Twee jubilea van de Kon. bij oude garde Sted.te Hulst Weer nieuwe fabriek Dow Chemical N.V. Terneuzen ^^2 Na weer in die jaren toch hoerendracht mviering ipenburg RUBY NAAR ZENUW INRICHTING matrassen Burgemeester Drijber opent nieuwe reinigingsgarage Zonder protest Slecht begin Somber Voor fabricage van "prijsbewuste" mensen kopen rSTE VANGST intclen Vandaag Morgen Vrijdag Th. Ylassenrood zestig jaar Frans de Bruyn zeventig en Voltooiing van huidige complex vordert snel OLGA MATRASSEN ook bij WILKING !N HULST Meisje in Oostburg door steigerelement dodelijk getroffen Muziekconcours te Kruiningen Herstelwerk bij Stroobrugge vertraagd Te Middelburg Propaganda voor handbalsport Oesterkweker werd kippen- farmer Voetbalselectie KNVB Zeeland Tweejarig kind bij brand omgekomen pagbtad SU Utem Nationaal zaalconcours te Breskens DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 6 MEI 1964 at succes. Want naar de spaar- 3t is met andere iviezen voor uw ideling in effec- ijkantoren. bankservice.. FFEISEN-BANK TE UTRECHT W. P. J. Staal, die 25 jaar er van de Boerenleenbank est. E e Expositie Gustave (Asse1 um 15.45 en 20 uur Door he a.l. lux 15 uur Liggende-wip- in 15 uur Staande-wip- Dyck 15 en 19.30 uur HL kind gedood 0 uur Alleman, a.l. ijt 15 uur Schieting ;morteIe 15 uur Schieting houw 14.30, 18.45 en 21 uu de Defiant and Grote schieting K 15.30 uur Schieting LAT 15 uur Staande-wip- SANDE Huis 19 uur Dansen rENT uur Elvis in Acapulco 4 0 uur De zeven gladiatoren 14 j., 17 uur Eerst de vrouw- 20 uur Jerry, de schrik van n, a.l. en 17 uur Jerry, de schril* ttaljon, a.l.. 20 uur Wedren ievaar, 14 j. 2 Expositie Gustave (Assel- N il en E tijcke 13.30 Schieting Edele schap 16.30 uur Prijsuitrei- •ngelwedstrijd: tur Zeehengelwedstrijd V ir In 't Witte Paard i (Van onze verslaggever) Op 23 mei a.s. gaat de Koninklijke Stedelijke Harmonie van Hulst een groot feest aanrichten, een feest bij gelegenheid van twee unieke jubilea, dat van de heer Frans de Bruijn, die 70 jaar lid is en dat van de heer Theo Vlassenrood, die de belangen van de Harmonie dan gedurende 60 jaren ge diend zal hebben. Wat er precies voor de jubilarissen te gebeuren zal staan heeft men nog niet bekend willen ma ken; dat dient een verrassing te blij ven. De beide jubilarissen hebben er zo hun eigen ideeën over. ,,Je hoeft mij niks te vertellen. Ik heb al meer met het jubileumbijltje gehakt", zegt de heer Vlassenrood. De heer De Bruijn houdt zich wat meer op de vlakte. „Ze zullen wel iets gaan doen." Om met de oudste jubilaris te begin nen: Frans de Bruijn. Hij is 83 jaar en staat in Hulst te boek als ,,de muzi kant". Hij heeft gedurende zijn hele le ven muziek gemaakt en nog komt de gedachte niet bij hem op dat hij er ooit eens mee zal moeten ophouden. Zolang ik kan blijf ik meelopen", be weert hij stellig, terwijl zijn vrouw be langstellend meeluistert. Frans de Bruijn was een jaar of twaalf toen hij muziekles" kreeg. Vanwege de Ko ninklijke Harmonie. Hij was nauwelijks dertien toen hij op zijn flinke schou ders een bombardon torste en daarmee zijn aandeel in de concerten en de mu zikale rondwandelingen bijdroeg. Later ging hij de grote trom roeren en op het ogenblik is hij nog bekkenslager, terwijl tijdens de concerten de grote trom nog onder zijn beheer staat. Overigens heeft hij op het ogenblik een jongeman in opleiding die hem mettertijd bij de trommen zal moeten vervangen. Frans de Bruijn heeft ,,van zijn leven" trou wens veel leerlingen gehad. En ze