Rood Wit en Veerse Boys veroveren twee punten Vlissingen handhaven en Middelburg zich uitstekend MODe apaRt ER Z'JN NOG DUIZENDEN AMATEURS Rood Wit-Terneuzen 2-0 Veerse B.-Steenbergen 1-0 ODIO en Grenswachters geven geen punt prijs liWGtM Vlissingen magnifiek Winst voor HVV Hulst Hontenisse slaat Axel Vosmeer nog steeds le Sluiskil loopt uit en georgette feet, oen. eurklas. 5975 45.- xeUrkias 'apoNNen EEN Klasse TWEEDE KLAS B VIERDE KLAS G Volop spanning in staartgroepen DERDE KLAS D VIERDE KLAS H IJzendijke faalt tegen Steen: 4-1 Schmelz EERSTE KLAS E Opnieuw verlies voor moedig MOC (^tstahdih Brabant Grensrit: Limburgse zege 10 Driedelig ensemble Linnen met surah imprimé Japon. Linnen met georgette DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 6 APRIL 1964 (Van onze sportredacteur) Rood Wit en Veerse Boys zijn als grote triomfators uit de krijtlijne; getreden. Tegen respectievelijk Terneuzen en Steenbergen, de twe andere serieuze kandidaten voor 't kampioenschap, veroverden zij o' volle winst en scheidden zich hiermede wat af. HVV blijft in de rur. ning dankzij winst op VOAB. Kaaise Boys wist Alliance een pur- te ontfutselen en zoals verwacht ging Roosendaal ten onder tegei Taxandria. Drie minuten voor het einde viel de beslissing in de zo belang rijke wedstrijd Rood-Wib—Terneu zen. Voor het doel van de Zeeuwen was een algehele verwarring ont staan. De St. Willebrordse rechts buiten Piet Kas keek er naar, maar kreeg plotseling de bal voor zijn voeten. Op circa tien meter afstand van doelman Rudi de Vos loste hij een hard en zuiver schot, dat in de rechterbovenhoek plofte. De stand was nu 2-0. Nu kon Ter- neuzen, dat lange tijd de indruk maakte een punt uit Brabant weg te halen, er niet meer komen. De Zeeuwen, die gedurende bijna een half uur een numerieke meer der heid bezaten, waren verloren. Waarom de numerieke meerderheid? In de zeventiende minuut van de tweede helft (Rood Wit leidde met 10) deed zich een incident voor. Terwijl er feite lijk helemaal niets aan de hand was, stapte de Willbrordse rechtsbinnen Henk Buikmans op de scheidsrechter af. Hij gaf deze eerst een stomp in de maag streek en vervolgens een slag in het ge laat. Vanzelfsprekend zond de arbiter, de heer F. P. Derks uit Breda, de boos doener van het terrein. Het publiek was hftj er roerend mee eens. Het kon slechts waardering opbrengen voor de deskun dige leiding. De scherpe wind, die dwars over het veld stond, was er de oorzaak van, dat Rood WitTerneuzen slechts een zeer matige wedstrijd werd. De Sint-Wille brorders namen direct het initiatief, for ceerden corners, maar werkten de aan vallen bijzonder slecht af. Terneuzei deed het met de wind tegen feitelijk beter. Een voorzet van linksbuiten Pie Wissel schoot rechtsbuiten Piet Gilde in maar de bal kwam tegen de paal terecht en sprong terug in het veld. Uit de druk, die de roodwitten uitoefenden, kwam uiteindelijk toch een goal. In de negen tiende minuut zette rechtsbuiten Johan Wijnings de bal hoog voor. Doelman Ru di de Vos werkte niet voldoende weg en Rini Heeren knalde in. (10). De Sint- Willebrorders namen de wedstrijd nu praktisch geheel in handen, maar zij wisten hun meerderheid toch niet in nieuwe doelpunten uit te drukken. Dat gelukte hen ook niet in de tweede helft. Nu hadden zij te kampen met de sterke tegenwind. Het spel van de Neuzenaren bleef te onsamenhangend om echt ge vaarlijk te zijn en bovendienRood Wit verdedigde goed. Na het incident met Henk Buikmans bleek Terneuzen plotseling een uitgespeelde ploeg te zijn. Rood Wit was dat niet. De beslissende goal van Piet Kas volgde en