bPCHEFS g! PRINSES HEEFT GEEN BEZWAAR MEER REM-eiland thans een miljoenengok KOFFIE Soebandrio vraagt snel maatregelen Moderamen toont begrip voor :ri kard. Alfrink Salaris verbeterd duurder VAKANTIE NUMMER Irene aan arm van Xavier MANN iANN \\D DE STEM Kerk stampvol Sinaasappetaiboompje voor prinses Beatrix Maand op reis usDONESIë'S ECONOMISCHE POSITIE BENARD Monlejurra Levenslang geëist tegen ex-s.s. beul DORDRECHT DORDRECHT DAGBLAD VOOR ZEELAND VEROLME ONZINNIGE WET „We houden liet correct" Medeplichtig aan moord op Nijmeegse Berlijn levert Hans v. O. uit Koningin schonk oude kant voor bruidstoilet Evacuaties Laos in voorbereiding Tijdelijk enige regen Alleen laagst betaalden Mutaties landmacht Generaal v. Veen nieuwe plv. chef generale staf Op weg naar ons land Irene en Carlos hadden ongeluk verdere specialisatie sol- Ictieve jonge medewerkers, |:n steunen en bij afwezig- >n chocolaterie strekt tot aanbeveling. paraten en lijouterie Fournituren jtage kantoorboekhandel liercieel inzicht en tact om en te stimuleren. ciale voorzieningen, dyna- ^n. tkening gehouden worden ka's enz. Lden. fcnst en foto te richten aan 104e JAARGANG No. 24568 Voor God, Koningin en Vaderland een voor aan Ixtiel. (krijgt IPost- X Zwakte na ziekte? Schieffer's bloed wijn helpt bijzonder snel. Bevat aktief-Lecithine, vitami nen en mineralen, werkt bio- vitaal. Bij apothekers en. dro gisten. )EIEND - INTERESSANT Ytij één van de 2900 Y-stations in Neder- findt daar de prodak- het rijden veilig en 2 ken! Uitgave: N. V. Uitg. Mij. Neerlandia. Directeur: Drs. W. A. J. M. Harkx. Hoofdredacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: J. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. DINSDAG 28 APRIL 19 64 Abonnementsprijs 9,75 per kwartaal, excl. 0,25 incasso; 11,85 per post excl. 0,50 incasso; 0,75 per week. Prijs van buitenlandse abonnementen op aanvraag. Losse nummers 15 cent. Advertentieprijs voor de gehele oplage 0,45 per mm. Bij contract aanzien lijke reductie. Volledige tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. TOCH RECHTSTREEKSE REPORTAGE HUWELIJK Scheeps- en televisie-eilandbouwer C. Verolme heeft weer gesproken over z jy n („als ik er veel in te ver tellen heb, kan ik het zo plooien dat geen mens zich aan deze reclame-t.v. stoort") REM-eiland. „Als het wets ontwerp tegen de kunstmatige eilan den wordt aangenomen", zei Verol me, die op het punt stond naar Indo nesië te vertrekken, ,,dan lijden we een miljoenenstrop". Zoals hij al eer der heeft gezegd, hoopt de REM niettemin in de loop van deze zo mer met de uitzendingen te begin nen. Lastige vragen over de REM ad rem beantwoordend, riep Verol me uit: ,,De regering zoekt naar on zinnige voorwendselen om het REM- eiland aan te vallen. Men suggereert, dat volgens de huidige Nederlandse Vanaf vandaag wordt de koffie duur der. Per pakje van 250 gram zal de prys, afhankelijk van üe soort, worden ver hoogd met acht tot veertien cent. Ile re den van de prijsverhoging is dfe sterke stijging van de wereldmarktprijzen voor koffie gedurende het eerste kwartaal van dit jaar. Naar in vakkringen wordt ver nomen wordt de gestegen wereldprijs slechts ten dele in de consumptieprijs doorberekend. De 19-jarige losarbeider Hans van uit Nijmegen, die verdacht wordt van medeplichtigheid aan de moord op de alleenstaande 68-jarige mej. T. Hen driks uit dezelfde plaats, wordt door de Berlijnse politie-autoriteiten uitgeleverd aan de justitie in Nederland. Van O. is op transport gesteld en zal vermoedelijk vandaag in ons land arri veren. De aanslag op de vrouw, die in de nacht van 10 op 11 januari van dit jaar door wurging om het leven werd ge bracht, wercl naar bekend is door Van O. en dc 25-jarige bouwvakaarbeider A. W. uit Nijmegen gepleegd. W werd op V6 januari aangehouden. Van O., die kort na de ontdekking van het misdrijf werd verdacht, bleek te zijn gevlucht. Hïi