IS PORT OLYMPIA'S TOER met enkele nieuwiglieidjes altijd al de sigaar voor moderne mannen 16 MTK en Sporting na verlenging 3-3 Motorcross van STEKENE telt voor kampioenschap j +f Frans Geurtsen werkt hard aan voorsprong ct Sportevenementen op tweede PINKSTERDAG MTK-Sporting nog eens Olympia Toer alle ploegen IJzeren Wim weer vijfde Zweden-Rusland 1-1 :eren en voor al er flessen f 1,59 11 Moeilijkheden nu groter dan ooit Route Reportages Ronde van Spanje Wim van Est wordt vijfde LOUISON BOBET in nieuwe functie DE PLOEGEN PERLAS MARTINEZ FINALE CUP BEKE Vrijdag opnieuw te Antwerpen Handbal Voetbal Interlandvoetbal in Zeeland Pech Gevecht Kampioenschap MARKTEN WATERSTANDEN 1 11 DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 14 MEI 1964 (Van onze sportredactie) Joop Middelink, Bram Koop- mans, Piet van Heusden en alle anderen die ermee gemoeid zijn, hebben de organisatie van Neer- lands grootste amateurwielereve- nement, de Olmpia-toer, rond. Het is niet van een leien dakje ge gaan, maar donderdagmiddag 21 mei om drie uur worden toch vanaf het Rembrandtplein in Am sterdam ti enNederlandse en zes buitenlandse ploegen weggescho ten. Tot en met woensdag 27 mei zullen de amateurs een sportieve strijd leveren voor de hoogste eer, die in een Olympia-toer dubbel telt- Voor de dertiende maal en tiende na oorlogse keer, stuurt de commissie Olym- pia's toer de coureurs op pad. Het is dit jaar met de organisatie moeilijker ge gaan dan ooit. De verkeersproblemen in de diverse gemeenten stapelen zich steeds meer op en met name in Hoensbroek kreeg de commissie een flinke domper op de vreugde. Na jarenlange medewerking daar, werd er plots gekapt met de bereidwilligheid en de acties om de route te verleggen ondervonden eveneens moeilijkheden. Maar enfin, die narigheid is voorlopig voorbij. De toer heeft deze keer een ander gezicht. Zes buitenlandse équipes komen naar Nederland en daar is men bijzonder gelukkig mee. „Onze amateurs ondervonden in het buitenland telkens een gastvrij onthaal en wij deden en konden weinig terugdoen", vertelde Bram Koopmans die vervolgde, „daar om zijn we naar de KNWU gestapt en hebben gevraagd om medewerking". Die steun is er gekomen. Zweedse renners fietsen hier op kosten van de KNWU, hun reis en verblijf wordt betaald etc. Voor Engeland, België, Denemarken, Po len en Bulgarije betaalt de commissie Olympia's toer. Een ander nieuwigheidje werd aangebracht in het puntenklasse ment met als inzet de groene trui. Nu krijgen de eerste twintig aankomenden punten toegekend, die van beneden naar boven lopen. Verder kunnen ook de ploegleiders iets extra's in de wacht sle pen want men is op 't lumineuze idee ge komen een bokaal beschikbaar te stel len voor de beste „gentleman-ploeglei- der". Behalve de hier genoemde klasse menten zijn er de traditionele als pres tatie- en sprintklassement. Elke dag worden drie sprints betwist. In iedere etappe wordt zeshonderd gulden uitge trokken voor prijzen der individuelen. Het totaal aan ploegengeld bedraagt zes honderdzestig gulden, sprintpremies vijf tig, oranje-truidrager vijfentwintig, groe ne truidrager vijftien. Samen maakt dat een bedrag van dertienhonderdvijftig gul den per dag. De ploegen-eindprijs is twee honderdvijftig gulden (en een serie klei nere. doch zeker niet te versmaden be dragen). Alles bij elkaar heeft Olympia's toer een begrotingspot van zevenenzestig duizend gulden. Zoals altijd vindt de start plaats in Amsterdam. Donderdagmiddag om drie uur is daar de cermoniële start en gaat de route naar Vlaardingen (aankomst 19.25 uurover 170 kilometer. 