Zal rebellie op Celebes zich over hele land verspreiden? is weer tijd voor Wat weet de juwelier van' tafel zilver? Juwelier voor tafelzilver Luxe pantoffels vallen op bij schoenenbeurs NASQETION EN YANI VREZEN HET ERGSTE Weinig animo Erhard neemt Schroeder in bescherming Toeristische inkomsten flink omhoog Inspiratie Populair Amsterdamse Effectenbeurs Sy mpa th isan ten in Djakarta wm Lagere winst bij Ford Nederland zó zacht zó geurig Lacoine-ongeluk Bewijs gezocht voor onachtzaamheid Elektronisch meten van inktverdeling Divïdendvoorstellen Lagere resultaten Wil ton-Feyenoord U proeft de moutwijn Nieuwe AKU- joint-venture in Columbia TER ZAKE-, 11 DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 14 APRIL 1964 Volgens goed ingelichte zegslieden in de Indonesische hoofdstad beginnen militaire leiders zich ongerust te maken over de Daroel Islam-beweging op Celebes, die onder ontevreden elementen in de strijdkrachten aanhang aan het verwerven is. I>e minister van defensie, generaal Haris Nasoetion, en de chefstaf van het leger, luitenant-generaal Achmad Yani, hebben hun bezorgdheid erover geuit, dat de rebellie op Celebes, waar eind vorige week de strijd tussen troepen van Kahar Moezakkar, leider van de D.I. en regeringstroepen weer is opgelaaid, zich naar andere Indonesische eilanden zal verspreiden. Een mislukte samenzwering tegen het leven van de militaire commandant van Celebes. kolonel Joesoef, heeft aan het licht gebracht dat de rebellen niet alleen onder de strijdkrachten sympathisanten hebben, maar ook in de hoofdstad. De activiteiten der rebellen op Celebes was de laatste weken toegenomen, maai de toestand werd pas ernstig toen luite- CELEBES m.T! I nant-kolonel Andi Sele Matolla met on geveer 600 soldaten naar de troepen van Kahar Moezakkar overliep. Hij had kolo- neel Joesoef voor besprekingen uitgeno digd. Maar onderweg vielen Joesoef en zijn staf in een hinderlaag, waarbij twee officieren werden gedood. Joesoef zelf wist te ontsnappen en riep de hulp van Djakarta in. (Advertentie) r - Hij weet, dat een Nederlands bestek een prijs won in Milaan. Hij weet qua prijs en ont werp mogelijkheden te scheppen die variëren van zeer exclusief tot gang baar en goed. Hij weet dat men tafel zilver in alle rust moet bespreken en bekijken. Hij weet wat de etiquette eist, wat men het best als cadeau geeft en hoe men over langere tijd een cassette kan opbouwen. De juwelier weet er alles van. persoonlijk adviseur Onmiddellijk na de aanslag op Joesoef werden twee luitenant-kolonels door het militaire hoofdkwartier in Djakarta on der arrest geplaatst, omdat zij bij t' kom- plot betrokken zouden zijn geweest. Al sinds 1950 voert Kahar Moezakkar strijd tegen de Indonesische regering. Toen Indonesië in 1949 onafhankelijk werd, weigerde Moezakkar zich aan de centrale regering in Djakarta te onder werpen. Volgens militaire zegslieden werd de militaire campagne tegen Moezakkar en zijn troepen zonder veel animo gevoerd. Het komplot heeft echter opnieuw de aandacht gevestigd op de nu al 14 jaar durende opstandige beweging op Celebes. In de afgelopen week zijn troepen ver sterkingen uit Java gezonden, waaronder de elitetroepen van de Siliwangi-divisie en een eenheid parachutisten. Militaire waarnemers geloven niet, dat Op niet mis te verstane wijze heeft bondskanselier Erhard maandag zijn mi nister van buitenlandse zaken, Schroeder, verdedigd, die sedert enkele dagen in een felle strijd is gewikkeld met de voor zitter van de Beierse christen-democra