Beslissingswedstrijd tussen Breda en MOP noodzakelijk Gerben ronde Karstens wint Noord-Holland ipper... Hugens eerste Vier Kantons Rudi Altig: triomf in Vlaamse Ronde Jan in Europese TITEL voor Oranje-volleybal team condito m m Solo van Wim van Est Jo de Roo eindigt 3e Duitse zege in j Jan Hugens Vlaanderen prestatie Arie den Hartog: nieuwe zege Nu uitzending naar Tokio medicon Hockeyzege van België B. (0-1) Arie den Hartog weer winnaar Com Visser als fraaie tweede Heren Dames Uitslagen ïn schipper en BP. Surae 6e en 11e in zwemstrijd Uitslag Piet Roozenburg is damkampioen Bij Audenaerde (178 km) ontsnapte Al- tig aan de aandacht van de vluchters die door onderlinge onenigheid, niet dade lijk de achtervolging inzetten. In Torhout (98 km) had van Est, die de wedstrijd in 1953 won, een voorsprong van 1.20 op de rest van het veld. Bij de ravitaillering in Deerlijk (152 km) werd „Wimme" echter ingelopen en hij speel de geen rol van betekenis meer. Juist toen de rust in de karavaan leek teruggekeerd, demarreerde negen kilo meter verder bij de Kwaremont een groep van twaalf renners met Altig en Jan Janssen. Altig kreeg al snel 45 seconden voor sprong, die in het verdere verloop van de wedstrijd uitgroeide tot 4.10 bij Beer- legem na 218 km. In de laatste kilometers I 3 Bi. 4 I>W3* J &AC-AUG SHS-TelsUr Hilv» rmtti-S! V V lv€ i Van de 533.218 deelnemers aan de sport- toto van deze week, die voor een geza menlijke inleg van f 626.915.zorgden, hadden er zich zondagavond drie gemeld met dertien goede uitslagen. Zij delen voorlopig de eerste prijs van f 113.786.—. Voor de tweede prijs (f 62.065.is de belangstelling groter. Hiervoor kwamen vijftien gegadigden met twaalf punten zich melden. Drie gelukkigen delen voorlopig de extra-prijs van de gelijke spelen, die de ze week f 31.032. bedraagt. Voor de extra-prijs van de gelijke spelen komen de volgende wedstrij den in aanmerking: 3. MW-Heracles 1-1. 5. Sparta- GVAV 1-1, 8. NAC-ADO 2-2, 21. Heerenveen-Tubantia 1-1, 27. SVV- AGOVV 3-3. Juist ingevuld zag het toto-formu lier er als volgt uit: 113232232212 2. Het Nederlandse volleybalteam heeft zaterdagmiddag in Hengelo het West- Europees kampioenschap gewonnen door een 3-1 zege op Frankrijk. De setstanden in deze ontmoeting waren: 15-10, 14-16, 15-10, 15-13. Nu het Nederlandse volleybalteam door het winnen van het toernooi om de West-Europa-beker voldaan heeft aan de eisen van het Nederlands Olympisch Co- Het Nederlands B-team heeft zaterdag middag in een slecht gespeelde hockey wedstrijd met 1-0 verloren van België B. Het is wel zeker, dat elke redelijk spe lende eerste-klasser van dit Belgische team had gewonnen. Met een fabuleuze stoptechniek en een grote dosis enthousiasme van de Belgen werd de Nederlandse B-ploeg in de eer ste helft tot een verdedigende tactiek gedwongen. In de 29e minuut scoorde België een prachtig doelpunt. Midden voor Monseu ving een afgemeten voorzet, van linksbuiten Defosse in volle vaart op, omspeelde Ykema en sloeg Brederode kansloos. Nederland wist zich in de tweede helft aan de druk te ontworstelen maar- de aanvallen, die tot acht lange en korte hoekslagen leidden, waren te doorzichtig van opzet om de hechte Belgische defen sie al te zeer te verontrusten. De jonge Nederlandse professional Arie den Hartog heeft zondag voor zijn