[SPORT SPECIALE RITTEN ZORGEN VOOR STRAFPUNTEN OOSTENRIJKS DAV TEAM ^ie zal MAX SCHMELING in Duitsland opvolgen? altijd al de sigaar voor moderne mannen 16 ct JTO Wij moeten niet offensief maar defensief spelen" Zürich geeft Real goed partij maar verliest: 1-2 De echte strijd is nu zo goed als gestreden )AG! Rallye-karavaan j Voorbereiding I wordt uitgedund van tennisteam Real Madrid klopt Zürich EX-PSVer IN ZWE TEAM? er ie de tlEISJES inceville Ongekend Sjoukje breekt snelheidsrecord Winstpunt Hockeyinterland in Breda DAMES B-TEAM TEGEN BELGIE Nationale estafetles bij Sprint in Breda Inter-Borussia komt niet op t.v. VOLLEYBAL Militairen baas over BELGIE MARKTEN PERLAS Martinez Armzalig Successen Kandidaten WATERSTANDEN fir ?,aub 165 (-1); Kochem 11 DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 23 APRIL 1964 11 kan leer ige- het sen- a in ten; ïeel ens ijde aan jwe >ver laar 84* N. TELEFOON 30450 atrappend. ik zal hem. •baron! Als hij mij on- ogen komt..." it moment ging de bel ogenblik later werd een ïende baron Bluff bin ten... 5 René Bongrano, de goedmoedige directeur van de Automobile Club d'Alsace, had hartelijk gelachen. Met 70 km per uur de Col de Fou- chy op, de beste mop sinds jaren... Nog nooit had iemand op die route Joffre bij Straatsburg, 7900 meter lang een dergelijk gemiddelde ook maar benaderd. En nu wilde „ami" Piet Nortier voor de hele rallyekaravaan dat onmogelijke moyenne verplicht stellen. Zoals bijna altijd in Frankrijk, Nor- tier kreeg zün zin. De wegen naar de top zouden worden afgesloten, zodat de tulpenrallyedeelnemers zouden kunnen pogen liet onmogelijke te verwezenlij ken. Woensdagmorgen in alle vroegte lachte monsieur Bongrano niet meer. Vier snelle mannen hadden dankzij on gelooflijke stuurmanskunst de 70-km- greiis zelfs overschreden. Donald Morley met zijn vuurrode Austin Healey, de grijze Porsche van Berndt Jansson, het venijnige Cooper- tje van de Belg Vernaeven en de mach tige Ford Falcon van Herni Geder. Voor de andere 110 rijders, die toen nog in de strijd waren betekende die etappe en dat was de opzet tijdstrafpunten, zelfs voor Ben Pon, die met zijn Por sche GTS slipte, een kwart minuut verspeelde en in deze etappe, waarin elke fout direct werd afgestraft, juist vier seconden tekort kwam. Ongekende taferelen speelden zich af. „Wij konden bij de roodgloeiende schijfremmen bijna lezen" was het en thousiaste commentaar van controle chef Hoogendijk. Een Zweedse Volvorijder had in het bochtige traject zelfs veel te veel van zijn remmen moeten vragen. Kleine vlam metjes kringelden uit de carrosserie om hoog, een ijverige gendarme schoot toe met 'n schuimblusser. „Niet doen, klonk het in een Zweeds-Franse mengeling van woorden, als we rijden dooft het weer vanzelf... Henri Greder met zijn ogenschijnlijk nauwelijks hanteerbare Ford. Falcon was de snelste. Maar liefst 24 seconden hield de Fransman, die tot een recordgemid delde van 74.4 km per uur kwam, over. Het was geen strafpuntenregen meer waarvoor die speciale etappe zorgde, het was een ware strafpuntenlawine. Maar ook de „normale" trajecten, al zullen heel wat rijders dat woord nau- welijks nog willen horen, waar 60 km per uur voldoende