Zeeuwsch-Vlaanderen Walcheren ZUID-BEVELAND Rijksloodsen zenden boos telegram aan minister „Weldoen door Vermaak Clinge bestaat 75 jaar Europawandeltochten te Lamswaarde een succes EEN HUISHOUDSTER 2 2 Openbare zitting van Ged. Staten AXEL Dagblad De Stem TERNKIZEN Zilveren jubilé W. Slabbekoorn bij de Z.L.M. R.-k. Huishoudschool te Uzendijke R.-k. Huishoudschool te IJxendijke SPECIALE OPENBARE LES Gemeenschapshuis te Groenendijk Onregelmatigheidstoeslag Twee dagen feest - tien gezelschappen Vechtpartij te Walsoorden Vervoer arbeiders van Philips naar Ter neuzen Bloesemrit toch erg geslaagd Smokkelaar uit Sluis gepakt EXAMENS Korfbal Swift I klopt Algemene: 2-5 KNYB-Zeeland Programma HOOGWATER Vandaag Morgen DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 5 MEI 1964 VLISSINGEN visaanvoer In de week van 27 april tot en met 30 april bedroeg de aanvoer aan de Vis mijn 202 kg garnalen, 644 kg bot, 1683 Kg schar, 689 kg schol, 155 kg wijting, 156 kg tong, 7 kg griet, 448 kg kabeljauw en 10 kg rog. Westkapelle vrgadering groene kruis en wijkverpleging In combinatie hielden de Christelijke Wijkverpleging en het Groene Kruis, haar algemene ledenvergadering, die onder leiding stond van dokte M. Huy- gens. Uit het jaarverslag van de secreta ris, de heer P. de Vos, bleek, dat de vereniging momenteel 741 leden telt. Het verslag van de penningmeester sprak van een batig saldo van f. 1834,86. In het bestuur van de Christelijke Wijkverpleging werd gekozen de heer Gabrielse, in de plaats van de heer K. Lovs, die zich niet meer herkiesbaar stelde. De heren M. Huygens en P. de Vos werden bij acclamatie herkozen in het bestuur van het Groene Kruis. Op voorstel van de heer A. Huybregt- se werd de vergoeding van de bode en de penningmeester van het Groene Kruis gebracht op f. 200,-. juniorengroep korfbal opgericht De korfbalclub ,,De stormvogels" heeft een pupillengroep opgericht waarvoor zich 25 jongens en meisjes opgaven. moedercursus Bij voldoende deelname zal wederom begonnen worden met een moedercursus en een cursus gymnastiek, voor a.s. moe ders. Belangstellenden kunnen zich opgeven bij Zr. Bakker en dokter Huyggens. Op vrijdag 19 juni zullen Ged. Staten van onze provincie een openbare zitting houden in het gebouw van de prov. grif fie te Middelburg. Eerst zal een beroep worden behandeld dat is ingesteld door J. Th. Goedemondt en C. M. Rijk, beiden te Goes, tegen een raadsbesluit van Kapel- Ie houdend onbewoonbaarverklaring van het pand Oude Dijk 3 te Kapelle. Vervolgens zal worden behandeld een beroep van de hoofdingenieur-directeur van de Volkshuisvesting in Zeeland. Hij verzet zich tegen een besluit van b. en w. van Wester schouwen, waarbij vergun ning is verleend aan de heer J. Vriesen- r rp van Renesse te Ede voor het op richten van een houten noodwoning voor tijdelijke bewoning aan de Scholderlaan te Westerschouwen. weinig belangstelling voor st. jozef-feest De viering van het feest van St. Jozef door de KAB afd. Axel, trok een opmer kelijk minimale belangstelling. Slechts een vijfentwintig leden (van de bijna 450) waren aanwezig om te luisteren naar districtsbestuurder J. v.d. Voorde, die de waarde en de betekenis van de arbeid belichtte. Voorzitter Eug. Maas meende de ge ringe belangstelling te moeten toeschrij ven aan een tv-show. Het feit echter dat geen convocaties waren verzonden, was misschien wel de grote oorzaak. Het orkest Dobbelaer trachtte nog enigs zins de flauwe stemming wat op te fleu ren. Clinge gemeente clinge ophalen huisvuil Het ophalen van het huisvuil op don derdag 7 en vrijdag 8 mei a.s. zal in verband met Hemelvaartsdag 1 dag later plaatsvinden?. Burgemeester en wethouders van Clinge, p. V. m. Vercauteren, burgemeester» C. B. Ysebaert, secretaris. Hontenisse raadsvergadering Op vrijdagmiddag 8 mei a.s zal de raad van de gemeente Honienisse in openbare vergadering bijeenkomen in het gemeentehuis. De raadsvergadering zal om vijf uur beginnen Lamswaarde naar muziekconcours Op 28 juni zal het R.-K. Muziekge zelschap „Vrijheid Eendracht" deelne men aan het concours te Kloosterzande, georganiseerd door de R.