hand SPORT Hugo Scrayen wint rit in Belgische Ronde bij RBC in SHS moet Roosendaal zegevieren Forbes Carlile: 600 km zwemmen voor TOKIO EDITH TROOST WILLY Oostenrijkse pers heeft lof voor landgenoten DRIE junioren-atleten onder de beste tien NAC NAAR FORTUNA Forbes Carlile is terug Oostenrijk looft zich Baronie kan thuis winnen van het Schiedamse SVV Dit staat vast. 13 DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 14 APRIL 1964 13 RIEKEN N.V. werk Bas Maliepaard weer bijsonder bedrijvig RONDE VAN BELGIE Zo is het! gezellige mensen stoken Jeugdvoetbal Willem II: titel in de 2e klas C Overwinning voor ROLF TIBBLIN Reserve-klassers Brabant-Zeeland MARKTEN WATERSTANDEN 10 s en croquant jn beschermend uw mond, niet t maken wij ver- 'odukten zijn door ien. g worden vervaar de moderne eisen ikele medewerkers idustrie geven wij die deze ervaring en wij eveneens .00 uur, bovendien dagavond a.s. van en ging, zonder van notitie te nemen, op verbuks geleund tegen g staan. De rowdies de- geefse moeite door flui- esten en stampen it te trekken. Er werd imaal gebeld, nog even t op een mogelijke PaS~ n dan voer het schip at. (Advertentie) Op de boulevard van Oostende won Hugo Scrayen maandagavond de Xe etap pe van de Ronde van België. De leerling van Rik van Steenbergen, die met acht andere renners op een tiental kilometers voor de badplaats was ontsnapt, zegevier de in een kapitale sprint met Benoni Be- heyt en Theo Mertens. De jury moest een finishfoto laten aanrukken om definitief vast te stellen wie als eerste en wie als tweede over de streep was gegaan. Hugo Scrayen had met zijn lange sprint succes gehad. 13-16/4/1964 796,5 km Dinanl^ £-Houyet ^leaumont Hastière-lavaux De Ronde van België, die tot en met donderdag zal voortduren en die over een totale afstand gaat van ronde 300 kilometer, bracht maandagmorgen 99 renners in Brussel tezamen. Onder hen waren vele kopstukken. Zij hebben het niet zozeer op deze ronde staan als op de klassieker Parijs-Roubaix, die zondag wordt verreden. Jo de Roo verklaarde ronduit, dat hij geen aspiraties in deze Belgische etappen wedstrijd koesterde. Hij wenste zich alleen maar voor te berei den op de wedstrijd van 19 april. An dere favorieten als Rudi Altig, Rik van Looy en Jean Stablinski redeneerden in dezelfde geest. Kort nadat de renners buiten Brussel waren losgelaten, kwam er een demar rage van de Duitser Willy Altig, die een zeer vroeg avontuur wenste te be ginnen. Noël Foré en Willy van den Driessche gingen met hem mee. Na en kele kilometers streken ook Bas Malie paard en Hans Junkermann op de vluch ters neer. Er zat nu perspectief in de aanval, maar helaas viel Willy Altig en kreeg Bas Maliepaard een bandbreuk. Zo doende was na 30 kilometer de gehele meute weer tezamen. Het duurde ech ter niet lang of opnieuw was het een Duitser, die het initiatief nam. Wilfried Bolcke liet het peloton in de steek. Er volgde een scherpe reactie, die tot re sultaat had, dat na 70 kilometer een groep van 29 renners aan de leiding reed met een flinke voorsprong op de rest. In Antwerpen was het ruim 4 mi nuten. In Brugge al 6 minuten. Intussen waren uit de tweede groep nog enkele renners ontsnapt, waaronder