2e etappe: Hoogvliet - Waalwijk (aankomst 17.05 uur), over 140 kilometer. 3e etappe: Waal wijk - Sittard (aankomst 17.05 uur), over 183 kilometer. 4e etappe: Sittard - Heer len (ploegentijdrit over 28 kilometer, start eerste ploeg 13.00); het tweede gedeelte van deze rit bestaat uit een criterium over 60 kilometer, start vier uur. 5e etap pe: Heerlen - Veldhoven (aankomst 18.48 uur) over 167 kilometer. 6e etappe: Lies hout - Oldenzaal (aankom?4- 19.33 uur) over 182 kilometer. 7e etappe: Oldenzaal - Amsterdam (aankomst in de le van Swindenstraat om 19.33 uur), over 195 kilometer. De toer is in totaal 1125 kilo meter lang. Zoals de insiders wel zullen (Advertenties) OLYMPIA'S TOUR 000R NEOERLAND 1964- Overzicht zien zijn de aankomsten ongeveer een uur later dan andere jaren. Men heeft dit gedaan om de publieke belangstelling tq verhogen. Het zal tevens opvallen dat ,het noorden" geen etappe-plaats kent Hiernaar gevraagd zei de heer Koop- mans. dat de animo vorig jaar niet da verend genoemd kon worden doch er wel overwogen wordt om volgend jaar opnieuw naar deze streek te trekken. Met betrekking tot Zeeland merkte hij op dat ook daar (en met name Goes) te geringe belangstelling bestond. Hierop aansluitend meende Joop Middelink dat bijvoorbeeld een tijdrit in Zeeuwsch- Vlaanderen voor de toekomst tot de mo gelijkheden behoort. In de plaatsen van aankomst is er ook nu weer avondshow gepland en daaraan werken verschillende bekende artiesten mee. Enkele namen: The Blue Diamonds, The New Orleans Syncopaters, Thea van der Schoot en Ilona Biluska. Dick van Ryn verzorgt elke dag een radio-repor tage van de finish terwyl de NTS de eerste, vierde en laatste etappe op het scherm brengt (nadere bijzonderheden en tijden waren nog niet bekend). De Spanjaard Julio Jimenez heeft de 14e etappe van de ronde van Spanje, van Aviles naar Leon, gewonnen. HU legde de 163 km af in 4 uur 34 min 33 sec. De tweede plaats was voor zijn landge noot Momene in 4.41.45. De uitslag van de 14e etappe luidt: 1 Jimenez (Sp.) 4.34.33; 2 Momene (Sp.) 4.41.45; 3 De Cabooter (Belg.) 4.41.46; 4 Angel Gomez (Sp.) 4.41.47; 5 Wim van Est (Ned.) 4.41.49; 6 Cazala (Fr.) 4.41.50; 7 Echeverria (Sp.) 4.41.53; 8 Van Schil (Belg.) 4.42.00: 9 Aerenhouts (Belg.) 4.42.04; 10 Van Aerde (Belg) zelfde tijd. In het Rasunda stadion van Stockholm heeft het nationale Zweedse voetbalteam voor 37.500 toeschouwers een 11 gelijk spel tegen Rusland bereikt. Het was de eerste wedstrijd tussen beide ploegen voor de kwart finales van het toernooi om de Europese beker voor nationale teams. Zweden, dat woensdag 29 april in Rotterdam met 10 van Ne derland won, komt 27 mei in Mloskou voor de tweede maal tegen de Russen uit. Louison Bobet, Frankrijks grootste wielrenner, die o.m. driemaal de Ronde van Frankryk won, heeft te Quiberon in Bretagne aan de Atlantische kust in te genwoordigheid van meer dan 200 geno digden, onder wie de minister van volks gezondheid en bevolking, Marcellin en de staatssecretaris voor jeugd en sport, Maurice Hertog, een instituut voor ge neeswijze door zeebaden geopend. Per speciaal vliegtuig waren vele kam pioenen naar Quiberon gekomen, onder wie Jacques Anquetill, Michel Jazy en Alain Calmat. Het instituut is in zijn soort uniek hypermodern zowel qua inrichting als wat betreft de medische apparatuur. Cliché Sporttoto De ploegen voor