j S PORT VERBETEN TRAINING, WANT TOKIO IS AANTREKKELIJK Veel 16 in e toprijders Tulpenrallye Breda-MOP: inzet zuidelijke titel Weinig kansen op veldverwarming Rik II en Benoni op podium samen Olympisch jaar belangrijk voor onset atleten (slot) Schriftelijke cursus vam trainer Lothar Paedelt ZieJOHN CONNELLY PETE CHRISNALL BERT TRAUTMANN L. Luchtenberg is overleden Amateurs naar buitenland John Connelly Pete Chrisnall DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 17 APRIL 1964 CONDITIE H Sterk IDEAAL ROUTE Atletiekwedstrijd te Roosendaal Were Di en DES: promotiematches RAPPORT KNVB Belgische zege in Marokko Voor clubs veel veel te duur Promotie (f. 400.000) (f. 300.000) loon Schuurmans bokst tegen Peter Mueller BENEFIETMATCH leugdtitel NKGB te Heemskerk MARKTEN WATERSTANDEN 4 II 11 Bij de heren is er niet minder hard getraind. Henk Evers, onze succesvolle hinkstapspringer, heeft er van de Duitse specialist Paul Rapp een dagtaak bijgekregen. Zevenmaal in de week is de Friese landmeter in het bos van Oranjewoud te vinden, waar hij zijn loop- en springoefeningen afwerkt, terwijl hij zich ook bezighoudt met gewicht heffen. Henk heeft met een negen passen aanloop al 14 meter gespron gen en tijdens een training in Duitsland overklaste hij de Duitse kam pioen Sauer volkomen. De verwachtingen van zijn coach zijn dan ook hoog gespannen. Henk ziet de toekomst zelf ook zonnig in: „Zestien meter zit er dik in, maar er moet meer uit komen". Jaap Noordenbos houdt zich nauwge zet aan de schriftelijke cursus van Lot har Paedelt, de Duitse ex-bondscoach van de KNAU. De Rotterdamse student in de lichamelijke oefening is meedo genloos voor zichzelf. Hij traint met ge wichten tot vijftig kilo, versterkt de beenspieren met de „fietsbandenoefe ning" en loopt verder regelmatig op de Nenyto-baan. Jaap Noordenbos hoopt op een tijd onder de 47 seconden op de 400 meter. Fred van Herpen, vorig jaar tij dens de zeslandenwedstrijd in Enschede, doorgebroken op de 400 meteer, heeft zijn conditie verbeterd door het lopen van crosswedstrijden. Met Jan van Üden, die na de operatie aan zijn achillespees en thousiast terugkwam, is Van Herpen en kele malen in Leverkusen geweest bij de bekende Duitse trainer Bert Sumser. Het jeugdige Nederlandse tweetal heeft daar getraind met de Duitse 800 meter hoop Arnd. Krüger en de Belgen Clerckx en Lambrechts „Het gaat fantastisch", zei Van Uden ,,en ik kon het gemakke lijk volgen". De Haagse sprinter Frans Luitjes ook heeft een stage gelopen bij Bert Sum ser, die Armin Hary naar een nieuw we reldrecord en de Olympische titel voer de. Meindert Blankenstein zorgde ervoor dat Frans Luitjes de opdrachten van Sumser steeds nauwgezet uitvoerde en de jonge sprinter, die achteroverhellend en verkrampt.liep, is qua stijl niet meer te herkennen. Ontspannen sprinten is het parool voor de Haagse student in doe economie en wanneer hij dat ook werkelijk doet, moeten er tijden van 10,4 en 21 inzitten. „Wanneer hij er onder komt, is dat meegenomen", aldus Mein dert Blankenstein, die van Sumser een pluim kreeg voor zijn leiding. Ook Piet Tamminga en Wim Loman boekten het afgelopen winterseizoen vooruitgang. Leo de Winter, op het ogenblik in mili taire dienst, wordt binnenkort overge plaatst naar Den Haag, waar hij zich onder leiding van Bram Leeuwenhoek dan nog meer op het verspringen kan toeleggen. Cees Koch die vorig jaar door een ernsti ge enkelblessure lange tijd op non-actief was, kan geen dag verliezen en traint