-K. bond van Harmonie en Fanfare-gezelschappen in het bisdom Breda. Er wordt gespeeld in de tweede afd Vedplicht werk is: „Valentine Snouw Suite" van A. den Arend, en als vrij nummer wordt uitgevoerd „Sympnonie in C." door Gossee Molenaar. OOSTBURG talentenjacht Het optreden van de The Blue Jets met als solo-zanger Freddy Kloté werd gevolgd door E. W. van Hemet, verte genwoordigers van een grammofoon platenmaatschappij te Amsterdam. Bandopnamen van Freddy-Teddy ble ken zo goed dat de maatschappij een grammofoonplaat van deze jeugdige zanger uit Sluis op de markt zal bren gen. De platenmaatschappij zal in sa menwerking met de directie van hotel Victory" begin juni een grote talenten, jacht organiseren. Zowel uit Zeeland als uit de aangrenzende gebieden, kunnen zangers, zangeressen, orkesten en zang koren deelnemen. contact avond l.j.g. De L.J.G. in west-Zeeuws-Vlaanderen houdt zaterdagavond zijn jaarlijkse con- GOES bedrijfsongeval Bij de firma N.V. Hollestelle in de Zaagmolenstraat heeft zich gisteren een bedrijfsongeval voorgedaan, waarbij de heer K. V. een dijbeenbreuk opliep. Het ongeval ontstond doordat van een opge takelde silo-onderdeel een beugel los raakte, die op het been van de heer V terecht kwam. De getroffen arbeidér v\?rd overgebracht naar het Oostwal zieken huis. phaartsdijk, burgemeester jhr. drs. P. A. C. Beelaerts van Blokland en ouderling A. Kraak. J. DE WIT KAMPIOEN „DE ZANDKREEK" De visserij- en hengelsportvereniging „De Zandkreek" te Wolphaartsdijk heeft haar jaarlijkse wedstrijd gehouden om het clubkampioenschap. Dit werd be haald door de heer J. de Wit uit Goes, die hiermede de wisselbeker van het gemeentebestuur won. Kapelle schieting op de staande wip De uitslag van de schieting op de staan de wip van de handboogvereniging „Wil lem-Teil" te Kapelle, is: Hoofdvogel: H. a. Mol, van Willem-Teil te Kapelle. 1ste Zijvogel: Jac. Vermuë van Jao. v. Beie ren te Goes. 2de Zijvogel: H. A. Mol, van Willem-Teil te Kapelle. 1ste Bovenkal: p. Steketee, van A.D.L.M. te Kwaden- damme. 2de Bovenkal idem. 1ste Onder- kal Jac. Vermuë van Jac. van Beieren te Goes 2de Onderkal: J. Glas van Willem- Teil te Kapelle. 1ste Klep: W. de Wilde van Juliana te Oudelande. 2de Klep: J, Doene, van Willem-Teil te Ovezande. 3de Klep: H. J. Driedijk, van Doel n. Hoger te Wolphaartsdijk. Meeste kleine vogels: G. Raas, van Con cordia te 's-Heerenhoek. W olphaartsdijk ds. goethals bevestigd Na in de ochtenddienst bevestigd te zijn door ds. P. L. J. Wapenaar uit Grijpskerke, deed ds. F. J. Goethals zondagmiddag zijn intrede als Ned. Herv. predikant te Wolphaartsdijk. Ds. Goethals preekte n.a.v. Matth. 13:44. Na afloop van de dienst werden woorden van welkom tot hem gericht door ds. D. J. Baars te 's-Heer Arendskerke, na mens Classis, Ring en als consulent, ds. B. Mintjes, Ger. Predikant te Wol- Dagblad voor Zeeland KANTOREN voor Zeeuwsch-Vlaanderen: Steenstraat 14. telefoon 3377 Hulst voor Walcheren en Zuid Beveland: Klokstraat 1 telefoon 6252 GOES Eerste redacteur Exploitatie- inspectie Zeeland L. K. M DE JONG tel. 2377 Hulst voor Zeeland: F DE LIGT tel. 6252 Goes privé 7300 Goes Redacteur voor Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen en Kanaalzone W. WOLTERS tel. 2377 Hulst privé 2572 Hulst Redacteur voor W est-Zeeuwsch- V laanderen J PETIT, Breedestraat 3A, Oostburg Redacteur voor Zuid-Beveland en Walcheren. S. AUGUSTIJN tel. 6252 Goes Rayonbeheerder voor Zuid-Beveland en Walcheren K. MENU, tel. 6252 Goes Prijs voor losse advertenties, bestemd voor de editie Zeeland t 0,18 oer mm 1 mm ingezonden mededelingen 2Mj mm gewone advertenties Bij contract aanzienlijke reductie. „Kleintjes": 3 regels oi minder f 1,— elke regel meer t 0,25. Als één regel gelden 23 letters en/oi leestekens. Bij plaatsing ook in de Brabantse oplage resp. f 1,60 en 0,60. Bi) 3 achtereenvolgende ongewijzigde Plaatsingen de derde plaatsing leger dalf geld. Yerseke raad kritiseerde subsidie. voorstel gezinszorg De mededeling van b. en w. over de voorgenomen onteigening van pand en erf van de fam. Trillaart was voor dhr. v. d. Velde moeilijk te verteren. Ook betwijfelde hij het recht van de ge meente om de fam. Trillaert dwangmaat regelen op te leggen. Verschillende le den vonden de toestand van een en ander onhoudbaar. De voorzitter zei, dat met de eigenaars niet te praten valt, er blijft niets anders over dan onteigening. De verkoop van bouwgrond Marijkelaan aan J. Bal, J. Mol en l. de Wolf wefff goedgekeurd. Eveneens de aankoop van grond van J. Zuydweg. Burgerlijk Arm bestuur, r.