ken Kueus ieuwe sylon! Onherroepelijk: niet naar bruiloft Geen kabinetspressie |ni ruim ecties doodden 18000 joden Don Juan boos over houding Vuticuuni Fikse vrijheidsstraf bij grensschenderij Directe televisiereportage over Irenes huwelijk nog niet n Autohandelaar blijft nog in bewaring MAN ROOFT BANK LEEG BOT: „GEEN REDEN OM TE WEIGEREN", MAAR. Vondeling wil officiële mededeling huwelijk Uitslag van paaspuzzel m in nieuwe modellen, ht, modieus, makke- droog, comfortabel foundations 1964! DAGBLAD VOOR ZEELAND Regime Castro: V.S. verzamelen oorlogsmaterieel bij en tegen Cuba Vrouwenarts over Auschwitz Weer schoten op Cyprus Bordje Gesloten BUITENLANDSE ASSISTENTIE Waarom zegent een kardinaal huwelijk in? OOSTDUITSERS DREIGEN: Ti wee tegen op zoon juur geëist vaderdie inreed Nieuw gevat in Londen Pleegde maniak wurgmoorden NU speciale bontkluis 38.75 FOUNDATIONS eef 42 straat 9 iendrik lll-plein 43 Laat 7 lam 95 |ps Molenstraat 41 Itraat 51 Liaanstraat 2 |kt 1 ■rijstraat 7 Itraat 15 jdijk 40 - 46 sat 38 Itraat 51 sstraat 28 haven 96 Itraat 108 53 Veer God, Koningin en Vaderland T04e JAAGRGANG No. 24572 Uitgave: N. V. Uitg. Mij. Neerlandia. Directeur: Drs. W. A. J. M. Harkx. Hoofdredacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: J. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Bureau: Breda Reigerstraat 16 Tel. 22341 (5 lijnen). Postgiro 1114111. ZATERDAG 25 APRIL 1964 Abonnementsprijs 9,75 per kwartaal, ex cl. 0,25 incasso; 11,85 per post excl. 0,50 incasso; 0,75 per week. Prijs van buitenlandse abonnementen op aanvraag. Losse nummers 15 cent, Advertentieprijs voor de gehele oplage 0,45 per mm. Bij contract aanzien lijke reductie. Volledige tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. PERSOONLIJK" BESLUIT KONINKLIJKE FAMILIE 55 55' Na een verhoor van ongeveer een uur heeft de rechter-commissaris voor straf zaken in Den Haag een bevel tot bewa ring tegen de Wassenaarse autohandelaar J. van der M. afgegeven. Dit is zes dagen van kracht. Binnen deze termijn naar verwachting dinsdag, zal Van der M. ver schijnen voor de raadkamer van de recht bank in Den Haag, die dan verder zal be slissen over de voorlopige hechtenis. Zoals bekend wordt Van der M. valse aangifte van inkomstenbelasting ten las te gelegd. Ook tegenover de rechter-com missaris is verdachte blijven ontkennen, dat hij dit opzettelijk zou hebben gedaan. De heer Van der M. werd verhoord in tegenwoordigheid van zijn advocaat. (Van onze parlementaire redacteur) Kennelijk daartoe gemachtigd door de koningin zelf wordt op het ogen blik in hofkringen met de meeste klem verzekerd, dat de koninklijke familie niet van plan is terug te komen op haar besluit het huwelijk van prinses Irene in Rome niet bij te wonen. Geruchten over een standpuntverandering op Soestdijk worden door de naaste omgeving van het koninklijk paar vol komen ongegrond genoemd. Het besluit van de koninklijke familie om niet naar Rome te gaan is genomen zonder enige pressie van het kabinet. Zelfs zonder overleg met de ministers. Het gaat hier, zo vernemen wij, om een zuiver „persoonlijke beslissing" van de koningin en de prins. De prinsessen Beatrix, Margriet en Christine staan er volledig achter. De koninklijke familie is bijzonder pijnlijk getroffen door het optreden van het huis Bourbon Parma en de houding van prinses Irene. De Verenigde Staten bereiden een nieuwe crisis voor in het Caraibisch ge bied, gelijk aan die van oktober 1962, zo schrijft Raul Roa, de Cubaanse minister van Buitenlandse Zaken, in een brief aan de secretaris-generaal van de Verenigde Naties, Oe Thant. De Cubaanse minister zegt in zijn brief dat de Verenigde Staten momenteel een groot aantal straalvliegtuigen samenbren gen in Florida en op