Gerhard Schroder wordt te eigengereid gevonden BIO KOSMA BLOEMEN BRUID ER HEERST ONBEHAGEN IN DE C.D.U. GEMEENTEBE STUUR KOOS BEWUST VOOR MISSIE Ontwikkeling in bruidsboeketten Tassen voor tieners Ook De Gaulle heeft iets tegen hem Eigen politiek Oppositie PAFIER VOOR UW PEN Bloemen verwelken Honden-mode en Mode-honden J 39.75 6.75 stoffen. 39.75 16.75 fc Ontdek uw natuur"lijke geheim van jeugd en schoonheid. voor de Oostenrijkse en Duitse kinderen naar ons land Jeugdherberg Dwergpoedel DAGBLAD DE STEM VAN APRIL 1961 ME yester, één kant coated kunt u naar eigen keuze zakken - Helanca man- loderne katoenen denim, pantalon een moderne r de lamp gaan staan, zal mijn vriend u een io* ten zien van hem aai ti we zeker, dat wij de- e bedoelen." t onze vreugde bleek ae ïbte Gibson te bedoelen, -eet u ook. waar Clinton •bleven?" vroeg Old Dea (Eigen buitenlandse dienst) Men verklapt geen geheim als men zegt, dat de persoon van Gerhard Schroder, Westduits minister van buitenlandse zaken, noch diens politieke mobiliteit bijzonder sympathiek zijn bij een deel zijner partij, de C.D.U. Toen hij indertijd als opvolger van Heinrich von Brentano overstak van Binnenlandse Zaken naar Buitenlandse Zaken, geschiedde dit niet op de laatste plaats om dat in de C.D.U. een sterk verlan gen leefde, dat de minister van Buitenlandse Zaken een wat zelf standiger positie zou innemen en minder de „zetbaas" van de toen malige bondskanselier Adenauer zou zijn. Hij moest bepaaldelijk minder dan von Brentano de in druk wekken, alleen maar te luis teren naar „his masters Voice". Schroder, wiens vrienden hem anglo filie aanwrijven, (hij was na de capitu latie een der vertrouwensmannen van de Britse bezetting, terwijl hij met een Engelse vrouw getrouwd is), heeft de duidelijk uitgesproken wenk ter harte genomen en begon van meet af een per soonlijke noot in de Duitse buitenlandse politiek te brengen, wat hem bij herha ling in botsing bracht met bondskanse lier Adenauer. Deze beschouwde de bui tenlandse politiek als de alles overheer sende aangelegenheid en zaak van de gehele regering zodat die politiek door de bondskanselier en niet door de minis ter van buitenlandse zaken bepaald zou worden. Dat dit geen eigengereide op vatting van Adenauer was, maar dat deze ook door de leidende politici der Bondsrepubliek werd gedeeld bewijst wel het feit dat Erhard, toen hij na Adenau ers aftreden een nieuw kabinet samen stelde, het nodig vond de gemoederen in de C.D.U. te kalmeren door de verkla ring af te leggen, dat de buitenlandse politiek ook door zijn regering als haar gemeenschappelijke taak zou worden beschouwd, waarvan de richtlijnen door hem de bondskanselier, zouden worden vastgesteld. Of dit inderdaad ook zo is, menen bin nen- en buitenlandse waarnemers hart grondig te kunnen betwijfelen. Bekend is, dat het Frans-Duitse vriendschaps verdrag. waarvoor Adenauer zich bij zonder heeft ingespannen, bij Schroder maar matige waardering heeft gevonden en da', hij praktisch geen pas heeft ver zet, om dit verdrag te doen leven. Er- hard zijnerzijds, door een vasthoudende de Gaulle daartoe gedwongen, heeft ver klaard, dat de regering van de Bonds republiek aan het verdrag zou vasthou den. Maar ook onder Erhard zijn geen bewijzen geleverd, dat het verdrag in derdaad ook overeenkomstig inhoud en bedoeling functioneert. Volgens een inside-information heeft Schroder enige weken geleden een functionaris van Buitenlandse Za.ken, die onder Adenauer een belangrijk aan deel in de technische opstelling en uit werking van het Verdrag zou hebben gehad, afgeschoven naar een positie op Buitenlandse Zaken van meer ad ministratieve aard, terwijl hij in diens zegt, verbreiden Schröders tegenstre vers deze en dergelijke bijzonderheden met de duidelijke bedoeling de kritiek op Schroder