Keur van artiesten naar Amilto Etten Zo zong Cliff in Blokker JOHNNY IS IN DIENST DUET Vele Tweede Kamerleden tegen huurverhoging Gouden plaat voor Adamo 0 __jQL Celstraf enuitwijzing geëist tegen Surinamer H J N A~ A~ L Twentsche Bank Beatles niet naar Den Haag Adamo, JewelsSandra, Willy Alberti, Corrie Brokken de drank voor dorstige drinkers elegante, o zo sterke wandel-nylons DUET extra sterke wandel-nylons /2©5 Z.-Korea helpt Zuid-Vietnam geëist Auto terecht, bestuurder nog vermist Twaalf maanden wegens verduistering ledereen met een TermijnspaarBrief van De limonade In 63 verdronken 527 personen Liever ruimere subsidie op nieuwbouw KENNERS KOPEN FILMS Poging tot zware mishandeling R.-k. Universiteit viert 3 lustra Er is nu óók IJe'ita haarbouclé in RIJNMOND-kwaliteit, 3.80 m. breed, dus „kamerbreed"! Deze 'broadloom' staat bijzonder rijk. IJzersterk door de extra hoge dichte pool. Bovendien blijvend motecht. Zij, die eisen stellen aan hun interieur zonder te diep in de beurs te willen tasten, kiezen haarbouclé RIJNMOND- kwaliteit. Keuze uit warme, mo derne kleuren. Ideaal voor uw zit- of studeerkamer. Let op de ingeweven naam VrAta op de achterkant, Zeg het met bloemen In Assen Internationale misdadiger ingesloten DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 15 MEI 1964 (Advertenties) brengt een nieuwe kous! de legendarisch sterke nylons van na de bevrijding keerden terug in elegante vorm. Zuid .Korea zal enige deskundigen op het gebied van de guerillavoering naar Saigon zenden, in antwoord op het Ame rikaans verzoek om Zuid-Vietnam in de strijd tegen de communisten te steunen. Zuid-Korea zal geen geregelde troepen zenden. JOHNISY HALLWAY is in dienst tot grote teleurstel ling van legioenen tieners, die voorlopig een ticist-idool ar mer sullen zijn. Hij is inge deeld bij het 143ste tankregi ment, dat in het Westduitse Offenburg is gelegerd. De 42-jarige landbouwer P. H. Stof fel, uit Uithuizen, die op 9 mei per au to van. huis vertrok met bestemming Deventer, is nog steeds spoorloos. Zijn auto is op een stille landweg onder Die- penheim nabij Deventer onbeheerd aan getroffen. De auto was niet defect. De heer Stoffel heeft op die zaterdag tussen drie en vier uur 's middags een telefoongesprek met zijn moeder in Deventer gevoerd. Hij vertelde toen pech met zijn auto te hebben en in de buurt van Zuidwolde te zijn. Twaalf maanden gevangenisstraf, waar van drie voorwaardelijk eiste gisteroch tend de officier van justitie mr. W. D. Meeter tegen de 22-jarige bijrijder Jo- han J.' B. B. had in januari van dit jaar bij een Rotterdams woninginrich- tingsbedrijf - waar hij pas 3 maanden werkzaam was ruim 3.000, ver duisterd. Als bijrijder had hij dit ëeld van cliënten in ontvangst genomen. Op een gegeven moment was de vereleiding te groot geworden en was hij er vandoor gegaan In enkele dagen werd het geld er aan 'drank en andere pleziertjes door gejaagd. De officier kwam tot zijn eis mede door het feit dat verdachte vroe ger al enige tijd in een jeugdgevange nis had doorgebracht. De raadsman vroeg de rechtbank clement te zijn met strafoplegging. Over veertien dagen volgt .uitspraak in deze zaak. Vermeerdert Uw spaargeld met een kwart, koopt Termijnspaar- Brieven van De Twentsche Bank. Ben TermijnspaarBrief groot 100 gulden is op 1 oktober 1969 inwisselbaar tegen 125 gulden. Verkrijg baar tot 50.000 gulden per persoon, bij alle kantoren van De Twentsche Bank en de met haar geaffilieerde banken Van Mierlo en Zoon en de Alphensche Bank. D© vorige twee weken hebben we met onze showrubriek verstek moe ten laten gaan in verband met de feestdagen. Daardoor hebben we vol gens enkele lezers te weinig aandacht besteed aan het optreden van Cliff Richard in Den Haag en Blokker, een verzuim, dat we met het plaatsen van deze foto's onmiddellijk goed willen maken. Hoe enthousiast het pu bliek in Blokker was, laat de onder ste foto duidelijk zien. „Vous permettez, monsieur |)e Beatles zullen niet in Den Haag optreden. Volkomen onverwacht hebben ze deze eerste show op 6 juni moeten annuleren, waardoor ze dus alleen 's avonds in Blokker te zien zullen zijn. Hun t.v.