verbeten.Vaak met Eef Kamerbeek, Dick Schrieken, Herman Timme onder leiding van de Duitse werptrainer Gerd Bode. Hoewel hij op de gewichttraining niet de nadruk legt, maakt Koch met lasten tot 240 kilogram diepe kniebuigingen. Zijn geblesseerde voet kan hij nog steeds niet goed buigen maar zijn stugge winter- EEF KAMERBEEK intensieve training training heeft er toch niet onder gele den. De belangstelling voor de 16e Interna- voorts 15 equipes uit Zweden, 11 uit -1- 011 West-Duitsland, 6 uit Denemarken, 5 uit Frankrijk, 3 uit België. 2 uit Italië, een uit Zwitserland, een uit Ierland, een uit Monaco en een uit Luxemburg. Het aantal amateurs is groter dan ooit. Van de 127 deelnemers dingen gr namelijk 90 mee naar de prijzen voor de amateurs. tionale Tulpenrallye, die van dinsdag 21 tot en met donderdag 23 april met Noordwijk aan Zee als start en finish wordt gehouden, blijkt aanzienlijk min der groot te zijn dan voor de sterrit van vorig jaar. Meldden zich in 1963 in totaal 170 équipes bij het secretari aat van de RAC-west aan, voor de rit van dit jaar ontving het wedstrijd-co mité tot nu toe slechts 127 inschrijvin gen. Aangezien er nog veertien zeer posi tieve toezeggingen acht Britse, twee Nederlandse, twee Duitse, een Zweedse en een Franse door aspirant-deelne mers zijn gedaan, zal het aantal deelne mers echter nog wel iets stijgen. De 127 combinaties vertegenwoordigen twaalf nationaliteiten. Nederland heeft voor het eerst sinds jaren, het grootste contingent. Er hebben zich 46 Neder landse equipes aangemeld. Het aantal Britten vorig jaar 56 liep sterk terug. Slechts 35 Britse teams hebben voor de sterrit ingeschreven. Er komen (Van onze sportredactie) Op 68-jarige leeftijd is te Breda over leden de heer L. Luchtenberg, een bij zonder bekend figuur in de sport-, spe ciaal in de voetbalwereld. Reeds in de twintiger jaren, toen het diocees Breda beschikt over een eigen voetbalbond, was dee heer Luchtenberg aktief. Bij het tot stand komen van de IVCB speelde hij eveneens een actieve iol. Toen nationaal de voetbalwereld in een bond werd tezamen gebracht (in *40) I- C,G thans overledene lid van het KNVR a*deling Brabant van de comiiPtH- ?naf 1947 funëeerde hij als van de KNVB^Dri" diStl"iCt aangewezen ais secretaris!3 We"'d tenb°ekrgmcedn Êgeder.je £eer Luc.h." nisaties werd hij enkel» sPort,or#a- verrast met de p|m! f;Jaren ge\de.n ding „Pro Ecclesia et Pontifflce""1' Kwalitatief is de inschrijving bijzon der sterk. Slechts Peter Hopkirk, win naar van de Rallye de Monte Carlo 1964, ontbreekt. De Ierse garagehouder ver koos de Torgo Florio-lange afstandrace op Sicilië, die volgende week zondag wordt gehouden, boven de Tulpen-ster- rit. Behalve de Franse Ford Falcon-equipe Henri Greder - Martial Delalande, win naar in 1963, meldden zich ook de win nende combinaties van 1961, de Brit Mabbs. en 1962, Saab-rijdster Pat Carls- son - Moss aan. Voorts zal Ann Riley- Wisdom, die in 1962 met Pat Moss triom feerde doch zich daarna terugtrok, deel nemen. Zij rijdt met haar man, Peter Riley, in een fabrieks Morris Mini Coo per. Ook Eric Carlsson, tweevoudig win naar in Monte Carlo, zal dinsdag voor hotel „Huis ter Duin" starten. Hij rijdt met Gunnar Palm in een Saab. Eef Kamerbeek, nu eindelijk bevrijd van beenblessures ,,ik heb nog te wei nig kunnen springen" kan in Tokio zijn ideaal, de 8.000 punten-grens door breken, verwezenlijken. Hans Smit, Frits Boss, die sprint op met lood verzwaarde schoenen, en Gijs de Bode hebben getraind