derde overwinning in ruim een week gezorgd. Vorige week zaterdag zegevierde hij in de „O" van Oldenzaal, dinsdag toonde hij zich de sterkste in Parijs-Vimoutiers en zondag ging hij zegevierend over de eind streep in de Ronde van de l'Herault, een wegwedstrijd over 256 km van Sétès naar Beziers. Den Hartog versloeg in de eindsprint de Fransman Anastasi, Novak. Groussard en Milesi, die in deze volgorde over de finish kwamen. De tijd van de kopgroep was 7.30.45. Dick Enthoven finishte op zeven seconden als zesde. De overige cou reurs hadden bijna drie minuten achter stand. mité. is alle voorbehoud ten aanzien van uitzending naar de Olympische Spelen weggevallen. Het Nederlands team zal deelnemen aan het Olympisch voabyllel deóo aan het Olympisch volleybaltoernooi in Tokio. De overige landen, die in Tokio uit komen zijn: Japan, Rusland, Tsjecho-Slo- wakije, Roemenië, Brazilië, Verenigde Staten, Hongarije plus een land uit Zuid Amerika, en een land uit Afrika. Tennis Tom Okker, de talentvolle 19-jarige Haarlemse tennisspeler, is zaterdag met een lyntoestel uit Johannesburg op Schiphol teruggekeerd. Hij heeft een verblijf van bijna drie maanden in Zuid-Afrika achter de rug. Okker heeft er aan zeven toernooien deelgenomen en daarnaast voortdu rend geoefend met Engelse spelers. Okker die vorig jaar zijn HBS-diplo- ma behaalde en van plan is verder te studeren verklaarde bij zijn aankomst op Schiphol zeer tevreden te zijn over zijn ervaringen in Zuid-Afrika, waar hij o.a. uitkwam tegen tennisberoemd- heden als Maria Bueno (Brazilië) en de Zuidafrikaan Cliff Drysdale. vorig jaar winnaar van de heren-enkelspel- titel in het toernooi om de open Ne derlandse kampioenschappen. Okker gaat zich nu bezig houden met de voorbereidende training voor de Da- viscupwedstrijd tegen Hongarije, die volgende maand in Den Haag zal wor den gehouden. Zuid-Vietnam is tot de derde ronde van het toernooi om de Davisbeker (Aziatische zone) doorgedrongen door een overwinning met 32 op Iran te Teheran. Nadat Vo Van Bay door een overwinning met 63, 62, 61 op Reza Akbari (Iran) Zuid-Vietnam in winnende positie had gebracht (3—1) versloeg de Iranees Taghi Akbari in het laatste enkelspel de Vietnamees Lu Hoang Due met 63, 5-7, 61, 1—6, 6—2. De Australiër Emerson en de Mexi caan Rafaël Osuna zullen tegen elkaar uitkomen in de finale herenenkelspel van het internationale tennistoernooi in San Juan (Porto-Rico). In de halve finales won Emerson met 97, 61 van de Amerikaan Ron Holmberg en zegevierde Osuna met 62. 64 over Ronald Barnes (Brazilië). MICHEL STOLKER en Piet Rentmeester, hebben in Spanje deelgenomen aan een 200 kilo meter lange wedstrijd in Tafal- la. die tachtig deelnemers telde. Winnaar werd de Italiaan Urio- na. Rentmeester klasseerde zich als vijfde, Stolker werd achtste. Donderdag rijdt het tweetal Nederlanders, met de Spaanse makkers van KAS, ploegenwed- strijden in het Madrileense sport paleis, waar de Spaanse televisie speciale opnamen zal maken. WIM DUBOIS heeft zondag in Saint Maria Lierde een tweede plaats veroverd in een wed strijd over 75 km voor nieuwe lingen. Winnaar werd de Belg Crul. Zaterdag zegevierde Wim in het Belgische Kersken. ik TOONTJE MERTENS was dit weekend ook aktief. In Retie werd hij in een koers over 130 km vijfde. Jacques de Koning, eveneens