m Indonesië eist „onderhandelingen Rachman: guerrilla wegdan pas praten KROESTJEVNOG SPRINGLEVEND Artsenstaking nu in beslissend stadium Strijd concentreert zich rond bergpas Natuurrampen stad overrompelen i dorp Voormalige leiders boycotten congres Politie van Zuid-Afrika in opspraak Blunder van persbureau Koninklijke aandacht voor kledij TE KOOP! 3041 aaswinkel 5E Onzekerheid over Irene s terugkomst Geen relletjes Grissom en Young eerste Amerikaanse ruimteduo IN „EXODUS" WORD IK BELASTERD joden verdiepingen j uzen, tel. 2935 DAGBLAD VOOR ZEELAND SABOTEURS CELEBES H BI I H VB A 09 Va nieuwe Zuidoostaziatische topconferen- Wisselend bewolkt Bostonse wurger op pad weer GRIVAS NOG NIET NAAR CYPRUS Poolse dokter meent Tegen Algerijns bevrijdingsfront: Prov. Almanak voor Noord-Brabant 1964 104e JAARGANG No. 24562 Voor God, Koningin en Vaderland 4000 francs per ïrtrek naar buiten- s van 80.000 francs ;deren is niet ver- jreau van dit blad. noorden van Breda) iw zijnde: VONINGEN ANDSWONINGEN f fl. 30.750.— k.k. k.k. ILBAAR overdrachtskosten, rstrekt door \KELAARS ANNO 186» Breda 2, b.g.g. 31474 01858-2558 - VAN DER STEEN Uitgave: N. V. Uitg. Mij. Neerlandia. Directeur: Drs. W. A. J. AA. Harkx. Hoofdredacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: J. AA. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Bureau: Breda Reigerstraat 16 Tel. 22341 (5 lijnen). Postgiro 1114111. DINSDAG 14 A P R11 1964 Abonnementsprijs 9,75 per kwartaal, excl. 0,25 incasso; 11,85 per post excl. 0,50 incasso; 0,75 per week. Prijs van buitenlandse abonnementen op aanvraag. Losse nummers 15 cent, Advertentieprijs voor de gehele oplage 0,45 per mm. Bij contract aanzien lijke reductie. Volledige tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. Bureau voor de Zeeuwse eilanden: GOES, Klokstraat 1 - telefoon 6252 - Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: Hulst, Steenstraat 14 - telefoon 2377 - (Bijbureaus: TERNEUZEN: IJsbaanstraat 24 telefoon 2601 - OOSTBURG: Nieuwstraat 41 - telefoon 2893) SOEKARNO BEDREIGT MALEIS]ËRS OPNIEUW (Van onze Haagse redacteur) Het is nog niet bekend wanneer prinses Irene naar Nederland terugkeert. De rijksvoorlichtingsdienst, die wij om op heldering vroegen, verklaarde, dat de prinses „mogelijk deze week" terugkeert. Wellicht brengt het Tweede-Kamerdebat van vandaag over de jongste verklaring van de prinses op dit punt meer zeker heid. Irene zal haar trouwjapon, die zij besteld heeft bij het modehuis Balmain, zaterdag passen, zo deelde markies De Valous maandag op het kasteel van de Bourbon-Parma's in Besson mee. Hij wist niet wanneer Irene en Carlos die het weekeinde op dit kasteel hebben doorgebracht, naar Parijs zullen vertrek ken. Naar aanleiding van berichten dat het paar gezegd zou hebben de hoop te koesteren nog in Nederland te kunnen trouwen zei de markies „Ik weet er niets van". Het probleem dat zou ontstaan wan neer koningin Juliana en prinses Beatrix gezamenlijk in één vliegtuig zouden om komen, is mogelijk van de baan, nu be kend is geworden, dat Beatrix mis schien langer in Mexico zal blijven. President Soekarno heeft Maleisië gisteren gewaar schuwd dat de federatie geheel vernietigd zal worden als de Maleisiërs niet snel en zonder voorwaarden willen onder handelen. Soekarno zei ervan overtuigd te zijn dat er geen vrede kan bestaan zolang het neo-kolonialisme bestaat. „Wij vech ten niet tegen het Maleisische volk", riep de president, „maar tegen de neo-kolonialisten, die op zijn rug rijden". Soekarno sprak op een massabijeenkomst voor jongeren en zei dat een miljoen vrijwilligers klaar staan om Maleisië te vernietigen indien hiertoe de order wordt gegeven. Plet Zuldafrikaanse politiestelsel is in opspraak gebracht na de onthullingen over het mishandelen van twee Afri kaanse gevangenen (van wie "er een stierf) door blanke politiemannen. Regeringstegenstanders