house of englantiiilB rillo Modeschool in Wenen IGLO jon! idschoon LIMONADE IN BLIK Chinese vluchteling moet terug naar Hong Kong Ferry Offerman toont scala van mode Beroemd handwerk geen huisvlijt Franco gaat zijn opvolging regelen en bekendmaken MAJORICA van uniform tot sluiercape Prijsverhogingen in België parels Hongersnood in Nepal Zelfs gras wordt schaars Voorkom Rillerig? Onprettig? Vlug: CHELDE" lewerkers leepsbouw rteurs ,nders ïoneel igsperso- Feest-spinazieschotel Onze kaas in buitenland DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 2 APRIL 1964 Voordelen Blik-Ik Barokstijl In de klas Extra lessen Mevrouw draagt een hoed Sovjet-schoten op Venus faalden weer Spanje blijft monarchie Anders invasie te verwachten Vijftiende mislukking ,De fundamentele grondbeginselen van de beweging" zullen niet herzien worden. Zij zijn onmisbaar voor het be houd van de natie. Zij zijn ten koste van grote offers bereikt en zullen daarom zo lang als de tegenwoordige generatie leeft onveranderd blijven.' Franco zei verder in het vraaggesprek, dat de republiek een catastrofaal be wind voor Spanje was gebleken. Volgens politieke waarnemers in de Spaanse hoofdstad zei Franco weinig be langwekkends over zijn plannen voor de politieke toekomst van Spanje. Zijn uitspraak over de monarchie weerspiegelt slechts de inhoud van een wet die reeds in 1958 door de cortes (het Spaanse parlement) werd aangeno men en waarin stond, dat Spanje een sociale, katholieke, traditionele en re presentatieve monarchie" is. (Advertentie) (Van onze Belgische correspondent) In België was het gisteren een zure lste april door de prijsverhogingen van een aantal levensmiddelen en diensten. Een nieuwe „aanpassing" van de spoor- tarieven brengt een treinkaartje op 1 BF per kilometer in de 2e klasse en op 1.50 BF in de le klasse. De tarieven van de spoorabonnementen gingen gemiddeld met 17 procent, maar in sommige geval len zelfs met 38 procent omhoog. Een fles melk (1 liter) kost nu 7.75 BF en 8 F bij bestelling aan huis. Ook het brood werd duurder. Het zgn. „huishoud- brood" kost nu 9.50 BF in plaats van 8.75 BF per kg en het zgn. fantasiebrood kost 9.50 F. in plaats van 9 F. per 900 gram. Het huishoudbrood van 500 gr. en het fantasiebrood van 450 gram kosten 5 BF. De prijs van „veredeld brood" werd met 0.50 BF verhoogd. Voor rund vlees zal voortaan 10 BF per kg meer moeten worden neergeteld. T T ■4 A yk Jkr In Nepal zouden achtduizend Nepale- zend door de hongerdood worden be dreigd. Zij houden zich nog in het leven door het eten van gras, doch ook dit gras wordt nu zeer schaars. De Nepalese regering onderhandelt thans met de Verenigde Staten over de levering van 15.000 ton voedingsgraan ter leniging van het tekort aan levens middelen, dat, naar verwachting, nog wel drie maanden zal aanhouden. Dit tekort wordt toegeschreven aan te grote droogte in 1963, de toegenomen uit. voer van Nepalese rijst naar Tibet en het uitgeven van vergunningen voor rijstuitvoer naar Pakistan. (Advertentie) Iglo spinazie: schoongemaakt, slinkt niet ...zo klaar! 700 gram f 1.27 500 gram f 0.97 350 gram f0.72 .IJKE MAATSCHAPPIJ EN MACHINEFABRIEK 'USSINGEN md met het in bedrijf 3 nieuwe scheepsre- Bcheldepoort" in het gen wij: jportier, brand- ichtwaker) rer Walcheren, dbeveland. Dwel mondeling ala de afdeling perso- acisstraat 165, Vlis- 84-5555 toestel 380. krijgbaar With Vaardigheid aan het weefgetouw Is een voorwaarde voor het eind examen aan de Weense modeschool, die een speciale richting heeft voor jersey en fijn breiwerk. (Advertentie) Altijd als ik spinazie wil etenEi dan maakt t niets uit of het nu april of augustus is. Voor mij be staat er maar één soort verse spinazie: Iglo spinazie! Reuze handig en voordelig. Moet u eens nagaan: ik haal een pak uit de winkel hier