Orde Graf van krijgt Heilig ridders KREYMBORG nieuwe WEEKENDER KREYMBORG Ballograf TER ZAKE fiets Herenigingsdag voor aandacht oosterse katholieken ACTIEF WERK VAN LEDEN GEVERGD Koningin en kroonprinses reizen apart ZONDAG 12 APRIL Dr. II. Hermens een van twaalf nieuwe edellieden epoca no 6.9S Werkterrein nu zeer uitgebreid Ridders steunen onderwijs in Heilig Land blijf jong, blijf fit... Amsterdam tevreden over parkeenneters Protestmars van Amsterdamse bouwvakkers Terugreis Mexico Nationale schuld steeg met 600 miljoen Brunswijk-proces Vrijspraak bepleit want Hitlers woord was wet Polen achter Sovjet-Unie Romeins huis gevonden Hapert in Kerkenscholen medici nodig priesters en 'n Hond heeft ook 'n bloeddruk! Dividendv oorstellen Amsterdamse Effectenbeurs DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 10 APRIL 1964 (Advertentie) (Van onze verslaggever) De jonge Nederlandse Commanderije van de orde van het H. Graf van Jeruzalem wordt zondag versterkt door de investituur van twee edelvrouwen en tien ridders. Sportief shirt In no-lron, 4 kleuren. Ooklndebroektedragen leeftijd 8 jaar kleine stijging per maat Alleen geldig 11 april Karrestraat 2 - Breda Lange Delft 60-62 - Middelburg Walstraat 84 - Vlisingen De nieuwe edelvrouwen zijn: mevr. E. G. M. A. Kreijns Ten Braak (Hilver- sum) en mej. Agnes H. Nolte (Amster dam). Als ridders worden met de wijde man tel. gesierd met rode krukkenkruisen, ingekleed: de heren B. W. A. Delters (Bussum), mr. H. W. van Doorn (Baarn), W. J. R. Dreesmann (Wassenaar), dr. J. M. E. Engelen (Nijmergen), drs. B. J. J. van der Heijden (Rotterdam), dr. H. J. A. Hermens (hoofddirecteur N.V. Neerlan- dia, Utrecht), M. J A. M. Janssen (Am sterdam), A. G. H. Kersten (Valkens- waard), mr. M. A W. van Oppen (Maas tricht) en mr. P. A. Ursone 'Den Haag). De plechtigheid wordt zondag om drie uur gehouden in de Metropolitane kerk aan de Lange Nieuwstraat te Utrecht en wordl verricht door de groot-prior mgr. Th. G. A. Hendriksen, met pontificale assistentie van de ere-grootprior kardi naal Alfrink. Om vijf uur is in hotel Pays Bas aan het Sint-Janskerkhof een receptie. Na deze investituur zal de Nederland se Commanderije ruim 40 leden tellen. Gezien het karakter van de orde, die ac tief werk van de leden eist, zal dit aan tal niet veel groter worden dan 75. Op name in de orde is ook alleen mogelijk indien men op voordracht van de Ne derlandse Commanderije door de groot meester te Rome (op dit moment kardi naal Canali) wordt benoemd. De geschiedenis van de orde gaat terug naar de tijd van de Kruisvaarders, toen de leden de opdracht hadden het H. Graf en de pelgrims, desnoods gewapen derhand, te beschermen. De huidige orde is echter een vernieuwde restauratie in 1848 door Paus Pius IX. die door een nieuwe constitutie de orde verhief tot een pauselijke ridderorde, naast de Mal (Advertentie) tezer orde. Sinds 1888 kunnen ook edel vrouwen opgenomen worden. Paus Pius XII heeft in 1949 aan de orde nieuwe statuten gegeven, die het werkterrein aldus bepaalden: het bewa ren en voortplanten van het geloof in Palestina', het ondersteunen van het La tijns patriarchaat en hulp aan werken en instellingen van liefdadigheid en van culturele en sociale aard. In Italië telt de orde thans 2000 leden. In de rest van Europa eveneens 2000, ter wijl in Noord- en Zuid-Amerika ook 2000 leden zijn. De Nederlandse Com manderije is in 1954 door afscheiding van België zelfstandig geworden en heeft sinds die tijd reeds zeer veel gedaan voor het H. L-and, dat verdeeld over verschillende