was, leverden grote moeilijkheden op. Alleen al bij de tijd- controle van Wilier sur Thur, kort voordat Nortiers legioen Frankrijk ver liet en de Duitse grens overschreed, kwamen 43 combinaties te laat binnen. Eén winstpunt hadden de rallye rijders woensdagnacht gehad. De stort buien, die in oostelijk-België de tulpen- rallye-karavaan vaak teisterden, be hoorden toen de eerste sterrit-nacht be gon tot het verleden. Het weer werd mooi, maar de 128 equipes zes combinaties, waarbij de Nederlandse Peugeot-rijders Wim Vis ser Ton van der Kooy, staakten al voor de duisternis de strijd hebben er nauwelijks iets van gemerkt. De wegen en meer nog de weggetjes, die Piet Nortier ditmaal voor zijn deelnemers had gereserveerd, lieten de rijders er gewoon geen tijd voor. Nauwelijks hadden de eerste rijders Sarrebourg achter zich gelaten of de strafpuntenregen begon. Maar niet al leen de rijders, op wier gezicht de ver moeidheid langzamerhand zich begint af te tekenen, zagen zich voor proble men gesteld, ook de officials kregen hun moeilijkheden. De speciale etappe van de Col-du-Donon, de eerste van de rallye, werd er het slachtoffer van. De altijd zo nauwkeurige tijdwaarnemings apparaten raakten even van slag, waar door de tijden in deze bijna 18 km lange etappe op enkele punten niet ge heel betrouwbaar bleken. De wedstrijd leiding besloot daarop de gehele etappe te laten vervallen. De klassementsproef, die vandaag als laatste, bü het Belgische Brecht zou moeten worden afgelegd, zal eveneens niet doorgaan, aangezien de autoriteiten er geen vergunning voor hebben gege ven. Wereldkampioene Sjoukje Dijkstra heeft in de V.S. onverwacht een Snel heidsrecord gebroken door binnen vijftig minuten van de plaats Orange in New Jersey naar het vliegveld Idlewild bij New York te rijden, zodat ze haar vlieg tuig naar Engeland, waar ze moest optre den. nog juist kon halen. Met collega-wereldkampioen Manfred Schnelldorfer trad zij in een ijsshow op ten bate van het kinderziekenhuis in Orange. Sjoukje voerde ook een kür uit samen met Schnelldorfer, „maar dat doen we alleen maar voor de grap. We hebben ook in Berlijn al samen gereden", ver telde zij in de pauze. Aan het programma werd door nog een wereldkampioene meegewerkt, nl. door de grote voorgangster van Sjoukje Carol Heiss, die voor het commentaar bij de televisieuitzending van de demonstra tie zal zorgen. Direct na haar tweede op treden, rende Sjoukje met haar schaatsen aan de ijshal uit, om met politie-eskorte in recordtempo naar het vliegveld te rij den. De Oostenrijkse davis-cup tennissers die op 1, 2 en 3 mei in Birmingham te gen Groot-Brittannië uitkomen zullen vrijdag, zaterdag en zondag op de hanen van het Haagse tennispark „Hanenburg" een oefenwedstrijd spelen tegen het Ne derlandse davis-cupteam. Voor deze ontmoeting, die voor Ne derland een voorbereiding is op de da vis-cup wedstrijd tegen Hongarije op 1, 2 en 3 mei in Scheveningen, zijn drie Oostenrijkers aangewezen: Ernst Blanke, P. Pokonorky en de Wener Detlef Herdy. Deze spelers bevinden zich reeds 'n week in een Weens trainingskamp dat onder leiding staat van de Amerikaan Jack Frost. Het drietal zal samen met de lei der Kurt Schwedenwem, vandaag