m van der Flaas le Breda Jules oranieronde Hoofdplaat verdwijning van verontrust over de haven Breda gelijk 1-1 bij HMHC Groningen Jules van der Flaas BUBBLE UP Grote dag voor Toon Simons Baronie slaat NAC met 2-0 Karstens is onttroond Komen acties nog op tijd Ook Raad wijst verzoek Lewedorpse Boys af Er is nu ook ZWfa haarbouclé in RIJNMOND-kwaliteit,3.80m.breed,dus kamerbreed"! Deze 'broadloom' staat bijzonder rijk. IJzersterk door de extra hoge dichte pool. Bovendien blijvend motecht. Zij, die eisen stellen aan hun interieur zonder te diep in de beurs te willen tasten, kiezen V€htV> haarbouclé RI JNMOND-kwaliteitKeuze uit warme, moderne kleuren. Ideaal voor uw zit- of studeerkamer. Let op de ingeweven naam op de achterkant. 17 DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 1 MEI 1964 17 Rijexamen duurder Wim van Est 10e in Spanje Leo Canjelsonwennig KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND Europese titel anker kader 71-2 Uitreiking charter van Lions Club Schouwen-Duiveland O A S. ers berechl Doodvonnissen in Frankrijk MARKTEN WATERSTANDEN Rilland-Bath ontwerpt recreatieplan (Advertentie) Winnaar van de ORANJERONDE BREDA Lid van de ploeg DE DRANK DER KAMPIOENEN Met groots machtsvertoon heeft Jules van der Flaas uit Baarle-Nassau donder dag de „Bredase Oranjeronde" gewon nen. Nadat hjj dertig kilometer voor het einde van de wedstrijd een fantastische sprong uit de achterhoede had gemaakt en daardoor de harten van het tiendui- zendkoppige publiek had gestolen, wacht te hij de eindsprint af, waarin hij de snelle Nico Lute en de gladde Dies Kos ten gemakkelijk terugwees. De triomf van Jules van der Flaas was ook een triomf voor Toon Simons. Hij was de aanvoerder van het kleine groepje Bel gen, dat aan deze wedstrijd deelnam en dat met een uitgekookte tactiek de an dere ploegrenners een pak op de broek gaf. Twee Belgen waren meer dan bekwaam om de Nederlanders een lesje te geven, Herman Stevens en Jules van der Flaas. Zij lieten zich in de aanvang van de koers niet zien. Jacques van der Kloot, niet zo in vorm als het vorige jaar rond deze tijd, ontfermde zich over enkele t fikse premies. Na een dikke dertig kilo- meter werd hij tot de orde geroepen, t maar onmiddellijk daarna laaide de L strijd weer op, want nu ontsnapten drie renners: de pas uit de militaire dienst gekomen Piet Braspenning, Nico Lute en Piet Snoeys. Hun activiteiten hadden tot resultaat, dat er een grote leidende groep van acht man tot stand kwam. Daarin waren de Belgen van Toon Si mons niet vertegenwoordigd. Zij zagen toe, maar toen de uitlooppoging van het achttal ernstige vormen begon aan te ne men, stormden zij naar voren, en hoe? Op zijn eentje dichtte Jules van der Flaas de driehonderd meter, die hem van de leiders scheidde. Toen hij met zijn machtige rush eenmaal bij het groepje was gekomen, ging Dies Kosten lopen. Hij kon echter niet ver genoeg wegraken om de wedstrijd in zijn voor deel te beslissen. Uiteindelijk trachtte Hermen Stevens alleen te gaan, maar hij kreeg krampen. En zodoende moest Jules van der Flaas het doen. Hij deed het en geweldig! Uitslag: 1 Jules van der Flaas, Belg, de 100 km in 3.04.13, 2 Nico Lute, 's Gra vendeel, 3 Dies Kosten, Kapelle, 4 Wal ter Heeren, Sint-Willebrord, 5 Ad van Tilburg, Breda, 6 Ad van Haaren, Put- tershoek, 7 Herman Stevens, Belg, 1 Jacques de Koning, Breda, 9 Piet Bras- Het rijexamen wordt met ingang van 15 mei duurder. De minister van Ver keer en Waterstaat heeft zijn goedkeu ring gehecht aan het volgende tarief: vol ledig examen 13,50, herexamen