Tegenaanval thans China is °P goed op gang HALF ZWAAR - HEEL LEKKER 99 99 K R O. heeft eerste stereo-omroepstudio SUCROSA SUCROSA Nu Brits plan op tafel in Geneefs handelsdebat Publiek stortte zich bijna op Kaduk: „Doodt hem' Peking wil geel en zwart tegen blanken ophitsen' is fantastisch Grote droogte in Suriname Soebandrio acht Britten niet zo wijs Vaste markt Oplossing Maleisische kwestie nog niet nabij Amsterdamse Effectenbeurs (géén saccharine) zonder saccharine POLITIEKE NOZEMS.... Houdt op met praten en de slap Sa aan Na getuigenis Auseh wilz-gevangcne Zware straf voor Belgische boter smokkelaars Schoonmaaktijd? OMYl spuiten! f3.65 - f4.95 Andere volgen „zuilen spoedig Hoge onderscheiding staatssecretaris Waardedaling aandelen ABM ingehaald DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 7 APRIL 1964 (Advertentie) in plaats van suiker voor de slanke lijn I Sedert enige tijd woeden in de Suri naamse bossen talrijke branden als ge volg van de grote droogte van de laatste maanden. De bossen zijn licht ontvlam' baar geworden en wegvliegende vonken stichten nieuwe branden. De bevolking in de Surinaamse distric ten heeft veel te lijden van de droogte Met tankauto's wordt uit Paramaribo water voor hen aangevoerd, daar de ri viertjes in -het binnenland vrijwel alle droog liggen. De melkproduktie is met ongeveer 3500 liter per dag afgenomen en de rijstoogst dreigt te mislukken. De groente die nog op de centrale markt wordt aangevoerd is zeer duur. Na de opcnlyke Russische tegenaanval op de Chinezen, die door de rede van Soeslov werd ingezet, trekken de Sovjets en zy die met hun ideologie sympathiseren, thans alle registers stevig open. De strijd is daarmee in volle hevigheid ontbrand. De leider van de Russische delegatie naar de onlangs beëindigde Afro-Aziatische solidariteitsconferentie in Algiers, beschuldigde giste ren de Chinezen van een rassenpolitiek a la Hitier. ,,Zij willen het gele en het zwarte ras opzetten tegen het blanke", zei hij, „en wij zullen hen dat beletten". jet-Unie en andere landen te isoleren Hij schaarde zich achter het (Russische) plan een communistische internationale conferentie te houden ter bespreking van het geschil. Ook elders uit het rode kamp komt steun voor Moskou. Ghana, hoewel offi cieel niet communistisch, mengt zich in de strijd met een oproep tot verzoening. Volgens het regeringsblad in Ghana is de conferentie in Algiers een schade lijke vertoning van haat# en animositeit geweest. Ghana wacht overigens kenne lijk met het poneren van een standpunt. Dat doet ook de Noorse communistische partij niet. Het lijkt erop dat de Noorse communisten een neutraal standpunt wil len innemen. Tegenover een internatio nale communistische conferentie staat de partij sceptisch. Adzjoebei, hoofdredacteur van dc Izwestia en schoonzoon van Kroestjev, heeft in een radio-interview in Frankrijk gezegd dat de breuk tussen de twee com munistische grootmachten -niet definitief behoeft te zijn. Hij dacht dat er nog wel een kans op verzoening bestaat. Erg groot blijkt die kans overigens, na de gebeurtenissen van de laatste drie da gen, niet. (Advertentie) DRUM Hij noemde de Chinezen „politieke no zems", leugenaars en straatschenders, die in Algiers niets anders gedaan