te illustreren. GERH. ».vl) SCHRöDER eigengereid plaats een functionaris zou hebben be noemd, die ook weer anglofiel zou zijn en met een Engelse zou zijn getrouwd. Alhoewel dit, als het zo is, nog niets (Advertentie) Op de partijdag in Hannover is duide lijk gebleken, dat in de C.D.U. de oppo sitie tegen Schroder eer toegenomen dan geluwd is. Onlangs is aan deze kritiek ook in het officieuze blad van de Beier se zusterpartij, de C.S.U. uiting gegeven. Speciaal de uit Oost-Duitsland en het Südetenland verdreven Duitse bevolking heeft grote bezwaren tegen de politiek van Schroder. Op zichzelf zou dit artikel niet veel opzien hebben gebaard. Maar nu het in het officieuze C.S.U.-blad stond, welks uitgever de vroegere minister van Landsverdediging èn huidige voorzitter der C.S.U. Franz-Josef Strauss is, heeft het enorme deining gewekt. Temeer, om dat een vertegenwoordiger van de Beier se Landespressestelle verklaarde, zich achter het artikel te stellen, dat ook door Strauss zou worden gedekt. Het veroorzaakte in Bonn plotseling min of meer paniek en er gingen reeds stem men op. die van een regeringscrisis ge waagden Voor gezonde witto tanden... De doeltreffende tandpasta voor het hele gezin! (Advertentie) ,,Het stemt tot vreugde een gemeente bestuur te ontmoeten, dat beseft ook aan een christelijke opdracht te moe ten voldoen". Deze woorden sprak mgr. drs. J. Bluyssen, hulpbisschop van Den Bosch, op de openingsdag van de onlangs in Wijchen (Gld) gehouden Amate-tentoonsteiling. Onder de tegenwoordig rijk geva rieerde scala van missie-activiteiten is de ..Arnate" voor veel Nederlandse katholieken een vertrouwde verschij ning geworden. In de stichting ..Algemene Missie- Actie-Tentoonstelling" stellen een 30- tal missionerende Orden en Congre gaties zich ten doel onder de Nederland se en in het bijzonder de katholieke bevolking meer begrip en liefde te kweken voor de missietaak. Opvallen nu in Wijchen was de ver gaande medewerking van de zijde van het gemeentebestuur, en met name de persoonlijke inzet van de ambtenaren. Welbewust had dit gemeentebestuur zich als wereldlijk gezagsorgaan tot taak gesteld t.o.v. kerk en missie een positieve en persoonlijke bijdrage te se burgemeester mr. M. I. P. G. van leveren. ,,Ik meen", aldus de Wijchen- Thiel, ,,dat deze grote medewerking volledig gedekt wordt door de opvat tingen, die bezig zijn ingang te vin den, óók bij het landsbestuur." Ver gaderingen van het organiserend hoofd comité werden D.v. ten gemeentehuize gehouden, waarbij de burgemeester de voorzittershamer hanteerde. Naast het ideële, voorlichtende werk van Amate, of beter: als natuurlijk ge volg duikt de collecte-bus in allerlei variaties op. De Amate tracht con creet, financieel, resultaat mede te be reiken door middel van een aan de tentoonstelling verbonden fancy-fair. Een vermakelijkheids vorm die een Rijke Roomse" patronaatsgeur om zich heen verspreid heeft. Hiertegen rees ver zet bij het organiserend bestuur te Wijchen. Men wilde dit eigentijdser opzetten. Het gevolg was een indruk wekkende reeks evenementen: een win- terloop (februari), loterij (maart), een zg. Ama-toto van de middenstand, een modeshow, een wielerronde (gewonnen door Nico Lute), kindercircus, dans avonden, populair amusement m.m.w. van gecontracteerde artiesten als W. en W. Alberti, Jan de Cler, Annie Palmen, Peter Oran, enz. De opbrengst steeg dan ook ver uit boven hetgeen men I verwacht had. Maar wat betreft de tentoonstelling, het hoofddoel? Hier lag het aantal be zoekers niet boven het normale peil. Toch had het organiserend bestuur een verantwoorde, overtuigende en moderne propaganda gevoerd (tot en met bedruk te suikerzakjes in cafés). Was de ac- tiviteii van gemeentebestuur en bevol king teveel gericht op rand-evenemen- ten? Of misschien