-opname op 5 juni (VARA) gaat normaal door. Advertentie) In '63 zijn er in ons land 527 personen ver. dronken (in '62: 522). Er raakten 832 au to's te water, ongeveer 100 minder dan in 't voorgaande jaar. Hierbij zijn 42 in zittenden om het leven gekomen. Het ijs eiste 29 slachtoffers (1962: 25)* en in zwembaden verdronken 20 personen. Het ledental van de koninklijke Ne- derlandsche bond tot het redden van drenkelingen is in het verslagjaar met 349 gestegen tof 18.199. Vele Tweede Kamerleden hebben ln het voorlopig verslag op de wijziging van de huurwet i.v.m. de door de rege ring voorgenomen huurverhoging ver klaard ernstige bezwaren tegen deze huurverhoging te hebben. Zij vinden een huurverhoging niet passen in het dit jaar ingezette loon- en prijsbeleid van de regering. Zij achten het ook een groot nadeel, dat de regering met zijn voor stel to't huurverhoging van 10-12,5 pro cent de abnormale prijsstijging van on roerend goed stimuleert i.p.v. deze te matigen. Waarom, zo vragen deze le den verruimt de regering de subsidie nied op de nieuwe woningen, om zo doende matiging te brengen in de „on gezonde huurstijging van nieuwe huizen" die telkens nieuwe problemen schept? Voorts ontbreekt volgens hen ook dit maal een regeling, waarbij een deel van de hogere huuropbrengst dwingend wordt voorgeschreven voor woningverbetering. Vele andere leden zeggen zich met de voorstellen te kunnen verenigen, mits althans een bevredigende huurcom- pensatie-regeling getroffen wordt. Ver schillende andere leden nemen een zelfde standpunt in. Sommige leden zeggen, dat in de cy clus van prijsverhogingen op velerlei gebied de huren niet achter kunnen blij ven. De percentages van 10-12,5 procent achten zij redelijk. Enkele leden verklaren zich voorts tegenstander van het voorstel, omdat het de speculatie huns inziens zal bevorde ren. Zij zien niet in dat enig algemeen belang met dit wetsontwerp wordt ge diend. Vele kamerleden vragen ook nog of nu de minister voor de naoorlogse woningen in beginsel een grens wil stel len bij voor 1 januari 1957 gebouwde woningen de grens niet te absoluut is. Zij vinden deze datum arbitrair. Van 27 mei t.m 6 juni staat Nijme gen in het teken van drie lustra. Op de eerste plaats herdenkt de katholie ke universiteit haar veertigjarig bestaan, ten tweede doet het Nijmeegse studen tencorps insgelijks en op de derde plaats viert de Sociëteit Roland voor het eerst afzonderlijk haar zevende lus trum. De lustrumcommissie heeft zich tot taak gesteld een programma te bieden, dat de onderlinge verbondenheid van de hele Nijmeegse civitas academica accen tueert. De commissie heeft dan ook ge probeerd alle onderafdelingen van het corps dat zijn er ongeveer 758 de wetenschappelijke staf en de reünisten zoveel mogelijk bij de viering van het achtste lustrum in te schakelen. De officier van justitie bjj de recht bank te Amsterdam heeft tegen de 24- jarige in Paramaribo geboren en in Am sterdam woonachtige colporteer'J.A. IJ. wegens poging tot zware mishandeling twaalf maanden gevangenisstraf, waarvan zes maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar en aftrek van het voorarrest geëist. Bovendien wilde de officier aan deze straf de bijzondere voorwaarde verbonden zien, dat verdach te na ingang van de proeftijd zo spoedig mogelijk het rijk binnen Europa zal ver laten en daarin niet meer zal terugkeren alvorens de proeftijd is verstreken. Dit zou voor verdachte inhouden, dat hij naar Suriname zal terugkeren,^ omdat hij volgens de officier in Nederland zal blijven kampen met aanpassingsmoeilijk heden, idie hij toch niet te boven zal komen. Verdachte was ten laste gelegd, dat hij zijn 21-jarige landgenoot M.A. Doest met een mes een diepe steekwond in de rug (Advertentie) (Advertentie