Bas Malie paard. Hij voegde zich alsnog bij de kop groep, die uit 34 renners kwam te be staan. Het zag er naar uit, dat deze grote club Oostende zou bereiken. Het gebeurde echter niet, want nieuwe de marrages brachten tien renners aan de leiding, die nog een dikke twee minu ten op de overigen zouden nemen. Bij die tien waren twee Nederlanders van de „Pel-ploeg", namelijk Cees van Es pen en Henk Nijdam, die als 8e en 9e finishten. Bas Maliepaard won de sprint van het peloton. De uitslag 1 Hugo Scrayen (B.) 206 km in 5.96.47. 2 Benoni Beheyt (B.) z. t. 3 Theo Mer tens (B.) z. t. 4 Gilbert Desmet I (B.) z. t. 5 Noël Foré (B.) z. t. 6 Wilfried Bolcke (Did.) z. t. 7 Jean Stablinski (Fr.) z. t. 8 Cees van Espen (Ned.) z. t. 9 Henk Nijdam (Ned.) op 3 sec. 10 Gilbert Desmet II (B.) op 10 sec. 12 Bas Malie paard (Ned.) 2.22. Met de komst van coach Forbes Car lile, die huiverend in een lichte regen jas op Schiphol arriveerde, is de voor bereiding van de Nederlandse Olympi sche zwemploeg in een beslissend^sta- dium gekomen. De Australische zwemspecialist leidt deze zomer voor de derde achtereenvol gende maal de trainingsactiviteiten van taak de successen van de Europese taaa de successen van de Europese kampioenschappen in Leipzig van twee jaar geleden zo mogelijk in Tokio nog te overtreffen. Met een ondertoon van bezorgdheid in zijn stem gaf hij direct bij aankomst op de Amsterdamse luchthaven een expose van de inspanningen, die de grote zwemnaties zich getroosten om in Tokio zo sterk mogelijk voor de dag te komen. In Australië en de Verenigde Staten C is het peil van het wedstrijdzwemmen hoger dan ooit. Japan investeerde ander half miljoen gulden in de promotie van het zwemmen en zond coaches naar Australië en Amerika. Frankrijk stuur de acht zwemmers en twee trainers naar de Verenigde Staten, Rusland organi seerde een rondreis voor vijf coaches. ,.Wij kunnen niet rusten", aldus Car lile: ,,onze zwemmers hadden deze win ter onder assistent-coach Rob Kerkho ven een betere voorbereiding dan ooit. Het gaat er nu om het hoogste profijt van die inspanningen te hebben." Voor Carlile staat het daarom vast, dat er in de periode van april tot ok tober eigenlijk geen wereldrecords mo gen worden gebroken. Elke top-prestatie op het onjuiste ogenblik zal ongetwij feld ten koste gaan van de prestaties in Tokio. Er zijn in dit seizoen slechts twee hoogtepunten: de selecties voor de Olympische Spelen en Tokio zelf. Tus sen mei en augustus zal de voorlopige selectie-groep bestaande uit ongeveer vijftig zwemsters en zwemmers 400 km moeten zwemmen, daarna in de pe riode tot aan de spelen nog eens 200 km. Pessimistisch ten opzichte van de Ne derlandse kansen in Tokio is Carlile be paald niet, al moet men wel bedenken dat 90 procent van de topzwemmers van Amerika harder traint dan de Neder landse top. Carlile heeft dat zelf kunnen constateren, want alvorens naar Neder land te komen, heeft hij eerst nog twee weken doorgebracht in de Verenigde Sta ten. Hij volgde daar onder meer de Amerikaanse indoorkampioenschappen in Oklahoma en bracht vier dagen door aan de universiteit van Indiana, waar aan de grote Amerikaanse coach Jim Counsilman is verbonden. PIET