vliegdekschepen die in de nabijheid van Cuba kruisen cn dat deze vliegtuigen bestemd zijn voor het maken van bombardementsvluchten boven het eiland. De hierdoor geschapen toestand vertoont gelijkenis met de om standigheden, die in oktober 1962 leid den tot de „Caraibische crisis" aldus mi nister Roa. die tevens naar voren bracht dat zijn regering niet bereid is. „de pro vocaties van de Amerikaanse mariniers van de basis Guantanamo eeuwig te dul den". De Cubaanse minister schreef voorts, dat de CIA (de Amerikaanse centrale in lichtingendienst) sinds oktober 1962 zes honderd verkenningsvluchten boven Cu ba heeft laten maken en dat het aantal „schendingen en provocaties", uitgaande van de basis Guantannamo. in diezelfde tijd 1.181 bedroeg. De minister vroeg Oe Thant persoonlijk te willen ingrijpen, Het staat vast dat de „persoonlijke be slissing" van het koninklijk paar op geen enkele wijze is beïnvloed door de ge loofsovergang van prinses Irene. Zelfs de mogelijkheid van carlistische demonstra ties bij de huwelijkssluiting speelt op dit moment geen rol meer. In hofkringen wordt gezegd: zelfs al zou er geen en kele rode baret in de St.-Maria Maggiore verschijnen, dan nog zou de koninklijke familie niet naar Rome gaan. ft De regering had aanvankelijk besloten na de mededeling van de koningin, dat zij niet naar Rome zou gaan, verder het stilzwijgen te bewaren. De verschuiving van de spanningen van het politieke vlak naar het persoonlijke maakte het ook moeilijk, bijvoorbeeld voor de minister president, om in het openbaar opening van zaken te geven. De verhalen, die daarna van Parijs uit zijn verspreid, de verklaringen öok die prins Carlos en prinses Irene in Parijs tegenover journa listen hebben afgelegd, blijken echter dusdanig geprikkeld te hebben, dat nu openlijk wordt toegegeven dat een per soonlijk conflict ten grondslag ligt aan het besluit van de koninklijke familie om het huwelijk van prinses Irene niet bij te wonen. Wie de ontwikkeling der laatste maan den enigszins neeft gevolgd, had ook zelf tot een andere conclusie kunnen komen. De verhouding tussen de huizen Oranje en Bourbon Parma heeft van het begin af aan te wensen overgelaten. Tussen de bekendmaking van de verlo ving door prins Xavier, vader van prins Carlos, en de publikatie van de huwe lijksdatum, ligt een lange rij van inci denten. In Den Haag ziet men het niet anders dan dat zij alleen maar voortko men uit de pogingen van de carlisten om het Nederlandse vorstenhuis onderge schikt te maken aan de politieke ambities van prins Carlos. Door het wegblijven van de konink lijke familie kunnen de Bourbons bij het huwelijk van hun „troonpretendent" ook niet rekenen op de aanwezigheid van andere staatshoofden en belangrijke re gerende vorstenhuizen. Deze zouden door de koningin wel zijn uitgenodigd indien het huwelijk zo als in de bedoeling der regering heeft gelegen, op waardige wijze in Nederland zou zijn gesloten. Klehr vermoordde met zyn fatale in jecties eigenhandig zeker achttien- tot twintigduizend gevangenen. Meer dan 10.000 van hen heeft hy eigenmachtig ,,voor de dood geselecteerd." Deze tot dusver ernstigste beschuldi ging in het Auschwitz-proces is gisteren geuit door de Warschause vrouwenarts Czeslaw Glowacki. die als verpleger on der Joseph Klehr, een der 21 beklaag den. heeft gewerkt. Klehr had de rang van hospitaalsol daat-en was sergeant-majoor bij de S.S. Glowacki beschreef hoe de beklaagde zijn dodelijke i nspuitingen verrichtte. DE PGLITIE heeft de 26-jarige rij-in structeur J. C M. B. uit Den Haag aan gehouden. op verdenking van verduiste ring van huurauto's, die hij respectieve lijk in Amsterdam en in Tilburg weer van de hand deed DE ONTSNAPTE SS'er Zech-Nenntwich (zie elders in dit blad) is