KONINGINNEDAG: overal feest in dorp en stad! DENiM 12. Tent(amen) Goes' lyceum Waterlandkerkje: Geen geld voor koninginnedag Arrestant in cel te Made gestikt DE LAATSTE DAG... KRUISER „DE RUYTER LOSTE SALUUTSCHOTEN C Raats, Bergen op Zoom wint schenkwedstrijd mit ACCENT OP JEUGDSPEL EN SPORTWEDSTRIJDEN Gemeenten van Zuid-Beveland vierden elk een eigen feest Zeven gouden echtparen in gemeentehuis 90 ■srsraiCTwt.i.i.ici.iairaf ■Ül r Geen aparte douane- plaatsen meer in Benelux-trein Viering in o.-Zeeuwsch-Vlaanderen Rustige dag op Walcheren Feesten in w.-Zeeuwsch-Vlaanderen Koninginnedag Oostburg Euro-studieavond voor Zeeuwse docenten Handelsroute bij Eede weer voor alle tonnages In Dover ongewenst DUITSER KOMT NAAR VLISSINGEN Finale 8 mei in Amsterdam De het Gaulle uit ziekenhuis DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 1 MEI 1964 (Van onze verslaggever) In Oost-Zecuwsch-Vlaanderen en de kanaalzone heeft het accent van de koninginnedagviering sterk gelegen op jeugdspelen en sportwedstrijden. Met name was dit het geval in Hulst, Clinge, Vogelwaarde, Graauw, Koewacht en Westdorpe. In al deze gevallen ging het jeugdvermaak vergezeld van traktaties door de gemeentebesturen, de scholen of de organiserende comité's, In verscheidene plaatsen werden door de jongere generatie aubades gebracht aan de burgemeester, dan wel aan het voltallige gemeentebestuur en hield eerstgenoemde een felicitatietoespraak. In Zuiddorpe concerteerde het fraai ge- uniformeerde gezelschap „Concordia" uit Axel met bijzonder veel succes en zag de jeugd zich verrast met een originele lolly-zoekwedstrijd langs de openbare weg. terwijl voor de ouderen diverse café-spelen bleken georganiseerd te zijn en er tevens gelegenheid bestond tot dansen. In Hulst, Graauw, Koe wacht .Kloosterzande er? Sas van Gent zorgden de plaatselijke fanfares en har monieën voor de nodige feestelijke klan ken en in laatstgenoemde gemeente werd ten gemeentehuize een heildronk uitge bracht op (en geconsumeerd door) de ingezetenen, die in de loop der jaren een koninklijke onderscheiding ontvin gen. Hier werd tevens een gekostu meerde voetbalwedstrijd gespeeld en een lampionopticht gehouden. In St;- Jansteen bleven de feestelijke activi teiten vrijwel beperkt tot een, overigens kleurige, optocht van de schooljeugd met opluistering door drumband en ge luidswagen, terwijl in Terneuzen de sport de boventoon voerde. In Hulst tenslotte hebben bromfietsen en wielrij ders in spectaculaire behendigheidswed-- strijden nog naar aantrekkelijke prijzen gedongen. In Axel brachten twee drumbands (Thalia's drumband defileerde in Soest- dyk) de schoolkinderen naar de Markt, waar burgemeester M. K. van Dyke een toespraak hield. Poppenkastvoorstellin gen, voetbalwedstrijden, film en cyclo cross brachten voor elk wat wils. In de avonduren was er een lampionoptocht. Openluchtconcerten besloten de dag. (Van onze correspondent) In Middelburg droegen de feestelyk- heden in het algemeen een ingetogen ka rakter. Om acht uur werd door padvin ders vanuit diverse punten in de stad reveille geblazen. Op de Markt werd om kwart voor negen de vlag gehesen. De kinderen uit de hoogste klassen van de lagere scholen brachten het gemeente bestuur een aubade, waarna op de Markt ongeveer 1500 kinderen deelna men aan kinderspelen, georganiseerd door de sportvereniging E.M.M. Verder werd 's morgens met mede werking van de padvinders een vosse- jacht georganiseerd, 's Middags was er de traditionele ballonoptocht. Tijdens een puzzelrit voor fietsers en bromfietsers, (Van onze verslaggever) Een, in tegenstelling tot woensdag, nu feestelijk vlaggend West-Z.