COOREMANS uit Breda was natuurlijk blij, dat hij in het Bel gische Reet een wielerwedstrijd won, maarSorry, er was een verkeerde berichtgeving in het spel. Niet de Nederlandse Coore- mans, maar wel zijn Belgische naamgenoot zegevierde. Waarvan akte. AD VAN OVERVELD, een jonge renner uit Zegge en zijn dorpsgeno ten C. Freijters en P. Hermus krij gen een supportersclub. In café Van Overveld werd daar maandag avond over vergaderd. WIM DE BOIS, de talentvolle Zeeuwse nieuweling heeft in het weekeind opnieuw van zich laten horen. In Bazal bij Antwerpen g-ing hij met de Belg Boeye als eerste over de eindstreep. In Adeghem legde hij beslag op de eerste plaats na een solovlucht van 50 kilometer te hebben gemaakt. LEO BOGERS, een jonge renner uit Ossendrecht, beproeft eveneens zijn geluk. En dat in Belgische wedstrijden. Hij verwierf een 19e plaats in een 87 kilometer lange wegwedstrijd van Antwerpen naar Waerloo. VOOR GEVAL de voorlopige toewijzing van het Europees kampioenschap hard rijden 1965 aan Zweden wordt omge zet in een definitieve toewijzing, zal dit kampioenschap worden gehouden in het Ullevi-stadion te Gotenburg, zo heeft de Zweedse Schaatsbond beslo ten. DE VOETBALCLUB Greenock Moton, die naar de Schotse eerste divisie is gepromoveerd, heeft een tweede Deen se internationaal gecontracteerd en wel de 23-jarige back Kaj Johanssen. Enkele weken geleden werd door deze club de Deen Erik Soerensen gekocht. „Het misschien in stilte gehoopte voetbalwonder van Amsterdam is uitgebleven, maar na lange tijd heeft men weer een interlandwed strijd gezien, die geen bittere na smaak heeft achtergelaten. Het Oostenrijkse elftal mocht zich wel iswaar gelukkig prijzen met het gelijke spel van 1-1 en dat het niet verslagen werdmaar onze ploeg gaf wat zij op het ogenblik te ge ven had. Dat was strijdlust, een inzet tot de laatste minuut, veel goede wil en fatsoen. Het deed deugd te zien, dat zelfs in periodes van grote druk op het Oosten rijkse doel en dat waren er et telijke niemand zich te buiten ging aan ongeoorloofde handelin gen of hatelijke opmerkingen maakte, maar de tegenstander met volstrekt faire middelen bleef be strijden", aldus het ochtendblad „Welt am Montagdat als kop boven het artikel had staan ,.Wal- ter-elf bereikt inzet tot het einde". De Nederlanders hebben kansen gehad voor drie landenwedstrijden. Zij waren heel grote bedriegers (letterlijk: Schwindler, red.). Te voren wilden ze ons wijs maken, dat zij slechts beschikten over een ploeg met een sterke verdediging. In de wedstrijd werd evenwel dui delijk. dat de verdediging geens zins het sterkste deel van de ploeg was, maar de aanval en dat de verdedigers vooral werden over trof fen door de beide schakelspe- tit en Van Wissen, aldus Welt am Montag". He „Wiener Montagschrijft or der de koop „Het wonder van de conditie in Amsterdam - Walter nu verder werkenhet volgende Een uur lang schudde de verdedi ging op haar grondvesten. Een lichtpunt: debutant Gransnm. De Oostenrijkse doelman Pichler was geweldig, zelfs hij zou Oostenrijk echter niet van de nederlaag heb ben kunnen redden, indien de Ne derlanders beter hadden geschoten. Zij verprutsten vele kansen. De knap