HET kon niet uitblijven. Adamo's grandioze succes met „Vous permettez monsieur" zal hem een gouden plaat opleveren. Vanavond zal hem in het Amsterdamse Concertgebouw deze ere- schijf overhandigd worden door Willem Duys. Deze plechtigheid zal het hoogte punt zijn van een Adamo-show, waar bij zijn ouders, broers en zusters, wel bekend van de zo succesvolle en zelfs geprolongeerde Voor de vuist weg-uit- zending, aanwezig zullen zijn. Ook Tilburg zal de jonge Belgisch- Italiaanse zanger binnenkort ontvan gen. Op 18 mei zal hij optreden in de stadsschouwburg. Voorts treedt hij op 16 mei op in Tivoli in Utrecht, op 17 mei in het Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen in Den Haag en op 19 mei in de Rivièra-hal in Rotterdam. (Van onze correspondent) Het ziet er naar uit, dat het Ettense Amilto-comité dit jaar voor een bij zonder aantrekkelijk evenement gaat zorgen wanneer in september de Al gemene Middenstands-, Industrie- en Landbouwtentoonstelling in en om de gemeentehal zal worden gehouden. Een niet onbelangrijk onderdeel van de Amilto is ongetwijfeld de traditio nele teenagershow, die er dit jaar be- list een van sensationele omvang zal zijn, gezien de medewerkers en me dewerksters van naam die er hun stem pel op zullen drukken. Het comité is er namelijk in geslaagd om enkele van de allerbeste artiesten op nationaal en in ternationaal niveau te laten optreden. Op de eerste plaats is daar Adamo die op het Ettense podium zal verschijnen. Het is een dure knaap, die Adamo, 20 jaar oud, die een honorarium vraagt van maar liefst honderd gulden per minuut optreden. Met het oog op de te verwachten belangstelling is besloten om een amusementstent neer te zetten met minstens 1500 zitplaatsen. Overwo gen wordt of door een speciale tribune- bouw het aantal plaatsen kan worden verhoogd tot 2000. De tweede grote attractie vormen de Jumping Jewels met Johnn. Lion De ze groep van Nederlandse kleinkunst- artiesten is ook internationaal zeer be kend. Zoals wij al meldden, is dit en semble onlangs vertrokken voor een tournee naar Karachi, Hongkong en Ja pan, maar het zal weer op tijd in het vaderland terug zijn om op te treden op de Amilto. Als derde in het rijtje van teenagerberoemdheden staat Trea van der Schoot op het programma voor de teenagers lang geen onbekende. Ook Sandra, het veertienjarige, in Indonesië geboren zangeresje, dat alge meen als de opvolgster van Anneke Grönloh wordt beschouwd, komt naar Etten. Buiten deze teenagershow zullen er voorts op de verschillende avonden nog andere bekende sterren optreden o.a. Corry Brokken, die al wzrden bege leid door de al even bekende Jac. Schut te. Voorts komen nog Willy Alberti, de Limbra-zusjes, het accordeonduo Karl Schriebl en Jos Hupperts. EEN DIAMANTEN PLAAT ontvingen dezer dagen Karl Schriebl en Jos Hup- perts voor hun „Schneewalzer" waar- kocht me6r dSn 250 000 Platen zijn ver" mal ando's tango-orkest viert op 1 juli zijn zilveren jubileum. ..ZON EN WONDERLAND", het laat ste plaatje van de Bredase Lettersets wordt binnenkort ln Amerika uitge bracht. „Tanja, de andere kant, komt spoedig uit in Australië. Onze platen- markt zal binnenkort verrijkt worden met de Nederlandse versie van het Luxemburgse lied op het laatste Euro- visie-songfestival. de finale van de Romance-Phono- gram-talentenjacht wordt op 27 juni weer in Amsterdam gehouden. Aan de- Cliff Richards aanhang onder de ze show. die „Valente zoekt talenten" Deense tieners blijkt nog altijd groter is gedoopt, zullen behalve de finalisten te zijn dan die van de Beatles" ook meewerken Anneke Grönloh, Rob Voor Cliffs a.s optreden in Kopen de Nijs en zijn Lords, Trea van der hagen waren alle'kaartjes binnen enke- Schoot, the Sunbeams en de Wama's. ]e uren uitverkocht. NIEUW in de Britse (maar zo langza- °e„ ïul'en °P 4 juni oplr iJen, merhand ook al in de Nederlandse) 1 toaS?ngskaarten a! e?n showwereld zijn de Ierse ,3achelors" I??? „5 !?n ,varkrijgbaar