:ker! N rersen... RONDE VAN ITALIË: 22 RITTEN JONGENS SHORT Sterkste in ronde renners te Hank Vergeten Ierse leiding bij N eder land-Albanië Jan Renooy (Sprang-Capelle) oudste Nederlandse turner r m zit! KREYMB0RG KREYMBORG Hockeytitel: Amsterdam kan nu kampioen worden beter een CANON in de hand Canon at ovéél er Jan is niet 1 Come-back vanj alleman! 1 Henk Faanhof 1 Bekerfinale voor nü 3?5 it.... tffilm F v\^E8o^, Hockeyselectie IJzeren Willem naar Bordeaux? Turndag KNCGV te Goes (18 mei) Coureurs voor Grand Prix Korfbaltoernooi te Middelburg Eervol einde voor Breda Fortuna beker Henk Faanhof chef d'equipe V oetbaltoernooi te Kloetinge Motorcross te Zaltbommel RONDE VAN ITALIË 16-5 7-6-1964 4107 km KODAK DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 15 MEI 1964 Italo Zilioli favoriet OP TWEEDE PINKSTERDAG: Gerben Karstens als favoriet Amateurs Pinkster-plezier? DROSTE pastilles, altijd welkom BOBBY SMITH 50.000, WIELERRONDE IJZENDIJKE Dodensprong van rekstok schrikt hem niet af Oud-gediende MARKTEN WATERSTANDEN CASTELGAND0LFÖ1 'Meran Predazzo Trento \St.Vincent, 22-5-64 RIT 7 168 km fvmcenzi [Gorda 6-6-'64 RIT 21 200 km Padua Costellomonte C re mal Cremona fMantova 24-5-64 RIT 9 260 km UBjaliMrortonol nmniml Acqui lillestre L Wf Alba V 21-5-64 RIT 6 100km iFerrara jBobbio [Torriglio 1 s^Sestri Lev. 25-5-64 RIT 10 179km RU STvftl 5-6-64 RIT 20 254 km Mercatoi 4-6-'64 RIT 19 200km ^Pesaro- iViareggio; :Ancona: Volterra 27-5-64 RIT 12 257 km Orvieto Viterbo Jsernia tafina ^"enjocina ^1Benevento^ I t'ERKOOPAORES Een van de be langrijkste wieler wedstrijden, de Ronde van Italië, begint morgen. Gedurende 22 da gen zullen een aantal grote ren ners slag leveren in de 4107 kilo meter lange wed strijd. Het spreekt vanzelf, dat de Italianen zelf fa voriet zijn voor deze ronde. Zeer veel wordt ver wacht van Italo Zilioli, die in Italië een fantastische publiciteit krijgt, maar toch nog al tijd moet bewijzen een grote te zijn. Andere namen van Italiaanse renners, die een belangrijke rol kunnen spelen zijn Balmanion, Mealli, Ronchini, Moresi, Defillippis, Battistini, Adorni. Babini, Taccone, Pambianco. t Chia- poni en Ciolli. De buitenlandse deelneming voor deze ronde is niet gering. Vooral de afvaardiging van Saint Raphaël wordt gevreesd. Het overwicht van de Italianen is echter vrij groot. Gedurende het pinkster-weekeinde wordt in Rouaan een vierlanden hockey- toernooi voor c (jeugd)-elftallen gehou den. Deelnemende landen zijn Frank rijk, Zwitserland, Duitsland en Neder land. Voor de Nederlandse c-ploeg zijn de volgende spelers uitgenodigd. Hans Ber- nath (Hurley), Wouter Boomsma (La ren), Edo Brongersma (BMHC), °aux Brauckman (Venlo). Frits Deminmt (Leiden), Jaap Hazen (HIC), Gerard Hylkema (HMC). Eduard de Lang (Hurley). Fred Offers (BMHC), Ed dy Temmerman (Push), Ron Ver lee (Hurley), Frank Verlee (Amsterdam), Rob Westdijk (Kampong) en Klaas Zijl stra (Kieviten), (Advertentie) GUILLAUME DRIESSENS, de ploegleider van de Flandria's mag gedurende een maand in Frankrijk geen enkele wedstrijd meer leiden. In de finale van Parijs - Roubaix heeft hij Willy Bocklandt op een ongeoorloofde wijze in de finale steun ver leend. Bocklandt werd uit de uitslag