naar Den Haag vliegen. Aanvankelijk zou ook kampioen dr. Norbert Klatil meekomen, maar deze trok zich plotseling terug, zo dat het team uit slechts drie spelers be staat. Het ligt in de bedoeling dat alle vier spelers een single zullen spelen. Het zal van de ontmoeting tegen Nederland af hangen, welke Oostenrijkers tegen Groot-Brittannië zullen uitkomen. De Hongaarse tennisploeg, die op 1, 2 en 3 mei te Scheveningen zal uitkomen tegen Nederland in de eerste ronde van het toernooi om de davis-cup (Europese zone) bestaat uit Istvan Gulyas, Andras Szikszay, Attila Korpas en Ferenc Ko- maroni. Het aanstaande weekeinde spe- (Advertentie) Het aantal deelnemers aan sporttoto nr. 34 voor het afgelopen weekeinde was 531.350. Voor prijzen kwam beschikbaar een bedrag van 231.415. De eerste prys van 112.611,16 wordt door drie win naars gedeeld, die ieder bruto 37.537 zullen ontvangen. Voor de 2e prijs van 61.424,26 komen 65 personen in aan merking. Zij krijgen ieder netto 945 De extra prijs van toto nr. 33, die is blijven staan omdat er meer dan tien ge lijke spelen waren, werd bij de sporttoto van deze week gevoegd. Het totaal van 57.379,58 wordt onder 44 deelnemers ver deeld. Zij ontvangen elk bruto 1.305. len de Hongaren in Praag een oefen wedstrijd tegen een Tsjechische selectie- ploeg, waarna zij begin volgende week van Praag naar Nederland reizen. Op de foto: Het Oostenrijkse team v.l.n.r. Herdy, Pokorney, dr. Klatil, (die nu onverwacht thuis blijf) Blanke, Schultheiss en trainer Frost. Het Nederlandse dames hockey b- team, dat zaterdag 25 april in Breda tegen België-B zal uitkomen, is als volgt samengesteld: Doel: Jose Stoots (Racing), achter: Hanneke Mloolenburgh (BDHC) en Trinet Huender (Keep Fit), midden: Anke Dienske (Deventer), Truus Terloop (SGHC) en Mar joke Houtkoper (BDHC), voor: Martien van Rappard (Rood Wit), Jeske de Pater (FIT), Nel Westdijk (BDHC), Emilie Hoogeveen (BDHC) en Conny Heynis (Amsterdam). De Bredase atletiekvereniging „Sprint" organiseert z.ondag 26 april nationale estafettes. Drieëntwintig verenigingen, met in totaal achthonderd atleten, nemen eraan deel. De drie verenigingen die hun titel verdedigen zijn: Minerva (he ren), Celebes (dames) en ACE (junio ren). De wedstrijden worden vanzelf sprekend gehouden op het terrein van „Sprint" en daar zal o.a. ook de tech nische commissie van de KNAU aan wezig zijn. Ook als Anders Svensson, een der 16 spelers die zijn genomineerd voor de interland Nederland-Zweden van woens dag, niet zal worden opgesteld, kan hij van waarde voor de Zweedse ploeg zijn. Svensson lid van Oeregryte in Goten- burg, is de Zweed die het best bekend is met het Nederlandse voetbal. Vorig jaar is hij naar Zweden teruggekeerd, na vijf jaar te hebben gespeeld bij P.S.V. Nog steeds leest Svensson de Neder landse kranten en hij volgt het wel en wee van de Nederlandse topspelers op de voet. Svensson zal trainer Torsten Lindberg en leider Lennart Nyman uitvoerig in lichten over de Nederlanders en hun spel. ,,Ik heb Lindberg horen zeggen dat Zweden offensief zal spelen tegen Neder land. Dat is de verkeerde manier om te winnen. Het is spelen met vuur. We moeten defensief spelen, om ons niet door