300R 11 Na felicitaties van Mao Roemenen nu ook in Moskou gearriveerd 11 AUTEUR MISTE DOCUMENTATIE Saboterende artsen oorzaak sterfgeval Lode Craeybeckx biedt excuus aan Regering teveel begaan met werknemersbelang HoogeHuy I4 voor De Gaulle's toestand bevredigend Open verdedigingsbrief; ft A f L Politiemannen vermoord bij auto gevonden Grote rol Atoomraket veroudert al een beetje Herberichs bij promotie over Der Stellvertreter Schooljeugd en masse naar „De Overval JUSTITIE VERMOEDT: VANMIDDAG REPORTAGE AANKOMST Nog dit jaar reclame-t.v. Mr. Geertsema in Eindhoven Smaldeel Y op Curacao gearriveerd 18 .m li it v DAGBLAD VOOR ZEELAND Koeler Reis koninklijk paar LEVENSVERZEKERING SCHADEVERZEKERING NU speciale B0NTKLUIS EN ER ALLES VAN Doihoudend, weet die stof perfect lg: de ideale 3 man. r vol van! en blauw. Blijven i dragen. Hollenkamp modellen, vanaf 138,. sering, in sportieve en ntastisch, ook In zware 65- Hl [I}1}' IV!! 104» JAARGANG No. 24566 Voor God, Koningin en Vaderland Uitgave: N. V. Uitg. Mij. Neerlandia. Directeur: Drs. W. A. J. M. Harkx. Hoofdredacteur: J. J. H. A. Bruna Redactieraad: J. M. A. C. v. Dongen, lc. J- v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Bureau: Breda Reigerstraat 16 Tei. 22341 (5 lijnen). Postgiro 1114111. ZATERBAO 18 APRIL 186 A Abonnementsprijs 9,75 per kwartaal, exd. 0,25 incasso; 11,85 per post excl. 0,50 incasso; 0,75 per week. Prijs van buitenlandse abonnementen op aanvraag. Losse nummers 15 cent, Advertentieprijs voor de gehele oplage 0,45 per mm. Bij contract aanzien lijke reductie. Volledige tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. Bureau voor de Zeeuwse eilanden: GOES, Klokstraat 1 telefoon 6252 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: Hulst, Steenstraat 14 telefoon 2377 (Bijbureaus: TERNEUZEN: IJsbaanstraat 24 telefoon 2601 OOSTBURG: Nieuwstraat 41 telefoon 2893) KR0ESTJEV SPREEKT MILDER OVER CHINA Drie Amerikaanse politiemannen, die kennelijk autodieven op hun weg had den getroffen, hebben die ontmoeting met hun leven moeten bekopen. Hun lichamen zijn in een bos gevonden op enkele tientallen meters van hun patrouille-auto, die aan de kant van een eenzame landweg geparkeerd stond. De politiemannen zijn doodge schoten. De handen waren op de rug geboeid. Op ongeveer 400 meter van de plaats van de moord stond het uitgebrande wrak van een rode sportwagen, type Oldsmobile 1963, op de landweg. Toen de politiemannen werden gevonden, was dat wrak nog te heet om het te kunnen beroeren. Een woordvoerder van de politie vertel de dat de politiemannen een radio-op roep hadden ontvangen en gedrieën in de patrouille-auto waren uitgereden. Later kreeg de politie een telefoontje van een onbekende, dat zij er goed aan zouden doen op een nader aangeduide plaats te gaan kijken. Twee dagen na zijn ongekend scherpe aanval op de Chinese com munistische leiders heeft de jarige premier Kroestjev zich wat vrien delijker over hen uitgelaten. In zijn verjaardagsrede beloofde Kroest jev dat de Sovjet-Unie „de betrekkingen" met communistisch China niet zal verbreken. Tegelijkertijd verzekerde hij echter dat hij inzake de grondbeginselen nimmer overstag zal gaan, maar wel de deur open wil houden voor overleg en wederzijds begrip. De passage over China werd pas bekendgemaakt toen het overige deel van de rede al lang was uitgezonden. Te elfder ure heeft ook een Roemeense delegatie de trein naar Moskou genomen, daarmee de verjaardagsvreugde in het Kremlin ongetwijfeld verhogend. De Roemeense premier Maurer zelf leidt de delegatie. ieciuupm e n u Twee sportpagina's. Het wel en wee van een van de grootste biljartfenomenen, Ray mond Ceulemans, wordt be schreven op pagina 17. Op een tweede sportpagina (19) wordt het amateurvoetbalprogramma voor het aanstaande weekend besproken, staat een voorbe schouwing van Parijs-Roubaix en geeft de Bruine zijn visie op eerste duivengevechten. Een belangwekkende boekbespreking vindt de