geschrapt. MAARTEN BREURE is vrij goed gestart in de Ronde van België voor onafhankelijken. Hij veroverde in de eerste etappe een zevende plaats op ruim een minuut van winnaar Willy van den Einde. PETER POST zal in elk ge val starten in de Tour de Fran ce. Flandria schreef zijn renners officieel in. In de ploeg kreeg niet alleen Peter een plaats, maarook Huub Zilverberg, die het vorig jaar tot een etappezege kwam. (Van onze sportredactie) De mogelijkheid, dat Wim van Est dit jaar voor de twaalfde maal mee zal doen in Bordeaux-Parijs (31 mei) is bijzonder groot. De Bel gische merken Libertas en Mann hebben besloten gezamenlijk een ploeg af te vaardigen, die in Frankrijk voorbereidingen zal treffen voor de derby van de weg. In die ploeg hebben Wim van Est en Marcel i Janssens reeds een plaats gekregen. Zij zullen als voorbereiding de I Midi Libre rijden. Sterke Denim in vier kleuren leeftijd 6 jaar kleine stijging per maat Alleen geldig 16 mei KARRESTRAAT 2 - BREDA LANGE DELFT 60-62 - MIDDELBEK WALSTRAAT 84 - VLISSINGEN (Van onze sportverslaggever) Hank is weer uit zijn winterslaap ont waakt en is klaar wakker. De Biesbosch begint al weer vol te stomen met vis sers en vakantiegangers. Er wordt ge past en gemeten om de drukke verkeers weg AmsterdamBredaAntwerpen Parijs zo ongeveer dwars door het dorp heen te trekken. Kortom bedrijvigheid genoeg. Bovendien staat dan nog de grote wielerronde voor de deur, die voor de wie ierenthousiasten van heinde en verre zoetjes aan een jaarlijkse uitgaangsdag is gaan betekenen. Tweede pinksterdag zullen de wieltjes weer snorren om de machtige kerktoren, toren. Achter de schermen is al weer maanden lang hard gewerkt door het Hankse wielercomité, nog altijd onder de stuwen de leiding van voorzitter Frans Hane- graaf'. Men heeft de groei, die in de Hankse wielerronde al jarenlang zit er ook nu weer in weten te houden. Werkt het weertje een tikkeltje mee, dan zullen de duizenden wielerliefhebbers onge- t wij fel aan hun trek komen. Want het Hankse comité heeft vrijwel geen moeilijkheden met het aantrekken van renners. De inschrijvingen stromen bijna vanzelf binnen. Bovendien ondervindt het comité alle steun van de Hankse inwoners, speciaal van die, welke binnen het aan trekkelijke parkoers wonen. De ronde van Hank staat bekend om zijn regen van premies en niet te vergeten ook om zijn plezierige sfeer in en rond het parcours, een sfeer die ook na de ronde blijft voort duren. Om 1 uur zal het wielerfeest beginnen met de aspiranten, die, rap als ze zijn, altijd wel weer voor wat leven in de brouwerij weten te zorgen. Enkele kans hebbers zijn: An van Anrooy uit Nieuwen- dijk, G. v. Dongen uit Made, P. Franken uit Oosterhout en H. Moorhoff uit Gor- kum. Om 2 uur start de „tussenmaat" De nieuwelingen zorgen elk jaar weer voor een felle strijd temeer omdat er ook Hanks knapen meerijden, die voor eigen publiek willen laten zien wat ze waard zijn. Enkele namen: Tiny van Balkom en P. Weterings uit Hank; M. v. Groezen uit Made, die al bewezen heeft er iets van te kunnen, W. v. Gooi uit Oosterhout, A. de Jong uit. Made, H. Noorloos uit Nieuwendijk P. Versteeg en J. Verschoor uit Nieuwendijk en F. Pellicaan uit Werkendam. De „raspaardjes" komen te half vier in de baan. Het comité gaat er prat op in derdaad te kunnen zeggen de beste ren- ners uit Nederland aan de start te krij gen. Het mag dan wel de elfde ronde van Hank zijn maar nog nooit tevoren zijn er zulke klinkende namen aan de startlijn gekomen. Bovendien zit er nog 'n internationaal tintje aan de elfde ronde, want er rijden twee Duitsers mee. Als u wat namen wilt: Gerben Karstens, Jan Pieterse, Coen Visser, Henk Peters, Jac. d. Kloot, Henk Cornelisse, Toontje Mertens, Karei Ley ten, Nico Lute, Bart Zoet, W. de Jager, Evert Dolman, W. Schüling, A. Drop, Gerrit van Hemert, J. Driel, P. v. Dongen, Jan v. Veen, A. Paulusse. De plaatselijke favorieten zijn: Th. Hanegraaf en de benjamin Wimke Prinsen. (Van onze correspondent) Op de tweede pinksterdag wordt Goes in bezit genomen door vijftienhon derd turnsters en turners van het Ko ninklijk Nederlandsch Christelijk Gym nastiek Verbond. Op die dag organiseert „Oefening Kweekt Kunst" namelijk een grote turndag waaraan eenenveertig verenigingen van het gewest Zuid van het K.N.C.G.V. zullen deelnemen. In de morgenuren zullen de vereni gingen in diverse gymnastieklokalen en op verschillende schoolpleinen turnwed- strijden houden. Om half twee 's middag beginnen marswedstrijden voor verenigingen en voor drumbands. Aansluitend op dit défilé zullen op de Grote Markt diverse demonstraties ge geven worden. De deelnemende vereni gingen komen uit Den Haag, Voorburg, Rotterdam, Schiedam, Eindhoven, Den Bosch en Scheveningen. (Advertentie) YOR1CK, Gisteren hebt gij in de kolommen van dit blad uw teleurstelling uitgespro ken over het feit, dat gij nog niet werd geïnterviewd in de wielerserie Mijn Grote Tijd". Als ik het mij goed herinner hebt gij enkele jaren geleden eens tegen mij gezegd, dat iemand er steeds naar moet streven tot een cli max te komen. Omdat ik met de ge noemde serie nog een jaartje doorga, zoudt gij dus als een van de laatsten aan de beurt zijn gekomen, want gij waart een groot kampioen. Ik heb u eens zien demarreren in een Ronde van Roosendaal, die gij zeker zoudt hebben gewonnen, indien gij bij het „Dik Marieke" in de Molenstraat niet binnen waart gereden. Gij nam de bocht verkeerd of gij ging er binnen (en hoe) om een ijsje te eten. Toe gegeven moet worden, dat het een van de weinige malen is geweest, dat gij hebt gefaald. Ik heb Jacques God- det nog onlangs horen beweren, dat hij een Alp bovenop een Alp wilde laten aanleggen om u een plezier te doen. In de bergen waart gij op zijn sterkst. Heel bescheiden merkt gij op, dat Bahamontes u op een berg één keer is voorbij gefietst. Dat kan de echte Bahamontes nimmer hebben ge daan. Is dat niet de heer J. Srangers geweest wiens kippenhok gij aan flar den hebt gereden? Nóg dit: het heeft natuurlijk thans geen zin meer uw levensverhaal nog eens te vertellen. Iedereen heeft daar met volle teugen van genoten. De wieier geschiedenis van je broer Jan zal te zijner tijd wel uit de doeken worden gedaan, want wees eens heel eerlijk, Yorick, hij had veel meer talent dan jij. P. H. De op zondag 24 mei iri Rotterdam te spelen wedstrijd Nederland-Aibauië, de eerste in de voorronde van het toer nooi om het wereldkampioenschap