snelle Nederlandse doorbraken te laten verrassen. Dit zal ik Lindberg en anderen met klem voorhouden. Als ze naar me luisteren, zullen we stellig winnen", aldus Svensson. Zweden zal het overigens zonder zijn beste speler moeten stellen. Linksbinnen Harrby Bild, die tot de beste speler van het afgelopen Zweedse seizoen is uitge roepen, liep twee weken geleden in een competitiewedstrijd een knieblessure op. Na een competitiewedstrijd van zondag kreeg hij zo veel last van die blessure dat thans het besluit is gevallen dat hij niet tegen Nederland kan worden opge steld. WIM DU BOIS heeft in de wielercompetitie van een Bel gisch blad (inzet een auto) de leiding overgenomen van Crul. Hij heeft nu twee punten voor sprong. Aardig is het te weten dat Wim dit seizoen al zeven overwinningen behaalde. Vorig jaar waren er dat. .drieëndertig! En dat allemaal na schooltijd en op vrije dagen, want Wim stu deert hard voor zijn H.B.S.-di- ploma. THEO VERSCHUUREN, Peter Post, Rik van Steenbergen, Palle Lykke, Leo Pr.oost, Romain de Loof en vele andere bekenden, nemen op maandag 15 juni deel aan een wedstrijd in St.-Jansteen. Het gaat hier om de wielerzes- daagse van de Stichting Euro sport. In St.-Jansteen organiseert ,,De Sporters" de vijfde dag en er wordt gereden in de avond uren op een prima verlicht par cours. COR SCHUURING werd in Ba den-Baden derde in een wed strijd over 98 kilometer. De Duitser Ernst Streng legde be slag op de eerste plaats. LEO SEBRECHTS finishte als tweede in de wegwedstrijd Hoei- laart-Diest-Hoeilaart voor profs. Willy Monty (B) bleek de rapste en de sterkste want hij kwam aan met een voorsprong van ruim een minuut. W.V. BREDA heeft de pro grammaboekjes voor de Oranje ronde in een keurig ,,pak gesto ken". De leerlingen van St.Olaf (school voor de detailhandel) hebben zich belast met de ver koop ervan. WAGENBERG heeft ook een course op Koninginnedag. Men is al verzekerd van goede rijders. Er wordt vroeg gestart want de nieuwelingen beginnen om kwart voor negen. Zodoende is men tegen het middaguur afgewerkt. FC Zürich dreigde een afschuwelijke nederlaag tegemoet te gaan. Negenen- twintigduizend Zwitsers schreeuwden zich de kelen schor, maar het was alsof hierdoor alleen Real Madrid geïnspireerd werd, want de Spanjaarden goochelden op verbluffende wijze. Zo begon de eerste wedstrijd tusen deze twee ploegen in de halve finale om de Europacup. Zo begon echter de tweede helft niet. De rollen wa ren toen min of meer omgedraaid en Zü rich gaf op knappe manier partij. Het werd uiteindelijk 12, doch het Zwitser se team verdiende heslist een gelijkspel. Di Stefano, Gento en Puskas demon streerden al direct hoe Real Madrid kan voetballen. Intelligent, razendsnel en be- heersit Na een kwartier kwam back Pachin mee opgerukt en hij lanceerde een voorzet die aanleiding werd tot de openingstreffer. Kuhn liet Di Stefano te veel vrijheid en met een kopbal sloeg deze veteraan de debuterende Eichen- berger (overigens een doelman met capa citeiten). Een onhoudbaar schot van Zoc- co, in de zesentwintigste minuut, toen de Zwitserse defensie in zijn geheel faalde, betekende 0—2. Zürich kwam er amper aan te pas al lanceerde men aardige aan vallen. Ze