is het toch de vraag of men door middel van een dergelijke tentoonstelling (hoe modern ook) nog het gewenste, en broodnodige, contact met de katholieke, laat staan de Nederlandse bevolking krijgt. Een bereidwilligheid, zoals in veel plaatsen, en in Wijchen tot in de lei dende instanties toe, getoond wordt, is een voortdurende bezinning op het werk van Amate ten volle waard. Jan Landman (Advertentie) ff produits de beaute sui'sses Biokosma bij parfumerie en drogist. Voor de normale en vette huid de Komkommerserie, dag- en nachtcrème f 2,60, tonic en cleansingmilk f 3,30. Voor de droge en gevoelige huid de Rozenserie, dag- en nachtcrème f 3,-, tonic en cleansingmilk f 3,75. Voor zonnebaden: Tibetanl Tanningcreme f3.25, Sonnenmilch f 1,50 - f 3,75 - f6,80, Tanninglotion 2,90 - f 5,50. OPEN BRIEF aan de KONINGIN Ma j esteit, Uw kind en onze prinses trouwt. Wil a.u.b. handelen als moeder, als „onze' vorstin, als „de koningin der Nederland se vaders en moeders en kinderen". In ons „HART" hebben wij Nederlan ders ronduit lak aan constitutionele regle menten en politieke spitsvondigheden en nog veel meer aan machtsusurpatie. Wij zijn nuchter en juist die nuchter heid gebiedt ons ook te zien dat het nu een zaak is geworden van het „Hart' En daar dienen we naar te handelen. Voor het jonge paar, voor u en uw gezin en voor ons allemaal. Als Zijne Excellentie de heer Marij- nen dit niet in kan zien, dan zullen we pogen het hem duidelijk te maken. Zijne Excellentie kan en mag terugtreden en Zijne Excellentie „moet" terugtreden als zou blijken dat ons aller belang dit vraagt: ook als dit „slechts" een zaak van het hart is. Ons „HART" heet thans Irene, dat is vrede. Maar dan ook vrede in de ko ninklijke familie, in het land en in onze harten. Uwe majesteit kan noch mag en MOET allerminst terugtreden. Öok niet al schijnt er een regeling van kracht te willen worden die noch ten aanzien van personen en zaken waarom het gaat, noch ten aanzien van uw huis, noch ten aan zien van de band tussen Nederland en Oranje ideaal kan worden genoemd. Als mocht blijken dat de regering en de Ka mers aanvechtbare inzichten hieromtrent huldigen dienen „zij" terug te treden en met u. Het is nog steeds uwe majesteits rege ring en u bent niet harer regerings-ma- esteit, ook constitutioneel niet. U bent „onze" koningin en wij zijn het gemar tel met „onze" prinses beu. Wilt u alstublieft doen wat uw grote hart u ingeeft, dat is ongetwijfeld het zelfde wat ons hart ons zegt, nl. gaan naar de bruiloft van uw dochter. En nooit, wij bezweren het u, zult u een vreugdevoller verjaardag vieren dan dit jaar. Wil handelen majesteit, zoals Oranje immer handelde, fier en onbevreesd. „Mijn schild ende betrouwen zijt Gij mijn God en Heer". Eens stuurde uw moeder een kruiser- naar Paul Kruger, dat leek zo gevaar lijk. Breng nu uw en ons hart naar Rome. Als moeder zeker en ook als Koningin der Nederlanden, ja juist naar Rome, in vol ornaat. Wees zelf de ambassadeur der Nederlanden. Zelfs al zou Irene, wij we ten en geloven het niet. misschien toch nog hier of daar wat ondoordacht heb ben gehandeld, wij smeken u majesteit, ga. Daar in Rome is geen enkel gevaar, dat zijn hersenschimmen. Leve Oranje, leve Juliana en leve Irene. OOSTERHOUT. E. RAAYMAKERS Mgr. Frenckenstraat 2 P.S. Wij vragen om bijval. Kaarten, brieven en telegrammen naar Soestdijk met het woord „GAAN". Nederlandse vrouwen en mannen, va ders en moeders, zonen en dochters, wer kenden en studerenden, scholen, kloos ters, verenigingen en particulieren, maak er een volksstemming van ten gunste van heel het Oranjehuis. „GAAN" betekent: „Majesteit, ga naar Rome". En op 29 en 30 april de vlaggen uit als nooit tevoren. En een reuzencadeau voor de prinses, bijv. een rustig vakantiehuis in „het Hart van Nederland". Noem