dat de stukken eraf vlogen. Jo Moerman, de secretaris van de N.T.C., heeft persoonlijk de su pervisie over de 400 meter-lopers Ton Schuyt en Tjeerd Vellinga. Het jonge Amsterdamsee hoFdentalent Peter Del- lensen is'ook zeer actief geweest, ter wijl kogelslingeraar Jan Romani nu eindelijk hoopt de 60 meter-grens te halen. Hubert Lieshout, de 19-jarige Rotter dammer die vorig jaar deel uitmaakte van de Nederlandse tienkampploeg, traint naast zijn studie aan het CIOS in Overveen hard om zijn positie op zijn minst te handhaven. Henk Snepvangers, tot veler verrassing niet in de selectieploeg opgenomen, heeft definitief gekozen voor de 5.000 meter. De Bergenaar is namelijk van mening dat een tijd van 14 min. 02 sec. voor hem eerder haalbaar is dan 3.43.5 op de 1500 meter. Van de lange-afstandlopers heeft Joep Delnoye na een korte pauze de training weer hervat. Cees Clement, die vorig jaar kampioen wordt op de 5 en 10 km, loopt gemiddeld 200 kilometer in de week. Elke dag gaat hij via een om weg van Zeist naar Driebergen waar hij werkt, doucht bij zijn werkgever en maakt na de gedane dagtaak dezelfde route terug (totaal 30 km). Verder traint de FIT-atleet dan in de avond uren nog zo'n 15 km, waarin tempolo pen. fartlek en het intervalprincipe een grote rol spelen. Dokter Strikwerda, die Cees Clement elke veertien dagen onderzoekt is en thousiast over de conditie van Clement, die op 1 mei in Dahlhausen zijn eerste wedstrijd, een 10.000 meter, zal lopen. Oud-tienkamper Herman Timme spe cialiseerde zich verder op discus en ko gel. Jan van Heek. die in militaire dienst vele faciliteiten kreeg, hoopt tenslotte dit seizoen de 7.000 punten-grens te doorbreken, hetgeen hem, gezien de op gaande lijn in de prestaties van het vo rig jaar, wel zal lukken. Zondag vindt op het Red Band Sport park te Roosendaal een selectiewedstrijd plaats voor de WBAC (West Brabantse Atletiek Commissie)-atleten. Doel van deze wedstrijd is te komen tot een juiste samenstelling van de WBAC-ploeg, welke op 3 mei een ontmoeting zal heb ben met het Antwerpse AAC. Dat de atleten hun beste beentje voor zullen zetten, teneinde zich van een plaats in deze ploeg te verzekeren ligt ongetwijfeld voor de hand. Hoe de atle ten, vooral op de sprint- en technische nummers, hebben overwinterd is een open vraag. THEO VERSCHUREN, de ster ke man uit Sint-Jansteen, die dit jaar in verband met zijn mili- tairedienst nog niet tot grote uit slagen is gekomen, heeft tijdens een wedstrijd voor indé's in België een val gemaakt. Theo wordt nu verpleegd in een ziekenhuis in Nmove en naar zijn ouders meedeelden maakt hij het naar omstandigheden zeer goed. - - JULES VAN DER FLAES is een van de kopstukken uit de grote oranjeronde, die door de wielerclub ..Breda" op koningin nedag wordt georganiseerd. Ger- rit Verdaasdonk en zijn mannen hebben een bijzonder sterk con tingent renners voor hun wed strijd aangeworvèn waaronder diverse Belgen. - - RINUS EESTERMANS en de mannen van de wielerclub „Spor tief' uit Breda brengen in het aanstaande weekeind opnieuw een „Omloop van de Baronie" met start en aankomst te Breda. Er kan wederom een spannende strijd ten beste worden gegeven in het Westbrabantse land. (Van onze hockeymedewerker) „Het zal een gulden zijn, die op de midden lijn van het terrein op zijn kant staat", luidde de kernachtige voorspelling van een der be stuursleden van het Bossche MOP. Daarmede sloeg hij de plank verre van mis, want als er ooit in een beslissingswedstrijd twee elftallen tegen elkaar komen te staan, die volkomen tegen el kaar opwegen, dan zijn deze zonder twijfel Breda en MOP. Twee rivalen, die uitstekende vriend schapsbanden met elkaar onderhouden en tot aan de bodem van al hun reserves zullen tasten om de zo fel begeerde zuidelijke kampioenstitel te kunnen veroveren. Een uitzonderlijke gebeurtenis in het zuidelijk hockeywereldje welke zondag op het E.M.H.C.