Staatsmijnen boekten gunstiger resultaat Ckcfarine .4' Hogere omzetten en Spiritusfabriek Kodak Johnson: Kennedy-ronde is poort naar hetere wereld CHARMANTE PIRATE ROOK MET VERSTAND. ROOK MET SMAAK. ROOK SIGAREN n Bestrijding van pijn belangrijk verbeterd! Aandelenemissie N.V. Buttinger KENNERS KOPEN Verlies op kolen gecompenseerd PRODUKTIE Landaanwinning Japan mogelijk voor A.B.M. Stadsverwarming in Frankrijk met KSG-hulp STIKSTOF cmjd&tyMij'? Winst Tanah Radja Begemann Helmond zeer bevredigend MEER HANDEL MET CHINA Dividend voorstellen Cubanen halen zelf koopwaar in Frankrijk Wisselverhouding Zuilen-Scholten- Foxhol: F 2,25 Amsterdamse Effectenbeurs Oogst mislukt in Brazilië Nederlandse boeren in grote moeilijkheden 17 DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 5 MEI 1964 (Advertentie) Advertentie) V/er middelen in één tablet werken krachtiger zonder de maag van streek te maken I Tegen pijn en griep wordt meer en meer een combinatie gebruikt van geneesmiddelen die eikaars werking ondersteunen. De combinatie van Chefarine „4" werkt niet alleen krachtig maar ook veilig, want één der bestanddelen zorgt dat de maag niet van streek raakt. Donderdag 14 mei wordt (door de Am- sterdamsche Bank en de Twentsche Bank) de inschrijving opengesteld op de ree^s aangekondigde nominaal 500.000 aandelen in n.v. Handelmaatschappij voorheen firma Ph. Buttinger, in Gro ningen tot de koers van 200 procent. De stukken zijn groot nominaal 1000 aan toonder en voor tweederde gerechtigd tot het dividend over het boekjaar 1964. De inschrijving is uitsluitend voor hou ders van claims waarbij nominaal 3000 oude aandelen recht geven op nominaal 1000 nieuw aandeel. De claimhandel vangt aan op woensdag 6 mei. Notering ter beurze zal worden aangevraagd. De opbrengst van de uitgifte is, blij kens het prospectus, bestemd voor de financiering van de gestegen omzetten, alsmede van daarmede verband houden de investeringen. Het ligt voorts in het voornemen over te gaan tot de stichting van een magazijn annex kantoor en toon zaal in Zwolle, over de financiering waarvan nog geen vaste plannen bestaan. De directie vertrouwt dat de winst in de naaste toekomst het handhaven van het dividendpercentage (over 1963: 12 procent) over het vergrote kapitaal mo gelijk zal maken. Vooruitzichten: de lagere resultaten van de moedermaatschappij over het eerste kwartaal 1964 zijn door de betere van sommige dochterondernemingen ge nivelleerd. De directie onthoudt zich van enige voorspelling, of deze situatie al dan niet kenmerkend voor het verdere boek jaar zal zijn. De voor 1964 sterk toegeno-, men personele kosten van het bedrijf in Delft (circa 3 a 4 min.) weerspiegelen reeds tenvolle de gevolgen van de laatste loonronde. De eerste maanden geven een verdere verhoging van de omzet te zien ten opzichte van 1963. Het streven naar kostenverlagende maatregelen wordt on verminderd voortgezet. Aan de huidige economie met haar voortkruipende geld ontwaarding is de voortdurende stijging der prijzen onverbrekelijk verbonden. (Advertentie) FILMS Het exploitatiesaldo van de Staatsmij nen over 1963 is aanmerkelijk gunstiger dan over 1962. Het steeg van 17,1 tot 37 miljoen (1960 94 min., 1961 71 min.). Dit blijkt uit het jaarverslag. Het grote verlies voor de kolen op de mijnbedrijven is voornamelijk door op