HET GEHEIME DORP Cees de Lange kreeg aanbod voor een grote Duitse show Verkenningen per satelliet Programma's radio en t.v. Cadzand ihuldigd want ook Ford koos LONGLIFE en vestigde dit record* met een gewone serie-wagen en met een motor-olie die iedereen kan kopen! ...voor mij zware Brandaris! Terugblik DOOR H. v. N ij natten- Doffegnies em-feuilleton IK WERK NIET HARDER DAN NODIG IS ,.Ze betalen daar veel meer Radio Televisie prijs voor skweekschool iddelburg )tiekseizoen Zeeland ed ingezet MARKTEN U.l'l.liHUHit OOGWATER Vandaag Morgen De NTS verzorgt vandaag om 19.45 uur „Openbaar Kunstbezit", terwijl er om 20.30 uur een Hitchcock te zien is: Ballast der wanhoop. Daarna volgt ver kenningen per satelliet (22 uur) België-Vlaams brengt om 20.20 uur het quizprogramma ,,'t Is maar e-en woord". Het zaterdagavondprogramma van de NCRV kwam niet boven de middelmaat uit. In ,.Memo" schonk men door middel van enkele straat-interviewtjes aandacht aan de mislukte manifestatie-stunt. Ook het tragische verdrinkingsgeval in Utrecht werd terecht onder de loep ge nomen. „Capriolen" blijft een beschaafd maar niet sterk amusementsprogramma, waarin ditmaal Joop Doderer als de pan nekoekenbakker-uitsmijter fungeerde. George Noordhof en Dick van Ruler trekken steeds meer kijkers met hun rubriek „Hoe bestaat het". Toch vonden wij deze aflevering visueel niet zo sterk als de vorige. Bovendien zou de stereo type slotclaus „George waar zullen we het de volgende keer over hebben" nu maar eens achterwege moeten blijven. „Wat een wereld" ging mank aan goe de teksten, maar het „sjoernaal" van Dick van Bommel en Dik Bruynesteijn vergoedde veel. Het publiek voor de „Engelenbak" ar riveerde zondag een kwartier te laat. Zo moesten de kijkers maar wachten tot Henk Elsink zijn auditorium bijeen had. We vinden dit weinig hoffelijk t.a.v. het huiskamerpubliek. Overigens was deze voorstelling de beste van allemaal, en had zij 'n betere inzet verdiend. De jonge cabaretier excelleerde in twee liedjes over de asbak en de moderne jongen. Hij werd uitstekend geassisteerd door het pantomime-duo „Les double face" en de geestige micro-choreograaf George Andre Martin. De t.v.-ducumentaire van Pier Tania over hetgeen zich achter de gevangenis muren van „de koepel" in Breda afspeelt was boeiend en navrant. Het was een knappe impressie van dit strak geregle menteerde leven voor misdadigers* die eenmaal weer in de maatschappij zullen terugkeren. Prof. R. Rijksen, dr. J. Zit man en Pier Tania vroegen zich af of dit systeem nog wel voldoet. Met name dr. Zitman sprak onverbloemd over de ver minking van de persoonlijkheid, die een onontkoombaar gevolg is van het onna tuurlijke gestichtsleven. De reportage ac tualiseerde weer eens de kwellende pro blematiek van misdaad en straf, zoals die de laatste jaren aan de orde wordt ge steld en die nog lang niet aan een be vredigende oplossing toe is. B. de R. 52) Daar schrok ze van. „Ach, lieve jongen, dat is waar ook, jij bent je diner misgelopen, ik zal gauw wat eieren voor je bakken. En jij, Joep?" Hij wreef over zijn maag. ,,Nu u het zegt, m'n maag zou een kleine op vulling niet onverdienstelijk vinden." „Je blijft slapen ook?" Ik kan geen stap meer versetten. Hij stak zijn lange benen recht voor zich uit; het lamplicht flikkerde in zijn brilleglazen. „Zeg, Christina." riep oom Chris haar na, ,,als je nu toch aan het het bakken gaat, geef mij dan ook nog wat. wil je?" ;,Zeg, het is hier geen