Walcheren KREYMBORG KLEUTER PAKJE KREYMBORG Collegiale belangstelling voor ambtswoning in Souburg ZUID-BEVELAND Zeeuwsch-Vlaanderen no 6.7S woensdag 15 april a.s. de gehele dag GESLOTEN Vroom Dreesmann :fMiwaaf* 2 DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 14 APRIL 1964 MIDDELBURG Elektriciteitskabels door het kanaal VLISSINGEN Poolse oud-strijders vergaderden Bouwverbod Spuistraat op raadsagenda Dagblad De Stem Zeehengelen in IJsendijke succes GOES F eestprogramma Koninginnedag Voor C.H-kiesvereniging Mr. Huber sprak over cultuur en planologie Bijeenkomst van de A.R.-kiesvereniging Auto van Kanaalwes; gegleden AXEL HULST OOSTBIJRG Gouden Jacobsstaj voor J. Wijne Rederijkerskamer bestaat 100 jaar HOOGWATER Vandaag f* Morgen 2 Ten dienste van de elektriciteitsvoor ziening in het uitbreidingsplan-Zuid zal een nieuw inkoopstation aan de zuid zijde van het kanaal door Walcheren moeten worden gebouwd, dat dan wordt gekoppeld aan het huidige station Poe- lendale II. Daartoe zullen vier hoog spanningskabels en twee signaalkabels door het kanaal worden gelegd. B. en w. stellen voor het benodigde krediet van 36 mille te voteren. In samenwerking met de PTT zal zo spoedig mogelijk na 1 juli met de werkzaamheden worden begonnen. In de raadsvergadering van maandag 20 april wordt verder o.m. nog voorge steld om de katholieke stichting B.L.O. Nazorg voor Zeeland te Hulst een sub sidie te verlenen van f 50,-, zijnde de kosten van behandeling van een per soon. Tevens stellen b. en w. voor o.m. te bepalen dat deze subsidie geheel of gedeeltelijk moet worden terugbetaald wanneer voor dit jaar geen definitieve subsidieregeling tot stand komt. FEESTAVOND „NIEUW MIDDELBURG" De buurtvereniging „Nieuw-Middel- burg" hield in het City-Theater haar jaarlijkse grote feestavond. De avond, waarvoor veel belangstelling bestond, werd geopend door voorzitter J. A. Wisse. Na zijn openingswoord trad de mondharmonicaclub o.l.v. de heer F. Zech op. Het grootste gedeelte van de avond werd gevuld door het buurtorkest o.l.v. Baby den Toonder, met als solisten de heer J. van Oost, mevr. M. Booij, Ma- reike de Nood, Bernard Davidse en Joop Soluta. Op muziek uit „Porgy and Bess" (Advertentie) katoen In leuke ruitdessins met effen broekje leeftijd 3 jaar kleine stijging per maat Alleen geldig 15 april Karrestraat 2 Breda Lange Delft 60-62 Middelburg Walstraat 84 - Vlissingen bracht mevr. Maaike van Schaaik een goed geslaagd ballet voor het voetlicht. Kees en Peter, twee jongens en twee gitaren, zongen en speelden een aantal liedjes. Tussen de muziek door vertoon de de cabaretgroep een aantal schetsjes. De avond, die aaneen gepraat werd door conferencier F. de Leeuw, werd beslo ten met een gezellig samenzijn o.l.v. de heer A. Caljouw met muzikale mede werking van de Babyton-Band. BENOEMING Met ingang van 1 januari 1964 is bij K.B. tot lid van de reclasseringsraad in het arrondissement Middelburg benoemd mr. W. K. H. Dieleman, procureur en ad vocaat te Middelburg. Tijdens de jaarvergadering van de kring Vlissingen' van de Vereniging van Poolse oud-strijders werd J. Minkiewicz herkozen als voorzitter, de heer B. Strenk als secretaris en de heer T. Gra- bik als penningmeester. Voorts werden als leden van het bestuur gekozen de heren T. Klosinski ey T. Szczepan. Als leden van de commissie van toe zicht werden door de vergadering geko zen de heren: P. Szydlowski, J. Paczek, J. Narloch en J. Witkowski. Als afgevaardigden naar de landelijke jaarvergadering die djt jaar in Amster dam zal worden gehouden op 2 en 3 mei a.s., werden met meerderheid van stem men gekozen de heren: T. Klosinski, J. Paczek en B. Strenk. De bibliotheek van de vereniging werd in het vdorbije jaar uitgebreid met een aantal nieuwe (in ballingschap) uitgege ven Poolse boeken alsook met werken van Poolse schrijvers in de Nederland se vertaling. Ter