hebben een spoeddebat voor vandaag geëist, maar de voorzitter van de Zuidafrikaanse natio nale vergadering. H. Klopper, heeft aan die wens geen gevolg gegeven op grond van het feit dat de zaak thans sub-judice wordt geacht. Een van de betrokken po litiemannen heeft namelijk beroep tegen zijn vonnis aangetekend. De oppositie had een reorganisatie van het politiekorps willen eisen. De verenig de partij had de aandacht willen vesti gen op een uitlating van de voorzittende rechter van Oranje Vrijstaat, Smit, die gezegd had dat het proces een „ver schrikkelijke smet" had geworpen op de politie. Maleisië verwierp prompt Soe- karno's met dreigementen gelar deerde onderhandelingsvoorstel. Wijzend op de dreigementen vroeg een regeringswoordvoerder in Koeala Loempoer zich af wie hier eigenlijk degene is die voorwaar den stelt. Opnieuw werd beklem toond dat Indonesië eerst zijn troe pen van Maleisisch-Borneo dient terug te trekken alvorens onder handeld kan worden. De Amerikaanse en andere westerse ambassades waren gisteren gesloten uit vrees voor relletjes. Alle westerlingen in Djakarta was aangeraden binnenshuis te blijven. Rond de ambassadegebouwen werden strengere veiligheidsmaatregelen getroffen. Vooral de Amerikaanse am bassade, vlak bij Soekarno's paleis, waar de meeting plaatshad, werd stevig be waakt. Maar Soekarno riep de jongeren toe: ,,Laat u niet opruien ambassades te be stormen want dit zou Indonesië in de wereld een slechte naam bezorgen". De toespraak werd door vijftigduizend men sen aangehoord. De zittingen van de voorbereidende bijeenkomst voor de tweede Afro-Aziatische conferentie wa ren geschorst om afgevaardigden uit een twintigtal landen in staat te stellen z.ich onder de toehoorders te begeven. Maleisische regeringswoordvoerder weet de bomaanslagen aan de activiteiten van Indonesische saboteurs. Newsweek-correspondent Robert McCa- be, die zondag door de Indonesiërs was vastgezet omdat hij opruiende artikelen zou hebben geschreven, is weer vrijgela ten. Hij werd in vrijheid gesteld enkele uren nadat de Amerikaanse ambassa deur Howard P. Jones er bij president Soekarno op aangedrongen had hem uit arrest te ontslaan. De Britse regering heeft Indonesië er inmiddels van beschuldigd de staakt het vuren-overeenkomst te hebben misbruikt om de guerrillastrijdkrachten langs de Indonesisch-Maleisische grens op Borneo te versterken. Staatssecretaris van bui tenlandse zaken Peter Thomas zei in het Lagerhuis gisteren dat tussen 24 januari en 6 april de overeenkomst 55 maal door Indonesië was geschonden. Hiervoor zijn talloze bewijzen, verzekerde hij. Een Labourwoordvoerder vroeg de kwestie voor te leggen aan de VN maar Thomas zei dat het een zaak is waarin Maleisië zelf dient te beslissen. Overigens zei hij te hebben begrepen dat de Maleisische regering over de kwestie een brief aan Oe Thant heeft geschreven. Van Indonesiës „tweede front" Ce lebes werd gisteren (door het Indone sisch persbureau Antara) gemeld dat ruim zevenhonderd opstandelingen zich aan de Indonesische regeringstroepen hebben overgegeven. Antara meldde ook dat de opstand, die op vijf april met een moordaanslag op de militaire com mandant van Celebes begon, is neerge slagen maar er werd niet gezegd waar de samenzweringsleider Andi Mattola zich bevindt en evenmin hoeveel slacht offers de rebellie heeft geëist. Volgens andere bronnen bevindt Mattola zich met naar schatting drieduizend opstandelin gen in de bossen. Premier Rachman van Maleisië zei gisteren niet bereid te zijn volgende maand in Tokio een ontmoeting te heb- ben met Soekarno en de Philippijnse president Macapagal. De premier, die SflHBi^pHVlv commentaar leverde op de berichten uit IIiSh H B Djakarta over toebereidselen voor een tie, zei, dat het geen zin heeft Soekarno te ontmoeten omdat „de bij eerdere bij- eenkomsten gemaakte afspraken niet zijn nagekomen." „TT __.T In Singapore ontplofte voor de der- BIJ EEN verkeersongeluk m Rotterdam Diende keer sinds Indonesië zijn confron- kwam een 53-jarige ambtenaar om het tatiepolitiek tegen Maleisië begon, een leven. Hij werd met zijn bromfiets ge grepen door een tram-trein van de R.T.M. EEN AANSLAG zou zijn beraamd op het leven van president Boigny van Ivoor kust. De leider van het komplot pleegde zelfmoord toen de aanslag werd ver ijdeld. DE ORKAAN in Oost-Pakistan heeft voor zover nu bekend ruim tweehon derd vijftig mensenlevens geëist. Hon derd dertig mensen worden nog vermist en bijna zeshonderd liepen verwondingen op. EEN LID van de eerbiedwaardige Ge neefse bankiersfamilie d'Espine staat ma menteel terecht wegens het veelvuldig bedrijven van fraude. Door zijn manipu laties gingen ongeveer 380.000 Zwitserse francs van zijn cliënten verloren. EEN JONGETJE van negen jaar werd gisteren bij het oversteken van de weg bij de Nederlands-Duitse grenspost Dene kamp door een personenauto gegrepen en werd hierbij op slag gedood. ACCIJNZEN op benzine en tabak wor den mogelijk binnenkort ook in Enge land verhoogd. De schatkist zou hierdoor 100 tot 200 miljoen pond sterling per jaar meer ter beschikking krijgen. RUSSISCHE troepen zouden volgens een Indiaos persbureau vanuit Oost-Duitsland en Polen zijn overgebracht naar de Rus- sisch-Chinese grens. Ook de Chinezen zouden hun grenzen aan het versterken zijn. DE GAS- en olierush op de Noordzee eist geen 25.000 maar 70.000 vierkante km Weersverwachting van het K.N.M.I. geldig tot vanavond: Wisselend bewolkt met af en toe enige buien. Matige tot krachtige wind tussen zuidwest en west. Wei nig verandering in temperatuur. Vandaag: zon onder 19.36 uur. Maan op 7 06 uur. Morgen: zon op 5.44 uur. Maan onder 23.46 uur. bom. Dit gebeurde in een flatgebouw in aanbouw; er vielen geen slachtoffers. Dit in tegenstelling tot de bomont ploffing van zondag waarbij ten minste twee mensen om het leven kwamen. Een Een 67-jarige vrouw is maandag dood aangetroffen in haar woning in Norwood met een zijden kous om haar hals. De nolitie van Boston werd onmiddel lijk gealarmeerd om te onderzoeken of de dood van de vrouw overeenkomst ver toont met de twaalf nog onopgeloste worgmoorden op vrouwen in Oost-Mas- sachusetts in de afgelopen twee jaar. De vrouw, echtgenote van de eigenaar van een stomerij, werd gekleed op bed aangetroffen door een medebewoner van het huis. Bijna een uur is er maandag avond onzekerheid geweest over een dringend bericht van het Duit se persbureau D.P.A., dat Sovjet premier Nikita Kroestjev maan dagavond zou zijn overleden. Omstreeks tien uur gisteravond ver spreidde het Algemeen Nederlands Pers bureau dit „nieuws" als positief, op ge zag van het Duitse nieuwsagentschap. Even na kwart voor elf meldde het A.N.P. dat het bericht op een misver stand berustte. Inmiddels hadden extra nieuwsuitzendingen via radio en televisie en krantebulletins Nederland al op de hoogte gebracht van de „canard". Het Duitse agentschap had, weer volgens het persbureau Reuter, de gegevens aan het Russische persbureau „Tass" ontleend. Zelfs het juiste „overlijdenstijdstip" werd bekendgemaakt: 20.19 Moskou. Een Japanse journalist in Moskou had er bij Tass naar gevraagd waarom in de Engelse dienst van Tass de berichtgeving over een door Kroestjev gehouden toe spraak niet was voortgezet. Hij had klaarblijkelijk een hem in het Russisch verstrekte mededeling verkeerd begre pen. Onderlinge informatiewisseling tussen de internationale persbureaus, waarbij een onjuist bericht van Japanse zijde, waarin Tass werd aangehaald, bracht het bericht van Kroestjevs overlijden in de wereld. (Van onze Belgische correspondent) Na besprekingen met de stakingslei ders is het aangekondigde voornemen van de artsen in Mechelen, om by tijde lijk compromis weer aan het werk te gaan, geheel op losse schroeven