heb ben allemaal de beste herinneringen aan hem, zoals hij goede herinneringen heeft aan zijn meesters": bijvoorbeeld de directeuren Charles Brum ,,Jan Burm zijn vader" de heer Govers en vooral Emie van den Broek. TROUW LID Frans de Bruijn is altijd een trouw lid geweest. ,,Ik maak me sterk dat ik in de zeventig jaren van mijn lidmaat schap „van de muziek" geen zeventig repetities gemist heb." Het repeteren acht hij overigens de meest aantrekkelijke activiteit van de Harmonie, ,,'t Is gezellig, elke zondag morgen". Hij is ook wel eens ontevre den van een repetitie teruggekomen. „Rotrepetitie, er was bijna niemand", (Van onze verslaggever) Dow Chemical International N.V., die momenteel enige fabrieken in aan bouw heeft op het industrieterrein van de gemeente Terneuzen In de Nieuw Neuzenpolder, gaat styreen-acrylonitriel- copolymeer, dat onder het merk Tyril wordt verkocht, nu ook in Europa pro duceren. De fabriek, die dit produkt zal leveren, is een uitbreiding van Dow's polystyreen-bedrijven, die thans worden gebouwd. Wanneer met de bouw van de nieuwe fabriek zal kun nen worden begonnen is nog niet be kend. Tyril styreen-acrylonitriel copolymeer is een van Dow's meest succesvolle thermoplastische kunststoffen. Het vindt vooral toepassing daar waar een hoge mate van glans aan de oppervlakte. taaiheid en chemische warmteweer- stand zijn vereist. Het materiaal heeft een grote mate van helde.rheid en wordt aan de markt gebracht in vele kleu ren en pasteltinten. Het fabriekscomplex, dat Dow thans i Terneuzen bouwt, nadert zijn vol tooiing. Verwacht wordt dat het com plex tegen het einde van dit jaar zal gaan kunnen produceren. In dit fabrieks complex zullen organische oxiden, vora- nol, glycol, ethers voor urethaan, schuim, alkylene.aminen. styron polijstijreen, styrofoam en roofmate plastic schuim- materiaal voor isolatiedoeleinden wor den vervaardigd. placht hij dan bij moeder-de-vrouw met de deur in huis te vallen, terwijl hij zijn onafscheidelijke pet naar een stoel keilde. Dat gebeurde een jaar of wat ge leden dikwijls. Tegenwoordig zijn er alleen maar „fijne repetities", want ,,de nieuwe directeur (de heer P. Heynde- rickx) heeft er de wind goed onder". Ex-kleermaker Frans de Bruijn is weer trots op „zijn" harmonie. BEZIELEND De tweede jubilaris, Theo Vlassen- rood, 73 jaar, is ook een muzikant in hart en nieren. Omdat even te demon streren: hij speelt vlot op de klarinet en kan uitstekend overweg met de bom bardon en de trombone. Hij heeft zich echter ook op bestuurlijk vlak zeer ver dienstelijk gemaakt. De heer Vlassen- rood was vanaf 1935 bestuurslid van de harmonie „Vlijt en Volharding", die in 1950 na veel wikken en wegen is gefu seerd met de Koninklijke Harmonie tot de Koninklijke Stedelijke Harmonie. In die fusie heeft hij een groot aan deel gehad. Vanaf 1952 is hij „onder voorzitter" van de Koninklijke Stede lijke. Hij is zelfs een paar jaar waar nemend voorzitter geweest. Depressies meegemaakt in het Hulsterse muziekle ven? In overvloed. De ernstigste enkele jaren geleden, voor mr. Van Son, de hui dige voorzitter, aan het bewind kwam. Men is al die spreekwoordelijke downs echter te boven gekomen. De heer Vlassenrood is niet meer ac tief als muzikant, nog steeds echter als vice-voorzitter. En hy hoont zich nog lange jaren voor de harmonie te kun nen uitsloven. ACTIVITEITEN Niet alleen de harmonie heeft de aan dacht van de heer Vlassenrood gehad. Hij legde ook activiteiten aan de dag als lid van de zangvereniging Apollo, als lid van het diocesaan bestuur van de Bond van Fanfare- en Harmoniegezel- chappen en als voorzitter van de af deling Zeeland daarvan. En, om niet te vergeten, hij blies ook in de Koninklijke Harmonie St.