versterking van verenigingskas werd besloten drinkglazen met het em bleem van de Vereniging van Poolse oud-strijders te bestellen en deze vervol gens aan de man brengen. De raad komt vrijdagmiddag 17 april in openbare raadsvergadering bijeen. De agenda vermeldt o.m. een voorstel tot instelling van een bouwverbod voor de Spuistraat èn omgeving, dit i.v.m. de komende sanering. Wanneer het voorstel wordt aangenomen zullen spoedig stap pen worden ondernomen om de be doelde percelen, die nog niet in het be zit zijn van de gemeente, (37 stuks) aan te kopen of te onteigenen. Verder is er nog een voorstel om de gemeentelijke sociale werkplaats aan de Edisonweg ,,De Brug" te noemen. Deze naam is als beste naar voren gekomen uit een prijsvraag, uitgeschreven voor de tewerkgestelden in de werkplaats. AANVOER VISMIJN De visaanvoer bedroeg in de week van 5 t.m. 11 april 8184 kg export garnalen, 368 kg bot, 504 kg schar, 1477 kg schol, 117 kg wijting. 4 kg tong en 10 kg kabeljauw. HUISHOUDBEURS In het Concertgebouw organiseren twintig Vlissingse winkeliers op 14, 15 en 16 april een huishoudbeurs, de ,,V ^0". „V20". De beurs zal geopend zijn van 14 tot 17 uur en van 19 tot 20 uur. Er wordt gedemonstreerd met vele ge bruiksartikelen, o.a., wasautomaten, koelkasten, haarden, elektronische or gels, naaimachines, boormachines en bromfietsen. Iedere avond is er een badpakken- show. Bij bezoek aan de beurs be staat kans op het winnen van diverse prijzen o.a. een buitenlandse reis voor twee personen. Iedere 100e bezoeker ontvangt een waardebon, iedere 1000e een verrassing. JAARVERGADERING PERSONEELSVERENING „RIJKER" Onder voorzitterschap van de heer J. A. Versteeg, hield de personeelsvereni ging „Rijker" afdeling Vlissingen haar jaarvergadering die matig bezocht was. Na een openingswoord door de voor zitter, de heer J. A. Versteeg, werd het jaarverslag voorgelezen door de secreta ris, de heer A. Huibregtse, waaruit bleek dat het voor de vereniging een goed jaar was geweest. Het financieel verslag van de penningmeester sprak van een be hoorlijk saldo. De heer J. A. Versteeg werd als voorzitter herkozen. Westkapelle GAZON WORDT PARKEERPLAATS Een gedeelte van het gazon op het marktplein alhier zal veranderd worden in parkeerruimte. Men is reeds bezig de graszoden te verwijderen en het terrein te bestraten. JEUGDMIDDAG Uitgaande van de ring Walcheren van het C.J.V. werd in het jeugdgebouw der hervormde kerk alhier een jeugdmiddag gehouden, die door een kleine tweehon derd jongens en meisjes werd bezocht. Deze middag stond onder leiding van de voorzitter van het jongenswerk ring Walcheren, die een openingswoord sprak, waarna enkele films werden vertoond. Na de pauze werd een opdrachtenspel uitgevoerd, dat een buitengewoon span nend verloop had. Mevrouw de Wolf spark als presidente van de meisjesclub een slotwoord. (Advertentie) In verband met het overlijden van onze directeur de heer JOHANNES HENRICUS WITTE zijn onze zaken te Breda - Bergen op Zoom - Oosterhout Breda, Bergen op Zoom, Oosterhout Dagblad voor Zeeland KANTUREN voor Zeeuwsch- Vlaanderen: Steenstraat 14 teletoon 2377 Hulsi voor Walcheren en Zuid Beveland: Kloks'raat 1 telefoon fi252 (ïl)ES Eerste redacteur Exploitatie voor Zeeland: inspectie Zeeland F DE LIGT L. K. M DE JONG tel. 6252 Goes tel. 2377 Hulst privé 7300 Goes Redacteur voor Oost-Zeeuu>sch-Vlaanderen en Kanaalzone W. WOLTERS tel. 2377 Hulst privé 2572 Hulst Redacteur voor West-Zeeuiosch- V laanderen j PETIT, Sreedestraat 3A. Oostburg Redacteur voor Zuid-Beveland en Walcheren: S. AUGUSTIJN tel. 6252 Goes Rayonbeheerder voor Zuid-Beveland en Walcheren K. MENU, tel. 6252 Goes Prijs voor losse advertenties, bestemd voor de editie Zeeland t 0.18 Der mm 1 mm Ingezonden mededelingen 2)b mm gewone advertenties Bij contract aanzienlijke reductie „Kleintjes"' 3 regels ot minder t l.