-Vlaanderen heeft over het ajgemeen genomen op uit bundige wijze koninginnedag gevierd. In enkele gemeenten zoals IJzendyke, Hoofd plaat en Waterlandkerkje werd de ver jaardag van de koningin niet gevierd om dat de benodigde gelden niet aanwezig waren. De schoolkinderen in IJzendijke gingen donderdagmorgen gewoon in de school banken zitten. In de vrije middag was niets voor hen georganiseerd. Naar het hoofd der school ons mee deelde is het geld om iets te kunnen or ganiseren van gemeentewege veel te laat toegezegd. Drie dagen geleden was de schoolleiding nog in de veronderstelling dat het gemeentebestuur iets op touw zou zetten. Toen dan plotseling bekend werd, dat de gemeente per leerling vijf tig cent beschikbaar zou stellen, was het al te laat om nog iets voor de kinderen te doen. Van het beschikbare geld zal nu op 5 mei een kinderprogramma worden opge steld. In Waterlandkerkje was naar de mening van burgemeester M. J. Verbrug- ge geen geld om iets te organiseren. Met de brandweerwedstrijden van a.s. zater dag en de latere festiviteiten van de school zal er genoeg feest zijn, zei hij. Ook in Hoofdplaat waren geen festivi teiten. Burgemeester J. E. C. Temmerman gaf als commentaar, dat in 1963 ook niets was georganiseerd. In de gemeenten, waar óf door een comité, óf door het gemeentebestuur een oranje-programma was samengesteld, heeft vooral de schooljeugd op een ge zellige dag kunnen terugzien. In de meeste plaatsen werd 's morgens de jeugd door de plaatselijke muziekvereni ging afgehaald en in optocht gebracht naar het terrein of plein waar spelen en wedstrijden zouden worden gehouden In Aardenburg concerteerden de plaat- seliike kon. muziekvereniging en die van St.-Kruis. terwijl 's middags burgemees- tersvrou,we M. van Berckel-Wreesmann de prijzen van de kinderspelen uitreikte. In Sluis genoten de kinderen van het sprookje van de gelaarsde kat, nadat ze door de drumband De Jantjes naar het parochiehuis waren gebracht. Apollo gaf hier nog een concert, terwijl de gehele dag het carillon nationale klanken over de stad uitstrooide. In Schoondijke kon de jeugd zich op het sportterrein onder meer vermaken met het spectaculaire ringsteken per fiets. De sportvereniging Schoondijke gaf een geslaagde turndemonstratie en de harmo nie Oefening kweekt kunst maakte de muzikale rondwandeling. Dat deed de muziekvereniging „Uit het volk door het volk in Breskens ook. Op het Oranjeplein daar verzorgde de Clema's een aardig cabaretprogramma, terwijl de feestelijk heden hier werden besloten met de lam pionoptocht die veel belangstelling trok. In Philippine had men veel plezier aan de voetbalwedstrijd tussen het huidige plaatselijke elftal en dat van een flink aantal jaren geleden. Er waren hier ook volksspelen, die opgeluisterd werden door de fanfare St. Cecilia. In Biervlie* werd ook gevoetbald, maar dan door het gemeentepersoneel, dat voor de nodige hilariteit zorgde. In Oostburg tenslotte trokken, bege leid door de muziekvereniging Harmo nie de schoolkinderen naar het Raad huisplein, waar padvinders de nationale driekleur hesen. De kinderen kregen daarna nog een filmprogramma aangebo den. in de omgeving, werd op de Markt een concert gegeven door het Middelburgs Muziekkorps met medewerking van de volksdansgroep Medioburgum. Een optocht van verklede kinderen op fietsen en volkszang op de Markt beslo ten het middagprogramma. De