tegenover. Doe wat boter in de pan en laat daarin zó de spinazie uit het pak glijden. Zodra hij ontdooid is, stoof ik 'nt in 2 minuten gaar. Slinken doet die hovenstebeste spinazie niet. En dan moet u voor de aardigheid eens komen kijken hoe m'n kleine en grote kostgangers smullen Hebt u Iglo spinazie al eens zo gegeten? Vul opgerolde plakken ham met ontdooide Iglo spinazie. Leg in vuurvaste schotel waarin aard appelpuree. Dek af met paneer meel, geraspte kaas en boter. Bak in oven goudgeel. Nederland heeft een aanzienlijk kaasexport, vooral naar West-Duits- land. Dit succes bij onze oosterburen heef al heel wat andere landen met zuiveloverschotten er toe gebracht het ook maar eens in Duitsland te gaan proberen. Nederland, vanouds voorstander van een vrije markt, kon daar niets tegen hebben; en omdat onze kaas bij de Duitsers zeer in trek is en de kwaliteit ervan zorgvuldig wordt bewaakt konden we wel tegen een stootje. Anders werd het echter, toen Ne derland op de Duitse markt Edam mer en Goudse kaas tegenkwam die nooit in Nederland was geweest, laat staan kon wedijveren met de kwali teit van onze nationale produkten. De landen verantwoordelijk voor de ze „namaak"-Nederlandse kaas pro fiteerden echter met min of meer succes van de onwetendheid van de Duitse huisvrouw. Dit leidde behalve tot een scher pere concurrentie, helaas ook door de vaak minder goede kwaliteit van |j| surrogaat Edammer en Goudse kaas, tot het aantasten van de positie van de originele produkten van vader landse bodem. Het is daarom verheugend, dat De nemarken. dat zich kennelijk niet wenst te schamen voor zijn eigen kaas en niet op de goede faam van de produkten uit andere landen wil leu nen, besloten heeft al zijn kaas te voorzien van een z.g. caseïne-merk. Dit merk is een Nederlandse vin- dig, al vijftig jaar in gebruik. Het „kaasmerk" warop de herkomst van de kaas en het moment van fabrikage staat aangegeven, is een etiket ge maakt van caseïne, d.w.z. van kaas- stof. Ook Denemarken gebruikt nu voor taan caseïne kaasmerken waarop het duidelijk het woord „Danmark" plaatst zodat althans verwar ring tussen Nederlandse en Deense kaas op de export-markt uitgesloten is. De eerste koolzuurhoudende limo nade in blikverpakking. Een primeur voor Nederland én uniek in de EEG- landen. Op het einde van he* afgelo pen jaar werd het eerste blikje in de handel gebracht. Gedurende de ko mende zomermaanden (we hopen er het beste van) zal men diverse ,prilP- limonades in blik kunnen krijgen. Een oplossing voor de problemen die de „verpakking door middel van flessen met zich meebracht: statiegeld, re tour-emballage, etc. De belangstelling voor vruchtenli- monade neemt toe. Men heeft het precies uitgerekend. In 1950 werd er door ons Nederlanders zes, in 1959 twaalf en in het jaar 1963 twintig liter per hoofd der Nederlandse bevolking gedronken, wat vruchtenlimonade be treft. Een enorme plas dus. En een enorm aantal flessen en flesjes, van verschillende leveranciers. Het is een hele toer om te onthouden wat van |i wie komt. De flessen maken het boodschap- pen-doen niet gemakkelijk. Want zelfs leeg, heeft zo'n fles nog een heel gewicht. De winkelier, de groothan- j delaar en de fabrikant zitten trouwens met hetzelfde probleem. Veel romp slomp, hoge kosten van opslag en sorteren. Men heeft daarom al ge ruime tijd geleden een aantal men sen aan het werk gezet om te zoeken naar de mogelijkheid ook de kool- i zuurhoudende dranken in een blik verpakking te krijgen. Maa- juist in dat koolzuurhoudende van de fris dranken zit het grote probleem. In Amerika zijn de frisdranken-in blik al sinds 1956 op de markt en in Engeland sinds vier jaar. Het werd in deze landen een succes In de Verenigde Staten wordt nu al één op allle zestien frisdranken in blik ver kocht en in Engeland