— elke regel meer t 0,25 Als êên regel gelden 23 letters en/ot leestekens. Bij plaatsing ook ln de Brabantse onlage resp. f 1.60 en t 0.60 Bij 3 achtereenvolgende ongewilzlgdt plaatsingen de derde plaatsing tegen hall geld. (Advertentie) Ondanks het feit dat de weersom standigheden niet zo fraai waren als de vorige dagen is de achtste inter nationale zeehengelwedstrijd te IJzen- dijke toch een groot succes geworden. Niet minder dan 738 vissers gooiden hun hengeltje in zee om e engooi te doen naar de f. 500 aan prijzen die er te verdienen waren. Jammer ge noeg lieten de vissen het enigs ?.ns afweten want er werd slechts 21 kg vis gevangen. Op het gemeentehuis werden de voorzitters van de deelnemende clubs op de erewijn ontvangen door het ge meentebestuur. Hier voerden het woord de heren Knóeke, namens de Beigi sche vissersbond, Gruben namens de Zeeuwsch-Vlaamse bond, en W. de Meyer namens de algemene Neder landse bond De uitslag: 1. de heer Nietsma (Dén Haag), 2. C. Fransen (Goes), 3. F. Donze, 4. G. Wintem (Heyst), (België), 5 C. Meys (Ant werpen), 8 H. Meuwsen (Hoek), 7. A. Dieleman (Antwerpen), 8. M. Visser (Sluiskil), 10. mevrouw de Bot uit Huyst (België). Het comité dat de festiviteiten op de Koninginnedag organiseert heeft een attractief programma samengesteld. Voor de organisatie van verscheidene onderdelen zijn de Goese Jeugd Ge meenschap en de Stichting Sportbelan- gen Goes ingeschakeld. Traditiegetrouw wordt het program ma geopend met klokgelui. De muziek gezelschappen Hosanna, Euphonia en Excelsior brengen daarna de kinderen van de lagere scholen naar de Grote Markt om daar onder leiding van de heer J. H. Tamminga een aubade te brengen. Burgemeester F. G. A. Huber van Goes zal een toespraak houden. Hierna wordt voor bijna 2000 leerlingen van de lagere scholen in de veilinghal een voorstelling verzorgd door het Utrechts Jeugdtoneel, terwijl de kleuter scholieren zich verzamelen in Schutters hof waar een poppenkastvoorstelling wordt gegeven. Om half elf wordt op de Grote Markt een begin gemaakt met de voorrondes van de behendigheids wedstrijden op bromfietsen, bromfietsslalom" ge noemd. Hieraan kunnen jongens van 16 tot en met 18 jaar deelnemen. Om half twee wordt op de Grote Markt een volleybalwedstrijd gespeeld tussen de teams van E.G.V.C. en Astra, terwijl daarna om half drie door de Eerste Goe se Scherm Vereniging ,,Victus Honor" een schermdemonstratie zal worden ge geven. Om drie uur worden de finales van de bromfietsslalom verwerkt. 's Middags wordt door het comité Eu ropa 1, 2, 3 een ballonoptocht georgani seerd. In deze optocht zullen ook ge kostumeerde groepen meelopen. Om vier uur worden de ballonnen opgelaten op de Grote Markt. In de avonduren wordt de gekostumeerde optocht van 'e middags herhaald, terwijl daaraan ook een grote lampionoptocht iedereen aansluiten") wordt toegevoegd. Het grootste gedeelte van het avond programma speelt zich af in het Schut tershofcomplex. Bij goed weer zal daar in de tuin geconcerteerd worden door de bekende Beierse kapel. Om negen uur wordt er gedanst op tonen van deOr- preans. Onderhandeld wordt nog over enkele concerten te geven op de Grote Markt en in de tuin van het Schutters hof. Gedurende de gehele dag zal op de sportvelden aan de Westhavendijk het Vlam-schoolhandbaltoernooi'worden verwerkt. Op de Vlasmarkt zullen eveneens ge durende de gehele dag nog diverse ker- misonderdelen in werking zijn. Het belooft weer een gezellige feest dag te worden in de Ganzestad. Voor de Christelijk Historische Kies vereniging „Koningin en Vaderland" heeft burgemeester mr. F. G. A. Huber in de kantine van de ambachtsschool gesproken over cultuur en planologie. Duidelijk heeft de Goese burgervader daarin uit eengezet hoe hy de ontwikkeling van Goes in de toekomst ziet. Hij meende, dat Goes een stad moet worden met een gave en verzorgde bin