neisde naar Berlijn, waar hij zich uit geldgebrek bij de politie meldde. Hij bekende deel te hebben genomen aan de aanslag. VEROLME .Ik ben een eerlijk man,. wetgeving zo'n eiland zou kunnen worden gebruikt om b.v. roulette te spelen, maar ik ben een eerlijk man en ik garandeer iedereen met de hand op het hart, dat van dit eiland geen misbruik zal worden gemaakt. Het is trouwens technisch al vrijwel onmogelijk er publiek per schip naar toe te brengen. Veel te gevaarlijk met al die deining op zee. Je kunt op zo'n klein op palen staand geval toch geen complete haven inrichten." Gevraagd waarom hij was gaan participeren in de REM, zei hij: „Ik ben er in gestapt omdat ik dacht, als ik er veel in te vertellen heb, dan kan ik het zo plooien, dat geen mi nister, geen Kamerlid en niemand van het volk zich aan deze commer ciële reclame-televisie zal stoten. Dan zal alles correct blijven. Het zal een vrye zender zijn en die hebben we juist nodig. Trouwens ik begrijp niet, dat de huidige regering met die wet op de proppen is gekomen. Toen de ministers Veldkamp en Scholten beiden nog staatssecretarissen wa ren dienden ze de nota inzake recla me-t.v. in en spraken zich daarin uit voor reclame." Verolme nam de grote stap in de reclametelevisie ongeveer een jaar geleden, „toen we bemerkten dat de commerciële televisie er toch niet zou komen, maar toen was van een wet tegen eilanden buiten de terri toriale wateren nog geen sprake. Die wet is onsportief en was voor ons een uiterst onplezierige verrassing." Verolme hoopt nu dat men de wet zo zal stellen, dat van nu af aan verdere eilanden worden verboden, maar dat men de bestaande, dus ook dat van de REM, met rust laat. Morgen van 10.50 tot 12.30 uur zullen de Nederlandse kijkers toch rechtstreeks verbonden zijn met de basiliek Maria Maggiore in Rome, voor een directe reportage van het huwelijk van prinses Irene en prins Carlos. Dit nieuws werd gisteravond bekend nadat de prinses toch haar toestemming had gegeven voor een rechtstreekse t.v.-uitzending. „Het zal haar een vreugde zijn te weten, dat haar moeder via de televisie getuige kan zijn van haar huwelijk", zo deelde een woordvoerder van de Bourbons gisteravond mee. Op de vraag wie de bruid morgen zal weggeven antwoordde de zegsman: ,,Ik kan u verzekeren, dat zij niet alleen door de kerk zal lopen. Aan wiens arm kan ik u niet zeggen. Mogelijk zal prins Xavier, de vader van prins Carlos, haar begeleiden." Volgens de woordvoerder zullen Irene en Carlos tijdens de inzege ning afzonderlijk knielen op een kleine houder met Nederlandse aarde. Tijdens de plechtigheid zullen op verzoek van de prinses werken van Handel en Bach worden gespeeld door een Spaans orga nist. De kerk zal worden versierd met rode en gele tulpen uit Nederland, de kleuren van de Spaanse vlag. De kerk zal vermoedelijk stampvol zijn. De Borghese-kapel kan slechts 200 mensen bevatten, zodat de overigen van dc 400 tot 500 gasten met een plaatsje in het middenschip van de basiliek genoegen Het echtpaar H. van Deventer uit Oosterbeek heeft maandagmiddag op kasteel „Drakensteijn" prinses Bea trix een sinaasappelboompje aange boden. Mevr. Van Deventer kreeg in 1941 enige sinaasappelen, welke na mens koningin Wilhetmina werden uitgereikt. Ze stopte een pit in een pot en na enige tijd ging het boompje groeien. Onderwijzers zullen moeten nemen. Het prinselijk paar hoopt, dat vele Spanjaarden en Neder- lr ders naar Rome zullen komen. Het aantal Spanjaarden, dat naar Rome gaat, wordt geraamd op 3000. Een groep Spaanse studenten-troubadours zal de receptie na de huwelijksvoltrekking met gezang opluisteren. Het paar zal een maand op reis gaan. nadat het daags na het huwelijk door de Paus zal zijn ont vangen, zo deelde de carlistische woord voerder mede. daarmee een mededeling van kardinaal Giobbe, dat de audiëntie pas op een later tijdstip zou plaatsvin den, tegensprekend. Hij