ten, oud-minister van defensie Strauss. Het orgaan van de Beierse zusterpartij van de christen-democraten van Konrad Adenauer, had een aanval gelanceerd op de buitenlandse politiek van Schroeder, die niet meer de meerderheid van het Duitse volk achter zich zou hebben. Bondskanselier Erhard liet door een re geringswoordvoerder tegenover de pers in Bonn verklaren dat hier van een „on gerechtvaardigde en onbevoegde aanval tegen de persoon van de minister van buitenlandse zaken sprake is". De minister volgt bij de praktische uit voering van de politiek de richtlijnen van qie bondskanselier en van de meer derheid in het parlement. Schroeder ge niet het volle vertrouwen van de bonds kanselier, aldus de woordvoerder. „Wie gelooft de buitenlandse politiek van de bondsregering niet te kunnen goedkeuren moet zich met zijn kritiek tot de bondskanselier richten", aldus zei de woordvoerder uit naam van Erhard. ,,De besteding van buitenlandse toe risten in Nederland is van 1955 tot 1964 toegenomen van 230 miljoen tot 760 mil joen gulden. Die van Nederlandse toe risten in het buitenland in dezelfde ja ren van 270 miljoen tot 800 miljoen gul den." Dit verklaarde maandag de staats secretaris van Economische Zaken drs. J. A. Bakker, in Marcanti te Amsterdam op de landelijke ledenvergadering van de federatie van Nederlandse organisa ties voor het personenvervoer (FNOP), toen hij sprak over de toestand van het midden- en kleinbedrijf in Nederland met name in de branche van het personen vervoer. „Deze stijging in de toeristen besteding zal zeer zeker ook zijn weer slag hebben gevonden in het autover huurbedrijf", aldus de staatssecretaris. Hij pleitte voor samenwerking tussen overheid en georganiseerd bedrijfsleven. NASOETION de rebellen grote aanhang hebben. Offi cieel wordt het aantal guerrilla-strijders op ongeveer duizend man geschat. In een recente openbare rede heeft ge neraal Yani echter toegegeven, dat er on der de strijdkrachten elementen waren, die met de rebellen sympathiseren. Volgens zeer betrouwbare militaire zegs lieden is Nasoetion niet zozeer bezorgd over de mogelijkheid, dat de rebellen vol gelingen krijgen, dan wel over de moge lijkheid, dat zij andere ontevreden mili taire commandanten kunnen inspireren tegen de regering in opstand te komen. Nasoetion is in toenemende mate onge rust over het slechter wordende moreel onder de strijdkrachten, die hun koop kracht in de afgelopen vijf jaar met mee* dan duizend procent zagen dalen als ge volg van de slechte economische toe stand. De laagst betaalde soldaat in het Indo nesische leger krijgt per maand het equi valent van vijf pakjes (Indonesische) si garetten of anderhalve kilo rijst. In 1956 braken op Sumatra en Celebes opstanden uit naar aanleiding van de op stand der kolonels en in 1958 werden zij opnieuw broeinesten van opstandige be wegingen. Moezakkar werd een populaire figuur op Celebes tijdens de onafhankelijkheids strijd tegen de Nederlanders. Hij voerde het bevel over guerrilla-troepen. Evenals toen werft hij nu zijn mannen onder de plaatselijke bevolking. Volgens zegslie den bewegen de rebellen zich betrekke lijk vrij over het gehele eiland. De klaarblijkelijke tegenzin van het le ger om een actieve campagne tegen de re bellen te voeren vindt voor een deel zyn oorzaak in de erkenning, dat Moezakkar onder de plaatselijke bevolking nog enige populariteit geniet, aldus de zegslieden. Moezakkar is een zoon van Celebes. Met uitzondering van kolonel Joesoef, die er eveneens