Kwaliteit beslissend verbeterd - U proeft 't na het éérste kopje |TQp|S|E HflE BRAZILIË AAN RAND VAN BURGEROORLOG .Rode president Goulart (,de verrader') op de wip Onzichtbare straat Dl DEEM Kabinet wi spoedig definitief nieuws onder grastapijt fiets! Volle maan als BANKBOEKJES fit Geven en nemen Geen demagogie Muiterij bedoeld als vergelding Cultures vast met hart voor uw gezondheid Quadros stelde volk teleur Japans protest tegen discriminatie produkt Zeven zoons van Saoed het land uit ^VLOERKLEED Waar en wanneer trouwt Irene Haagse moordzaken Officier gaat in beroep S.E.R. adviseert Geen maatregelen in detailhandel Landbouwschap ontevreden over richtprijs melk Irenes geloofsovergang Beernink vraagt spoedige opening van zaken BOEKENPLANK Trammelant in bananenland blijf jong, blijf fit... Overstromingen in Oekraine over hoogtepunt BEURS VAN AMSTERDAM Vliegende schijven tien jaar in de lucht «Xwc 7 DAGBLAD DË STEM VAN DONDERDAG 2 APRIL 1964 7 (Advertentie) Dankzij het nieuwe veredelingsproces blijven de pittige smaak en het aroma van Koffie HAG nu nóg beter bewaard. Koffie HAG is bovendien coffeïnevrij, dus veilig voor hart, zenuwen en bloedsomloop, maag, lever en gal. (Eigen buitenlandse dienst) Brazilië, het land dat aan bodemschatten het rijkste ter wereld is, maar waar desondanks de geldontwaarding vrijwel compleet is, waar weinig rijken nog rijker kunnen worden, maar waar de overgrote massa in zeer behoeftige omstandigheden leeft, staat aan de vooravond van een burgeroorlog. De politieke verhoudingen liggen er in verband met de aanstaande presidentsverkiezingen zo gecompliceerd, dat een staats greep op korte termijn alleszins mogelijk is. De kans, dat president Goulart, die op de wip zit, de wetten van het staatsrecht zal overschrij den om te pogen zich te kunnen handhaven, mag niet gering geacht worden. President Goulart, een rijk man met uitgesproken linkse sympathieën en lid van de linkervleugel van de arbeiders partij, is steeds meer een veel omstre den figuur in zijn land geworden. Toen de Universiteitsprofessor Janio Quadros de man van het midden Juscelino Ku- bitschek als president van Brazilië af loste, was dit in het oog van een groot gedeelte van de Braziliaanse bevolking reeds een gewaagde commandowisse ling. De Braziliaanse staatspresident heeft immers anders dan een president naar Europese democratische begrippen een grote macht. Hij leidt de regering en bepaalt haar politiek. Zoals te verwachten was, begon Quadros met een grote opruiming in het ambte- narenleger Ook vocht hij tegen ontoe laatbare voorrechten - schafte hij de bubbele staatspossten af en zette hij de grote verkwistingen o.a. aan de bouw van de spookhoofdstad Brasilia in de rimboe vrijwel stop. Men had in Qua dros een bekwaam ekonoom een groot vertrouwen. Hij zou de inflatie wel te gengaan en de financiën gezond maken. Quadi'os stelde zijn volgelingen echter teleur. Toen hem bleek, dat het Brazi liaanse volk nog niet rijp was voor in grijpende maatregelen, legde hij plotse ling zijn ambt neer en ging hij spele varen naar Europa. Daardoor kreeg Joao Goulart, de vice-president, plotse ling zijn kans. Weliswaar dreigden on derdelen van de nationale strijdkrach ten toen met ingrijpen indien deze link se „saloncommunist", zoals men hem noemde, president werd, maar tever geefs. Goulart volgde Quadros op en de rechtsgezinde politici in Brazilië troost ten zich met de wetenschap, dat de Ma rine in Brazilië altijd nog het laatste woord gehad heeft, wanneer het erom ging. het land voor het communisme of een afglijden naar links te bewaren. Goulart, de volksdemagoog, heeft met geven en nemen zijn ambtstijd weten uit te dienen, maar het verzet tegen zijn uitgesproken linkse politiek groei de onrustbarend. De komende presidents verkiezingen dreven de spanning naar een hoogtepunt. Goulart probeerde de vorige week openlijk de steun van de communisten