staten, met de allergroot ste moeilijkheden kampt. Er zijn door le den zelf en hun relaties in verschillende acties fondsen bijeengebracht, die be stemd zijn voor onderwijsprojecten onder de Arabische vluchtelingen uit Israël. De Cdmmanderije hoopt per jaar onge veer 100.000 gulden bijeen te brengen voor de verschillende projecten. Belangrijk is ook hun werk om de kennis van en belangstelling voor het H. Land te vergroten. Bijna drie jaar ge leden is op initiatief van de orde het genootschap van Jeruzalemvaarders op gericht, dat thans reeds 500 leden telt. Dit zijn vooral mensen die het H. Land hebben bezocht. Tegen een minimum contributie van 5.kan ieder lid wor den van dit genootschap. De leden krij gen o.m. het blad de Jeruzalemvaarder, dat hen enkele malen per jaar nauwer in contact brengt met het H. Land. In lichtingen over het genootschap zijn te verkrijgen: Jozef Israelslaan 38, Den Haag, telefoon 070247748. (Advertentie) RECHTER GUSTAV Petersen van het gerechtshof in Hamburg heeft gisteren Anna Anderson nog een kans gegeven te bewijzen, dat zij prinses Anastasia van Rusland is. IN HET KADER van een nauwe samen werking tussen beide bedrijven heeft de Verenigde Bedrijven Bredero n.v. op basis van ruil, alle aandelen verworven van de n.v. Nederlandse Durisol en de verkoopassociatie Durisol -Mevriet n.v. Beide vennootschappen zullen zich met behoud van zelfstandigheid blijven bezighouden met de produktie en ver koop van isolatieplaten, bewapende dakplaten en gevelelementen. DE BUITENLANDSE handel der E.G. K.S. is in 1963 gekenmerkt door stij ging van de invoer van ijzer- en staal- produkten uit derde landen, een stij ging die reeds twee jaar aanhoudt, zo meldt de ijzer- en staalstatistiek van de Europese gemeenschap over dat jaar, De interne handel is eveneens toegeno men, doch in mindere mate. De uitvoer van ijzer- en staalprodukten naar derde landen liep in 1963 iets terug. IN DE te Venlo gehouden aandeelhou- dersvergaderoing van de chemische fa briek L. van der Grinten n.v. is prof dr. J. E. de Quay tot commissaris be noemd. Afscheid werd genomen van de oudste directeur, dr. L. P. F. van der Grinten, over wie de voorzitter van de Taad van commissarissen, mr. P. van Boven, zei, dat onder diens leiding de onderneming een explosieve ontwikke ling heeft gekend. HET RESULTAAT over 1963 van J. A. Carp's garenfabrieken n.v. in Helmond was, blijkens het verslag, bevredigend. De totale omzet was circa vijf procent hoger dan in 1962, ondanks de daling der verkopen in het Verre Oosten. Het saldo bedrijfsrekening verbeterde tot f 146 min. (v.j. 1.31 min.). Aan interest werd ontvangen f 154.730 135.988). Na afschrijvingen ad 690 941 666 540), resteert een saldo winst van 973.113 <f 1 38 min.). Voor gesteld wordt, zoals bekend, achttien procent dividend (18 procent plus 12 procent herkapitalisatiedividend. alsme- de -0 procent in aandelen ten laste van reserves)). (Van onze verslaggever) De Nederlandse Ridders van het H. Criaf gaan belangrijke steun verlenen aan cukele hulpprojecten voor Arabische vluchtelingen, waaronder zich ook vele christenen bevinden. Als concrete pro jecten daarin staan op het programma scholen met bijbehorende klooster zusters in Dbayeh bij Beiroet in de Libanon en een technische school van de paters Salesianen in Bethlehem. Het eerste project steunt het werk van de zusters van Aleppo. i °*ffcieel heet het dat de zusters een klooster en een school bezitten. Het zijn echter in feite deels onderaardse kelder woningen, vochtig, verrot en uiterst schamel