-k .kerkbestuur en D. Poel man. Koopsom en de vergoeding aan pachters volgens overeengekomen voor waarden. Het voorstel om de verhoogde subsidie aan gezinszorg in te doen gaan per 1 juli i.p.v. 1 januari 1964 ontlokte een uitvoerige discussie. Gezien het belangrijke werk van de gezinszorg en binnenkort de bejaarden zorg kon de raad zich niet met het voor stel verenigingen. Het werd voor nadere onderzoek teruggenomen. Afbraak van de onbewoonbare woningen aan de Lange- ville stuit op hoge kosten vanwege de beveiliging van de naastgelegen panden. Bij de aanleg van riolering zal zo veel mogelijk een zijde van de straat worden vrijgelaten. tact avond in hotel Victory. De heer A. H. E. Caluwaerts te St. Amandsberg (Bel gië) zal daar spreken over .Vlaanderen' en er is o.m. een prijsuitreiking van een gehouden bakwedstrijd en een modeshow met prijzen. Onder het motto „Wie is wie, waar is waar!" wordt er een diawedstrijd gehouden. Philippine jaarvergadering esmouit Hedenavond houdt de r.-k. Toneelver eniging Esmoreit in de zaal van dhr. Steijaert haar algemene jaarvergadering. De agenda vermeldt o.m. het algemeen en financieel verslag over 1963. De verga dering zal ook een nieuwe voorzitter moeten kiezen, aangezien dhr. A. de Dec ker als zodanig ontslag heeft genomen we gens vertrek naar Sluiskil. Ook zal het bestuurscollege aangevuld moeten wor den wegens periodiek aftreden van de heren Wieme en van Hurck. Tot slot zal een bespreking worden gehouden over de op te richten toneel-studio-groep o.l.v. dhr. T. van Bergen. (Van onze verslaggever) De heer W. Slabbekoorn heeft zijn 25- jairg jubileum als leraar op de Terneu- zense Landbouwhuishoudschool gevierd. Uiteraard is hij nu ook 25 jaar in dienst geweest van de Z.L.M. De huldiging van de heer Slabbekoorn werd bijgewoond door o.m. de voorzitter van de commissie landbouwhuishoud- scholen bij de Z.L.M.. burgemeester B.H.G. ter Haar Romeny, de consulent van de Z.L.M., mejuffrouw Van der Leeden, al le leden van de commissie van toezicht en vele leerkrachten van de school. Het woord werd gevoerd door o.m de heer Ter Haar Romeny. Hij bood een boek werk aan. De jubilaris kreeg ook ge schenken namens de commissie van toe zicht, namens de collega's en namens de leerlingen. Slui. jubileum De heer R. Grahame was veertig jaar werkzaam bij de Amsterdamsche Bank, Na de oorlog als onderdirecteur en in verband daarmee werd hem in hotel Centraal een receptie aangeboden. Be halve door bankvertegenwoordigers en nationale en internationale relaties van de bank werd een zeer druk gebruik ge maakt van de gelegenheid tot feliciteren, met name van de zijde van het gemeente bestuur, waarvoor b. en w. aanwezig waren en vele deputaties uit het vereni gingsleven. Talrijke bloemstukken en ge. schenken getuigden van grote belang stelling. jaarvergadering v.v.v. De plaatselijke V.V.V. hield in hotel „Centraal" zijn jaarvergadering o.l.v. burgemeester P. F. van Hooteg-em. De zeer druk bezochte vergadering werd ook bijgewoond door de heer J. P. de Regt uit Middelburg, provinciaal directeur van de V.V.V. Uit het financieel overzicht van de administrateur, de heer A. van Beij- sterveldt, bleek dat er een batig slot was op de gewone rekening van 27,47 en op de buitengewone rekening een batig slot van 1552,56. Ook dit jaar zullen weer enige objecten en gebouwen, die zich daartoe lenen, ver licht worden en wel vanaf 1 augustus tot en met 6 september. Bij evenementen van plaatselijke or ganisaties zal zo nodig medewerking wor den verleend, zeker, als deze een toeris tisch karakter dragen, zoals eeuwfeest Rederijkers, Belfortrally etc. Een bemid delende rol zal het bestuur spelen bij middenstandsaangelegenheden als de om standigheden