één op iedere vijftig. De belangrijkste voordelen voor de consument van de ,,prik"-limonade in blik zijn de gewichts- en ruimte besparing. Het gewicht van het lege blikje is 1/5 van dat van een glazen flesje, terwijl het minder dan de helft aan ruimte inneemt. Makkelijk op te bergen in koelkast en keuken De blikjes zijn gemakkelijk te hanteren, kunnen niet breken en beschermen tegen licht. In een voortreffelijk uitgevoerd boekje worden deze voordelen van de eenmalige blikverpakkingen voor dranken beschreven. Het Blik-Ik vertelt: Reeds op jeugdige leeftijd voelde ik in mij de Drang tot de Drank, Niet vanwege de vervoering, maar meer om hem te vervoeren. Zo ontwikkelde ik tot een Dienaar der heid. En door de van voor Dunne, bqna doorzichtige tweed, voor de rok met mouwloze blouson waarbij een imprimé blouse hoort van zijden gerogette. Model Ferry Offerman. Een samenvatting geven van de voorjaars- en zo mercollectie die Ferry Offerman in zijn huis aan de Vinkeveense plassen toonde aan de pers, is een moei lijke opgave. Want Offerman kiest niet één, of een paar ideeën uit de Parijse mode om er een collectie mee op te bouwen, maar het ene nieuwtje na het andere is verwerkt in modellen die van elkaar verschillen alsof ze gecreëerd werden door meer dan één paar handen. Waarschijnlijk dankt Offerman mede hieraan zijn populariteit. La belle Hollandaise, naar wie hij zijn collecties steeds noemt is immers een vrouw met vele gezichten, jong en geposeerder, gedurfd en voorzichtiger, uitzonderlijk en meer stijlvol. Jong zijn de fleurige pakjes in rose en abri- kooskleurig linnen pista- chegroen en lichtblauw tweed, met korte rechte jasjes. De blouse wordt daarbij in de rok gedra gen, bloest aan de voorkant ver over en is menigmaal gekozen van ijle zijden voile, met pastelkleuren bedrukt. Geposeerder zijn de ro- bes-manteau waarvan wij een uitgelezen voorbeeld zagen in een soepel wollen, marineblauwe japon met driekwart mouwen, een op geknoopt voorpand en wit te organza kraag. Gedurfd moeten de wijd uitstaande golvende kra gen genoemd worden, die als vlindervleugels om de schouders wieken; de strepless tweede japon met doorschijnende mousseli nen blouson Gedurfd ook enkele décolletés die de bi kini naar de kroon steken. Maar voorzichtiger de mouwloze japonnen van dunne, bijna doorzichtige tweed, met bijbehorend jasje; de voileblouse met lange mouwen bij rok en mouwloze blouses Uitzonderlijk de avondjaponnen met enor me rugcapes uit wuivende voiles. Stijlvoller de zijden avondmantels: groengoud, of champignonwit. Een kleine boutiquecol- lectie met verrassend lage prijzen bevat goede man tels. enkele pakjes en ja ponnen van grof linnen in donkerblauw, rose, naturel en een mouwloos zwart jurkje dat een basisjapon kan zijn voor velen. De N.V. Luchthaven Schiphol vroeg Ferry Of ferman een uniform te ontwerpen dat vanaf 15 mei door 150 meisjes zal worden gedragen Dank zij de veelzijdigheid van de ontwerper is het een char mant. grijs kamgaren pak je geworden met een dub bele rij bolle knoopjes ge sloten, een iets rond ge knipt schootje en smalle ceintuur Aan de hals en polsen kijken kraag en manchetten van de witte overhemdblouse even naar buiten. In de zomer wordt het jasje door een mouw loos vest vervangen. Een flatteuze 6-baantjes-baret werd bij dit uniform door Co Hoving ontworpen. amsterdam rotterdam hilversum eindhoven arnhem gronlngen bredr bussum den haag Uit Wenen komen de mooiste truitjes, ge breide blouses en twinsets; de meest verfijnde jersey ja ponnen, rokken, pan talons. Met de hand gebreid, op de brei machine vervaardigd, geborduurd en met kraaltjes bezet; ge knipt volgens mees terlijk snit. Zijn deze typisch Weense arti kelen het produkt van vrouwen die al leen maar handig zijn met de breinaalden? Of ligt er een gede gen