gemeubileerd. Toch is hun werk onder de vluchte lingen van enorme grote betekenis. Er is vooral in de vluchtelingenkampen eon enorm gebrek aan scholing en onderwijs voor de jeugd die ondanks goede voeding en gezondheidszorg van de speciale hulporganisatie der V.N. grotendeels „voor galg en rad" opgroeit, Ook in het Palestijnse vluchtelingen- probleem willen de Ridders helpen. Zij wensen in landen waarheen hon derdduizenden Arabische vluchtten na de stichting van de staat Israël enkele daden van christelijke liefde U stellen Met steun van alle katholieken en door internationale samenwerking met andere christelijke hulpacties kan de onzalige strijd in het Heilige Land misschien wat getemperd worden. In twee en een half jaar hebben de Nederlandse Ridders reeds 175.000 gulden bijeen gebracht. u h°Pen Per jaar minstens 100.000 gulden in concrete projecten, zoals hier boven aangegeven, te kunnen steken. Ook u kunt een fiets cadeau krijgen] Lees de advertenties in de damesbladen. Amsterdam is zeer tevreden over de eerste resultaten met de 260 parkeerme- ters sinds 19 maart. Per 13 april komen er nog 150 parkeermeters in gebruik: 114 twee-uurmeters en 36 een-uurmeters. Bovendien begint dan de proef met een blauwe zone waarin de parkeerschijf ver plicht is op de Keizersgracht tussen Vij zelstraat en Leidsestraat, waar plaats is voor 130 voertuigen. De parkeerschijven zijn verkrijgbaar op alle politiebureaus. De toegestane parkeerduur bedraagt hier 11/2 uur, met een uitloop tot twee uur. De bezetting van de eerste 260 parkeer meters was bijzonder hoog. Eén meter kan per week maximaal 50 kwartjes op brengen. In de eerste week bedroeg dit gemiddelde 46 kwartjes en in de tweede week 49,6 kwartjes, dus een bezetting van bijna honderd procent. Gisteren hebben in Amsterdam circa 1500 bouwvakarbeiders een protestmars gehouden naar het kantoor van de Ne derlandse aannemers- en patroonsbond. De bouwvakarbeiders waren voor deze mars opgeroepen door het Amsterdamse bouwvak-actiecomité, dat niets uit staande heeft met de erkende bouwvak bonden. Er werd zoals op een spandoek stond gedemonstreerd voor loonsver hoging. De stoet werd begeleid door een dozijn politieruiters. Een spreker beloof de dat de bouwvakarbeiders er geen bezwaar tegen hebben dat een deel van de uit de nieuwe bouwvak-c.a.o. voort vloeiende loonsverhoging gebruikt wordt om ,,de lonen te witten", maar daar naast moet een ander deel in klinkende munt worden uitbetaald, vond hij. Óe voorzitter van het actiecomité maakte ook enkele opmerkingen over de aanemer (Van Eesteren), die de nieuwbouw van de Nederlandse bank in Amsterdam uitvoert. Daar wordt sedert enige tijd gestaakt. „Voor het front van heel Nederland zullen wij hem", aldus spreker. ,,tot de terugtocht dwingen, als hij weigert om met zijn arbeiders een overeenkomst te sluiten". Voor het gebouw van de patroons bond hieven de bouwvakarbeiders een spreekkoor aan, met schampere opmer kingen aan het adres van de bewuste aannemer. (Van onze Haagse redacteur) In Den Haag neemt men aan dat het koninklijk paar en prinses Beatrix bij hun terugkeer uit Mexico gescheiden naar Nederland zullen reizen. Zoals be kend heeft het in ons land nogal be vreemding gewekt dat de heenreis ge zamenlijk in één toestel werd onderno men. Indien prinses Irene wel naar Mexico gegaan zou zijn zou ook zij met prinses Beatrix en haar ouders in hetzelfde toe stel meegevlogen zijn. Er bestaat een af spraak. dat niet alle zes leden van het koninklijk gezin samen in een vliegtuig reizen. Er kon dus geen bezwaar wor