gesignaleerd in Zwitserland. Hij is daar met een particu lier vliegtuig heengevlogen. OP 5 MEI zal het Italiaanse spoorweg personeel voor 24 uur in staking gaan Het wil hogere lonen. Iets hogere temperaturen Weersverwachting van het K.N.M.I. geldig tot vanavond: Aanvankelijk veel bewolking maar weinig of geen regen. later plaat selijke opklaringen. Overwegend matige wind uit noordelijke rich tingen. Over het algemeen iets ho gere temperaturen dan gisteren Vandaag: zon onder 19.55 uur. Maan op 18.27 uur. Morgen: zon op 5.20 uur, zon onder 19.57 uur. Maan op 19.36 uur, maan onder 5.41 uur. Maandag: zon op 5.18 uur. Maan onder 6.01 uur. .Hij nam de linkerarm van het slacht offer °n drukte deze tegen de mond van de gevangene, zodat tegelijk diens kre- te; rden gesmoord en zijn hartstreek vrij kwam. Glowacki, die de lijken naar de was lokalen vervoerde, zei, dat Klehr hem daar nog volgde, omdat „deze luimige sadist" er zeker van wilde zijn, dat alle slachtoffers dood waren. Wanneer dit niet i t. geval was volgde een tweede injectie. Voor zijn „werk" trok Klehr hoge laarzen, een witte jas en een gummi voorschot aan en hij placht in dokters- stijl te zeggen: „Nu ga ik mijn ronde maken." De rechter vroeg Klehr wat hij op de beschuldigingen te antwoorden had, Deze zei: ,,In het hoofdkamp waren maar 16.000 gevagenen. Als ik er 10.000 ingespoten had. zou alleen nog de mu ziekkapel zijn overgebleven". De rech ter wees hem hierop terecht met de woorden: .Klehr het is nu geen tijd om grapjes te maken. Daarvoor is de zaak veel te ernstig." De Poolse vrouwenarts beschuldigde ook de voormalige hospitaalsoldaat Her- bert Scherpe van het toedienen van do delijke injecties. „Ik herinner me nog heel precies hoe de beklaagde in de winter van 1943 Poolse kinderen uit Zamoc eigenhandig doodde. Het waren er meer dan honderd en zij waren tus- cii d^ tien en vijftien jaar." Terwijl Scherpe een aantal kinderen doodde, speelden dc anderen nog voor het ge bouw. Midden in zijn ,.werk" verliet Scherpe het gebouw, Hij had een aanval van wroeging, aldus Glowacki. Incidenten van de laatste tijd, die voor Soestdijk de deur hebben dichtgedaan, kunnen als volgt worden samengevat: if Prins Xavier maakt zonder enig voor overleg de huwelijksdatum bekend. De mededeling aan de koningin ter zake is zo onhoffelijk, dat van een in vitatie om het huwelijk bij te wonen nauwelijks kan worden gesproken. if Parijs spreekt de verklaring tegen, ge daan namens de koningin, dat er over de huwelijksdatum tevoren geen overleg was gepleegd. if Parijs suggereert dat het kabinet ge knoeid zou hebben aan het communi qué, dat in Nederland is uitgegeven, naar aanleiding van het besluit van prinses Irene om niet mee te gaan naar Mexico. Prins Carlos noemt de koningin de gevangene van het kabinet, terwijl hij heel goed weet dat de koningin om persoonlijke redenen niet naar zijn huwelijk wenst te komen. Prinses Irene zou dagelijks vele ma> len met haar moeder telefoneren. Ook dit is onjuist. In buitenlandse bladen circuleren be-| richten over troonsafstand van de konin gin. Al deze verhalen zijn uit de duim gezogen. De koningin en het kabinet vor men ook in deze kwestie een hechte een heid. Ondanks alles blijft men echter in po litieke kringen hopen dat de breuk tus sen de koninklijke familie en prinses Irene niet definitief zal blijken te zijn. Voor de buitenwereld ligt die breuk er intussen. Nu de koninklijke familie niet naar Rome gaat. zal ook het kabinet zich niet doen vertegenwoordigen, waar schijn lijk zelfs niet door de ambassadeur in Italië. Uit bovenstaande mededelingen, zo als onze parlementaire redactie die formuleert aan de hand vaar haar ver strekte inlichtingen, dringt vooral naar voren de verzekering, dat het konink