Olympia's toer zyn als volgt samengesteld; Ploeg Herman Krott: C. Schuuring Amsterdam: M. PaulDen Haag; Fr. OuwerkerkRotterdam; H. Schou tenBadhoevendorp; A. v. Kemmena- deEindhoven: W. PaulDen Haag. Ploeg Henk Amerlaan: Anne Koster Leeuwarden; N. KloostermanLei den; W. SchuldingDen Haag: P. v. d. LansSassenheim; E. DolmanRot terdam; G. v. NoortDen Haag. Ploeg Wim Verbeek: G. Karstens Leiden; J. PieterseOude Tonge; B. ZoetSassenheim; J. FranssenHalf weg; H. KoopmansHalfweg; P. Coo- remansBreda Ploeg Dirk Groeneweg: L. Hartman Amsterdam; H. PelsAmsterdam; H. StakenburgAmsterdam; Fr. LachteropAmsterdam; M. Sachs Amsterdam; Th. NikkessenSieben- gewald. Ploeg Mik Snijder; Jos v. d. Vleuten Mierlo; Jan v. d. HorstHaarlem; Henri van RooyZeelst; A. v. Haren 's Gravendeel; Joop Hoogland Aalsmeer; Bouwen MinekesZuid- land. Ploeg Rini Roks: J. v. d. Kloot Zundert; M. v. GinnekenSchijf; N. Lute's Gravenland; G. DeykersSt. Willebrord; H. de JongSt. Wille- brord; K. Ley tenBreda. Ploeg Gé Peeters: C. VisserSant poort; H. PetersHeemstede; A. Mid delkoopRotterdam; G. Minneboo Heenvliet; Jac. SchoutenWognum; W. v. SmirrenAmsterdam. Ploeg Brander: H. SmitGroningen; H. HoekstraUreterp; P. Schreur— Wolvega; B. JansemaWagenborgen; W. BoonstraOpende (Gr.)J. Kosten Hoogeveen. Ploeg Charles Ruys: H. Cornelisse— Amsterdam; J. Oudkerk—Amsterdam; A. RijkersAmsterdam; H. Stevens— Elsloo; Ed. Beugels—Sittard; J. Boog —Laren. Ploeg Snels: J. BastinVoerend aal; J. TummersGeulle; Fr. EversLin- ne; J. DrummenBemelen; J. Doek Heerlerheide; H. HesenGeleen. Engeland: Douglas Meekins; Ramin Minovi; Roland Spencer; Hector Thompson; Leslie West. Zweden: Roland Strand; Sune Wennlöf; Sture Petterson; Jan-Ake Eek; Sten Soderlund; Ulf Sjölund. België; Alfons Bogaerts; Jos Kreijs- berghs; Sjors Delvael; Lucien Noyen; Noel van Clooster; Willy Vanneste. Denemarken: Vagh Bangsborg; Niels Baunsoe; Frede Toxvaerd; Peter Rosenmeyer: Ove Aadal Nielsen; Flemming Gleerup. De namen van de renners van de Poolse en Bulgaarse ploeg zijn nog niet bekend. Het ziet ernaar uit dat Geurtsen zijn overgang naar de ere divisie al direct gaat bekronen met de top- scorerstitel. Hij bouw de in de voorlaatste wedstrijd zijn voor sprong op Kruiver uit tot drie doelpunten. De tweede plaats zal wel voor de Feijen- oorder blijven die op zijn beurt weer drie goals meer scoorde dan het achter volgende trio. Geurtsen (DWS) 27; Kruiver (Feijen- oord) 24; C. Groot (Ajax), v. d. Linden (DOS) en Theunissen (PSV) 21; Verha gen (Blauw Wit) en H. Groot (Feijen- oord) 17; Jansen (Sc. Enschede) en Tol (Volendam) 16; Bosveld (Sc. Enschede) volgt met 15 doelpunten. Succesvol in de eerste divisie was Dé- sar (RBC) die viermaal raak schoot, ter wijl Valkenhof! (SHS) met één doel punt bij hem achterbleef. Daar de con currentie gelijk opging met de score, veranderde ook hier niets aan de top Dit tot voordeel van Leussink die de titel niet meer kan ontgaan. Leussink (Ensch. Boys) 24; Dullens (Sittardia) en Boogaard (Volewijckers) 18; L. de Visser (SHS) en Guns (Sittar dia) 16. Geutjes en De Kleyn (Elink- wijk), Kuiper (Veendam) en Hanegem (Velox) scoorden ieder 15 maal. Een gedrang van belang is het in de tweede divisie B aan de top, waar De Vries zich bij het leidende trio wist te een voortreffelijke, lichte en geurige Senoritas maakt sublieme Senoritas voor de moderne mannen van vandaag! MARTINEZ... nog altijd even geurig en voortreffelijk als vroeger. Martinez is een fijnproevers-serie van 