brengstverbeteringen verminderd. Op de cokesfabricage werd een klein overschot behaald. Deze ontwikkeling, gevoegd bij ♦éen verdere stijging van de winst op de chemische bedrijven (1963: plm. 55 min. tegen 49,7 min. in 1962) leidde tot het resultaat van 37 min., waarbij 16,2 min. wordt gevoegd uit geresti tueerde vennootschapsbelasting over het jaar 1958. De exploitatierekening van de Staats mijnen werd belast met de kosten van de maatschap-aardgaswinning, die de re sultaten enigszins drukken. De directie ziet een duidelijke ombui ging van de ontwikkelingslijn. Zij ver wacht voortgang van deze opwaartse be weging op grond van de maatregelen van de overheid en van het optreden van prijsverbeteringen. Dit betekent niet, dat de kolenproduktie, voor grootste deel in dustriekolen. in de toekomst een sluitend resultaat zal vertonen. De toenemende expansie op chemisch gebied zal geleide lijk zijn redementen gaan afwerpen. Bijna 70 percent van de winst gaat naar de reserves. Voor 10 percent dividend wordt 12,5 miljoen bestemd (v.j. 8 per cent). Het gehele personeel krijgt drie dagen verlofloon, hetgeen 4,5 miljoen vergt. 25 min. gaat naar de bijzondere re serve bestemd voor het opvangen van voortijdige economische verouderingen van chemische projecten, alsmede voor reeds plaatsgevonden hebbende en nog te verwachten waardedalingen van de acti va der mijnbedrijven en cokesfabrieken. Een voortgaande sterke verhoging van dit fonds wordt wenselijk geacht. Door dotatie van 11.2 min. aan de algemene reserve bereikt deze een omvang van 86,5 min. De steenkoolwinning wordt geleidelijk aangepast door verminderde personeels bezetting en opvoering van produktivi- teit door rationalisatie, mechanisatie en door toepassing van ultramoderne tech nieken en organisatiemethoden. De in 1962 t.a.v. 1961 gedaalde produk- tie met plm. 10 percent bleef met 6,9 min. ton ongeveer op hetzelfde peil. Onder gronds werkten 200 man minder (15.510 man). Het effect per dienst en per man steeg. De gestegen loonkosten en arbieds- voorwaarden werden opgevangen door prijsverhoging, waaruit geringer verlies resulteerde. Verwijzend naar reeds genomen ratio nalisatiemaatregelen, o.a. door integratie van de mijnen Emma en Hendrik, meldt het jaarverslag een streven naar verho ging van produktie van magere huis brandkolen ten koste van industriekolen (ess- en cokeskolen). Huisbrand heeft een betere marktpositie, terwijl in het oog moet worden gehouden dat de kosten van koolwinning voor plm. 60 percent uit loonkosten bestaat De omslag van verlies in geringe winst bij de cokesproduktie drukte mede het totale verlies op kolen. De eigen pro duktie van cokeskolen verminderde, maar de verplichting tot leveren van gas in zuid-Nederland en voor het eigen che mische bedrijf werd opgevangen door „loonverkooksing" voor derden. Het be tere resultaat acht de directie echter in cidenteel. De toenemende behoefte van het che mische bedrijf leidt tot gebruik van aard- olieprodukten en in de naaste toekomst aardgas. Daartoe zijn installaties in aan bouw. Aan het eind van dit of begin volgend jaar komt aardgas in Limburg. Dan komt de cokesfabricage onder druk te staan. De afzet van cokes voor niet- metallurgische doeleinden wordt geleide lijk moeilijker. Het ligt in het voorne men daarom de oudste cokesbatterijen van de Maurits niet