het ..Vrede- of Ireneoord". Daar kan ze ko men als ze thuis is met de Irene-brigade op wacht. Zij weet wat vechten voor de ..vrijheid" betekent. Voorwaarts voor de jonge bruid. Ofschoon huwelijksceremonieën en -gebruiken, lüaarbij ook speciale bruids- en bruidegomskleding hoort, al zo oud zijn als de beschavingis onze witte bruid van vandaag een wezenlijk eigentijdse Armboeket uit Frankrijk op tentoonstelling van Fleurop-lnterflo- ra: orchideeën en rozen met exotisch blad en sier gras. De vroeger zo ingetogen bruid schreed ernstig en waardig voort, het licht gebogen hoofd, getooid met een mirtekransje, een ruiker van sym- verschijningzonder folkloristisch verleden, zonder traditie. Pas omstreeks de eeuwwisseling kwam de witte bruid met sluier en boeket in de mode; een modedie echter al veel veranderingen onderging. bij de lange japon met lange sluier past het „armboeket" dat naar En gelse gewoonte in de arm wordt ge dragen en waarvan de bloemen naar beneden vallen. Toen onze grootmoeders de bruid waren, hadden zij smetteloos witte boeketten; toen onze moeders trouw den begon zich aarzelend een rood roosje in het boeket te verstoppen. Momenteel is elke bloem, van welke kleur ook, geschikt voor het bruids boeket op voorwaarde dat het geheel bij de bruid zal passen. Deze bloementooi is een belangrijk modisch attribuut geworden, de fi nishing touch van haar verschijning, de blikvanger op de trouwfoto; op de bloemist rust de taak aan deze verwachtingen te voldoen Elk afgesneden steeltje wordt om wonden me een watje dat in crysal- water is gedoopt en daarna afgeslo ten met caout-chouc. zodat de bloe men verwonderlijk lang fris zullen blijven. Er wordt momenteel veel gebruik gemaakt van exotische blad soorten in het boeket Verder is er smaak en binderskunst nodig om het pronkstuk te verwezenlijken. Soms verdeelt de bruid aan het eind van de dag de bloemen uit het boeket onder de gasten; maar menig jong mevrouwtje kan er geen afstand van doen en zij hangt het te drogen Jarenlang wordt het in een doos be waard om nu en dan (bv. bij de schoonmaak) opeens sentimentele her inneringen op te roepen. Behalve door de fotograaf kan het boeket ook vereeuwigd worden door een schilder waarna het levenslang een geliefd stilleven aan de wand zal zijn. Om de grote gestrengheid aan de wetten van het bruidsboeket te ont nemen, willen wij u vertellen van een allerbekoorlijkst boeket, gemaakt door de bruid zelf. Het jonge paar zou trouwen op oudejaarsdag bij een bevriende pas toor in een Italiaans-Zwitsers berg dorp. „Ik zorg voor de bloemen", had hij de bruidegom geschreven. Twee dagen voor het huwelijk arri veerden paar en familie; 200 witte anjers uit Ventimiglia stonden klaar voor de kerkversiering, dit waren de bloemen waarvoor de pastoo' had ge zorgd, niet voor het boeket zoals de bruidegom had begrepen. Spoorslags reed de jongeman naar de dichtstbij zijnde stad, maar met het oog op de feestdagen waren alle Italianen naar hun vaderland en de weinige geopen de winkels namen geen bestelling aan. Toen redde de bruid haar ver slagen bruidegom, kocht wa roze ro zen in een winkel, witte brem in de andere, plukte enkele ranken wilde klimop en bond haar zelfgemaakt boeket met de satijnen linten van haar nieuwe peignoir samen. Het dorp sprak nog maanden over het mooiste boeket dat er ooit gezien was en de jonge vrouw bewaart het in een blauw-met-gouden doos. Handboeket van rozen, ranonkels blauwe druifjes en gerbera. bolische bloemen in de hand: wit voor de onschuld De bruid van van daag is niet minder ernstig maar toont zich levendiger en blijkt ook praktischer te zijn: dikwijls kiest zij haar bruidsjapon met de gedachte dat er straks nog iets anders van gemaakt zal kunnen worden. Zij draagt een diadeem, een kapje of gekleurde bloemen in