-terrein zal plaatsvin den en veel belangstelling zal trekken. Bij het bezoek van M.O.P. aan Breda in het begin van de competitie verover de de Bossche club beide winstpunten, doch in de returnwedstrijd slaagde Bre da erin revanche te nemen. Feiten, die er nog sterker op duiden, dat de onder linge krachtsverhouding vrijwel gelijk is. Beide ploegen hebben met Venlo de hoofdrollen in het verloop der competitie gespeeld, waarbij Venlo als eerste afviel en M.O.P.'s kampioenskansen tot prak tisch nihil waren gedaald. Enige kleine misstappen en één grote (de nederlaag tegen het bezoekende Tilburg) van Bre- De Belg Joseph Timmerman heeft de eerste etappe van de 17 etappen tellende amateurroiide van Marokko gewonnen. Hij legde de 197 km van Casablanca naar Rabat af in 5 uur en 14 minuten. 2 Mendiburo, Sp., zt; 3 Mekkelsen, Zw., zt; 4 Schneibner, Ó.-D., zt; 5 Hurel, Fr, 5.14.05; 6 Carrasco, Sp, zt; 7 Green, Zw, zt; 8 Van den Eynde. B, zt; 9 Abdallah, Marokko, zt. Voor het peloton werd de tijd van Hurel genoteerd. Een studiecommissie van de KNVB, die vorig jaar na de barre winter en de befaamde „Operatie Feijenoord" werd ingesteld, heeft donderdagmiddag in het sportcentrum te Zeist het juist uitge brachte rapport over het bespeelbaar houden van de velden in de winter be- sproken. De heer H. A. Bremekamp, hoofd van de grondtechnische dienst van de KNVB en secretaris van deze com missie waarvan het bondsbestuurslid de heer E. A. Wijdicks voorzitter is, heeft een uitgebrachte toelichting op het rap port gegeven. Hoewel er veel middelen zijn ten minste een vijftal methodes geeft bevre digende resultaten om de strijd tegen sneeuw en vorst aan te binden is het zeer de vraag of een van deze werkwij zen in Nederland ook inderdaad zal wor den verwezenlijkt. De heer L. Brunt, secretaris-penning meester van de KNVB, stelde dan ook de retorische vraag „Heeft het enig nut om dit te doen?" Primair is, zijns inziens dat bij slecht weer het pu bliek nauwelijks belangstelling heeft voor de veldsporten, zelfs als die op prachtige terreinen worden beoefend, Een mening, die de heer D. Bessem, directeur van het Olympisch Stadion, vol komen deelde. De clubs zullen dus als de competitie zou kunnen worden voort gezet op uiterst matige recettes moeten rekenen. Voorts staat vast, zo verduide lijkte de heer Bremerkamp, dat uit sta tistieken over de laatste vijftien jaar is gebleken dat per seizoen gemiddeld maar vijf wedstrijden door vorst of sneeuw verloren gaan. Daarbij komt nog dat zelfs de eenvou digste methode jaarlijks een bedrag van rond de 25.000 gulden aan exploitatie en afschrijving kost. Alleen als alle clubs uit het betaalde voetbal over een dergelijke instalatie beschikken total einvestering rond 6 miljoen gulden zou de strijd tegen de elementen enige zin hebben. Het is dus nauwelijks te verwachten dat de clubs, c.q. de gemeenten die de be schikking hebben over een sportpark, gezien de weinig aantrekkelijke conse quenties met kunstmatige middelen zul len trachten de velden zelfs bij sneeuw val of langdurige vorst bespeelbaar te houden. da