dit noodzakelijk maken. vaardigheidsproeven In het gymnastieklokaal van de Open bare Lagere School werden de vaardig- heidsproeven afgenomen voor de adspi- rantleden van 8 tot 12 jaar van de Gym nastiekvereniging „Willen is Kunnen". Als gedelegeerde van het K.N.G.V. was aanwezig de heer Joh. van de Sande uit Oostburg, de jury was samengesteld uit de heren W. H. Kapsenberg en E. Groos- man, beiden te Sluis, de technische lei ding berustte bij de heer P. J. Fraanje. De uitslag luidt: MEISJES A: Carla Culenaere, Diana de Bruijn, Denise Lempereur, Joke Leen houwers. MEISJES B: Tiny de Puijt, Ivonne Bakker, Sonja Coppens, Renè Tanghe, Sari du Fossé, Francien van der Knaap, Marian Plassehaert, Janneke van Loo. MEISJES C: Clasina Verwilst, Maria Kapsenberg, Elisabeth Kapsenbergh, Ad- die Kommers, Cecile Groosman, Heieen de Brock, Annelies Bosche, Vera van Ommen, Liesje Geurtjens en Vera Qua taert. JONGENS A: Marcel van Iden. Jan Boddery, Wim Reijnders, Carlos Nltee, Floran Dusarduijn, Luc van Beijster- veldt, Willy Boogaard en Peter de Broek. JONGENS B: Geert Kees Kapsenberg, JONGENS C: Rudy Verlaan, Eddy Cop pens en Rudy Verhamme. kath thuisfront jubileerde Tien jaar geleden werd door de heer G. J. M. Ultee het Katholiek Thuisfront op gericht en deze afdeling groeide in de loop der jaren uit tot een groep met meer dan 120 leden. Het jubileum werd ge vierd met een toespraak door majoor aalmoezenier Kloeg uit Middelburg, die de taak van het thuisfront uiteenzette en het jubileum in Sluis herdacht. Na af loop volgde een intiem samenzijn in ho tel Balmoral waar de bestuursleden van het plaatselijk thuisfront aanwezig waren, in Sluis woonachtige dienstplichtigen, als mede enige geestelijke verzorgers o.m. aalmoezenier Kloek en pater-kapelaan van Moorsel. (Advertenties) Leerlingen en cursisten kunnen inschrijven t.m. 11 mei a.s. aan de voor: le 3. primaire opleiding 2e j. primaire opleiding Assistentenklas richting A evt. N Inas opleiding inrichtingsassistenten Vormingsklas na U.L.O. of minstens 3 j. H.B.S. of M.M,S. Avondcursus naaien Avondcursus fijne keuken Avond huishoudcursus Voor leerlingen van de primaire opleiding en de assistentenklas kunnen reiskostenvergoedingen worden aangevraagd. Spreekuur directrice Mej. A. HIEL, 17 Otoberplein 6, tel. 01176-319, 's maandags van 14.0016.00, dinsdags van 19.0020.30 uur. biljartwedstrijd De biljartvereniging „Krijt op Tijd" hield in zijn clublokaal café Bakx de laatste clubavond voor het winterseizoen 19631964 en verbond hieraan, naast een gemeenschappelijk palingmaal, een onder linge wedstrijd voor de leden. De uitslag luidt: 1 C. OuataertA Verwilst: 2 A. Groosman—J. Bauer. vracht verloren Een Belgische vrachtauto met aanhang wagen verloor 'in de Lange Wolstraat een aantal pakken stro, juist voor de g'arage van een der bewoners van die straat. De garage werd geblokkeerd, maar kon na een paar uur weer vrij gemaakt worden. Er deden zich geen persoonlijke ongeval len voor. Sint-Jansteen laatste steen gelegd Burgemeester Reuser heeft de laatste steen gelegd in de nieuwe weg tussen de Burg. IJsebaertstraat en de Oude Drydijck. Tevens werd het terrein, dat aan deze weg is gelegen, geëgaliseerd. Het zal voor de bouw van nieuwe wo ningen bestemd worden. Reeds is een groot deel van de bouwgrond in optie gegeven aan gegadigden, van wie en kele reeds een bouwvergunning is toe gezegd, zodat spoedig met de n'euwbouw zal worden begonnen. Een deel van deze grond is bestemd voor de bouw van 24 ratiowoningen. malaise bij de fanfare De fanfare „Si-Jan" hield een drin gende bestuursvergadering waarin de moeilijkheden werden besproken i.v.m. de muzikanten. Het aantal spelende le den is n.l. zo gering dat, als er geen nieuwe muzikanten komen opdagen of oude leden tot hun oude liefde terugkeren, de muziekvereniging zal op houden te bestaan. Het bestuur heeft zich in uiterste instantie tot het gemeen te bestuur gewend en gezamenlijk zal nu getracht worden om de muziekveiv eniging nieuw leven in te blazen. Het zou jammer zijn als deze vereniging, die volop muziekinstrumenten beschikbaar heeft en financieel goed zit, zou