hadden dan tegen de Sovjet-Unie ageren. Kroestjev zelf, tijdens zijn reis door Hongarije heeft zich gisteren opnieuw in het ideologische gevecht gemengd, voor de derde dag in successie reeds. In een toespraak tot enkele duizenden arbei ders verweet hij de Chinezen gebrek aan gezond verstand. Dat gezonde verstand acht hij bij de Amerikaanse leiders wèl aanwezig: zij zullen zich er wel voor wachten een oorlog te beginnen, omdat ze weten dat dan ook de Westerse wereld wordt vernietigd, betoogde de Russische premier. Kroestjev prees wijlen Kennedy en ook wijdde hij waarderende woorden aan president Johnson en (de vroeger door Moskou vaak zo fel verguisde) mi nister Rusk. „Wy wilen leven zonder oorlog", zei hy, „en alleen een idioot kan beweren dat de overblijvende helft van de wereld bevolking gelukkig kan verder leven, als in een kernoorlog de andere helft ge dood is". De strijd tussen communisme en kapi talisme moet verder op economisch ter rein worden uitgevochten, zei Kroestjev, eraan toevoegend dat de communistische wereld daarbij thans een voordelige strijdpositie is gaan innemen. Ook de premier van Tsjecho-Slowakije, Novotny, heeft zich gisteren gekeerd te gen de Chinese leiders en hun „Trotzki- istisch-sectarische pogingen" om de Sov- (Advertentie) De Indonesische minister van buiten landse zaken, dr. Soebandrio, is maandag uit Rome naar Indonesië vertrokken. In de ochtend had hij een onderhoud gehad met premier Aldo Moro van Italië. De Indonesische minister en mevrouw Soebandrio waren zondag uit Parijs in de Italiaanse hoofdstad aangekomen. Eer der hadden zij Frankrijk en Nederland bezocht. In een vraaggesprek met het Engelse blad „The Times", waarvan de inhoud maandag werd gepubliceerd, zei dr. Soe bandrio dat hij de diplomatie in Enge land had geleerd. Vroeger had hij altijd de grootste bewondering voor de Britse methoden en resultaten gehad, doch hij was nu niet meer zo zeker van de wijs heid van de Britten. Zijns inziens waren Engeland en Indonesië in Zuidoost-Azië op hetzelfde uit, nl. het in bedwang hou den van de Chinezen. Hij twijfelde echter sterk aan de juistheid van de Britse aan pak. Met name begreep hij niet waarom de Britten meenden met de miljoenen Chinezen op Malakka klaar te kunnen komen door de paar honderdduizend be woners van Noord-Borneo in de federatie Maleisië op te nemen. Kroestjev bezocht in Boedapest 'n receptie, waar hij zoals deze foto laat zien een priester (wiens naam niet bekend is) de hand drukt. Rechts, op de rug gezien, de Hon gaarse premier Kadar en achter Kroestjev minister van buitenland se zaken Peter. het voordeligste middei om gootsteen en toilet fris en helder te houden In handige plastic flacon Duitse toeschouwers hebben gisteren bfj de voortgezette behandeling van het proces-Auschwitz in de rechtszaal een rel ontketend. De toeschouwers keerden zich tegen de beklaagde Oswald Kaduk, toen deze een getuige als leugenaar bestempelde. Zy stortten zich als één man naar voren en schreeuwden „doodt het beest". Kaduk wordt ervan beschuldigd joodse kinderen de gaskamer te hebben inge dreven. Toen getuige Woerl, die zelf in het kamp heeft gezeten, zijn beschuldigin gen had uitgesproken, sprong Kaduk plotseling woedend op. Hij werd vuur rood, strekte