meer te vervangen. Die van de Emma zullen tot 1970 actief zijn. kon prijsdalig op dit gebied worden op gevangen met handhaving van winst. Uit breiding van deze produktie met 30 per cent is onder handen. De vraag naar ca- prolactam, ook in het buitenland, is stij gende. In het polychemiebedrijf werd reeds een produktiestijging van 15 percent be reikt, terwijl verdubbeling van capaciteit onder handen is. Om aan de vraag naar de grondstof ethyleen voor hoge- en lagedruk-polyethyleen te kunnen voldoen is besloten tot de bouw van een kraak installatie voor lichte benzines voor 70.000 ton ethyleen per jaar. Voor afboekingen van waardevermin deringen van installaties van de mijn Hendrik, de cokesfabrieken van Maurits en Emma onder invloed van het aard gas en op het gasdistributiebedrijf wor den de overdrachtswaarde van het gas distributiebedrijf, de voorziening „egali satie belastingen" en de rekening „diver se vermogensverschillen" benut. De uitkomsten van het eerste kwartaal 1964 en de vooruitzichten omtrent de gang van zaken in de rest van het lo pende jaar, wettigen de verwachting dat de financiële resultaten in 1964 niet bij die van het afgelopen jaar ten achter zulen blijven. Hoewel van regeringsmaatregelen met betrekking tot de mijnindustrie een po sitief effect op onze resultaten mag wor den verwacht, zal toch voor de sector koolwinning met een negatief saldo moe ten worden gerekend. De Amsterdamse Ballast Maatschappij heeft onderhandelingen geopend met het bestuur van de prefectuur Okayama over landaanwinningswerk in het gebied van Mizushima in West-Jap an, zo werd in Tokio vernomen. Het bestuur van de prefectuur deelde mede, dat de werkzaamheden volgens de plannen 4V2 jaar in beslag zouden ne men en dat het een vertegenwoordiger naar Nederland heeft gezonden om het voorstel te bespreken. Regeringsambtenaren deelden mede, dat er volgens de plannen op het aange wonnen land een elektrische centrale, olieraffinaderijen en machinefabrieken zouden komen te staan. Het betrokken gebied is ongeveer 4V2 miljoen vierkante meter groot. De werkzaamheden zouden een bedrag van ongeveer 45 miljoen gulden vertegen woordigen. Van de zijde van de ABM in Amsterdam kon slechts worden opgemerkt dat het gehele project nog in een stadium van bespreking is. De Hoge Autoriteit van de KSG heeft een verzoek van de „Charbonnages de France" goedgekeurd, waarin gevraagd wordt om een lening van ruim 15 miljoen gulden voor drie stadsverwarmingspro- jecten, waarvoor een kwaliteit kolen zal worden gebruikt die normaal moeilijk verkoopbaar is. De Hoge Autoriteit heeft aan de ministerraad van de gemeenschap toestemming voor het verstrekken van de ze lening gevraagd. Het betreft hier ontwerpen voor stads verwarming in delen van Parijs, Versail les en Forbach (aan de Moezel), die jaar lijks in totaal 92.500 ton kolen zullen ver bruiken die nu moeilijk verkoopbaar zijn. Het verzoek van de „Charbonnages de France" was gebaseerd op de bepaling van het KSG-verdrag (art. 54), dat in vesteringshulp van de gemeenschap kan worden gegeven voor werken en in richtingen die de afzet bevorderen van produkten uit de kolen- en staalsector. De stikstofproduktie steeg van 237.000 tot 239.000 ton. Een belangrijk deel van de betere resultaten in dit onderdeel werd bereikt door verkoop van kennis via de