in elkaar gezette verdediging met de rugnummers 2, 3, 4 en 5 begon eerst tegen het einde te wankelen, toen de Oostenrijkse aanvalslinie plotseling het abc van 't moderne voetbal, het directe spel, had ontdekt. Het midden veld werd een uur lang beheerst door de lichtvoetige en technisch briljante Muller, die zelfs de rou tinier Van Wissen overtrof. De ochtendeditie van de Express meent: „De twaalfde man (Gutt- man) speelde mee. De eerste aan loop naar het moderne voetbal". En verder: „Toen de eerste helft was afgesloten dachten wij' tot nu ging het nog goed. maar wij zullen weer als verliezer eindigen. De Oostenrijkers hadden tegen het einde echter meer kracht, meer fantasie en een hetere techniek dan hun tegenstanders." De Kurier wijst op het moderne spel in de eerste tien minuten en on het goede begin van de periode Walter-Gutt.m.an. Dertien Neder landers en dertien Oostenrijkers streden tot het bittere einde. Voor de Oostenrijkers betekende het goliike svel een succes, voor de Nederlanders was het een teleur stelling. Ze hadden op een over winning gehoopt, maar stuitten op een Oostenrijkse ploeg die een ge weldige strijdlust vertoonde. Wel iswaar nveribaarden zich bij de Oostenrijkers zowel tactisch als technisch nog vele onvolkomen heden maar zelfs onder de grootste druk van de Nederlanders bleef de verdediging overeind en tenslotte zorgde de gehele ploeg nog voor een respectabele finish. De wed strijd had twee geheel verschillen de helften, in de eerste overheers ten de Nederlanders, in de tweede waren de Oostenrijkers toonaan gevend. „Catastrofaal was de eerste helft Na de rust kwam het Oosten rijkse elftal opzetten", zo staat te lezen in Die Presse", dat ver volgt: „De objectieve toeschouwer werd in beide vloegen teleurge steld. Weliswaar konden de Neder landers door hun simpele, maar lang niet ongevaarlijke speltrant een veldme er derheid verkrijgen en ook gevaarlijk zijn, het effect was toch niet groot. De Oostenrijkers maakten wederom, vooral voor de rusteen zo hopeloze indruk, dat bij hun aanhang toorn in medelij den veranderde". 'Dat ik met mijn kolenhaard precies weet waar ik aan toe ben. En als je wat anders in je huis haalt, moet je nog maar zien wat je krijgt. Ik stook nu al jaren kolen. Nooit gezeur, nooit zogenaamde technische storingen. Want er is niets technisch aan brandende kolen.' Dit is de mening van mevrouw A. J. Langereis, Oosterparkstraat 63 in Zandvoort. Waarom denkt zij er zo over? 'Ik zie het nu bij kennis sen. Die wilden niet aan kolen. En een gezanik dat ze hadden! Steeds was er weer iets. De ene keer liaperde er wat, de andere keer was er een verstopping of zo - en dan wilde dat ding niet. Het hele huis koud door iets wat je met het blote oog niet eens zien kunt. Stel je voor! Nee, er gaat bij mij niets boven kolen. En bovendien: in de kamer, waarin je leeft daar moet je lééfwarmte hebben. Warmte waar wat aan te beleven is. Kolen!' 