zijn rechterarm naar voren als een bajonet en schreeuwde: „Leuge naar, je liegt, je liegt". Woerl, een kleine gezette man, sprong eveneens op en riep: „Jij hebt het ge daan. Jij hebt het gedaan: Ik heb het ge zien. Je kunt het niet ontkennen". Rechter Hans Hofmeyer trachtte tever geefs de rust te herstellen toen de toe schouwers plotseling naar voren storm den en net voor de beklaagdenbank tot staan werden gebracht door een haastig opgeworpen politiekordon. De toeschouwers waren opgewonden door een van de grimmigste verslagen, die tot dusverre in het proces zijn ge geven. Woerl vertelde „ongeveei een do zijn kleine joodse kinderen, tussen de drie en elf jaar r.aar het kamp te hebben gebracht. Zij wisten dat ze vergast zou den worden en vroegen me hen te laten leven". „Ik was verbijsterd. Ik moest iets doen, maar er werd me gezegd dat Berlijn op dracht had gegeven tot vergassen. Ik ging terug naar de kinderen. Zij wilden bij me blijven", aldus Woerl. Toen schreeuwde hij: „Maar daar was Kaduk. Die moordenaar Kaduk met zijn revolver. Hij dreef ze de gaskamers in". Nadat de rechter eindelijk de rust had hersteld, riep Kaduk, die na vier aan maningen eindelijk weer was gaan zit ten: „Ik ben beledigd. Ik denk ei niet aan mijn mond te houden. Ik ben bele digd. Mijn eer staat op het spel". Eerder had Woerl een andere beklaag de, Boger, ervan beschuldigd een vrouw te hebben aangeschoten en noemde hij de Gestapo-sergeant Joseph Klehr „een van de meest, actieve moordenaars", Hij zei, dat Klehr dodelijke injecties had gegeven aan tussen de 2500 en 3000 gevangenen uit het kamp. Woerl zei dat hij Klehr hospi taalpatiënten had zien uitzoeken voor zijn injecties. Woerl vertelde voorts dat in het doden kamp een brievenbus hing waarin „klei ne helpers' van de Gestapo briefjes wier pen om gevangenen te verraden. „De in de briefjes aangegeven gevangenen ein digden doorgaans hun leven bij de zwar te muur", zei Woerl. Woerl zei gezien te hebben hoe Boger vangenen executeerden. Daarvan getuige te zijn was levensgevaarlijk. Op een dag zag Boger dat twee ziekenverplegers hem hadden gadegeslagen. „De volgende dag kreeg het tweetal zijn doodvonnis", zei Woerl. Hij beschreef ook hoe Boger tweemaal per week de Gestapogevangenis in het kamp betrad om slachtoffers voor een executie uit te kiezen. Het Damrak heeft gisteren de nieuwe beursweek ingezet met een vaste stem ming voor het merendeel van de inter nationale waarden. De handel was kalm. Aan het koersverloop van vrijdagavond kon men reeds verwachten, dat de ten dentie vandaag voor de hoofdfondsen aan de vaste kant zou zijn. Toen werd als. hoogste prijs voor de aandelen Kon. Olie f 152.20 betaald. Philips werd verhandeld op f 152 en KLM op f 82.50. Gistermiddag schommelde Kon. Olie rond f 152, tegen een voorgaande slot- prijs van f 149.80. Philips f 152 (f 150.10). Unilever bijna een gulden hoger op f 139.10. AKU plus twee punten op 527, terwijl Hoogovens een punt hoger open den op 664. Later op de middag werd voor Hoogovens nog 667 betaald. KLM werd op f 81 geadviseerd (f 79.70). Vanmorgen werd als hoogste prijs voor aandelen KLM f 82.70 betaald. Wall Street sloot vriidag op het voor gaande slotniveau. De Nederlandse hoofd fondsen lagen er vast in de