den gemaakt dat koningin, prins en beide prinsessen samen zouden reizen. Prinses Margriet en prinses Marijke bleven im mers thuis. Niettemin zou de regering het naar verluidt thans raadzaam achten, dat prinses Beatrix afzonderlijk naar Ne derland terugreist. Men wil het risico vermijden dat bij een eventueel vliegtuig ongeluk koningin en kroonprinses samen om het leven zouden komen. Deze kwes tie is ook reeds besproken in de bijeen komst van het seniorenconvent van de Tweede Kamer van gisteren. De nationale schuld is in het afgelopen jaar met 607 miljoen gestegen tot 20.297 miljoen, zo blijkt uit het gisteren verschenen algemeen verslag van de stand van de staatsschuld op 31 december '63. De binnenlandse ge vestigde schuld steeg met 1.137 miljoen tot 14.090 miljoen en de binnenlandse vlottende schuld daalde met 223 miljoen tot 5.744 miljoen. Het resultaat was, dat de totale binnenlandse schuld met 914 miljoen steeg tot 19.834 miljoen. De buitenlandse schuld daalde met 307 miljoen tot 463 miljoen. De toeneming van de binnenlandse ge vestigde schuld met 1.137 miljoen was het resultaat enerzijds van de uitgifte van nieuwe staatsleningen tot een be drag van 1.600 miljoen, anderzijds van inkoop en periodieke aflossing ed. van oude staatsleningen tot een bedrag van 463 miljoen DE TWEE ITALIANEN Sergio Squaz zardi en Enrico Prisco zijn gisteren in Rome veroordeeld tot dertig jaar gevan genisstraf wegens moord op de Milanese zakenman Bruno Colombo in Amsterdam in 1961. Karl Doetzer. de verdediger bij hel proces tegen vijf van moord op 5200 Rus sische joden beschuldigde voormalige of ficieren van de SS, heeft gisteren ge pleit voor vrijspraak voor Franz Ma- gill, omdat „het woord van Adolf Hitler W8Hitler was Duitsland en Duitsland was Hitier mijn cliënt heeft gezwo ren Hitier te dienen het woord van Hitler was wet", verklaarde de advocaat aan het begin van zijn eindpleidooi. De openbare aanklager had eergiste ren een gevangenisstraf van zeven jaar tegen de 63-jarige Magill geëist. Tegen de andere gewezen SS-officieren werden gevangenisstraffen variërende van vier jaar tot levenslang geëist. Doetzer ging uit van het argument aat Magill gevolg moest geven aan bevelen om joden te vermoorden, omdat hij an ders zelf wegens ongehoorzaamheid ter dood zou zijn gebracht. Het officiële blad van de Poolse com munistische partij. Tribuna Ludi, heeft donderdag een felle aanval gelanceerd op China. Het blad beschuldigt Peking ervan de eenheid in het internationale communistische kamp te verbreken. „De Chinese communisten hebben de oproep van vele communistische partijen om de polemiek over de communistische ideologie te staken, volkomen genegeerd", zo schrijft Tribuna Ludi. Het blad be toogt dat de Sovjet-Unie wel gedwongen was materiaal te publiceren dat het juiste licht deed schijnen op de tegen stellingen in de boezem van het inter nationale communisme, nadat China zijn brutale aanvallen op de Sovjet-Unie had verscherpt. Het Poolse blad schrijft, dat de Poolse communisten de Chinezen reeds vele ma len hebben gekritiseerd en zich volledig achter- het standpunt van het Kremlin scharen. „De Poolse communistische par tij juicht het beperkte kernstopverdrag toe en verwelkomt de Russische toena deringspogingen tot de Verenigde Staten". Tribuna Ludi schrijft dat het kort ge leden gepubliceerde rapport van de Rus sische partij-theoreticus, Mikail Soeslov, „een document van grote waarde is dat in heel de wereld zeer goed ontvangen is, speciaal door alle communistische en arbeiderspartijen" In de