prak tisch gedeelte 11,en herexamen theo retisch gedeelte 6, Het praktische gedeelte van het rij examen zal met 15 minuten worden ver lengd. De examentijd voor het volledige rijexamen wordt hiermee gebracht op 1 uur en die voor het praktisch gedeelte op 45 minuten. De tijd voor het theore tisch gedeelte van het examen blijft 15 minuten. Onze landgenoot Piet Rentmeester is de Ronde van Spanje goed begonnen. In het eerste gedeelte van de eerste etappe, een 42 km lange rit met start en finish in Benidorm, eindigde hij als derde ach ter de Belgen Ward Seis en Rik van Looy. Uitslagen: 1 Ward Seis (Belg.) 1.01.21, 2 Rik van Looy 1.01.40, 3 Piet Rentmees ter, 4 Nalzani, 5 Melckenbeeck, 6 Pouli- dor, 11 De Jong (Ned.), 14 Wim van Est (Ned.), 18 Van Aert (Ned.), 29 Snepvan gers 1.01.55, 78 Swaneveld 1.05.36, 80 Coehorst 1.07.22. Het tweede gedeelte van de eerste etappe, een tijdrit over 11 kilometer in de omgeving van Benidorm, leverde een overwinning op voor de Spanjaard Velez. Wim van Est, die met 15 min. 7 secon de tiende werd, was de eerste Nederlan der. De algemene rangschikking luidt nu: 1 Velez (Sp.) 1.16.00, 2 Perez Frances (Sp.) 1.16.22. 3 Poulidor (Fr.) 1.16.29, 4 Van Looy (Belg.) 1.16.40, 5 Pacheco 'Sp.) 1.16.49, 6 Otano (Sp.) 1.16.51, Wim van Est (Ned.) 1.17.02. 10 (Van onze sportredactie) Het zich optrekken van een op papier zwakkere tegenstander aan een sterke, is een veel voorkomend verschijnsel. Het deed ook opgang bij de vriendschappe lijke wedstrijd, die Baronie en N.A.C. gisteren op het gemeentelijk sportpark tegen elkaar speelden. Baronie trok zich op aan N.A.C. En hoe. Gedurende ver schillende fasen van de strijd was er zelfs sprake van dat Baronie N.A.C. over klaste. Het werd tenslotte 2-0 voor de groenhemden, dank zij doelpunten van Ad Kop in de eerste helft en Cees van Iersel, de beste speler van het veld, in de tweede. In de eerste helft fungeerde Leo Can jels bij Baronie als spelverdeler. Hij opereerde nog een beetje onwennig en kon slechts een paar van zijn schuivers op Van der Merwe loslaten. In de twee de helft werd hij vervangen door de ta lentvolle Addie Brouwers, die herhaal delijk veel verwarring in de N.A.C.-ach terhoede stichtte. N.A.C. had de Belg Urkens op de middenvoorplaats gezet Zijn optreden was teleurstellend. Voor de thee zagen de ongeveer 4000 toe schouwers een sterk aanvallend Baro nie. Rob Mul c.s. hadden alle moeite de Baroniestorm te doen afnemen. De goed gesloten achterlinie van Baronie, waarin vooral Piet van den Broek en Matthy Brouwers veel open doekjes oogstten gaf de N.A.C.-voorhoede met Heintje van Gastel op de rechtsbuitenplaats, weinig of geen kans. Cees van Iersel vertoonde het eerst neigingen tot het maken van doelpunten. Hij rukte op vanuit het middenveld tot aan het strafschopgebied. Zijn schot, dat via de onderkant van de lat in het veld terugstuitte, moet Van der Merwe dermate geïmponeerd heb ben, dat hij vergat in te grijpen toen Ad van Iersel aan Kop een scoringskans bood. Cees van Iersel kreeg in de twee de helft loon naar werken: twintig mi nuten na rust schoof hij de bal na een bekeken voorzet van Kop in de touwen, terwijl Pelkmans bewonderend toekeek. Lepe passes van Ad van Iersel en Ad Brouwers hebben de andere Baronie- voorwaartsen daarna nog kansen in be perkte overmaat opgeleverd. Die werden eCu niet benu*- Aan de andere kant schudde Jacques Visschers mismoedig met zijn hoofd, omdat de N.A.C.