waren, zijn (vrijgezellen). Zij hebben met hun „I ^anS niet uitverkocnt. believe" de Beatle-hegemonie al door broken en beklimmen ook al de Ne derlandse hitparade. Hun repertoire is Op donderdag 28 mei om- kwart voor volksmuziek. vijf zal het Bredase Moongbw Quartet via de AVRO te beluisteren zijn. Dit FLINK GEZAKT zijn De Beatles op combo viert deze maand zijn tienjarig de Engelse hitparade. Bezetten zij tot jubileum, voor kort constant de bovenste plaatsen van de ranglijst, thans staan zij nog maar op de zevende plaats. en bestel tijdig I had toegebracht. Verdachte zei, dat hij die avond, nadat hij ruzie had gehad met de vrouw met wie hij samenleefde, het huls was Uitgelopen en in een café een voor hem groot aantal glazen jene ver had gedronken. In het café had hij D. ontmoet, tegen wie hij enige wrok koesterde. De volgende ochtend had hij in de krant gelezen, dat hij D. had ge stoken. Het slachtoffer zelf bleek, ter zitting als getuige gehoord, in het geheel geen rancune tegen verdachte te hebben. Deze was altijd een goede vriend van hem geweest en was dat thans nog. Vol gens D. was verdachte, die anders altijd vechtpartijen vermeed, door anderen op gestookt en door het dolle heen. De officier van justitie meende, dat de opzet van verdachte er in ieder geval op gericht was D. zwaar lichamelijk let sel toe te brengen. Verdachte was als ver stekeling, zonder een cent op zak, naar Nederland gekomen. Als rijksgenoot kon hij niet worden uitgewezen. Hij was het leven in Amsterdam begonnen, zoals zo veel van zijn landgenoten, had aange pakt wat hij kon en getracht te verdienen wat hij kon. De officier "gaf hem in de Nederlandse samenleving niet veel kans, achtte het beter, dat hij terug ging naar het land waar hij vandaan kwam en dat hem de toegang tot het rijk binnen Euro pa zou worden ontzegd. (Advertentie') Een product vm do N.V» Vereenlgdo Touw fabrieken Rotterdam De 31-jarige Joegoslaaf A. A., die in het huis van bewaring in Assen is inge sloten wegens inbraken, o.m. in Rolde, wordt er ook van verdacht in de nacht van 26 op 27 maart in Maassluis bij een firma te hebben ingebroken en er 10.000 te hebben buitgemaakt. M. is geken schetst als een misdadiger van interna tionale allure, voor wie ook Interpol be langstelling schijnt te hebben. In Frankrijk heeft de justitie zich met hem bemoeid, omdat M. verdacht werd van ongeoorloofd bezit en fabricage van wapenen. Later is de Joegoslaaf in West- Duitsland aangehouden en in de gevan genis terecht gekomen. In januari kwam hij uit de Duitse ge vangenis. M. reisde naar Nederland en moet vrijwel onverwijld zijn begonnen met inbraken. Hij sloeg zijn slag in Vught, Berkel en Rodenrijs, Rolde, Ede en een aantal andere plaatsen in Zuid- Holland en Noordbrabant. Een vijftal in braken of pogingen daartoe heeft de Joe goslaaf inmiddels bekend. De politie is nog bezig bewijsmateriaal te verzame len voor nog een vijftal inbraken, die hij evenwel ontkent Weet u hoeveel recepten er met Iglo spinazie zijn? Ik nietWant als ik denk: "Nu ken ik ze allemaal" ontdek ik toch weer een nieuw. Maar vóór ik u m'n laatste vondst vertel, even iets over Iglo spinazie. Ik heb eens gezien hoe dat invriezen gaat. Geweidigi Ze plukken als de spinazie op z'n lekkerst is. Maken 'm dan meteen ongelooflijk secuur schoon, hakken 'm en hup... de diepvries in. Dan pas kun je je voorstellen dat in Iglo spinazie alle smaak, geur en ge zondheid, die Moeder Natuur er in legde, voor ons blijft bewaard. En nu m'n recept, waarvoor ik na tuurlijk Iglo spinazie neem, omdat die niet slinkt, en me de tijd geeft er iets bijzonders van te maken Middellandse Zee spinazie: deponeer de ontdooide warme IGLO-spinazie in vuurvaste scho tel. Bedek met gekookte mosselen of stukjes gekookte IGLO kabel jauwfilet in warme kaassaus. Bak «yffi oven goudgeel. Iglo spinazieschoongemaakt, slinkt niet ...zo klaar! 700 gram f 1.27 500 gram f 0.97 350 gram f 0.72 um

de Stem | 1964 | | pagina 17