gemeente Bladel, nabij het dorp Hapert, zijn de grondsporen gevonden van een huis uit de Romeinse tijd. Uit de aardewerkscherven die bij de opgra ving gevonden zijn blijkt, dat de neder zetting uit de eerste eeuw na Christus dateert. Behalve aardewerk zijn bronzen fibu lae (een soort gespen) en een munt ge vonden. De opgraving, die onder leiding van de rijksdienst voor het oudheidkun dig bodemonderzoek te Amersfoort staat, werd in de eerste fase uitgevoerd door geïnteresseerde leerlingen van het „Rijt- hovius College" te Eersel. Het onderzoek wordt voortgezet. Ontmoeting van twee patriarchen, teken van de wil tot wederzijdse toenadering en begrip. Sinds Paus Joannes XXIII, die in de ge schiedenis van de Kerk een van de groot ste strevers naar de eenheid zal blijven, het tweede Vaticaanse Concilie bijeenriep is het christelijk Oosten in steeds groei ende mate in het teken van de algemene belangstelling komen te staan. In de voorbereidende commissies zaten op de 300 leden 50 Oosterlingen. Het Secretariaat der Eenheid, dat aanvankelijk, zo leek het tenminste, op de eerste plaats bedoeld was om contacten te leggen met de re formatorische christenen, heeft steeds meer zijn activiteiten moeten gaan richten op de Oosterse kerken. Door hun om- (Advertentie) Ja zeker! 'n Bloeddruk en spieren, een maag en darmen en natuurlijk een stoelgang. Zintuigen en nieren en een zenuwstelsel. En een groot hondehart, dat alleen maar klopt voor zijn baas. Voor een gezonde, levenslustige hond zijn twee dingen belangrijk: lichaamsbeweging en goede voeding. Geef uw hond vol doende beweging. Laat hem regelmatig eens hollen en laat hem stoeien en doldoen. Daar knapt hij van op! En geef hem goed voed sel, geen etensresten of velletjes lekkernijen, maar Flora mop jes; zoutloos voedsel waar hij wat aan heeft: vlees, tarwe, lever, mineralen, vitaminen en eiwitten. Als u hem vol doende lichaamsbeweging én FLORA MOPJES geeft, dan leeft hij bij u in het honden paradijs! FLORA HONDENBROODFABRIEK - POSTBUS 28 - DORDRECHT gang met de oosterse bisschoppen en het bijwonen van oosterse liturgieën In de Slnt-Pieter, hebben veel concilievaders deze kerken voor de eerste maal ontdekt en waren zjj aangenaam verast. De oosterse waarnemers vlak vóór de banken van de kardinalen waren voor hen een stil beroep op hun waardering en liefdevolle interesse. Misschien ook het niet onder woorden gebrachte verwijt, dat 100 miljoen christenen, één met hen in de leer van de zeven eerste Concilies, de sacramenten, het priesterschap incluis en de Maria-verering eeuwenlang door het grootste deel van de kerk zonder meer zijn genegeerd. Dat Paus Paulus VI zijn glorierijke voorganger zal navolgen in zijn eenheids- streven is zonder meer duidelijk. Dit was ai te beluisteren in de openingsrede van de tweede zittingsperiode van het Conci lie. Een schok ging door de christenheid bij de aankondiging van de reis van de paus naar het H. Land. Iets dat sinds het concilie van Florence, meer dan 500 jaar geleden, niet meer was geschied deed zich weer voor. De Paus van Rome, het zicht baar hoofd van de christenheid en de patriarch van Konstantinopel, het nog steeds erkende hoofd van de Orthodoxie, gaven elkaar de vredeskus. Daar stonden broederlijk tegenover elkaar twee man nen, die beiden overtuigd zijn, dat de ver deeldheid een ramp is voor het christen dom en zich als ideaal hebben gesteld er een oplossing voor te zoeken. Vooroordelen Het zou zeker een gebrek aan werke lijkheidszin zijn te menen, dat de gewenT ste eenheid er binnen afzienbare tijd