velde het oordeel over de dappere Zeeuwen (20). Dit is het moment, waarop arbiter F. Derks uit Breda (links op de foto) rechtsbinnen Henk Buikmans van Rood Wit uit het veld stuurt. De nummer acht van de Wille- brorders wordt door aanvoerder Cor Boeren naar de zijlijn geleid. Een jammerlijk incident. Scheidsrechter F. Derks leidde de wedstrijd Rood Wit-Terneuzen voortreffelijk. Hij verklaarde zon dagavond laat, dat hij niet van plan is een politie-aanklacht tegen Henk Buikmans in te dienen. „De houding van een speler was on gehoord." zei hij. „Het bestuur van Rood Wit en getuige de reacties ook het publiek, waren bijzonder sportief." (Van onze sportredactie) „Als Wim Schipperen 'm (lees: de bal) op z'ne slof krijgt, vliegt ie er van tien gegrandeerd negen keer in" zeggen die van Veerse Boys. En we nemen het graag voor waar aan, want de faam van lan ge, donkere, met rugnummer elf versierde, Willem was blijkbaar ook doorgedrongen tot Steenber gen. Trainer Ad Jonkers had deze scherschutter een stevigere be waking toebedacht dan normaal. Eén keer echter rukte Wim Schipperen zich los uit die band en floepte met zijn één-meter-zo- yeel het vijandelijk gebied bin nen. Er volgde een kogel zoals de Veerse supporters het zo graag zagen. Een loeier zogezegd. Met een dreun knalde het bruine monster achter een totaal ver raste Ad van Oevelen. De Boys juichten, dansten en sprongen. Het geratel en ge toeter klonk angstaanjagender dan ooit. Geïnspireerd door dit lawaai hield Veerse Boys tot de laatste minuut stand. Toen hobbelden de honderden enthousiastelin gen, bevrijd van alle spanning, het veld op. Wim Schipperen werd weggevoerd als een held... En dat dan waren de hoogtepunten uit een bijzonder teleurstellende, vlakke ver toning. tussen Veerse Boys en Steen bergen, in Raamsdonksveer voor onge veer vijftienhonderd liefhebbers gespeeld. Geen vuurwerk, geen sensatie, en slechts één doelpunt. Het werd een wedstrijd tussen twee defensies. De beide verde digingen lieten de aanvallers rustig ko men om ze dan lakoniek terug te wijzen. Nu had meri daar van alle twee de kanten niet erg veel moeite mee, want met uitzondering van enkele spelers, ble ken de voorhoedes niet erg schotvaardig. De meest opvallende man in het heic spel was wel keeper Huub Schipperen van Veerse Boys die enkele malen op bijzonder knappe manier redde. Hij kreeg de taak listige acties van o.a. Bart Hes hof en Dion van Tilburg ongedaan U maken. Maar toch... er kwam zo bitter weinig uit. Ook bij de Boys waar Be'o Joore enkele malen van spijt en teleur stelling naar zijn laatste haren greep, Wim Schipperen onvoldoende kans kreeg en Wim van de Kieboom een vrije trap keihard tegen de lat vuurde. In de vijf tiende minuut van de tweede helft schoot Wim Schipperen zijn elftal naar 1-0 en daar bleef het bij, hoe Steenbergen ook probeerde. En dat hebben de gasten maar wat fanatiek gedaan. Op de beslissende Een moment voor het Steenbergse doel. Ad van Oevelen weet de bal uiteindelijk machtig te worden momenten echter stond de Boys-verde diging pal en greep doelman Schipperen correct in. De punten bleven in Raams donksveer. Rest nog te vermelden dat Rinus Zijlmans en Jan van Strien van Veerse Boys wegens een blessure het veld moesten verlaten, vervangen wer den door respectievelijk Bart Romme en Cock Zijlmans en deze kwetsuren niet te wijten waren aan hard of unfair spel van Steenbergen. Integendeel, de match werd op een uiterst sportieve, aangename en voorbeeldige manier naar een einde gevoerd. Toen Zijlmans buiten de lijnen was bijvoorbeeld, ging de Steen bergse rechtsbuiten Bart Heshof