Raad Terneuzen: lof schetsplan nieu w voor raadhuis LEXINGTON 'OR G. Houtekamer uit Goes ere-lid provinciale V.V.V. H. baron Collot d'Escuri uit bestuur suikerfabriek B.B. bouwt ondergrondse commandopost Oostburg Terugblik Uiteenzetting van architect prof. Bakema KOSTEN: £600.000 Werk begint op 29 april Scheidende voorzitter geroemd Jan Tint HAARCREME Nieuw gasstation voor Axel 1 abletten - Repen - Bonbons pafiUaa Pepera Bijverschijnselen Paradoxaal DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 24 APRIL 1964 Een maquettefoto van de zuid westelijke zijde van het te bouwen raadhuis. Opgemerkt zij dat op deze foto het gebouw is uitgebreid doordat overkapping op verschil lende terrassen is aangebracht, zoals dat indien nodig in de toe komst zal kunnen gebeuren. (Van onze verslaggever) De raad van de gemeente Ter- neuzen heeft aan het begin van de gisteravond gehouden openbare raadsvergadering zijn grote in stemming betuigd met het schets plan van de architecten prof. J. B. Bakema en prof- J. H. van den Broek uit Rotterdam van 't nieu we gemeentehuis voor Terneuzen, dat is gesitueerd tussen de Oost- kolk en de Westerschelde in het toekomstige centrum van Terneu zen. Het voorstel, aan bovenge noemde architecten opdracht te geven tot het bestedingsgereed maken van het plan voor de bouw van het nieuwe raadhuis ontving dan ook algehele goedkeuring bij de raad. Men bracht alleen een eenstemmige wens naar voren: de realisatie van het plan dient zo snel mogelijk te geschieden, omdat Terneuzen, wat het gemeentehuis betreft, uit zijn vestje is gegroeid. Ter inleiding van de behandeling van dit agendapunt heeft prof. Bakema een aanschouwelijke en duidelijke verhande ling over de plannen met betrekking tot het nieuwe raadhuis gegeven aan de hand van het schetsplan. Na de inleiding, waarop wij hieronder terugkomen, wer den later door verschillende raadsleden vragen aan prof. Bakema gesteld, die al dan niet naar genoegen van de verschil lende raadsleden werden beantwoord. „HISTORISCH" De heer Hooi van de fractie van de PvdA. sprak na de inleiding van prof. Bakema over een „historische zitting" van de gemeenteraad. Immers, 380 jaar geleden werden de stadsrechten verleend aan Terneuzen door prins Willem van Oranje. De heer Hooi gaf een duidelijke uiteenzetting over de ontwikkeling van Terneuzen gedurende de eeuwen en be steedde daarin met name veel aandacht aan de gebouwen, waarin de magistraten van Terneuzen in de loop van de eeuwen onderdak hebben moeten vinden. Hij me moreerde aan het slot van zijn verhande ling, dat de gemeente momenteel nog met hetzelfde raadhuis zit opgescheept als ongeveer 115 jaar geleden, toen Ter neuzen slechts 3.000 inwoners telde. „We hebben er nu 17.500 en het spreekt dus voor zich, dat het raadhuis veel te klein is geworden". MONUMENTALITEIT Prof. Bakema betoogde in zijn inlei ding, dat het nieuwe raadhuis het cen trum zal vormen van het woon- en werk- gedeelte van Terneuzen. Het moet het hart van de gemeente worden: een waar gemeenschapshuis. Het gebouw wordt mo numentaal echter zeker niet afwerend voor de bezoekers. Er zal volgens prof. Bakema sprake zijn van een ..open mo numentaliteit". Men zal er blij binnen moeten durven gaan. Het raadhuis zal dicht bij de zeedijk (Van onze verslaggever) Over de benoeming tot erelid van de Provinciale Vereniging voor Vreemdelingenverkeer, is de thans 84-jarige heer G. Houte kamer uit Goes zeer verheugd- Hierdoor blijft er voor hem een binding met de vereniging, waar voor hij vele jaren lang werkzaam is geweest. Vele jaren heeft hij zich in bestuursfuncties beijverd om mee te helpen aan de snelle ontwikkeling van de Zeeuwse V.V. V., die aldus de heer Houtekamer ,van voetzoeker tot flambouw is uitgegroeid". De heer Houtekamer, geboren te We- meldinge op 29 maart 1880, scheen eigen lijk aanvankelijk voorbestemd