lezer op pagina 13. Anton van Duin- kerkens Brabantse herinnerin gen worden hier kritisch be keken. De lezers hebben hun me ning gegeven over de publici teit rond prinses Irene en don Carlos. U vindt deze meningen in „Papier voor uw pen", op pag 9. Wcrnhout krijgt een Europese primeur. Men wil hier gedurende het gehele etmaal de grens open houden. Het artikel over dit onderwerp staat op pag. 11. En verder: een rijke keus aan artikelen en rubrieken in deze zaterdagkrant. Hoewel Kroestjev zijn uiterste best ge daan schijnt te hebben om zo weinig mo gelijk drukte rond zijn verjaardag te krij gen, werd de uitbundige huldiging een typisch communistische vertoning. Het regende onderscheidingen. Voor de vier de maal werd Kroestjev „Held van de Sovjet-Unie". Hij ontving de Leninorde en voorts de „Ster van de Roemeense re publiek". De Bulgaren, zijn trouwste va zallen. brachten liefst drie onderschei dingen mee: de „Gouden Ster", de orde van Georg Dimitrov en de titel „Held van de Hongaarse Volksrepubliek". Zo bombastisch als de namen van sommige dezer onderscheidingen klonken, zo kwetsend waren de argumenten waar mee de gemeenteraad van Tirana (Al banië) de opzegging van Kroestjevs ere burgerschap rechtvaardigde: Kroestjev werd gebrandmerkt als een „krankzin nige en gevaarlijke renegaat" en voorts als „doodgraver van de Russische com munistische partij". Albanië negeerde verder Kroestjevs verjaardag. De Leninorde en de gouden ster, be horende bij de titel „Held van de Sovjet- Unie", werden Kroestjev aangeboden door president Brezhnev, die 's morgens met een aantal ministers en partijfunc tionarissen zijn opwachting kwam maken. De plechtigheid werd bijgewoond door regerings- en partijfunctionarissen, a~ mede de delegaties van de Sovjetrepu blieken en vond plaats in de Jekaterina- zaal van het Kremlin. In de Prawda verklaarden ruim twee duizend partijveteranen dat partij en volk een eenheid vormen en dat de principes van Lenin zijn hersteld. In een door hen ondertekend artikel, dat een volledige pagina van het blad besloeg, spraken zij hun „verontwaardiging over de ar gumenten van de Chinese demagogen" uit. De oude bolsjewisten, die langer dan vijftig jaar lid van de partij zijn, brach ten in herinnering „de grote rol die Kroestjev in de opstelling van het nieu we partijprogramma heeft vervuld". I1 De intercontinentale ballistische raket met atoomkop is niet meer het „abso lute" wapen. Thans worden in de Ver enigde Staten nog veel gevaarlijker wa pens ontwikkeld, waartegen geen ver dediging bestaat. De rapporteur van de commissie voor de toewijzingen uit het Huis van Afge vaardigden, George H. Mahon, heeft meegedeeld dat het deel van de begro ting dat isb estemd voor de ontwikke ling van nieuwe wapens jaarlijks stijgt met 2 miljard dollar. Onder de nieuwe wapens die in ont wikkeling zijn bevindt zich een kunst maan die een waterstofbom kan vervoe ren en die boven het grondgebied van de vijand moet worden afgeworpen op het eerste signaal dat hiertoe vanaf de aarde wordt gegeven. Voorts zijn er de chemische en biologische wapens die de vijand verlammen zonder hem te ver nietigen en tenslotte is er ook de do dende straal", die lange tijd als een utopie is beschouwd, maar die thans in het domein der realiteit is gekomen sinds de ontwikkeling van de zogeheten „laser" straal. DE ZWEEDSE regering, geconfronteerd met het mogelijke massa-ontslag van 2500 artsen, heeft gisteren laten weten dat nieuwe onderhandelaars zijn be noemd. Driehonderd artsen dienden reeds hun ontslag in. EEN EX-GEVANGENE uit Auschwitz heeft gisteren verklaard dat dr. Wla- dislaw Dering de kamppatiënten goed behandelde. Dering heeft de schrijver van Exodus Leon Uris aangeklaagd wegens smaad. In Exodus wordt Dering een dubieuze rol toebedeeld. INDONESIë kreeg weer oorlogsschepen van de Sovjet-Unie. In Soerabaja werden gisteren twee torpedojagers, twee fre gatten, twee mijnenvegers en een troe penschip overgedragen. IN GRONINGEN overleed in zijn wo- 79-jarige M. Bonda, vermoede- tiging gevoIge van kolendampvergif- Ï?