-aanval- len met een opvallend gemak in de kiem werden gesmoord. HET ZWITSERSE elftal heeft woens dagavond in Zürich met 32 verloren van Portugal. Bij de rust leidden de Portugezen met 2—1. NOORD-IERLAND heeft woensdag avond in het Windsor Park te Belfast met 3—0 gewonnen van Uruguay. Bij de rust leidden de Ieren reeds met 1—0. penning, Rijsbergen, 10 A. Maveau, Belg 11 Henk de Jong, Sint-Willebrord, 11 Pierre Pellenaars, Breda, 13 Kees Pay- mans, Tilburg, 14 Cor Zoontjes, Tilburg, 15 Rien Maliepaard, Breda. Jules van der Flaas, rechts, slaat Vico Lute en Dies Kosten in de sprint. (Van onze hockeymedewerker) De in Groningen gespeelde ontmoeting tussen de noor delijke kampioen H.M.H.C. en de zuidelijke kampioen Breda is in een teleurstellende draw voor de Bredase ploeg geëindigd (1-1). De kleine nederlaag welke H.M.H.C. tegen Amsterdam had geleden, wettigde de verwachting, dat de Breda- naars een zware strijd tegemoet zouden gaan. Dit is echter geenszins het geval geweest en had de Bredase voorhoede zeker vóór de rust een grotere produk- tiviteit aan de dag gelegd, ongetwijfeld zouden de gasten in die periode de grondslag voor de zege kunnen leggen. Als enig excuus moge daarbij voor de Bredanaars gel den, dat de Groningse ploeg zijn defensie met het oog op de gevaarlijke acties van A. de Keijzer, versterkt had en een zodanige verdedigingsmuur opgetrokken had, dat deze voor de gasten vrijwel on neembaar leek. Ondoordringbaar was deze echter geenszins, want herhaalde lijk waren er de blauwen in of in de nabijheid van de vijandelijke cirkel te vinoen. Jammer genoeg ontbrak echter de juiste lijn in het Rredase aanvalsspel. TelKens vond Ane de Reijzer zijn weg naar net vijandelijk doei ooor een Gro ningse sticK aigesioten. Hoewel A. Kie- mentschitsch en M. van iNieuwennuijzen veie keren langs hun bewakers glipten en met scherpe voorzetten de bal m de cirkel plaatsten, bleef de produktiviteit onder oé maat en gingen enige mooie scoringskansen verloren. Weliswaar maan. ten H. Veen en P. van Campennout het doelman M. Raven eig lastig, doch hij was niet tot caputulatie te dwingen. Oo*c een viertal lange corners en twee strai- corners, welke de Breuanaars toegewe zen kregen, sorteerden geen effect en dientengevolge Dieet het crioningse doei voorlopig maagdelijk. De Groningers, die de stootKiacnt van nun voornoeae, waar in vier spelers opereerden, opgeoiierd nadden aan de versterkte defensie, pro beerden zien telkens uit de Bredase greep los te maken. Doorzichtig Hun aanvallen waren niet alleen ie dooizichug van opzet, maar zij toonden eveneens een lempo-georeK. .oovenüien was ae recntervieugei zoaanig geKort- wieKt, aat eiK gevadinjK. element nier- aan ontbrak, waardoor de Bredase cte- iensie zien niet voor een ai te lastige taaK zag geplaatst, iedere vijandelijKe aanval wera dan ook vakkunuig opge vangen, waarin B. Hoogestijn met „hoog staand spel zich onderscneidde. Vrijwel onpasseeroaar was deze speler, zodat captain iVi. Meizer hem sieents een en- keie maai moest assisteren om eventueel gevaar at te wenoen. Het bleet dus oij ue Groningers tot onsamonnangende po gingen, uio niet tot succes konoen iei- uen. De Bieoase aanvaisiinie oieel een georeK aan pioduKtiviieit tonen en zo doende ging met oianKe stand ae rust in. INa de tnee waren ae Dieaanaars weer direct aan boa, enige goede aanvallen vermochten echter geen succes te boe ken. De Groningse pioeg begon zien ech ter ook te roeren, maai voorlopig moest haar aanvaisiinie m de Bredase defen sie zijn meerdere erkennen. De Bredase aanvallen kregen geleidelijk aan meer inhoud en spoeoig nonden de Bredanaars juichen. Het was bij een goede aanval, dat H. Veen de bal te paKken kreeg, door de vijandelijke verdediging glipte en on- houaoaar scoorde (U-l). Onmiddellijk zet ten de blauwen de vijandelijke defensie onder zwaardere druk en slechts enkele minuten later leidde een overtreding in de Groningse slagcirkel tot een strafslag. 