-Caecilia in Kloosterzande. Ik heb mijn sporen in het muziekleven verdiend", zegt hij. misschien wat zelf bewust. Maar dat mag hij zijn. Een van die sporen: een zilveren eremedaille, verbonden aan de orde van Oranje-Nas- sau, zoals de heer De Bruyn er een in brons heeft gehad. DOORTASTEND Na alle moeilijkheden van de lataste jaren heeft de Koninklijke Stedelijke Harmonie het hoofd weer een ferm eind hoven het dreigende water uit gestoken. Dat is niet in het minst te danken aan de doortastendheid van de oude garde van het gezelschap, waarvan de twee jubilarissen kunnen worden gezien als de kopstukken. Onze fotograaf heeft overigens ook doortastend moeten optreden om de twee op de foto te krijgen. De heer De Bruijn wilde zich aanvankelijk he lemaal niet laten vereeuwigen. De heer Vlassenrood wel. Liefst met een muziekinstrument. Er was echter al leen een mondharmonika voorhanden. Dat was te min. „Een bombardon ware beter," verklaarde hij. Meivin Belli, een advocaat die Jack Ruby heeft verdedigd, heeft gisteren ge zegd van een „onaantastbare zegsman" te hebben vernomen dat Ruby binnen een maand in een inrichting voor geestes zieken zal worden opgenomen. Ruby is onlangs schuldig bevonden aan moord met voorbedachte rade op Lee Harvey Oswald, de vermoedelijke moordenaar van president Kennedy. Belli, die Ruby tijdens het proces verdedigde, had steeds betoogd dat zijn cliënt geestelijk niet in orde was toen hij Oswald dood schoot. (Advertentie) i Verkrijgbaar bij alle goed gesorteerde zaken. (Van onze verslaggever) In Oostburg is het vijfjarige meisje Elsje Verkaik, leerling van de openbare kleuterschool, op een bouwterrein aan de Verlengde v. Ostadestraat door een vallend sta len steigerelement geraakt en aan de verwondingen bezweken. Expositie Gustave (Aisel- N ten ur De zeven gladiatoren van Op 18 en 23 mei zal er te Kruiningen een groot muziekconcours georganiseerd worden door E.M.M. van Kruiningen. Vroeger was dit concours voor de Zeeuw se Bond doch deze is opgegaan in de Kon. Ned. Federatie van Harmonie en Fanfare- gezelschappen. Op beide dagen zullen 15 korpsen acte de présence geven. Om 10 uur worden de voorzitters en dirigenten op beide dagen ontvangen in het gemeen tehuis. Daarna volgt dan de afmars naar het concoursterrein gelegen in het Eindje de Rondte te Kruiningen op de wiede van de Gebr. Suy. Om het half uur zal er dan door de respectieve verenigingen gecon certeerd worden. Begonnen wordt steeds met de laagste afdeling. Op 18 mei zal in de avonduren gecon certeerd worden door Excelsior uit Kloe tingen terwijl deze taak op 23 mei ten uitvoer gebracht zal worden door Oefe ning en Uitspanning uit Kattendijke. Nemen deel aan het concours op 18 mei (2e Pinksterdag) Jong Euterpe uit Heinkenszand; Prinses Juliana uit Baarland; Crescendo uit Hei ningen (N.