voor zijn kandidatuur te winnen, hij stelde niets minder dan de wettelijke erkenning van de verboden communistische partij voor alsmede een wijziging van de grondwet, die zijn her verkiezing mogelijk zou maken. Om de communisten te winnen zond hij o.a. zijn neef, Vincent Goulart, als zijn of ficiële vertegenwoordiger naar een con gres van de Cubaanse jeugdbeweging van Fidel Castro Dit was Goularts ant woord op een zéker goed bedoelde po ging van de Braziliaanse sociaal-demo cratische partij, om door de kandidaats stelling van de vroegere president Ku- bitschek weer een man van het midden tot president te doen verkiezen en al dus daling van de spanning bij te dia gen. Kubitschek antwoordde op zijn kandi daatstelling. met een rede, waarin hij een agrarische hervorming, steunend op verstandelijk inzicht in plaats van op demagogie, aanprees. Het was eer rechtstreeks antwoord aan Goulart, die om de linkse politieke groeperingen te winnen, kort tevoren met dikke woor den de onteigening van elk privaat oe- zit langs de grote wegen van Brazilië had verlangd. Ook de nominering van een vice-president ging aan Goulait voorbij. De sociaal democratische par tij wees daarvoor aan de conservatief Adhemar de Barros, gouverneur van de staat Sao Paolo, zulks om de medewer king van rechts en van de militaire kringen te winnen. De Nationale Demo cratische Unie stelde harerzijds tot kan didaat voor het presidentschap Carlos Lacerda, eveneens conservatief en een verbitterde vijand van Goulart. Aan het einde van de goede week zwol het aantal geruchten als zou Gou lart maatregelen treffen om met behulp van een deel van het leger, waarop hij meende te kunnen rekenen, het parle ment naar huis te sturen, alle macht aan zich te trekken en een soort dic tatuur met communistische steun te vestigen, aan. Wat waarschijnlijk niet in het plan de campagne stond was. dat anderhalf duizend mariniers en matrozen in Rio twee dagen lang aan het muiten sloe gen. Zij weigerden dienst te doen en hadden zich verschanst in het gebouw van de linkse metaalbewerkersorganisa tie. Toen de minister van oorlog troepen liet aanrukken om de muiterij neer te slaan, kwam Goulart tussenbeide met de belofte, dat de muiters niet zouden worden gestraft. Daarmee heeft hij zich in de ogen van zijn tegenstanders ver raden. Toen Goulart bovendien de ma rine-minister admiraal Silvio Motto, ont sloeg en verving door admiraal Da Cun- ha Rodriguez - een eis van de muiters - was de boot aan. Men wilde weten, dat admiraal Silvio Motto van plan was de marine tegen Goulart te laten ingrij pen. De muiters hebben hun overwin ning gevierd door luidruchtige demon straties in de straten van Rio Dat heeft de verontwaardiging tegen Gou lart nog doen toenemen. Zij is thans tot een uitbarsting gekomen in pogin gen tot een staatsgreep van delen van de nationale strijdkrachten. De toe stand in Brazilië is zeer ernstig. Admi raal de Barros sprak ten overstaan van de buitenlandse pers zijn mening uit dat Brazilië zich in dezelfde situa tie bevindt als Spanje voor de burger oorlog en dat een oplossing van de staatsrechtelijke crisis zonder bloedver gieten bijna ondenkbaar is. Voor de laatste ontwikkelingen in het roerige Brazilië verwijzen wij naar on ze voorpagina. Tijdens de ochtendzitting van woens dag van de wereldhandelsconferentie in Genève heeft de Japanse minister van planning met klem geprotesteerd tegen de discrciminatie van Japanse produkten, die nog altijd in de wereld bestaat. Ook verklaarde de Japanse minister zich tegen een kunstmatige verhoging van de grond- stoffenprijzen. Japan zou uitzonderin gen voorbehouden liever het vrije spel van vraag en aanbod zien. In zeven punten zette de minister het Japanse standpunt uiteen, dat besloot met de af wijzing van een nieuwe wereldhandels organisatie. Daarentegen dringt Japan aan op uitbreiding van de werkzaamhe den der bestaande organisaties. Cambodja