„E J GRONDPERSONEEL van de KLM J3 be John F. Kennedyluchthaven van lfl+' heeft het werk neergelegd op last van de Amerikaanse vakbond van transportarbeiders. Nadat hem de onderscheidingen wa ren uitgereikt, hield de jarige regerings leider een toespraak. Hij zei daarin dat zijn ouderdom hem 'niet zou hinderen bij zijn krachtsinspanningen voor het welzijn van zijn land. „Niemand moest zijn taak om zijn ouderdom opgeven", zei hij. Iemands vreugde ligt niet uitsluitend in het leven op zich, doch in het gewe tensvol leven in en voor de gemeen schap, aldus Kroestjev. Deze opmerking wordt gezien als een aanwijzing dat de huldiging, die hem deze dag ten deel is gevallen, niet mag uitdraaien op een nieuwe persoonsver heerlijking, zoals bij Stalin het geval was. „De Sovjet-Russische communistische partij zal de broederbanden met alle communistische partijen ter wereld blij ven verstevigen. Ondanks de scheurma^ kende activiteit van de leiders van ze kere partijen, zal de eenheid worden ver sterkt en de activiteit van de scheurma kers zal op een mislukking uitlopen, om dat deze activiteit geen enkele levens vatbaarheid heeft. Bombastische frasen, die geen rekening houden met de vitale belangen van de arbeiders en niet wor den gesteund door opbouwend werk, heb ben geen zin", aldus Kroestjev. President Kekkonen van Finland gaf de jarige een album met foto's van plaat sen in Finland, die Lenin bezocht heeft. Ook overhandigde de Finse president een door Lenin gebruikte wandelstok met zilveren knop. Hij kondigde aan dat het Finse volk Kroestjev een motorboot zal aanbieden. Bondskanselier Ludwig Erhard van West-Duitsland heeft Kroestjev 48 fles sen wijn als verjaardagsgeschenk toege zonden. Weersverwachting van het K.N.M.l geldig tot vanavond: Half tot zwaar bewolkt en tijdelijk enige regen. Matige wind uit zuid west tot zuidoost. Lagere tempo raturen. Vandaag: zon onder 19.43 uur Maan op 9.59 uur. Morgen: zon op 5.35 uur. Zon on der 19.45 uur. Maan onder 3.00 uur Maan op 11.08 uur. Maandag: zon op 5.33 uur. Maan onder 3.39 uur. Mr. G. M. J. C. Herberichs uit Straats burg, die vrijdagmiddag aan de katho lieke universiteit te Nijmegen gepromo veerd is tot doctor in de rechtsgeleerd heid op het proefschrift „Vredestheorie volgens Pius XII", heeft bij zijn disser tatie een aantal interessante stellingen gevoegd. Hij verklaart hierin ondermeer dat „het toneelstuk Der Stellvertreter en de zogenaamde „historische i ocumen- ten". die erbü zün gevoegd, bewijzen dat de auteur de enige bronnen van waarde niet heeft gekend of heeft gene geerd, d.w.z. de teksten van Paus Pius XI! die va.n 1939 tot 1945 zün gepubli ceerd." Mr. Herberichs heeft de teksten bij eengebracht cn geordend, waarin Paus Pius XII zich heeft uitgesproken over de vraagstukken van oorlog en vrede. Paus Pius heeft zijn gedachten in dit opzicht nooit als een leerstellig geheel samen gevat. maar ze in de loop der jaren in aanraking met de gebeurtenissen en pro bleemstellingen van de actualiteit uitge sproken. De schrijver meent uit de ver spreide teksten een systeem te kunnen reconstrueren waarin juridische, wijsge rige. theologische, historische, sociologi sche en economische elementen zich ver enigen en dat hij als een „politieke theo rie" kenmerkt. Deze theorie berust op twee grondge dachten: de eerste is, dat het vredes vraagstuk wezenlijk van geestelijk-zede lijke aard is en ten tweede dat onze we reld feitelijk en zakelijk al tot een een heid verbonden is en deze zich snel in toenemende mate opdringt. Uit de verbinding van deze gedachten resulteren de eisen van een vreedzame wereldorganisatie. Een objectief en kritisch oordeel zal de waarde van de constructieve vredes- ideeën van de Paus, wiens historische figuur thans zo omstreden is en die zichzelf met een bijzondere opdracht voor het vredeswerk belast dacht, naar