hadden echter weinig te be tekenen en verbleekten bij het fantasti sche spel der Spanjaarden, die zich een show konden veroorloven. Tot ieders ver bazing sloeg Zürich na rust geweldig te rug. Vooral Martinelli en Brizzi schoten als flitsen door een steeds wankeler wor dend 'Spaans defensieblok. Santamaria moest de bal uit een leeg doel trappen (Van onze radio- en televisieredacteur) Naar wij van de woordvoerder van de N.T.S. vernemen zal de op 29 april te spelen halve finale Inter-Borussia niet op de Nederlandse televisieschermen worden uitgezonden. De KNVB heeft definitief zijn toe stemming geweigerd omdat op dezelfde avond de interland Nederland-Zweden wordt gespeeld. Wat deze laatstgenoem de wedstrijd betreft is het nog een groot vfa-agteken of er een rechtstreekse T.V. reportage van mag worden gege ven. De kaartverkoop verloopt redelijk maar er moeten nog zeer veel plaatsen worden verkocht voor het stadion vol is. De N.T.S. verwacht daarom van de K.N.V.B. voor maandag nog geen gun stige beslissing. en Zwitserse schoten vlogen net naast oi over. Het verdiende tegenpunt kwam in de zesentwintigste minuut. Brizzi was na een vrije trap listig vrij gelopen en scoorde, 1—2. Zürich begon nog feller, nog enthousiaster en het geheel vormde een bekerwedstrijd van het beste soort. Sportief en goed voetbal Real diende goed uit te kijken met deze actieve kna pen die echter niet verder dan 12 kwa men al zijn ze diverse malen akelig dicht bij een gelijkspel geweest. (Van onze sportredactie) Het Nederlands militair volleybalteam heeft woensdagavond in de Bredase See- ligkazerne met duidelijk verschil gewon nen van België. De drie sets werden een Nederlandse aangelegenheid: 157 (12 min.), 15—1 (7 min.), 15—11 (21 min.). De Belgen vormden dus geen waardige tegenstander, maar ze kunnen een excuus aanvoeren. Het is in hun land met de volleybalsport niet zo best gesteld als hier Daarom speelden er bij onze zuider buren enkele oudjes mee, d.w.z. volley ballers die "ouder waren dan dertig jaar. In het Nederlandse team vielen vooral J. Oosterbaan en W Ferjé op. Er zal een derde wedstrijd moeten wor den gespeeld tussen Sporting Lissabon en Lyon. De tweede wedstrijd om de Europese Beker voor bekerwinnaars tussen beide ploegen, die in Lissabon werd gespeeld, eindigde in een gelijkspel: 11. De Fran sen hadden bij de rust de leiding door een doelpunt van Comin, maar de Portugezen kwamen op gelijke voet in de 50e minuut van de wedstrijd toen Geo een strafschop inschoot. De eerste wedstrijd, die in Lyon werd gespeeld, eindigde eveneens in een ge lijkspel: 00. De derde wedstrijd zal hoogstwaar schijnlijk in Tarragona worden gespeeld. ,,Kort maar hevig"; met die woorden met Porsche, Jiilien Vernaeve was d a 16e tulpenrallye, die sportief een groot succes belooft te gaan worden, ten doop gehouden. De organisatoren hebben gelijk gekregen. Woensdag laat in de middag van 2788 km was ruim de helft (1466 km) afgelegd hadden al 24 van de dins dagmorgen 134 gestarte equipes de strijd moeten staken. Voor acht Nederlanders was op dat moment het einde al geko men. Eén troost heeft de gedecimeerde karavaan: de echte strijd is vrijwel ge streden, ondanks de drie speciale