-B.)Jeugdcorps Vlijt en Vol harding uit Souburg; O.K.K. uit Borssele; Advendo Wolfaartsdijk; Vooruit uit Waar de; E.M.M. uit Kortgene; Arne's Genoe gen uit Arnemuiden; Ons Genoegen uit Kamperland; Onda uit Ritthem; Onda uit Nw. en St. Joostland; Vlijt en Volharding uit Souburg (cenioren); Excelsior uit Kloetinge (verzorgt tevens avondconcert). Op 23 mei zullen deelnemen: Ons Genoegen uit Vlissingen; Veeres Ge noegen uit Veere; Ons Genoegen uit Nis- se; Concordia St. Philipsland; Concordia uit Krabbendijke; Mozart uit Yerseke- E.M.M. uit Kruiningen; Wilhelmina uit Colijnsplaat; Oefening en Uitspanning uit Kattendijke; Rillandia uit Rilland-Bath; Apollo uit Domburg; Ons Genoegen uit Kapelle; O.K.K. Wemeldinge; Excelsior uit 's-Heer Arendskerke; Euterpe uit Heinkenszand. Op beide dag'en zal er na afloop van het concours bal plaatsvinden in „Ons Dorps huis". Het slachtoffer liep op het terrein om zich aan te sluiten bij een groep spelende kinderen. Het passeerde daar bij een grote stapel stenen, waartegen in schuine stand stalen steigerelemen ten waren gezet. Door onbekende oor zaak viel een der stukken om en raak te het kind, dat hevig bloedend op de grond bleef liggen. De dertienjarige N. Nelissen uit Oostburg bood de eer ste hulp en droeg het kind naar de 130 meter verder gelegen ouderlijke woning in de Helsinkistraat 8, waar het meisje, vermoedelijk tengevolge van een schedelbasisfraktuur, spoedig stierf. In verband met dit tragische onge val wijst de politie nogmaals op het grote gevaar dat voor spelende kinde ren op een bouwterrein, dat overigens verboden terrein is, ligt. Ter plaatse zal zij de controle nog verscherpen, terwijl de onontbeerlijke medewerking van de ouders wordt gevraagd. (Van onze verslaggever) De voorlopige herstellingswerkzaamhe den aan de beide bruggen naby Stroo brugge (B.), op de handelsroute Vlissin- gen-Aardenburg (Eede)— naar Noord- Frankryk, zijn enige tijd uitgesteld en zulen vermoedelijk eerst volgende week een. aanvang nemen. Technische moeilyk- heden zijn de oorzaak van dit uitstel. Naar ir. Van Riseghem van de Dienst Bruggen en Wegen meedeelde hebben de werkzaamheden nabij de brug over het Leopoldkanaal alleen betrekking op het uitdiepen van het kanaal. Het opgebag gerde zand zal evenwel worden aange wend voor de opritten van de nieuwe brug die volgend jaar zal worden ge bouwd, zo deelde hij mede. Op zaterdag 11 mei houdt de afd. Zee land van het Nederlands Handbal Ver bond in Terneuzen een bijeenkomst in Hotel Centraal om 15.30 uur, om te trach ten daar een handbalvereniging op te richten. Door het N.H.V. is een aanzien lijk bedrag uitgetrokken voor propaganda, zodat een nieuw op te richten vereniging hiervan kan profiteren. Na Terneuzen zullen nog Axel-Hulst- Oostburg en Sas van Gent volgen, zodat naast de bestaande verenigingen op Zeeuwsch-Vlaanderen, Hontenisse en Sluiskil niet meer zo alleen staan. (Van onze correspondent) Onder luid geratel van de ratels, waar mee vroeger de komst van de vuilnis ophaaldienst werd aangekondigd, reed rhugemeester mr. J. Dryber van Middel burg dinsdagmorgen met de roltrommel- vuilniswagen UB 46-40 van chauffeur J. Luïtwieler het lint kapot, dat voor de ingang van de nieuwe garage van de rei- nigings- en ontsmettingsdienst was ge spannen. Hy verrichtte daarmee de of ficiële opening van deze nieuwe berg plaats voor het materieel van de reini gingsdienst, dat tevoren slechts onderge bracht was in een paar houten loodsen. Aan deze opening was een bijeenkomst voorafgegaan in de kantine van de werk plaats voor minder validen, die in de buurt van de nieuwe garage is gelegen. Wethouder W. P. J. Baars heette de aan wezigen welkom en gaf een overzicht van de Middelburgse gemeentereiniging. De directeur van gemeentewei-ken, A. J. W. Matthijssen. bracht hulde aan de 21 personeelsleden van deze dienst voor hun zorg voor de schoonheid van de stad. Hij pleitte voor strengere straffen voor het publiek