waren oorzaak, dat M.O.P. toch nog op gelijke hoogte met de Bredanaars kwam en bij het eind van de competitie werd de bovenste plaats door beide ge deeld. Er kan echter maar één kampioen zijn en met de kampioenstitel als inzet gaan daarom beide elftallen, thans op neu traal terrein, voor de derde maal de sticks met elkaar kruisen. Wie tenslotte zegevierd uit deze be langrijke strijd zal komen, valt moeilijk te voorspellen. In welke opstelling het elftal van Bre da binnen de lijnen zal verschijnen is nog niet bekend, doch de eftalcommissie zal een keuze moeten doen uit o.m. E. Moltzer, H Melzer, B. Hoogestijn, B. Bergsma, G. de Thouars. J. Claes, P. Klementschitsch, A. Klem'entschitsch, A. de Keijzer, G. Hilten, H. Hinderink, H. Veen en P. van Campenhout. De samenstelling van het M.O.P.-elftal luidt: W. Herfkens, L. Brouwers en H. van Horen, J. Scheepstra, A. van Wen sen, E. Lejeune, F. Verhulst, H. Keitz, J. Scheepstra, B, v. d. Schoor, F. Lewin. HEREN: Promotieklasse le klas* Nu 's-Hertogenbosch de eerste promotie wedstrijd tegen Eindhoven gewonnen heeft, zal het er in de returnwedstrijd danig spannen. Geenszins uitgesloten, dat thans Eindhoven zegeviert. Wat in een beslissingswdstrijd zou resulteren. 2e klasse - prom. klas: Het Tilburgse Were Di moet op bezoek bij Oranje- Zwart. Zouden de gasten erin slagen te zegevieren, dan wordt hun promotie een feit. Indien Oranje Zwart wint of één winstpunt verovert, dan promoveert de ze ploeg, evenals E.M.H.C. III, dat reeds won van Were Di en gelijk speelde te gen Oranje Zwart. 3e klasse - 2e klas: D.E.S., de ploeg uit Kaatsheuvel moet op bezoek bij HUAC II en zal daar moeten zegevieren om zijn promotiekansen te behouden. MEP II, dat vorige zondag van DES won, zal op eigen bodem Oirschot een nederlaag toebrengen. De twee aartsvijanden van de Belgische wielersport, Benoni Beheyt en Hik van Looij, stonden donderdagavond naast elkaar op het ere podium. De eerste glorieerde omdat hij winnaar was geworden van de Belgische ronde en de tweede, omdat hij de laatste rit op zijn naam had geschreven. De man, die in de ochtenduren hoopte, dat hij erbij zou staan, ontbrak. Peter Post, die woensdag een formidabele wed strijd had gereden en die voor de aanvang van de laatste rit ver klaarde, dat hij alles in het werk zou stellen om Benoni Beheyt te onttronen, slaagde daarin niet. Peter gaf toe, dat Benoni Beheyt voor al de laatste dagen weer in een schitte rende vorm steekt. De wereldkampioen, bijzonder sterk omringd door zijn ploeg maats, zou moeilijk zijn te kloppen. Het was echter het proberen waard. Meende de lange Amstelvener het serieus? Tijdens de wedstrijd liet hij daarvan weinig blij ken. Hij was slechts zelden in de aanval te zien. Zelfs toen Rik van Looij ging lopen was Peter er niet om de attaque van de Belgische kampioen ongedaan te maken. De laatste rit bracht twee zeer vroege en gevaarlijke aanvallers op het voor plan. Jos Verachtert en Gilbert de Smet II namen na een twintigtal kilometer reeds de benen. Omdat zij op slechts en kele minuten van Benoni Beheyt stonden konden zij als zij zouden slagen de Ronde van België nog winnen. Het tweetal kwam verrassend snel aan een behoor lijke voorsprong. Na 45 kilometer had den zij reeds 4 minuten. Na 90 kilometer hadden zij 6.30 minuten en waren zij nummer een en twee in het algemeen klassement. Op dat moment begon het peloton zich echter te roeren. Na een uur werden de vluchters terug opgeno men in het peloton en kon een nieuwe aanval