etap pes met een totale lengte van 27 km die nog moeten worden afgelegd en on danks de drie resterende klassements proeven. (Belg) met Morris Cooper, Henri Greder (Frankr.) Ford Falcon, Timo Makinen (Finl.) met Morris Cooper en Kurt Pfnier (Did.) DKW. Evenals vorig jaar worden de kansen van Henri Greder en Martial Delalande het hoogst gesteld. Maar of de blauwe Ford Falcon inderdaad gaat triomferen blijft toch nog een open vraag. Pas vrijdag in de morgenuren zal de reken kamer van de RAC West na driekwart etmaal cijferwerk de vraag als eerste kunnen beantwoorden. De rijders die donderdag arriveren liggen dan nog misschien op een oor. Het gevecht is dus bijna geleverd, de klassering vrijwel gevormd, de inge wikkelde berekeningen die nodig zijn om het eindklassement de prestaties van de rijders moeten worden vergeleken met die van een groot aantal andere equipes vast te stellen, maken dat desondanks elke prognose ten aanzien van de einduitslag gevaarlijk, zo niet vrijwel onmogelijk blijft. Wel is men het er vrijwel over eens dat de triomfater uit zeven combinaties te voorschijn moet komen. Deze zeven equipes zijn: Donald en Erie Morley (G.B.) Austin Healey, Ben Pon (Ned.) Porsche GTS, Berndt Jansson (Zweden) een voortreffelijke, lichte en geurige Senoritas maakt sublieme Senoritas voor de moderne mannen van vandaag.' - MARTINEZ... nog altijd even geurig en voortreffelijk als vroeger. Martinez is een fijnproevers-serie van 14 tot 35 cent. Zo heerlijk licht, zo rijk van geur, zo fantastisch fijn! BIJNA 150 JAAR FABRIKANTEN VAN LICHTE, GEURIGE EN FUNE SIGAREN! (Van onze sportcorrespondent) Komt er in het beroepsboksen in Duitsland weer wat meer teke ning. Men is geneigd deze vraag te stellen als men ziet dat er op de wereldranglijst van het jaar 1963, die door het Amerikaanse boks- tijdschrift „The Ring" werd opge steld, meteen vier Duitse boksers vermeld staan: de vedergewicht Willi Quator op de zevende plaats; de Europese kampioen lichtge wicht, Conny Rudhoff, op de tien de plaats; de beste Duitse half- zwaargewicht, Gustav Scholz, als negende in deze reeks en in het zwaargewicht op de zesde plaats en tegelijk beste Europeaan: Karl Mildenberger. het boksen in Duitsland voor een paar mogens heeft om een perfecte zwaarge- Vrienden van de Duitse bokssport zul len deze vleiende mededeling in een ge waardeerd vaktijdschrift waarschijnlijk met een vermoeide glimlach beantwoor den. In vergelijking met de ..gouden dertiger jaren", toen Duitse boksers op een gegeven ogenblik kampioen waren in vier van de acht gewichtsklassen en er ook nog in slaagden zelfs in Ameri kaanse ringen beslag op de eerste plaats te leggen, is de tegenwoordige balans maar armzalig. Tegenwoordig hebben er in totaal nog maar slechts tachtig Duitse boksers een licensie en met inbegrip van de vier op de ranglijst van „The Ring" is er Gustav Scholz uitgezonderd geeneen die uitsluitend van de bokssport kan leven. De achteruitgang van de Duitse boks sport is zonneklaar, maar hieraan moet worden toegevoegd dat dit geenszins een exclusief Duits probleem is Over de gehele wereld maakt het beroepsboksen een crisis door. Na de tweede wereldoorlog beleefde jaren wel een renaissance. Hier