geboren is, zijn de meeste rege ringsambtenaren, officieren en soldaten, die op het eiland zijn gestationeerd, van Javaanse afkomst. Bewoners van andere eilanden dan Java zijn altyd bevreesd ge weest voor een Javaanse overheersing. Na toepassing van normale afschrij vingen en reserveringen voor belastin gen, heeft de Nederlandsche Ford Auto mobiel Fabriek over 1963 een nettowinst behaald van 5,83 miljoen (v.j. 6,08 miljoen). De bedrijfswinst daalde van 12,64 miljoen tot 11,85 miljoen. De winst voor belasting komt uit op 10,4 miljoen (v.j. 11,2 miljoen). Voorzie ning voor vennootschapsbelasting be draagt 4,58 miljoen (v.j. 5,14 mil joen). Het jaar kenmerkte zich door een zeer sterke groei van de automobiel- markt, speciaal voor personenauto's en door een toenemende voorkeur van het publiek voor de lage en midden-prijs klassen. De sterk gestegen vraag maakte een aanzienlijke opvoering noodzakelijk van de produktiecapaciteit der fabriek. Het aantal tewerkgestelde buitenlandse ar beidskrachten moest worden verhoogd. De directie verwacht dat in 1964 dë winstmarges verder zullen inkrimpen. Luister naar ,,'t la weer tijd voor North State", met de Dutch Swing College Band o.l.v. Peter Sehilperoort vl» Radio Veronica - ia. 11.15,10.10.30, di. 19.00, do. 18.45 u. (Van onze verslaggeefster) De pantoffel komt meer en meer in de belangstelling. Op de zevende interna tionale schoenenbeurs te Utrecht bieden de schoenfabrikanten een ruime sortering pantoffels. De laars, die de komende herfst en winter en vogue is zowel voor heren- als damesschoeisel, vonden wij ook terug bfj de pantoffel. De algemene ten dens is: nadruk op de luxe pantoffel. De modellen moeten exclusief zijn. Veel sprekende tinten, zoals rood, blauw, groen, gecombineerd met zwart of goud. De meest gebruikte materialen zijn mo hair (gevoerd met schuimrubber) en flu weel. Weinig leer. Naar aanleiding van het lawine-onge- lyk dat aan twee bekende skiërs het le ven heeft gekost, meent de Zwitserse po litie, dat er aanwijzingen voor „grove onachtzaamheid" zijn. Indien men daarvan bewijzen in han den krijgt zal mogelijk een aanklacht we gens doodslag door onachtzaamheid wor den opgesteld. Personeel van het kabelspoor Celerina- Saluver heeft de groep, die met een com merciële skifilm bezig was, gewaar schuwd buiten de gevarenzone te blij ven. Toen deze waarschuwing werd ge negeerd. haastte de bedrijfsleider van het spoor. Christian Ttischhauer, zich naai de luidspreker en bleef hij de waarschu wing herhalen. De groep heeft zich binnen de gevaren zone begeven, hoewel zij voorbij drie waarschuwingsborden was gekomen, waarbij een met de aanduiding „verbo den toegang". Het parket te Samaden is voornemens heden alle leden van de filmgroep te verhoren. NABEURSKOERSEN f - - t? - - vwjtj Telefonisch avondverkeer AKU Hoogovens Kon. Olie 154.70, Philips 154.50 gb—155.50 gl. Uni lever 144.50—144.80. Ook de herenpantoffel is veranderd. Er zijn nog wei klassieke modellen in bruin en zwart leer. Maar deze zijn toch wel conservatief. Ook de man dient zijn voeten in zijn „vrije tijd" te hullen in mohair pantoffels in felle tint. Het Laplandachtige van sommige da meslaarsjes (van heerlijk warm zeehon debont)), vinden we terug in de pan toffellaarsjes. Deze zijn niet gemaakt van bont, maar van mohair, dat erop lijkt. De pantoffel heeft een gebreide rand. De meesten hebben geen sluiting, sommige zijn „uitgerust" met een ritssluiting. De beurs, die vanmorgen is geopend en wordt gehouden tot en met 15 