dochteronderneming n.v, Stami- carbon. Door een met 25 percent toegenomen caprolactam-produktie (voor nylon e.d.) (Advertentie) Wees verstandig, puf niet als een vulkaan en trek niet nerveus. Hoe rustiger u rookt hoe meer u geniet! Opnieuw is de gezamenlijke omzet van moedermaatschappij en dochteronderne mingen van de Koninklijke Nederlandsche Gist- en Spiritusfabriek n.v., blijken® het verslag' over 1963, in vergelijking met het voorgaande jaar toegenomen, ditmaal met zeven procent. Deze niet onbevredigende stijging van de omzet in geld is het gevolg van een produktenafzet, welke in hoe veelheid meer dan met genoemd percen tage is gestegen. De bezetting van alle bedrijven in binnen- en buitenland is dan ook hoog' geweest, hetgeen in belangrijke mate heeft bijgedragen tot de licht ge stegen exploitatieuitkomsten. Dit stemt tot voldoening omdat, behalve de per sonele kosen, ook de grondstofkosten een aanmerkelijke stijging hebben ondergaan en in verschillende landen, waar de on derneming is gevestigd, de prijsaanpassing vertraging ondervindt door overheids toezicht. Blijkens de verlies- en winst rekening steeg de exploitatie tot f 8,44 min (v. j. 8,4 min). Uit de interest werd ontvangen 462.864 374.640). Het saldo bijzondere baten en lasten liep op tot 755.745 f 625.902). Na afschrijving ad 5,36 min 5.29 min) en betaalde in trest ad 778.837 437.682) alsmede een reserve voor diverse doeleinden ad 500.000 700.000), resteert een saldo winst van 3,03 min ƒ2,99 min). De n.v. cultuur maatschappij „Tanah Radja" heeft blijkens het verslag, over 1963 een saldo winst geboekt van f 37.254 (v. j. verlies 207.019). Deze winst wordt afgeboekt van het verliessaldo vorige jaren, waarna dit nog bedraagt 82.874. De winst was in hoofdzaak te danken aan de boeking van 40.429, zijnde de rente op de lening aan de dochtermaatschappij in Funchal (Madeira). De ontwikkeling op Madeira gaat min der snel dan werd verwacht. De verkoop en overdracht van land bleek minder ge makkelijk te realiseren dan de directie heeft gemeend te mogen stellen. Door de ze situatie ziet het er niet naar uit dat de in 1962 uitgesproken verwachting over een terugbetaling op de aandelen nog in 1964 bewaarheid zal worden. Het bestuur heeft echter het voornemen begin 1965 een terugbetaling van tenminste 50 per aandeel te effectueren. Nadere bijzonder heden worden later bekend gemaakt, al dus de directie. De vandaag gehouden jaarvergadering van de n.v. Koninklijke Nederlandsche Machinefabriek v.h. E. H. Begemann heeft het dividend voorstel aangenomen. Een der aandeelhouders wilde het divi dend van zeven tot acht procent ver hoogd zien. Zijn voorstel in die zin werd echter door de vergadering afgewezen. In een toelichting verklaarde het be stuur over 1964 een hogere uitkering wel in overweging te willen nemen. De gang van zaken tot dusver in het lopende boekjaar is goed te noemen, zo werd van bestuurszijde desgevraagd nog medegedeeld. De Nederlandse handelsmissie onder lei ding van de heer Sidney van den Berg die op bezoek is in China, bericht dat China bereid is de handel tussen de beide landen aanzienlijk uit te breiden op basis van gelijkheid en wederzijds voordeel. China wil ook nauwer samenwerken op het gebied van «industrie, landbouw, scheepvaart, luchtvaart, wetenschap en techniek. Verscheidene leden van de missie