lijk paar zondag persoonlijk de be slissing nam niet naar Rome te gaan. Het kabinet heeft hierbij geen bemoei enis gehad. Door die verzekering komt een aantal beschouwingen en ingezon den stukken, door ons geplaatst, op losse schroeven te staan. Met dat al In de Cyprische plaats Theodoros heerst een gespannen toestand. Griekse en Turkse Cyprioten beschoten elkaar gisteravond, terwijl VN-militairen poog dete bemiddelen Bij een uitwisseling van schoten in Nicosia is een Turkse Cyprioot gedood en een andere gewond. blijft het hoogst betreurenswaardig dat tussen de families van Oranje en Bour bon Parma zulk een berg van misver standen is ontstaan, waardoor een op zichzelf verheugende gebeurtenis door droefenis en verbittering wordt over schaduwd. Het is een kwestie van ver schillende denkwerelden, naar het ons voorkomt. We willen slechts hopen en bidden dat het voorbijgaande schadu wen zullen zijn. ln de Zweedse stad Gotenburg ts vrijdag een brutale bankoverval door één man uitgevoerd. De ge wapende en gemaskerde man dwong de kasier onder bedreiging met een revolver de kas die een bedrag van 117.000 Zweedse kro nen bevatte te overhandigen en verdween op een fiets. De roof was klaarblijkelijk goed voorbereid. De rover droeg een bordje met ,bank gesloten' bij zich hing dit rustig aan de deur en ging naar binnen. Daar beval hij vier aanwezigen tegen de muur te gaan staan en dwong de kassier hem het geld te overhandigen. De particuliere raad van Don Juan van Bourbon (Carlos concurrent voor de Spaanse troon) heeft er, in een protest bij het Vaticaan, zijn verbazing over uitgesproken, dat de Paus „een kardi naal heeft aangewezen om hem te ver tegenwoordigen bij het komende hu welijk te Rome tussen Prins Charles Hugues en prinses Irene" De woordvoerder van de raad van Don Juan verklaarde de tekst van het pro test niet bekend te kunnen maken. Hij zei. dat het was gezonden, omdat „het optreden van het Vaticaan op deze wij ze een toestand helpt bestendigen, die verre van duidelijk is". De woordvoerder verklaarde ook, .da* prins Carlos „niet gerechtvaardigde aanspraken aangaande zijn nationaliteit en zijn titel doet gelden". Een woordvoerder van de Spaanse am bassade in Rome heeft gezegd dat. voor zover hem bekend geen vertegenwoordi ger van de Spaanse regering bij de vol trekking van het huwelijk aanwezig zal ziin. Evenmin zal iemand van de naas te verwanten van de laatste koning Alfonso XIII, de plechtigheden bijwo- nen. De gehele familie schaart zich achter de figuur van Don Juan, en diens oudste zoon Don Juan Carlos. Ook prinses Armgard heeft gisteravond doen weten dat de houding van de familie Bour bon-Parma tegenover het, koninklijk huis haar heeft doen besluiten een uit nodiging tot het bijwonen van het hur welijk af te wijzen. Politiemannen van zeven nationa liteiten, in Amsterdam, in verband met de viering van het eerste lustrum van het district Amster dam en omstreken, van de IPA, de International Police Association, hebben gisteren, o.m. bij het Victoria hotel in Amsterdam, op het Damrak hun Amsterdamse collega's „geassisteerd" bij het regelen van het door de regen geteisterde Amsterdamse verkeer. Foto: In de Amsterdamse regen zien we hier het internationale gezelschap op het Damrak. De officier van justitie bij de recht bank te Assen. mr. C. J. van Oldenbeek heeft gisteren twee jaar met aftrek ge- eist tegen de 43-jarige J. K. uit Nieuw- Dordrecht, die poging tot moord, subsi diair poging tot het toebrengen van zwaar lichamelijk letsel aan zijn 20-jarige zoon Gerrit ten laste was gelegd. Hij is op 10 november van het vorige jaar met zijn auto op zijn zoon, die hem op een bromfiets tegemoet kwam, inge reden. Gerrit K. deed daarvan aangifte omdat hij van mening was, dat