zei voorts, dat Irene graag voor haar huwelijk nog naar Nederland zou zijn gegaan, maar dat dit door de om standigheden niet mogelijk was geweest. CHINA heeft een ambassadeur in Frank rijk benoemd. Het is de heer Hoeang Tsjen. HET AFGELOPEN weekeinde hebben, zoals thans blijkt, niet minder dan acht jonge Oostduitsers de weg naar het Wes ten gevonden. Bovendien heeft een 20-ja- rige vopo eveneens de sprong naar het Westen gemaakt. DE TWEEDE baby van prinses Mar garet wordt tegen het einde van deze week of begin volgende week verwacht. TN DE BRUSSELSE binnenstad is een loper van een wisselkantoor neergesla gen en beroofd van een tas, waarin een half miljoen Belgische francs f 36.000). Dit is de achtste roofoverval binnen en kele maanden in Belgiës hoofdstad. FRANKRIJK zou zijn marine-officieren, die ingedeeld zijn bij de Atlantische en Kanaal-commando's, terugroepen, aldus wordt in Parijs verondersteld. Het land van De Gaulle zou hierdoor op marine- gebied slechts een minime binding met de Navo behouden. Het bruidstoilet van prinses Irene zal zijn gemaakt van oude kant, dat toe behoort aan de Nederlandse koninklij ke familie. De beroemde mode-ont werper Pierre Balmain zal zelf bij de huwelijksvoltrekking aanwezig zijn om zeli nog de laatste hand te kunnen leg gen aan het toilet, dat hij ontworpen heeft. Het oude kant, dat van onschatbare waarde is, werd dooi' koningin Juliana aan haar dochter gezonden. Het bruidstoilet zal by het middel zijn in genomen en by de hals slechts licht zijn uitgesneden. Op haar hoofd zal de prinses een sluier van witte tule dra gen, die uit een 200 jaar oude tiara van de familie Bourbon-Parma zal vloeien. Steeds dringender wordt voor de car- listen intussen de vraag of Irene en Carlos aanwezig zullen zijn op de mani festatie op de Montejurra op 3 mei. Ge ruchten willen n.l., dat generaal Franco prins Carlos verboden zou hebben de plechtigheid bij te wonen. De secretaris van de prins heeft dit gisteren evenwel ten stelligste ontkend. ,.De Spaanse re gering heeft prins Carlos niets in de weg gelegd", verklaarde hij. Een woord voerder van het Spaanse ministerie van voorlichting drukte zich terzake iets zwakker uit. Op een desbetreffende vraag zei hij: ,,Ik kan deze vraag niet rechtstreeks beantwoorden". Al met al is dus nog steeds niet duidelijk of prins Carlos al dan niet het feest op de Mon tejurra zal bijwonen. O De ambassades van de V.S., Engeland en Frankrijk hebben maandag hun staatsburgers verzocht alle maatregelen te treffen voor een eventuele evacuatie uit Laos in de komende dagen. De rechtse militaire junta, die vorige week de macht greep, heeft nog steeds het heft in handen, hoewel zij drie dagen tevoren al had verklaard de neutralis- tische premier prins Soevanna Phoema in zijn macht te hebben hersteld De Indonesische minister van buiten landse zaken, dr. Soebandrio, heeft van daag een nieuwe opiniepeiling op Noord- Borneo geëist om vast te stellen of de bevolking bij de federatie van Maleisië wenst te blijven. De bewindsman verklaarde dat Indo nesië nimmer de federatie Maleisië zou •aanvaarden tenzij en totdat de resultaten van de in 1963 door de Verenigde Naties in de voormalige Britse koloniën op Borneo verrichte peiling zouden zijn „ge corrigeerd." Minister Soebandrio heeft maandag in het Indonesische parlement uiteengezet hoe benard de Indonesische economische situatie is. De inflatie waaronder het land gebukt gaat is zeer ernstig. De goud- en deviezenreserves daalden met vijftig miljoen US-dollars tot een om vang die Soebandrio niet wilde noemen. Buitenlandse economen schatten dat de reserves zeker niet meer dan 25 miljoen dollar bedragen. Eind maart bedroeg de geldsomloop 288 miljard dollar vergele ken met 136 miljard drie maanden eer der. Uit Soebandrio's mededelingen bleek dat het Nieuw-Guineageschil ook heeft bijgedragen aan de inflatoire ont wikkeling, niettemin: Maleisië moet ver pletterd worden, dat maakt zelfs deel uit va.n de maatregelen die aanbevolen werden ter versterking van de economi sche situatie. Dr. Soebandrio noemde als oorzaak van de inflatie dat dc 400 miljoen Ame rikaanse dollars aan buitenlandse hulp die waren bestemd ter versterking van de maatregelen van verleden jaar mei voor de stabilisatie van de Indonesi sche economie, niet zijn aangekomen. Minister Soebandrio drong bij de re gering aan op vergroting van de eco nomische levenskracht van het land door middel van een programma dat o.m. de volgende maatregelen behelst: 1. „Economische oorlogvoering"' ter vergroting van de voedselproduktie. ter vernietiging van Maleisië en ter vergro ting van de weerbaarheid tegen revolu tionaire activiteiten; 2. Maatregelen om alle banden met Maleisische gebieden te verbreken, de Indonesische financiële en economische positie te verbeteren en de tekortkomin gen op het gebied van vervoer en han del op te heffen; 3. De vorming van voldoende voedsel voorraden tegen redelijke prijzen en de verbetering van de uitvoer; 4. Samenwerking met het buitenland ter verbetering van de uitvoer, verbete ring van de verbindingen over zee en vereenvoudiging van de exportprocedu res. Voor de rechtbank in Bochum is maan dag levenslange gevangenisstraf geëist tegen de 63-jarige Hermann Blache, tij dens de oorlog leider van het getto in Tarnow (Polen). Blache wordt ervan beschuldigd als SS'er 41 joden te heb ben vermoord en medeplichtig te zijn aan de moord op 4000 joden. Het proces is begin april begonnen. Talrijke getui gen, onder wie 30 mannen en vrouwen uit Israël, hebben de gruweldaden be schreven die onder Blache in 1943 in Tarnow werden bedreven. Blache heeft steeds zijn onschuld vol gehouden en de schuld van de moorden op de Gestapo geschoven. Dc uitspraak wordt donderdag ver wacht. "Weersverwachting van het K.N.M.I. geldig tot vanavond: Veel bewolking en tyrlelijk enige regen. Overwegend matige zuid westelijke wind. Iets lagere tempe raturen. Vandaag: zon onder 20.00 uur. Maan op 21.53 uur. Morgen: zon op 5.14 uur. Maan on der 6.45 uur. Het Moderamen van de gene rale synode van de Nederlands- Hervormde Kerk heeft gisteren een antwoord gezonden aan kar dinaal Alfrink op zijn schrijven aan het Moderamen van 25 april jl., naar aanleiding van de brief van het Moderamen van de gene rale synode van 7 februari 1964. Na mededeling te hebben gedaan van de ontvangst van het antwoord van kardinaal Alfrink gaat het Moderamen van de generale synode als volgt voort: „Het Moderamen is u dankbaar vooi de inlichtingen die door u werden ver strekt met betrekking tot de overgang van H.K.H. prinses Irene naar de Rooms Katholieke Kerk. Het Moderamen blijft het uit de aard der zaak betreuren, dat. door u tot be diening van de heilige doop werd over gegaan met gebruikmaking van de lormule „voorwaardelijk" hoewel de prinses in feite reeds door de doop in de Kerk van Christus was opgenomen. Wij begrijpen echter uit uw mede delingen dat u in de gegeven omstan digheden meende moeilijk anders te kunnen handelen en dat het door u betreurd wordt dat u in deze omstan digheden was geraakt. Het stemt het Moderamen overigens lot voldoening van u te hebben mo gen horen dat u, indien u over de no dige gegevens had beschikt, niet tot bediening van de doop zou zün overge gaan. Eveneens dat in de liturgische be diening alles door u werd vermeden wat kwetsend had kunnen zijn voor de andere kerken. Wij zouden het met u betreuren in dien, ten gevolge van de verwikkelin gen rondom de overgang van prinses Irene, het gesprek tussen de kerken hier te lande niet op een wijze zou kunnen plaatsvinden die in overeen stemming is met de waardigheid en roeping van de Kerk van Christus. On zerzijds zijn wij dan ook gaarne bereid om een nader overleg over datgene wat verder in uw brief naar voren wordt gebracht, te