ook even langs de kant om te wachten tot er een invaller was. ROOSENDAAL—TAXANDRIA 3—4 Toen Roosendaal, ondanks een groot veldoverwicht, slechts met een 1-0 voor sprong kon gaan thee drinken, zag het er gezien de vrij harde van doel tot doel staande wind naar uit, dat zij het zwaar te verduren zou krijgen. Dit is dan ook wel uitgekomen al kreeg Roo sendaal door de einduitslag minder dan het toekwam. Een voor rust steeds maar aanvallend Roosendaal slaagde er in de gasten onder zware druk te zetten. Tot het strafschop gebied ging alles goed, maar zodra de bal in het doelgebied kwam was het uit met de pret. Besluiteloosheid was er de oorzaak van dat. ondanks de vele overi gens slecht gerichte schoten, er één doel trof. Dat was in de 25e minuut toen Van Beers met een bekeken bal doelman v. Amelsfoort het nakijken gaf, 1-0. Een uitval van Taxandria bracht als enige resultaat een schot tegen de paal van Cruysen. Na rust was de stand al na twee mi nuten 2-0 door v. Beers die een door Van Unen tegen de lat geschoten bal kundig afwerkte. De gasten kwamen nu weer in de aanval en Roosendaal ont kwam op het nippertje aan een door boring toen eerst Poorters inkopte en daarna Schellen tegen de lat schoot. Na 11 minuten was het echter wel raak toen doelman v. d. Vreede geen schijn van kans gaf, 2-1. En drie minuten later was het gelijk toen Rok van een kans. be nutte. Roosendaal kreeg nu de druk en na 20 minuten was het Poorters die de gasten aan een 2-3 voorsprong hielp. Nog gaf Roosendaal zich niet gewonnen, want toen Kuystermans in de 25e minuut via een verrassende kopbal doelman van Amelsfoort andermaal passeerde was de strijd weer volkomen open. De beslissing kwam tien minuten voor tijd. Halfspeler Verstijnen gaf met een hard schot v. d. Vreede het nakijken, 3-4. Ofschoon Roo sendaal nog van alles probeerde om ten minste een punt er uit te halen slaagden de roodwitten daar niet in. KAAISE BOYS—ALLIANCE 3—3 Met een stevige wind in de rug van de thuisclub werd deze wedstrijd begon nen. Reeds in de eerste minuut werd de keeper van de gasten gevloerd doordat Bossers tegen hem opliep. De Boys die als altijd zeer harde schoten losten, kon den echter niet de juiste richting vinden. Niettemin waren zij mede dank zij het windvoordeel in de eerste fase van de wedstrijd sterk in de meerderheid. Toch kwam na 12 minuten het eerste doelpunt van Alliance, Verhagen lan ceerde een goede voorzet en Roset. de rechtsbinnen zette deze in een doelpunt om, 0-1. Deze Roset een nog jonge spe ler liet zich verder in de wedstrijd van een goede zijde zien. Na 25 minuten was het Zwaans die de stand op 2-0 bracht. Direct geen ver rassend schot doch de keeper van de Boys was er even naast. Na 5 minuten echter werd het juichen voor de thuis club, dit puntje nam P. Magielse voor zijn rekening. Zeven minuten na de rust was het een der oudste spelers van de Boys. G. Kannekens die de stand gelijk maakte. Een kwartier voor het einde gebruikte Konings van Alliance zijn handen, het geen een penalty kostte. M. Magielse schoot in, 3-2. Tien minuten later het zelfde geval bij de Boys. J. Dierks werkte eveneens met zijn handen. Hopstaken wist hetzelfde resultaat te bereiken met deze strafschop, 3-3. VOAB—HVV 1—3 Voor de eerste maal In twee jaar tijds heeft Voab op eigen veld een nederlaag te incasseren gekregen. HVV deed het. Na een half uur spelen kon HVV uit een corner de leiding nemen. Twee mi nuten later werd het door Van Boxtel 1-1. Een fel Voab zag zich vijf minuten voor rust voor een grotere achterstand geplaatst toen een schot van veertig meter afstand tegen de lat