dat de straten dikwijls be vuild, b,v, in de vorm van boetes die di rect kunnen worden betaald. De bouw van de garage is moeilijk ver lopen. Aanvankelijk had men het plan om samen met de brandweer een garage te bouwen, eerst aan de Bachtensteene en daarna aan de Rotterdamse Kaai. Ten slotte werd besloten een garage te bou wen op het klein industrieterrein, vlak naast de oude behuizing. Toen eindelijk (Van onze verslaggever) In totaal vierduizend kippen heeft de voormalige oesterkweker J. van Eenennaam uit Yerseke thans in zijn nieuwe kippenfarm, die even buiten Yerseke in maart is klaargekomen. Vorig jaar oktober is men met de bouw ervan begonnen. Het gebouw meet 30 bij 14 meter en is ingedeeld in twee hokken. In het voorste hok zitten kuikens van zeven weken oud en in het achterste gedeel te huizen de kuikens van acht weken. Ze zijn allemaal van hetzelfde ras, maar ze zijn van verschillende kip pen. De heer Van Eenennaam houdt ze gescheiden om te zien welke kui kens het produktiefst zullen worden. Het gehele bedrijf is modern en ra tioneel opgezet. De 18-jarige zoon van de heer Van Eenennaam (zie foto) is belast met de algehele verzorigng van het bedrijf en de kippen. De aanvoer van het voedermeel geschiedt via een soort transportband. De voe dermachine werkt een half uur en staat dan weer een uur stil. 's Nachts staat de machine stil, maar zodra het daglicht aanbreekt hervat zij auto matisch haar functie. In de gehele farm is f 40.000 geïnvesteerd. het benodigde krediet van f 170.000 dooi de raad beschikbaar was gesteld verliep de bouw vlot. Tot slot sprak burgemeester Drijber over de toekomst van de vuilafvoer in Middelburg. Met de tegenwoordige stort plaats kan men nog we] 7 jaar toe, maar daarna zullen andere maatregelen geno men moeten worden. De burgemeester zag wel iets in de stichting van een compostbedrijf. Hij pleitte in dit verband voor samengaan met het Vlissingse compostbedrijf, dat voor een stad van de grootte als Vlissin gen eigenlijk niet lonend is, en evenmin voor een stad als Middelburg. Samen zou er wellicht een goed bedrijf uit kunnen groeien. Daarna begaf het gezelschap zich naar het nieuwe gebouw, waar men na de officiële opening alle gelegenheid had, het gebouw te bezichtigen. Zaterdag 9 mei zullen te Haarlem twee wedstrijden worden gespeeld tus sen de Zaterdag- en Zondagelftallen van de afdelingen Haarlem en Zeeland van de KNVB. Aanvang half drie. Door de Technische Commissie van de afd. Zeeland zijn de volgende spe lers uitgenodigd. Zondagelftal: doel: J. Hoogesteger (Robur), J. v. d. Broeke (Schoondijke) achter: P. Hamelinck (Schoondijke) en J. Mangnus (Vogelwaarde); midden: A. Wesdorp (Hansw. Boys), P. Verschu ren (Hansw. Boys) en Th. v. d. Veeken (Vogelwaarde)voor: R. Lambert (Vo gelwaarde). J. Lillipaly (Jong Ambon). F. Salawane (Jong Ambon), G. van Dijk (Vogelwaarde) en J- de Poorter (Hansw. Boys); reserves: C. Bliek (Schoondijke) en G. van Bunderen (Vogelwaarde). Zaterdagelftal: doel: P. J. van Win- gen (De Beren); achter: A. de Best (Wemeldinge) en P. Koster (Rillandia); midden: J. A. Vermaire (Kapelle), L. J. Traas (Arnemuiden) en P. Haak (AZW); voor: Th. v. Vugt (Hoek), Joh. Melis (De Meeuwen), M. C. Deurloo (Rillandia), K. Poortvliet (Arnemuiden) en C. de Kok (Nieuwdorp). Reserves: J. Fritz (Nieuwland), J. I. Janse (Nieuwland) en J. Lensen (AZW). Bij een brand in Urk is gisteren de tweejarige Jelle Hakvoort om het leven gekomen. De moeder was met de twee kinderen thuis, een van