zal zijn. Behalve de dogmatische verschil len zoals de pauselijke onfeilbaarheid en het primaatschap, die, hoewel te over bruggen mits ze goed worden uitgelegd, toch niet moeten worden onderschat, staan we ook nog tegenover een berg van vooroordelen en geveligheden, die niet met een handomdraai uit de weg kunnen worden geruimd. Bovendien ont moet patriarch Athanagoras nog een felle tegenstand in eigen kring. Maar ondanks dit alles is er een enorm winstpunt nl. dat eindelijk een gunstiger klimaat is geschapen, om in een meer se rene sfeer op voet van gelijkheid zoals op de Concilies van Lyon en Florence met elkaar te kunnen praten en aan de hand van de H. Schrift en de gemeenschappe lijke kerkvaders te zoeken naar een be vredigende oplossing ter verwezenlijking van de eenheid. Op Herenigingszondag vraagt het Apos tolaat der Hereniging aan allen God vurig te bidden, dit zoeken door Zijn Geest te begeleiden en te verlichten. Dat is het eerste doel van deze zondag. Het tweede doel is door middel van een kerkdeurcollecte het Apostolaat der Hereniging, dat ook als taak heeft kennis van en liefde voor het Christelijk Oosten aan te kweken en te verspreiden, in staat te stellen effectieve steun te verlenen aan de oosterse katholieke groeperingen, die we heden te dage in iedere ritus aantref fen. nl. 180.000 katholieke Armeniërs, 1.100.000 katholieke Syriërs, Maronieten en Malankarezen van India, 1.390.000 ka tholieke Chaldeërs en Malabaren van Ke rala, 125.000 katholieke Kopten en Ethio- piërs en 7.602.000 katholieke Bulgaren, Grieken, Joegoslaven, Hongaren, Melkie- ten. Roemen en Russen, tezamen dus 10.397.000 gelovigen. De meesten van deze katholieken leven onder de allermoeilijk ste omstandigheden ofwel in de emigratie ofwel temidden van een overwegende mohammedaanse en niet-katholieke meer derheid en stellen daar de katholieke kerk present. Door hen is het probleem van de verdeeldheid aan de orde gekomen. Door hun voorbeeld hebben ze de mogelijkheid van een verzoening duidelijk aangetoond. Financieel staan deze katholieken zeer zwak. Ze smeken om hulp: voor de bouw. van kerken, voor de in standhouding van katholieke scholen, voor de opleiding van eigen priesters en voor de medische ver zorging en de opleiding van artsen en verpleegsters. Daarom vraagt het Apostolaat der Her eniging van alle katholieken van Neder land een royale gift op Herenigingszon dag 12 april. Biscuit- 8 (onv.). en chocoladefabriek Victoria: Zilverfabriek Gero 12,5 (12), óók gel dend voor de n.v. nationaal bezit van de aandelen Gerofabriek. Kon. Ned. Gist- en Spiritusfabriek. Delft: 10 procent (als vorig jaar). Het Damrak heeft Zich donderdagmid dag van een gunstige zijde laten zien. Vrijwel alle hootdfondsen openden boven het voorgaande slotniveau. AKU vormde een uitzondering door 3/4 punt lager te noteren op 534, waarna 553 1/2 werd ge daan. Later op de middag trok de koers aan tot 535. Hoogovens werden verhan deld van 670 tot 672, tegen woensdag als slotkoers 6661/4. Dit fonds werd hoofd zakelijk voor Westduitse rekening uit de markt genomen. De inhoud van het jaarverslag alsme de het feit dat de directie van Hoogovens niet ontevreden is ten aanzien van de resultaten over het eerste kwartaal 1964. droegen tot de vaste stemming bij. Philips plus 80 cent op 152.80. Kon Olie 60 cent hoger op 154.80. waarna 155.