te zijn voor het agrarische bedrijf. Tot zijn 19e jaar was hij werkzaam op de boerderij van zijn ouders. Daarna ging hij voor onderwijzer studeren. Zijn eerste standplaats als zodanig was Wemeldinge. In 1902 werd hij onderwij zer te Middelburg. Daar behaalde hij zijn hoofdakte en studeerde talen. Daar na werd hij hoofd der school te West- Kapelle en in 1920 volgde benoeming tot hoofd van de school te Kloetinge welke functie de heer Houtekamer tot zijn pen sionering in 1940 heeft vervuld. LEZINGEN Naast zijn carrière in het onderwijs heeft de heer Houtekamer een aparte carrière gemaakt in het meer bekend maken van Zeeland in de gehele wereld, cn vooal ook in eigen land. Om dit te bereiken hield hij voor alle omroepverenigingen radiolezingen en sprak voor verenigingen in geheel Ne derland over „Grepen uit het Zeeuwse leven" Om ook in het buitenland de aandacht op Zeeland te vestigen trad de heer Hou tekamer in verschillende Europese lan den eerst met het zangkoor: „De kleine Westkapellenaars" en later toen hij hoofd van de school te Kloetinge was met „De kleine Zuid-Bevelanders" voor het voet licht, waarmee hij veel succes oogstte. Ook het Zuid-Bevelandse koor, dat de heer Houtekamer daarna oprichtte, kwam in het buitenland tot grote suc cessen. Het kreeg zelfs een aanbieding voor een toernee van vier weken door de Verenigde Staten en Canada. Daar echter de meeste koorleden niet vier weken lang konden worden gemist, kon van deze aanbieding geen gebruik wor den gemaakt. WEL GEDAAN Veel heeft de heer Houtekamer gedaan om Zeeland voor de toeristen zo aan trekkelijk mogelijk te helpen maken. De eerste bestuursfunctie bij het V.V.V. vervulde de heer Houtekamer in 1921, toen hij in het bestuur van de Goese V.V.V. werd opgenomen, als secretaris. In 1924 werd hij tijdens een vergade ring te Arnhem gekozen in het hoofd bestuur van het A N.V.V., en in 1935 was de heer Houtekamer er ook bij toen de Provinciale V.V.V. in Zeeland werd opgericht. Van dit provinciale orgaan heeft de heer Houtekamer als secretaris van de vereniging tot 1947 de leiding gehad. Toen reeds gingen de werkzaam heden zo veel omvatten, dat een direc teur voor deze taak moest worden aan gesteld. Thans heeft de heer Houtekamer al zijn bestuurlijke functies vaarwel ge zegd en kijkt met voldoening terug op al zijn vroegere werkzaamheden, waarbij zijn vrouw hem steeds terzijde stond. Ere-lid G. Houtekamer V V.V.-pionier moeten worden gebouwd. Al van de eer ste verdieping zal men een schitterend uitzicht hebben over de Westerschelde. Het silhouet van Terneuzen zal in de toe komst worden bepaald door drie elemen ten: de enorme watertoren „het schot in de ruimte", zoals prof. Bakema dit bouwwerk pleegt te noemen de kra nen en fabrieksgebouwen en het nieuwe gemeentehuis, dat daar tussen zal komen, het geheel zo duidelijk bundelend. De bebouwing rond het nieuwe gemeentehuis zal worden aangepast aan het raadhuis, dat het bewuste middelpunt zal vormen. Zoals gezegd zal het gemeentehuis achter de Oostkolk worden gebouwd. Prof. Ba kema toonde zich een voorstander van handhaving in de bestaande vorm van de Oostkolk en het stuk kanaal dat er op aansluit. INDELING Men zal beginnen met de bouw van een kern door beton. In de kern zullen alle noodzakelijkheden onderdak krijgen als mede de lift. Boven in die kern komt de Burgerzaal met een gelijkvloers terras. Rond de kern zullen de verschillende af delingen worden gegroepeerd. Dat alle maal en de indeling van het gebouw be schrijven is voorlopig een ondoenlijke zaak. Om met prof. Bakema te spreken: ,,Je kunt maar moeilijk iets vertellen over een gebouw dat nog niet gebouwd is". Om een globaal beeld van het nieu we gemeentehuis te krijgen, zoals de beide architecten zich dat in hun schets plan hebben voorgesteld, zie men de foto van de doorsnede en een maquettefoto. Wel dient er