beginnen. De Fransman Vermeu len en de Belg Bocklandt gingen op hun beurt lopen. Zij namen eveneens een voorsprong van een dikke minuut. Toen de Fransman echter door pech vooraan wegviel was het met de Belg eveneens gedaan. Dertig kilometer voor Brussel begon Kik van Looy, die uitstekend fietste, zicii met de zaak te bemoeien. In gezelschap van Jean Stablinsky ging de Belgische kampioen er van door. Hij werd echter teruggehaald. Dat geschiedde nog een tweede keer. De derde maal was het echter raak. Wederom in gezelschap van Stablinsky ijlde Van Looij naar de finish. Hij hield enkele seconden over voor het aanstor mende peloton. Hij had zijn zege. Beno ni Beheyt had echter reden breder te lachen. Hij werd immers eindwinnaar van een op behoorlijk niveau staande Ronde van België, die de tweestrijd Van Looii-Beheyt opnieuw op het voorplan bracht. De uitslag was: 1 Rik van Looy (B) 5 39.10 (met bon. 5.38.40), 2 Jean Stablinski (F.) z.t. (met bon. 5.38.55). 3 Frans Melckenbeeck (B.) 5.39.14, 4 Willy Bocklandt <B.), 5 Staf Desmet (B.), 6 Benoni Beheyt (B.), 7 Gilbert Desmet I (B.), 8 Gilbert Maes De Koninklijke Nedrlandse Wielren Unie heeft weer een aantal renners aan gewezen, die ons land tijdens wedstrijden in het buitenland zullen vertegenwoor digen. Voor criteria in Zweden en Denemar ken, die van 4 tot 12 mei duren, zijn aan gewezen: Wout Heere, Henk de Jong. Frans Broeren en Johan van Amsterdam. Ploegleider is Ad van Amsterdam sr. uit Breda. De overige wedstrijden zijn: 7-10 mei vier etappenwedstrijd in West-Duitsland: Henk Cornelisse, Cor Schuuring en Eef Dolman. 1 mei: Bocholtz: Piet v. d. Touw, Ad. de Graaff Gerard Koel, Piet v. d. Lans, Marinus Paul, Chris Kipping, Joop Nol ten en Rudi Liebrechts. Ploegleider: Jan Derksen, 1-3 mei: West-Berlijn: Theo Nikkesen, Rob Redaker en Resch. Ploegleider Werkhoven. 10 mei Grand Prix du Conseil Gene ral in Parijs: Piet v. d. Touw, Gerard Koel, Jaap Oudkerk en Piet v. d. Lans. Ploegleider Jan Derksen. Manchester Uni ted heeft voor een bedrag van 40.000 i pond sterling (ruim 400 duizend gulden) van Burn ley overgenomen de internationale rechtsbuiten John Connelly. Manchester Uni ted deed echter ook een kostbare speler van de hand, namelijk Pete Chisnall, die voor Engeland is uitgekomen in het elftal van spelers tot 23 jaar. Chis nall, die bij Man chester United als binnenspeler ope reerde, is voor 30.000 pond over- 30.000 pond overgedaan aan Liverpool. CONNELLY vier ton Toon Schuurmans, de Rotterdamse zwaarweltergewicht die maandagavond in de Maasstad de West-Duitser Alfred Fries versloeg, komt vanavond voor de tweede maal de"ze week in de ring. Schuurmans bokst dan de hoofdpartij van internationale wedstrijden in Frankfort tegen de Duitse kampioen in het midden- gewicht, Peter Mueller. De 37-jarige Mueller veroverde vorige week vrijdag voor de vijfde maal in zijn loopbaan de Duitse titel toen hij kam pioen Heini Meinhardt in de vijfde ronde knock out sloeg. (B.), 9 Carmine Preziosi (B.), 10 Ward Seis (B.), 13 Dick Groeneweg (N.). 15 Jo de Roo (N.), 24 Henk Nijdam (N.), 27 Dick Enthoven (N.), 30 Jo de Haan (N.), 33 Leo van Dongen (N.), 34 Peter Post (N.), 35 Ab Geldermans (N.), allen in dezelfde tijd als Melckenbeeck. Het eindklassement luidt als volgt: 1 Benoni Beheyt (B.) 20.45.33, 2 Peter Post (N.) 20.45.40, 3 Gilbert Desmet I (B.) 20.46.8, 4 Winfried Boclke (D.) 20.46.13, 5 Henk Nydam (N.) 20.46.21, 6 Gilbert Desmet II (B.) 20.46.27, 7 Jean Stablinski (F.) 20.46.29, Rudi Altig (D.) 20.47.24, 9 Alfons Hermans (B.) 20.48.01. 