300 218 300 205 32 85 32 31 9.37 6.81 In Spa is donderdag het Europees kampioenschap anker kader 71-2 be gonnen, waaraan van Nederlandse zijde wordt deelgenomen door Tini Wijnen en Piet van de Pol. De uitslagen van de eerste partijen waren: Galvez (Sp.) Galmiche (Fr.) Lutghehetmann (Did) Burgener (Zwits.) Van den Branden (B.) 125 Ceulemans (Belg.) 300 Van de Pol (Ned.) 300 Wijnen (Ned.) 294 27 40 11.40 27 34 7.59 8 37 15.62 84 37.50 19 74 15.78 19 128 15.49 H. Meizer schoot echter te zacht, waar door doelman M. Raven met een duik- sprong de bal kon stoppen! Ondanks deze tegenvaller bleef Breda voorlopig nog op de vijandelijke verdedigingsmuur ha meren, doch de «Groningse defensie, waarin A. Lieberom excelleerde, wist haar doel voor doorboring te vrijwaren. De Groningers bleven echter volhou den. Toen G. Hylkena zich bij een snelle aanval prachtig vrijspeelde, was tegen het magnifieke schot van deze speler door doelman E. Moltzer geen tegenweer mogelijk (1-1). De Nederlander Gerben Ka.rstens is er niet in geslaagd zijn leidende positie in de Ronde van België voor amateurs te behouden. De etappe-zege was voor de Belg Rik Pauwels die in de sprint een groot aan tal renners klopte. 1 Pauwels (Belg.) 3.35.30, 2 Hermie (Belg.), 3 Coppens (Belg.) 4 De Locht (Belg.), 5 Van Springel (Belg.), 6 Goos- sens (Belg) allen in 3.35.30, 24 Karstens 3.36.53. De algemene rangschikking luidt: 1 Van Springel 17.09.49, 2 Pauwels 17.10.06 3 Karstens 17.10.51, 4 De Locht 17.11.52, 13 Pieterse (Ned.) 17.14.50, 14 Zoet (Ned) 17.14.58. Zaterdag 2 mei zal in het stadhuis van Zierikzee de plechtige uitreiking plaats vinden van het Charter van Lions Inter national aan Lions Club Schouwen-Duive land. Dit zal geschieden, door de Gouver neur van District 110Nederland, mr. Ph. Loggers. In 1951 vond de 'eerste oprichting van een lions club in Nederland plaats, en wel te Amsterdam. Het aantal clubs bedraagt nu ruim 50. In Zeeland zijn er gevestigd in Goes, oost-Zeeuwsch-Vlaanderen, west- Zeeuwsch-Vlaanderen, Walcheren en nu dan ook op Schouwen-Duiveland. Lions Nederland kwam vooral in de bekendheid na de watersnoodramp in 1953 door het schenken van f 175.000 voor hulpverlening en door de hulp aan de actie „Open het Dorp". Het doel van de Lions is te dienen, niet met woorden maar met daden. Door daden willen zij tonen, dat het hen diepe ernst is om als ware vrienden met elkaar te leven, om eerlijk en oprecht zijn be roep uit te oefenen en om aan in nood verkerenden de helpende hand te bieden. Het lidmaatschap is niet aan leeftijd ge bonden zoals bij de Rotary. Een lions club wordt gevormd door een plaatselijke ver eniging van mannelijke personen, die zo veel mogelijk het beroeps- en zakenleven van de betreffende plaats weerspiegelt en waarvan de leden door de diverse tak ken van handel, nijverheid en vrij be roep representatief worden geacht. Na de uitreiking van het charter zal door het gemeentebestuur van Zierikzee een officiële ontvangst plaats vinden. (Van onze verslaggever) „Wanneer de haven verdwijnt, gaat heel de boel hier kapot. Het is nagenoeg de enige bron van inkomsten voor de gemeente. Het zal de grote economische strop voor de streek zijn." Deze verontrustende woorden zijn afkomstig van de burge meester van 't ruim 1200 inwoners tellende Hoofdplaat, de heer