heb ben in China goederen gekocht en van Chinese kant zijn orders in Nederland geplaatst. De Nederlandse missie, die ook met premier Tsjoe Eh Lai heeft gesproken, heeft Peking verlaten voor bezoeken aan Sjanghai en Kanton. Zij wordt op 16 mei in Nederland terug verwacht. In aanwezigheid van ministers van 42 landen is gistermiddag de zg. Kennedy- ronde voor tariefonderhandelingen in Genève begonnen. Op de openingszitting verklaarde de Amerikaanse onderhandelaar, Christian Herter, in een toespraak: „Het is thans onze gemeenschappelijke verantwoorde lijkheid sneller en met meer succes vor deringen te maken dan is het verleden het geval was. De tijd dringt", meende de Amerikaan. Hij las een boodschap van president Johnson voor, waarin werd ge zegd: „Wij in de Verenigde Staten be schouwen deze onderhandelingen als een belangrijke poort naar een betere we reld". De Amerikaan wees erop, dat de inlei dende onderhandelingen niet aan de ver wachtingen hadden voldaan. Men kon het niet ten volle eens worden over regu lering van de besnoeiing van industriële tarieven en vooral wat de landbouw be trof was men weinig gevorderd. Herter noemde de handelsliberalisatie, waarop in de Kennedy-ronde wordt ge richt, „goed voor allen". De consument zou een groter verscheidenheid aan goe deren ter beschikking krijgen en dat te gen redelijke prijzen. De zakenlieden en industriëlen zouden nieuwe kansen krijgen in de internationale handel. Ont wikkelingslanden zouden hun export kunnen opvoeren en zo meer geld ver dienen voor hun ontwikkelingsplannen. Gelijk president Johnson in zijn bood schap had gedaan, beloofde de Britse minister van industrie en handel, Ed ward Heath, volle steun aan de Kennedy- ronde. Heath stak, evenals andere sprekers, een loftrompet voor president Kennedy Dikkers en C. N.V., Hengelo 7 pet. (10 pet.). Chamotte Unie N.V., 8 pet. (12 pet.). N.V. Houthandel v.h. William Pont, Zaandam, 7,6 pet. op cum. pref. aande len, 14 pet. op gewone aandelen (onver anderd). wegens diens initiatief en hij verklaar de dat men 20 of zelfs nog 10 jaar ge leden onderhandelingen van dit formaat voor onmogelijk zou hebben gehouden. Als succes wordt bereikt, dienen ook stappen te worden genomen om de kloof tussen rijke en arme naties te dichten. De gemachtigde van de E.E.G. voor externe besprekingen, Jean Rey, die na> mens de E.E.G.-commissie sprak, zei dat de E.E.G. al het mogelijke zou doen om de Kennedy-ronde te doen slagen. De E.E.G. meent, aldus Rey, dat in het eerste kwartaal van het komend jaar op lossingen zichtbaar kunnen worden voor de problemen, die de onderhandelaars onder ogen dienen te zien en dat de Kennedy-ronde in de loop van de zomer van 1965 kan eindigen. Aan het streven van Washington Cuba economisch te isoleren is weer een klap toegebracht. Voor het eerst sedert Castro op Cuba aan de macht is gekomen, is een Cubaans vrachtschip een Franse haven binnengelopen om goederen op te halen. Dit schip, Las Villas, vertrekt vandaag uit Marseille met een lading zware vrachtauto's en chemische produkten. Er zullen binnenkort nog andere grote le veranties aan Cuba volgen, t.w. diesello comotieven, landbouwtrekkers en diverse uitrusting', waarbij vermoedelijk zware machinerie. De handel tussen Frankrijk en Cuba was sedert 1959 bevroren, maar in no vember van het afgelopen jaar