noemde de verhoging van de grondstoffenprijzen een eerste vereiste. Ghana pleitte voor een nieuw „Marshall-plan" ten behoeve van de ont wikkelingslanden en gefinancierd uit de baten die de ontwapening van de grote mogendheden zou opleveren. - - - M a u - i u n.i *rt*£ Zeven zonen van koning Saoed van Saoedi-Arabië moeten het land tijdelijk verlaten wegens hun aandeel in het ge schil tussen de koning en premier Feisal over regeringsbevoegdheden. De koning, die binnenkort om gezond heidsredenen naar het buitenland ver trekt, verblijft in zijn paleis in Riad. De maatregel zou zijn getroffen om premier Feisal gelegenheid te geven zijn regering te vormen volgens de besluiten, die onlangs werden genomen door raad van twaalf wijze mannen. (Advertentie) a nuye DIADEEM: het vloerkleed j voor gezelligheid en sfeer! j Hoge gesloten pool, f doorgeweven rug, effen of I gedessineerd. I Vraag folder D59 aan f Veneta N.V., Hilversum. De officier van justitie bij de recht bank in Den Haag, is in beroep gegaan van de vonnissen die de rechtbank op 17 maart heeft opgelegd aan vier inwo ners van Den Haag, die terechtstonden wegens de moorden op de 38-jarige mon teur G. P. van der Lugt en de 58-jarige weduwe A. C. van Capelle-Lugtigheid. De 21-jarige elektricien Eddy van R. werd toen tot 18 jaar gevangenisstraf en de 20-jarige Koos H. tot 15 jaar gevangenis straf, beiden met terbeschikkingstelling van de regering veroordeeld, en de 46- jarige musicus H. S. en de caféhouder H. L. wegens medeplichtigheid resp. tot vier en vijf jaar gevangenisstraf, even eens met terbeschikkingstelling. (Van onze Haagse redactie) Het kabinet heeft er bü het koninklijk paar °P aangedrongen nu op zo kort mogelijke termijn de datum en de- plaats van de sluiting van het huwe lijk van prinses Irene en Don (Hugo) Carlos bekend te maken. Met name is verzocht het nieuws bekend te ma ken vóór 8 april a.s., de da; waarop het koninklijk paar en de prinsessen Beatrix en Irene voor een staatsiebe- zoek naar Mexico vertrekken. Don (Hugo) Carlos heeft geen kans ge zien tijdens de paasdagen prinses Ire ne op Soestdijk te bezoeken Dat be zoek was wel aangekondigd. Het weg blijven van de prins heeft in het bui tenland de geruchten versterkt over onenigheid tussen de verloofden. De moeilijkheden zouden voortkomen uit vragen rond de nationaliteit van Don (Hugo) Carlos. Volgens de Rijksvoorlichtingsdienst zijn deze geruchten echter ongegrond. Ontkenningen halen in een dergelijk geval echter weinig uit. Ooi" daarom hoopt men in Den Haag, dat er nu spoedig officieel nieuws zal komen over het huwelijk van de prinses. Dat is het enige middel om de geruchten over onenigheid e.d. uit de wereld te helpen. Een spoedige bekendmaking van de da tum van het huwelijk is bovendien Belgische ambassade in Parijs Een afdeling van de organisatie van het geheime leger, de OAS heeft giste ren laten weten, dat de aanslag die eer gisteren op de Belgische ambassade in Parijs werd gepleegd inderdaad bedoeld was als vergelding voor de uitlevering door België aan Frankrijk van Dominque Cabane de la Prade, een lid van het geheime leger, die betrokken is geweest bij de moordaanslag op president De Gaulle bij Petit Clamart in augustus 1962. De aanslag was ook als een waarschu_ wing bedoeld. Hieraan werd toegevoegd, dat „acties zullen worden ondernomen tegen Belgische diplomaten indien nog meer ..patriotten" aan Frankrijk zullen worden uitgeleverd". De ontploffing in het toilet van de am bassade heeft nogal wat materiële schade aangericht. Ook werden drie personen bij de aanslag licht gewond. Aangenomen wordt, dat het de bedoeling is geweest van de terroristen, dat nog meer mensen gewond zouden ïaken. De Franse politie zoekt thans naar een jonge man met een snor. die een bezoek heeft gebracht aan de ambassade en die ervan wordt verdacht de bom te hebben geplaatst. ook gewenst met het oog op de om