voet bal 1966, zal worden geleid door de Ierse scheidsrechter J. Meighan. bijgestaan door zijn landgenoten S. Spillane en O. MC. Carthy als grensrechters. Achttien coureurs zullen deelnemen aan de Grote Prijs van Nederland 1964, die zondag 24 mei als tweede wedstrijd tellend voor de competitie om de wereld titel der coureurs op het circuit van Zandvoort wordt gehouden. De race zal ook dit jaar gaan over 80 ronden (355,44 km). De 18 rijders zijn: Ferrari: John Surteess (G.B.) en Lo renzo Bandini (It.). Cooper: Bruce Maclaren (Nw. Zeel.) en Phil Hill (V.S.). Lotus: Jim Clark (G.B.) en Peter Arun- dell (G.B.). BRM: Graham Hill (G.B.) en Richie Ginther (V.S.). Brabham racing org: Jack Brabham (Austr.) ep Dan Gurney (V.S.). Walker racing team: Joakim Bonnier (Zweden) met Brabham BRM. Ecurie Pan American: Carel Godin de Beaufort (Ned.) met Porsche. Bob Anderson: Bob Anderson (G.B.) met Brabham Climax. Reg parnell raicing: Mike Hailwood (G.B.) en Chris Amon (INw. Zeel. met Lotus BRM. Scuderia centro sud: Tony Maggs (Zd.- Afr.) en Giancarlo Baghetti (It.) met BRM. Siffert: Joseph Siffert (Zwitserland) met Brabham BRM. De Nederlandse Grand Prix wordt voorafgegaan door een tweetal nationale sportwagenraces, waarin alle bekende Nederlandse rijders deelnemen. De trai ningen voor de grote prijs en de nationale races zijn vrijdag 22 mei en zaterdag 23 mei. Bobby Smith, tot voor enkele maan den nog middenvoor van het Engelse elftal, is voor een bedrag van slechts 5000 pond (ruim 50.000 gld) door Totten- ham Hotspur overgedaan aan de vierde divisieclub Brighton. De 30-jarige Smith verloor zijn plaats in de topploeg van de Spurs en daarna in het Engelse elftal, nadat Tottenham Laurie Brown voor 40.000 pond (ruim 400.000 gld.) van Arsenal had overge nomen. Het Albanese elftal zal worden sa mengesteld uit een selectieploeg van twintig spelers, die hier allen onbekend zijn, zoals wij in Nederland ovei het gehele Albanese voetbal nagenoeg niets weten. Evenals in vele landen is voet bal in Albanië de populairste sport met 17.000 beoefenaars. De opbouw van het hogere voetbal is gelijk aan die in Ne derland: een ere-divisie met twaalf clubs met als bekendste Partizani, Dmamo en „17 november" uit Tirana. Verder Besa uit Kavaja, Flamurtari uit Vlora en La- binoti uit Elbasan, een eerste divisie met 10 clubs en twee 2e diviSie-afde- lingen van elk 10 clubs. Het internationale contact van de Al banezen is niet groot. Wel bereikte het nationale elftal enkele opvallende le- sultaten, zoals een overwinning op Polen in 1953, een gelijkspel tegen Oos+-Duits- land in 1958 en een overwinning in 1963 met 10 op Denemarken in he. toernooi om de Europese beker voor landenploe gen. De uitwedstrijd in Kopenhagen verloor Albanië met 40, waardoor de Albanezen voor de Europa cup waren uitgeschakeld. (Van onze sportcorrespondent) Op derde pinksterdag wordt voor de 30e maal te IJzendijke de jaarlijkse ronde verreden. Aspiranten en nieuwe lingen komen er aan de start. Bij de aspiranten hebben 16 renners ingeschreven. Daaronder bevindt zich de plaatselijke favoriet J. Hinneman. De belangstelling van de zijde van de nieuwelingen is groot. Van hen schreven er niet minder dan 46 in. Ook in deze