bracht een groep Franse zakenlieden een bezoek aan Cuba en dit bezoek is gevolgd door diver se handelsafspraken tussen de twee rege- Een groot deel van de bemanning van het schip „Mi Amigo", aan boord waarvan de piraten-radio- zender „Atlanta" voor de kust van Essex opereert, bestaat uit Neder landers. Het station, dat een con current is van Radio Caroline, zendt voornamelijk „pop" en lichte muziek uit op de middengolf. De foto toont de Nederlandse kapitein van de „Mi Amigo", Gerard Meyer, met zijn vrouw aan boord van het schip. Het bestuur van de n.v. Olieraffinade rij Zuilen maakt bekend dat de koninklij ke Scholten Foxhol n.v. een aanbieding aan aandeelhouders „Zuilen" zal doen om 1000 nominaal oude aandelen Zui len te verwisselen in 2250 nominaal aandelen Scholten plus 80 in contanten. Voor de nieuwe aandelen Zuilen zal eveneens 2250 nominaal Scholten wor den geboden, waarbij aandeelhouders echter 100 zullen moeten bijbetalen. Voorts wordt medegedeeld dat voor elk uitstaand winstbewijs Zuilen 3000 no minaal aandelen Scholten zal worden ge boden, benevens 1000 in contanten. Een officieel bericht aan aandeelhouders Zui len zal binnenkort worden uitgegeven. De stemming voor de hoofdfondsen was gistermiddag aan de vaste kant, echter met weinig zaken. Dit laatste doordat de beurs vandaag en donderdag gesloten blijft. De markt werd gestimuleerd door de vaste stemming vrijdag in Wall Street, ook voor aandelen Kon. Olie. Deze stuk ken werden vandaag op het Damrak rond de 162 verhandeld, tegen een vorige slotprijs van f 160,70. Philips was ge vraagd op 152.60 151,30). Unilever een paar dubbeltjes hoger op 143.20. Hoogovens vier punten beter op 656. AKU opende kalm op 538 (537). Later op de middag groeide voor dit fonds de belangstelling waardoor de koers op liep tot 542. De stukken verlieten de markt op circa 541. De scheepvaartsector was goed gedis poneerd voor aandelen Kon. Boot waar van de koers opliep van 155 tot 156% (153%). De overige scheepvaartaandelen waren prijshoudend zonder meer. Van de leidende cultures zetten certificaten Deli het herstel van vrijdag verder voort. Gedaan werd 130.60 tot 130.90 129,70). Ook Amsterdam Rubber lag beter in de markt op 121 (120). De staatsfondsen markt begon de nieuwe beursweek met koersen die weinig ver andering te zien gaven ten opzichte van het voorgaande slotniveau. In de lokale afdelingen werden aande len Kon. Zout wederom hoger geadvi seerd. Aandelen Pluvier kregen een twin tig punten lagere advieskoers op 50. Dit op het gepubliceerde ongunstige bedrijfs nieuws van deze maatschappij. Ook van Gelder lag zwakker in de markt. De di rectie van dit concern is pessimistisch voor de naaste toekomst. De inhoud van het gepubliceerde jaarverslag van de ex ploitatie maatschappij Scheveningen bracht weinig verandering in de koers van de aandelen van deze maatschappij. Chamotte Unie en Dikkers (Hengelo) waren lager op de dividendverlaging van resp. acht (12) en zeven (10) procent. Als gevolg van het hogere bedrijfsresultaat over het afgelopen boekjaar werden aan delen Befo iets hoger geadviseerd. Ook Fokker lag beter in de markt. 1/5 4/5 staatsleningen Nederland 58 4% 96fi 97 1 Nederland 59 4% 96 H 96% Nederi 60/1 4y2 96% 9t> i Neder! 