieting Hofzicht Dansen TERNEUZEN Luxor 20 uur Cleopatra OOSTBURG Ledel 20 uur Cleopatra

de Stem | 1964 | | pagina 2