traditio nele lampionoptocht vond plaats van acht tot negen uur en eindigde weer op de Markt, waar tot half tien door „Ju liana" en ,,Onda" een taptoe werd gebla zen. Als slot van de avond was er op de markt een openluchtbal. In Oost- en West-Souburg begon de viering met een" aubade aan het gemeen tebestuur. Met kinderspelen op het sport terrein werd de morgen besloten, 's Mid dags was er een fiets- en bromfiets rally. Op de sportvelden werden volks spelen georganiseerd. Een gekostumeer de voetbalwedstrijd en ringsteken op de bromfiets besloten het middagprogram ma. 's Avonds was er, na de lampion optocht, voorafgegaan door „Vlijt en Volharding" een groot oranjebal in café ,,De Zwaan." Klokgelui om acht uur luidde in Vlis- singen koninginnedag in. Van half negen tot half tien maakten „Ons Genoegen" en „St.-Caecilia" een rondwandeling dooi de stad, terwijl om negen uur een serie van 33 saluutschoten weerklonk van de kruiser „Hr. Ms. De Ruyter". Na het vlaghijsen op de Oude Markt en een kinderaubade, vond om elf uur op de Boulevard een défilé plaats van driehon derd manschappen van de Koninklijke Marine. Het middagprogramma vermeldde in Vlissingen een wedstrijd in hard- en kunstrijden op de rolschaats, en de gym nastiekverenigingen „Oranje-Nassau" en V.T.V. maakten met hun drumbands een rondwandeling door de stad, waarna zij op de rolschaatsbaan een turndemonstra tie gaven. 's Avonds was er, voor verschillende lampionoptochten van start gingen, een beiaardluisterwedstrijd. Om negen uur werd op de Grote Markt een taptoe gegeven, uitgevoerd door de Marinedrumband uit Vlissingen het adelborstentamboerkorps en de cadet- tendrumband van de Koninklijke Militai re Academie uit Breda. Een openlucht bal met medewerking van het orkest De Graaff uit Goes besloot deze koninginne dag in Vlissingen. (Van onze verslaggever) De viering van koninginnedag heeft in Oosthurg in de middaguren nog een speciaal cachet gekregen. Niet minder dan zeven gouden echtparen werden toen in de trouwzaal door b. en w. ontvangen en door burgemeester J. van Leeuwen hartelijk toegesproken. De muziekvereniging „Harmonie" be steeg ook de trappen van het fraaie gemeentehuis en bracht de jubilaris sen met familie, onder leiding van de lieer A. W. Gossye, een flinke serenade. Tioee van de zeven echtparen, nl. Vermue-Mabesoone en Roose-Ver- straete zijn in Oostburg getrouwd. Van hen las de burgemeester de originele trouwakte voor. Nadat hij de grote vei anderingen in en de ontsluiting van het platteland, in de voorbije halve eeuw had geschetst overhandigde de burgemeester de jubilarissen een fraai fotoboek van west-Zeeuwsch:-Vlaande ren, terwijl ook bloemen werden aan geboden. De zeven gouden bruiloften, waarover xoij al hebben berichtvallen alle tussen 23 april en 7 mei. Die van hetechtpaar Roman-de Poorter op koninginnedag. De overige gouden echt paren zijn Lohman-Mariman. De Smet- van de Heuvel, De Gardeyn-van Ak ker en Stokkerman-de Clerck. (Van onze correspondenten) De vele gemeenten van Zuid-Beveland vierden, op een enkele uitzondering na, hun eigen koninginnedag. De Goesenaren werden om acht uur gewekt dopr klokgelui. Even daarna marcheerden de kinderen in groten geta le naar de Grote Markt, voorafgegaan door drie muziekkorpsen. In de ochtend uren was er in het Schuttershof een poppenkastvoorstelling, in de veilinghal kindertoneel en op de Markt werd een bromfietsslalom gehouden, 's Middags waren er volleybalwedstrijden en een schermdemonstratie. Verder waren er een