moe ten verdwijnen. Uzendijke wandelen Hioewel de regen als grote spelbreker optrad, hadden toch nog 480 deelnemers de moed om deel te nemen aan de derde Flandr ia-wandeltocht te IJzendiike. Het parcours voor alle afstanden ging deze maal over Belgisch grondgebied tot in Eecloo toe. Begeleid door de drum dinsdag 5 mei van 1.30 uur—4.30 uur voor meisjes van de 6de klas en hun ouders. Er wordt les gegeven en er is volop gelegenheid om ALLES te zien van en te vragen over wat de primaire opleiding is en wat je er mee worden kunt. Mr. dr. A. J. J. M Mes. lid van Ge- deputeerde Staten, zal als voorzitter der „Culturele Infrastructuur Commissie Zee land" op dinsdag 19 mei, des middags om 3 uur, de officiële opening verrichten van het gemeenschapshuis St. Martinus in de gemeente Hontenisse. Aan de R.-K. HUISHOUDSCHOOL te IJZENDIJKE wordt gevraagd per 15 mei of 1 juni Voor deze functie gelden de volgende salarissen 18 jr195.— 19 jr238,— 20 jr279, 22 jr360,— 23 jr. 407,— enz. Sollicitaties te richten tot de directrice Mej. A. HIEL. cordia en Thalia uit Axel. werd na af loop een défilé gehouden langs het stad huis. Op de markt werden door de burge meester J. J. M. Ficn hierna de volgende prijzen uitgereikt: 6 km: le prijs Jeugd- belang meisiesgroep IJzendiike: 2e priis Emma uit Axel: 10 km: le priis: Jeugd- belang IJzendiike: 2e rn-iis Emma meisjes Axel: 15 km; le prijs o.l.s. uit Oostburg; 2e prijs C.W.S.O. uit Oostburg; 3e prijs Gidsengroep Biervliet: 25 km: le prijs R.K. Verkenners IJzendiike; 2e prijs W.S.V Brugge (België). Z uiddorpe maria-processie kon niet doorgaan Wegens het slechte weer kon de Maria- processie niet de grote omgang doen. Lof en Mariapreek zijn niet aan de grot, maar in de kerk gehouden. Pastoor Ver meulen koos als onderwerp van zijn preek altijd Maria in ons leven. jubileumschieting Aan de jubileumschieting van St.-Se- bastiaan bij M. de Cock namen 85 schut ters deel. De le hoogvogel schoot E. Kaas Zandstraat, de 2e hoogvogel haalde J. Bruggeman uit Philippine neer. De le zij vogel schoot C de Wit uit St.-Jansteen, de 2e zijvogel p. Schoof Zandstraat, de 3e Fr. Puylaert uit Sas van Gent (bij loting) en de 4e (ook bij loting) Em. Vermandei Koewacht. De le kal schoot Aug. Meert Sluiskil, de 2e kal Cam. v. Bambost Over slag, de 3e Jos Apers Overslag en de 4e E. Hendriks Westdorpe. Kampioenschap op punten Rich, van bands van Jeuadbelang IJzendiike, Con-1 Pottelberghe, Zuiddorpe. De Nederlandse rijksloodsen, die maandag hun algemene jaarverga dering in Vlissingen hebben gehou den, hebben hun ongenoegen over de nog steeds niet gerealiseerde onregelmatigheidstoeslagen tot uit drukking gebracht in een telegram aan de minister van Binnenlandse Zaken. Het telegram constateert, dat nog steeds geen inzicht is verkregen in, laat staan een oplossing: is bereikt van het probleem van de zogenaamd in het salaris inge bouwde vergoeding voor onregelmatig heid in de dienstuitvoering, hoewel reeds in juli 1962 van regeringszijde de aanpak van deze kwestie officieel werd toegezegd. Ook de rijksloodsen verrichten voort durend hun diensten oo zeer onregelma tige tijden en menen derhalve een duide lijk morele aanspraak te hebben op een bevredigende oplossing on zeer korte ter mijn. De verzending van het telegram werd voorafgegaan door een langdurige discus sie waarin tal van suggesties werden ge daan om tot een oplossing van de kwestie te komen. De loodsenafdeling van Vlis singen opperde zelfs om en bloc ontslag 55 De fanfare Weldoen door Vermaak te Clinge zal op 6 en 7 juni het 75-jarig bestaan vieren. Wanneer de historie bekeken wordt, dan blykt dat de fanfare ontstaan is uit een zangvereniging. De laatste jaren kent zy, onder haar actieve voorzitter Fr. Blommaert, een grote bloeiperiode. Deze perdiode kenmerkt zich door het behalen van eerste pry zen op concousen, welke door de Nederlandse Bond van Harmonie- en Fanfaregezelschappen in het bisdom Breda worden uit geschreven. achtereenvolgens optreden Willi Alberti, Mede door het behalen van mooie re sultaten op deze concoursen moest het verbeteren en uitbreiden van de benodig de instrumenten