werd weer eens het feit duidelijk dat het land bepaald niet arm aan talenten was; vooral niet in de zwaardere klassen. Hein ten Hoff en Heinz Neuhaus, beiden zwaargewichten, en later Gustav Scholz en Erich Schöppner in het midden- en halfzwaargewicht, werden Europese kampioenen. Het interesse van het pu bliek werd echter allengs kleiner nadat de meeste Duitse boksers verloren van Amerikaanse tegenstanders, die aan de andere kant van de oceaan reeds lang tot de tweede garnituur behoorden. Men had dus de nieuwe sterren overschat en ook de boksers zelf gaven er de brui aan; diversen van hen omdat zij niet voldoende liefhebberij opbrachten om de harde training en een sportieve levens stijl vol te houden en zij ook in het bok sen alleen maar een kans gezien meen den te hebben om snel rijk te worden. Anderen, zoals ten Hoff en Neuhaus, had den voordat ze beroepsboksers werden wat hun conditie betreft al te veel aan substantie en vechtcapaciteit ingeboet. Het werkelijke tuig voor een wereld kampioen had eigenlijk alleen maar Gus tav (Bubi) Scholz, die na Max Schme ling zeker wel de beste bokser van Duitsland is en hem eveneens wat zijn financiële successen betreft op de voet volgde. Scholz wilde echter geen risico nemen en hij stelde financiële voor waarden, waarop de Amerikaanse ma nagers niet wensten in te gaan. Als eige naar van twee schoonheidssalons en als tijdelijke schlagerzanger en toneelspeler zijn zijn commerciële ambities minstens even zo groot als zijn sportieve. Hij had het eenvoudig niet nodig en een „hon gerige fighter" is hij zeker niet. Toen het vorige jaar de toenmalige wereld kampioen halfzwaargewicht, Harold Johnson, in Berlijn zijn titel tegen de intussen zwaarder geworden Bubi Scholz verdedigde, had Bubi zijn hoogtepunt al overschreden. Hij verloor op punten en toch was het pas de tweede nederlaag in zijn opmerkelijke boksersloonbaan. Conny Rudhoff en Willy Quatuor zijn weliswaar van Europees formaat, maar of zij in de Amerikaanse ring: successen kunnen boeken moet betwijfeld worden Tenslotte is er Karl Mildenberger, die behalve uitstekende fysieke kwaliteiten wat grootte en gewicht betreft alle ver- wicht te zijn. Hij verpersoonlijkt een ideale combi natie van technische kwaliteiten en vechtcapaciteiten en is bovendien voor zijn lichaamsgewicht uitermate snel. Na zijn k.o.-overwinning in de derde ronde tegen de Amerikaanse bokser van we reldrang, Billy Daniels, waarbij hij ook bewijzen gaf van zijn grote stootkracht, kon men in de sportbladen diverse ma len het woord „een nieuwe Schmeling" lezen. Het zuivere vechtersformaat van een Schmeling heeft Mildenberger on getwijfeld, maar zijn persoonlijkheid als bokser evenaart hij niet. Wanneer het gevecht met ex-wereldkampioen Floyd Patterson, waarvan momenteel sprake is, inderdaad tot stand komt, dan zou den op hetzelfde moment alle Ameri kaanse- ringen voor hem open staan en het lijdt geen enkele twijfel dat hij in tegenstelling tot Bubi Scholz deze kans met beide handen zou aangrijpen. MAX SCHMELING .wereldkampioen in 1932...