opleiding aan ten grondslag Vader en moeder Muller bekij ken ons argwanend als wij de twin tigjarige dochter Ingrid te spreken vragen. „U komt haar toch niet strikken vooY fotomodel?" vragen zij met een blik op de camera. Nee, wij willen alleen maar graag weten hoe een meisje in de Weense mode (en dan nog speciaal in de Strick- sachenwordt opgeleid. Dan breekt de beroemde Weense charme baan; moeder installeert het bezoek op de gezellige sofa en roept Ingrid van haar kamer die, zoals wij mo gen zien, ingericht is met oude boerenmeubels, zélf bijeengezocht op het land en aangevuld met een enkel stuk van oma. Ingrids donkere ogen staan rustig en vriendelijk in het nauwelijks op gemaakt gezichtje. Haar eenvoudige rok en blouse zijn minder eenvoudig dan ze lijken; de coupe verraadt een meesterhand ,,Ik bof dat il" thuis kan wonen", vindt ze. „Moeder zorgt nog voor me en zolang ik niet ver dien krijg ik zelfs kleedgeld. Niet zo veel maar ik koop alleen de stoffen en schoolvriendinnen uit de coupeuse opleiding maken mijn kleren". Ja, dat is het nadeel van een mode-oplei ding. kant-en-klaar koopt Ingrid Mül- ler bijna nooit iets, „eigenlijk beval len mij alleen maar „boutique"-mo dellen en die zal ik me wel nooit kunnen permiteren!" Zij zit al in de vierde klas van de mode-school. Na twee jaar algemeen voorbereidend vak-onderwijs, waarin alles wordt gedoceerd wat de basis vormt van elke tak van het mode- bedrijf, volgt de splitsing. Ieder kiest nu een gespecialiseerde richting. In grid is al twee jaar leerlinge van de vakklds voor breien en aanverwante handwerken. Het volgend jaar doet zij examen als „gezel" en mag dan fijne „Stricksachen" ontwerpen voor modeblad Constanze. Dan zal zij fi nancieel onafhankelijk zijn en zono dig, vader wat van de gemaakte on kosten kunnen vergoeden. vendien krijgt ze nog ongeveer twaalf gulden zakgeld per week, waardoor ze naar eigen bioscoopje en nu en dan zelfs de opera kan bekostigen. Wij mogen de volgende morgen om elf uur de klas komen bezoeken maar toevallig is er geen leraar deze och tend. Een mooie brunette beschil dert op haar gemak de oogleden en haar buurvrouw verklaart: „Ik heb vandaag nog geen vinger uitgesto ken". Deze ogenschijnlijke luiheid is maar bedrieglijk. Aan de wand van het lokaal hangt een grote lijst waarop de verplichte werkstukken van een heel jaar staan genoteerd. Achter de naam van elke leerling is vermeld wat zij hiervan al gemaakt heeft. Wij zien dat Ingrid het ensemble „bestaand uit rok en jasje van jer sey" al klaar heeft en voor de rok 16, voor het jasje 48 uur nodig had. Het gebreide twinset heeft zij „bijzon der goed" vervaardigd. Voor de jer sey pantalon heeft zij 22 uur nodig gehad. Het materiaal voor de werkstukken bekostigen de leerlingen zelf, maar zij mogen de gemaakte kledingstuk ken houden of desgewenst verkopen (meestal aan schoolvriendinnen). De ze schoolklas van het Hetzenburger slot ziet uit op het park en een zij vleugel van het kasteel. Er zitten een dozijn meisjes in, de leerlingen van de tweede en derde breikla samen. Zulk een omgeving moet een oplei ding die op schoonheid is gericht, wel ten goede komen. De meisjes aan vaarden dit als bijna gewoon; Wenen biedt zoveel moois op dit gebied! Het lokaal naast deze klas is in gericht tot machine-kamer. Er staan tien breimachines, voor alle steken en patronen, alle soorten ga ren. Kennis van de machine hoort bij de opleiding evenals de theore tische vakken materiaalkennis, han- delsrekenen; maar het leeuwen aandeel van de opleiding bestaat uit breien, weven, handwerken, pa troontekenen en confectioneren van breiwerk en jersey. Tegen twaalf uur zegt een meisjes stem: „Gaan we?" Het uurtje mid dagpauze wordt meestal doorgebracht in het koffiehuis om de hoek; maar de meisjes prutsen ook wel zelf op