4/2/103 De sterke Belgische renner Willy Vannitsen is na een val in de wed strijd Parijs-Nice opgenomen in een ziekenhuis te Sint Truiden. Een röntgenfoto heeft aangetoond, dat hij zijn hand gebroken heeft. Foto: Dagelijks wordt Willy in het ziekenhuis getroost door zijn vrouw Edith. Na een langdurige nek-aan-nek race met Eindhoven is Willem II erin ge slaagd beslag te leggen op de kampioens titel in de 2e klas C van de jeugd- eompetitie betaald voetbal. In de beslissende ontmoeting tegen concurrent Eindhoven, in Tilburg, zege vierden de jeugdige tricolores met 2-0 en promoveren dus naar de eerste klasse. Uitslagen: Willem IIEindhoven 2-0, VVVLonga 3-1, DFCHelmondia '55 2-0, Roda JCBaronie 2-2, BWLim- burgia 2-0, MVVRBC 3-2. Stand: Willem II 20 15 4 1 34 71-24 Eindhoven 21 16 1 3 33 72-34 DFC 21 15 2 4 32 63-23 MVV 20 13 3 4 29 62-26 Baronie 21 9 7 5 25 44-33 BW 21 8 4 9 20 31-34 RBC 20 8 3 9 19 47-35 Roda JC 19 3 8 8 14 22-50 Limburgia 21 5 3 13 13 33-69 Helmondia '55 21 4 5 12 13 23-44 Longa 21 3 4 14 10 28-64 VVV 20 1 2 17 4 19-82 Op de Europese atletiekranglijst voor junioren figureren drie Nederlandse at leten tot en met 18 jaar onder de beste tien van Europa. Op de sprintafstanden, de 100 en 200 m bezet Frans Luitjes met respectievelijk 10,5 en 21,3 sec. de 4e en de 2e plaats. Leo de Winter, staat tweede bij het verspringen met een sprong van 7.56 m achter de Rus Alexandrov, die drie cen timeter verder sprong en Hubert van Lieshout bezet de tiende plaats met 5604 punten in de tienkamp. Hieronder volgen de ranglijsten met Nederlanders 100 meter 1. Trajkov (Buig.) 10,3 2. Enderlein (Did.) 10,4 3. Kosicky (Rusl.) 10,4 4. Korsyak (Rusl.) 10,5 Jermola- jev (Rusl.) 10,5 Kolesnikov (Rusl.) 10,5; Rudolph (Did.) 10,5; Romanowski (Pol.) 10,5 Frans Luitjes (Ned.) 3 10,5 Berger (Did.) 10,5. 200 m 1. Enderlein (Did.) 21,2 Trajkov (Buig.) 21,3 Frans Luitjes (Ned). 21,3; 4. Ronay (Gr.-Br.) 21,4; Simmonsen (Noorw.) 21,4; 6. Jellinghaus (Did.) 21,5 7. Suarez (Sp.) 21,6 Althoff (Zweden) 21,6; Lange (Did.) 21,6. Verspringen 1. Alexandrov (Rusl.) 7,59 2. Leo de Winter (Ned.) 7,56 3. Derijckc (Belg.) 7,48; 4. Hutter (Tsjech.) 7,44 5. Schneider (Did.) 7.41 6. Hopland (Noorw.) 7,40 7. Beales (Gr.- Br.) 7.37. Tienkamp 1. Mathias (Did.) 6957 pnt. 2. Kotik (Tsjech.) 6422 pnt. 3. Slygin (Rusl.) 6404 pnt. 4. Wessel (Did.) 6113 pnt. 5. Hoepcke (Did.) 6096 pnt. 6. Röhnich (Did.) 5882 pnt. 7. Kunadt (Did.) 5725 pnt. 8. Bergmann (Did.) 5633 pnt. 9. Scerbatische (Rusl.) 5609 pnt. 10. Van Lieshout (Ned.) 5604 pnt. De Zweedse wereldkampioen motor cross Rolf Tibblin heeft de grote prijs van Zwitserland, de eerste race voor het wereldkampioenschap 1964 motor cross (550 cc), op zijn naam gebracht. Hij eindigde met zijn Husqvarna voor de Brit Jeff Smith en zijn landgenoot Sten Lundin le klas B Uitslagen: HaarlemFeijenoord 2-5, SVV—Fortuna *54 3-0. PSV—Sittardia 1-2, AjaxSparta 2-0, XerxesBlauw Wit 2-0, ADO—NAC 2-1, WilhelminaNO AD 4-2. Stand: Feijenoord 21 16 4 Ajax 20 17 1 Sparta 20 12 4 SVV 20 9 6 ADO 20 10 3 Xerxes 20 10 2 NAC 21 8 4 Blauw Wit 20 6 5 Fortuna '5-. 