J. Temmerman. Het vriendelijke haventje van zijn gemeente wordt, zoals bekend, door de dijkverzwa ringswerkzaamheden bedreigd. Gemeentebestuur en de belanghebbende bevolking uit de streek spannen zich nu in voor het behoud ervan. Eerstgenoemde doet dat door het provinciaal bestuur argumenten voor te leggen die het bestaansrecht van de haven moeten aantonen, terwijl de bevolking, verenigd in een actiecomité „Havenbelang Hoofdplaat" ondertekende petities zendt naar rijk en provincie. zich moeilijk een ooi-deel vormen over de havenkwestie. Uit hoofde van zijn functie is hij enerzijds van mening, dat de haven een zwakke plek in de zeewe ring is, maar anderzijds ziet hij wel de economische betekenis ervan voor zijn eigen streek. Pessimistisch stond hij te genover een nieuwe buitenhaven, omdat op een afstand van tien kilometer van de rijkshaven Breskens volgens hem niet te verwachten is, dat het rijk zal bijdragen in de kosten van een nieuwe gemeentehaven. De heer Hettema van rijkswaterstaat in Terneuzen was minder overtuigd van het grote economische belang van de haven van de streek. Naar zijn mening worden al veel suikerbieten uit die streek per as naar de fabrieken ver voerd. De heer Hettema wees ook nog op het gevaar van het laten vervallen van de spuikom, wanneer de waterhuis houding van de achterliggende polder is verwezenlijkt. De haven van Hoofdplaat, die bij eb geheel droogvalt, zou dan spoedig geheel dicht liggen. Overigens was het volgens hem niet vaststaand dat de haven inderdaad verdwijnt. „Er wordt ook wel gezocht naar mogelijk heden tot behoud", zei hij. Uit dezelfde kringen vernamen we ook de mening dat, hoewel gemeentebe- De getijhaven van Hoofdplaat was in de vorige eeuw al een drukke handels plaats. Ten tijde van het continentaal stelsel was het zelfs het smokkelcen- trum van graan van Engeland. Bereik baar voor schepen van ruim 300 ton worden in Hoofdplaat voornamelijk landbouwprodukten verscheept. Uit de streek Biervliet-IJzendijke-Hoofdplaat gaan jaarlijks ongeveer 12.000 ton sui kerbieten naar o.m. Sas van Gent en Dinteloord en 11.000 ton graan naar En geland en Duitsland. Naast het handels belang heeft de haven ook nog recre atieve betekenis. Watersportclubs uit Noord-Frankrijk, België en Duitsland toonden grote belangstelling voor het haventje, dat buiten de grote vaarroute ligt. Van economisch belang is verder nog de wekelijkse beurtvaart op Rot terdam van stukgoederen. In dit alles ziet het gemeentebestuur van Hoofd plaat voldoende reden om de haven te behouden of buitengaats een nieuwe dieptehaven te verkrijgen. De heer A. P. Calon, voorzitter van de Calamiteuze polder Hoofdplaat kon Burgemeester J. Temmerman van Hoofdplaat stuur en bevolking van Hoofdplaat nu alle zeilen zijzetten men er erg laat tot het besef gekomen is, dat er iets aan te doen was. Afgezien van de vraag of een nieuwe haven in Hoofdplaat technisch verantwoord is, zal op economisch ge bied de eventuele derde haven van Breskens van groot belang zijn, zei men ons. Het op Delta-profiel brengen van de dijken bij Hoofdplaat, hetgeen een ver hoging van 7 tot 10 meter boven N.A.P. inhoudt, is opgenomen in het eerste urgentieschema van rijkswaterstaat. Dat betekent, dat voor 1969 het werk gere aliseerd zal moeten zijn. Het Franse tribunaal voor de staats veiligheid heeft woensdag Gerard Bau- dry, een lid van de illegale organisatie van het geheime leger, ter dood veroor deeld wegens moord op majoor Kuba- zihk, een voormalige commandant van de Franse luchtbasis Blida in Algerije, die in april 1961 had geweigerd mee te doen aan de beruchte „Putsch der gene raals". De O.A.S. had hem daarvoor ter dood veroordeeld en Baudry had dit von nis ten uitvoer gebracht. Een van zijn medeplichtigen, Gilles Buscia, werd bij verstek eveneens tot de doodstraf veroordeeld. Een andere mede plichtige die tijdens de moord mevrouw Kubaziak en haar kinderen met een knuppel in bedwang hield, kreeg woens dag levenslange gevangenisstraf opge legd, evenals, bij verstek, twee andere voortvluchtige O.A.S.