nog even op gewezen te worden, dat er in het nieuwe raadhuis van verdiepingen in de ware zin van het woord eigenlijk geen sprake zal zijn. Men zal telkens zeven traptreden moeten be klimmen om op een volgende afdeling te komen. Zo werkt men geleidelijk naar boven. Het nieuwe raadhuis zal kunnen worden uitgebreid, wanneer de terrassen een verkapping hebben gekregen. VRAGEN Verschillende raadsleden informeerden nog naar nadere bijzonderheden. Zo werd gevraagd of er de mogelijkheid is van plaatsing van een carillon, hoe de indeling van de raadzaal op de eerste verdieping zal zijn, of de terrassen voorzien zullen zijn van beplanting en over het al dan niet dempen van de kolk, om nog maar eens een vraag te noemen. De antwoorden op de vragen konden uiteraard nog maar vaag zijn. (Advertentie) ((Van onze verslaggever) Woensdagmiddag 29 april zal in het grensgebied tussen Oostburg en Schoon- dijke ter hoogte van Tragcl officieel worden begonnen met de bouw van de ondergrondse commandopost van de B.B. Zeeuwsch-Vlaanderen. Het werk, dat een bedrag zal vergen van meer dan f 600.000, wordt uitgevoerd door de aannemings maatschappij Heerkens en Van Bavel uit Tilburg, die in ons land al diverse van deze bouwsels heeft gerealiseerd. Het officiële startsein zal worden ge geven door het hoofd van de B.B. in Zeeuwscli-Vlaanderen, de heer W. I. Cats- man uit Aardenburg, die daartoe met een dragline zal beginnen te graven aan een kuil van meer dan 3500 kubieke meter. Binnen een jaar zal het ondergrondse verblijf zijn afgebouwd. De aanvang dei- werkzaamheden zal ook worden bijge woond door burgemeester H. Rijpstra van Terneuzen, als voorzitter van het bestuur van de kringraad en door de provinciaal commissaris van de B.B., mr. L. Kake- beeke uit Middelburg. Na de B.B.-reorganisatie van twee jaar geleden, toen Zeeuwsch-Vlaanderen een grote Kring werd met een uitgebreide staf, werd besloten om een nieuwe aan gepaste commandopost te bouwen. Mo menteel is er nog een commandopost voor het oosten onder het waterleidingbedrijf in Terneuzen en voor het westen in een oude Duitse bunker in de Zandstraat te Oostburg. Dat de keuze voor de nieuwe centrale is gevallen op Oostburg laat zich gemak kelijk verklaren. Op de eerste plaats moest men buiten de kanaalzone blijven, omdat die door de grote industrieën en havenbekkens een gevaaraantrekkend ge bied is, in vaktermen een zgn. A-gebied. Er bleven nog twee plaatsen over, nl. Hulst en Oostburg, die beide in een B- gebied liggen, waar tevens een eindpunt van telefoonkabel ligt, dit met het oog op meer dan honderd benodigde telefoon aansluitingen. Zowel om technische als tactische redenen heeft de Kringraad de voorkeur aan Oostburg gegeven, mede omdat Hulst dichtbij de gevaar aantrek kende havenbekkens van Antwerpen ligt. ONDERGRONDS In de ondergrondse commandopost, die voor tweederde door het rijk en voor de rest door de Kring wordt gefinancierd, is in oorlogstijd plaats voor experts van elke dienst. Naast HBB, W. Catsman en ad- junct-HBB A Rottier uit Terneuzen, zal er plaats zijn voor o.m. manschappen van het verbindingscentrum en voor experts van brandweer, reddingsdiensten, genees kundige dienst, atomische, biologische en chemische dienst en van de dienst van sociale verzorigng. In het ondergrondse atoomvrije verblijf zal in oorlogstijd het gehele BB-apparaat in Zeeuwsch-Vlaanderen worden geleid. Op een totaal inwoneraantal van 90.000 zijn er momenteel 1.500 noodwachtplich- tigen, dit aantal zal tot 2.000 worden op gevoerd. OP 30 SEPTEMBER wordt in Rotterdam het nucleaire koopvaardijschip, de „Sa vannah" voor een „goodwill-visite" ver wacht. (Advertentie) De centrale post in Oostburg wordt uit beton opgetrokken cn heeft afmetingen van 20 bij 20 meter en een hoogte van vijf meter. Het bouwsel komt een meter onder het aardoppervlak en zal aan het oog