14 tot 35 cent. Zo heerlijk licht, zo rijk van geur, zo fantastisch fijn! BIJNA 150 JAAR FABRIKANTEN VAN LICHTE, GEURIGE EN FIJNE SIGAREN! voegen. Koopman, die een hattrick scoor de, is echter met een treffer achterstand, nog lang niet kansloos.' De Vries (Alkmaar), Strating (Tuban- tia) en Roosken (Zw.meer) 20; Koop man (PEC) 19; Roelfsema (Leeuwarden) 17; Steur (KFC) 16 goals. Het is J. Hartjes dan toch eindelijk gelukt naast Zweers op de eerste plaats te komen. Ook hier zal de beslissing dus in de laatste wedstrijd moeten vallen. Dat van Liers, als lachende derde, zijn achterstand weet te overbruggen, be hoort niet tot het onmogelijke. J. Hartjes (De Graafschap) en Zweers (NEC) 24; van Lier (Rode JC) 22; Bleijenberg (AGOVV) en Custers (Roda JC) 17; van Reeken (NEC) en Netten (NOAD) ieder 16 doelpunten. Het aantal deelnemers aan toto 37 be droeg 441.597. Met de bijzondere prijs van f 25.000 was in totaal een bedrag van f 182.079 beschikbaar. Voor de eerste prijs, groot f 86.393,45 kwamen geen meldingen binnen, zodat de 51 winnaars van de tweede prijs een be drag van f 133.517 (eerste e n tweede prijs) moesten delen, hetgeen voor ieder een bruto bedrag van f 2618 betekende, De extra-prijs der gelijke spelen van f 23.561.85 leverde voor de 126 winnaars een netto-bedrag van f 187,op. Niet minder dan 274 gegadigden meldden zich voor de bijzondere prijs van f 25.000. Ieder toucheerde f 91, Aan toto 38 namen 444.658 mensen deel, hetgeen een prijzenbedrag van f 168.26Ó betekende. Dertien deelnemers voorspelden alle uitslagen feilloos en deelden de eerste prijs van f 92.547,40, zodat zij f 7119 rijker werden. Voor de tweede prijs (f 50.480,40) was grote be langstelling: 164 kandidaten ontvingen ieder f 306,De spoeling voor de 427 winnaars van de extra-prijs was bijzon der dun. Zij ontvingen van de f 25.240,20 slechts f 59, MTK uit Boedapest en Sporting uit Lis sabon zullen vrijdagavond opnieuw tegen over eikaar komen voor de finale om de cup voor de bekerwinnaars. Gisteravond kwamen de ploegen zelfs na een verlen ging van een half uur tot een gelyk spel van 33. De wedstrijd, die een sensatio nele tweede helft liet zien met schitteren de goals, werd slechts door drieduizend toeschouwers gevolgd. Aan de televisie zaten echter miljoenen kijkers. MTK kwam aan de leiding in de 19e minuut door een doelpunt van interna tional Sandor. Vanaf de rechtervleugel loste de Hongaar een strak schot, dat doelman Carvalho te machtig was. HTK behield het beste van het spel. De Portu gezen waren zelden gevaarlijk. Vijf minuten voor de rust kregen zij echter een doelpunt cadeau. Een tikje van Mas- carenhos, de Portugese midvoor, werd door Danszki in eigen doel gewerkt. Het was 1—1. Onmiddellijk na de rust openden de Portugezen een offensief, dat in de derde minuut met een schitterende goal werd bekroond. Figueiredo loste een hard (Van onze sportredactie) Het Pinksterweekeinde is, evenals de Paasdagen dat zyn, een uitermate ge schikte tijd voor het organiseren van toernooien. Er zijn op 18 mei dan ook verschillende evenementen die een Bra bants, Zeeuws en internationaal tintje hebben. Zo presenteerde de Bredase handbalvereniging „Velocitas" een ze- venhandbaltoernooi met deelname uit binnen- en buitenland, komt de v.v. Kloetinge met de Hollandig-wisselbeker- wedstryden en geeft VCW uit Wagenberg een voetbalfeest waaraan Brabantse en Zeeuwse clubs deelnemen. rond kwart over vijf met liet van de finale begin In Wagenberg ontvangt