categorie start een plaatselijke rènner, namelijk C. de Veth. Ter gelegenheid van haar dertigjarig bestaan organiseert de Middelburgse korfbalvereniging Swift zaterdag 13 juni een pupillentoernooi voor de Zeeuwse verenigingen. Gespeeld zal worden in twee klassen namelijk gevorderden en beginners. Voor dit toernooi zijn de deelnemende vereni gingen geen inschrijfgeld verschuldigd. Zij kunnen echter een bijdrage storten, die geheel ten goede komt aan de actie: Sport steunt Zonneveld". (Van onze hockeymedewerker) De verovering van de landstitel komt in een beslissend stadium. Tot *>P heden heeft de Oostelijke kampioen P.YV. op kranige wijze het voetspoor van de Westelijke kampioen „Amsterdam" ge volgd en beide ploegen delen daardoor de bovenste plaats. De zuidelijke kam pioen „Breda" én de noordelijke „H.M.C." spelen in deze kampioens competitie een ondergeschikte rol. In Enschede waar „Amsterdam" za terdag op bezoek bij P.W. ïcomt. zal dit duel ongetwijfeld zeer veel be langstelling trekken. Gezien de spel opvatting van beide clubs lijkt een zege der thuisclub niet waarschijnlijk en daarmede zal Amsterdam de weg naar de hoogste titel ge ffend hebben. Op tweede pinksterdag vindt in Am stelveen de return-wedstrijd plaats en dan hebben de Amsterdammers slechts één winstpunt nodig om da landstitel te kunnen veroveren. Door het nemen van straf schoppen won Fortuna donder dagavond de K.N.V.B.-beker. (Advertentie) „Breda" speelt op eigen bodem te gen H.M.A.C. Aangezien de eerste ont moeting tussen beide clubs in een pun tenverdeling eindigde zal er in deze wed strijd nog de nodige spanning heersen. De tweede plaats op de ranglijst ligt niet meer binnen het bereik van de Bre- danaars, die in deze lands competitie verre van gelukkig zijn geweest. Als vertegenwoordiger van het zuidelijk dis trict is Breda dit district nog iets ver schuldigd. Het gelijke spel in Groningen gaf geenszins de verhouding weer, zodat er een redelijke kans bestaat, dat de Bredanaars het zoet van de eerste over winning zullen smaken. Vier Nederlandse amateurs, de Haag se stayer Jack Mesters en de sprinters Theo Nikkessen (Siebengewald), Rinus Paul (Den Haag) en Rob Redeker (Am sterdam), zullen van 16 tot en met 18 mei deelnemen aan baanwedsirijden in Oost-Bcrlijn. Oud-renner Henk Faan hof debuteert als chef d'equipe. voor perfekte films (Van onze sportverslaggever) Na een driedubbele buikzwaai aan de rekstok te hebben ge maakt, springt hij er met de zogenaamde dodensprong af. „Ze noemen het de doden sprong", zegt Jan Renooy, Win terdijk 6 te Sprang-Capelle, „maar het stelt in werkelijk heid niets voor. De meesten zijn veel te bang". Het bijzondere schuilt echter in het feit, dat Jan Renooy op eerste Pinkster dag negentig jaar wordt en on danks die hoge leeftijd nog steeds vervaarlijke acrobatische toeren aan de rekstok verricht. Jan is nog nooit getrouwd ge weest en woont alleen in zijn kleine huisje. Het bevalt hem allemaal best. Links van zijn woning staat een hoge schuur en daarin heeft hij een rekstok aangebracht, die hij vanuit Venlo heef! laten overkomen. Zo'n paar uur in de week oefent hij daaraan. De afgeloper winter is Jan niet zo actief met zijn hob by bezig geweest, maar