de mening van de schrijver in toene mende mate bevestigen. Erop wijzend, hoe nauw Paus Johan nes zich in de encycliek ..Pacem in ter- ris" bij de gedachten van zijn voorgan ger heeft aangesloten, meent hij een markant verschil te vinden in het feit, dat het voorbeeld van de „klein-Europe- se" integratie, dat Paus Pius in hoge mate boeide en waarvan hij de autisti sche tendenties destijds minder onder kende, in de mondiale visie van „Pa cem in terris" geen vermelding vindt. „Heeft Paus Pius XII dikwijls be toogd, dat de vereniging van Europa een stap moet zijn naar een verenigde wereld, het zwijgen van Johannes XXIII zou welsprekender kunnen zijn". Generaal De Gaulle, de 73-jarige president van Frankrijk, heeft van ochtend in Parijs een prostaatope ratie' ondergaan. Verwacht wordt dat hij tien dagen in het zieken huis zal blijven. Enkele maanden geleden was al tot de ingreep besloten. De zoon van de gene raal, kapitein-ter-zee Philippe de Gaulle, heeft zijn vader vanmiddag enkele ogen blikken bezocht. Mevrouw De Gaulle heeft de gehele dag in het ziekenhuis vertoefd. In een medisch bulletin werd gezegd dat „de operatie op normale wijze is ver lopen". De toestand van generaal De Gaulle, zo wordt verklaard, is zeer be vredigend. Het bulletin was ondertekend door prof. Pierre Aboulker, dr. Roger Pariier en dr. Jean Lassner. DE GAULLE niet ernstig.. Dit plaatje van Cyprus herinnert even aan het leed, dat de oorlog op het verscheurde eiland ook on der de dieren teweeg brengt. Deze varkens op een Grieks-Cyprische boerderij in de buurt van Kyreania welke onder TurKs vuur door de bewoners werd verlaten, hebben nog het geluk gehad, dat zij wer den ontdekt en gevoerd door soldaten van het eerste Britse para-regiment. Minstens een half miljoen Nederland se scholieren zullen in de komende maanden de Nederlandse verzetsfilm ,.De Overval" gaan zien. Het initiatief hiertoe is uitgegaan van de Nationale Federatieve Raad van het „Voormalig Verzet Nederland". De raad wil dooi de vertoning van de film bij de Neder landse jeugd de herinnering aan verzets- feiten en drijfveren, die er toe leidden, levend houden. De nationale voorzitter kolonel J. J. F. Borghouts (MWO) spreekt in een kort voorfilmpje van drie minuten de jeugd toe over de grote waarde van de wester se vrijheid en over de offers die er voor gevraagd (kunnen) worden. De tournee begint in Den Haag. Pas in de maanden oktober en november komt de film in de Brabantse steden. (Van onze Belgische correspondent) Het parket in Brussel stelt momen teel een onderzoek in naar een vermeend geval van sabotage in een Brusselse kli niek. Twee gemobiliseerde artsen en een elektricien worden ervan verdacht uit röntgenapparatuur smeltzekeringen te hebben gehaald om de apparatuur van een particuliere Edith-Cavellkliniek on bruikbaar te maken. Aanwijzingen hier voor kwamen naar voren uit een onder zoek van de militaire autoriteiten naar het overlijden van een patiënt in de kliniek. Bij een lijkschouwing bleek dat ge brek aan medische zorg niet de oorzaak van de dood kon zijn geweest. Wel ech ter kwamen zekere feiten aan het licht die verdenking wierpen op twee artsen van de militaire medische reserve, die vrijdag de hele dag zijn verhoord door de procureur des konings. Daar hierbij ook een burger de elektricien is be trokken. is de zaak overgedragen aan het parket te Brussel. Een van de betrok ken artsen zou een bekentenis hebben afgelegd. Vrijdag was het nog steeds niet dui delijk of de Belgische artsenfederatie haar staking zou opschorten. Over deZe beslissing werden de gehele dag bespre kingen gevoerd tussen vertegenwoordi gers van de artsen en de vier rectoren van de Belgische universiteiten. Tijdens een nachtelijke zitting had de Belgische regering een memorandum opgesteld dat Nederland zal geen directe radio- of televisiereportage over de aankomst van het koninklijk paar vanuit Mexico op Schiphol kunnen beluisteren of bekijken.