april, biedt niet alleen pantoffels. Er zijn fraaie collecties heren- en damesschoenen, van forse voetbalschoenen tot teer cognac- kleurig, met strikjes toebedeeld, dames schoeisel en plastic tuinschoenen (ter ver vanging van de klomp). Nieuw is de Beatle-schoen, die wij bij Comforta n.v.. Nieuwkoop, zagen. Een zwart leren herenschoen, met Spaans- aandoende („hoge") hak, in laarsmodel, elastiek ter hoogte van de enkel. Twee lipjes aan de voor- en achterkant. In diverse stands waren gezondheidssanda len te zien. Sommige met hakjes en daar door gracieus. Een nieuwtje van de beurs zijn de hush puppies- tassen en -hoeden, in dezelfde kleur als de schoenen. De hoeden zijn leuk te combineren met regenmantel of lichte zomer jas. Het instituut voor grafische techniek in Amsterdam heeft een zgn. meetkop ontwikkeld, waarmee tijdens het drukken de inktlaagdikte kan worden gemeten. De kleur bij het drukken d.w.z. de dek king van de inktlaag op het papier, be paalt de drukker niet nog op het „blote oog". De geroutineerde drukkers spreken daarom vaak van schraal, gedekt, goed gedekt of vet. De termen kunnen onder ling zeer verschillend worden vertaald. Als het apparaatje van het I.G.T. wat ruimer toepassing gaat vinden, hetgeen nog wel enige tijd kan duren, zal de dekking van de inktlaag worden uitge drukt m een getal, dat niet meer door het menselijk oog maar door een elektro nisch apparaat wordt aangegeven. De volgende fase in deze ontwikkeling is een volledig geautomatiseerd kleur- houden tijdens het drukken, maar daar voor is een apparaat nodig waarmee een bepaald getal kan worden „vastgezet". Koninklijke Handelsmaatschappij v.h. Boeke en Huidekoper 12 procent (11). Chemische Industrie Synres, Hoek van Holland 8 procent (8). Landbouwbank, Utrecht, 5 procent (on veranderd). Van Berkel's Patent 10 procent (onver anderd). Euromast: 7 procent (onveranderd). N.M.F. 9 procent (10). Hemka Staalfabrieken n.v. 4 (in 1962 nog 7). Friesland-Holland Bank n.v. 12. Nederlandse exportpapierfabriek n.v. 14 (waarvan 10 in aandelen ten laste agioreserve). De in 1963 door de dok- en werf-maat- schappij Wilton Fijenoord bereikte re sultaten zijn in overeenstemming geble ken met de in het vorige verslag geuite verwachtingen. De bedrijfsbezetting was redelijk, maar de financiële resultaten gaven een daling te zien. Het saldo bedrijfsrekening was groot f 9.4 miljoen en het saldo overige baten en lasten f 3.5 miljoen. Ten behoeve van afschijvingen werd f 8 miljoen onttrok ken aan de voorziening voor vernieu wing en modernisering. Aan de extra reserve werd onttrokken f 1.9 miljoen. Als saldo ter verdeling resteert f 7.02 miljoen. Op de preferente aandelen wordt voorgesteld, zoals gemeld, vijf procent en op de gewone en de prioriteitsaandelen dertien procent dividend (v.j. 16 pro cent). Aan het personeel wordt uitgekeerd f 2.65 miljoen. Vooruitzichten: voor de afdeling alge mene werktuigbouw kan een toenemen de produktie worden verwacht. De Ne derlandse Pijpleiding Constructie Combi natie. waarin Wilton deelneemt, kreeg opdracht voor het leggen van 130 km gaspijpleiding van de Nederlandse Gas unie. De afdeling reparatie begon 1964 met een goede werkbezetting, die. naar men verwacht kan worden gehandhaafd. Hoewel dus ook in 1964 op een redelijke werkbezetting kan worden gerekend, moet toch worden verwacht, dat de fi nanciële resultaten verder zullen terug lopen. niet alleen, omdat het prijspeil van de orders zeer concurrerend zal zijn, maar nog meer door de kostenstijging