VCW bevrien de „naties" en dat voor de zesde maal. Speciale gast is Middelburg. De Zeeuw se spelers worden bij Wagenbergse fami lies ondergebracht en dat alles maakt dit toernooi tot een extra gezellige bij eenkomst. Middelburg is ingedeeld in poule A met Gilze, Madese Boys en VCW. De andere groep bestaat uit: Inter nos, SCO. Terheijden en Zigo. Om half tien begint men en de beslissende match zal plaats vinden om kwart voor zes. ,.BHV Velocitas" organiseert het hand- baltoernooi ter gelegenheid van het twee de lustrum. Er wordt gespeeiu op de terreinen aan de Lovensdijk te Breda en daar is om elf uur de officiële ope ning. Daarna zullen de verschillende teams zich in de grote strijd werpen en dat kan een aantrekkelijke bezig heid worden. Er komen verenigingen als Swift uit Roermond (deelnemer aan de Europacup), Be Fair (Breda), Dongen (Dongen), EmBeE (Breda), For_ tuna (Bergen op Zoom), SIOS (Bergen op Zoom), SOA (Breda), Velocitas (Breda), Tachos (Waalwijk) en niet te vergeten Elita Lebbeke uit België en een vijftal Duitse clubs met als bekendste SV Wiesbaden dat getraind wordt door Werner Böckel die twaalf jaar keeper van het nationale team is geweest en thans in zijn ploeg vier dames-inter nationals heeft. De finales bij de da mes is om vijf uur. die der hei'en om half zes. Sterke elftallen nemen deel aan het Hollandia-wisselbekertoernooi van de voetbalclub Kloetinge. Kapelle (de eer ste winnaar), SK Be veren (drievoudig triomfator en eigenaar van de wissel beker) en Tus Hattingen (vorig jaar eerste) komen als grote kanshebbers tus sen de lijnen, maar ook het Bergen op Zoomse MOC doet een goede gooi naar de eindzege, evenals de zaterdagclub Arnemuiden. Verder verschijnt er een ploeg van Goes en Kloetinge. De dueïs beginnen om twaalf uur en eindigen schot, dat in de touwen plofte. MTK kwam echter terug. In twee sensationele minuten werd Sporting tweemaal ver slagen. Boedor maakte in de 26e en 27e minuut telkens een goal. Terwijl iedereen zich met een kleine zege van de Hongaren verzoende volgde er een vrije trap voor de Portugezen. Figueiredos scoorde daar uit. Het was 3—3 en de Belgische scheids rechter Lucien van Nuffel moest tot een verlenging overgaan. In de verlenging kwamen er magnifieke kansen voor de beide partijen. Het wilde echter niet meer lukken. Vandaar dat de wedstrijd vrijdag avond in Antwerpen wordt overgespeeld. De mogelijkheid, dat de t.v. de wedstrijd opnieuw zal uitzenden is groot. Het ligt in cle bedoeling van de KNVB om in de toekomst belangrijke amateur- voctbalwedstiiiden, waaronder de inter land-ontmoetingen, zoveel mogeljjk daar te doen plaatsvinden, waar het amateur voetbal nog de boventoon voert, waarby het vanzelfsprekend de bedoeling is niet steeds de organisatie aan dezelfde plaats te geven. De uitstekende resultaten die zowel Vlissingen als Middelburg dit sei zoen in de hoogste klas der amateurs hebben behaald, hebben ertoe geleid dat een belangrijk voetbaltreffen in Zeeland wordt gespeeld. Kennelijk is men van bondswege tevre den over de wijze waarop enige tijd terug in Middelburg de wedstrijd tussen de ploegen van Engeland en de Ierse Vrij staat in het kader van het UEFA-toernooi in Middelburg werd georganiseerd, ge tuige het feit dat thans opnieuw de or ganisatie aan Middelburg is opgedragen. Op dinsdagavond 19 mei om half zeven zullen namelijk de landenploegen van Nederland en Saarland hun officiële inter landwedstrijd op het Nadorstveld in Mid delburg