bevorderen. In dit overleg zouden ook andere kerken dienen te worden betrokken. Daarbij willen wfj gaarne uitspre ken dat wy het belang van de oecumene liet meest gediend ach ten door een ontmoeting van de kerken waarin enerzijds de liefde om Christus' wil ons naar elkander tocdrüft, maar waarin anderzijds ook de bereidheid moet zün de strijd om de waarheid, die ons nog steeds gescheiden houdt, niet te mjj- den. Want al moge een waarachtig oecu menisch perspectief nog ternauwernood zichtbaar zijn in de verhouding van onze kerken, niettemin geloven wij dat Cod machtig is door Zijn Woord en Geest zijn Kerk in alle waarheid te leiden". Het schrijven is namens het Modera men van de generale synode der Ne derlands-Hervormde Kerk ondertekend door ds. P. G. van den Hooff, praeses en dr. E. Emmen, scriba. nu tevreden (Van onze Haagse redactie) Het overleg over de onderwijzerssalarissen tussen minister Bot (O. K. en W.) en de bijzondere commissie voor het georganiseerd over leg voor het onderwijzend personeel bij het lager onderwijs, heeft maandagavond een voor beide partijen aanvaardbaar resultaat opge leverd. Aan de wensen van de onderwijzers inkorting van de salaris schaal en een verhoging van de jongeren-salarissen is voor een groot deel tegemoet gekomen. Dit extraatje voor de onderwijzers kost de schatkist 25 tot 30 miljoen gulden, deelde minister Bot na afloop van het gesprek mede. De nieuwe salarisregeling heeft terugwerkende kracht tot 1 januari 1964. De verbeteringen van de onderwyzerssalarissen houden o.m. in a. een verhoging van het aanvangssalaris voor de salarisancienniteit 03 met een periodiek, een verhoging voor de salarisancienniteit 36 met 2 perio dieken en vervolgens voor de salarisancienniteit 622 een verhoging met 2 of 3 periodieken tot het maximum (dat ongewijzigd blijft) is bereikt. b. een inkorting van de salarisschaal van 5 jaar waardoor het huidige maximum wordt bereikt by 22 in plaats van bij 27 jaar. c. voor het kleuter, en lager nijverheidsonderwijs zullen dienovereenkomstige maatregelen worden getroffen. De verbetering van de salarispositie geldt voor de laagst betaalden. Daarom blijft de thans geldende salarisschaal (Van onze Haagse redactie) Generaal-majoor E. R. d'Engelbron- ner, thans plaatsvervangend chef van de generale staf zal binnenkort zijn huidige functie verwisselen met een bij de Northern Army Group of bij het defen siestudiecentrum. Plaatsvervangend staf chef wordt dan brigade-generaal H. J, van Veen. Aldus wordt vernomen uit welingelichte militaire kringen. Andere mutaties die op het program ma staan zijn: de benoeming tot com mandant legerkorps achtergebied de brigade-generaal J. A. C. Bartels, thans nog chef staf Nederlandse territoriale bevelhebber, welke wordt opgeheven. Brigade-generaal L. E. Hinrichs, territo riaal bevelhebber west wordt vervangen door brigade-generaal F, E. Lagerwerff, die thans in Parijs een functie bekleedt. Generaal-majoor E. E. Holle wordt in specteur vervoerswezen in opvolging van brigade-generaal W. M. Berkhout. In de functie van territoriaal bevelhebber oost wordt de brigadegeneraal J. Rothuizen opgevolgd door de generaal-majoor J. H. Heimei, tot op heden commandant on dersteuningsstrijdkrachten, welk com mando wordt opgeheven. Van de zijde van het ministerie van Defensie vernamen wij nog dat het hier gaat om normale opschuivingen die een gevolg zijn van de creatie van het com mando legerkorps achtergebied. In de verte hebben de mutaties ook nog wel iets met een reorganisatie te maken, al dus de woordvoerder van het ministerie. Dr. J. van der Hoeven, privé-secre- taris van koningin Juliana, heeft berich ten tegengesproken als zouden prinses Irene en prins Carlos tijdens het week einde op paleis Soestdijk geweest zijn. De heer van der Hoeven zei met klem: „Voor zover ik weet zijn ze zelfs niet binnen de Nederlandse grenzen geweest." De geruchten