een Bredase renner legde beslag op de vijftiende plaats. Een gedeelte van de ,,Televizier- ploeg" van Kees Pellenaars heeft zon dag met groot succes deelgenomen aan de Omloop van de Vier Kantons in Zwitserland. Jan Hugens boekte na. een geslaagde solo een knappe overwinning. Hij finishte met een voorsprong van 45 seconden op nummer twee, de Italiaan Franco Bitossi. De tijd van Hugens over de 240 km bedroeg 5 uur. 53 minuten en 30 secon den, hetgeen neerkomt op een gemid delde snelheid van 39.039 km/uur. Weer 24 seconden na Bitossi arriveerde het grote peloton, waarvan de Duitser Horst Oldenburg de sprint won. Piet van Est klasseerde zich als vierde en Jo de Jan Hugens gaat in Zurich als triomfator over de streep Haan als vijfde. De uitslag was verder: 3. Dino Zandegu (Italië), 7. Klaus May (Duitsland), 8. Sylvain Henckaerts (Bel gië), 9. Horst Jaroscewicz (Duitsland), 10. Kurt Gimmi (Zwitserland), 11. Piet Damen (Nederland), 14. Leo Knops (Nederland), 15. Jaap Kersten (Neder land), 17. Jan Schroeder (Nederland), 25. Henk Nijdam (Nederland), allen in dezelfde tijd als Oldenburg. In het peloton bevonden zich voorts de Zwitser Binggeli en de Italianen Wal ler Martini. Silvano Ciampi, Cano Az- zini en Gastone Nencini. (Van onze hockeymedeweker) Dat de strijd om de kampioenstitel hockev on een beslissend duel tussen Breda en MOP zou uitdraaien. Vormde voor insiders geen verras sing meer, wel echter dat Forward-dames op eigen bodem tegen kampioene EMHC een draw forceerden. Pech dus voor Push, dat nu 'n beslissingswedstrijd met als inzet de automa tische degradatie, tegen Forward moet spelen. Overigens vielen nog enige beslissingen. In de 3e klas B veroverde MEP II de kampioenstitel, terwijl Breda IV tot de- jradatie gedoemd is, omdat Zw.Wit III en Push IV de volle winst behaalden. De jaarlijkse slijtageslag over smalle polderwegen, die als Ronde van Noordholland op de lijst van klassiekers staat, is door de 22-ja- rige notariszoon Gerben Karstens met een sterke spurtzege op de burcht in Zaandam afgesloten. Twee meter voor de eindstreep doorbrak de robuste en goedlach se Karstens de begrijpelijke combi ne tussen de ploegmaats Coen Vis ser en Hennie Peters, van wie de laatste na 168 zware kilometers, die voor een groot deel tegen de straffe noordooster in gereden wa ren, geen kracht meer over had om de spurt doelmatig voor de rappe Coentje aan te trekken, Karstens had een persoonlijke revanche genomen voor de smalende woorden van Visser, die ruim een week te voren in de Ronde van Zundert had afgegeven op de Leidenaar omdat deze toen zijn fiets met een raar en ongebruikelijk toetertje had gesierd. ..Ik had best in de laatste vijf kilometer uit de kopgroep Gerben Karstens klopt Coen Visser en Henny Peters. kunnen ontsnappen maar wilde Coen la ten zien. dat hij in de spurt niet onver slaanbaar is," aldus Karstens, die na deze zware rit nog opmerkelijk fris uit de guitige ogen keek. De vijf matadoren, die tenslotte het best stand hadden gehouden in de strijd tegen de elementen, waren behalve Kar stens, Visser en Hennie Peters in deze volgorde beslag leggend op de ere plaatsen de Badhoevedorper Hennie Schouten en de verrassend goed rijdende Rotterdammer Frans Ouwerkerk. Bij hen had zich tot tien kilometer voor het einde ook de winnaar van het vorig