worden onttrokken door struiken en heesters, hoewel tal van antennes in de lucht blijven priemen. Binnen de muren, die 55 centimeter dik worden, is plaats voor een commandokamer, stafkamers, 18 slaapplaatsen, een kantine met keuken en verder nog noodvoorzieningen voor licht e.d. Het geheel is berekend op een maxi maal onafgebroken verblijf van een maand. uit de zuiverste tabakken (Van onze verslaggever) De aandeelhouders van de Eer ste Nederlandse Coöp. Beetwortel suikerfabriek en Raffinaderij te Sas van Gent hebben na afloop van de algemene vergadering, die gis teren werd gehouden in hotel Rot terdam te Terneuzen, afscheid ge nomen van de voorzitter van het bestuur, H. A. A. baron Collot d' Escuri, die tijdens de vergadering is afgetreden nadat hij deze func tie ongeveer 35 jaar heeft waar genomen. De scheidende voorzitter werd in vele lovende bewoordingen toegesproken. Wie zijn opvolger zal worden is nog niet be kend. Tijdens de besloten vergadering werd K. J. A. baron Collot d'Escuri met grote meerderheid van stemmen in het algemeen bestuur gekozen. Tijdens een te houden bestuursvergadering zal wor den uitgemaakt wie de voorzittershamer zal gaan hanteren. De woordvoerders van de directie, van het bestuur en van de aandeelhouders van de suikerfabriek hebben hun waar dering voor de heer Collot niet onder stoelen of banken gestoken. Allereerst werd het woord gevoerd door de heer J. W. Scheele, de vice-voorzitter. De heer Scheele zei blij te zijn de mogelijkheid te hebben, namens het bestuur de lof over de ex-voorzitter te kunnen zwaaien. Hij memoreerde dat het bedrijf in Sas van Gent, sinds de heer Collot aan het bewind kwam, aan veel veranderingen ten goede onderhevig is geweest. „We hadden in 1929 te doen met een nog primitief be drijf, nu beschikken we over een fabriek, die met alle bestaande kan wedijveren, vooral dank zij de stuwende werkkracht van de voorzitter", verklaarde hij. „Uw opvolger komt eigenlijk in een gespreid bed te liggen", zei hij. De heer Scheele stelde de scheidende namens de coöpera tie een zilveren bureaulamp in het voor uitzicht. Directeur ir. R. H. van Krevelen zei 17 1/2 jaar het voorrecht te hebben mo gen smaken met de scheidende voorzitter te werken. Hij dankte hem voor het feit dat hij en de andere bestuursleden de di rectie altijd goed de ruimte hebben ge laten voor het uitvoeren van de werken, die de fabriek groot hebben gemaakt. Hij dankte bovendien baron Collot voor het vertrouwen, dat die immer in de directie heeft gesteld. Alleen door deze vertrou wenssfeer is bijvoorbeeld kunnen worden bewerkstelligd, dat de fabriek momen teel een capaciteit van drieduizend ton per dag haalt, tegen 1600 in 1946. De di recteur roemde de heer Collot als een sociaalvoelend mens, die oog had voor de belangen van het personeel. Hij bood een ets aan. De heer F. de Koeijer uit Zaamslag orak namens de leden. Hij betoogde dat 1 coöperatie zich gedurende het voor- itterschap van baron Collot in een ge stadige groei heeft mogen verheugen en dat de coöperatie de scheidende voorzit ter veel dank is verschuldigd. „Hij heeft met vele moeilijkheden afdoende afge rekend, enorm veel werk verricht, kortom een groot gedeelte van zijn krachten aan het bedrijf gegeven". De heer Collot sprak er in zijn dank woord zijn tevredenheid over uit dat de coöperatie een bloeiend bedrijf is ge worden. Hij zei af te treden omdat nu een jongere kracht zijn kans dient te krij gen, echter niet omdat zijn gezondheid hem het vervullen van zijn voorzitters- taak niet meer zou toestaan. Hij dankte directie, bestuursleden en aandeelhou ders voor het vertrouwen dat hij bij hen heeft gehad. Na afloop werd een receptie gehouden tijdens welke de aandeelhouders persoon lijk afscheid hebben kunnen nemen van de ex-voorzitter. Dinsdagmiddag zullen nog twee recepties voor het bedrijf wor den