10 Bas Maliepaard (N.) z.t13 Dick Enthoven (N.) 20.48.22, 14 Rik van Looy (B.) Zo reed Peter Post als triomfator over de finish op de citadel van Namen. Hij slaagde er donderdag niet in Beheyt te onttronen. 20.48.46, 20 Cees van Espen (N.) 20.50 22 25 Jo de Roo (N.) 20.59.38. 32 Piet van Est (N.) 21.00.40, 36 Ab Geldermans (N.) 12.01.20. Tot de renners, die in de laatste etap pe de strijd staakten, behoorden de Belg Willy Monty (gevallen), zijn landgenoot Emile Daems en de Nederlanders Piet Damen, Cees Haast ep Jacques van der Kiundert. In Manchester is een benefiet wedstrijd gespeeld voor de 41-ja rige doelman van Manchester City, de vroegere Duitse krijgsgevange ne Bert Trautman, die aan het eind van dit seizoen het voetballen staakt. Trautman heeft 15 jaar in Engeland gevoetbald. Er waren naar schatting 47.000 toeschouwers en de recette was 9000 pond, een record voor een benefietwedstrijd in Engeland. De wedstrijd ging tussen een combinatie van Manchester United en Manchester City enerzijds en een ploeg van internationals. De combinatie won met 5-4 en de uitblinkers van de wedstrijd waren Denis Law en Trautman zelf. Na de ivedstrijd sprak Trautman, bijna in traüen, een dankwoord. Hij verklaarde dat de Engelsen altijd bijzonder vriendschappelijk voor hem waren geweest en hij sprak de hoop uit dat hij zelf iets had bijgedragen tot herstel van de vriendschap tussen zijn vaderland en Engeland. Op zondag 19 april vinden in de dr. Prinsen Sporthal te Heemskerk de nati onale jeugd-kampioenschappen heren van de Nedrlandse Katholieke Gymnas tiek Bond plaats. Voor deze kampioen schappen klasseerden zich op 22 maart in 's-Hertogenbosch tijdens de halve finale een twaalftal gymnasten Van deze twaalf heeft Fr Lenssen (Olympia Blerick) momenteel de leiding met 51.65 punt. In Heemskerk verschijnt hij als grote favoriet voor de titel, maar hij mag rekenen op felle tegenstand van zijn rivalen Na de halve finale is de stand van de twaalf besten als volgt: 1. Fr. L Lenssen (Olympia, Blerick) 51.65 pnt. 2. J. Doorakkers (Kunst en Kracht. Tilburg) 47,95 pnt. 3 L. Ja cobs (Olympia, Blerickt 47.75 punten. 4 II. Bulkmans (Prinsenbeek. Prinsen beek) 46.80 pnt. 5. M. Bonenkamp (Turn- lust, Hengelo) 46.50 pnt. 6 M. Wiertz (Eendracht. Kerkrade) 46.25 pnt 7 J Dohmen (Prins Bernhard, Schaesbérg) 4.1.05 pnt. 8. H Lammers (ADO Heems kerk. 44.90 pnt. 9. H Bremen (Een dracht, Kerkrade) 44.15 pnt 10 W Kuys (USV, Uitgeest) 43.15 pnt. 11. P Ellen- broek. (Borne '28) 40.15 pnt 12 .1. Geerts (St. Christophorus, Breda) 40.10 pnt. DE JONGE Nederlandse professional Arie den Hartog zegevierde donderdag in de eerste etappe van de Ronde van Eibar voor professionals. Den Hartog maakte over de 188 km lange rit met start en finish in Eibar een tijd van 5 uur, 39 minuten en 50 seconden. vn^s S 15 apnl Jonathan II In rk sn m 65 51winston II: 65„„50;51' sIa 13"22' sIa c 6-12. rabar- ber 28-40. rode kool 17-23. prei 48-64 sla 80-P12L lof "lMlfe, radijsïl-28'129' Konstanz 306 (onv.), Rheinfclden 216 0!ï"heim 267 Straatsburg 212 "cf'.. ?u 415 1). Plochingen 150 E Mannheim 262 (-2), Steinbach 137 51, Mainz 260 (+2). Buigen 178 <-6i Kaub 193 (-3). Kochem 250 (-9). Koblenz 205 (onv.) Keulen 176 1). Ruhrort 358 lm a°b!th 9™, W1)' N'imesen 764 il A'nhen? 791 (-81' Eefde IJssel 330 "i? n lfnter £7 ("5)' M°nsin 5444 -4 Borgharen 3931 (+2). Bclfeld 1108 2), Grave beneden de sluis 504 (+5),

de Stem | 1964 | | pagina 3