kwam en de terugspringende bal in het doel werd gelopen, 1-2 Toen Voab na rust alles op alles zette bleek HVV over een uit stekende doelman te beschikken. Bij een doorbraak wist HVV er 1-3 van te maken. De nederlaag was voor Voab een feit. Doordat Burgh in 4G verloor, wipte Vosmeer dat met 31 won van Clu- zona naar de 2e plaats. Ook NVS pro fiteerde van deze misstap en werd derde. Halsteren won met 2—1 van Kruisland cn door dit succes werkte deze ploeg zich weg van de onderste plaats, waar S.C, Gastel belandde door een gelijkspel (2-2) tegen Zierikzee. Terwijl VES onbedreigd aan kop gaat, blijft er volop spanning in de staart van de ranglijst. Halsteren—Kruisland 2—1. Halsteren heeft een kleine overwining behaald. Een overwinning, die geenszins het spelbeeld weergaf, aangezien de Halsterenaren ver reweg de meerderen zijn geweest. Linksbinnen Tempelaars opende de score, maar nog voor rust wist Kruisland delijk te maken. Na de gelijkmaker ging Halste ren weer in het offensief, waarbij Schil- lemans er in slaagde het winnende doel punt te maken. CluzonaVosmeer 13. Een vooral voor de rust sterk aanvallend Vosmeer is er in geslaagd Cluzona een nederlaag toe te brengen. Voor rust werd daarvoor de basis gelegd docr twee doelpunten. Na rust veranderde het spelbeeld, maar het duurde toch nog tot na het derde doelpunt van Vosmeer, aleer Mens de eer kon redden. RKFCDe Schutters 11. In een gelijk opgaande wedstrijd, waarin nage noeg weinig gebeurde, hebben RKFC en Schutters de punten gedeeld. Van Ege- raat opende de score in het voordeel van de thuisclub, maar nog voor de rust maakte Schutters gelijk. De schotloze voorhoeden waren er oorzaak van. dat er niet meer gedoelpunt werd, ondanks ver schillende goede kansen. J K BurghNSV 23, De thuisclub heeft op onfortuinlijke manier de winst uit handen moeten geven. Na een half uur profiteerde Van Loenshout van een fout van doelman Verton om er 01 van te maken. Na 35 minuten slaagde Si'es erin de balans in evenwicht te brengen. In de tweede helft was Burgh sterker en Sies maakte na 16 minuten 21. Met een fraai doelpunt van B. Dam werd het na 26 mi nuten gelijk (22) en toen spil Hanse na 31 minuten de bal verkeerd op zijn schoen kreeg, suisde de bal keihard in De grote twee, ODIO en Grenswachters, üefst ^rie doelpunten voor zijn rekening tvfnt, n Irtni* nnrr Ltonrl. ironii HinmWraprl geven elkaar nog steeds geen duimbreed toe. Beide teams wonnen tegen respec tievelijk Zeelandia en Dosko. Een andere belangrijke uitslag schreef Nieuw Borg- vliet op de lijst want de zege oveV ^orn Boys betekende bijna aansluiting met de rest van het peloton. Hontenisse won met het kleinst mogelijk verschil tegen Axel, Meto klopte BSC, Goes deed dat met NSV. Doelman Verpoorte van Axel heeft zijn club voor een grotere dan 10 nederlaag tegen Hontenisse behoed. Pas een kwar tier voor. het einde moest hij zwichten toen Ferry van Kruijssen listig inschoot. Deze heuse derby had een sportief ver loop en werd verdiend gewonnen door Hontenisse. De Corn Boys kon tegen Nieuw Borgvliet amper tot schieten ko men en omdat de gasten actiever waren kwam hun de overwinning dan ook vol komen toe. Na een half uur scoorde de Borgvlietse midvoor 01, maar toch kwa men de Boys via Jos van de Bergen op 11. Een kwartier voor tijd sleepten de Bergenaren de verdiende punten in de wacht. In een aanvankelijk gelijkopgaan- de wedstrijd heeft ODIO een fikse zege behaald op Zeelandia. De Wit nam maar' Verbraken en Van Oefelen voegden daar nog twee goals aan tóe. Dosko verspeelde het laatste kansje op een kampioenschap door van Grenswach ters te