60/2 4% 96 H 96% Nederland 59 4% 95 y8 95^ Nederland 60 4y4 93 U 93% 'Nederland 61 4% 93% 93% 'Nederland 63 4% 93% 93ft 'Nederland 53 3% 89% 89% Grootboek 3% Idem Stat 3% We 86ft Nederland 51 3% 933/4 Nederland 53 3% 90% 90% Nederlano 56 3% 90 Ve 90 Nederland 4b 3% 83% 83% Nederl Bei 3y4 82 Nederlano 50 3 83% 833/4 Nederland 54 3y4 85% 853/8 Nederland 55 3y4 85 85% Nederl. 55/2 3y4 37 y4 87% Nederlano 37 3 88 Vs 88 y8 Grootboek 46 3 87% 87% lemng 47 3 93 y4 93% Ned invest 3 97 y8 5 971/8 Ned 62/64 3 Lndaè 37 3 92 Lndië 37a 3 Bank- en kredietwezen B Ned. U. 57 6 104V4 104y4 B. 58/59 30 j 4% 95% 95% 'Idem 25 J 60 4% 96^ 96^ Aandelen industriële onderne.ningen Cultures A'dain Kubbei HVA-mijnen 120 i64y4 121 164% industriële ondernemingen A.K.U. Dell MIJ. Hoogovens Philips Gem Bez ic.v.a. Unilever 537 540% 129.50 131.40 651 655 151.20 102.ÖO 142.70 143.30 1/5 4/5 Scheepvaart en Luchtvaart HA.L. 119y4 119% Java-China 160 159% K.L.M 72.50 72.50 K.N.S.M. 153% 156 Kon Paketvrt 160* Stv. Mij Ned 139 y4 141 Nievelt Goudr 117 116 v. Ommeren 276 277 Rott Lioyd 1423/4 143% Scheepv Unie 136 y4 136 y4 Premieleningen Alkmaar 56 2% 81 81% A'dam C-A 33 3 117% Ld prem 51 2% 85 85 ld. 56-1 2% 82% 82 y8 ld 56-2 2% 93% 93 ld 5b-3 2% 92% 927/8 Breda 54 2 82% 82% üordrechi 06 2 81 y8 81 Emdh 54 2 82% Enscdede 54 2 87 b 87% s-Gr-Hag 52 2% Idem 52-2 2 y2 94% 95% Kotterd 52-1 2% yu% Idem 52-2 2% 90% 90% Idem 57 2% 86% 88 Utrecht 52 2% Z.-Holl. 57 2% 86% 87% Z.-Holi. 59 2% 88% 893% Converteerbare obligaties AKU 1000 4% 143% 143% BUi ton Boisunuj. 3% 98 89 x Gelder Zn. 4% 105 104 KLM subord. 43/4 89% «9% B Ned. Bakk 43/4 189 189 Sanders beh. 5 Schokbeton 3% 224 229 5cholten Foxh 4 124 124 U termohlen 4% 195 195 b Aand. in belegg mijen A'dam b.m. 50 159 50 160 tnterunie 201 202 N. Fonds mij Neto 114.50 115 Robeco Umtas Ver. Bezit. Europafonds A'damse Bank Cultuurbank Gron. ind. Cr. u Hol! Bank U. Kasassociatie Nai Nederi Ned. Credietb. Ned. Handel Mij ■jeu iviidd.st.b. Ned. Overzee B ti'damse B. Slavenburg's B i'wentse B Aib. Heijn Alg. Mij Om G A.I.M.E. Alg Norit. Amstel A'dan Baiiasi A'dam Uroogd A'dam Hij t uig A.N.i.£.M. Becht en Dysej Beeren trico Bensdorp lntei 1 Bergh Jurgens v. Berkels-Pat Blaauwhoed Blijdenst. Wil] Bols Lucas Borsumij Wehr<, Braat mach. Breda Machines Bredero's Bouw Brocades Bronswerk Buhrm.-TET Jalvé Delft Carps Garenfabi 'entr. Suik» r □aalderop üagra Demka Dess. tapijtfabr. Dikkers en Co. Drie Hoefijzers D.R.U. 1/5 4/5 229 230 503 508 iÓJ.ac 130.50 538 540 373 372% 27% 27% 199% 239% 239% 147 148% 924 920% 226 226 340 Vu 346% 213% 214 22? 228 328 y4 333 207 207 302% 301 smingeii 597 599% 268 264 163 160 180 li 179 438 440 527 169 169 386 387 73 78% 202 203 134 135 525 526 273 273% 240 240 495 499 143 144 1125 1125 79% 79% 81 82 231 231 759% 762 835 336 172% 172% 775 770 976 982 434 427 266 265 283 281 245 250 168 168 346% 346 216 209% 384 383 298 258 Duyvis Jz. Snthoven Pletterij Erdai Excelsior Fittingfabr. Fokker Ford Gazelle rJjw.fabi Van Gelder Pap Gelderl.-Tielens Gero Gevette en Co. Gist- en Ptr. Grinten v. d. Gruyter en Zn Hagemeijei v. Hart Havenwerttei Heem van dei Heinetten's Heybroek Hoett s mach.iao, Holl. Kattenb Holl. Beton Hol!. Construct Holl. Melttsuik Homburg Hoogenboscb Hoouneyer tndola Interias Interna tlo Int. Gew. Betoi Lnventum douth. Jongem... Kemo Kempen Begeei Key houthandel Kled.