plaats hebben. Ook aan de uniformering van de muzikanten moest iets gedaan worden. Er werd begonnen met het aanschaffen van petten. Dit bleek niet te voldoen. Beter zou zijn een uni form, maar de kosten hiervan zijn hoog. Enige jaren terug kon echter met mede werking van het gemeentebestuur en van de directie van de n.v. Clitex tot het aan schaffen van uniformen worden overge gaan. F eestpr ogr amma aan te vragen wanneer deze toeslagen niet zouden worden toegekend of wan neer de zaak zijn beloop werd gelaten. ..Willen we gelijkstelling op Europees niveau of bliiven wii kruideniers?", zo riep de heer Kievits uit Vlissingen uit. Zijn voorstel werd echter voorzichtig af gewezen. Ook werd geopperd de minis- ter een bepaalde datum te stellen. Wan neer dan no ff ffeen toeslagen zouden zijn toegekend, zouden de Nederlandse rijks loodsen weer een stiptheidsactie moeten beginnen, zoals reeds eerder is gebeurd, waarop de heer J. W Ponte. algemeen secretaris van de vereniging onder de aandacht bracht dat de situatie bij het loodswezen niet meer dezelfde is al's vo rig jaar. „Er hebben uitbreidingen van het personeel plaatsgevonden. Bij een stiptheidsactie zouden we wellicht ondeL de norm van 100% moeten gaan wer ken", aldus de heer Ponte. De heer G. Kenemanns, rechtskundig adviseur van het ambtenarencentrum, merkte aan gaande de onregelmatigheidstoeslag en vergoeding nog op: „De regering zegt dat de vergoeding reeds in de salaris sen is verwerkt. Wanneer men vraagt hoe groot dit percentage dan is, blijft de regering het antwoord schuldig. We moe ten dus van onze kant stellen: dan be draagt dit percentage nul". Tijdens de vergadering gaf de alge meen voorzitter, de heer C. W. Bernard uit Amsterdam zijn functie over aan zijn opvolger, de heer J. D. Heuff. Op zaterdag 6 juni worden de feestelijk heden geopend, door een tiental gezel schappen, waaronder een Belgisch gezel schap uit Bellegem. De fanfare Weldoen door Vermaak zal om drie uur een nieuw vaandel worden aangeboden door het ge meentebestuur. in verband hiermede zal burgemeester P. Vercauteren een woord richten tot de leden van de fanfare. Na de officiële overdracht zullen de afge vaardigden van de diverse gezelschappen op het gemeentehuis worden ontvangen. Op het gemeentelijk sportterrein geven de muziekgezelschappen bij toerbeurt een concert. Om vijf uur zal het bestuur van de fanfare Weldoen door Vermaak in de zaal St. Caecilia bij L. de Vylder reci piëren. 's Avonds bestaat er op het ge meentelijk sportterrein gelegenheid om te dansen. Op zondag 7 juni beginnen de feestelijk heden met een plechtige Hoogmis in de kerk van de H. Henricus, waarna het nieuwe vaandel wordt gewijd door pas> toor M. Cosijn. Na de middag maakt „Weldoen door Vermaak" weer een mars door een ge deelte van het dorp. Ditmaal zal een be zoek gebracht worden aan het nieuwe gedeelte van het dorp. Een tweetal andere gezelschappen zal het overige gedeelte van het dorp bezoeken. De drie gezelschappen begeven zich na hun marsroute naar hef gemeentelijk sportterrein, waar zij een concert geven, 's Avonds is er weer gelegenhied tot dansen. Gedurende deze avond zullen (Van onze corespondent) Dit weekeind ontstond in het café van de heer O. te Walsoorden een vechtpartij, tussen D. uit Kloosterzande en een drie tal bezoekers uit Yerseke. Deze laatste drie vielen D. lastig en plaagden hem door allerlei handtastelijkheden, om welke reden D. een van zijn belagers wegduwde. Dit was voor de heren uit Yerseke het sein om D. eerst goed aan te vallen. Hij werd gestompt en geslagen en liep enkele bloedende verwondingen op, o.a. aan zijn tanden. M„ die zich ook in 't café bevond, kwam D. te hulp, doch werd door een der Yersekenaren met een stoel neerge slagen en liep een schouderfractuur op. De rijkspolitie heeft een onderzoek inge steld. Rita Corita, Duo Allegrio, Dany en Luzy en de Ricardo's. De commissie vervoervergunningen heeft aan de ZVTM, gevestigd te Terneu- zen en de Stoomtrammaatschappij Bres- kens-Maldeghem, gevestigd te Aarden burg, vergunning verleend voor de uit voering in onderlinge samenwerking van het vervoer van niet in andere