hen lag nog in bed. Het vuur greep zo snel om zich heen dat de moeder met een kind van vier jaar de vlammen kon ontvluchten. Het andere kind, de tweejarige Jelle, kwam in de vlammen om. IJlings toegesnelde omwonenden kon den weinig uitrichten en wisten aan vankelijk niet dat er nog een kind in huis was. De brandweer stond door ge brek aan water vrijwel machteloos. Toen er water kwam was de woning reeds ingestort. De oorzaak is niet bekend daar de moeder niet in staat was een verkla ring af te leggen. president Soekarno blijft verschrik kelijk stoer doen tegenover Ma leisië met grote woorden ais „mars bevel" en „verpletteren". In Koeala Loempoer verliest men er het hoofd niet bij. Abdoel Rachman lacht er maar eens mee. Hij weet, dat Engeland, Australië en Nieuw-Zeeland achter hem staan ert niet zullen aarzelen de wapens op te nemen, als Indonesië een regelrechte aanval begint. Intussen stuurt Soekarno wei guer rilla-strijders uit, die tot zijn glorie in de jungie moeten ploeteren en vech ten. Vrijwilligers heten dat. Een echte vrijwilliger en vechter in de jungle was dr. Soumokil. die de droom van zelfbeschikkingsrecht en onafhanke lijkheid voor het volk van de Zuid- Molukken koesterde. Die is zojuist ter dood veroordeeld, maar de wereld heeft er geen belangstelling voor. Want Soekarno noemt zich „socialist" en staat in de wereldpolitiek links. Alleen voor slachtoffers van „fascistisch" en „rechts" onrecht moet men opkomen. Zo is er ook geen woord van protest gehoord tegen het feit, dat in de Indo nesische hoofdstad een grootscheepse boekenverbranding heeft plaats gehad, ingegeven door de domme waan, dat het vuur de geest zou kunnen vernie tigen. Het had maar eens in Spanje moeten gebeuren, dan hadden we wel wat anders gehoord! Liet economisch monstergesprek, be kend onder de naam Kennedy- ronde. kreeg al de eerste dag trom bose. Het waren de Fransen hoe kan het anders? die dadelijk stremming in de plannen brachten door de EEG- solidariteit aan te tasten. Dat werd een opgewonden beraad achter geslo ten deuren. Toen die weer open gin gen, hoorden we dat de patiënt voorlo pig gered was. Maar ten koste van zijn algemene gezondheidstoestand. De EEG-partners kunnen als eerste inbreng nu slechts een stuk presente ren, waar men nog alle kanten mee uit kan. De Amerikanen zullen zeker teleurgesteld zijn. Dat is wellicht juist de bedoeling van De Gaulle, die er nu eenmaal op uit is de Yankees te prikkelen door een politiek, welke Europa (lees Frankrijk) weer in het middelpunt van het wereldgebeuren wil zetten. We zullen troost putten uit de mededeling, dat wat nu geschiedt nog slechts voorpostengevechten zijn. In het najaar begint het beraad pas voorgoed. ]2)e hupfa'dera Roomse blijdschap is uit de tijd behalve dan bij Sonne- veld-Venantius. Maar waarom, zo vraagt ons een lezer, moeten voor de roomse" televisie nu op geregelde tij den van die gekwelde jongemannen verschijnen, die er zich blijkbaar in verlustigen met sombere stemmen de ongerechtigheden in deze wereld aan te klagen. En dan vooral de ongerech tigheden in de katholieke wereld. Kan er ook niet eens wat speelsigheid bij komen? Kan er niet eens een lachje af? Ja, we weten ook niet wat we daar van moeten zeggen. Het is nu eenmaal de tijd van de boze jongemannen. Ze willen in de kortste keren de wereld verbeterd zien volgens hun inzichten. Daarvoor zijn de Bloy-allures nodig. Lachen kan men alleen, als men de betrekkelijkheid van veel dingen weet te ontdekken. Dat