-lnd. Smits Kiene Suikerw Kon. Ned Pap Kon. Zout Ketjen Korenschoof Koudijs Kromhout Kon. Ver. Tapijt Leeuw Papieiw Leidsche Wol Lindeteves Macintosh n.v. M. Ned. Bakk. Mees Bouwm. 63 ringen. 1/5 4/5 276% 277 284 285 725 720 x 230 234 131 133 392 397% 925 a 925 b 337 340 193 185% 558 555 284 335 339 1000 1000 158% 160 b 433 436 183 182 410% 413 329 434% 432 395 398 765 x 750 119 118% 424 423 496 497 b 302 301 458 460 346 345 176 175 474% 470 385 383 286 287 458% 460 502 507 405 410 800 810 b 141% 142 270 270 239% 239 312 312 304% 305 864 d 890 245 245 220 148 148 220 512 515 302 296 606 605 169 169% 513 520 485 482 (Van onze Haagse redactie) De twintig Nederlandse boerengezin nen die naar Brazilië zijn geëmigreerd en terecht zijn gekomen op het project Hollambra II. zijn in grote moeilijkhe den geraakt. Door de aanhoudende droog te is zeker 75 pet. van de oogst mislukt. De schade wordt op ongevaar 600.000 geraamd. De situatie ig penibel. Alleen met nieuwe aanzienlijke leningen is het project te redden. De oogst betrof rijst, sojabonen en mais. Ir. Tuinman, de Ne derlandse landbouwattaché in New York, brengt momenteel een bezoek aan Hol lambra II. NABEURSKOERSEN Telefonisch avondverkeer AKU 540 gl; Hoogovens Kon. Olie 162.80—163.70: Philips 152.00—152.50 gl. Unilever 143.20—143.40. 1/5 4/5 Menko Meteoor Beton Missei Ultg Mosa -guoouwk. Naarden Chem Nedap Neü. Dok. M. N exp. pap.tabï Ned. Kabeifabi Ned. Melkunie seu Scheepsb Nelle v. Netam Nijver dal Oranjeboom Gverzeese Gas ,'ü.emb Ind. mf] Pal the i'iiuips 6°/# cumpb Pietersen auto's Reesink Reineveld Riva Rott. Droogd. M Ruhaak en Co Rijnstaal Schelde B. v A Schev. expl Mij schokbeton ..cholten Carton Scholten Foxhol Schuttersveld Simon de Wit Simons emb. simplex mach .ïnu translorm Spaarnestad Stokvis Zn. Stoomp Twentht Swaay van Tabakin Philips Thomsen ver. b Unilever 7% Idem 6% Idem 4% u termohlen Utr. asfaltf. A Varossieau cenend. Spinn Ver. Blikfabr. Ver. Glasfa. nat. 153% 295 Mij 429 440 526 154% 443 290 Ul% 238 3ol% 206 -J4 390 130% 123 52.60 147 165% 220 x 350 322 172 119 352 333 532 714 224 L 27? 141% 165 286 922 785 90 355 148 142% 121% 82% 458 296 332 307 274 x 153 293 530 438 520 157 239% 350 207 405% 387 130% 122 52.50 146 165 y4 215 341 320 115% 252 350 338 535 715 223 b 280 165 283 788% 90 y8 352 148 142% 121% 83 460 296 331 310 312 270 Ver. Machineia ver 'iuuwiabr. vettewinkej Vezeiverweiking Virssingen katoen Vorsteui Cult. Vredestern Vries IJzerh V ulcaansuord vv ai vis vaart WerninK s Beton Wessaneu Wilt. Feyenoora De Wit's textiel Wyers Ind h Zaalberg Zeeuwse Cont. Zwanenb. Org. Zwitsal Mijnbouw en pe Alg. Exploratie Bunton le rubr. Billiion 2e rubr. K. Ptr. 1 a 1,20 K. Ptr. 5 a 1,20 Moeare Emm Id. cert, l/io op 1 id. 1 winstbew. Ld. 4 winstbew. üost-Borneo mij. Scheepvaart Furness Oostzee Jonai lunf ondsen Anaconda Beihienem Steel General Electric General Motor Proct. and Gamble •Republic Steel Shell OU gedaan en bieden 3= gedaan en laten b 3= bieden x laten d ex dividend c cs ex claim 1/5 4/5 201 203 425 428 375 380 163 162 b 266 264 225 V'2 225% 220 218 150 151 110 56 56 b 269 271 456 453 220 225% 222 490 498 125 125 b 383 935 955 320 322 b troieum 60 59 474 473% 160.40 162.50* 160.40 162.70 2000 2000 3100 3180 3390 3300 3240 80 80 475 480 105% 104 44 44H 35% 36% 83 83% »4A 87 81% 82 44% 44% 46% 46 f;

de Stem | 1964 | | pagina 11