het haar en het bruidsboeket is een kleurig stil leven van haar favoriete bloemen. Op de ochtend van de grote dag komt de bruidegom met het boeket zijn entree maken in het huis van zijn uitverkorene. Hij heeft met de bloemist overlegd hoe dit belangrijk onderdeel van de verschijning van de bruid moest worden. Maar tien tegen één is hij niet zo maar op deze romantische missie uitgetrok ken; het bruidje heeft hem goed op het hart gedrukt welke bloemen, wel ke kleuren en welke vorm aan het boeket moeten gegeven worden. Het hoort immers gekozen te worden in harmonie met het type van de bruid (tot zover kan de aanstaande echt genoot het nog alleen af), maar ook passend bij haar toilet en daar heeft hij nog niets van gezien. Bij de korte japon met korte sluier hoort het zogenaamd „handboeket" dat in de hand wordt gedragen. Maar Tegen prachtig begoniablad een hart van viooltjes van waaruit o.a. anjelieren ontspringen. Een liefderijk onthaal in een nor maal goed, en degelijk gezin Dat wil men de Duitse en Oostenrijkse pleeg kinderen in ons land bieden. In de maanden juli en augustus zullen weer talrijke kinderen te gast zijn in ons land. In de Oostenrijkse en Duitse samen leving zijn thans miljoenen vluchte lingen opgenomen. De meeste van hen hebben in hun nieuwe vaderland een passende werkkring gevonden Maai er zijn er nog vele die kampen met aanpassing aan de nieuwe wereld, an dere levensgewoonten. Hun bestaanszekerheid is door vele maatregelen op sociaal terrein veilig gesteld. Toch blijven zij zich vreem delingen" voelen. Dit heeft gevolgen voor de kinderen. De tijd dat de vluchtelingen zich elementaire levens behoeften moesten ontzeggen is voor bij. Voedsel en kleding is er meestal genoeg. De katholieke Stichting „Mensen in nood" te Den Bosch organiseert dit jaar, evenals voorgaande iaren. weer enkele kindertransporten naar ons land. De kinderen afkomstig uit het Roergebied (dit betreft in hoofdzaak kinderen van Poolse vluchtelingen) komen in de maand augustus naar ons land Van eind juni tot begin augustus kunnen de kinderen uit het Salzgittergebied worden opgenomen. De zon schijnt. Vakantieplannen spelen door ons hoofd De stichting Nederlandse Jeugdherberg Centrale heeft de balans opgemaakt voor het nieuwe seizoen. En men heeft hoge verwachtingen voor zomer 1964. Alle voortekenen wijzen erop. zo zegt de stichting, dat 1964 voor de Neder landse Jeugdherberg Centrale druk gaat worden. Na het recordaantal nieuwe inschrijvingen van vorig jaar zet deze opgaande lijn zich onver minderd voort. Vergelijkende cijfers geven een stijging van ruim 1? pro cent te zien. Het aantal overnachtin gen, dat vorig jaar voor het eerst sedert de oprichting van de NJHC de 500.000 overtrof, vertoont hetzelfde beeld, nl. ruim 70 proeent. De be langstelling gaat dit jaar voorname lijk uit naar reizen naar Oostenrijk en Engeland, alsmede naar de inter nationale rally in Spanje. De jongste tieners die zo pas „in de rij" zijn gekomen, hebben opnieuw de schoudertas ontdekt. Het korfje dat onze meisjes enkele jaren zo trouw begeleid heeft als het mandje aan de arm van Jantje, lieeft afgedaan. Dié meisjes zijn intussen dan ook al twens geworden en de opvolgsters willen iets nieuws dat is er dan ook. Links de stevig leren schoudertas van groot, rechthoekig model, geslo ten met klep en twee riempjes met gesp. Plaats genoeg voor alle moge lijke spulletjes en (op de klep) plaats genoeg voor een hele rits namen van fans! Rechts de tas van de nog steeds ge wilde Schotse ruit. De textiel met rubber kan tegen een stootje en de tas is verrukkelijk voor alledag 'te ge bruiken, maar ook als reistas en zelfs als badtas, waarbij de aparte voorzak dient voor zaakjes die niet nat mogen worden. Nu wil onze teenager ook wel een handtas hebben om mee „uit" te gaan. Keuze