vangrijke voorbereidingen, die nog ge troffen moeten worden. De huwelijks datum zou, zo is destijds officieel me degedeeld. vallen tussen Pinksteren en 1 juli. Gevreesd wordt echter, dat met het oog op de voorbereidingen aan een nog latere datum gedacht zal moeten worden als er niet voor 8 ap ril a.s. zekerheid komt. In dat geval dreigen er voor alle betrokken instan ties grote moeilijkheden Valt het hu welijk in de vakantietijd, dan zit men immers overal met een tekort aan mensen. De S.E.R. adviseert de staatssecretaris sen ten aanzien van de verkorting van de arbeidstijd in de detailhandel en de winkelsluiting, vooralsnog geen maatre gelen te nemen, maar de ontwikkeling en met name de verdere modaliteiten van de uitvoering van het onlangs gepu bliceerde akkoord, af te wachten. De S.E.R. kan zich geheel stellen ach ter de leidende gedachte van het in het vrije bedrijfsleven begin 1964 getroffen akkoord, nl. dat voor de werknemers in de detailhandel een 45-urige en een vijf daagse werkweek zal gelden. (Van onze Haagse redactie) Het bestuur van het Landbouwschap is teleurgesteld over de richtprijs van 31,- per 100 kg melk, die minister Biesheuvel (Landbouw) heeft vastgesteld voor het melkjaar 1 april 1964 - 1 april 1965. In de woensdagmorgen gehouden vergade ring heeft het Landbouwschap op voor stel van voorzitter Biewenga besloten uiting te geven aan zijn teleurstelling in brieven aan het kabinet en aan de volks vertegenwoordiging. Volgende week zul len de grieven besproken worden met minister Biesheuvel. (Advertentie) (Van onze parlementaire redactie) Mr Beernink, de voorzitter van de C.H.U., heeft er op de jaarvergadering van zijn partij te Amsterdam op aan gedrongen alsnog op de kortst mogelijke termjjn opening van zaken te geven over de „geheimzinnige" overgang van prinses Irene naar de r.-k. kerk. Door deze geheimzinnigheid weg te nemen kan althans een gedeelte van het on behagen worden weggenomen, waarin ons volk, aldus mr Beernink, weken lang heeft geleefd. Mr Beernink noemde het ..gelukkig" dat de overgang van prinses Irene geen gevolgen heeft gehad voor ons nationa le koningschap. Wij weten, zei de C.H. U.-voorzitter, dat protestant-Nederland geen juridische aanspraak kan doen gelden op een protestantse vorst op de troon. Wel mag worden gesteld, oor deelde hij, dat het Oranje-huis historisch en traditioneel met de reformatie ver bonden is en dat daarom van ons vors tenhuis verwacht mag worden, dat het zich van deze binding en roeping be wust is. Wat de actuele politiek betreft toonde mr. Beernink zich een groot voorstan der van de belastingverlaging. („De be lastingdruk in Nederland is om van te rillen", riep hij)., maar hij vreesde, ,,met grote vreze" dat er toch dc eerste tijd wel niets van komen zal. Hij stelde de vraag of minister Veld kamp niet wat te vlot is geweest met zijn toezegging, dat de a.o.w.-uitkerin gen per 1 januari a.s. tot het sociaal minimum zullen worden opgetrokken. Een meer geleidelijke regeling zou, nu ook de algemene bijstandswet gehan teerd kan worden, naar zijn smaak meer op zijn plaats zijn geweest. Mr, Beernink keerde zich tenslotte tegen de plannen van zijn partijgenoot minister, prof. Andriessen, om tegen individuele verticale prijsbinding op te treden. Binnenkort zal de weg, die leidt naar een groot ziekenhuis in de Westduitse stad Hagen verdwenen zijn, hoewel men de straat nu pas begint aan te leggen. De vreemd gevormde betonnen onder grond op de foto werd speciaal uitge dacht om een „onzichtbare straat" te scheppen, die past in het door de veel eisende tuinarchitecten geprojecteerde park rondom het ziekenhuis. In de sleuven van de geprefabriceer de platen, wordt, nadat zij zijn gelegd, met graszaad vermengde aarde gestrooid die de betonbaan binnen afzienbare tijd zal veranderen in een gazon. De platen zijn niet alleen van sleuven voorzien, maar hebben ook gaten en zijn vervaar digd