verliezen. De gasten kwamen na een serie aanvallen in de tiende minuut tot 01 door J. Jansen. Twintig minuten na rust schoot Lambrechts uit een corner over links, zo hard en zuiver, dat de bal ineens in doel belandde. Van Tilburg bracht een minuut later de stand op 03. Dosko probeerde nog wel, maar had geen succes. BSC en Meto gingen voor rust aardig tegen elkaar op. Er werd goed gecombi neerd enMeto bleek over betere schutters te beschikken dan BSC. Tum- mers maakte 01 en een BSC-verdediger kopte daarna in eigen doel, 02. Na rust nog wat kansen aan beide zijden, maar geen doelpunten meer. Een matig duel leverden NSV en Goes. Vooral voor rust viel er weinig te bele ven, alleen een Goese goal in de derde minuut van H. Sincke. Daarna ging het iets beter. NSV kwam nog gelijk door UitdeHaag' maar even voor tijd besliste Huibrechtse de strijd in het voordeel van Goes, 12. eigen doel (23). Wel maakte Burgh daarna nog gelijk, doch dit doelpunt werd geannulleerd. VESDIVO 11. In een zeer matige wedstrijd hebben VES en DTVO de winst gedeeld. Voor rust werd het 10 door De Veth, in de tweede helft maakte DIVO door een doelpunt van Bogers gelijk, waarmee het einde kwam, 11. Met deze uitslag waren beide teams tevreden. In 4H faalde IJzendijke in de strijd tegen Steen. Het kostte de ploeg de der de plaats, welke werd overgenomen door RCS, dat de uitwedstrijd tegen Koewacht met 42 won. Ook in de middenmoot verwisselden enkele ploegen van plaats. Onderaan de ranglijst blijft er nog vol doende spanning, want Aardenburg won, waardoor het nog maar twee punten achter staat op Oostburg en Clinge. BiervlietBreskens 43. Biervliet heeft Breskens de das omgedaan. Reeds na 2 minuten opende Versluis de score (10), maar in de 14e minuut maakte E. Boek hout gelijk (11). 2 minuten na de rust was het weer Versluis, die succes had (21). Twee minuten later vergrootte Lybaart de voorsprong tot 31. Wel maakte Reu na 15 minuten een tweede Breskens-doelpunt (32), doch Versluis verrichtte een hattrick, waardoor de stand 42 werd. In de slotfase kon E. Boekhout nog wel tot 43 komen, maar daar bleef het bij. KoewachtRCS 24. Dit aantrekkelijk, sportief partijtje voetbal werd verdiend door de bezoekers gewonnen. Van Over- beke gaf zijn ploeg na 14 minuten de leiding (01)welke echter door Naes- sens na een half uur werd teniet gedaan. (11). Rombout schoot daarna in eigen doel, waardoor RCS met een 12 stand kon gaan rusten. Direct na de hervat ting gaf Hellinga de bezoekers een rui mere voorsprong (13. Wel kon Poppe 6 minuten later de achterstand nog tot 23 verkleinen, maar opnieuw had Hel linga succes voor RCS, zodat de winst mee naar Souburg ging. Sluiskil-Lew. Boys 0-0. Zoals in de mees te voorafgaande ontmoetingen heeft de hechte Sluiskildefensie de tegenstanders van de winst afgehouden. De Sluiskil voorhoede bleek echter ook nu weer on machtig en de 00 uitslag is derhalve dan ook wel verklaarbaar. De Lebo- voorhoede was stukken sterker dan die van Sluiskil. De thuisclub-defensie gaf geen enkel kansje weg. SteenIJzendijke 41. De thuisclub had zijn ploeg aanmerkelijk gewijzigd en dit bieek een verbetering. Na 35 minuten zorgde Audenaerdt voor 10 en 5 minu ten later kon Bleyenbergh een goede combinatie met Audenaerdt op de juiste wijze afronden (20). Na de rust maakte van Opdorp bij een tegenaanval welis waar een doelpunt (21), maar toch kwam de Steenzege niet in gevaar. Op fraaie wijze schoot Bleyenbergh zijn ploeg naar 31, waarna tenslotte Beg- hijn een kwartier voor het einde de stand op 41 bepaalde. AardenburghYerske 31. Na 23 minu ten gaf Karremans de thuisclub