-leden. VOOR DE eerste divisie van de Engelse League werd woensdag slechts een wedstrijd, Stoke City Liverpool, ge speeld. Stoke City won met 31. DE VIERJA.RIGE Ronald Fick uit Utrecht is gistermiddag verdronken in een sloot langs de Utrechtse kanaalweg, waar hij speelde met een vijfjarig vriendje. De raad van 's Heer Arendskerke heeft zich uitgesproken over het verzoek van de voetbalvereniging Lewedorpse Boys tot ontheffing van de verschuldigde terreinhuur. daar de financiële toestand der vereniging precair is. B en W stel den voor het verzoek af te wijzen, daar zij de huur ad 200,-- per jaar zeer laag achten en de mening zijn toegedaan dat de vereniging haar financiële positie zelf kan verbeteren. De heer A. C. de Kooning (KVP) zei begrip te hebben voor de precaire finan ciële positie der vereniging, het terrein ligt te ver van Lewedorp om voldoende publiek te trekken tijdens de wedstrijden. Spreker vroeg zich af of het college wel voldoende oog heeft voor de sport Hij wees erop, dat het platteland als vrijetijdsbesteding slechts de sport kent Hij wilde deze aangelegenheid gaarne in de eerstvolgende begrotingsvergade ring nader bekijken. Wethouder M. Schipper (CHU) vroeg zich af of de leden der sportvereniging zelf wel genoeg doen. De heer J. P. Lindenbergh (WD) was er voorstander van, dat in elk kerk dorp een sportterrein komt. De heer A. C. de Kooning zei eveneens voor de aan leg van sportterreinen te zijn. wat met het oog op de uitbreidingsplan nen zeker mogelijk is. „Doch hierop kan de voetbalvereniging niet wachten". De raad besloot daarna tot afwijzing van het verzoek. De maatregel met betrekking tot het eenrichtingverkeer voor de Kerkring te 's Heer Arendskerke werd opgeheven. De heer C. Verdonk (KVP) wees op de nare verkeerssituatie rond de kerk op het Dorpsplein te Nieuwdorp en vroeg of hier eenrichtingverkeer ingevoerd kan worden. B. en W. zeggen toe de situatie nader te bekijken. Voor het gebruik van de kolken- zuiger zal 25,— per keer moeten worden betaald door particulieren. Voor de aanschaf van een nieuwe vrachtauto werd een krediet van beschikbaar gesteld. Voor de bouw van een ambtswoning voor de gemeentebode is een krediet van 22.000,-- uitgetrokken. Het voorstel een eerder genomen raadsbesluit tot aankoop van bomen en grond van het raadslid Lindenbergh weer in te trekken werd na flinke discussie met 8 tegen 2 stemmen aanvaard. Tegen waren de heren De Vos en De Kooning. GOES. 29 april 1964. Groenten per stuk Kropsla I 621, II 913, afw. 6. Bloemkool A I 68, A II 60, B I 59, B II 4149, C I 36, afw. 11—30. Knolselderij met groen I 2. Per bos Radijs I 21 23, II 18—20. Selderij 14—15. Per kg Andijvie I 55—80, II 64—77. Prei A I 46—61, A II 45—57. Witlof A I 68, A II 6368, B II 5262, afw 2649. Spinazie I 10—36, II 16—34. Lamsoren I 24—57, II 23—25. Rabarber I 8—15, II 6—8. Uien afw. 411 Breekpeen afw. 2. Aard appelen 11—12. 's-HERTOGENBOSCH. 