schijnt in deze tijd heel moeilijk te zijn. (Van onze correspondent) „Ze is zó tien jaar jonger", wijst de heer Van Sluijs, ge pensioneerd petroleumman uit Middelburg, naar zijn echtgenote, die hem van on der haar hagelwitte boerinne- kap toelacht. Mevrouw Maatje Van Sluis-Crucq is een charmante Arnemuidse boerin, die echter vorige week nog als een „gewoon" burgervrouwtje (foto on der) bij de kruidenier boodschappen ging doen. Want na 36 jaar „op d'r burgers" te zijn geweest, zal zij met ingang van Pinksteren weer in de hoerendracht gekleed gaan. Een feit waarover zij zich zo verheugd, dat zij zo nu en dan reeds in kostuum op straat verschijnt, tot verbazing van haar buren, op de Middelburgse Noordwcg. Toen zij zeventien jaar oud was leg de zij. ondanks de tegenwerking van haar moeder, de dracht af, en verwis selde deze voor een „burgerjurk". Nu heeft ze spijt van, haar destijds spon taan genomen besluit En de rokken, boeken, mutsen en „het goud" dat zij van haar moeder heeft geërfd komen haar nu prima van pas: met pinkste ren ondergaat zij officieel haar meta morfose van onopvallend burger vrouwtje tot een bijzonder charmante boerin. De muziekvereniging „Uit het Volk voor het volk" houdt op Hemelvaartsdag een nationaal zaalconcours in de Vis mijn te Breskens. Om half twaalf zal het gemeentebestuur in de Uitkomst een of ficiële ontvangst houden voor vertegen woordigers der deelnemende verenigin gen. De deelnemende muziekanten marche ren om half één vanaf de Uitkomst naar de Vismijn aan de Vissershaven, alwaai om eén uur het concert begint. 's Avonds om acht uur zal door he winnende korps een concert worden gege ven op het Spuiplein. a ^Dtt ^ele" na he* Programma van dr dodenherdenking gisteravond met eer zucht de knop hebben omgedraaid, zeg gend: „Er was weer niets aan de t.v.'\ is tekenend voor een volk, waarvan al bijna de helft niet bewust de oorlop heeft meegeleefd. Zo moet de bevrijdingsdag op 5 mei nog slechts voor een kleine groep een symbool betekenen voor het einde der zwaarste wereldstrijd, waarvan de spo ren zijn uitgewist. Vergeten dat het voorrecht om te kunnen zeggen en te staan wat en waar ze willen te danken is aan die miljoenen naamloze helden. Het was daarom geen slecht idee' van de NTS om al die onkundigen te con fronteren met de documentaire „In het spoor der bevrijders". Regisseur Milo Anstadt heeft er helaas niet het werk stuk van gemaakt dat wij van hem mochten verwachten. De aanpak was weinig origineel en soms zelfs chaotisch. In de serie „De muziek vanwas de beurt aan de Amerikaanse componist George Gershwin. Een selectie van zijn prachtige melodieën werden o.a. uitgevoerd door bekende vocalisten als Milly Scott en Anneke Grönloh. Jan van der Most nam met dit programma af scheid van de kijkers om zich uitslui tend te gaan wijden aan zijn carrière in het zakenleven. Tot besluit speelde de filmacteur Fred Astaire met talent de hoofdrol ir. de aflevering van „Premier thèatre". B. de R. „Escuriaal", een eenacter van Miche' de Ghelderode, werd als t.v.-spel gepre senteerd door de Vlaamse televisie me: een muzikale bewerking van Louis dr Meester. De Ghelderode. de avant-gar- dist. had met dit spel vele bedoelingen waarschijnlijk te veel. Dit verklaarde he: krampachtige, het geforceerde, waaraar ook deze bewerking niet ontkwam. De Ingmar Bergmann-achtige beeldregie hoe knap ook. kon hier niets aan veran deren, evenmin als de voortreffelijke ro van Sjef -Burn als -nar.

de Stem | 1964 | | pagina 3