spelen. Een en ander zal worden opgeluisterd door het gezamenlijk optre den van de muziekvereniging ONDA en het tamboers- en pijperkorps JULIANA. Onder leiding van bondstrainer Piet de Wolf is de voorbereiding der Neder landse amateurs serieus ter hand geno men met o.a. oefenwedstrijden tegen de eredivisieclubs Go Ahead en SC Ensche de. Reeds een dag voor de wedstrijd ko men de Nederlandse spelers naar Mid delburg en na de wedstrijd wordt enkele dagen later deelgenomen aan een inter nationaal jeugdtoernooi in Italië. Vanzelfsprekend zal het van de publie ke belangstelling afhangen of de KNVB zijn plannen, om ook in de toekomst el ders in Zeeland dergelijke wedstrijden te organiseren, kan uitvoeren. Aangezien de prijzen der plaatsen aan de zeer ma tige kant zijn gehouden en „Pinksterdrie" in Middelburg en omgeving min of meer als een halve vrije dag geldt wordt ver wacht dat een l'link aantal toeschouwers aanwezig zal zijn. Ook bondsvoorzitter A. L. M. Schroder en de bestuursleden J. J. Egbert, J. W. van Marie en D. Nijs zullen van de partij zijn. De leiding be rust waarschijnlijk in handen van een Belgische scheidsrechter geassisteerd door twee landgenoten. HUBERT SCAILLET langzaam op gang (Van onze motorsportmedewerker) Als er één motorcross in België wordt verreden waar de meeste bezoekers uit Nederland komen, dan is dit wel bij de bekende cross van de Gelaagputten te Stekene. Al sinds jaren trekken vele Zeeu wen en vooral Zeeuws-Vlamin gen naar het spectaculaire circuit waar men verzekerd is van een goed stel renners die altijd felle strijd leveren voor de overwin ning. Het zit de ijverige organisators van de A.M.S. Stekene overigens niet altijd mee. De laatste jaren had men dc Grote Prijs van Italië als concurrent, zodat de toprenners niet in Stekene konden zijn en ook nu weer heeft men het de organisatie niet gemakkelijk gemaakt daar de sportkalender voor 2e Pinksterdag de Grand Frix van Zweden vermeldt. Bovendien wordt in ons land een kampioenswedstrijd verreden voor de internationalen 500 cc. te Dwingeloo. Dat is dubbele pech omdat men het geachte, voor een groot gedeelte uit Nederlanders bestaande, publiek zo graag zou laten genieten van een spor tieve strijd tussen de toprijders van Nederland en België. Het geluk heeft de mannen van Stekene echter niet hele maal de rug toegekeerd. Mer. heeft kans gezien om op de eerste plaats alle Belgische internationalen zonder uitzon dering te contracteren en dat is alleen reeds voldoende om zeker te zijn van een keiharde strijd om de ovei winning. Men weet dat er dit jaar bij de Bel gische inters meerdere renners zijn die kans maken op het kampioenschap. De afgelopen twee jaren is dit niet zo ge weest omdat de Waal Hubert Scaillet een dermate overwicht aan de dag leg de dat men meende weer in da psriode van August Mingels te zijn verzeild. Men wist dat het eenvoudig ondoenlijk was in een normale wedstrijd Scaillet te kloppen en dit was niet bevordelijk renners. De eerste crossen van dit sei zoen hebben hierin verandering gebracht Scaillet kreeg de goede vorm niet direct te pakken en hij werd geklopt door renners als Walter Baeten. Van Ham, Slechten, Van der Becken en vooral door de jonge Limburger Jef Theeuw- sen. Tot nog toe is echter niet uitge maakt wie de nieuwe aanvoeider zal worden, omdat bovengenoemde knapen elkaar geen duimbreed toegeven. In dit gevecht om het leiderschap in de hoogste categorie worden renners met grote namen als Nilsson, Johansson en andere Zweden naar de achtergrond gereden alsof het nieuwelingen waren. Na twee kampioenswedstrijden heeft Theeuwsen de leiding voor Baeten, maar de laatste zondagen werd hij' door dezelfde Baeten geklopt. De uitslag van de te Loppem verreden internatio nale cross geeft een juist beeid van de krachtsverhoudingen zoals deze momen teel liggen. 