hotel! Daar hgeft het soms veel van." "Zo werd het weer bijna half twee voor ze in bed lagen. ,,Zet de wekker maar op zeven uur," bromde Chris van onder de dekens voor hij opnieuw insliep. „Ik ben er maar liever bij als de Duitsers wer kelijk fietsen komen vorderen." De laatste week van oktober heers te er in het Geheime Dorp een ui terst nerveuze spanning. Het eten raak te op. Wat er nog aangevoerd werd, was mondjesmaat, en aan de moeite die het kostte om zelfs die kleine beetjes binnen te krijgen, begrepen de bewoners hoe gevaarlijk de situatie was, hoe benauwd de omsingeling werd. De hele dag door patrouileerden de Duit sers over de paden en wegen der bos sen. Het strenge verbod werd gegeven dat, zolang er nog maar één sprankje daglicht te bespeuren viel. niemand de vakken mocht verlaten of de brand gangen oversteken, lawaai maken of zelfs maar hout hakken of zagen. Ge lukkig was het weer druilerig, zodat de mensen meestal in de hutten ble ven. Er waren geen andere gesprek ken meer dan over het eten en de vlucht als dat verschrikkelijke moment komen mocht, want gegrepen worden betekende voor hen allen de dood. De enkele keren, dat er iemand van de kampleiding tot het Geheime Dorp wist door te dringen steeg de span ning ten top. Hij wérd bestormd om .nieuws", „nieuws", „nieuws"! Het werd hun telkens weer op het hard ge drukt: geduld, voorzichtigheid. Er werd aan hun overbrenging gewerkt, maar mocht er alarm gegeven worden: vlucht, vlucht, met achterlating van alle bezittingen! Mistroostig zaten ze bij elkaar in de kille hutten, omdat de kachels pas 's avonds gestookt mochten worden als de Duitsers zich uit de bossen terug getrokken hadden en de rook hen niet meer kon verraden. Wat gedurehde het anderhalf jarig bestaan van het kamp niet te bereiken was geweest: „eens gezindheid", dat bereikte nu het ge meenschappelijk gevaar. Er waren geen wanklanken meer. De mensen in elk vak kropen dicht bij elkaar en als de duisternis gevallen was, stak men de brandgangen over om in de naburige vakken het nieuws van de dag uit te wisselen. Zelfs de knorrige oude mensen in de verst verwijderde hut hadden hun vrijwillig isolement opgegeven. Dikwijls zaten ze, hoewel meestal zwijgend, in de grote overvol le barak van de jongelui, waar ieder een te zamen kwam. Ze hadden er zelfs in toegestemd, dat er, wegens het plaatsgebrek, enkele mensen 's nachts op de grond in hun hut e*n slaapplaats zochten. In het vak, waar het aardige huisje was opgebouwd, woonde nog steeds de dikke burgemees ter met zijn gezin. Talrijke wegjes viscO'itatlc LONGLIFE ★Wereld-afstandsrecord te Miramas(Fr,)metTaunus 12 M over 300.000 km. Slechts 16x werd olie ververst: dat is om de 19.000 km. 108 Inter nationale records werden gebroken. leidden erheen. Wie hier niet heel goed bekend was, liep de kans in het donker te verdwalen of in een der groentekeldertjes te vallen, die ijverige handen gegraven hadden. In de grijze hut van dempo-platen, die oom Chris met zoveel moeite op de kop getikt had en naar het Geheime Dorp had weten te vervoeren, probeerde het dorpshoofd zijn onderdanen bij elkaar te krijgen om overleg te plegen, maar zijn gezag was erg getaand sinds hij overdag niet meer van vak tot vak kon gaan om op- of aanmerkingen te maken en iedereen door zijn agressie ve houding te prikkelen. De mensen kwamen of bleven weg al haar het hun goed dacht. Nog verderop, in het zomerhuisje, dat vroeger op het terrein van oom Chris