gekostumeerde en een balonnenoptocht, die, evenals de lampionoptocht die avonds werd gehouden, georganiseerd waren door het comité Europa 1-2-3. De andere feestelijkheden in de avonduren werden in het Schuttershof gehouden. Met medewerking van de harmonie Excelsior hebben de kinderen van Kloe- tinge b. en w. een aubade gebracht. Voor de kleuters was een film in Amicitia. Verder werd er door de schoolkinderen een défilé gehouden en films voor ou deren vertoond. Begeleid door Ons Genoegen en Jonge Kracht hebben de kinderen in Kapelle een aubade gebracht aan de burgemees ter en het voltallige gemeentebestuur. In een toespraak zei burgemeester H. van Suijkelom dat het gemeentebestuur een telegram aan de koningin heeft gezonden als aanhankelijkheidsbetuiging, 's Mor eens waren er kinderspelen, in de mid daguren een kinderoptocht en 's avonds feestte men in de veilinghal. De viering van Koninginnedag in 's- Heer Arendskerke is voor een groot deel verschoven naar zaterdag omdat de mees te mensen naar Goes trekken op derge lijke feestdagen. Alleen 's avonds con certeerde in de muziektent Excelsior. In 's-Gravenpolder kon, in verband met enkele moeilijkheden de oranjever eniging dit jaar geen enkele festiviteii organiseren. In 's-Heerenhoek bestonden de feeste lijkheden" slechts uit een rondgang van de plaatselijke drumband door het dorp. De kinderen van de lagere en kleuter school van Heinkenszand werden de ge hele ochtend beziggehouden met spelen in de open lucht. In Kwadendamme omvatte de viering van koninginnedag alleen de voetbal wedstrijd tussen Perfecta uit Goes en de voetbalvereniging Kwadendamme. Voorafgegaan door de drumband Jong Euterpe uit Heinkenszand trok 's mor gens de kinderoptocht door Ovezande. In de middaguren waren er kinderspeen waarna de oudere jeugd zijn ontspanning kon vinden in stoelendansen, ringsteken, hindernislopen etc. Verder was er een voetbalwedstrijd tussen het plaatselijk mannenkoor Pius X en de biljartvereni ging DOS. 's Avonds werd er gedanst in de gemeenteherberg. In Kruiningen klonk om kwart voor acht een reveille vanaf de torentrans. Door enorm vlagvertoon werd hier meer dan anders de grote aanhankelijkheid aan het koninklijk huis gedemonstreerd. De aubade werd door b. en w. met veel belangstelling in ontvangst genomen. Verder werden in het dorpshuis kin derfeesten gehouden. De feestelijkheden in Hansweert con centreren zich vooral op 5 mei. Gister avond was er daarom alleen maar een muzikale rondgang door de kon. har monie Scheldegalm. In Yerseke werden de schoolkinderen door de oranjeverenigingen getrakteerd s Avonds gaf de muziekvereniging Mo zart een concert. Na een muzikale rondwandeling in de ochtenduren werden in Rilland-Bath voetbalwedstrijden gespeeld om de wis selbeker van de oranjevereniging. De ze werd gewonnen door de openbare la gere school, 's Middags was er veel be langstelling voor de kinderoptocht en 's avonds trad het Goese jeugdcircus Jong Aritiestenbloed op. Verder bracht CJV de eenakter „Moorkoppen en gerookte paling". Veel belangstelling was er ook voor het oranjebal. „Europa en het onderwys". dat was de titel van een inleiding, die dr. W. Berhuis, burgemeester van Kampen en lid der Eerste Kamer in „De Schakel" in Middelburg hield voor een aantal Zeeuwse docenten, op uitnodiging van de CEVNO, de contactgroep voor Euro pese voorlichting in het Nederlands on derwijs. Dit was de eerste activiteit van de CEVNO in Zeeland Regionale studie avonden worden per jaar ongeveer acht maal gehouden