enige weken ge leden is hij er dan weer mee begonnen. „De stunts, die nogal wat kracht \nr- gen. moet ik nu zo langzamerheid laten schieten, maar verder vind ik het maar wat fijn, nog steeds aan de gymnastiek- sport te kunnen doeen", zegt Jan, die sport te kunnen doen", zegt Jan. die vóór enige jaren de ster was op veie demonstraties van de veteranengymnas- tiekvereniging „Ons Huis" te Waalwijk, waarvan hij nu nog steeds lid is. Jan is met dat al de oudste turner van ons land. Een tijd geleden heeft hij van de K.N.G.V. B. de legmedaille van verdiensten gehad, terwijl hij voorts erelid is van de bond en van „Ons Huis". Ik zou nog graag wat meer aan gymnastiek willen doen. maar er is tegen woordig zo weinig belangstelling voor het verenigingsleven. En alleen kan ik JAN RENOOY .negentig jaar. het toch ook niet meer", is het oordeel van Jan, die nog vlot op de bromfiets springt om even een boodschap te gaan doen. Jan Renooy is dus 17 mei 1874 te Hoog woud géborén. Na eerst een tijd boeren knecht te zijn geweest, moest hij in militaire dienst. Hij werd korporaal bij het wapen der artillerie en tekende voor het Indische leger. In totaal heeft hij zo ongeveer twaalf jaar in Indië gezeten, lil 1908 nam hij ontslag bij het leger. Hjj had inmiddels het kruis voor belangrijke krijgsverrichtingen op Atjeh en de me daille voor twaalf en een half jaar trouwe dienst ontvangen. Na zijn militaire loop baan, heeft Jan van alles gedaan om aan de kost te komen. Hij is polderjongen ge weest, kaasmaker en werkte voorts op een tuinderij. Daarnaast nam hij ver schillende agentschappen waar. In 1930, enige weken na de oprichting van de veteranengymnastiekvereniging „Ons Huis" te Waalwijk, werd hij lid en sindsdien beoefent hij actief deze tak van sport. Jan Renooy woont nu zo'n 37 jaar daar in Sprang Capelle. Als het aan hem ligt, dan zwaait hij nog wel enige jaren ■K Imp. N.V. BORSUMIJ-WEHRY - DEN HAAG voor f495|a biedt Canon U een vol automatische filmcamera, meteen ragscherpezoom- lens van 10 tot 25 mm f 1.8, diafragma- aanwij zing in de parallaxvrije réflexzoeker, CdS belich tingsmeter, een zeer com pacte en revolutionaire bouw. En uw fotohande laar vertelt u gaarne nog veel meer over de CINE CANONETS en de andere Canon camera's met wereldrepu tatie. (Van onze sportcorrespondent) De voetbalvereniging Kloetinge orga niseert op 2e pinksterdag voor de zesde achtereenvolgende maal te Kloetinge een internationaal voetbaltoernooi om de Hollandia-wisselbeker. De deelnemers aan dit toernooi zijn TuS Hattingen uit Duitsland, SK Beveren uit België, MOC 17 uit Bergen op Zoom, Goes, Arnemuiden en Kloetinge. Er zal worden gespeeld in twee poules. In poule A komen uit Beveren, Goes en Kloetinge en in poule B Hattingen, MOC en Arnemuiden. In iedere poule wordt een halve competitie gespeeld en wan neer twee clubs met een gelijk aantal punten eindigen, dan beslist het docl- gemiddelde. Eindigt echter een van de wedstrijden in de eindronde gelijk, dan zullen straf schoppen de beslissing brengen. De favoriet van dit toernooi is SK Be veren, een profclub uit België, die tot een van de veertig sterkste clubs van België behoort Vorig jaar moest deze club de beker die zij in de drie