een rug- gesteuntje (10) en 14 minuten na rust slaagde Pauwels erin de stand op 20 te brengen. Eerst 3 minuten voor het einde maakte De Wee een tegenpunt (21). Direct diende Pieters van repliek, zodat de einduitslag 31 werd. (Advertentie) Voor betere sportprestaties dextrose tabl. impc. .eur ELMA Breda, Tel. 46650 (Van onze sportcorrespondenten) Vlissingen en Middelburg heb ben geen fout gemaakt en beide aan het langste eind getrokken. Dat betekende handhaving op de (goede) plaats en verder het mee vallertje van De Spechten. Dit Eindhovense team verloor van de toch wel ver gezakte landskam pioen De Valk en daardoor is er weer een concurrent in gevaarlijk heid gedegradeerd. MOC komt in een heel vervelende hoek nu het in Boxtel moest buigen (dat was trouwens wel te verwachten) voor de club van die naam. Vlissingen - Helmond 31 De zware nederlaag die destijds in Helmond werd geleden (9-0) zat de thuisclub kennelijk wat dwars en men begon in elk geval in hoog tempo. Toch kwam het eerste gevaar voor het heilig dom van Bos die buiten zijn strafschop gebied kwam bij een poging een Hel- mondaanval onschadelijk te maken. De door v. d. Kuylen genomen vrije trap le verde echter niets op. Helmond kwam tot enkele tegenaanvallen, veelal geleid via de rechtervleugel maar aan de af werking der aanvallen ontbrak toch te veel om de uitstekende keeper Bos ernstig te kunnen verontrusten. Na 8 minuten kwam de bal via Jan de Nooyer bij Moens die hard inschoot maar de bal kwam in het zijnet. Bongers kreeg aan de andere kant ook een kansje maar dat ging door treuzelen verloren. In de 13e minuut kwam na een afgesla gen Helmond-aanval de bal in de Vlis- singse voorhoede. Moens won een kop duel van Kusters en tegen het door hem afgevuurde schot had doelman Colen daarna niet voldoende verweer (1-0). Het kwam ons voor dat dit schot zeker niet onhoudbaar was. Nadat Colen door Van Huizen aan de tand was gevoeld maar keurig het harde schot had gekeerd kwam in de 39e minuut onverwacht de gelijkmaker. Spil Verhulst sloeg tegen de bal en hoewel v. d. Kuylen de daarvoor toegekende strafschop vrij slecht nam verdween de bal via Bos' lichaam in de touwen (1-1). Na de rust kwam Helmond onmid dellijk tot daden maar het bleek een strovuurtje en Vlissingen nam wat meer het heft in handen. Na 5 minuten maakte Ermens in het beruchte gebied hands en nu mocht van Wezel proberen de strafschop in een doelpunt om te zetten. Het lukte hem uitstekend (2-1). Moens maakte daarna nog een buiten- speldoelpunt dat werd geannuleerd. V. d. Kuylen probeerde aan de andere kant nog een bres in de defensie te schieten maar het houtwerk stond succes in de weg. In de 28e minuut drong Moens tot vlak bij het Helmond-doel door en gaf daarna Van Huizen de bal op een pre senteerblaadje waardoor de stand 3-1 werd. Hierbij bleef het. Middelburg - Brabantia 20 De thuisclub had enkele wijzigingen in het elftal aangebracht. Afgaande op het vertoonde spel betekende dit nog niet voor de volle 100 verbetering. Delmotte op de backplaats speelde alles zins verdienstelijk maar in de voorhoe de werd de fel op de bal zittende Schuit toch voor de rust erg gemist. Toen hij na de rust de geblesseerde Albert V0gel moest vervangen kwam er wat meer le ven in de brouwerij en door zijn toedoen kwamen toen twee doelpunten van Juul Vogel, die daarmee zijn verkiezing rechtvaardigde al was zijn spel zeker niet groots. Doordat beide elftallen zich slecht aanpasten aan de weersomstan digheden en met name de bal veel te hoog speelden was er vooral voor de rust heel weinig te genieten. De defen sies bleven gemakkelijk baas