in verschillende delen van ons land, en daarnaast zijn er twee landelijke bijeenkomsten in Utrecht. Op de eerste Zeeuwse bijeenkomst werd een inleidend woord gesproken door de burgemeester van Middelburg, mr. J. Drijber, die de noodzakelijkheid van de Europese integratie nog eens op de voorgrond stelde. Hij wees erop dat het hoog tijd wordt dat men de sa menwerking op dit niveau als reëel gaat zien, en niet alleen vanuit een idealis tisch standpunt. Na de inleiding van dr. Berghuis werd er door de aanwezigen een uitgebreide discussie gevoerd. (Van onze verslaggever) De druk die, vooral ook van de Neder landse zijde, is uitgeoefend op de Belgi sche autoriteiten, om de handelsweg tus sen Aardenburg (Ede) en Maldegem voor alle verkeer weer open te stellen en de nodige voorzieningen te treffen aan twee bruggen bij Strooibrugge, heb ben voldoende effe'ct gesorteerd. Van de Directie Bruggenbouw te Gent heeft de burgemeester van Aardenburg M. van Berckel vernomen, dat men vermoede lijk de volgende week al zal beginnen de beide bruggen met ijzerconstructies te verstevigen, zodat ze weer geschikt worden voor het verkeer van alle ton nages. Zoals wij al uitvoerig hebben bericht is momenteel het handelsverkeer op de weg Breskens-Eede-Maldegem richting Frankrijk ernstig belemmerd, omdat en kele weken geleden van Belgische zijde een maximumdraagvermogen van 3 ton voor beide bruggen werd ingesteld. Binnen zeer korte tijd zal nu deze maat regel weer worden ingetrokken en zal het belangrijke handelsverkeer van o.m. vlas en aardappels weer ongestoord via de gebruikelijke route kunnen plaats vinden. (Van onze verslaggever) Een 47-jarige arrestant van de rijkspolitie te Made is in de nacht van dinsdag op woensdag in de cel- gestikt. Op nog niet verklaar de wijze is de matras in zijn cel in brand geraakt. Het slachtoffer is de Dordrechtse lompenhandelaar A- Faassen. Faassen was dinsdagavond onder La- ge-Zwaluwe aangehouden omdat hij on der invloed aehter het stuur van rijn auto zat. De man was in Made inge sloten. Woensdagochtend ontdekte men het drama. Hoe de brand is ontstaan is momenteel punt van onderzoek. Spo ren die dit onmiddellijk kunnen uitwij zen waren niet aanwezig. De mogelijk heid bestaat, dat F. in zijn cel heeft willen roken en dat hij. onder invloed zijnde, het ontstaan van de brand niet heeft gemerkt. Gewoonlijk worden arrestanten voor hun insluiting gefouilleerd, waarbij dan ook eventueel aanwezige lucifers worden afgenomen. Men kon ons nog niet mee delen. of dit ook bij Faassen gebeurd is. Wel bleek, dat zijn insluiting nogal wat verzet opleverde, w'aardoor de rijkspolitie de handen vol had. Het stoffelijk overschot van F. is naar het ziekenhuis in Raamsdonksveer over gebracht. De rijksrecherche heeft het onderzoek in handen. De 53-jarige Karl Stern uit Hamburg, die afgelopen weekeinde met zijn vrouw en twee kinderen uit Nederland in Do ver aankwam aan boord van een tot jacht verbouwde treiler is gisteren naar Vlissingen vertrokken, nadat hem de toegang tot Engeland was geweigerd. Het vaartuig was zaterdag wegens mo torstoring de haven van Dover binnenge sleept. Stern had zich in Engeland willen vestigen om daar eerst nog wat geld te verdienen, alvorens naar Australië te emigreren. Hij verklaarde niet naar het vasteland van Europa te willen terug keren omdat hii ..de nazi's daar" vreesde. Dinsdag kreeg de voormalige vracht autochauffeur van de Britse autoriteiten aanzegging, dat hij de haven van Dover zo spoedig mogelijk moest