- Vanmiddag om drie uur is er een „uit gestelde" televisie-uitzending. Kroonprinses Beatrix vliegt zaterdag per K.L.M. naar Nederland vanuit Mon treal Canada, waar zij bij een vriendin overnacht. Bij het vertrek zijn de koninklijke gas ten uitgeleide gedaan door president en mevrouw Lopez Mateos en hun dochter Inmiddels heeft markies Dc Valous, vriend van Don Carlos, meegedeeld dat Irene en haar verloofde de trouwdatum pas zullen vaststellen na aankomst van het koninklijk paar. De aankomsttijd is vastgesteld op half acht hedenmorgen. de voorwaarden bevatte om de officiële onderhandelingen te hervatten. Een van die voorwaarden was, dat de artsen op nieuw vrijwillig hun werk zouden her vatten. Dit memorandum was ook overge maakt naar de vier rectoren die hun be middeling hadden aangeboden. Vrijdag avond was men in Belgische regerings kringen pessimistisch gestemd voor wat de resultaten van de bemiddelingspoging betreft. Inmiddels evolueerde de medi sche verzorging vrijdag over het alge meen zeer gunstig en zelfs in het Brus selse werd een zekere ontspanning waar genomen. Nochtans beklaagt het departement van binnenlandse zaken zich over de vele uitingen vgn slechte wil die in de Brus selse hoofdstad nog worden vastgesteld. De medische hulpcentra worden over stelpt met talrijke denkbeeldige oproe pen die de vlotte werking van het stel sel verhinderen. In sommige oproepen wordt om specialisten verzocht, die hier of daar zouden ontbreken. Al deze oproe pen moeten worden onderzocht om te voorkomen dat de artsen nodeloos zou den worden weggezonden. In een open brief in het te Ant werpen verschijnend Nieuw Israë litisch Weekblad heeft burgemeester Lode Craeybeckx van Antwerpen verontschuldigingen aangeboden voor uitlatingen met een anti-joodse' strekking die hij tijdens ©en ste^ vig glas bier zou hebben gedaan. Hij betuigt zün spijt, dat hierover verontrusting is ontstaan en poogt in gloedvolle bewoordingen te bewij zen dat dit niet in zijn bedoeling heeft gelegen en tevens dat hü hier mee züh leedwezen betuigt. Burgemeester Craeybeckx wüst erop, dat hü van jongsaf goede con tacten beeft gehad met zionistische jongerenorganisaties, dat hij in de laatste jaren een paar keer in Israël is geweest en dat hij herhaaldelük openlijk heeft getuigd van zijn be wondering voor een broederlijk mee voelen met het Israëlitische volk in Israël en wa.ar ook ter wereld. In zün lange brief schrijft de bur gemeester eveneens, dat hij onder alle omstandigheden heeft behoord tot degenen, die het onverdiende lij den en de onmenselijke vervolgin gen waaraan het Israëlitische volk in de loop der tijden heeft bloot gestaan, ten scherpste hebben afge keurd als een gruwel en als een smaad aan de mensheid en de be schaving. Dit zowel na en meer be paald tijdens de oorlog. Burgemees ter Craeybeckx wijst er ook op, dat hü tijdens voordrachten over Israël altijd uiting gaf aan een „grondig gevoel van medeleven met het Is raëlitische volk in zijn verweer te gen de onnoemlijke onrechtvaardig heden en wreedheden, waarvan dit zo rijk begaafde volk zovele malen het slachtoffer is geweest in deze wereld". In het Belgische parlement is vrü- dag een vraag gesteld over de straf maatregelen, die tegen de Antwerp se burgemeester zullen worden ge nomen, als juist blükt dat hij zich heeft schuldig gemaakt aan anti- joodse uitlatingen. De liberale senator Moureaux wil weten of de minister van binnen landse zaken A. Gilson „het niet ge past heeft geoordeeld een onderzoek te laten instellen." Burgemeester Craeybeckx zal zich voor de socialistische partijraad moeten verantwoorden. (Van onze verslaggever) Vermoedelük zullen nog dit jaar de eerste reclameboodschappen via de tv worden uitgezonden. Dit zou dan, aldus een welingelichte zegsman, geschieden op het eerste net en wel volgens een plan, dat de NTS en omroepen al lang voor ogen staat. Opvallend noemde de zegsman het streven van de regering om de begroting van de NTS sterk