jaar, de Hagenaar Marinus Paul bevon den, maar in de laatste moeilijke kilo meters tussen Oostzaan en Zaqndam, had deze sterke sprinter het contact prijs moeten geven en nog 46 seconden op zijn vluchtmakkers verloren. „Pauitje" mocht echter nog blij zijn dat de op zienbarende opmars van de Limburger Eddy Beugels, die in de laatste twintig kilometers in zijn eentje een gat van bijna twee minuten was aangevallen, net even te laat was ingezet. Want hoe dap per Beugels zich ook weerde, de zesde plaats van Paul bleef veertien seconden buiten zijn bereik. De uitslag: 1 Gerben Karstens, de 168 km in 4 uur 2 minuten en 1 seconde, 2 Coen Visser, Santpoort, 3 Henny Peters, Heemstede. 4 Henny Schouten, Badhoeve dorp. 5 Frans Ouwerker, Rotterdam, al len in dezelfde tijd als Karstens. 6 Rinus j Paul, Den Haag 4.02.47. 7 Eddy Beugels, Sittard 4.03.25. 9 Jacques Schouten. Wog- num. 10 Ludo Goossens, België. 11 Wim van Smirren. Amsterdam. 12 Ad Kraan. Gouda. 13 Toon Rijkers. Amsterdam. 14 Nico Lute. 's-Graveland. allen in dezelfde tijd als Van Dijk. 19 Walter Heeren. St.- Willebrord. 20 Henk de Jong, St.-Wille- brord. Geel Zwart (Prom. kl. B) werd door zijn draw tegen 's-Hertogenbosch eveneens degradatie gedoemd is, omdat Zw. Wit III en Push IV de volle winst behaalden. Geel Zwart (Prom. kl. B) werd door zijn draw tegen 's-Hertogenbosch eveneens degradatieslachtoffer. In de 3e klas A eindigde de beslis singswedstrijd Forward II-Push III in een zege voor Forward II, waardoor Push III degradeert. Ie KLAS In de wedstrijd op eigen bodem tegen Keep Fit stak Breda lang niet in zijn beste vorm. Het was een matig duel, waarin de Bredanaars het spel veel te weinig over de vleugels leidden, het binnentrio herhaaldelijk met te kort spel de vijandelijke defensie trachtte te doorbreken en iedere aanvalsspeler de eer om een doelpunt te maken voor zich opeiste. Twee solo-acties van respectie velijk A. de Keijzer en H. Veen leidden tot een 2-0 voorsprong, welke echter spoedig door T. Posthumus verkleind werd 2-1. Pas in de laatste fase van de strijd, toen er zich reeds menig hache lijk moment in de Bredase cirkel had afgespeeld, stelde H. Veen de zege veilig (3-1) en demonstreerde A. de Keyzer enige minuten later nog eens duidelijk hoe uit een bully in de cirkel een doel punt gefabriceerd moet worden (4-1). De ontmoeting MEP-MOP eindigde in een 1-3 zege voor de Bosschenaren die op 19 april tegen Breda op het EMHC terrein een beslissingswedstrijd, met als inzet de kampioenstitel, moeten spelen. PROMOTIEKLAS A Breda II was op bezoek bij HUAC en speelde daa? op een zeer slecht veld een zeer prettige wedstrijd, waarin beide partijen goed tegen elkaar waren opgewassen. De gasten namen spoedig de leiding (J. de Pauw Gerlinge) 0-1, doch nog vóór de rust ging deze voor sprong verloren. Na de thee geen spel- wijziging. veroverde de thuisclub een 3-1 voorsprong, doch door twee treffers van R. Claes werd de eindstand 3-3. Grote vreugde in het kamp van Breda. Na een solo-rush heeft H. Veen 't tweede doelpunt gemaakt. 0-5, kon de thuisclub de eer redden (1-5) en bracht H. Kimenai de eindstand op 1-6. MOP IV verloor op eigen bo dem van Or.-Zwart II (4-6). 