over de doorzichtige aanvalsacties en de 0-0 ruststand gaf beide ploegen loon naar werken. Na de rust stond Schuit op de rechtervleugel en door zijn felheid bracht hij wat meer vaart in de aanval len. Nadat een door Vos gemaakt doel punt wegens buitenspel was geannuleerd kwam na 14 minuten in de tweede helft onverwacht een Middelburgdoelpunt van de voet van J. Vogel die van dichtbij doelman Senders versloeg (1-0). Toen stug doorzetten van Schuit de bal na een half uur weer bij J. Vogel bracht schoot deze opnieuw in de roos (2-0). Wel pro beerden de bezoekers nog wijziging in de situatie te brengen maar erg veel brachten ze er niet van terecht en spil Coppejans en zijn secondanten hadden niet al te veel moeite deze voorhoede aan banden te leggen. Met een verdiende Zeeuwse zege kwam het einde van deze zeer matige vertoning (2-0). Boxtel - MOC 31 Een over alle linies beter spelend Boxtel heeft met MOC weinig moeite gehad. De ballen die doelman de Graaf voor rust b.v. te verwerken kreeg kun nen op de vingers van een hand gemak kelijk geteld worden. Doordat Boxtel het te mooi wilde doen duurde het een half uur voordat C. Lommers het overwicht van de thuisclub kon belonen. Alleen van Gaans was nu en dan op rechts heel gevaarlijk, maar zijn uitstekende voor zetten bleven onbenut. Nog voor rust kwam Boxtel op 2-0 toen stopper Ver hoeven een afstandsschot losliet dat hoog in de touwen verdween. Drie minuten na de hervatting deed C. Adriaansen de hoop op een beter re sultaat toch herleven toen hij, uit een voorzet van v. Gaans, via het been van Verhoeven de achterstand kon verklei nen 2-1. Boxtel begreep toen, ondanks een groot overwicht, het spel te moeten opvoeren en tot meer actie te moeten komen. Dank zij goed werk van Bruijs en Hopmans kon Boxtel voorlopig niet tot scoren komen. Tien minuten voor het einde was het evenwel toch weer raak toen C. Lommers de gehele MOC-verde- diging zijn hakken liet zien en hard in schoot 3-1. In de slotfase probeerden de Bergena ren nog iets van de achterstand, die veel groter had kunnen zijn, weg te werken maar de verdediging van Boxtel wist wel raad met de zwakke aanvalslinie van MOC en de zege kwam dan ook niet meer in gevaar. EERSTE KLAS B Spartaan-Laakkwartier 0-1 SVW-VUC 0-2 TSC-ONA 0-4 De Musschen-Slikker- veer 1-1 SVV-DCV 1-0 Overmaas-Uni- tas 2-5. CW 18-29 SVW 17-18 De Musschen 19-26, Laakkwartier 18-16 VUC 18-23 Overmaas 18-15 ONA 18-20 Slikkerveer 18-13 Unitas 18-19 TSC 18-12 DCV 18-19 Spartaan 18-6 EERSTE KLAS E Middelburg-Brabantia 2-0 Sparta-Ton- gelre 3-2 De Spechten-De Valk 2-3, Val- kenswaard-TOP 5-0 Boxtel-MOC 3-1 Vlissingen-Helmond 3-1. Boxtel 18-24 Sparta 18-19 Vlissingen 18-22 Helmond 18-18 De Spechten 19-22 De Valk 17-16 Middelburg 18-21 Valkensw. 18-15 TOP 18-20 MOC 18-12 Brabantia 18-19 Tongelre 18-8 TWEEDE KLAS A RKC-Budel 2-1 Schijndel-UNA 3-0 Bla- della-Best Vooruit 1-0 UDI-Reusel Sp. 0-2 SMG-DESK 2-5 Sarto-Gemert 3-1. Best Vooruit 18-25 Sarto 18-16 RKC 18-25 SMG 18-15 Bladella 18-24 Reusel Sp. 18-14 DESK 18-23 Schijndel 18-13 Gemert 18-21 Budel 18-12 UNA 18-18 UDI 18-10 TWEEDE KLAS B Kaaise Boys-Alliance 3-3 Roosendaal- Taxandria 3-4 Veerse Boys-Steenbergen 1-0 VOAB-HVV 1-3 Rood-Wit-Terneu- zen 2-0. Rood Wit 19-25 VOAB 17-16 Veerse Boys 18-24 Taxandria 17-16 Steenbergen 18-22 Alliance 18-16 Terneuzen. 18-22 Internos 17-13 HVV 17-21 Kaaise Boys 17-13 Zeeland Sp. 17-19 Roosendaal 18-5 DERDE KLAS B Concordia-RKJVV 2-0 Zwaluw-OJC 1-1 OSS-RWB 1-2 Berghem Sp.-Baardwijk 1-2 WSC-Blauw Geel 1-2 Vlijmense B.