ploegen dan de dagploeg werkzaam personeel voor de N.V. Philips Gloeilampenfabrieken te Terneuzen op werkdagen van Breskens, Schoondijke, Oostburg, Waterlandkerkje, Biervliet en Hoek naar de fabriek van laatstgenoemde N.V. te Terneuzen en terug. Het regende bijna onophoudelijk en voor zover er nog iets te zien was van de fraaie bloesempracht van de Zeeuwse boomgaarden, kwam dat niet tot recht door de weersomstandigheden. Deson danks echter hebben een groot aantal personen met veel enthousiasme de bloe- semfruitrit gereden, die was georgani seerd door de Plattelands jongeren ge- meensehap Zeeland voor de leden van deze organisatie en voor de leden van Z.L.M. en bond van Plattelandsvrouwen. Het was een rit van 60 km. die voerde langs de mooiste plekjes van het bloeiende Zuid Bevelandse fruitland. De organisatoren waren er in geslaagd een bijzonder mooi parcours uit te zetten. Na afloop was er een gezamenlijke maaltijd. Hierbij maakte provinciaal voorzitter F. A. Dees uitWissenkerke de- üitslag bekend. Deze was als volgt: 1. M. C. in 't Anker. Schore, 13 straf- punten; 2. C. P L. de Jager, Rilland 20; 3. F. C. v. 'd. Vliet, Kapelle, 23; 4. W. J. Minnaard, 's Heer Abtskerke,, 26; 5. J. A. Luteyn, Groede 31; 6. H. C. v.d. Maas, Kats, 31; 7. C. P. van Vie- gen, Oostkapelle, 34; 8. D. G. de Kater, Wissenkerke, 37; 9. N. de Kater, Wis- senkerke, 39 10. B. v. d. Slikke, Bier vliet, 45 strafpuriten. Het pax-ket van Brugge heeft de Ne derlander G. G. uit Sluis, die met 250 kg boter in zijn auto 's nachts de grens bij Retranchement probeerde te passeren aangehouden. De Sluisenaar, die gesnapt was door de mobiele brigade van de Belgische tol- diensten werd aanvankelijk te Brugge in gesloten. Later is hij op borgtocht vrij gelaten. VAKSCHOOL VOOR MEISJES Aan de vakschool voor meisjes te Goes zijn geslaagd: eerste gedeelte van de akte N XIX (landbouwhuishoudlerares) E. F. C. den Boer (Middelburg) A. M. den Boer (Zonnemaire) L. E. O. Bosma (Goes) S. van Boven (Goes) J. C. Quist (Nieuwdorp) M. M. Risseeuw (Schoon dijke) A, D. J. Wielenga (Dubbeldam) Pedagogisch Getuigschrift behorende bij de akte N XIX: C. P. Claeys (Oude lande) T. S. Dieleman (Zaamslag)P. Mieras (Axel) J. J. P. van Nieuwenhuy- zen (Poortvliet) M. C. p. Schippers (Kamperland). R.-K. MIDDELBARE LAND BOUWSCHOOL HULST Op de r.-k. middelbare landbouw school te Hulst behaalden hun diploma: A. Vortvriendt, Sas van Gent; J. van Damme,, Stoppeldijk; S. den Exter, Axel; T. van Haelst, Nieuw-Namen; P. D'Hert, Zuiddorpe; S- Mattheeuws, Sas van Gent; P. Schout, Heikant; J. Serrarens, Osse- nisse; A. Termote, Zuiddorpe; A. Ver- brugen, Lamswaarde; P. Verhaegen, Graauw en J. v. d. Waart, Hulst. (Van onze verslaggever) Be leden van het actiecomité Europa 1-2-3 in de gemeente Hontenisse hebben zaterdagmorgen met sombere blikken naar de donker-bewolkte hemel gekeken. Tot even voor twee uur 's middags, toen in Lamswaarde de wandeltochten, ten bate van de actie georganiseerd, van start gingen, viel de regen gestaag. Om twee uur was het droog. Maar de regen had inmiddels 400 van de 800 deelnemers thuis gehouden. Men kan echter niet zeggen dat de wan deltochten, die werden georganiseerd in samenwerking met de jeugdsportclub S.D.O.,-geen succes zijn geweest. De over gebleven 400 wandelaars zetten er of individueel of in groepsverband flink de pas in en hebben de omgeving van Lams waarde, Kloosterzande en Kuitaart met hun gezang opgevrolijkt, ondanks de om standigheid dat het vochtige weer goed bleek voor een flink aantal blaren. De wandelaars werden op weg geholpen dooi de Fanfare „Vrijheid Eendracht" uit Lamswaarde, die later naar het patronaat trok, waar een concert werd gegeven onder leiding van directeur H. de Gucht. Overigens was ook de Fanfare Excelsior Dit is de „Hontenisse-club" actie tijdens de wandeltocht Lamswaarde. Ondanks de hield men er de moed in.. in in regen present om enkele vrolijke concertklanken ten gehore te brengen. Om ongeveer zes uur kwam de Koninklijke Harmonie „St. Caecilia" uit Kloosterzande zijn opwach ting maken in Lamswaarde met een rond wandeling om tenslotte ook de intocht