markt. Dit vormde vandaag dan ook een goede sti mulans voor de meeste hoofdfondsen. De leidende cultures, die de vorige week in koers waren gestegen, lagen zwak in de markt als gevolg van winst- nomingen. Zo daalde Deli van f 132.50 tot f 131.70 (f 133.40). Amsterdam Rubbers werden op 122.5 verhandeld na 124 (122.5). HVA moest een punt prijsgeven op 167.5 In de staatsfondsenhoek was het ogen schijnlijk stil doch er werden toch flinke oosten omgezet. De stemming was aan de vaste kant. In de lokale afdelingen was hot zeer rustig. De aandelen van de exploitatie maatschappij Scheveningen werden acht punten hoger or> 345 geadviseerd. Vandaag werden voor het eerst certifi caten First National Citv Bank verhan deld De prijs per certificaat van viif aandelen elk met een nominale waarde van 20 dollar, werd op 119,5 dolla'- of f 2157.50 vastgesteld. De belangstelling voor benoemde certificaten was zeer be hoorlijk. In de hieronder volgende uitgebreide beurslijst ziin niet opeenomen de koers van Hero Conserven 881 (380). Simons' Emballage en Hout: geen notering en Zeeuwse confectie: 360 (365). NABEURSKOERSEN Telefonisch avondverkeer AKU 529 gl: Hoogovens Kon. Olie 153.60154.30 gl; Philips 152.30—152.90 gl; Engeland heeft op de conferentie over handel en ontwikkeling te Genève een hulpprogram van tien punten ten be hoeve van de arme landen ingediend. De staatssecretaris voor handel en in dustrie, Edward Heath, legde het Brit se plan voor aan vertegenwoordigers van de 122 landen, die aan de confe rentie deelnemen. Het Britse voorstel bevat de volgende punten: Er mogen geen nieuwe obstakels in de weg worden gelegd aan de handel van de ontwikkelingslanden. Opheffing van invoerrechten op tropische produkten. Opheffing van invoerrechten op oor spronkelijke produkten uit ontwikke lingslanden. Verlaging van tarieven op half-afgewerk- te produkten. Opheffing van binnenlandse belastingen en accijnzen op produkten, die geheel of voornamelijk in ontwikkelingslan den zijn vervaardigd. Uitbreiding van tariefpreferenties tót alle ontwikkelingslanden. Uitwisseling van preferenties onder de ontwikkelingslanden zelf. Stabilisatie van prijzen van handelsgoe deren op 'n billijk en winstgevend peil, waardoor de ontwikkeling van nieuwe markten en de consumptie zullen wor den bevorderd. Aanvullende financiële bijstand aan ont wikkelingslanden. Heath wees erop dat 620 miljoen men sen of meer dan de helft van de be volking van de op de Geneefse confe rentie vertegenwoordigde landen tot het Gemenebest behoren en de beschik king hebben over Britse handelsfacili teiten. Engeland, zo verklaarde Heath, werkt van harte mee aan de Kennedyronde en is bereid samen te werken in multilate rale overeenkomsten ter stabilisatie van goederenprijzen. Een eerste ver eiste is te zorgen voor een maximum vraag naar handelsgoederen. Overeen komsten dienen niet alleen betrekking te hebben op het probleem van toe gang tot de markten, maar ook op de prijzen. Prijzen mogen niet zo hoog zijn dat zij leiden tot overproduktie, aldus Heath. Engeland is tegen vervanging van de GATT door een door Rusland voorge stelde internationale handelsorganisa tie, maar het erkent dat de GATT tot een doelmatiger werktuig kan worden gemaakt om problemen der ontwikke