in het bedrijf. De afdeing algemene werktuigbouw heeft zich gunstig ontwikkeld. Zij slaag de er in haar activiteiten buiten het ge bied van de scheepsbouw en reparatie te ontwikkelen. Da orderportefeuille voor de afdeling nieuwbouw geeft 'n redelijke werkbezetting tot begin 1966 (Advertentie) Algemene Kunstzijde Unie N.V. (AKU) zal tezamen met Colubiaanse industri ëlen en financiers een nylon- en polyes- terfabriek oprichten AKU zal haar ken nis en ervaring op' het gebied van re search en produktie inbrengen. Van het aandelenkapitaal van Enka de Colombia, zoals de nieuwe maatschappij heet, zal AKU 55% verkrijgen. De fabriek die in eerste aanleg een capaciteit zal hebben van ongeveer 4.000 ton per jaar zal gevestigd worden te Medellin, het centrum van de Clumbi- aanse textielindustrie. Nylontextielgaren wordt reeds in Co lumbia geproduceerd, maar voor nylon- bandengaren en polyestertextielgaren en -vezel, is Enka de Colombia de eerste fabriek .in dit land. Voor deze laatste produkten zal zij de gehele behoefte van de Columbiaanse markt kunnen dekken. De oprichting van de Enka de Colom bia brengt het aantal landen waar het AKU-concern fabrieken heeft op tien. British Enkalon Ltd., de in Noord- Ierland gevestigde dochteronderneming van Algemene Kunstzijde Unie N.V. (A. K.U.), zal binnenkort op haar fabrieks complex te Antrim beginnen met de bouw van een fabriek voor Enkalon-ta- pijtgaren en Enkalon-technisch garen. De nieuwe uitbreiding zal in eerste aanleg werk geven aan 200 personen. De Rotterdamsche Droogdok Maat schappij n.v. heeft aan boord van het werkschip „Global Adventurer" een spectaculair werkstuk afgeleverd voor de olierush op het Nederlands-Duitse Waddengebied. Het is een in zeer korte tijd door de R.D.M. gebouwd boorput- beschermingsplatform, dat door de „Glo bal Adventurer" zal worden geplaatst in de Duitse Bocht. Het zal daar worden gebruikt in combinatie met het mobiele booreiland „Mr. Louie". Voor de Nederlandse exportpapierfa briek n.v. toont 1963 door verscheidene omstandigheden een afwijkend beeld van voorgaande jaren. Het exploitatiesaldo daalde aanzienlijk tot 735.505 (v.j. 2,43 min.). Er resteert een nettowinst van 189.000 964.140). Het bedrijf is thans behoorlijk van orders voorzien. Naar wij vernemen heeft het bestuur van de n.v. Boekelosche Stoomblekerij in het belang van de vennootschap de aandeelhouders der n.v. geadviseerd om het aanbod van Commercial Plastics Hol land n.v. tot overname van haar aan delen te aanvaarden. In onderlinge sa menwerking zal de produktie en ver koop van kunststoffen ter hand worden genomen. In de lokale afdelingen heerste gister middag enige verwarring voor wat be treft de koers van de aandelen Simplex. Deze aandelen, die vrijdag 125 noteerden werden getaxeerd- op 150 procent Later werd bekend dat, op last van het beurs- bestuur, gisteren geen notering in dit fonds zou worden opgemaakt, doch dat er zou worden volstaan met een bied- koers van 165. Op deze aandelen zou, al dus de beurs, een bod worden uitge bracht van 165 procent. De stemming voor de internationale waarden was beginbeurs aan de vaste kant voor het merendeel van genoemde waarden. Kon, Olie lag echter lager in de markt. Philips was favoriet met een koerswinst van ruim twee gulden bij de opening op f 155.80. De handel in deze hoek was gedurende de gehele beurs- duur vrij regelmatig. Verder lagen Uni levers gevraagd op f 144.80 (f 144.10). Hoogovens ontmoette lichte vraag voor Westduitse rekening, waardoor ruim