en tante Christina had gestaan, lag oom Henk in het onderste bed terwijl zijn hutgenoot, het heertje dat eens uit het kamp gevlucht was, om dat de jongen in het bovenbed een on gelukje overkwam, hem met de groot ste toewijding verpleegde. Ze waren grote vrienden geworden en wedijver den in netheid. Er woonden nu meer mensen bij hen in, maar niemand waagde het de orde te verstoren Meest al lieten ze de twee heertjes aileen en zochten hun heil in een andere hut, waar het gezelliger was. Oom Henk was nu ook te ziek om veel drukte te kunnen verdragen. Hij was het ge duld en het optimisme zelve en me nigeen., die een poosje aan zijn bed zat, voelde de rust in zijn gemoed weerkeren en ging getroost weg. Hij voelde voor recht en vergelding, maar zijn groot en mild hart neigde nimmer naar wraak. Als Alex het Eker- tje er zijn onrust over uitsprak, dat het vervoer naar het ziekenhuis zo lang op zich liet wachten maakte Oom Henk een zwakke beweging met zijn geel-bleke hand en zei: „Je weet, het kan nu niet, we moe ten nog wat geduld hebben." "Geduld, geduld," bromde Alex die van dat artiekel niet al te veel in voorraad had, ,,en straks komen de Duitsers. Wat dan? Heb .jij zin om als een stuk vee afgeslacht te worden?" Hij keerde zich naar de ruw-houten bank, waarop de medicijnflesjes en doosjes uitgestald stonden, die de ge nezing niet konden brengen. Dokter Willem bracht ze mee in de wijde zakken van zijn jas. Oom Henk slikte' geduldig met een dankbare glimlach en weinig hoop. Alex, klein en een beetje buikig, stond daar opgewonden zijn kale schedel te wrijven. Toen hij weer kalm was. keerde hij zich met een ruk naar het bed. In zijn blauwe ogen lag iets van radeloosheid en ook de stem was een beetje schor. „Als je maar weet, dat ik je hier niet alleen achterlaat als die beesten komen." Nu werd oom Henk onrustig hij draaide het hoofd heen en weer in het kussen. „Nee," fluisterde hij „nee dat moet je niet doen, ik sta aileen in de wereld, ik heb mijn leven ge- J1J..hebt Je vrouw en kinderen, baal mij maar waar ik ben; een zieke man als ik doen ze zo gauw geen kwaad." Oh nee! Dan ken Je ze goed moet ik zeggen. Ik dacht, dat je wij zer was", antwoordde Alex schamper en verontwaardigd Hij wou nog meer zeggen, maar het meisje dat aan haar been geopereerd was en nu weer lopen kon, kwam de pap bren gen, die ze voor oom Henk had gekookt. Toen liep Alex naar buiten en begon in grote opwinding de kronkelige weg getjes af te lopen, zodat hij telkens bukken moest voor de natte takken, die hem in het gezicht striemden. Nooit had hij het gevaar zó tastbaar, zó dichtbij gevoeld. Nooit werd zijn hart zó verscheurd door medelijden voor de man, die in deze moeilijke maanden zijn beste vriend was gewor den. Naast de wen^ hem te redden wies in hem de haat. Ze mochten nem met pakken, juist deze zieke man met! Hij bad God dat er een wonder mocht geschieden, dat de drinkbeker hun voorbij mocht gaan De intense span ning deed het bloed uit zijn wangen wijken Toenstond hij stil en ging langzaam met gebogen hoofd terug naar de hut. Hij had oom Henk wil len zeggen, dat hij nooit zonder hem vluchten zou. wat hun ook voor ver schrikkelijk lot wachtte, maar toen hij voor het bed stond, was oom Henk ingeslapen. Zijn melancholiek Joden- gezicht droeg zo'n trek van rust en tevredenheid, dat Alex' emoties uit hem wegvloeiden als zand uit een zandloper. Hij nam het blikken bord met de stijf geworden pap op, waar van oom Henk maar een enkele lepel gegeten had om het meisje niet te leur te stellen, en bracht het naar het woongedeelte van de hut. Nóch oom Henk, nóch oom Alex kwamen in de komende dagen op het gesprek terug. Maar in geen enkele hut van het Geheime Dorp heerste zo'n rustige en opgewekte vertrouwens volle stemming als in de hut van deze twee mensen. ■wordt vervolgd r- t»* a 55 (Van onze radio- en t.v.