lingslanden tot een oplossing te bren gen. Heath drong er bij de afgevaar digden op aan op te houden met het afsteken van redevoeringen en aan het werk te gaan. Twaalf Belgen zijn maandag door de rechtbank in Brugge veroordeeld tot ge vangenisstraffen van acht maanden tot zes jaar wegens het smokkelen van Ne derlandse boter. Twee hoofdbeklaagden zagen zich voorts veroordeeld tot het betalen van een boete van bijna 4,5 mil joen Belgische frank (324.000 gulden) en de tien overige beschuldigden tot het betalen van 1,5 miljoen frank ieder (108.000 gulden). Geschat wordt dat in 1963 voor ver scheidene miljoenen frank Nederlandse boter over de Belgische grens werd ge smokkeld. De zaak kwam aan het licht doordat met boter geladen vrachtauto's begin januari in de bossen bij de Belgi sche plaats Jabbeke werden ontdekt. Het spoor leidde naar een botergrossier in Torhout, waarna de smokkelbende kon worden opgerold. In Djakarta wordt de mening verkon digd, dat de kans op een spoedige op lossing voor de kwestie-Maleisië gering is. Men knoopt deze veronderstelling vast aan het bericht dat president Soekarno zijn toezegging dat de Indonesische guerrillastrijders dat de Indonesische trokken uit Maleisisch Borneo heeft in getrokken. De president zou hebben ver klaard dat de irregulaire Indonesische troepen zich in dat gebied dienen te handhaven. Deze verklaring van Soekarno komt neer op verwerping van de Philippijnse vredesplannen, waarin terugtrekking der guerrillatroepen een uitgangspunt was. Soekarno zou ook de eis hebben ge steld dat bezetting van gebied door de guerrillastrijders wordt „gelegaliseerd". Hij stelde dit als voorwaarde voor een bestand. In Koeala Loempoer is onmiddellijk door een regeringswoordvoerder op deze eis gereageerd. „Dit is belachelijk. Er is bij ons geen bezet gebied. De terroristen worden voortdurend op de loop gehou den." Soekarno heeft de legerchef, luit. gen. Jani opdracht gegeven de bestandscom missie te verwittigen, dat Indonesië het bestandsakkoord van 25 januari zo inter preteert: ff Aan beide zijden dient het vuren te worden gestaakt. Maleisië dient de zuiveringsacties te staken. if De gebieden welke in Maleisisch Borneo door Indonesische guerrilla strijders zijn bezet, dienen te worden „gelegenheid" en de guerrillastrijders blijven waar ze zijn. De term „gelegaliseerd" is vaag, maar waarnemers veronderstellen dat Soe karno er mee bedoelt dat bepaalde stre ken dienen te worden erkend als bezet gebied. Indonesië zou dus eisen dat Ma leisië toegeeft momenteel geen zeggen schap te hebben over delen van zijn ter ritoir. Inmiddels heeft de Indonesische am bassadeur in Australië, brigade-generaal Soeadi, Australië het „vriendschappelijk" advies gegeven zich niet met de kwestie- Maleisië in te laten. (Advertentie) Organon produkt •1 5? (Van onze radio- en tv.