waren in Parijs opgedo ken na het auto-ongeluk van het prinse lijk paar op de hoofdroute Parijs-Brus sel. De politie weigerde inlichtingen te verstrekken en vrienden van de verloof den zeiden ..geen commentaar" in ant woord op vragen over het ongeluk. Volgens politiekringen werd de auto van het paar beschadigd in een botsing met een vrachtauto. Noch de prinses, noch de prins liepen echter verwondin gen op. Zij keerden per taxi naar Parijs terug. EEN POSTZAK met 3.000.000 frank, die van een postkantoor in Antwerpen naar het voornaamste station in dezelfde stad werd vervoerd, is verdwenen en later zonder inhoud terug gevonden. voor de hoofden der scholen gehand haafd. evenals algemeen voor de onder wijzers die reeds een hoger salaris ge nieten in verband met het bezit van extra-bevoegdheden. Daarentegen bevat het aanvaarde regeringsvoorstel wel een aantal verbeteringen voor de onderwij zers bij het v.g.l.o. met 1 bij-akte, als mede voor de u.l.o.-onderwijzers, die niet in het bezit zijn van een bij-akte. Uitgewerkt in een eenvoudig tabelletje betekenen de nieuwe salarismaatregelen het volgende voor onderwijzers die op 21-jarige leeftijd in 't vak komen: (Eerste kolom voor hen zonder hoofdakte, twee de kolom voor hen met hoofdakte. Tus sen haakjes staan de vergelijkbare be dragen van de oude regeling): Beginminimum 479,- 563,- (455,-/542,-) 25 jaar 484.- 668.- (442,-/626,-) 30 jaar 710,- 790,- (647,-/730,-) 35 jaar 810,- 894,- (750,-/831,-) 40 jaar 852,- 936,- (810,-/894,-) 43 jaar 894,- 978,- (852,-/915,-) Deze maxima werden tot nu toe pas op 48-jarige leeftijd bereikt. De bedragen zijn exclusief toeslagen als huurcompen- satie e.d. Na afloop van het gesprek werd zowel door de minister als de leden van de commissie het overleg als open en eerlijk gekwalificeerd. Vier uur lang had het geduurd en er waren verscheidene wij zigingen gebracht in het eerder gedane regeringsvoorstel. Deze hadden echter niet op de cijfers betrekking, doch meer op de positie van de onderwijzer in het algemeen. De vergelijking van de on derwijzers met de technisch ambtenaren is los gelaten. Dit maakt de onderwij zers tot een zwevende groep. Overeen gekomen is, dat bij de uitvoering van de wet voor het voortgezet onderwijs de positie van de onderwijzers in ogen schouw zal worden genomen. Eveneens werd afgesproken dat, in zo verre het aanvaarde voorstel op onderge schikte punten tot onvolkomenheden in de schalen leidt, deze in gezamenlijke besprekingen zullen worden rechtge trokken. Wij zijn het erover eens dat de vakantie een onmisbaar ele ment in het leven van iedereen is. We verschillen alleen van mening over de vraag hoe men zijn vakantie zal besteden. Blijft men in Nederland of gaat men de grens over? Gaat men in het voorseizoen of in het hoog- of naseizoen? Welk vervoermiddel kiest men? Wat kost het alle maal? Kortom: er zijn honderden vragen die beantwoord moeten worden, wil onze voorpret een deugdelijk fundament hebben. Vandaag bieden wij onze le zers een vakantienummer aan, dat ernstig probeert om op de vele vragen, die met betrekking tot de vakantie kunnen rijzen, een concreet antwoord te ge ven. Ons uitgangspunt was: geen poëtisch loflied op de vrij heid, maar massa's concrete in formatie. Wij wensen u veel voorpret toe, en straks: een zon nige vakantie' (Advertentie) BOUW OP CONCORDIA 0PB0UWP0US Een 28-jarige wenst aanvullende financiële zekerheid voor zyn gezin èn een bedrag op 60-jarige leeftijd. Sluit een Opbouwverzekering. 4.000,- als hij 60 jaar wordt 8.000,- by eerder overiyden 16.000,- bij eerder overiyden door ongeval. De verzekerde bedragen worden jaarlijks verhoogd met een winst- aandeel. De premie bedraagt 12,12 per maand of 137,21 per jaar. ATle inlichtingen bij de plaatselijke vertegenwoordigers of bij: CONCORDIA LEVENSVERZEKERING Hoofdkantoor: Oudenoord Utrecht telefoon 030-1 B5 91

de Stem | 1964 | | pagina 1