-redacteur) Waarschijnlijk zal ook de bekende artiest Cees de Lange de verleide lijke aanbiedingen van onze oos terburen niet kunnen weerstaan. Onlangs werd hem een aanlokke lijk contract voorgelegd voor een enorme commerciële show in West-Duitsland. Samen met vele internationale sterren zal hij zich dan twee jaren moeten verbinden voor een tournee, ten bate van het bedrijfsleven, langs vele grote en kleine Duitse steden. Vijf dagen in de week moet hij dan zijn gezin, bestaande uit zijn vrouw Lucy en twee charmante dochters in de steek laten, „Ze betalen daar veel meer dan hier en bovendien krijg ik ook nog de ver zorging van de produktie in handen, terwijl ik achter de hand ook nog in mijn vrije uurtjes Nederlandse artikelen in Duitsland kan verkopen. Wat wil je als je daar in twee jaar net zoveel kunt verdienen als hier in vijf? Toch ben ik geen kerel, die in het stof gaat liggen voor geld. Ik werk nooit harder dan no dig is om mijn gezin een goed bestaan te verschaffen". Cees de Lange woont in een gezellig huis te Badhoevedorp. „Gelukkig dat je niet een paar maanden geleden op visite kwam, want toen stond alles overhoop wegens een verbouwing. Wij leefden toen in een grote caravan, waarmee wij zo mers altijd twee maanden op vakantie gaan. Het was toen wel erg behelpen". Als Cees de Lange zoiets zegt kunt u dat gerust geloven, want hij doet zijn naam eer aan met zijn lengte van bijna twee meter. Als hij in de huiskamer staat kan er niemand meer passeren. Jarenlang is hij na de oorlog voor radio en televisie opgetreden. Vooral in de showboot van de VARA en de Bonte Trein van de AVRO was hij een prettig gastheer. Later belandde hij in het KRO- programma „Kopstukken" van Leo Ne- lissen en gedurende het afgelopen sei zoen kon u hem elke dinsdagmiddag beluisteren in het KRO-programma „Draaien maar", waarin hij met Kees Schilperoort vele feestjes en partijtjes bezocht. Maar ook de stedenprogramma's van de VARA op zaterdagavond verzorgde hij als een vrolijke gastheer, die met zijn droge kwinkslagen al snel de lachers op zijn hand kreeg. De laatste afleve ring van deze serie werd onder de titel „En nu.Antwerpen" vorige week uit gezonden. Twee uur lang heeft Cees toen voor de grote zaal van het Kunstver bond in de Sinjorenstad op de planken gestaan. Daar hoorde hij voor het eerst (Advertentie) Cees de Lange in het program ma „Draaien maar' te Waalwijk met op de achtergrond de in Brabant zo bekende figuur van Bouk Martens. Nederland. Ik geef het je te doen om avond aan avond bijnadrie uur lang alleen op de planken te staan met een one-man-show, waar de vonken van af vliegen. Alles is precies getimed, elk ge baartje, elk woordje. Goed Wim Kan en Wim Sonneveld moét je ook niet weg cijferen, maar Hermans is toch een heel andere, een heel bijzondere vent. Niks voor mij, ik zou me geen raad weten. Geef mij maar een hele troep om me heen". Mevrouw De Lange heeft ook nog ge ruime tijd bij de Sleeswijkrevue als in valster gewerkt. Maar toen de kinderen kwamen en haar aandacht opeisten, zet te ze resoluut een