gehouden, resp. voor relaties en per soneelsleden van de fabriek. (Advertentie) fant-astisch! Exclusief verkrijgbaar bij de kapper! Binnenkort zal de N.V. Nubuwat uit Zwijndrecht beginnen met de bouw van een nieuwe gasontvang- en -distributie station nabij de bolgashouder van het ge meentelijk gasbedrijf Axel, die enige tijd geleden is opgetrokken. Dat gaat tenmin ste gebeuren, wanneer de raad tijdens de dinsdag a.s. te houden raadsvergadering bereid zal blijken een krediet van 150.000,te voteren. De natte gashouder zal, zo stellen b. en w. voor, worden gesloopt, wanneer de gasbolhouder in gebruik zal zijn genomen. Oorspronkelijk wilde men het geval lak ten opknappen, waarmee een bedrag van ongeveer 103.000,— zou zijn gemoeid geweest Al enige tijd geleden heeft de raad besloten een nieuw gebouwtje te laten bouwen, waarin de regulatie-instal latie voor de nieuwe bolgashouder zou kunnen worden ondergebracht. Gedacht werd aan een gebouwtje van een geringe capaciteit met maar weinig uitbreidings mogelijkheden. In verband met de steeds snel voortschrijdende ontwikkeling met betrekking tot het aardgas vinden b. en w. het gewenst, dat een groot regulateur gebouw zal worden gebouwd, opdat de omschakeling naar aardgas zo geruisloos mogelijk kan geschieden. Het nieuwe ge bouw zal worden voorzien van bedie- ningsapparatuur voor de bediening van de aan te leggen transportleiding voor Sluiskil en omgeving. Het station is ont worpen door het Gasinstituut V.E.G. te 's Gravenhage. B. en w. delen de raad nog mede, dat de nieuwe bolgashouder binnenkort in de verf zal worden gezet. Tn de afdeling Arnhem van de KVP is teleurstelling tot uiting gekomen over de houding van de KVP-fractie in de Tweede Kamer in de kwestie-Irene. Men betreurt dat niet voldoende stel ling is genomen tegen wat genoemd wordt de antipapistische hetze in pers en publiciteitsorganen. We weten uit gesprekken en brieven, dat deze me ning door heel wat katholieken wordt gedeeld. Intussen mag men niet uit het oog verliezen, dat het debat in de Kamer zich op politiek en staatsrech telijk terrein bewoog. De onderstro mingen en bijverschijnselen waren hier niet aan de orde. Die onderstromin gen en bijverschijnselen zijn er. We vragen ons met velen af, of het besluit van de koninklijke ouders waarvoor de regering de verantwoor delijkheid draagt om het huwelijk in Rome niet bij te wonen, door onze constitutionele verhoudingen onaf wendbaar wordt afgedwongen. Men spreekt over „carlisme" als over een soort besmettelijke ziekte, terwijl nie mand precies weet wat het inhoudt. En moet de tegenwoordigheid van carlis- tisch gezinde vrienden van de bruide gom in Rome nu beslist als een poli tieke betoging worden aangemerkt? Het besluit om alle officiële vlag vertoon op de huwelijksdag achterwege te laten is als het ware agressief openbaar gemaakt als een duidelijke wenk aan lagere organen om de vlag gen op 29 april ook binnen te laten. Is Irene dan geen telg van het Oranje huis meer? Bij t.v. en radio maakte men er een zwaar probleem van of men naar de huwelijksvoltrekking in Rome speciale ploegen zou uitsturen. Zelfs als de Ita liaanse televisie een relay zou aanbie den, was het nog niet zeker, of men dat zou aannemen. Er werd serieus gedacht aan het alleen maar brengen van een paar flitsen in het journaal, lit zou alleen al van publicistisch stand punt bezien zo dwaas geweest zijn als het maar zijn kon. Bij de kranten is er zeker geen aarzeling. T.v. en radio schijnen ech ter angstig voeling te houden met of ficieel Den Haag. Intussen hebben AVRO en KRO dan toch besloten een directe reportage te verzorgen, het geen van het doorbreken van nuchter begrip getuigt. Het fsit dat prinses Christina, logerend bij een katholieke familie in Eindho ven, meeging naar de H. Mis wordt aangemerkt als ,,in deze omstandighe den niet bijzonder