van poreuze beton, zodat het gras zijn voedsel kan opzuigen uit de onder- - ÊÊi&m liggende bodem Vijvers en rotsen in de tuin Echte tuinliefhebbers zijn niet alleen elke vrije zaterdag met hun bloemen bezig, zij willen hun tuin ook „meubile ren". Onze voorouders zochten het bij voorbeeld in prieeltjes, maar tegenwoor dig komt dit nog nauwelijks voor. Wel ziet men een toenemende belangstelling voor vijvers, groot of klein. De tuin liefhebbers die niet zonder een behoor lijke kennis van zaken te werk willen gaan, kunnen de kunst van het vijvers graven leren bij Piet Marèe. Er is van hem een fraai geïllustreerd boekje uitge komen bij Zomer en Keuning in Wage- ningen. Het is getiteld „Vijvers en rotsen in de tuin". Het aardige is, dat Marée het niet al leen zoekt in kolossale waterpartijen en geweldige rotsformaties, maar dat hij ook adviezen geeft voor de aanleg van miniatuurvijvertjes en kleine rotspartij tjes. Voor de amateur-tuinier is dit boek je een waardevol bezit. O'Henry is de man van de grappige korte verhalen, vaak spelend in Zuid- amerikaanse staten, waar de kunst van het gemakkelijke leven en de felle re voluties intens wordt beoefend. In Cab bages en Kings, in een Prisma-uitgave onder bovenstaande titel vertaald, tracht te hij een werk van langere adem te scheppen. Het is, zoals hijzelf aan het slot zegt, een onsamenhangend blijspel geworden. Men kan zeggen: een reeks korte verhalen, door een dunne intrige aan elkaar vastgesnoerd. Maar dat hin dert niet. Men amuseert zich best met al de kostelijke typen, welke ten tonele verschijnen. Men proeft de sfeer van het slaperige stadje, waar intrige en cor ruptie zich echter ook terdege doen gel den. Kortom, echt een boekje om voor een zorgeloze vakantie in de zak te ste ken. (Advertentie) De beton-gras-straat, zoals de bouwers de onzichtbare rijbaan noemen, kan het zwaarste vervoer dra gen, zonder dat het grastapijt er onder lijdt. De betonnen uitsteeksels vangen de volledige druk van de wielen op. Na een grote brand in een ziekenhuis, die enkele maanden geleden in Hagen plaatsvond en waarbij de 200 patiënten slechts met moeite geëvacueerd konden worden, bleek, hoe noodzakelijk aan- voerwegen aan alle zijden van het zie kenhuis, vooral in geval van een ca tastrofe, zijn. Het onzichtbarestratennet rondom het nieuwe ziekenhuis voldoet geheel aan de gestelde eisen zonder af breuk te doen aan de schoonheid van het geprojecteerde park. In het beton onder het grastapijt zijn overigens ook verschillende hydranten voor de brand weer en het sproeien van het gazon aan gebracht. Reddingsploegen gesteund door een heden van het Russische leger met boten en hefschroefvliegtuigen, zijn er woens dag in geslaagd nieuwe overstromingen in de westelijke Oekraine te voorkomen door het opwerpen van nieuwe tijdelijke dijken. Volgens het Russische nieuwsagent schap is het grootste gevaar in dit gebied thans voorbij. Er zijn tot dusverre geen slachtoffers gevallen. Ook u kunt een fiets cadeau krijgen) Lees de advertenties in de damesbladen. Vrijdag 10 april a.s. is het alweer ion jaren geleden, dat de KRO startte met een van zijn meest populaire radio programma's onder de titel „Vliegende schijven". Deze gebeurtenis wordt fees telijk gevierd in het programma van deze avond. Uit de legerplaats Ermelo zullen een vol uur lang de muzikale schijven door de lucht vliegen. Aan deze rechtstreekse uitzending tullen hun medewerking verlenen de zangeres Conny van den Bergen, het trio Los Pagaros en the New Oleans Syncopaters van Jan Burgers. Kees Schilperoort is de conferencier en de samenstelling en produktie van het verzoekplatenprogramma voor de mili tairen berust bij Ton Kool, medewerker van de muziekafdeling van de KRO en kapitein J. Chr. van der Putten. ZEER GEMAKKELIJK OPEISBAAR -1/5 DEEL DIREKT, DE REST MET SLECHTS 1 MAAND OPZEGGING STORTEN EN OPNEMEN OOK PER GIRO De stemming voor de