nenstad met een modern silhouet. Spre ker dacht, dat Goes even levend kan zijn met een binnenstad en een parkeergordei in het groen daaromheen als met een bin nenstad waarbij b.v. de omringende grachten zijn gedempt terwille van het verkeersprobleem. Wat de cultuur be treft hoopte mr. Huber op een verdere ontwikkeling van onderwijs en sport maar ook van het kerkelijk leven. Hiertoe valt in Goes nog veel te doen. Spreker tipte in dit verband ook een verbetering van het museum en van de Openbare Goese Leeszaal en Bibliotheek aan. Mr. Huber behandelde vervolgens de te verwachten ontwikkeling na voltooiing van de Oosterscheldebrug, die naar zijn mening van grote invloed zal zijn op de recreatie. Hij dacht hierbij aan picknick plaatsen, restaurants en kinderspeelplaat sen en wees er verder op, dat ook de we gen straks niet meer aan de eisen zullen voldoen. Ook de industrialisatie van Goes bracht mr. Huber ter sprake. Hij meende eenter, dat deze wordt geremd door de te kleine industrieterreinen en men zal dan ook alles in het werk moeten stellen om gro tere terreinen te verkrijgen. Na mr. Hu ber hield de Goese Wethouder van Finan ciën, drs. J. Dijkgraaf, een inleiding over het onderwerp „Gemeentefinanciën". Hij wees hierbij op het grote begrotingste kort van Goes, wat naar zijn mening ont stond door een stijging der uitgaven op het sociale vlak en door het onderhoud van straten. Daarenboven zijn er nog een reeks van dringende wensen, die niet in de begroting konden worden verwerkt. Na de pauze werd een forum gevormd be staande uit mr. F. G. A. Huber voorz.; drs. J. Dijkgraaf en de C.H. raadsleden F.P.J Polderman, A.G. Heiboer en B.G.C. Kegge Dit forum besprak o.a. de beschamen de huisvesting van de muziekschool, de havenplannen en de sanering in Goes Noord. Wat dit laatste betreft werd mede gedeeld, dat zodra een bepaalde hoek ge heel eigendom van de' gemeente zal zijn geworden, met nieuwbouw zal worden begonnen. Mr. W. Aantjes, lid van de Tweede Kamer voor de Anti-Revolutionaire Partij heeft zich in hotel Centraal tijdens een rede over het woningbouwbeleid voor de A.R. Kiesvereniging „Voor Nederland en Oranje" waarderend uitgelaten over minister Bogaers. Spreker betoogde dat de heer Bogaers al zijn maatregelen erop gericht heeft om verwachten. Wij moeten, aldus de heer Aantjes, achter dit beleid staan maar de vraag is evenwel gewettigd of er nu sprake zal zijn van een blijvende oplos sing. Sprekende over de oorzaken van de woningschaarste, zei de heer Aantjes, dat deze thans niet meer op rekening van de tweede wereldoorlog geschreven kan worden. Deze moet thans gezocht worden in een belangrijke „gezinsverdunning' die zich na de tweede wereldoorlog heeft geopenbaard, waardoor meer huizen nodig zijn, en in de huidige welvaart. Bovendien worden samenwoningen, die vroeger nor maal waren, thans ongewenst genoemd. (Van onze correspondent) Een uit de richting Hansweert komen de personenauto, bestuurd door de heer A. M. uit Schore, is gisteren rond 14.45 uur van de rijbaan van de Kanaal weg gegleden en tegen de langs de weg staande afrastering gereden. Mevr. M. werd hierbij aan het gelaat gewond zo dat zij zich onder behandeling van dok ter J. de Bey moest stellen. De auto werd vrij ernstig beschadigd. Aangezien de Kanaalweg ter plaatse vrij smal is, wordt vermoed, dat door een ogenblik van onoplettendheid van de bestuurder de wagen van de weg is geraakt met het vermelde gevolg. UITVOERING O.KJK. In de Prins van Oranje heeft de christe lijke gymnastiekvereniging „O.K.K." een uitvoering gegeven. De technische leiding berustte bij mejuffrouw A. Cremer,; me juffrouw J. Loeve, de heer A. Verrijzer en de heer G. van Heiningen. In zijn openingswoord richtte de voorzitter Van Heiningen een oproep tot alle 370 leden hun volledige medewerking te willen ver lenen aan de gewestelijke turndag, welke op 