genoeg zowel in het duurder als goedkoper genre. Van echt rundleder zijn de vlotte maar exclu sieve modellen, die dikwijls met za delsteken zijn gegarneerd en een fan tasiehandvat hebben. Voor de liefhebsters zijn er de nieu we modellen te vinden onder de be kende Marokkaanse tassen Ze zijn geïnspireerd op heel oude vazen, met geschilderde antieke figuren. Naast de echt zomerse tassen van raffia zijn er ook exemplaren van fleurig bedrukte katoen, die aller aardigst staan bij een luchtig zomer jurkje. Maar, de kleuren zullen niet altijd harmoniëren met èlk japonne tje en de kans is dus groot dat het zal worden: een extra tas, voor een extra keertje. Tijgerlelies, rozenknoppen en sca- biosa zijn in het bruidsboeket te zien. De ambtenaar van de afdeling hondenbelasting van Frankfort de stad die thans bijna 700.000 in- xooners telt luistert met enige verbazing naar de vraag van zijn bezoeker en antwoordt dan: „In 1950 werd in Frankfort voor ruim 20.000 honden hondenbelasting be taald. In 1964 houden nog maar 15.000 burgers een hond". Is de „trouwste vriend van de mens" tot uitsterven gedoemd? Moet de burger alle welvaart ten spijt als gevolg van de veranderde levensomstandigheden afzien van het houden van een hond? Waar een hond niet als waak hond, bij de politiede douane of als blinden-geleidehond gehouden wordt, is het houden afhankelijk van vele doelmatigheidsfactoren. Past de hond in de tooning of de wagen, is er een tuin, houden de kinderen van een hond. is er ie mand in het gezin bereid om voor hem te zorgen, hem geregeld uit te laten en met hem te gaan wande len? Pogingen om op een ander huisdier over te schakelen, om vo gels, vissen, schildpadden of ham sters te houden, worden meestal na enige tijd opgegeven. Toch bestaat er nog altijd een hondenmode, respectievelijk mode honden. Men geeft thans de voor keur aan de goedmoedige boxer en aan de poedel. De gladharige fox- terrier en de Schotse terrier zijn er bijna geheel uit. Alleen teckels en de langorige spaniël weten zich nog te handhaven. De hond, die in de grote flatgebouwen der moderne steden wordt gehouden moet klein van stuk zijnniet te veel ruimte nodig hebben en graag aan de lijn gaan. Daarom komt men ook steeds minder herdershonden in de steden tegen. Een dwergpoedel van de soort, die Maria Callas in haar armen pleegt te dragen past in iedere wo ning en „doet het bovendien goed" Vandaar dat er grote vraag is naar dwergpoedels. Dit kleine sierlijke beestje kan echter niet meer ivor- den vergeleken met de grote poe del waarmede eens in Frankfort Arthur Schopenhauer, de beroemde filosoof, dagelijks bij bakker en sla ger boodschappen ging doen of met de poedel die Richard Wagner mee nam naar de schouwburg om daar uit eventuele verandering van de snoetuitdrukkingvan zijn lieve ling de uitwerking van zijn muziek op het beest af te lezen. Al deze poedels, ook die waar voor Beethoven een elegie compo neerde, of die bij Goethe in het studeervertrek van Faust ligt dan wel de poedel Rufus in wiens bij zijn Churchill zijn redevoeringen instudeerde, de poedel Niko die door Thomas Mann vanwege zijn grote schranderheid werd geprezen waren reuzen vergeleken met de huidige dwergpoedels De mens schijnt een tveg te hebben gevon den om onder de veranderde le vensomstandigheden toch een huis dier te kunnen houden en wel door er dwergvariëteiten van te fokken. Iets waar veel fokkers zich thans mee bezighouden. De ervaring heeft trouwens geleerd dat vele honden rassen die bijna uitgestorven leken in een bepaald tijdritme weer te rugkeren zij het vandaag de dag dan in verkleinde maar wel bij na dezelfde vorm. Italiaans mode] in echt rundleder met fraai bamboehcngsel. Gestreepte Boussac-stof met me daillon voor de met leer afge werkte zomertas.

de Stem | 1964 | | pagina 13