gelukkig". Mijn hemel, wat zijn we oecumenisch! In Enschede zou van 11 tot 16 mei een Spaanse week worden gehouden. Die wordt nu afgelast. Terwijl nota bene aan de verloofde van Irene tel kens wordt voorgehouden dat hij de Spaanse nationaliteit niet bezit, waar om men hem niet eens Carlos zou mo gen noemen, is nu opeens de verbin ding tussen het huwelijk en Spanje zo nauw, dat het zien van Spaanse pro- dukten en Spaanse dansen de mensen zou irriteren. Wij noteren deze verschijnselen met leedwezen. We willen hopen, dat na de voltrekking van het huwelijk de gemoederen zullen bedaren. Qp drie miljard wordt de totale som van de loonsverhogingen in dit jaar geschat. Maar de fiscus graait er één miljard en 61 miljoen gulden van weg. Via loonbelasting, inkomstenbelasting, omzetbelasting, vennootschapsbelasting, invoer- en registratierechten. De eer ste twee samen krijgen daarvan bijna een half miljard dank zij de progres sie in de belastingtabellen. De begro ting zit nu op rozen. Het tekort wordt van 1.6 miljard teruggebracht op 1 miljard. Een deel van de hogere in komsten wordt automatisch doorge speeld naar de gemeenten en provin cies. Dit betekent geen aanmoediging om heel erg op de dubbeltjes te letten. Toch moeten we de bestedingen af remmen. Want het inflatiespook loert om de hoek. Het zijn wel paradoxale toestanden, waarin we verkeren. Het gevaar bestaat, dat we iets heel be langrijks vergeten. Namelijk dat geld op zichzelf niets betekent. Het moet een basis vinden in produktie, in uit voer. We moeten hard en efficiënt werken om het geld ook hard te hou den. De coöperatieve suikerfabriek Sas van Gent heeft een goed jaar achter de rug, zo is gebleken tijdens de vergadering van de aandeelhouders. Het bestuur werd dan ook zonder veel op- of aanmerkin gen gedecharcheerd. De aandeelhouders bleken veel waardering te hebben voor de nieuwe vorm waarin het jaarverslag is verschenen. De directeur ir Van Kre velen heeft tijdens de vergadering nog een uiteenzetting gegeven over de suiker- voorstellen in Brussel. Gebaseerd op de beruchte moordzaak Baarn schreef Manuel van Loggem het toneelstuk „jeugdproces", waarvan gis teravond een televisie-bewerking was te zien. Vier jonge toneelspelers van het ensemble „Studio" gaven een navrante uitbeelding van dit stuk, dat een ernstige vorm van jeugdcriminaliteit tot onder grond heeft en als zodanig een felle aan klacht is tegen dit moderne exces in on ze samenleving. Het moet de kijkers wel ontsteld hebben met welke rare kron kels de uitbeelde jongeren in hun her sens rondliepen. Jongeren, die een pro duct zijn van een volkomen verkeerd ge- richte opvoeding. En dus is het toneelstuk via een aanklacht tegen de jeugderimia- Iiteit een aanklacht tegen opvoeders die de jongeren hun vrijheid laten misbrui ken. Het verhaal werd over het alge meen op uitstekende wijze gebracht door het viertal jongeren en wel in een dia loog. die realistisch en hard was. echter op sommige momenten te zeer uitgespon nen. Hetgeen des temeer sprak omdat de handeling beperkt was. Juist door deze beperktheid in handeling werden de spe lers voor niet geringe problemen ge plaatst. Zij sloegen er zich echter zo goed doorheen, dat stuk en spel op de kijkers ongetwijfeld diepe indruk hebben ge maakt. 6 Ondanks het feit, dat de weersgesteld heid met ideaal was, ging het stuntvlie- .van de Woensdrechtse instructeurs „Whisky four" toch door. Het werd een belangwekkende reportage over span nende evenementen in de lucht met de T-bird. met welk straaltoestel wij on langs nog een reportagevlucht over Lim burg maakten. Dat met deze charmante kisten knappe stunts in formatievorm kunnen worden gemaakt, hebben de kij kers wel van heel dichtbij kunnen mee- maken. Dat was feilloos vliegen. Onze piloten hebben niet voor niets zo'n voor- treffeliike naam. W. v. B.

de Stem | 1964 | | pagina 5