20 PSV 20 Wilhelmina 20 6 2 12 Haarlem 20 4 3 13 NOAD 20 5 1 14 Sittardia 20 4 1 15 36 85-21 35 69-19 28 49-28 24 36-28 23 47-40 22 48-33 20 49-38 9 17 39-50 6 4 10 16 41-48 6 4 10 16 43-54 14 28-47 11 36-6.9 11 27-63 (Van onze sportredactie) De sensationele, vrij ruwe interland tegen Oostenrijk is achter de rug. Het voetbalpubliek concentreert zich nu op het laatste hoofdstuk van de competitie, hetgeen sensationeel kan worden. Het gaat thans om elk punt. Het ziet er overigens niet naar uit dat de prachtige positie van DW S in gevaar komt. De Amsterdammers spelen zondag op eigen terrein tegen Go Ahead, dat weliswaar nog niet geheel veilig is, maar toch een royale afstand heeft genomen van Volendam, Sparta en Blauw Wit. Nieuwe winst brengt het team van Daan Schrijvers een stap dichter bij de de zo zeer begeerde titel, die volgens de voormalige Bredanaar aan zijn ploeg niet meer zal ontgaan. PSV, Sportclub En- sche en Feijenoord blijven echter de belangrijkste belagers Op het eerste oog heeft Feijenoord eveneens een niet al te moeilijke op dracht. De Rotterdammers komen in hun eigen stadion uit tegen Sparta, dat een fantastische retour is begonnen, maar dat normaal gesproken tegen zijn stad genoot nu met zal klaren. Indien Feije noord immers een punt verspeelt wordt de kans zeer klein dat het team alsnog kampioen wordt. Het toeval wil dat ook PSV voor een betrekkelijk gemakkelijke taak staat De Philipsmensen moeten normaal met flinke cijfers van Volendam kunnen win nen. De positie van de wijdbroeken is echter ook nog niet geheel hopeloos. Of schoon het niet is te verwachten kunnen zij zich theoretisch nog redden. Volen dam zal trachten de laatste kans te grij pen en daarom kan er in het vroegere 9 24-641 vissersdorp eveneens een rare uitslag tot stand komen. Sportclub Enschede, dat de derde plaats op de ranglijst bezet en de pres- tigematch contra DWS niet tot een goed einde kon brengen, zal alle moeite van de wereld hebben om bij het stugge GVAV tot een overwinning te komen. In dien de Twentenaren bij hun noordelijke collegae een punt uit het vuur slepen mo gen zij niet mopperen t)e belangrijkste wedstrijden voor wat de strijd om de titel betreft zijn hiermee wel genoemd. Er is nog een zeer be langrijke wedstrijd, die verband houdt met de degradatie. In Almelo immers komen Heracles en Blauw Wit tegenover elkaar te staan. Indien de Pleraclie- den winnen kunnen zij (voor enkele we ken?) rustiger slapen. Een kleine zege voor de thuisclub lijkt de meest aan vaardbare voorspelling. Tenslotte resteren er nog twee wed strijden, die niet meer zo belangrijk zijn. FortunaNAC is een middengevecht. Met een gelijk spel in het verre Limburg zullen de Bredanaars tevreden zijn. ADODOS heeft evenmin veel te bete kenen. De thuisclub komt wellicht tot een kleine zege. Een min of meer interessant duel kan zich in Roosendaal afspelen. RBC heeft bij de huidige competitie niet veel be langen meer, maar dat is wel het geval met SHS dat op bezoek komt. De Hage naars hebben slechts een achterstand van twee punten op leider Sittardia en komen dus nog in aanmerking voor een plaats bij de eerste twee. Zij zullen in Roosendaal geen fout willen maken. Willem II komt in Tilburg uit tegen Excelsior. Ook dit zal een „einde-sei- zoenmatch'' zijn Voor de beide clubs staat er niets meer op het spel. De grote klap is natuurlijk het treffer, tussen Telstar en Sittardia, dat zonder meer de eerste plaats tot inzet heeft. Indien de Limburgers een punt uit de buurt van de hoogovens mee naar huis brengen, mogen