1. Walter Baeten. 2. Jef Theeuwsen. 3. Decoster. 4. Johansson, 5. Nilsson, 6. Lampkin. Een dergelijke uitslag zou een jaar geleden ongeloofwaardig hebben geklon ken. Nu is hij normaal. ScaiLet heeft zich echter niet zonder meer bij de toe stand neergelegd. Langzaam komt de oude vorm terug en vorige zondag kwam hij reeds tot een overwinning in Frank rijk. Iedereen is het erover eens, dat de cross van de Gelaagputten op een tijd stip valt dat de naijver bij de Belgische inters naar een climax is gegroeid. Zondag zal de strijd te Stekene mis schien een antwoord geven op de vraag hoe men de rangorde in de komende maanden moet zien. Niemand wil zich gewonnen geven of met een mindere plaats genoegen nemen, zekei niet de Waal Scaillet die hier an het Vlaamse land zal moeten bewijzen dat zijn inzin king maar van tijdelijke aard is ge weest. Het harde circuit van de Gelaag putten leent zich voor hem bijzonder om dit bewijsstuk te leveren. Naast alle Belgen in de internationale klasse heeft men echter nog andere pijlen op de boog om het grote publiek te trekken. De Zweden Loof, Berglund en Anders- son behoren bij de beloftevolle Zweedse jongeren en hebben reeds de nodige voor het goede moreel van de overige buitenlandse ervaring, evenals de En gelsen John Harris, Mathews en Hors- field. De enige Fransman is Marcha- dier. Tot daar de klasse internationaal, welke 2 manches rijdt van elk 35 minuten en de hoofdschotel vormt van deze motorcross-middag. De B.M.B. heeft bepaald dat de wed strijd voor de senioren zal tellen voor het kampioenschap. Hier is men dus eveneens verzekerd van een felle strijd om de zo begeerde punten. Men weet dat deze klasse de wipplank vormt naar de hoogste categorie van de inters en dat slechts de best geëindigden in de kampioenswedstrijden voor pro motie in aanmerking komen. Vorige zondag werden m Loppens de eerste punten reeds verdeeld en de dertig geselecteerde renners zullen te Stekene alles op alles zetten om na twee van de vijf voor het kampioen schap geldende crossen een zo goed mogelijke plaats in te nemen. De seni oren rijden eveneens twee manches van elk 30 minuten. De middag wordt om 13 uur geopend met twee series voor de junioren waar van de 20 beste tijden in de finaie ko men. De organisators hebben ons verze kerd dat de laatste renner rond half zes zal worden afgevlagd, zodat ieder een weer op tijd thuis kan zijn om ver der van een gezellige zondag te genie ten. Er is een groot nieuw parkeerter rein vlak bij het circuit zodat men niet ver zal moeten lopen om op het bijna geheeel overzichtelijke parcours te komen. Hopelijk zal het Pinksterzonnetje dit motorfestijn met zijn aanwezigheid op luisteren, dan kunnen opnieuw duizen den Belgische en Nederlandse moter sportvrienden genieten van spannende races op een van de mooiste c.rcuits die België kent. Kalender voor de Pinksterdagen: Zondag: Internationale motorcross te Stekene, (B); Snelheidswedstrijden te Mettet. (B)Nationale motorcross te Dwingeloo. Maandag: Internationale wegraces op het circuit van Tubbergen; Extra natio nale cross te Zaltbommel met. zijspan nen; Int. motorcross van het