te temporiseren. Dit heeft tot gevolg dat de verstrekkende plannen t.a.v. het inrichten van nood- studio's en het aantrekken van personeel op de lange baan worden geschoven. De broodnodige studio-faciliteiten, vooral in verband met de realisering van de pro- dukties van het tweede net, ontbreken ten enen male. De NTS mag geen langlopende lenin gen sluiten en moet de gelden voor de huidige studiobouw (circa 20 miljoen) binnen drie jaar afschrijven. En dit alles ondanks een exploitatietekort van 2,5 miljoen gulden. Door deze politiek dwingt de overheid a.h.w. de omroepen om naar een andere inkomstenbron uit te zien, namelijk re clame in de televisie. De vertegenwoor digers van de Otem en de TVN verkla ren zich tegenstanders van een ver stilde invoering van tv-reclame op het eerste net onder auspiciën C van de NTS. (Van onze parlementaire redacteur) De liberale fractieleider in de Tweede Kamer, mr. Geertsema, politiek leider van de V.V.D., heeft te Eindhoven op, wat in politieke kringen een soort libe rale „fakkeldragersdag" wordt genoemd, in scherpe bewoordingen uiting gegeven aan het onbehagen in V.V.D.-kringen over het huidige regeringsbeleid. De teneur van zijn rede, gehouden op de algemene vergadering van de V.V.D., was dat het „.sociale éénrichtingsver keer" ten gunste van de werknemers door het kabinet-Marijnen gewijzigd dient te worden. Met name zou meer rekening gehouden moeten worden met de be langen van de middengroepen. Mr Geertsema hief in dit verband de strijd leus aan: „De herverdeling van het na tionale inkomen zai in de eerstvolgende jaren het allesbeheersende kernvraagstuk zijn voor de politieke verhoudingen in Nederland". De scherp gestelde kritiek van mr. Geertsema richtte zich met name op de vakbeweging, de A.O.W.-plannen van minister Veldkamp, het volkswoning- bouvfteleid van minister Bogaers en het prijsbeleid van minister Andrie^sen. Be lastingverlaging werd door hem primair gesteld. Daarnaast kondigde mr. Geertse ma strijd „tot de uiteindelijke overwin ning" aan voor de vrijhgid in de ether. De interventie van mr. Geertsema komt op het ogenblik, dat er in het ka binet een zware strijd wordt gestreden rond de prioriteitenstelling. Dat de libe rale leider welbewust deze discussie heeft willen beïnvloeden, blijkt uit zijn waar schuwing aan de andere regeringspar tijen. de K.V.P., A.R. en C.H.U.: ..Als we er niet in zouden slagen de weg naar rechtvaardigheid voor allen gezamenlijk te bewandelen, zullen wij geen ogenblik aarzelen die weg alleen te gaan". Voor oen uitvoeriger weergave van mr. Geertsema's rede, zie pagina 7. Vrijdagmorgen in alle vroegte is Hr. Ms. Karei Doorman, het vlaggeschip van smaldeel 5, de haven van Curaqao bin nengevaren. Het schip heeft ligplaats gekozen aan de Brionwerf, samen met de onderzeebootjagers Amsterdam, Friesland en Drenthe en de onderzeeboot Zeeleeuw. De tweede onderzeeboot. Hr. Ms. Dolfijn, zal op 12 mei arriveren. Schout-bij-nacht Reeser noemde tijdens een persconferentie vervolgens drie re denen waarom zijn smaldeel graag oe fent in de nabijheid van de Nederlandse Antillen. Ten eerste, zei hij, zoeken wij, voor efficiënt en vruchtbaar oefenen, gunstige weersomstandigheden. Ten tweede worden we hier niet belemmerd door drukke scheep- en luchtvaart en ten derde is deze reis voor ons allen bijzonder prettig, omdat we een van de delen van het koninkrijk gaan bezoeken. Veel waardering had de schout-bij-nacht voor wat op Curagao zowel van de zijde van de Koninklijke Marine als van de burgerij voor de ontspanning van de bemanning was voorbereid. Hij sprak hiervoor zijn hartelijke dank uit. (Advertenties) EEN BEJAARDE, die sinds 24 maart werd vermist, blijkt verdronken te zijn Gisteren werd zijn stoffelijk overschot aangetroffen in de Kralingse plas te Rotterdam. ALKMAAR is het tijd om Uw bontmantel te laten repareren en moderniseren. Laat ons Uw kostbare pelterijen in onze voor U bewaren.

de Stem | 1964 | | pagina 1