verlaten. Stern verklaarde toen, dat hij niet van plan was het leven van zijn gezinsleden in gevaar te brengen. „Ik ga pas weg als het weer rustiger wordt en dan vaar ik naar Vlis singen". (Advertentie) sportshirts Echt 'n shirt voor vakan tie en week-end! Met button-down en sler- stiksel (zeer sportlef). Aparte afwerking (let eens op de manchet) Wash-and-wear. Kies uit 7 kleuren. Deze p&c aanbieding is uit een grote serie shirts, waarin 3 modellen en maar liefst 16 kleuren. In prijzen van 12.90 tot 17.90 (Van onze verslaggever) Kees Raats, caféhouder te Bergen op Zoom, is als winnaar te voorschijn getre den uit de laatste regionale voorronde van de Nederlandse schenkkampioen- schappen, in Bergen op Zoom gehouden. Hij zal samen met Johnny Overman uit Breda en A. de Rooy uit Tilburg Zee land en West-Brabant vertegenwoordigen bij de finale, die op 8 mei in het Hil- tonhotel te Amsterdam wordt gehouden. Dat Kees Raats winnaar werd was vooral te danken aan zijn voortreffelijke kwaliteiten als „maat-schenken". Wette lijk is voorgeschreven, dat er 35 gram gedistilleerd in een glas geschonken moet worden en het behalen van deze juiste hoeveelheid was een van de onderdelen van de wedstrijd, die werd georgani seerd door het Gilde van het Gouden Glaasje. Het was voor het eerst, dat de ze schenkwedstrijd werd gehouden en het komt wellicht daardoor, dat van de 25 inschrijvers uit Zeeland en West-Bra bant er slechts tien waren verschenen om hun prestaties te tonen. Hetgeen met na me commentator Barend Barendse wel tegenviel. Desondanks was de stemming voortreffelijk, hetgeen dat zal nie mand verwonderen mede in de hand werd gewerkt door het feit, dat de ge schonken borrels (oude en jonge jene ver, citroenjenever met limonade en brandewijn met suiker) door de aanwe zigen met graagte werden geconsumeerd. De strijd om de winnende plaats was zeer spannend: Kees Raats bleef dan wel voortdurend aan de leiding, maar hij werd op de voet gevolgd door Johnny Overman en A. de Rooy, die in een barrage moesten beslissen wie de tweede en de derde plaats zou bezetten. Dat er met inzet van alle schenkcapaciteiten werd gestreden moge blijken uit het feit, dat de heer Raats het hoogste punten totaal behaalde van het gehele land. (Advertentie) HAARCREME fant-astisch! fijn voor moeder! Exclusief verkrijgbaar bij de kapper (Van onze parlementaire redactie) Het overleg met de Belgische autori teiten over een wijziging van de rege ling met betrekking tot de reservering van zitplaatsen voor douanebeambten in treinen op het traject Rotterdam- Roosendaal Antwerpen heeft tot resul taat geleid. Het bestaande douanecompartiment in de zgn. Beneluxtreinen zal worden opgeheven en worden ingericht tot een eerste klas coupé met zes zitplaatsen. Voor de douanebeambten zal andere werkruimte ter beschikking worden ge steld, hetgeen door verbouwing van an dere passagiersruimte zal worden be reikt. Met de verbouwing van het materieel zal nog dit jaar worden begonnen. Dit heeft staatssecretaris Keijzer (Verkeer en Waterstaat) medegedeeld in antwoord op vragen van het Tweede Kamerlid Nederhorst. (Van onze correspondent) De leerlingen van de vijfde klas van de chr. m.m.s. uit Middelburg hebben hun laatste schooldag gevierd door in optocht de stad in te trekken, verkleed als „Burgers van Calais". Voor deze „processie" hadden de meisjes zich ge huld in lakens, en haar gezichten geheel wit geverfd. Zwaaiend met dikke school boeken aan koorden, liepen zij, mono toon zingend, door de straten van de