Fonieintje te Koersel. (B). KAPELLE, 13 mei 1964 Appelen Golden Delicious II 70 90 II 65 83 II 60 70 II D 45 III grof 54—57 III fijn 19—32 kroet 23—27 rotvlek 14—15. Aardbeien - veiling Kasaardbeien per doos 200 gram Regina ex 1,011,06; I 831,01 II 61-74. Glasa ex. 1,011,21; I 821,01 II 5677, Deutsch Evern ex 98—1,06 I 74—94 II 59—71 Camb'. Viqour I 81—89 II 63. Gorella ex 97 I 84—96 II 67. Vola ex 1,00—1,04 88— 90 II 58. Senga-Sengana I 88—90 II 66. Groente-veiling Kropsla 10—12. Rabar. ber 4,5—5,5. Spinazie 29—30. Radijs 9.5 14. Sjalotten 10—11. Bloemkool A II 33— 46 B I 48 B II 15—39 C I 25 C II 1021 D II 1011 afw.920 Aard appelen I 710. TERNEUZEN", 12 mei. Groenten. Per 100 st. in centen: sla I 11—17.50, II 68. Bloemkool (per kist van 6 stuks) 39—75, 7 stuks 49—71, 8 stuks 28—60. 9 stuks 38, 10 stuks 3435, afw. 6—50. Radijs II 6,5—13. Asperges B 296—308, Asperges B 296—308, B II 230—242, af B II 230242, afw. 200. Glas-aardbeien per doosje van 2 ons: Deutsch Evern I 6586, II 72—75, Cambridge I 80—82, II 70, Giasa I 76—82, II 67, Regina I 78—87, II 52—75. GOES, 13 mei 1964 Aardbeien per doos van 2 ons I 81—108. II 73—83, afw. 44—51. Groenten, per stuk: bloemkool AI 6485, All 40—73, BI 41—57, Bil 24— 53, Cl 31—33, CII 12—29, DII 10, afw. 6— 49; kropsla I 10—13. II 10—13, Cl 6—8; per bos: radijs I 9—14, rammenas I 12— 17; wortelen I 67: per kg: andijvie II 20— 38: prei AI 4051: spinazie I 42. II 27 28: lamsoren 26—34: rabarber I 7—11; stoofsla 25; uien alw. 6—7; aardappelen 812 's-HERTOGENBOSCH, 13 mei. Aan voer 9120 stuks; 1455 runderen; 404 gras kalveren; 1214 vette kalveren; 1532 nuch tere kalveren; 293 schapen; 407 lamme ren; 8 geiten; 21 fokzeugen; 503 slacht- varkens; 7 lopers; 2613 biggen; 663 slacht, runderen. Prijzen per stuk: melk- en kalfkoeien 975—1600: guiste koeien 850— 1300; graskalveren 475650; kalfvaarzen 1185—1590; klamvaarzen 950—1100; guiste vaarzen 900—1050; pinken 665—875: nuch tere kalveren voor fok of mesterij 115 265: weideschapen 90—140; ooien met lammeren 185—270; drachtige zeugen 375 —525; lopers ,95—118: biggen 63—79; per kg geslacht gewicht: slachtrunderen extra kwaliteit 4.704.90, le kwaliteit 4.504.70, 2e kwaliteit 4.204.40. 3e kwa liteit 3.854.05;vette stieren 4.45—4.65; worstkoeien 3.403.70; per kg levend ge wicht: vette kalveren le kwaliteit 370 3.95, 2e .kwaliteit 3.453.65. 3e kwaliteit 3.253.40; nuchtere slachtkalveren 1.45 1.85; slachl2eugen le kwaliteit 1.65 1.75, 2e kwaliteit 1.601.65; slachtvarkens 1.881.94; per stuk', vette schapen 115 155; vette lammeren 120160. Overzicht aanvoer, handel en prijzen: melk- en kalfkoeien normaal, rustig, prijzen guiste koeien korter, lui, weinig verandering; jongvee minder, stroef, duur; vette kalveren toenemend, vlot, duur; nuchtere slachtkalveren ruim, stug, prijsh.; schapen en lammeren groter, willig, vast: fokzeugen normaal, redelijk, aantrekkend; lopers en biggen ruimer, matig, duur; slachtvee redelijk, lui, duur; slachlzeugen groter, traag, gehandhaafd. Konstanz 370 (onv.), Rheinfelden 289 2), Ottenheim 364 (+3), Straatsburg 318 2), Maxau 501 7), Plochingen 138 3), Mannheim 356 11), Stein- bach 117 8). Mainz 322 10). Bingen 229 (—8), Kaub 256 (—7). Kochem 239 (+22), Koblenz 253 (—9), Keulen. 239 5), Ruhrort 422 8), Lobith 1045 15), Nijmegen 827 18), Arnhem 845 15). Eefde IJssel 380 10), De venter 276 9). Monsin 5474 16), Borgharen 3930 49). Belfeld 1094 4), Grave beneden de sluis 505 (+9).

de Stem | 1964 | | pagina 23