- werd gedaan. Unilever, welk fonds woensdag in Wall Street een halve dol lar hoger sloot, verbeterde bijna twee gulden tot 143.50. Van de koerswinst gingen later op de middag een paar dub beltjes af. Aanvankelijk was de handel in de hoofdfondsen levendiger ten op zichte van die van woensdag, maar later werd het weer kalm. Ondanks de flauwe stemming woens dag in Wall Street voor de spoorwegaan delen, hielden de industriële waarden zich op de New Yorkse beurs zeer goed. Dit duidt, zo redeneert men in Amster dam. op een goede ondertoon in Wall Street. De Nederlandse hoofdfondsen la gen er goed gedisponeerd in de markt. Dit schonk donderdagmiddag in Amster dam vertrouwen, waardoor het publiek met kooporders in de markt kwam. Ook Zwitserland toonde voor de hoofdfondsen belangstelling. Volgens de beurs worden de interna tionale waarden voor rekening van en kele „funds" gekocht. Aandelen K.LM gaven een herstel te zien. De stukken werden op 76.50 75.-) geadviseerd. De staatsfondsenmarkt was aan de vaste kant, echter met weinig zaken. NABEURSKOERSEN Telefonisch avondverkeer AKU Hoogovens 671—681 gl, Kon Olie 155.00—155.40 gl, Philips 152.40— 153.50 gl, Unilever 143.10—143.60 gl. Staatsleningen Nederland ab Nederland W 4^ Nederi 60/1 4 te Nederi. 60/S 4 te Nederland 39 4y4 Nederland 60 4V4 NederJana 61 4y4 Nederland 63 4% Nederiana 53 3% Grootboek 3 te idem Stal 3^ Nederland 51 3te Nederland 53 3 te Nederland 56 3% Nederland «8 3% Nederi Bel. 3y4 Nederland 50 3y4 Nederland 54 3y4 Nederland 55 sy4 Nederi 55/2 3y4 Nederland 37 a Grootboek 46 3 lening 47 a Ned Invest. 3 Ned 62/64 3 indië 37 3 lndiè 37a s 8/4 9/4 96% 96% 96% 96% 96% 96% 94H 94 H 93% 94 93% 94 93 94 89% 89% 74% 86% 86% 94y4x 94 90% 90% 89% 89% 83% 83% 83% 83% 85% 85% 85% 85% 87% 87% 87% 88 87% 87% 92 97% 97% 92% 92% Bank- en kredietwezen B Ned. G. 57 0 B. 58/59 30J. 4% Idem 25 J. 60 4Vfc 104 95te 95tf Aandelen industriële ondernemingen Cultures A dam Kubbei HVA-mijnen 122te 1 167 y4 104te 95A 95y8 123 167 S industriële ondernemingen A.K.U. 534te Dell MJJ. Hoogovens Philips Gem. Bez. C.VA, Unilever 534Vi 129.20 129.20 666 672 152 152.50 141.60 143.20 6/4 Scheepvaart en Luchtvaart 9/4 131 te 162 75 154 i 163 144 te 119V4 284 147 144 12114 162 78.50 154 162 te 143 117te 283 147% 144 H.A.L. Java-China K.LJVL K.N.SJV1. Kon Paketvrt. Stv Mij Ned. Nieveit Goudr v. Ommeren Rott. LJoyd Scheepv Unie Freimeieningen Alkmaai 56 2 te A dam C-A 33 3 id. prem. 51 2te ld. 56-1 ld. 56-2 2 te ld. 56-3 2 te Breda 54 2 te Dordrecht 5b 2te fiin&h. 54 2 te Enschede 54 2 te S-Gr-hag 52 2 te ld. 52-2 2 te Rotterd 52-1 2 te ld. 52-2 2 te ld. 57 2 Vfj Utrecht 52 2te Z.-Holl. 57 2 te Z.-Holl 59 2te Converteerbare obligaties AKU j 1000 4te 143% Blliiton Borsuinlj3% 87 te X Gelder Zn. 4% 104% KJLM subord 4% 92 te B. Ned. Bakk 4-y4 199 Sanders beh 5 Schok beton 3 te Scholten Foxh 4 te (Jtermohlen 4 te Aand. in belegg mij en A'dam bon. 50 168.50 168.50 Interunia 201 201 85Vs 85 117% 86% 86% 80% 80% 92% 92% 91% 92 y4 82% 81 81 83 86% 8 94 b 95 9Ute 90 87 98% 88 87 88 88 142 te 192 87 te 105 93 188 238% 122% 195 x N. Fonds mf) Neto Robeco Unitas Ver Bezit. Europatonds A'damse Bank Jul tuur bank Gron Ind Cr. B. Boll. Bank U. Kasassociatle Nat. Nederi Ned. Credietb. Ned Handel Mp Ned Midd.st.b. Ned Uverzee B R'damse B Slavenburg's B Twentse B Alb Hepn Alg Mjj onr. G. A.l.M.E Alg Norit. Amstei A dam Ballas; A'darn Urougd. A'dam K11 tuig VN -l.JC.M Becbt en Uysei Bensdorp intern Bergh Juxgens L Berkels-Pat dlaauwboea Slpdenst WLU. Bols Cucas Borsump Wehry Braat mach. Breda Machines Bredero s Bouw Brocades Bronswerk Buhrin.