der wandelgladiatoren in Lamswaarde luister bij te zetten. Er was overigens veel ap plaus en zelfs hier en daar een bloemetje voor de groepen, veelal bestaande uit ver kenners, gidsen en leden van wandel sportverenigingen uit de omgeving en voor de individuele wandelaars, waar onder zich bijvoorbeeld burgemeester mr. J. I. M. Reuser van St. Jansteen had ge schaard. Zijn wandelprestaties werden nauwlettend gadegeslagen door zijn col lega, burgemeester C. van Hootegem van Hontenisse, erevoorzitter van het actie comité, die na afloop ook de prijzen uit reikte en meehielp bij het distribueren van de herinneringsmedailles. In het patronaat werd 's avonds een blarenbal gehouden, dat zijn naam alle eer heeft aangedaan. Het was daar overigens erg gezellig. De comité-leden kunnen nu de balans opmaken. Een dolgelukkig Swift-twaalftal ver liet het terrein van Algemene in Lei- den omdat het hen gelukt was deze ploeg, die met één punt achterstand op de Middelburgse ploeg hekkesluiter was in de eerste klasse van het korfbal district Zuid Holland en Zeeland, een 2-5 nederlaag toe te brengen. Dit bete kent, dat Algemene thans definitief de laatste plaats bezet. Voor een andere verrassing zorgde Animo 1 uit Souburg op eigen terrein tegen Fortuna uit Delft. De zebra*s won nen met 5-3 en beëindigen daardoor de competitie op een eervolle derde plaats in klas 3b. De wedstrijd Achil* les-Tjoba werd uitgesteld. regionaal korfbal Wat het V.LISSINGSE Vedo nog nim mer was gelukt, lukte nu wel. Door een veelzeggende 14-5 overwinning op Atlas werd Vedo 1 kampioen in de twee de klas a Z.K.B. Hierdoor promoveert het automatisch naar de eerste Was waar het moet gaan proberen de spo ren te drukken die de vroegere Vlis- singse korfbalclub Madjoe in deze klas heeft achtergelaten. Overigens was het opnieuw een ver regende korfbalmiddag want "buiten de ontmoeting Vedo 1-Atlas werd alles af gelast. Zo langzamerhand komt een tij dige afwerking van de Z.K.B.-competi- tie's in het gedrang. selectiewedstrijd De voor afgelopen woensdag vastge stelde selectiekorfbalwedstrijd in Mid delburg ter samenstelling van 't Zeeuws K.N.K.B.-twaalftal, dat op Hemelvaarts dag tijdens de Swift-serie's zal uitko men tegen de Belgische Rode Duivels, kon wegens terreinafkeuring niet door gaan. Deze wedstrijd wordt nu vanavond (5 mei) gespeeld, waarna het twaalf tal onmiddellijk zal worden samenge steld. Als gevolg van de slechte toestand der velden werden voor de competitie van de KNVB afdeling Zeeland afgelopen zondag maar twee wedstriiden gesoeeld. Clinge 2 verspeelde in ziin thuiswed strijd tegen Vogelwaarde 2 zijn relatieve voorsprong op leider Breskens 2 in de reserve eerste klas door met 01 te ver liezen. Voor de promotiecompetitie 2e klas si>eelden de kampioenen Middelburg 4 en Terneuzen 3 hun eerste duel, waarin de hoofdstedelijke ploeg met 21 baas in eigen huis bleef. De stand in de reserve eerste klas luidt: Breskens 2 1930; Clin ge 2 16-23; Zeeland Sport 3 18-23; Vlis singen 4 1820; Goes 3 1619; Vogel waarde 2 17—19: Oostburg 2 14—18: Zee- landia 2 1515: Biervliet 2 167; Luctor 2 16—4: RCS 2 18—4. le klas B (36)Kruiningen ILuctor I: Robur IRenesse I. Reserve le klas (37): Goes III—Clinge II; Luctor IIBiervliet II: Oostburg II- Zeelandia II. 3e klas A (41): Hoofdplaat IISchoon dijke II. 3e klas B (42): Kruiningen III—Luctor III; Robur IILewed. Bovs II. Promotie-comoetitie eerste klas: Vogel waarde IHansw. Bovs I. Promotie-comoetitie tweede klas: Ter neuzen IIIMiddelburg IV. 2e klas B (39): Koewacht II—Breskens III; Aardenburg IICorn. Boys III. Morgen, woensdag 6 mei is het hoog water te Hansweert om 10.07 en 22.36 uur; Terneuzen 9.39 en 22.08 uur; Vlissingen 9.08 en 21.41 uur; Wemeldinge 10.32 en 23.06 uur. VLISSINGEN Britannia 20 uur NRT treedt op WESTDORPE Troutzaerte Expositie Gustave (&ss bergs) TERNEUZEN Luxor 20 uur Zie je ze vliegen?»8,1 OOSTBURG Ledel 20 uur Dynamite Jack, 14 j- KOEWACHT De Schepper en Van Hove 14.30 uur Staande-wip-schieting MOERBEKE-KOEWACHT j. de Guchteneire 15 uur Schiehng WESTDORPE Troutzaerte Expositie Gustave (Asse' bergs)

de Stem | 1964 | | pagina 2