het gasstelletje en warmen worstjes op voor de lunch. Op zaterdagmiddag neemt Ingrid bijles in handelsreke- nen. Het klaslokaal is een klein café waar het licht brandt ook als buiten de zon schijnt, want de steeg is zo donker Een wit marmerer tafeltje en verbleekte rode pluche van de ge capitonneerde bank zijn haar „school- meubelen"; een student in economie die nog wat bijverdienen wil is haar leraar. Het is hier een trefpunt voor literatoren, dat geeft wat poëzie aan de nuchtere studie. Wie in de etalage een handwerk- truitje met de woorden Weense importziet liggen, denkt misschien bij het ontdekken van de cijfers op dat kaartje: wat een prijs! Maar zo'n kunstwerkje wordt niet gebreid bij de tv. Er zitten vele uren noeste arbeid in en vele jaren studie gin gen er aan vooraf. De school die in totaal 250 leer lingen telt, is ondergebracht in een okergeel slot dat achter het park Schönbrunn ligt. Het kost Ingrid an derhalf uur om er te komen, 's Mor gens gaat ze al om half zeven van huis, neemt de tram en moet twee keer overstappen. Driemaal per week duren de lessen tót zes uur 's avonds, dan komt vader haar met de auto halen. De andere dagen neemt zij de tram weer terug naar huis. Soms helpt ze moeder wel een handje in het huishouden, overhoort de lessen van het vijftienjarig broertje, maar ze gaat ook heel graag met haar serieuze vriend (eigenlijk ai verloof de) uit. Vader en moeder zijn wel heel streng: om middernacht moet ze weer binnenshuis zijn en, zelfs op haar eigen kamer mag ze niet roken. Maar Ingrid rebelleert niet tegen de ze voorschriften want ze weet dat vader en moeder haar in staa'. stellen een pracht opleiding te genieten. Bo- De mevrouw van vandaag is de Mevrouw van vroeger niet meer. Het getrouwde vrouwtje anno 1964 is niet te onderscheiden van de ongetrouwde juffrouw. Terwijl en kele tientallen jaren geleden een duidelijk verschil bestond tussen beide seksegenoten. Mevrouw van tegenwoordig wil er zo jeugdig mo gelijk uitzien. De waardigheid-van toen schudt zij van zich af. Zij wijdt zich aan het huishouden, aan de kinderen en dikwijls ook aan werk buiten het gezin. De getrouwde vrouw hult zich in modieuze kledij en doet niet onder voor haar ongetrouwde zuster, die over het algemeen meer geld en tijd aan zichzelf kan besteden. Er voltrekt zich een verandering in de huisvrouw-moeder. In het boekje „Mevrouw draagt een hoed" willen schrijfster Rosemarie Harbert en vertaalster Helene Swildens advie zen geven aan de jonge vrouw, die het huwelijk en daarmee het huis houden in „duikt". Raadgevingen in de vorm van momentopnamen uit de praktijk van de huisvrouw. Het is een gezellig boekje waar van vooral de jonge huisvrouw veel plezier kan hebben. Het is op de praktijk van het huishouden ge richt. De korte overpeinzingen, „re portages" en verhaaltjes zijn ge ïllustreerd met aardige tekeningen van de hand van Lieve Weynants- Schatteman. Enkele onderwerpen die aan de orde komen: Inrichting keuken; Goede buur en zijn behandeling; Teamwork; Gastvrijheid; Kasboek; Schort in diskrediet; Raad voor de toekomstige moeder; Luie schrijf ster; Reizende baby; Moederdag Maaltijd een feest?; De „aardige" collega's van mv man; De versnip perde vrouw. „Mevrouw draagt een hoed" is uitgegeven bij Lannoo Tielt in Den Haag. Yet is jong. Accoord. Laten we eens zien hóe jong U bent. Wilt U dit zandkleurige pak dragen? Het heeft wol met mohair als basis. Daarop zitten z.g. munt- knopen en schuine gepaspoileerde zakken. Erin zitten lange, slanke zijsplitten. De broek heeft slanke, ietwat gedres seerde (d.i. op het been gemodelleerde) pijpen zonder omslag. Schuine steekzakken en achterzakken met omge keerd sluitende klep. Ja, dit is een jóng pak. 199,50 Generaal Franco heeft gisteren gezegd, dat hij wetten zal ontwer pen, waarin de