-redactie) „Wij verwachten dat de radio iets gaat terugwinnen van het verloren terrein aan de televisie, door aan de liefhebbers van goede muziek en toneel regelmatig stereo uitzendingen te bieden", verklaarde dr. ir. W. v. d. Hulst, secretaris van de KRO, op een persconferentie. Deze bijeenkomst was belegd omdat de KRO thans over de eerste omroepstudio beschikt, welke technisch geheel gereed is voor stereofonische uitzendingen. Ook uit andere studio's werden al stereofo nische programma's uitgezonden, maar dit geschiedde met een experimentele ap paratuur. De KRO-hoofdcontrolekamer is geheel gestereofoniseerd. De opbouw alleen verg de een uitgave van ongeveer honderd duizend gulden. De tijd is al lang ver streken dat men voor een stereoprogram ma de beschikking moest hebben over twee middengolfzenders. Thans worden alle stereoprodukties via één zender in de FM-band uitgezonden. Men noemt dit multiplex-FM, omdat zowel het rechter - als linkersignaal tegelijkertijd op dezelfde FM-golflengte uw huiskamer bereiken, door middel van een m-signaal in mono uitgezonden, zodat de luisteraars, die nog geen stereo-ontvanger hebben, de muziek gewoon monoruaal kunnen beluisteren. Amerika is ons op dit gebied al lang voor, maar Nederland heeft een grote voorsprong in Europa. In Duitsland bij voorbeeld heeft men de invoering van een tweede t.v.-net urgenter geacht. De bezitters van draadomroep kunnen alleen stereo ontvangen, indien zij over een zg. „tandem-aansluiting" (aanleg kost Als erkenning voor zijn verdiensten bij het tot stand brengen en tot ontwikke ling brengen van de Benelux Economi sche Unie heeft groothertogin Charlotte van Luxemburg aan de Nederlandse staatssecretaris dr. W. H. van den Berge het grootkruis van de „Orde de Mérite du Grand-Ducé de Luxembourg" ver leend. Deze hoge onderscheiding werd namens de groothertogin aan hem uitgereikt door de heer P. Werner, eerste minister en minister van financiën van Luxemburg tijdens de bijeenkomst van de ministers van financiën der Beneluxlanden. circa vijf gulden en een extravergoeding van 30 cent per maand) de beschikking hebben. En dan nog alleen maar voor d© zaterdagochtend uitzendingen op de ka nalen 3 en 4. Het ligt in het voornemen' van de KRO om ter gelegenheid van de Richard Straussherdenking in juni en de daarop volgende maanden vier vijf opera's ste- reofonisch uit te zenden. Ook zullen er steeds meer stereoplaten ten gehore wor den gebracht. Thans zijn de NRU-technici in Hilversum bezig om de hoofdcontrole kamer van de VARA-studio technisch om te bouwen voor stereo. In die tussentijd is de VARA dan de gast van de AVRO. Over enkele dagen wordt ook een begin gemaakt met dezelfde werkzaamheden in de NCRV-studio. Dit brengt met zich mee dat de KRO als gastheer zal fun geren voor de NCRV. De aanschaf van voor stereo geschikte radiotoestellen vindt steeds meer ingang. Men moet daarbij wel bedenken dat zo'n toestel minstens één. liefst twee losse luidsprekerboxen dient te hebben. De gunstige gang van zaken op de Ne derlandse aandelenmarkt over 1963 heeft zijn invloed gehad op de waarde-ontwik. keling van de aandelen van de n.v. Am sterdamse Belegging- en Beheermaat schappij. De waarde van de aandelen A.B.M. steeg in 1963 van 145.30 tot 161.46. Hierdoor werd de waardedaling van het voorgaande jaar geheel inge haald. Het geplaatste kapitaal nam toe van circa 8,5 min. tot 11.1 min. Het totale vermogen van circa 25 min. tot ruim 34.4 min. Bijzondere aandacht werd besteed aan de uitbreiding van het belang bij Neder landse bedrijven, waarvan mag worden verwacht dat zij van de aardgaswinning zuilen profiteren. Het belang bij aandelen van het bankwezen