29 april 1964 Aanvoer 9510 stuks; 2553 runderen; 511 graskalveren; 1101 vette kalveren; 1501 nuchtere kalveren; 193 schapen; 243 lam meren; 17 geiten; 57 fokzeugen; 312 slachtvarkens; 5 lopers; 2340 biggen; 677 slachtrunderen. Prijzen: per stuk: melk en kalfkoeien 9401590; guiste koeien 8501300; graskalveren 475625; kalf- vaarzen 11601550; klamvaarzen 945 1985; guiste vaarzen 9001035; pinken 670860; nuchtere kalveren voor fok of mesterij 90235; weideschapen 90130; ooien met lammeren 165255; drachtige zeugen 350475; lopers 85105; biggen 6072; slachtrunderen extra kwaliteit 4.454.65 per kg geslacht gewicht; le kwaliteit 4.254.45; 2e kwaliteit 3.90 4.15; 3e kwaliteit 3.60—3.85; vette stieren 4.204.45; worstkoeien 3.003.35; vette kalveren le kwaliteit 3.20—3.40 per kg levend gewicht, 2e kwaliteit 2.903.15, 3e kwaliteit 2.70—3.85; nuchtere slacht- kalveren 1.401.80; slachtzeugen le kwa liteit 1.521.60, 2e kwaliteit 1.451.50; slachtvarkens 1.751.82; vette schapen 115—145 per stuk; vette lammeren 120 160. Overzicht: aanvoer, handel en prijzen: melk- en kalfkoeien groot, vrij vlot, vast; guiste koeien gewoon, flauw, hoog; jongvee ruim, - goed. prijsh.; vette kal veren gewoon, williger, optrekkend; nuchtere slachtkalveren normaal, vlug, duur; schapen en lammeren als vorige week, levendig, gehandhaafd; fokzeugen groot, stil, lager; lopers en biggen ruim, goed moeilijk gehandhaafd; slachtvee be perkt, stug, duur; slachtzeugen minder, traag, lager. KAPELLE. 29 april. Industrie- en Exportveiling: golden delicious 175 95, 170 88. 165 82—86, 160 64. 1170 74—36, 1165 66—72, 1160 54—63, IID 37—45, III grof 52—65. III fijn 37—55, kroet 18—24, jonathan 160 65, IID 39. III grof 3855, III fijn 35, saint remy III grof 85, appels rotvlek Ï011. Aardbeienveiling: kasaardbeien per doos a 200 gram: Regina ex. 1.58 X 1.46—1.89, II 77—1.03, glasa ex. 1.69— 1.83, I 1.47—1.64. II 95—1.12, deutsch evern ex. 1.62—1.75, I 1.33—1.56, II 89— 1.02, camb. vigour I 1.70. Groenteveiling: kropsla 7,514, spinazie 10—23, radijs 21—22, rabarber 6,5—9, stoofsla 27. TERNEUZEN 29 april. Sla I 15— 19,50, II 614.60. bloemkool afw. 1627 radijs II 29. selderie 20—27, bintjes I 8.80—10, andijvie II 88, asperges f 3.00— 3.10, afw. 82, breekpeen 3.404.20, prei A II 39—54, B 13—29, rabarber 3—10, spinazie II 920, tomaten A II 164171, C II 149152, uien II 615, witlof B 69 82, B II 53—72, afw. 6—39. Konstanz 324 +2, Rheinfelden 252 +2, Ottenheim 342 -f25. Straatsburg 280 -f23, Maxau 444 onv., Plochingen 140 5, Mannheim 292 7, Steinbach 134 1, Mainz 284 5, Bingen 197 3, Kaub 212 —5. Kochem 224 —21, Koblenz 221 —1, Keulen 199 13, Ruhrort 382 onv., Lo- bith 997 -f 10, Nijmegen 777 4-19, Arnhem 805 4-14, Eefde IJssel 326 4-20, Deventer 219 4-15, Monsin 5466 4-2, Borgharen 3943 7, Belfeld 1125 4-17, Grave b.s. 503 4-8. (Advertentie) Tijdens de raadsvergadering van Ril land-Bath is besloten aan de stedebouw- kundige te verzoeken een recreatieterrein van ruim 7 ha, dat Bath zal gaan omvat ten, in het uitbreidingsplan in te passen. Dit recreatieterrein, dat op de gronden van de familie Van Gorsel zal komen, zal een aantrekkelijke verblijfplaats gaan vormen voor de toeristen, die voorbij Ril- land-Bath komen om de kuststreken te bezoeken. Door de gunstigè ligging kan er een dagrecreatie gaan ontstaan vanuit de kustgebieden, het Brabantse land en België. Op het terrein zullen onder meer een café- restaurant, een motel en weckend woningen gebouwd worden, terwijl ter reinen voor sprot en spel en kamperen met tent en caravan aanwezig zullen zjjn. Ook een kampwinkel en kantoor zullen volgens het opgestelde plan niet ont breken. £en Pr°duct van de N.V. Vereenigde Touwfabrieken - Rotterdam

de Stem | 1964 | | pagina 11