gekomen. In Mechelen was maandag sprake van een gewestelijk akkoord en zouden hon derd artsen een overeenkomst met de betrokken diensten hebben gesloten, on der voorbehoud van eventuele latere landelijke schikkingen. De regeringsmaatregelen hebben blijk baar al effect gehad. Er staan thans meer artsen ter beschikking van de zieken dan voorheen en er wordt ook een ont spanning waargenomen in de meeste ziekenhuizen, die onder toezicht van openbare besturen staan. Doordat thans ook artsen ter beschik king zijn in de particuliere ziekenhuizen, konden patiënten uit de overbevolkte openbare ziekenhuizen en uit de mili taire hospitalen worden afgevoerd. De Belgische artsen hebben opvallend snel gehoor gegeven aan het militaire of burgerlijke oproepingsbevel Maandag middag hadden al ruim 2300 van de 3630 gemobiliseerde geneesheren zich in uni form bij hun korpsoverste gemeld. On geveer duizend hiervan kunnen tot na der bericht hun eigen patiënten blijven verzorgen. De anderen worden stelselma tig ingeschakeld in wachtdiensten en in ziekenhuizen. Uit de bereidheid der artsen wordt afgeleid dat zij, hoewel zij het principieel niet eens zijn met de wet Le Burton, de stakingsactie beu zijn en nu graag gebruik maken van het oproe pingsbevel om te ontsnappen aan de druk die op hen door de syndicale kamer der geneesheren wordt uitgeoefend. Advocaten in Brussel hebben gedreigd uit solidariteit met de artsen in staking te gaan omdat zij de wettigheid van de regeringsmaatregelen aanvechten. Een commissie van de Brusselse balie heeft de ongeveer duizend leden ge vraagd een protestbrief te ondertekenen. Voorts heeft men een oproep doen uit gaan voor een spoedbijeenkomst van de orde van advocaten. Op Cyprus laaiden maandag de ge vechten om de Kyreniapas, die de weg van Nicosia naar Kyrenia beheerst, op nieuw op. De Griekse Cyprioten hebben besloten tot een massale aanval op het laatste Turks-Cypriotische bastion, kas teel Str-Hilarion. De Turkse commandant ontving dit plan met de woorden: „Wij zullen het kasteel tot de laatste man verdedigen". De Turkse Cyprioten deden gisteren ook een uitval naar het Grieks-Cyprioti sche dorp Pano Dliikomo. Ook werd ge vochten bij het Turks-Cypriotische dorp Temblos. In Limassol en Klima deden zich in de nacht van zondag op maandag schietpartijen voor. Hierbij werd, voor zover bekend, niemand gedood of ge wond. In de Kyreniapas bevinden zich Ca nadese V.N.-militairen, wie het werk zeer bemoeilijkt wordt door het vuur van Turken en Grieken. In beginsel, zo heeft Oe Thant gisteren nog verklaard, mogen de V.N.-soldaten alleen uit zelfverdedi- van geweld moeten door de V.N.-bevel hebber ter plaatse worden genomen. Generaal Grivas, die gisteren over de toestand op Cyprus werd voorgelicht door de Griekse premier Papandreou, zei op een vraag of hij naar Cyprus zal gaan: „Ik zal er nog eens over nadenken". Zo als bekend heeft president Makarios van Cyprus Grivas gevraagd het bevel over de „nationale garde" van Cyprus op zich te nemen Er bestaan tussen Grivas en Makarios evenwel aanzienlijke politieke meningsverschillen. Hoewel eerder uit sommige berichten werd opgemaakt dat Grivas zich bereid had verklaard naar Cyprus te gaan, is dit momenteel niet zeker. Oe Thant heeft nu ook verschillende landen gevraagd burger-politietroepen ter beschikking te stellen voor Cyprus. De Finse regering liet gisteren weten op dit verzoek niet te kunnen ingaan. Tussen Turkije en Griekenland ont staan steeds meer wrijfpunten. De Griek se regering liet weten de nieuwe Turkse zeegrenzen (zes mijl en visserijgrens twaalf mijl) niet te zullen erkennen. In de laatste weken zijn tientallen in Tur kije gevestigde Grieken het land uitgezet als gevolg van het opzeggen van het ver- ging schieten. Beslissingen toTgïb^k St bSde'tndll scheePvaartv-drag Naturgeweld teisterde verschillende delen van de wereld. Er vielen