18 mei aanstaande te Goes zal worden gehouden. Hansweert OUDERAVOND R.K. LAGERE SCHOOL In het dorpshuis „Kaj Munk" werd door het oudercomité der r.k. lagere school een ouderavond georganiseerd, waarvoor de belangstelling gering was. De heer Borrie, brigadier van politie uit Goes hield een causerie over Veilig Verkeer. Deze wees er op, dat voor het schriftelijk verkeersexamen van de leer lingen der r.k. lagere school de resultaten wel bijzonder slecht waren. „Wordt op school voldoende aandacht aan dit bijzonder ernstige punt door het onderwijzend personeel gegeven?", vroeg hij. Ook vertoonde de heer Borrie een aan tal dia's betrekking hebbende op het ver keer en de verkeersveiligheid. Voorzitter J. van Langevelde deelde de aanwezigen mede, dat dit jaar het school reisje zal leiden naar Scheveningen en Den Haag, waar respectievelijk bezocht zullen worden de Pier en de Ridderzaal. Hierna volgde bestuursverkiezing. Het gehele bestuur trad af. Wegens vertrek naar elders waren niet herkiesbaar mevr. Stoks en de heer P. Eeman. Het nieuwe bestuur bestaat uit de dames De Waal, Nagelkerke, Wagenaar en de heren Van Langevelde, De Paauw, Bruin en Van Kampen. G YMN A STIEK UITV OERING Op vrijdag 24 april a.s. 's avonds om - uur zal er in de zaal Zeelandia van de heer J. den Boer een gymnastiekuitvoe- ring worden gegeven door de plaatse lijke gymnastiekvereniging Sportlust. Tijdens de pauze zal er een verloting plaatsvinden, waarvoor vele aantrekke lijke prijzen beschikbaar zijn. Na afloop van de demonstraties is er een bal tot 2 uur 's nachts, waarvoor de band „De Wilco's is aangetrokken. s-H eerenhoek BENOEMING Een inwoner uit deze gemeente, de heer M. Verbeek, is benoemd door de kruideniersvakbekwaamheidscommissie tot Examinator Kruideniersvakbekwaam heid. ZWANEN GEBROED Indien alles gunstig verloopt zal men in deze gemeente binnenkort weer verschei dene jonge zwanen hebben. Op het z.g. kleine putje naast de water toren broedt n.l. een zwaan, terwijl langs de weg Axel - Zuiddorpe, nabij de Bonte Koe, ook een zwanenechtpaar zijn nest heeft gebouwd. Indien de bevolking de dieren met rust laat, mag men dus in de nabije toekomst weer een fraaie aanwinst voor Axels zwembad en kreek verwach ten. Clinge UITBREIDINGSPLAN Met een viertal eigenaren van gronden in het uitbreidingsplan N.W. is door het gemeentebestuur overeenstemming be reikt inzake overdracht, waarbij op enke le punten van de taxatierapporten moest worden afgeweken, waarmee overigens de schatters zich hebben kunnen ver enigen. De aankoop van deze percelen is nodig voor de realisatie van het uitbrei dingsplan en met name de aanleg van het gehele wegennet, behoudens de meest westelijke doorbraak naar de Kerkstraat. Over de hiervoor benodig'de grond wordt nog onderhandeld. Men hoopt omstreeks juli met de wegenaanleg te kunnen star ten. FANFARE IN UNIFORM Algemeen valt de tendens waar te ne men aldlus schrijven b. en w. aan de gemeenteraad dat uniformerir^ van een muziekgezelschap een eis van de tijd is en zelfs noodzakelijk voor de instand houding der vereniging. Het bestuur van fanfare „De Scheldezonen" te Nieuw-Na- men wil uniformen aanschaffen voor de 26 leden en de kosten worden geraamd op f 4810,-. De helft kan worden gedekt uit eigen middelen en voor de resterende 50 procent wordt een subsidie gevraagd uit de gemeentekas. De raadsleden zullen er vanavond over beslissen. Ka /telle ORANJEFEEST De oranjeverenigingen van Kapelle en Biezelinge hebben hun voorlopig pro gramma voor de feestelijkheden op 30 april bekendgemaakt. Het zal dan de ge hele dag feest zijn in Kapelle-Biezelinge. Het programma begint 's morgens om acht uur al met een kwartier klokge lui. Om half negen is er een aubade door de schoolkinderen voor het raadhuis. Ver der zijn er in de voormiddag kinderspelen op het sportterrein, 's Middags is er eerst een optocht voor