zijn va der geprobeerd had hem dood te rijden. Voor de rechtbank wilde hij evenwel geen verklaring afleggen. De vader zei. dat hij niet van plan was geweest zijn zoon te vermoorden of zwaar te mishandelen. De Oostduitse regering heeft vrijdag een nieuw ordonnantie gepubliceerd waarin personen die de grens schenden, worden bedreigd met gevangenisstraffen van twee jaar en boeten van 2000 mark. Tegelijkertijd werd een beroep op alle Oostduitsers gedaan melding te maken van mogelijke vluchtpogingen. Verklaard werd dat alle burgers verplicht zijn men sen met ontvluchtingsplannen aan te ge ven. Men deelde niet mee of personen die dit nalaten ook zouden worden gestraft. De nieuwe ordonnantie, die de titel „de bescherming van de staatsgrens van de Duitse democratische republiek" heeft, bevat geen nieuwe bepalingen, maar is een bundeling van de oude verordenin gen in één wet. In de ordonnantie werd onder meer verklaard, dat straffen van twee jaar opsluiting en boeten van 2000 mark zouden worden gegeven, indien in andere, op het geval betrekking hebben de wetten, geen grotere strafmaat zou zijn bepaald. De ordonnantie bevat een verbod de Berlijnse muur of andere versperringen aan de grens te beschadigen. Ook werd verklaard dat men zich niet zonder toe stemming in de verboden zones aan de grens mag bevinden. Bovendien moet men toestemming hebben om op minder dan vijf kilometer afstand van de grens bijeenkomsten te beleggen en mag niet worden gezwommen, gevaren of gevist in meren, rivieren en kanalen aan de grens. Dit geldt ook voor Berlijn. Een groep speciaal met de oplossing van moordzaken belaste detectives van Scotland Yard poogt na te gaan of een dode vrouw, die gisterochtend werd ge vonden in een Londense wijk, het vijfde slachtoffer is van een maniak, hetgeen zeer waarscliynlijk is. De in een periode van vier jaar ge pleegde moorden vertonen een zekere gelijkenis. De slachtoffers waren allen prostituées. Enkele vrouwen, zoals de gisteren gevonden 22-jarige Helen Bar- thelemy. waren blijkbaar aangerand. Alle vijf slachtoffers schenen door wurging om het leven gebracht. (Van onze parlementaire redacteur) De voorzitter van de socialistische Tweede-Kamerfractie, dr. Vondeling, heeft desgevraagd verklaard dat de Eer ste en Tweede Kamer naar zijn oordeel officieel in kennis gesteld dienen te wor den van het huwelijk tussen prinses Irene en prins Carlos. Hij ziet in deze mededeling een lo gisch vervolg op het eerder door de Tweede en Eerste Kamer goedgekeurde regeringsbesluit geen goedkeuringsont- werp voor het huwelijk in te dienen. Zo als bekend leidt dit besluit ertoe, dat prinses Irene na haar huwelijk geen rechten meer op de troon kan doen gel den. Dr. Vondeling verwacht, dat de konin gin formeel de minister-president van het huwelijk van haar dochter op de hoogte zal stellen. Mr. Marijnen zou dan die mededeling aan de Staten-Generaal kunnen doorge ven. Daarmee zou de zaak-Irene Staats rechtelijk zijn afgedaan. Een en ander zou kunnen gebeuren op woensdag 29 april, de dag van het huwelijk dus. Op het Binnenhof vraagt men zich met be langstelling af hoe de kamers dan op die officiële mededeling zullen reageren. Op de dag van de huwelijkssluiting vergadert zowel de Tweede als de Eerste Kamer. Een nieuw debat over de Irene- kwestie wordt niet verwacht. Het is ech ter ook moeilijk denkbaar dat het parle ment, c.q. de kamervoorzitters, verder met geen woord over het huwelijk zou den reppen. Duizenden inzendingen zijn er binnengekomen op onze paas puzzel. Veel goede, maar na tuurlijk ook een groot aantal dat niet feilloos was. Onze puzzel redacteur is dus zelf maar aan het puzzelen getrokken om de bokken van de schapen te schei den. Hij is er nóg bekaf van. In elk geval ligt