ver scheidene doden en er werd veel scha de aangericht. In Joego-SIavië, waar vorig jaar bjj de aardbeving in Skoplje duizend mensen omkwamen, beefde de aarde opnieuw, evenals in het op Goede Vrijdag al zwaar getroffen Anchorage in Alaska. Een springvloed zette de stad blank. Costa Rica beleefde een vulkaan uitbarsting en tornado's raasden over de Amerikaanse staten Kansas e* Iowa. Als gevolg van de aardschok in Zuid- Slavië kwam een 13-jarig meisje om het leven. Meer dan 70 personen liepen verwondingen op. Volgens het seismologisch instituut in Belgrado bevond het epicentrum van de beving zich ongeveer 200 km ten westen van Belgrado, halverwege Za greb. In Slavonski Brod werden 30 perso nen gewond, van wie 10 ernstig. Dertien gebouwen werden verwoest, terwijl de energievoorziening uitviel. Dit was ook het geval in Novi Sad. een plaats op ongeveer 74 km ten noordwesten van Belgrado. Volgens het persbureau Tanjug zijn 3 bergdorpen nabij Slavonski Brod ge troffen. N^ar schatting 50 huizen wer den dusdanig beschadigd dat zij niet meer kunnen worden bewoond. Ver scheidene personen liepen verwondin gen op toen zij in paniek raakten. Tornado's, die de Amerikaanse staat Kansas en het zuidwesten van de staat Iowa hebben gctrofi'fen, hebben vol gens de eerste berichten aan vier men sen het leven gekost, terwijl zestien personen werden gewond. Het zwaarst getroffen is het dorpje Yorktown, in Iowa, waar een oude vrouw werd gedood en zes gewonden vielen. Het grootste deel der gebouwen in het dorpscentrum stortte in. Verschillende woonwijken van het op Goede Vrijdag door een aardbeving zo zwaar getroffen Anchorage, liepen maandagmorgen ten gevolge van onge woon hoog getij onder water. In sommige, delen van de stad bereik te het water een hoogte van 60 centi meter. Het ongewoon hoge getij ging ge paard met een krachtige beving, die de inwoners uit hun slaap wekte. In Costa Rica kostte een plotselinge uitbarsting van de vulkaan de Irazu aan twee personen het leven. Vijftig men sen werden gewond, van wie 10 ern stig. De eruptie die gisteren plaatsvond, gebeurde op een ogenblik dat zich zeer veel toeristen op de hellingen van de vulkaan bevonden. De uitbarsting werd gevolgd door een asregen, die op som mige plaatsen 60 cm dik was. De ruimtevaartveteraan Virgil I. Gris som en de voormalige testpiloot John W. Young zullen het eerste Amerikaanse ruimtevaartduo vormen. Mogelijk om streeks Kerstmis van .dit jaar zullen zij in een tweepersoons Gemini-ruimteschip driemaal om de aarde draaien. Grissom wordt de eerste Amerikaan die een tweede ruimtevlucht gaat ma ken. Zijn eerste had plaats op 21 juli 1961. Met hulp van een Redstoneraket maakte hij toen een reis van 15 minuten. Volgens de plannen kwam hij toen niet in een baan om de aarde. Grissom is 38 jaar. Zijn aanstaande metgezel is 33. Grissom zal in de kegelvormige 7000 pound wegende Gemini-capsule de be stuurdersplaats innemen. Young zal de tweede piloot zijn. Hij is een marine officier. Indien men in de komende acht maan den geen belangrijke tegenslagen heeft met het project Gemini, zullen Grissom en Young op een dag in december de Gemini-capsule op startplaats 19 te Cape Kennedy binnenklimmen. Een tweetraps Titan-II zal hen in een baan om de aarde brengen met als kortste afstand tot de aarde ongeveer 160 kilometer en als lang ste ongeveer 290 kilometer. Het tweetal zal driemaal om de aarde draaien, in ongeveer vier en een half uur een afstand van 130.000 kilometer afleggend en ver volgens landen op de Atlantische Oceaan, ten zuiden van de Bermuda-eilanden. Schirra en Stafford zouden aan bod komen als Grissom en Young de reis niet zouden kunnen maken. Schirra en Staf ford zullen ook trainen voor de tweede Gemini-vlucht, een vierdaagse reis in een baan om de aarde halverwege 1965. H.M. de Koningin (links) en H.K.H. Prinses Beatrix (rechts) bewonderen de prachtige