kinderen en volwasse nen. waarvoor vele fraaie prijzen beschik baar zijn gesteld en waarvoor een grote belangstelling wordt verwacht. Daarna zijn er volksspelen met o.a. touwtrekken voor buurten; kruiwagenrace voor paren en een steprace met estafette voor paren. Als slot van de koninginnedag komt er een avondprogramma in de veiling. Wan neer het weer niet al te best mocht zijn zullen ook de kinder- en volksspelen in de veilinghallen worden gehouden. Kloetinge JUBILEUMVIERING Het 50-jarig bestaan van de vereniging van oud-leerlingen van land- en tuin- touwwintercursussen zal op 23 april wor den herdacht met een grote feestavond in Amicïtia. Een cabaretgezelschap, be staande uit beroepsartiesten, zal een vro lijk programma voor het voetlicht bren gen. Ovezande RAADSVERGADERING Vandaag zal in de raadsveig„d .'ring goedkeuring worden gevraagd voor toe kenning van premie voor woningverbe tering. Een ontwerp-verordening tot vast stelling van een uitkering en een pen sioen aan de wethouders of eventueel hun weduwen en wezen zal worden voorge legd. Ook wordt gesproken over de ver- de bouwcapaciteit te vergroten maar men j koop van 300 m2 bouwgrond aan de Pla- mag ook van hem geen wonderoplossingtaanweg. Graauw HULDIGING VAN VOETBAL- EN TAFELTENNISKAMPIOENEN De voetbal- en tafeltenniskampioenen werden op het gemeentehuis ontvangen en gehuldigd. Na een rondwandeling door het dorp, voorafgegaan door de fanfare, werden de kampioenen door de burgemeester en wethouders en enkele raadsleden in de raadzaal ontvangen. De burgemeester, die de kampioenen toesprak, noemde de sport een van de voornaamste middelen tot een gezonde uitgroei van het lichaam en de geest. Sportiviteit, volharding en zelfbeheersing zijn aspecten, die door de sport tot de hoogste ontwikkeling kunnen komen. Hij noemde het een geweldige presta tie van de tafeltennissers nu de beste van heel Zeeland te zijn. Hij hoopte, dat ze volgend jaar nog hogere prestaties zullen leveren. De ondervoorzitter van de voetbalver eniging, de heer A. van Waterschoot, be dankte de burgemeester voor het werk dat hij doet als voorzitter van de voet bal. De secretaris, de heer A. Thuy, bood de tafeltenniskampioenen een prachtig bloemstuk aan. De leider van de tafeltennisclub, de heer Mangnus, overhandigde de voetbal club een nieuwe bal. Verder werden de beste tafeltennissers herdacht. Hen werd een trofee aange boden. Jammer genoeg was de beste ta feltennisser, Jo Bogaert, wegens vervul ling van militaire dienst, niet aanwezig. De spelers en het bestuur van de voetbalvereniging brachten de avond in hun clublokaal verder gezellig door. E.H.B.O.-OEFENAVOND In het patronaatsgebouw werd een oefenavond gehouden door de Casparie- E.H.B.O.-verenigingen. Op zeer duidelijke wijze werd door de docent dokter Casparie uiteengezet de flauwte, bewusteloosheid en de staat van schijndood. Iets heel nieuws op deze avond was de levensgrote oefenpop. Hiermee werd een demonstratie gegeven van de „mond- op-mond' beademing" De belangstelling van de leden was heel groot. Er waren 82 leden aanwezig. ST. CHRISTOFFEL EXAMINEERDE E.H.B.O.'ERS Door de E.H.B.O.-afdeling St. Christof- fel werd een examen georganiseerd voor 23 kandidaten. Het waren 18 E.H.B.O.'ers en 5 jeugdleden boven de 18 jaar. De examinator was dokter L. Adriaansens uit St. Jansteen. Het verrassende resul taat was dat alle kandidaten in het bezit van het diploma konden worden gesteld. De examinator sprak de geslaagden toe en prees hen voor de behoorlijke kennis, welke ze thans bezitten. De geslaagden zyn: dames: M. de Bruin; T. de Bruin; C. Casparie; B. Munninghof (met lof); T. Thijs; L. de Feyter-de Bruyn; J. Raas- Geus; C. Steyns-de Rijk; R. Sponselee; G, Verwey; L. Burm; D. Reunis. Heren: Broeder Matheus; J. Dalmijn; J. Gran- saert; M. Taggert; H. d' Hondt; G. Ver- willighen. Het examen voor de