daar voor afgaande jaren in zijn bezit heeft gehad, afstaan aan TuS Hattingen. Be veren had toen in verband met compe titiewedstrijden slechts het tweede elftal kunnen sturen, maar dit jaar zal ze alle moeite doen de beker te heroveren. Na afloop van het toernooi krijgen de deelnemers een koffiemaaltijd aangebo den. (Van onze sportcorrespondent) De Motorsportvereniging ,..De Waal" organiseert op tweede pinksterdag haar traditionele motorcross, dit jaar voor het eerst sedert 15 jaar onder K.N.M.V. vlag. De beste Nederlandse coureurs Broer en Jan Dirkx, Jo Heijboer, Griekspoor en de Beigen Albert Dereijcke en AJbert van Hove nemen in de 500 cc klasse deel. Ook bij de halve liters zal de strijd, die hier meer open is, bijzonder fel zijn, te meer daar een groot deel van de 28 deel nemers elkaar weinig toegeven. Tot de favorieten behoren hier: Simon Schram. aan de rekstok, want dan voelt hij zich Frits en Rob Selling; Floor Verbrugge pas fit. Cor van Heugten en Jansort. KAPELLE 14 mei 1964 Kasaardbeien per doos van 2 ons: glasa ex. 132, I 112- 131, II 67-78; regina ex. 142, I 108-130, II 66' 100: d. evemex. 129-130, I 107-127, II 66-74. 's-HERTOGENBOSCH 14 mei Aan voer 329, prijzen in gld. voljarigen 1100- 1500, jonge werkpaarden 1050-1550, 2-jr. ruins 950-1250, 2-jr. merries 1000-1300, hitten 725-975, shetlandse pony's ruins 750-1350. jonge slachtpaarden 2.95-3.35 p.kg. gesl. gew., oude slachtpaarden 2.50» 3.00. slachtveulens 3.10-3.50. Overzicht resp. aanvoer, handel, prijzen: voljarigen groot, willig, hoger, jonge werkpaai'den: behoorlijk, levendig, stijver, 2-jarigen: normaal, vlug, vast; hitten: ruimer, lui, duur; shetlandse pony's behoorlijk, stug, prijsh.. jonge slachtpaarden: levendig ho ger. oude slachtpaarden: williger, vaster, slachtveulens: vlot, stijf, duur. De eerst volgende paardenmarkt zal op donderdag 4 juni a.s. worden gehouden. MIDDELBURG, 13 mei '64. D Evern. I 94—95 II 71—93 III 50—68 Glasa E 111 II 77—79. Regina E 103 I 95— 98 II 78—84. Tomaten A II 245 CC 189 197 kriel 112. Groenten Asperges 181401. Sla 621. Natuursla 69. Andijvie I 40—54 II 15—17. Spinazie I 2233 II 918. Rabarber 411. Radijs 719. Prei 1123. Uien 1619. Postelein 2751. Peulen 328. Kroten per bos 69 75. Komkommers groen 60-75 50—55 50-60 42—47 40-50 37—40 35-40 27—31. Winterbloemkool4 p kist 60—111 6 p. kist 36—86 8 p. kist 25—58 10 p kist 10—35 12 p. kist 10—26 15 p. kist "i16. Kasblocmkool 6 p. kist 69—75 p. kist 45—53 10 p. kist 18—35 12 p. kist 20 15 p. kist 13. Komkommers krom p. kg 55. Aanvoer winterbloem kool 20.000 st. De eerste asperges werden aangevoerd door de heer R. v. d. Wijnckel te Eede. De eerste peulen door de heer L. Wouters te Souburg. Op dinsdag 18 mei, veiling om 9 uur,'aan voer tot 8.30 uur. Konstanz 370 (onv.); Rheinfelden 282 7); Ottenheim 365 1): Straatsburg 308 10)Maxau 499 2); Plochingen 135 (—3); Mannheim 349 (—7); Steinbach 125 (+8); Mainz 318 4)Bingen 224 5)Kaub 248 (—8); Kochem 226 13); Koblenz 242 H)Keulen 225 14); Ruhrort 409 13)Lobith 1035 10)Nijmegen 819 (—81; Arnhem 840 5); Eefde IJssel 372 8); Deventer 269 7); Monsin 5456 18)Borgharen 3877 (—53); Belfeld 1109 (4-15); Grave beneden de sluis 504 1).

de Stem | 1964 | | pagina 19