bevoegdheden van het staatshoofd zullen worden om schreven en waarin zal worden vastgesteld op welke wijze het staatshoofd zal worden aangewe zen. Franco verklaarde dit in een vraagge sprek met het monarchistische blad „ABC", dat hij heeft toegestaan naar aan leiding van het feit, dat het gisteren 25 jaar is geleden, dat de burgeroorlog in Spanje werd beëindigd. Franco is thans staatshoofd en rege ringsleider tegelijk. De 71-jarige Caudillo deelde mee, dat Spanje een monarchie zal blijven onder de nieuw in te voeren wetten. „Ik geloof net als vroeger", zo zei Franco, „dat onze doctrine en onze principes het beste worden gediend cn beveiligd door een monarchie. Ik praat niet over een monarchie zoals wij die kenden, maar over een sociale en re presentatieve volksmonarchie, die tege moet zou komen aan de zorgen en de eisen des tijds. Daarom hebben wij nooit gesproken over „restauratie", maar over „installatie". Franco gaf een aanwijzing, dat de politieke structuur van zijn regime niet gewijzigd zal worden zolang de „tegen woordige generatie in leven is": (Advertentie) Gisterochtend is de uitspraak gedaan in het kort geding voor de president van de arrondissementsrechtbank in Den Haag van de Chinees Kwok Po-Ming tegen de Staat der Nederlanden. Zowel de primai re eis van de Chinees, als vluchteling erkend te worden, als de subsidiaire eis, in het land te mogen blijven totdat zijn beroep op de kroon zou zijn behandeld, werden afgewezen. De heer Kwok werd veroordeeld tot de kosten van het geding. De 41-jarige Chinees vluchtte eind 1962 uit Communistisch China naar Hong Kong. vanwaar hij op 14 april 1963 naar Nederland kwam om zijn broer, die in Nijmegen twee Chinese restaurants heeft, op te zoeken. Hiervoor was hem door de Nederlandse consul in Hong Kong een tijdelijke verblijfsvergunning verstrekt, waarop hij echter niet in Ne derland kon blijven. In afwachting van het resultaat van de pogingen die door de broer van de heer Kwok en het Tweede Kamerlid mr K van Rijckevor- sel werden ondernomen om hem als vluchteling te doen erkennen, werd zijn aanwezigheid in Nederland door de over heid gedoogd, ook al werd zijn visum niet verlengd. De heer Kwok zal nl vandaag per vliegtuig naar Hong Kong worden ge bracht. waar hij dan op 4 april zal aankomen. Een dag later loopt zijn „certificate of identity" af waarop hij Hong Kong kan binnenkomen. De fun gerende president van de rechtbank, erkende met deze uitspraak het belang, dat de staat erbij heeft, dat hij het land uit wordt gezet. Zou hij immers later vertrekken, dan is Communistisch China het enige land, waar hij toegang heeft en daar zijn hem ongetwijfeld gevaren te duchten in verband met zijn anti communistische verleden. De regering zou in dat geval moeilijk kunnen wei geren hem als vluchteling te erkennen. Toewijzing van de eis had de moge lijkheid kunnen scheppen voor een vrij wel onbeperkt aantal Chinezen als be zoeker naar Nederland te komen en zich dan blijvend hier te vestigen. Volgens welingelichte kringen in Was hington hebben de Russen in de afgelo pen weken tweemaal vergeefs gepro beerd een ruimteschip te sturen naar Ve- nis. De Russische lanceringen zijn geregis treerd door Amerikaanse opsporingsappa raten eind februari en medio maart. Van Amerikaanse noch van Russische offi ciële zijde is er iets over meegedeeld. De Russen moeten nu ongeveer vijftien keer gefaald hebben. Omdat Russische opsporingsschepen nog steeds in de Stille Oceaan liggen, vermoedt men, dat op nieuw zal worden geprobeerd een ruim tevaartuig naar Venus te lanceren. Amerika heeft meer dan twaalf keer geprobeerd ruimteschepen te zenden tot bij maan en planeten. De Mariner 2 Ve- nusproef in 1962 werd met succes be kroond. Weet u wanneer ik de allerlekkerste spinazie koop?

de Stem | 1964 | | pagina 9