-TEl Jaivé Delft Carps Garenfabi Jentr. Suiker DaaJderop >agra lenika c#™* dPUtfabr. Dikkers en Co. Drie Hoeihzers 8/4 9/4 112 112 228 228 535 d 535.50 134 134.50 547 545 375 375% 28% 194% 195 237% 237% 152 151% 939 928 229 229 356 355 212 212 219% 219 337 336 209 d 211 303 emingen 610 605 272 272 155% 156 b 175 176 416% 417% 529 529 179% 177% 385 385 76 753/4 516 516 280% 280% 244 244% 500 496 144 142% 1085 1085 79 y4 79% 80 80% 211 210 790 b 800 b 803 803 168 Li 169 765 771 935 960 b 459 451 280 293% 274% 275 228 230 180 180 x 329% 3293/4 213 355 DJt.U. Duyvls Jz. Onthoven Pietterp ErdaJ Excelsior Fittingtabr. Fokker Fora Gazelle NJwJabr Van GeJder Pap Gero Geveke en Co Gist- en Ptr. Grinten v d. Gruyter en Zn Hagemeper v. Hart Havenwerken Heem van der Heineken'a Heybroek Hoek s mach^fabr. Holl. Kattenb. Hoil. Beton Holl. Construct Holl. Melksulk Homburg Hoogenboscb Hooimeyer Indola Interlas Interna tlo Int. Gew Beton Inventum Houth Jongeneel Kerao Kempen Begeer Key houthandel KJed.-lnd. Smits Kiene Suikerw. Kon. Ned. Pap. Kon Zout Ketiei Korenschoof Koudljs Kromhout Kon. Ver Tapijt Leeuw Papierw. Leidsche Wol Llndetevea Macintosh n.v. M. Ned. Bakk. Mees Bouwm. '63 8/4 9/4 8/4 231% 231% Menko 150% 264 260 Meteoor Beton 306 283 283 Misset Ui tg MJJ 510 675 675 Mosa 432 b 210 208% Mpnbouwk. 408 129 129 Naarden Chem 534 395% 396 Nedap 157 950 950 Ned. Dok. M. 138% 335 340 N. exp. pap.fabr. 255 x 199 198 Ned. Kabelfabr. 415 277 Ned. Melkunie 690 690 b Ned Scheepsb 136 330 335 Nelie v 237 1102 1110 Ne tam 339 160 161 b •Npverdaj 202 443 444 Uranjeboom 394 Overzeese Gas 395 190 188 Paiemb Ind mij 128% 412 414 Paithe 124 345 350 Philips e*/» curapi 56.40 523 521 Pietersen auto's 141 384 384% 770 774 Keesink 167 119% 119 Keineveid 216 413 420 b HJva 340 505 Kott. Droogd. M. 330% 295 Kuhaak en Co. 173 442 444 Rpnsiauj 113% 349% 348 Scheldt B v A. 244 173% 173% SChev ex pi Mp 355 468% 466 Schokbeton 347 369% 369% Schollen Carton 550 286 286 Schollen FuxhoJ 720 432 Schuttersveld 479% 479 b Simon de Wit 273 b Simons emb. 140 890 x Simplex mach. 142% Smit transform. 291% 277 277 Spaarnestao 870 218 223 Stokvis Zn. 190 305 306 Stoom p Twen the 93 300% 302 Swaay van 359 874 865% Tabakin PhUipe 148 240 Thomsen vei 0 315 211 213% Unilever l% 144 142 142 Idem 6% 121% 496 498 idem 4% 82% 322 322 Utermohlen 609 Utr. asfaitf. A, 293 166 165 Varossleau 309 485 b 495 b Veeneno Spinn. 313 484 481 Ver. Bllkfabr 297 d 248 250% Ver. Glasfa nat. 258 9/4 150 305 508 427 te 410 526 156 139% 253 x 419 294 237% 341 204 392 395 129te 123 55.90 141 169% 217% 344 330% 172 113 244 350 346% 553 720 235 283 141 125 290% 870 193 92 359% 148 311 144 121% 83 b 455 300 310 315% 297 263 8/4 9/4 Ver. Machine!. Ver. iouwtabr. Vette winkel V ezel verwerking Vlissingen katoen Vorsten!Cult. V redestein Vries lJzerh. Vulcaansoord Walvisvaart. Wernink's Beton Wessanen Wiit. feyenoora De Wit's textiel Wyers Ina H. Zaalberg Zeeuwse Conf. Zwanenb. Org. ZwitsaJ 208 432 345 160 259 225 224 156 111% 57% 254 444 250% 220 470 125% 360 965 320 Mpnbouw en petroleum Alg. Exploratie Biiiiton le rubr. Biiüton 2e rubr. K. PU. l a 20 K. Pu.öa 20 Moeare Enim. ld. eert. i/io opr. 2975 ld. i winstbew, ld. 4 winstbew. 3260 Oost-Borneo mij 84 Scheepvaart 205% 430 345 167 260% 226% 223 156 111 57 b 253 449% 255 220 475 b 125 363 968 318 56 80 56.50 451 457 155.30 154.70 154.40 154.70 3002.50 3297.50 82 x Furness Oostzee 479 110 479 109 Anaconda Bethlehem Steel General Electric General Motor ?roct. and Gamble 84% b Republic Steel 47 Shell Oil 46% 87 80% 87% 81 83 47 47* gedaan en bieden gedaan en laten b tm bieden x laten d ex dividend o ex claim

de Stem | 1964 | | pagina 15