de uitslag nu op tafel. Degenen die na loting als definitieve prijswinnaars uit de bus kwamen, vinden van daag hun naam in de krant. En bovendien drukken we de vol ledige oplossing van de gigan tische puzzel af. (Advertentie) (Van onze radio- en tv-redacteur) Er worden in Hilversum vele bespre kingen gevoerd tussen de vertegenwoor digers van de tv-secties bij de KRO en de AVRO in verband met de voorge nomen beeldreportage over het huwe lijk van prinses Irene. Van uur tot uur is er contact met de Italiaanse televisie. Zo kwamen vrijdagmiddag laat de te leurstellende berichten binnen dat men noch in Turijn, noch in Milaan of Rome een reportagetrein met technici vrij kan maken voor deze produktie. Maar de Italianen, die zelf ook steeds meer in teresse tonen voor deze huwelijksplech tigheid, beloofden zich onmiddellijk met Napels in verbinding te stellen om daar de benodigde faciliteiten te kunnen ver krijgen. Inmiddels hebben de tv-programma- leiders van KRO en AVRO besloten, niets onbeproefd te laten om deze re portage te verwezenlijken Vrijdagavond is namens beide omroe pen de heer J. Casteleijns, adjunct directeur van de KRO. per vliegtuig naar Rome vertrokken, om ter plaatse besprekingen te voeren met de RAI. Van NTS-zijde kan voor het beeld- verslag van de huwelijkssluiting g'een reportagetrein ter beschikking worden gesteld. Men kan dit materieel niet drie dagen missen omdat er toch al een te kort aan reportagewagens bestaat. Naar verluidt zal de z.e. heer M. van Buuren bij een eventuele uitzending een toelichting geven van de kerkelijke hu welijksplechtigheden. De AVRO-direc- teur, Siebe van der Zee, zal als chef d'equipe optreden en Ageeth Scherp huis zal waarschijnlijk het reportage team completeren voor het geven van een impressie over het bruidstoilet van prinses Irene. Uit kringen van de AVRO vernamen wij, dat toen het bericht over deze tv- reportage bekend werd gemaakt, er di verse kijkers telefonisch verontwaardi ging hebben uitgesproken over dit plan Ook enige werkgevers toonden zich verontrust, omdat zij verwachten dat het personeel snipperdagen zal gaan op nemen. Minister Bot (O. K. en W.) heeft de AVRO en KRO de benodigde vergun ning voor de gevrag'dae extra-zendtijd voor een uitzending via het Eurovisie- net verleend. De vergunning is echter zonder enig enthousiasme gegeven. Dit blijkt wel uit de officiële mededeling die minister Bot via zijn woordvoerder heeft gedaan. Daarin heet het. „dat het kabinet geen voldoende redenen gezien heeft om het verzoek van AVRO cn KRO voor een gemeenschappelijke uit zending af te wijzen". In politieke krin gen verwacht men gezien de achter gronden van het besluit van de koningin om niet zelf naar Rome te gaan, dat Bussum de tv-uitzending niet als een nationaal programma zal presenteren. Een woordvoerder van de AVRO ver klaarde de mededeling van de minister nogal negatief te vinden. Gevraagd naar de reden, waarom de AVRO een tv-reportage aan de huwelijksplechtig heid wil wijden, deelde de woordvoerder mee, dat de nieuwswaarde van deze ge beurtenis hier doorslaggevend is. Een rechtstreekse reportage wil de AVRO vooral met het oog op de objectieve weergave van de plechtigheid. De KRO acht dit een Belangrijke ge beurtenis, die in de belangstelling van een zeer groot deel van ons volk staat en die ver uitgaat boven andere gebeur- tenissen, waaraan Ho KRO eveneens gro te reportages wijdt. ARTIFORT- FRISTHO Functionele meubels Perfecte vormgeving Creativiteit op meubelgebied Zie onze etalage Catharinastraat 4 voor woenkurwt op tfti lm Grote Markt 50 Catharinastraat 4 Breda is het tijd om uw bontmantel te laten repareren en moder. niseren. Laat ons uw kostbare pelterijen in onze voor U bewaren.

de Stem | 1964 | | pagina 1