is belangrijk vermin derd. Het bezit aan aandelen van hypo theekbanken onderging een bescheiden uitbreiding. De elektronische sector ver toonde een stijging van 9.8 tot 11 procent, doordat het Philipsbelang aanmerkelijk werd uitgebreid. Het bezit aan pref. aan delen Philips werd omgezet in aandelen van deze maatschappy. Het belang bij AKU werd aanmerkelijk vergroot, enkele andere textielbelangen werden afgesto ten. Het bezit in Unilever en Scholten. Foxhol werd vergroot. Bij Erven Lucas Bols werd belang genomen. Ook de be langen bij Kon. Olie en Billiton werden aanzienlijk uitgebreid. Staatsleningen Nederland 58 4% Nederland 59 4% Nederl 60/1 4% Nederl 60/2 4 Nederland 59 4y4 Nederland 60 4V4 Nederland 61 4% Nederland 63 4% Nederland 53 3% Grootboek 3% Idem Stal 3 4 Nederland 51 3% Nederland 53 3V*2 Nederland 56 3% Nederland 48 3% Nederl. Bel 3y4 Nederland 50 3% Nederland 54 3% Nederland 55 3% Nederl 55/2 ay4 Nederland 37 3 Grootboek 46 3 lening 47 3 Ned invest. 3 Ned 62/64 3 lndië 37 3 lndlë 37a 3 Bank- en kredietwezen 3/4 6/4 97 97 96% 96% 96 fi 963/4 96% 96% 94% 95 93% 94% 93% 94% 93% 94 893/8 89rg 86^ 863/4 94% 94% 90 Vs 90% 89% 89% 83% 83% 81% 83% 83% 85% 85% 85 85% 87% 87% 88% 88% 87% 87% 91% 91% 97A 97% 100 98A 92 92% B Ned G. 57 6 B 58/59 30 J. 4% Idem25).6o 4% 104% 9-V* 95% 104% 95^ 953/4 Aandelen Industriële ondernemingen Cultures A dam Rubber HV A-mlJnen 123 169 122% 167% 1 UU6C1 1 ut.ou t;i. r 11111 faö j iiit.iiuIJ4.L een helper vele malen groepen ge- Unilever 138.90—139.60; KLM 82 gl. industriële ondernemingen A.K U 525 Dell MIJ. 132.80 (Hoogoveni 662% 527 132.50 3/4 6/4 Philips Gem. Bez c.v.a. Unilever 150 138.20 152.30S 139 Scheepvaart en Luchtvaart H.A.L. Java-China K.L.M K.N.S.M. Kon Pakatvrt Stv My Ned. Nieveit Goudr v. Ommeren Rott. Lloyd Scheepv. Unie Premielemngen 120 162 153 169% 144 1173/4 283 145% 122% 163 81 153 172 144% 118% 282 146 143% 144% Alkmaar 56 2% 85 X 85 A'dam C-A 33 3 td prem 51 2% 86% 86% ld 56-1 2% 813/4 80% ld 56-2 2% 923/8 92% ld 56-3 2% 91% 92 Breda 54 2% 81% Dordrecht 56 2% 81% 81% Eindh. 54 2% 82% 82% Enschede 54 2% 87 g-Gr-hag 52 2% 89 89% ld. 52-2 2% 92% Rotterd 52-1 2% 91 ld. 52-2 2% 90 ld. 57 2% 87% 87% Utrecht 52 2% Z.-HoU. 57 2% 88 87% Z.-Holl. 59 2% 87% Converteerbare obligaties AKU i 1000 4% Billiton Borsumy. 3% Gelder Zn. 4% KLM Bubord. 4% B. Ned. Bakk 43/4 Sanders beh 5 Schok beton 3% Scholten Foxh 4% Utermohlen 4% 138 139% 87% 873/4 105 105% 92 93% 188 190 267 234 2343/4 122% 122 3/4 Aand. In belegg. mljen A'dam b.m. 50 Lnterunie N. Fonds my Neto Robeco Unitas Ver, Bezit. Europatonds A'damse Bank Cultuurbank Gron. ind. Cr. B. Holi Bank U. Kasassuciatle Nat Nederl Ned. Credietb. Ned. Handel My Ned. Midd.st.b. Ned. Overzee B. R'damse B Slavenburg'! B Twentse B. 167 199 110 226 539.50 133.50 545 377 29% 194% 237 V4 153 941 228 357 211 220 338 217 303 6/4 168 200 111 227 537 133.50 545 377 29 195 207% 152% 940 228 358 211% 219% 340 217% 302 Industriële ondernemingen AJb Heyn Aig My Onr. G A.l.M.E AJg Norit. Amstel A'dam Ballast A dam Droogd. A'dam Rytuig. A.N.l.E.M Becht en Dyser Bensdorp Intern. Bergh Jurgens v. Berkels-Pat. Blaauwhoed Blydenst. Wlli. Bols Lucas Borsumy Wehry Braat mach Breda Machines Bredero's Bouw Brocades Bronswerk Buhrm.