forse streep onder haar carrière Zij is eigenlijk als zange res bij de Hoofdstadoperette begonnen. Toen Patricia wat ouder was heeft ze het nog eens geprobeerd in het cabaret, maar haar stem was verdwenen. Toch heeft ze er geen spijt van want ze oogst liever een onhoorbaar applaus van haar dochters dan van een volle zaal. Het gesprek was maar kort, want onze gastheer moest weer op weg voor een optreden in de Nederlandse commerciële show van de heer Van Rees uit Biltho- ven. Als hij het contract voor de West- duitse show tekent, zullen wij hem waar schijnlijk de eerstvolgende twee jaar niet meer in ons land zien optreden. Velen zullen de welbespraakte artiest met zijn humor en zijn amusante mixture van waarheden en leugens missen. Donna Hightower zingen. Binnenkort treedt zij in ons land voor de beeldbuis op. „Je moet beslist eens luisteren. Die donkere vrouw heeft een fantastische stem. Let dan ook op de Belgische gita rist Fred Sunder. Die knaap speelt gran dioos. Hoe is het mogelijk, dat zo'n jon gen in ons land nog vrijwel onbekend is". Onlangs traden Cees de Lange en zijn echtgenote Lucy Stein nog voor de ca mera's op in AVRO's quiz-uur onder leiding van Nand Baert. Mevrouw De Lange „komt ook uit het vak". Ze heeft drie jaar bij Toon Hermans gewerkt, waaraan ze mooie herinneringen be waart. „Die Toon is de beste artiest van Van de NCRV 402 m is er van daag om 12.20 uur een reportage in de serie Zeven keer de boer op. Om 19.15 uur speelt het ensemble Syntagma Mu- sicum onbekende muziek uit oude hand schriften. Om 21.10 uur is het Radio-Ka merorkest te beluisteren met werk van Mozart, Wagner en Fauré. In de serie „Componeren in Nederland" is er een gesprek met dr. Anton van der Horst. Voor wat de AVRO 298 m be treft, attenderen wij op de sopraan Regi- na Beekman, die om 2 uur liederen zingt van Brahms, Grieg en Taubert. Open baar Kunstbezit komt om 18.50 uur door de versterker. Om 20.05 uur is de Ra dioscoop te beluisteren. Maaiulag 20 april HILVERSUM I 402 m NCRV: 12.20 Zeven keer de boer op, agrarische reportage. 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuinb. 12.33 Licht instr. ens. 12.53 Gram., eventueel act. 13.00 Nws. 13.15 Licht instr. ens. 13.45 Pianospel met orkestbegeleiding (gr.). 13.55 Man nenkoor: volksliederen (gr.). 14.05 Schoolradio. 14.35 Klass. ork.muz. (gr.). 15.00 Herhaling Wedstrijd Opsporing verzocht, van donderdag 9 april jl. 15.40 Radiodubbelkwartet met klave cimbel: Klass. liederen. 16.00 Bijbel overdenking. 16.30 Pianorecital: klass. en mod. muz. 17.00 Voor de kleuters. 17.15 Voor de jeugd. 17.30 Lichte gram. voor de jeugd. 17.50 Regeringsuitz.: Culturele aspecten van Suriname, door J. H. Hummelen. 18.00 Kon. Mil. Kapel. 18.20 Uitz. van de Katholieke Volks partij: Kaarten op tafel. Een uitzending over politieke zaken, die de aandacht verdiepen. 18.30 Klass. ork.werken. 19.00 Nws. en weerpr. 19.10 Op de man af, praatje. 19.15 Instr. ens.: onbeken de muz. uit oude handschr. 19.30 Radio kr. 19.50 Lichte gr. 20.10 Gitaarsp. 20.20 Lichte gram. 20.30 Geeft acht op de ja ren. klankschets over de tweede wereld oorlog. 20.50 Vocaal ensemble met piano begeleiding: Negro-spirituals (stereofo- nische uitz.). 21.10 Kamerork.: klass. muz. 22.05 Wereldpanorama. 22.15 Pia norecital: Spaanse muz. 22.30 Nws. 22.40 Avondoverdenking. 22.55 Boekbespr. 23.50 Strijkork.walsmuz. (gr.). 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II 298 m AVRO: 12.00 Dansoork. met zangsolis ten. 12.30 Land- en tuinbouwmeded. 