zij niet mopperen. In de tweede divisie kan Alkmaar een stap dichter bij de titel komen door een zege te behalen op RCH, hetgeen wel waarschijnlijk is. In de tweede divisie zal NEC geen fout maken tegen Hel mondia, nadat Xerxes de wedstrijd tegen Noad reeds heeft gewonnen. De nek-aan-nek-race van de leiders duurt voort. Baronie kan door een overwinning op SW enkele plaatsen op de ranglijst winnen. Doordat Internos 2 met 2-1 won van PSV 3 en Middelburg 2 het derde van Eindhoven met 1-2 versloeg, staan de beide Zeeuwse reserve-elftallen samen aan de kop in de reserve eerste klas ge tuige de stand: Vlissingen 2 18-23, Middelburg 2 18-23, PSV 3 18-22. TSC 2 18-20, NAC 3 17-19, Veerse Boys 2 18-18, Internos 2 17-17, Longa 3 17-17, De Valk 2 18-17, Eindho ven 3 17-14, Willem II 3 18-13, BW 3 18-19. In de reserve tweede klas verspeelde Middelburg 3 vrij zeker zijn laatste kans op de titel door thuis tegen Zeeland Sp. 2 niet verder te komen dan 1-1. Ook Goes 2Axel 2 leverde een puntenverde ling op, waardoor de stand luidt: Zeeland Sport 2 15-22, Middelburg 3 15-19, NAC 4 14-18, Goes 2 15-17, HVV 2 15-17, Axel 2 14-15, Dosko 2 14-12, Roosendaal 2 15-10, Corn. Boys 2 13-7, Hontenisse 2 14-7. In de reserve derde kla skwam Vlissingen 3 door een 2-3 nederlaag tegen Voab 2 heel dicht bij de laatste plaats. De stand is hier: MOC 2 12-17, Rood Wit 2 10-14, Voab 2 13-13, Terneuzen 2 10-10, Alliance 2 11-10, Vlissingen 3 13-10, Meto 2 11-9, In ternos 3 12-9 GOES 13 april Kropsla 1 21-30, II 18-22. radijs I 25-30, II 24-27; andijvie I 112-118, II 100, prei AI 70-73, All 56-71, witlof AI 97-102. All 86-99, BI 90-95, Bil 59-74. afw. 38-60, lamsoren II 133, ra, barber I 85. II 64-67, stoofsla I 46. uien afw. 4-12, breekpeen BI 4-7, afw 2 aardappelen 10-12. Volendam PSV 2 Ajax WV 3 Heracles Blauw Wit 1 Feijenoord Sparta 1 GVAV SC Enschede 3 DWS Go Ahead 1 Fortuna NAC l ADO DOS 1 RBC SHS 2 Telstar Sittardia 3 Willem II Excelsior1 Elinkwijk Volewijckers 1 VVV DHC 1 KAPELLE, 12 april 1964. Aardbeien- veiling kasaardbeien per doos van 200 gram extra 196 I 155 178 II 128 134 idem per stuk extra 14 20. Groen teveiling Kropsla I 12 14 23 25 idem II 14 17 10 12 10. Stoofsla 25. Radijs per bos 18 26. ROTTERDAM, 13 april 1964. Totale aanvoer 2238. Vette koeien en ossen 1506 arkens 732. Prijzen (resp. le kwal,, 2e kwal., 3e kwal.): Vette koeien (in ets per kg) 400 440 330 390 300 315. Varkens (lev. gew.) <in ets per kg) 200: 1J5 190. Overzicht (resp. aanvoer handel prijzen): Vette koeien groter zeer kalm lager, vooral bij afloop enkele prima's boven notering. Varkens (lev. gew.): flink - flauw aanvanke- lijk boven not. gaande de markt de prijzen, zware varkens 1,80 per kg slachtzeugen 1,75 p. kg, Konstanz 305 (—1), Rheinfelden 217 (—3). Ottenheim 284 (—5), Straatsburg S—IV M?xaT 407 <-6)' Plochingeb 156 (—5), Mannheim 263 (—5) Stein- bach 133 (+5), Mainz 262 (—8), Bingen !^91(_K-)'K,KaUbo,1„98 5)> K°chem 262 (+2), Koblenz 218 (—5), Keulen 190 Ruhrort 382 (—14), Lobith 1000 789 (~I5)' Arnhem 812 (—9). Eefde-IJssel 348 (—11), De venter 249 9), Monsin 5468 (+8) Borgharen 3980 30), Belfeld 1118 V, Grave ben. sluis 500 (—11).

de Stem | 1964 | | pagina 11