jeugd-E.H.B.O.'ers werd afgenomen door dokter Casparie. Deze kandidaten hadden hun opleiding genoten van de voorzitter van de afdeling Hulst, de heer J. Valckx. Bij dit examen waren ook aanwezig de heren A. Corne- lissen en W. Schelfhout van het Nedér- landse Rode Kruis. De geslaagden zijn: dames: M. Pauwels (Clinge); R. van der Walle; T. Seghers. Heren: J. Smit; A. Lossie. Tot slot werden de geslaagden toege sproken door dokter Casparie, Jos Valckx en A. Cornelisse. MIEL COOLS TREEDT OP VOOR VROUWENGILDE Donderdagavond zal de Belgische zan ger Miel Cools, populair vanwege zijn optreden voor radio en televisie, optre den in het Klein Patronaat voor de leden van de plaatselijke afdeling van het r.-k. Vrouwengilde. Miel Cools zingt liedjes van Jules de Corte en Annie Schmidt. Hij begeleidt zichzelf op de gitaar. KI oosterzon de BROMMERS BOTSTEN In de nacht van zondag op maandag vond op het rijwielpad, gelegen langs de Hul- sterweg, een botsing plaats tussen twee bromfietsen. De heer D. kwam uit de rich ting Perkpolderhaven, terwijl de heer D,e K. uit Kruiningen in die richting reed. Bij het passeren weken de bromfietsberijders blijkbaar onvoldoende uit, ten gevolge waarvan een botsing ontstond. Beide be stuurders kwamen te vallen waarbij D. zijn linkerhand niet ernstig bezeerde en waarbij De K. zijn linkerhand zodanig verwonde, dat verbinding op de boot noodzakelijk was. Beide bromfietsen wer den vrij ernstig beschadigd. Lamswaarde SCHIETING Aan de door de sociëteit De Vrede ge organiseerde schieting namen 59 schut ters deel. Hoogvogel P. Kindt, Lamswaar de, le zijvogel P. de Smit, Terhole; 2e zijvogel P. v. Driessche, Lamswaarde. Meerdere schutters o.a. C. Verschuren L. Fassaert en P. Schelfhout, wisten twee klein evogels te treffen. De kamp werd m een voorbeeldige sfeer betwist. GOUDEN BRUILOFT Op 25 april a.s. viert het echtpaar A. v. Driessche-Platjouw zijn gouden brui loft. Het permanent comité en de har monie Vrijheid Eendracht zullen zich niet onbetuigd laten. E.H.B.O.-EXAMENS Dokter H. Bom uit Cadzand heeft in de r.-k. lagere school het examen jeugdcur- sus Ned. Jeugd Rode Kruis afgenomen. Van de 10 kandidaten slaagden er 9 n.l. Luteijn, Zuidzande, P. Sturm, G. Kam- minga, M. Montean, Marian Montean, L. Vis, E. Waalwijk, S. Bossant en B, Bliek allen Oostburg. Sas van Gent Uit waardering voor het verdienstelijk werk dat de heer J. Wijne gedurende vele jaren heeft gedaan voor de verken nersbeweging werd hem de gouden Ja- cobsstaf toegekend. In deze onderschei ding deelt ook mevrouw Wijne. Zij staat haar man niet alleen in het jeugdwerk bij, maar neemt hieraan zelf ook aktief deel. De heer Wijne heeft indertijd de ver- kennersgroep te Philippine mee opge richt. Hij werd daarin vaandrig en la ter hopman en groepsleider. Later werd hij assistent districtscommissaris voor verkenners in welke functie hij zich ook thans nog in de kanaalzone verdienste lijk maakt. Mevrouw Wijne, ere-akela van de St.-Willibrordusgroep te Terneu- zen. is thans districtscommissaresse voor welpen en heeft als zodanig de zorg voor training en vorming van de welpenleidsters in de kanaalzone. Samen waren de heer en mevrouw Wijne jaren lang lid van de nationale cultuurdienst van de katholieke jeugdbeweging, aan welke landelijke organisatie zij vele diensten hebben bewezen De uitreiking van de onderscheiding en de huldiging vonden plaats tijdens een bijeenkomst van leidsters en leiders van de verkennersbeweging in de kanaal zone in tegenwoordigheid van de pastoor en de burgemeester van Sas van Gent Het onderscheidingsteken werd door me vrouw Wijne opgespeld. Nadat alle aanwezigen hun dank en ge lukwensen hadden aangeboden ver scheen als klap op de vuurpijl onder een flinke roffel de drumband van de St.