Internationale waarden is gisteren meegevallen. Gezien de zwakke te22dentie van Wall Street, ook voor de Nederlandse hoofdfondsen, behalve voor KLM, had men woensdag op het Damrak op lagere koersen voor de hoofdfondsen gerekend. Dit bewijst, aldus de beurs, dat de ondertoon van de markt goed is. Philips viel wat uit de toon door een gulden lager te noteren op f147. Kon. Olie daalde een halve gulden tot f 149.50. Unilever bleef praktisch onveranderd op f 137.80. AKU had van winstnemingen te lijden waardoor de prijs inzakte tot 522 (526). Hoogovens openden vier punten lager op 640 doch herstelden zich spoedig tot 645. Gistermorgen werd dit fonds ver handeld van 637 tot 640. Dit op het gepubliceerde grote verlies van Dort mund Hörder over het afgelopen boek jaar. Men vergat woensdag blijkbaar, dat genoemd verlies reeds enige weken geleden bekend werd gemaakt. De han del in alle hoeken van de hoofdfondsen bleef kalm. Aandelen KLM werden on veranderd op f78 geadviseerd. De onder handelingen tussen de KLM-leiding met lapan ten aanzien van de vluchten van de KLM op Tokio via de pool zijn voor .ie Nederlandse luchtvaartmaatschappij gunstig verlopen. De vluchten naar Tokio via de pool zijn voor de KLM zeer be langrijk in verband met de komende Olympische Spelen in Tokio. Na een kalme en iets lagere opening groeide de belangstelling voor de cul tuurwaarden gedurende de verdere beursduur. De hoek van certificaten Deli werd weer eens open gemaakt. De vraag voor de leidende cultures kwam hoofd zakelijk van het publiek. Dit naar aan leiding van de komende onderhandelin gen tussen Indonesië en Nederland. Ge noemde vraag leidde er toe dat de prijs voor certificaten Deli opliep van f 129 tot f 130.30 (f 129). Amsterdam Rubbers lagen zeer vast in de markt. Deze aandelen liepen op van 118% tot 122Va (118%). HVA. welk fonds ruim één punt lager had geopend op 166, steeg tot 168%. UITVOERIGE FOLDER OP AANVRAAG VERKRIJGBAAR F. van Lanschot 'l-HERTOGENBOSCH-HOGE STEENWEG 27-31-TEL. (04100) 22321 POSTGIRO 1117570 KINDHOVEN KEIZERSGRACHT 17 TEL. (04900) 27442 POSTGIRO 1130570 TILBURG STATIONSTRAAT V TELEFOON (04250) 30309 POSTGIRO H40570 Naar het zich laat aanzien zal een il,tv-dé 9rote attractie en Uil t\erkenmngsteken van de tuinbouwtentoonstelling zijn, die in 1965 m Essen zal worden gehouden In een onlangs uitgeschreven ideeën- wedstrijd voor het ontwerp van een representatief symbool verwierf dat van de „Aktiengesellschaft für ln- dustrieplanung" in Essen de eerste prijs. De kansen zijn groot, dat dit voorstel zal worden verwezenlijkt. De lift zal bestaan uit drie verschillende hope, met edelstaal beklede pilaren, waartussen een glazen uitzichtskogel tot 60 meter omhoog glijdt. De kogel heeft een diameter van 13 meter vordt 's nachts helder verlicht en zal als een volle maan over het terrein van de tentoonstelling schijnen. Ned. '59 4>'. Ned. '61 4V« Ned. '47 3Vi Ned. grootboek '46 AKU Hoogovens Philips Unilever Kon. Olie HAL Scheepvaartunie Amst. Bank Ned. Handelmij. Lucas Bols Mach. Breda Bijenkorf Drie Hoefijzers Ford Van Gelders Papier Heineken Hero Conserven Holl. Beton Mij. Kon. Zout Nijverdal - Ten Cate De Schelde Scholten Karton Simons Emball. en Hout Thomassen en Drijver Van Vlissingen Katoen Vredestein Zeeuwse Confectie Zwanenberg Organon Shell Oil Anaconda Bethlehem Steel General Electric General Motor Procter and Gamble Republic Steel nabeurskoersen Telefonisch avondverkeer AKU Hoosovens Kon. Olie 148.50 —149.50. Philips 146.80 gb—147.40, Unile ver 137.50 gb—138.00. 33-3 3-4 94% 94% 93,», 93% 86% 86 87 871'8 526 522% 644 647 gl 148.05 147 137.90 138 149.95 149.5 119 118% 142% 142% gl 379 375 356 356 1060 1074 212 209 851 843 360% 360 920 920 b 201 205 505 506 375 378 413% 414 866 199% 199 243 243 5201. 506 140 140 728 260 b 260 223% 221% 367 365 990 990 17% 17 4734 47% 39% 37% 86% 86% 81% 80% 83% 47% 45%

de Stem | 1964 | | pagina 3