12.33 Voor het platteland. 12.40 Licht ens met vocaal ens. en zangsolisten. 13.00 Nws. 13.15 Meded., eventueel act. of gram. 13.25 Beursber. 13.30 Metropole ork. 14.00 Sopraan en piano: klass. en mod. liederen. 14.30 Musette-klanken (gr.). 14.50 Voordracht. 15.00 Poolse klass en mod. gram. 16.20 Lichte gram. 17.00 Voor de padvinders. 17.15 Combo-klan ken. 17.50 Militair commentaar. 19.00 Nws. 18.15 Act. 18.20 Amateursprogr. 18.50 Openbaar Kunstbezit. 19.00 Ópera- fragm. (gr.). 20.00 Nws. 20.05 Radio- scoop, gevarieerd progr. (Om plm. 21.30 Andreas, hoorspel). 22.30 Nws. en meded. 22.40 Act, 23.00 Jazzmuz, 23.55-24.00 Nws. BRUSSEL VLAAMS 324 m: 12.00 Nws. 12.03 Gram. 12.08 Landbouwkroniek. 12.15 Lichte muz. 12.50 Beursber. 13.00 Nws. 13.20 Klass. muz. 14.00 Nws. 14.03 Schoolradio. 15.45 Lichte muz. 16.00 Nws. 16.03 Beursber. 16.09 Voor de zieken. 17.00 Nws. 17.15 Voor de kinderen. 17.40 Lichte muz. 17.45 Franse les. 18.00 Nws. 18.03 Voor de soldaten. 18.28 Paardesportber. 18.30 Lichte muz. 19.00 Nws. 19.40 Operamuz. 20.00 Klass. en mod. muz. 22.00 Nws. 22.15 V/olkszangen en -dansen. 22.35 De zeven kunsten. 22.oO Absurd. 23.00 Nws. 23.30 Showprogr. 23.55 Nws. 24.00-0.45 Voor de zeelieden. BRUSSEL FRANS 484 m:: 12.03 Gevar. muz. en act. 14.03 Gevar. progr. 16.08 Klass. muz. 17.00 Nws. 18.03 Voor de soldaten. 18.30 Feuil leton. 18.40 Lichte muz 19.00 Muz. voor de jeugd. 19.20 Nwe gram. 19.30 Nws. 20.00 Hoorspel. 21.30 Page blanche. 22.00 Wereldnws. 22.15 Jazzmuz. 22.55 Nws. Dinsdag 21 april HILVERSUM I 402 m KRO: 7.00 Nws. 7.10 Morgengebed. 7.15 Ouverture radio voor vroege men sen. 7.55 Overweging. 8.00 Nws. 8.15 Strip voor de jeugd. 8.20 Lichte gram. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Schoolradio. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Lichtbaken, lezing. 10.25 Lichte klass. gram 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Lichte gram. 11.50 Volaanvooruit, praatje. HILVERSUM II 298 m AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgym. 7.20 Lichte gram. VPRO: 7.50 Dagope ning AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Progr.-overz en lichte gram. 9.00 Ochtengym. 9.10 De groenteman. 9.15 Tsjechisch-klass. gram. 9.40 Morgenwijding 10.00 Lichte gram. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 RVU: Bin- nenwegtoerisme? door Tom Hoogland. 11.30 Voor de zieken. Maandag 20 april NTS: 19.30 De Ijsman, film (Comedy Caper). 19.45 Openbaar Kunstbezit. 20.00 Journ. en weeroverz. 20.20 Uitz. van het Gereformeerd Politiek Verbond. 20.30 Deskundigen van de technische hogeschool in Californië bij de meetinstrumenten, die ingebouwd zullen worden in de Mariner II. Om de houdbaarheid te vergroten zijn de zender en ontvanger ge heel met goud bekleed. (Heden avond 22 uur NTS). Ballast der wanhoop (Lieboat), Hitch- cock-fllm (14 jaar en ouder], 22.00 Ver kenningen per Satelliet (Exploring by Satelite), wetenschappelijke film. 22,30- 22.35 Journ, BELGIë FRANS 14.15-18.30 Schooltelevisie. 18.30 Ber. 18.33 Uitz. voor de kleuters 19.00 Kro niek voor de vrouw. 19.30 Sportprogr. 20.00 Journ. 20.30 L'Ecole du non-sens. 22.00 Literair progr, 22.50 Journ. BELGIë VLAAMS 19.00 Voor de teenagers. 19,25 Zoek licht op de culturele actualiteit. 19.45 De Weerman. 19.50 Sport. 20.00 Nws. 20.20 't Is maar een woord quizprogr 20 55 Panorama. 21.40 Vioolconc. 