2e KLAS A In Dongen vond de beslissingswed strijd tussen Forward II en Push III plaats. De automatische degradatie stond hierbij op het spel. Het was een fel, sportief gevecht waarin beide ploe gen elkaar weinig toegaven. Nadat de Tilburgenaren vóór de rust de leiding namen (1-0), wisten de groen-witten na de thee de balans in evenwicht te bren gen (1-1), met welke stand het einde kwam. In de eerste verlenging slaagde geen der partijen erin te doelpunten en pas in de laatste seconden vóór het einde van de tweede verlenging wist Forward het zegevierende doelpunt te maken (2-1), wat tevens de degradatie van Push III betekende. Zwart Wit II was op bezoek bij Mid delburg en sloot de competitie met een verrassende 1-2 zege af. Ze KLAS B In de wedstrijd Nuenen-Liberty had den de gasten een voortdurend over wicht. Reeds vóór de rust veroverden rij een 0-3 voorsprong (resp. F. Schonck, A. Wiggers en H. Kimenai i. Na de rust wisten resp. F. Schonck en H. Wiggers de voorsprong te vergroten le KLAS In de voor Forward zo belangrijke wedstrijd tegen EMHC slaagde de thuis club erin de leiding te veroveren (1-0). Deze voorsprong moest het echter door de steeds toenemende druk der gasten in de laatste periode van de strijd prijs geven (1-1). In ieder geval hield de Tilburgse ploeg hiermede haar degra- datielot weer in eigen hand. want de degradatiebeslissing zal nu in een be slissingswedstrijd tegen Push moeten vallen. 's-Hertogenbosch sloot de competitie af met een zege op het bezoekende Or.- Zwart. PROM. KLAS B Tilburg zegevierde in eigen omgeving met grote cijfers over Or.-Zwart II (5-1), Venlo Girls stuurde EMHC II met lege handen huiswaarts (6-1). 2e KLAS A De plaatselijke ontmoeting Tilburg II- Werc Di eindigde in een 1-2 zege voor de gasten. 2e KLAS B Liberty was op bezoek bij Nuenen De Dongonse club speelde in een geheel ge-' wijzigde opstelling, had het beste van het spel, maar keek geruime tijd tegen een 2-0 achtefstand aan. De eer werd tenslotte door N. Lourijssen gered (2-1) DVS deelde met het bezoekende Oir- schot de winstpunten (1-1) en Hopbel hanhaafde in de laatste wedstrijd tegen EMHC II haar ongeslagen record (1-0). HEREN 3e klas B Zwaï i Wit Ill-Were Di II 4-0 DVS- MEP II 0-2, 's-Bosch Ill-Push IV 1-3. ip stap vóór! Ie BP ats eerste o.a.: rolie met véél langere js uit 5 soorten benzine pfs. plastics en zelfs voor lonheid. Olie is rijden, varen, vliegS"» DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 4 APRIL 1964 or W. VAN DER STEEN Rudi Altig behaalde een schitte rende overwinning in de Ronde van Vlaanderen. Minuten kwam hij voor het peloton in Gent- brugge gaan. (Advertenties) BETERE PRESTATIES IN DE SPORT Elke sportman kan nu zijn uithou dingsvermogen vergroten. Met Condito, het verantwoorde anti- vermoeidheidstablet. Met Medi- con, het verbeterde glucosetablet, als energiebron. Voorkomt dorst! Medica-Sport produkten: alleen In apotheken en drogisterijen. Condito 24 stuks t. 3,60 klubverpakking 144 stuks f.17,- Medicon: 8 stuks f. 0,75 klubverpakking 48 stuks f. 3,60 MEDICA N.V. 