kostuums van een Mexicaanse dansgroep tij dens het bezoek aan een woonwijk In Mexico-stad, gebouwd door het Mexicaanse instiuut voor sociale zekerheid. Naast de prinses mevr. Lopez Mateos, echtgenote van de president. Een gewezen Warschause arts, die tij dens de tweede wereldoorlog in het concentratiekamp Auschwitz gevangen heeft gezeten, heeft maandag tegen over het hooggerechtshof in Londen beweerd, dat hij in het boek „Exodus" van de Amerikaan Leon Uris wordt belasterd in verband met medische proefnemingen in het nazi-concentra tiekamp. De 63-jarige dr. Wladislaw Alexander Dering eist van de schrijver en van diens uitgevers, William Mimber en Co te Londen, schadevergoeding. De schrijver en de uitgevers gaven toe dat een passage inzake medische ex perimenten in Auschwitz bezwarend voor dr. Dering is, maar zij beweerden dat in feite de waarheid is gezegd. Dr. Dering ontving zijn opleiding in Warschau, waar hij ook werkzaam was. Na de Duitse bezetting deed hij dienst bij het Poolse ondergrondse le ger, maar werd in juli 1940 door de Gestapo gearresteerd en naar Ausch witz overgebracht. Hier voerde hij meer dan 17.000 operaties uit of assis teerde daarbij, teneinde het lijden van zijn medegevangenen te verzachten. In het boek staat dat hij 17.000 operaties zonder verdovende middelen verricht te. Hij vertoefde na de oorlog vanaf 1946 in Engeland, waar hij werkzaam was in het Huntington ziekenhuis. In 1947 verzocht Polen om zijn uitlevering als oorlogsmisdadiger. Hij werd gearres teerd doch na twintig maanden voor arrest weer vrijgelaten. wapende mannen die in het gebied van Marengo, ongeveer 100 km ten westen van Algiers een gewapende overval heeft gepleegd op een politiebureau en daarbij grote hoeveelheden wapens heeft buit gemaakt. De overval viel samen met de ontvoe ring van twee regeringsgezinde leden van de FLN uit Tizi-Rachid in Kabylië, waar zes FLN-leden zijn vermoord. Drie voormalige vooraanstaande Alge rijnse leiders hebben maandag meege deeld. dat zij het congres van het na tionale bevrijdingsfront FLN zullen boy cotten. De FLN is de enige in Algerië toege stane politieke organisatie. Het congres begint donderdag. De vroegere secretaris-generaal van de FLN. Mohammed Khider en de voorma lige vice-premier Rabali Bitat, hebben in een gezamenlijke verklaring gezegt, dat het congres is bijeengeroepen „om het fa len van het socialistische regime van president Ben Bella te verhullen". Zij zeggen de bijeenkomst te zullen boycotten „omdat in het land geen vrij heid van meningsuiting bestaat en omdat de rol van degenen, die het congres bij wonen slechts een zeer beperkte is". Ook het voormalige lid van de Alge rijnse nationale vergadering Adbel Ka der Bentoumi, heeft meegedeeld, dat hij het congres zal boycotten. Hij sprak de beschuldiging uit, dat het congres niet waarlijk representatief zal zijn omdat verscheidene belangrijke groeperingen uit de partij niet vertegenwoordigd zul len zijn. Het congres zal de toestand in Algerië in ogenschouw nemen, bijna twee iaar nadat het land onafhankelijk is ge worden. De Algerijnse politie gaat inmiddels ae provincie Noord-Brabant te maken voort met het zoeken naar een groep ge- heeft, is dit naslagwerk onmisbaar. Bij N. Samsom n.v. te Alphen aan den Rijn is de 27ste jaargang van de bekende Provinciale Almanak voor Noord-Brabant verschenen. Het boek, in de vertrouwde groene band, is weer samengesteld door mr. P. C. J. M. Kruse, hoofdadministra teur A. ter Provinciale Griffie, die daarbij werd geassisteerd door de heer H. J. Lysen, referendaris dezer Griffie. De uit voering van het werk is gelijk aan die van vorige jaren. Het spreekt van zelf, dat de inhoud met de nieuwste gegevens is aangevuld. Voorts is thans ook een lijst van bejaardenoorden opgenomen. Voor ieder, die op enigerlei wfize met de provincie Noord-Brabant

de Stem | 1964 | | pagina 1