22.20 Me dium. 22.30 Nws. (Advertenties) (Niet voor niets kozen de Ford-mensen Longlife. Een olie, waarvan de véél langere levensduur al onomstotelijk vaststond... een olie waarop ze konden vertrouwen! secretaris een pionier, die het c in Zeeland heeft geintrodu- heei Houtekamer, die sinds had in het bestuur van de V.V.V. en die wegens fami- igheden niet op de vergade- zig kon zijn, werd het boek- ta-Europa" aangeboden. Per erd hem meegedeeld dat hij s tot ere-lid van de Prov. land. De heer M. Haasdonk s nu waarnemend-secretaris. middag is in de concertzaal ichting Singer Memorial te Laren de finale gegaan nterscholair muziekconcours deze finale deed als ertegenwoordiging mee een van de Rijkskweekschool uit bestaande uit Dick Boon, Frank Kousemaker, hobo Reynhoudt, piano, aden drie vertegenwoordigers rie I (solisten) voor het voet hen behaalde Aritia van Oven )i-ijs, met o.a. een voortreffe nde Sonate van Willem Pij- Ie werd hier José Cooymans St.-Maria-lyceum uit Den )rie II (voor drie tot en met ïen), werden de Zeeuwse ver- iigers nummer 1. Het schooi ende deze eerste plaats met late van J. J. Quantz. werden uitgereikt door de ■taris van O., K. en W. mr. J. de. ere eerste prijswinnaar werd oeve van de school een radio- jtallatie aangeboden met tien platen. A. L. ingse sportvereniging Zeeland ft op de sintelbaan de eerste van het Zeeuwse baanseizoen ganiseerd. De organiserende sleepte daarbij de 4 x 100 les met een tijd van 54.6 sec. it. Het team van AV '56 werd 57.1 sec. eren was de in Vlissingen ge le marineman Cees Wiezer Gouda) de snelste op de 100 11.3 sec. Cees de Groot (Dy- lelburg) werd op dit nummer ït 11.4 sec. De 400 meter voor erde een verrassende zege op oetballende atleet Hans Sinke Goes). Tijd 52.5 sec. Cas Mul- imo. Midelburg) zegevierde op ïeter heren in 8.54. De strijd veede plaats op dit nummer el meer spanning op. Aan de was R. v. d. Burg (Sprint, aar net 0.3 sec. voor op Hans (Dynamo. Middelburg). Res- ijden 9.10.3 en 9.10.6. rsluijs (Dynamo, Middelburg) het nummer kogelstoten met id van 12.95 meter revanche jrootjans (Zeeland Sport, Vlis- ïe nu niet verder kwam dan r, voor de enkele weken te- den nederlaaag. ïedon-atleet J. van Broekhoven het nummer hinkstapsprong appe afstand van 13.01 meter, wacht toonde Anneke Roose Sport, Vlissingen) zich bij de snelste op de 100 meter. Tijd Vel zorgde Hennie v. d. Velde Sport) voor een verrassing door >r-Cijsouw naar de derde plaats en. Beiden noteerden 13.8 sec. .BURG, 17 april 1964. Sla Ex- 16 april 22.10—24.40. Fruit: beien Extra per doos van 2 I 3,11, II 1,99. Winston: 60-65 nathan 70-75 65, 65-70 56. 60-65 ten: sla 622, sla C 3,6012, 2686. andijvie 70—89, radijs itlof 3384, rabarber 2741, 0, rode kool 1521. (Advertentie) dinsdag 21 april is het hoog Hansweert om 11-03 en euzen 10.33 en 23.04 uur, 02 en 22.30 uur; Wemelding 'EN »o' uur Fracasse de onoverwin- musketier, a.l. '«n Dijck 19.30 uur Jonge"5 Qperament I GENT i 20 uur Alleman pgebouw 20 uur The great esca- !0 uur Fracasse, de onoverwi'1 musketier, a.l. GENT 20 uur Alleman, a.l. Bibliotheek 19.30 uur L«d*n" itsschool 14 uur Openbare les PF.N TEN uur In 't Witte Paard DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 20 APRIL 1964 Zware shag met mooie lange draad, dus soepel draaien. Zuivere Kentucky-tabak. Lekker pittig maar niet scherp. Goed verpakt, geen kans op uitdrogen. Elk pakje van begin tot eind pure tabak. f 1.- in dubbelwandige tabakszak ZWARE SHAG VAN DOUWE EGBERTS

de Stem | 1964 | | pagina 3