- RKSVA 1-0. Vlijm. Boys 18-30 Oss 17-16 Baardwijk 18-22 WSC 18-16 Concordia 18-22 RWB 18-15 OJC 18-20 RKSVA 17-13 Blauw Geel 18-20 RKJVV 18-13 Zwaluw 18-19 Berghem Sp. 18-8 DERDE KLAS C Uno-Animo-Dongen 1-2 SET-Gloria 0-2 WVO-R AC 2-0 SCO-RKVVU afgel. RKTW-TAC 2-0 Ons Vios-Gilze 2-2. RKWU 17-28 TAC 18-16 WVO 17-27 SCO l6-ir> RAC 16-20 Uno Animo 18-14 Gloria 18-20 RKTVV 18-14 Dongen 18-19 Ons Vios 19-12 Gilze 16-17 SET 18-11 DERDE KLAS D Dosko-Grenswachters 0-3 Hontenisse- Axel 1-0 BSC-Meto 0-2 NSV-Goes 1-2 ODIO-Zeelandia 5-0 Corn. Boys-N. BorgT#liet 1-2. ODIO Grensw. Meto Dosko Hontenisse Axel 18-29 Goes 17-28 NSV 17-23 BSC 18-23 Zeelandia 18-21 N. Borgvliet 16-17 Corn. Boys 17-16 18-15 18-15 17-11 18-10 18-3 VIERDE KLAS B DSC-Zaltbommel 2-1 SBC-RKOSC af gel. GVV-RKDVC 1-0 J. v. Arckel-Lin- ge Boys 3-2 Irene-OVH 0-4. DSC 13-19 Buren 15-13 GW 14-19 Zaltbommel 14-12 OVH 18-18 J. v. Arekel 16-12 Irene 14-17 RKOSC 15-11 Linge Boys 16-16 SBC 14-10 RKDVC 14-15 VIERDE KLAS E Berkdijk-Haarsteeg 0-2 Heusden-GSBW 3-0 Hilvaria-Velocitas 2-1 Oisterwijk- Hieronymus 2-1 RKSSS-Gudok 0-1 SVG-Breda 2-3. Hil varia GSB Heusden Haarsteeg Oisterwijk Gudok 18-30 Hieronymus 18-17 18-26 RKSSS 18-17 18-25 Breda 18-17 18-22 SVG 18-10 18-21 Berkdijk 18-6 18-21 Velocitas 18-6 VIERDE KLAS F Zigo-Advendo 2-3 Mad. Boys-Right'Oh 5-0 DHV-Raamsdonk 1-5 Bavel-Virtus 2-2 Zundert-Sprundel 5-3 Groen Wit- VCW 1-2. Virtus 18-28 Mad. Boys 18-18 VCW 18-28 Raamsdonk 18-17 Groen Wit 18-23 Right'Oh 18-16 Zundert 18-19 Advendo 18-16 Zigo 18-18 Sprundel 18-13 Bavel 18-18 DHV 18-3 VIERDE KLAS G Sp. Gastel-Zierikzee 2-2 Cluzona-Vos- meer 1-3 Halsteren-Kruisland 2-1 VES- DIVO 1-1 RKFC-De Schutters 1-1 Burgh-NVS 2-3. VES Vosmeer NVS Burgh Zierikzee Kruisland 17-26 RKFC 18-18 18-21 De Schutters 18-17 18-21 Cluzona 18-19 DIVO 18-19 Halsteren 17-18 SC Gastel 18-15 18-14 18-13 18-13 VIERDE KLAS H Biervliet-Breskens 4-3 Oostburg-Clinge afgel. Koewacht-RCS 2-4 Sluiskil-Le- wed. Boys 0-0 Steen-IJzendijke 4-1 Aar- denburg-Yerseke 3-1. Sluiskil 18-30 Yerseke Breskens 18-26 Koewacht RCS 17-20 Steen IJzendijke 18-19 Clinge Biervliet 16-18 Oostburg Lewed. Boys 17-16 Aardenburg 17-25 17-15 17-14 15-11 15-11 17-9 (Van onze sportcorrespondent) Niet minder dan 229 equipes gingen za terdag op het parkeerterrein van het „Natuurpark De Efteling" van start voor de 21e Brabant-Grensrit. Voor alle cate gorieën stond ditmaal voor het eerst een kaartleesrit op het programma, welke voor de A-klasse 600 km., voor de B- klasse 450 km en voor de C-klasse 300 km bedroeg. Het eerste deel van het parcours liep door West-Brabant en via Breda - Eind hoven naar Weert, dat als rustplaats was aangewezen. Daarna ging het door de Peel via Uden, Tilburg weer naar De Efteling, waar de organiserende RAC- Zuid gereed stond om heel wat straf- punten te noteren. De uitslag in de A-klasse was: 1 Ch. Lamberigts - M. v. Mol, Weert, 30 strafp.; 2 D. Jetten - D. Horbach, Box meer, 61 p.; 3 J. Disch - T. Beijer, Zwol le, 193 p.; 4 M. Peppink - H. Burema, Arnhem, 216 p.; 5 G. Bleijenberg L. Blankers, Arnhem, 220 p. B-klasse: 1 H. v. Leeuwen - C. v. Loen- hout, Bergen op Zoom, 230 p.: 2 N. v. Staveren - A. Vercauteren, Emmeloord, 277 p.; 3 L. Ververs - A. v. Oversteeg, Kaatsheuvel, 284 p.; 4 E. v. d. Meijden - M. v. d. Ven. Dinther, 285 p.; 5 J. de Vries C. v. d. Marei, 297 p. C-klasse: 1 J. Louf - H. Windsma, Hei- loo, 54 p.; 2 P. v. Zanten - R. Schuil, Eindhoven, 100 p.; 3 Th. Smeets - P. Smeets, Echt, 110 p.: 4 R. Jonkers - A. Kersten, Valkenswaard, 154 p.; 5 H. Mar tens - A. Vogelaar, Venlo, 164 p. Uitslag clubteams: 1 RAC-Oost; 2 RAC- West; 3 KNAC; 4 RAC-Zuid. 1

de Stem | 1964 | | pagina 5