Zeeuwse hoofdstad, terwijl een van de meisjes het gezang begeleidde met dof fe tromslagen, 't Was wel een triest gezicht voor een vrolijk afscheid van de school. Tien jongens van de examenklas (5a) van het Goese lyceum hebben de nacht, voorafgaand aan hun laatste schooldag op het schoolplein doorgebracht. Zij sliel pen voor zover er van slapen sprake kon zijn (het stormde vrijwel de hele nacht), in vijf tenten, die zij op een gras veldje vlakbij de ingang van de school hadden opgezet. Ook de meisjes van 5a hadden de nacht in tenten willen door brengen maar slechts twee van hen had den van hun ouders toestemming gekre gen. Zij volstonden nu door in nogal spor tieve kledij om zeven uur op het school plein aanwezig te zijn. Om half negen gingen de examenleerlingen op klompen en voor 'n groot deel in piama de school binnen, waar zij de gehele verdere dag luidruchtig gedomineerd hebben. Bijna moest de nachtelijke slaappartij onderbroken worden toen omstreeks één uur de politie poolshoogte kwam nemen De politie vroeg om kampkaarten maar Voor het naar binnen gaan (de klok staat op kwart over acht) nog gauw even een zelfgebrouwen kop thee. die konden natuurlijk niet getoond wor- den. Na enig overleg konden de jongens blij- ven staan. De examenkandidaten hebben studie verlof tot 8 mei. Hopelijk voor hen zal net examen even succesvol zijn als deze schoolgrap. Tv-kijkend Nederland heeft, naar wij aannemen, voor het eerst, een Shake- speare-stuk op de buis gezien: de roman tische geschiedenis van Romeo en Julia, het verhaal van twee* koningskinderen, die elkaar niet mochten liefhebben. Voor het resultaat van dit experiment mag men alle respect hebben, het is ge slaagd, zij het niet in alle onderdelen. Jack Dixon, de regisseur, had om te be ginnen veel aandacht aan het decor be steed en beschikte daarbij over grotere mogelijkheden dan menig regisseur, al leek het resultaat soms te veel op film. Deze handicap kan echter de indruk van de avond niet wegnemen, die er een was van voldoening om wat de cast pres teerde. Met veel respect hebben we ge luisterd en gekeken naar het spel van Carol Linssen en Paula Petri, de titel rolspelers, die beiden sterk genoeg wa ren om het meest bekende liefdesver haal ter wereld triomferend op de buis te brengen. Dixon heeft een sobere op voering nagestreefd, die hij bovendien sterk heeft gestileerd. Deze eenvoud maakte het mogelijk het romantische spel gemakkelijk aanvaard baar te maken voor een ruim publiek. De tekst van Jan Spierdijk voldeed uit stekend en ons compliment aan de hoofdrolspelers zij voor het grootste gedeelte gaarne doorgegeven aan de ove rigen, van wie de meesten door hun spel glans verleenden aan een geslaagd experiment. J. M. President De Gaulle heeft het Cochin- hospitaal donderdagmiddag verlaten. De president kwam om even voor vier bij het Elysée aan. Hij ging direct naai de appartementen bestemd voor de pre sident. In het laatste bulletin van het Cochin- ziekenhuis wordt gezegd dat generaal De Gaulle dertien dagen geleden aan een prostaat-gezwel is geopereerd en dat uit het onderzoek was gebleken dat dit ge zwel een goedaardig karakter had. De Gaulle zal ongeveer een week in het Elysée onder medisch toezicht blij ven. Dan gaat hij naar zijn huis in Co- lombey-les-Deux-Eglises voor verder her stel, dat ook niet veel langer dan een week zal duren. IN SYRID zijn vijf soldaten en vier bur gers ter doodi veroordeeld wegens deel name aan een overval op een politie bureau.

de Stem | 1964 | | pagina 3