^. GOES, 22 april. Groenten. Per stuk: Kropsla I 8-22, II 8-11, Cl 7-8. Knolselde rij met groen 4-6. Bloemkool afw. 35. Per bos: Selderie 13. Radijs I 15-21, II 13-17. Per kg: Andijvie II 56-72 Prei AI 46-56 All 41-55 Witlof AI 57-63 All 59 Bil 30, afw. 27-33. Spinazie I 71-80 II 42- 65. Lamsoren I 100-105. Rabarber I 4-19, II 8-14. Breekpeen BI 4-6. Uien afw. 6-7 Aardappelen 8-11. 's-HERTOGENBOSCH, 22 april, aan voer 9649 stuks, 2510 runderen, 543 gras kalveren, 1040 vette kalveren, 230 scha pen, 218 lammeren, 12 geiten, 59 fokzeu- gen, 381 slachtvarkens, 8 lopers, 2301 big gen, 662 slachtrundetfen, prijzen per stuk: melk- en kalfkoeien 925-1575, guiste koei en 825-1300, graskalveren 475-625, kalf- vaarzen 1150-1550, klamvaarzen 925-1060, guiste vaarzen 900-1025, pinken 650-850, nuchtere kalveren voor fok of mesterij 90-235, weideschapen 90-125, ooien met lammeren 170-250, drachtige zeugen 450- 600, lopers 90-110, biggen 65-78, per kg geslacht gew. slachtrunderen ex. kwali teit 4.45-4.60, le kwaliteit 4.25-4.40, 2e kwaliteit 3.80-4.10, 3e kwaliteit 3.45-3.75, vette stieren 4.20-4.40, worstkoeien 3.00- 3.30, per kg levend gew.: vette kalveren le kwaliteit 3.15-3.35, 2e kwaliteit 2.85- 3.05, 3e kwaliteit 2.65-2.80, nuchtere slachtkalveren 1.35-1.75, slachtzeugen le kwaliteit 1.65-1.70, 2e kwaliteit 1.60-1.65, slachtvarkens 1.87-1.94, per stuk: vette schapen 115-140, vette lammeren 120-150. Overzicht melk- en kalfkoeien aanvoer groot, handel vlot, prijzen duurder; guiste koeien ruim, vlug, duur; jongvee groot, levendig, vast; vette kalveren normaal, williger, hoger; nuchtere slachtkalveren groter, lui, duur; schapen en lammeren ruimer, gunstig, prijsh.; fokzeugen groter, rustig, aflopende prijzen; lopers en big gen groot, traag, lager; slachtvee minder, willig, vast; slachtzeugen normaal, lui, gedrukt. KAPELLE, 22 april. Aardbeienveiling* Kasaardbeien per doos van 200 gram extra 177-202; I 174-195 II 125-131. Fruit veiling: Appelen: Golden Delicious I 75 102 I 70 98 I 65 83-84 I 60 68 II 70 83-86 II 65 65-74 II 60 60-62 IID 49 III grof 59- 67 III fijn 40-60 kroet 26-30 Winston II 70 79 II 65 71 II 60 66 II 55 54 III grof 54-51. Goudreinette II 75 76 II 70 70 III grof 67 Jonathan III fijn 38 III grof 47-50 Groentenveüing: Kropsla I 12-18 II 6* Spinazie 68-83 Radijs 12-15 Rabarber 20- 26 Prei 38-44 Witlof 43 Uien 13-14 Rode kool 18 Stoofsla 36 Aardappelen: Bintje TERNEUZEN, 22 april 1964. Per 100 st in centen: Glassla I 14.10-16 II 6-13 10 Pfr bos in centen: Selderij 1-8 Radijs Tl 28-31 Per kg m centen: Rode kool 23-28 Breekpeen 3-5 Prei 70-88 Rabarber I 30- 33 II 16-25 Glasspinazie 41-71 Natuurspi- Tnxazcf £5"32 Uien 1 22 11 7"18 Witlof A II 51-87 B 65-87 Bil 50-66 afw. 35-51. Fruit: Appelen:Golden Delicious I m 80 96-97 m 75 97-98 m 70 91-92 m 65 76-77 *?8'59 11 m 75 84"88 m 10 79-84 m 65 70-71 m 60 59-60 II D 38-39 III grof 55- 60 57 nJD335?348.JOnathan m 65 55 m Konstanz 310 (-f-2); Rheinfelden 226 ri£tt™heim (~l)' Straatsburg oV M,?xau«4 (+U)l Plochingen 1(T2); Mannheim 246 7); Stein- bach 119 (—11); Mainz 232 (onv 'Bin- ns V Koblenz 182 (+5)Keulen Ruhrort 314 (-8); Lobith 930 £2 v1J/?egrexn 715 '-10): Arnhem 752 ni m Dssel 287 (-12); Deventer ou7 ,:>Mb?,5462 (+2); Borgharen 3934 (+1); Belfeld 1102 (—18); Grave beneden de sluis 509 (+10),

de Stem | 1964 | | pagina 7