drie punten hoger werd geopend op 676. AKU zette knap in op 538, plus twee punten. De vaste stemming voor de Philipsaande- len hield verband met het feit, dat dit fonds vrijdag in Wall Street een dollar hoger sloot. Het Philipsaandeel verliet de markt op ca. f 155. AKU daalde tot 536, Hoogovens tot 674, terwiil Kon Olie daarentegen opliep tot f 154.70. De gedane zaken in de scheepvaart- afdeling waren gemakkelijk op de vin gers van één hand te tellen. De koersen schommelden om het voorgaande slot- niveau. De stemming voor de leidende cultures was licht verdeeld. HVA iets hoger, Amsterdam Rubbers lager als ge volg van winstnemingen. De veranderin gen in de staatsfondsenhoek waren van weirwg betekenis. Het was in deze hoek zeer stil. Aandelen Wilton-Feijenoord werden iets hoger geadviseerd ondanks het la gere resultaat over het afgelopen boek jaar. De koers van deze aandelen was echter de laatste tijd sterk gedaald. Hero Conserven, waarvan de koers in nevenstaande lijst niet is opgenomen, no teerde gisteren 385. 10/4 13/4 Staatsleningen Nederland db Nederland 58 4% Nederl 60/1 4% Nederl. tfO/ï i% Nederland 59 fy4 Nederland 60 »V4 Nederland 61 4% Nederland 63 4% Nederland 53 3% Grootboek 3% Idem Stat S Vb Nederland 51 3 Nederland 53 3% Nederland 56 3% Nederland 48 3% Nederl Bel 3V4 Nederland 50 3% Nederland 54 3% Nederland 55 3% Nederl 55/2 sy4 Nederland 37 3 Grootboek 46 8 8 lening 4? 3 Ned Invest. 8 Ned 62/64 8 lndië 37 8 lndië 37a S 96U 96% 96H QR5/„ 96 H ÜOV8 96fg 96% 96% 95 Vs 95ys 94 93% 94 93% 93% 89% 89% 741/4 86ft 86A 94 94 90% 90% 89% 83% 83^ 83% 83A 85% 85% 85 V4 85 y4 87% 87 y4 88 V. 88y4 87% 87% 92% 92 97,», 97%' 92 Bank- en kredietwezen B Ned G 57 0 B 58/59 30). 4% Idem 25 L 60 4% Aandelen industriële ondernemingen Cultures 104 y4 95^ A dam Kubbex HVA-mynen 121% 167% 104% 95% 96^a 120 1673/4 industriële ondernemingen A.K.U 536 538 D«li Mt). 131 130 Hoogovens 671 674 Philips Gem Bei 153.50 155.30 D.VA. ünllevex 144 144.80 10/4 13/4 Scheepvaart en Luchtvaart 121% HA.L Java-Chlna K.L.M K.N.S.M, Kon Paketvrt Stv My Ned NieveJt Goudr v. Ommeren Rott Lloyd Scheepv Unie Premieleningen Alkmaar 56 2% A'dam C-A 33 3 ld prem 51 2% 78 153% 161% 143% 117% 282% 147% 144% 85 117% ld 56-1 2% ld 56-2 2% ld 56-3 2Vi Breda 54 2% Dordrecht 56 2% Eindh. 54 2% Enschede 54 2% •-Gr-hag 52 2% ld. 52-2 2% Rotterd 52-1 2% ld. 52-2 2% ld. 57 2% Utrecht 52 2% Z.-Holi. 57 2% Z.-Holl 59 2% Converteerbare obligaties 4% 143 80% 93 81% 82% 87 947/8 90 y8 86 87% AKU 1 1000 Bllliton öorsumJJ 3% Geiaei Zn 4% KLM su bord 4% B. Ned Bakk 4% Sanders beh 5 Schok beton 3% Scholten Foxh 4% UtermohJen 4% Aand tn belegg mljen A'dam b.m 50 168.50 Interunie 201 120% 160 75 153% 162 II61/4 281 148 J/4 144% 85 81 921/4 921/4 80% 81 b 82% 87 89 y8 91% 86 7/s 98 86% 88% 143 87% 105 92% 189 87A 105 92% 190 231% 122% 169.50 201 N. Fonds my Neto Robeco Unitas Ver Bezit. Europafonds A'damse Bank Jultuurbank Gron. ind Cr. B. Holl Bank U. KasassociaUe Nat Nederi Ned. Credietb. Ned. Handei My Ned. Midd.st b Ned Overzee B R'damse B Slavenburg's B Twentse B Aib Beyn Alg My Onr G A.i.M.B Alg Norit AmsteJ A dam Ballasi A'dam Droog a A'dam Rytuig A.N.iJS.M Becht en Dysei Bensdorp In ten Bergb Jurgens Berkels-Pat BJaauwhoea ilydenst Wiü Bols Lucas Borsumy Wehry öraat mach Breda Machines Bredero's Bouw Brocades Bronswerk Buhrm.