-TEl Calvé Delft Carps Garenfabi Centr. Suiker Daalderop 605 278 271 154 155 175 176 425 418 514 520 179 178 384 384 79 78% 2043/4 515 518 283 282% 240 240% 495 500 142% 144 1085 81% 80% 80 80 209 210 774 779% 792 800 170 168% 760 780 938% 035% 475 460 260 270 278 278 3/4 6/4 Oagra Demka Dess. tapytfabr Dikkers en Co. Drie Hoefyzers D.R.U. Duyvis Jz. Ënthoven Pletterij Erdal Excelsior Fittmgfabr Fokker Ford Gazelle ryw.fabi Van Gelder Pap Gero Seveke en Co. uist- en Ptr. Grinten v. d. (Jruyter en Zn Hagemeyer v. Hart Havenwerken Heem van der Heineken's Heybroek Hoek's mach.fabr Holl. Kattenb. Holl. Beton Holl. Construct Holl. Melksulk Homburg Hoogenbosch Hooimeyer Indola Interlas Intematlo Int. Gew Beton Inventum Houth JongeneeJ Kemo Kempen Begeer Key houthandel Kled.-Ind. Smits Kiene Suikerw Kon. Ned. Pap. Kon. Zout Kat.iv Korenschoof Koudys Kromhout Kon. Ver. Xapyt 226 181% 324 214% 232 263% 675 214 128% 398 930 b 325 d 202 275 690 328 225 185 327 211 358 231% 264 677 210% 128% 400 930 328 202 282 335 1120 163 441 193 416 332 520 380 755 120 415 505 b 290 550 338% 170% 464 370 282 478% 405 880 143% 272 218% 312 304 870 240 207 141 490 441% 190 417 335 o23 381 760 415 293 550 340 170% 466 369% 283 430 478% 410 895 272 313 868 210 490 3/4 6/4 Leeuw Papierw 322 322% Leidsche Wol 585 589 Lmdeteves 166 167 Macintosh n.v. 485 485 b M. Ned. Bakk 480 481 Mees Bouwm 63 250 Menko 153 150 Meteoor Beton 305 302% Misset Uitg My 510 508 Mosa 440 Mnnbouwk. 405 402 Naarden Chem 518 Nedap 157% 157% Ned Dok M 136 N. exp pap.tabr 255 255 x Ned KabeJfabr 412 412 Ned Melkunie 294 Ned. Scheepsb 133 Nelle v 237 236 Netam 338% 338% Nijverdal 197 196 Oranjeboom 390 394% Overzeese Gas 382% 385 Palemb ind my 125 125 Paithe 120 123 Philips 8#/i cumpr 56 56.20 Pietersen auto's 140% 140% Reesink 166 168% Reineveld 218% 219% Riva 343 340 Rott. Droogd. M 335 331 Ruhaak en Co 168 170 b Rijnstaal 115% 13 Schelde B. v. A. 243% 240 Schev. expl. My 336 344 Schokbeton 348% 348% Scholten Carton 527 698 550 Scholten FoxhoJ 700 Schuttersveld 238 259 Simon de Wit 262 268 Simplex mach 125 125 Smit transform 288% 288% Spaarnestad Stokvis Zn. 192 193 Stoomp Twenthr 93% 92% Swaay van 358 354 Tabakin Philips 147 147 Thomsen vei r 307 Unilever 7% 144% 144 Idem 6% 122% 121 Idem 4% Utermohlen Utr astaltf. A. Vredestein Veenend Spinn Ver. Bükfabr Ver. Glasfa. nat. Ver Machine!. Ver Touwfabr. Vettewinkei Vezelverwerking Vlissingen katoen Vorsteni. Cult. Vries IJzerh. Vulcaansoord Varossieau Walvisvaart Wernink's Beton Wessanen Wilt. Feyenoord De Wit's textiel Wyers Ind H Zaalberg Zwanenb. Org. Zwitsal Mijnbouw en petroleum 3/4 6/4 87% 82% 455 b 446 296 298 305 303 295 b 296% 299 261 257 208 206 425 350 348 162 156 d 260 261 225 221% 220% 156% 156 111 112 59 58 250 b 255 441 443 250 247 220 220 456 463 125% 125 993% 990 315 x 318 AJg Exploratie Billiton le rubr. Billiton 2e rubr. K Ptr. 1 t 20 K. Ptr 5 A 20 Moeare Enlm. ld eert. l/io opr Id 1 wlnstbew. Id. 4 wlnstbew Oost-Borneo my. Scheepvaart F urn ess Oostzee 56 539% 449% 151 150.30 19'6 2960 3420 81 56 542 153.50 152.10 1950 3000 3422.50) 82 472 110% 477 111 gedaan en bieden 8 gedaan en laten b bieden X laten d ex dividend 0 33 ex claim

de Stem | 1964 | | pagina 11