- Tarcisiusgroep van Westdorpe om een serenade te brengen. Izendijke ORIëNTATIERIT Voor de vijfde achtereenvolgende maal gaat de plaatselijke V.V.V. een oriëntatierit houden voor auto's, moto ren en scooters. De rit is uitgezet door enige leden van de regionale autoclub: W.Z.A. Zij wordt zondag 19 april ver reden. De eerste auto start om drie uur bij Van der Does. vVan onze verslaggever) Voor burgemeester B. ter Haar Romeny van Oost- en West-Sou burg wordt in het uitbreidings plan achter het gemeentehuis momenteel een ambtswoning ge bouwd. De bouw vordert zeer goed, vooral omdat hier gewerkt wordt met Zweedse prefab-ele menten. Er bestaat belangstelling voor dit speciale bouwsysteem helemaal vanuit Dalfsen (Overijssel) Burgemeester J. Volgers van die gemeente is met zijn wethou ders een kijkje komen nemen. Ook voor hem moet een ambtswoning wor den gebouwd. De ambtswoning, die in Oost-Souburg wordt gebouwd, valt net binnen de financiële mogelijkheden van de gemeente. Burgemeester Ter Haar Romeny (links) diens echtgenote, de architect en de aannemer hebben het college van b. en w. van Dalfsen voorgelicht. Rechts in beeld: de heer Volgers. Eerder had het college uit Dalfsen eenzelfde woning, die reeds ingericht is, bezichtigd. Dit huis wordt bewoond door de officier van justitie bij de arrondissements rechtbank te Middelburg, mr. A. Ro- singh. Sluis De Rederijkerskamer: „De Oranje- bloem" verzorgde in zaal „Lammins- vliet" ter gelegenheid van zijn 100-jarig bestaan een extra-uitvoering, die o.m. werd bijgewoond door burgemeester P. F. van Hootegem en zijn echtgenote en de bijna voltallige gemeenteraad met hun dames. Na afloop van de voorstelling felici teerde de burgemeester de kamer na mens het gemeentebestuur. Hij wekte de aanwezigen op spontane medewer king te verlenen aan de toekomstplan nen van de Rederijkers. Men heeft na melijk het voornemen om in de herden king ook te betrekken de figuur van Johan Hendrik van Dale, die in 1864 het initiatief nam tot oprichting van de Kamer. Gebracht werd een zigeunerspel: „Verdeeld Kamp" waarbij bijzonder veel aandacht besteed was aan een fleu rig decor en passende costumering. Het stuk werd ook opgevoerd voor de bewoners van de bejaardenstichting „Roozenoord". KINDERFEEST In het herv. jeugdgebouw is een kin dermiddag gehouden door de Bond van Plattelandsvrouwen. Hieraan werd ook medewerking verleend door de andere afdelingen van deze bond in W.Z.-Vlaan- deren. Het programma bestond uit ge meenschappelijk zingen, accordeonmu- ziek van de 10-jarige Eddy Driessens, een eigen sprookjestoneel o.l.v. mevr. J- Bosch-Corthals, sneltekendemonstratie van mevr. E. Marsman-Klein en enige komische films. Westdorpe OPHOKKEN DUIVEN Eigenaren, houders of verzorgers van duiven zijn verplicht zorg te dragen, dat hun duiven in de periode van 9 april 1964 tot en met 25 mei 1964 niet kunnen uit vliegen. Dit verbod geldt echter niet tus sen 18 én 20 uur en voor duiven, die v?'1 een wedstrijdvlucht thuis komen. BEVOLKINGSONDERZOEK OP LONGTUBERCULOSE Dit jaar zal in de gemeente Westdorpe het bevolkingsonderzoek op longtubercu- lose worden gehouden, voor alle inwoners boven de 14 jaar. Dit onderzoek zal plaats hebben op don derdag 2 juli in het Verenigingsgebouw, alhier, vanaf 9 uur voormiddag tot 9 uur 's avonds. In de wijk Stroodorpe zal du geschieden op maandag 6 juli 's avonds van 7 tot 9 uur. Door middel van enquêtekaarten zullen de inwoners tijdig kunnen opgeven of zij hieraan deelnemen, en op welk. uur. Morgen, woensdag 15 april, gelden voor de provincie Zeeland de volgende hoog waterstanden: Hansweert 4.49 en 17.17 uur; Terneuzen 4.08 en 16.33 uur; Vlis singen 3.35 en 16.00 uur; Wemeldinge 5.33 en 18.02 uur. SAS VAN GENT Olvmpia 20 uur Lawrence of Arabia TERNEUZEN Luxor 20 uur De vloek van de prain- 14 jaar BRESKENS Wijkgebouw 19.30 uur Jaarvergadering Groene Kruis OOSTBURG Ledel 20 uur Zie je ze vliegen?, M- ANTWERPEN KVO 20 uur Tosca

de Stem | 1964 | | pagina 2