'S-HERTOGENBOSCH De zwemwedstrijd van de grote getal len, zoals het winterelubkampioenschap wel mag worden genoemd, is zondag in de propvolle „Haagse Regentes" na een kleine veertien starts in ruim vier uur geëindigd in overwinningen voor Zian (dames) en Het IJ (heren). Traditiegetrouw is het winterkampioen schap de wedstrijd, waarbij het clubbe lang prevaleert boven de persoonlijke prestatie Ditmaal echter gingen de cracks volkomen in de massa verloren Voor het eerst namelijk waren aan hef programma toegevoegd de nummers in de leeftijdsgroepen: onder de veertien en onder de zestien. Dat bracht zo'n massale deelname van jeugdige talenten met zich ï1100* vf- Prestaties van een Jan Jis- koot. Ria van Velsen of Wieger Menso- nides de uitslag nauwelijks meer kon den beïnvloeden. De einduitslag luidt: Dames: 1 Zian 2255 pnt. 2 HDZ 22.96 7 pnt. 3 ADZ 2401.4 pnt. 4 Zwemlust 2433.5 pnt. 5 DZV 2505 pnt. 6 Surae 2514 pnt. Heren: 1 Het IJ 1994.6 pnt. 2 Ziam 2038.4 pnt. 3 Zwemlust 2105.0 pnt. 4 HPC 2107 pnt. 5 DJK 2118. 7 pnt. 11 Surae 2200 2 Pnt Voor het eerst sinds 37 jaar heeft een Duitse coureur beslag gelegd op de eerste plaats in een van de klassieke wielerwedstrijden. Rudi Altig, de 27-jarige oud-wereldkampioen achtervolging, zegevierde zondag met grote overmacht in de Ronde van Vlaanderen. De Duitser kwam na een solo van ruim 60 kilometer met ruim vier minuten voor sprong over de finish te Gent. Ook een Nederlandse coureur heeft lange tijd voor het grote peloton uitgereden namelijk Wim van Est, die na negentig kilometer, alleen op avontuur ging. naar de finish werd de uitstekend rijden de Duitser hartstochtelijk toegejuicht door tienduizenden Belgen. Het peloton dat nog een felle jacht had ingezet, kon slechts vijf seconden van zijn achterstand goed maken. Jo de Roo, die aan de kop van het pe loton reed. veroverde in de eindsprint achter wereldkampioen Benoni Beheydt een fraaie derde plaats. Uitslag: 1 Rudi Altig, Duitsland, 240 km in 5.45.— 2 Benoni Beheyt, België op 4.05 3 Jo de Roo (Nederland) 4 Seis (Belg.) 5 Vancooningsloo (Belg.) 6 Deca- booter (Belg.) 7 Verachtert (Belg.) 8 Staf Desmet (Belg.) 9 Gilbert Desmet (Belg.) 10 Van Looy (Belg.) 11 Jan Jans sen (Ned.) 12 Peter Post (Ned.) 15 Huub Zilverberg (Ned.) 25 Bas Maliepaard (Ned.) allen op 4.05. PIET ROOZENBURG ...kampioen... Ondanks het feit dat Bom het gehele toernooi om het Nederlandse damkam pioenschap de leiding heeft gehad, is het hem niet gelukt de damtitel te ver overen. Het was evenals de vorige maal Roozenburg, die op het nippertje de eer voor zich opeiste. Een grote teleurstelling dus voor Bom. De mentale druk in de laatste ronde bleek te groot en daardoor verloor hij onnodig van Laros. Roozenburg, die als laatste Bergsma trof, dezelfde speler tegen wie hij in het vorige kampioenschap ver loren stond maar nog door een blunder van de Fries won, kreeg nu een ander presentje. Bergsma zondigde namelijk tegen de meerslag regel. In plaats van bij een afwikkeling twee stukken te slaan, sloeg hij er maar een en kon meteen opgeven. Wel had Roozenburg slag zeer twijfelachtig geweest. Bom op dat moment in slechte positie trachtte nog remise te bereiken via een gambiet dat echter in verloren eindspel resulteerde. Zelfs de tweede plaats mocht hij niet behouden. Ir. van Dijk versloeg resoluut de Haarlemmer De Jong en ein digde gelijk met Bom. Van Dijk werd door het Sonnenborn-Berger systeem als tweede geklasseerd. Gordijn werd vierde. De Hagenaar kan op een goede wedstrijd terugzien. Met een beetje geluk had hij beslist enkele punten meer gescoord. Hij plaatste zich evenals de eerste drie rechtstreeks voor het toernooi van het volgende jaar.

de Stem | 1964 | | pagina 9