-TEl Calvê Delft Carps Garenfai'i -entr Suikex DaaJderop Dagra Demka Dess tapytfabi Dikkers en Co Drie Hoefyzer» 10/4 13/4 112.50 112.50 228 229 535.50 535.50 134.50 134.50 543 543 375 y4 374 281/4 28% 195 197 237% 237% 151% 152 929 927 229 229 357 357% 212 212 219 219% 335% 332 212 212% 304 304% emlngen 607 601 278 276 156 161 172.50 417 415 528 x 528 178 177% 385 384 76 x 205 516 516 280 a4 281 y4 248 246 496 490 143 143% 1089 1089 79 78% 82 85 216 216 760 d 770 798 800 169% 169% 775 773 968 b 968 440 442 285 280 276% 240 250 175 173% 332 335 219 220 356 356% 10/4 13/4 D.R.U. Duyvls Jz. Snthoven Plettery ErdaJ Excelsior Fittingfabr. Fokker Ford Gazelle rywjfabi Van Gelder Pap Gero Geveke en Co. Gist- en Ptr. Grinten v d. Gruyter en Zn Hagemeyer v. Hart Havenwerken Heem van der Heineken's Heybroek Hoek's aiach.fabx Holl. Kattenb Holl. Beton HoLl Construct Holl. Melksuik Homburg Hoogenboscb Hooimeyer Indola Interlas Internatio Int. Gew Beton inventum Houtb Jongeneej Kemo Kempen Begeer Key doutbandei KJed -Ind Smits Kiene Suikerw Kon Ned Pap Kon Zout Ketter Korenschoof Koudys Kromhout Kon. Ver Tapyt Leeuw Papterw Leidsche WoJ Llndetevea Macintosh n.v M. Ned Bakk Mees Ëouwm, 63 2317/s 258 y4 286% 674 215 128% 395% 950 339 203 691i'2 335 445 188 417 350 526% 384 761 119 425 b 444 348 174 475 370% 288 434 480 878 143% 277 223 308 300 870 244 214 141% 500 606 166V4 506 485 250 234 258 287 674 217 128 395 960 337 201% 690 330 1025 161 449% 188 425 347 530 385 - 765 119% 438 500 289 442 346 172% 477 370% 290 425 481% 402 875 144 b 277 230 b 308 296 873% 215 141 505 323 610 167 500 b 481 Menko Meteoor Beton Misset Uitg My Mosa Mynbouwk Naarden Chem Nedap Ned Dok M N. exp papJabr Ned Kabeiiabr Ned Melkunie Nea Scheepsb NeJie v. Ne tam Nyverdal Oranjeboom Overzeese Gas Palemb ind my Palthe Philips 6®/» cuinpi Piatersen auto's Reesink Reineveld Rlva Rott. Droogd. M Ruhaak en Co Rijnstaal Schelde v. A Schev expi My ScbokbetoD Schol ten Carton Scholten Foxhol Schuttersveld SimoD de Wit Simons emb. Simplex mach Smit transform Spaarnestad Stokvis Zn. Stoom p Twenthe Swaay van Ta ba kin Philips Thomseo ver o Unilever 1 Idem 0% idem 4% UtermohJen Utr. asfaiti. A. Varossieau Veenend Splnn Ver Blikfabr Ver. Glaafa nat. 10/4 13/4 152% I52%b 306 301% 516 525 429 412 416 521 530 154 154% 140% 141% 250 250% 425 436 292 289 139 137 2373/4 237% 347 346 206 208 393% 383 396 395 130 130 122 118 56 20 55.60 142 142 169% 167 218 216% 344 344 331 334% 171 170 112% 113 244 250 350 356 342 340 550 550 721 719 234 234 283 139 141 165 b 292% 292 875 197 200 93% 92% 365 363 148 148 315 318 144 143 121% 121% 83 83 457 460 309 302 311 315 318% 315 263 262 10/4 13/4 Ver Machine!. Ver louwfabr. VettewinkeJ Vezeiverwerking Vlissmgen Katoen Vorsten! Cult Vredestein Vries l.izerb Vuicaansoora Walvisvaart Wem ink's Beton Wessanen Wilt. Feyenoord De Wit s textiel Wyers Ind H Zaalberg Zeeuwse Conf Zwanenb org. ZwitsaJ 208 433 350 170 260 227% 220 155 110 57 255 220 125% 365 982 319 Mijnbouw en petroleum Alg Exploratie 55 50 Biiiiton ie rubr. 545 Biliiton Ze rubr. 460 K Ptr. 1 a t 2ü 154.70 K. Ptr 5ê 20 Moeare En lm ld eert 1/10 opi ld. 1 winstbew ld. 4 winstbew. Oost-Borneo my Scheepvaart Furness Oostzee 1555 3070 3445 78 207 432 356 170 260% 229 222 155 109% 57 258 447% 255 220 495 125 372 975 317 56.50 17% 461 154.60 154.60 3050 3240 80 470 107% Dollarfondsen Anaconda Bethlehem Steer General Electric General Motor 3roct. and Gamble Republic Steel Shell OU 45 d 38 87% «IA 83 47 V4 473 108 4414 381,4 88% 81'/, 52 V, 47% 105 d gedaan en bieden 8 gedaan en laten b bieden x laten 4 dividend c ex claim

de Stem | 1964 | | pagina 13