DE OUE MET 24IIRIGE WERKDAG „Wol is t IE MMIIE 1161 Piet van Est: zege Dwars door Belüië zegt de voorjaarsmode VROOM DREESMANN Jacques Goddet ontvangt telegram van Pellenaars Piet van der Touw tweede in Engeland OM NATIONALE DAMTITEL Cassius Clay: bod van één miljoen 8 DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 31 MAART 1964 Arie den Hartogh le in Oldenzaal Jan Hugens goede 2e Rene Pijne wint sprint in Axel Automotoren worden steeds meer vervolmaakt. De Esso produkten voor deze motoren eveneens. Vandaar de komst van Esso Extra Motor Oil 1964, die de eisen van alle autofabrikanten overtreft. Nieuwe verpakking, nieuwe inhoud, nóg meer EXTRA kwaliteiten! EXTRA, bescherming., zowel tijdens starten, rijden als stilstaan! Thijs Oudshoorn wint in Twente Bill Nilsson le in Bergharen Hugo de Taye le in Kemzeke-Paal 8 En terecht. Luchtig warm, soepel en kleurig. Wol is ideaal voor ieder uur van iedere dag. Daarom staat wol ook dit jaar aan detop van het modebeeld. „Efrier", zuiver wol met twee kleurige, wat dikkere draad. Erg leuk voor een sportief jasje of een fijne trui. In 6 aparte kleur stellingen. Per bol 1.75 „Gitana", vierkleurig gespon nen in een lichte grondtint met drie daarop afgestemde, vrolij ke kleurtoetsen. Een voorjaars truitje van deze wol? Dat kan in drie verschillende kleuren- ko'mbinaties. Per bol1.65 Een zomersportjumper moet luchtig gebreid zijn. Van dit los- uitgesponnen.gem'engdesport- garen breit u in korte tijd zoiets donzig warms voor een donke re zeildag of een koele tennis middag. U kunt kiezen uit 8 ge zellige kleuren. Per bol van ±100 gram 1.95 „Jenny-Luxe". Zuivere cro chet voor een geklede jumper of een fijngebreid vest. In 8 prachtige modekleuren die zich stuk voor stuk zeer mooi laten kombinerenmetdenieuwevoor- jaarsstoffen. Per bol1.50 Hèt breigaren van 1964: „Peji- telle - Courtelle", het laatste luchtige breinieuws. Pöeszach- te garens voor de mooiste brel- mode. 8 Kleuren met licht glans- effekt. Per bol 95 c W Een TopTroef ïn ^j§f| lentewol. Nu loont ■|||jj het de moeite iets te breien voor die zoon of dochter die-alles-altijd-zo- vlug-slijt. Oersterke wol van ge mengd garen in 7 geliefde kleu ren. 3 Bollen voor slechts 2.50 Breda - Bergen op Zoom - Oosterhout ie is Arie den Hartogh, de 23-jarige nieuwe aanwinst van de Nederlandse beroeps wielrenners, heeft zaterdagmiddag het criterium voor profs en onafhankelijken, de „O" van Oldenzaal gewonnen. Zonder zich iets aan te trekken van de harde gure wind, nam Den Hartogh, die dit sei zoen overigens uitkomt voor het Franse fabrieksmerk St.-Rafaël, samen met Jan Schroeders en Jan Hugens, al vrij vlot een flinke voorsprong, die nadat nog maar 23 van de 80 af te leggen ronden achter de rug waren een volle ronde bedroeg. Het drietal bleef daarna in de grote groep hangen en hoewel tegen het einde een groepje van acht onder aanvoering van Dick Enthoven verwoede pogingen ondernam het verschil te overbruggen, gelukte dit niet. De „O" van Oldenzaal waarnaar ongeveer 4000 mensen keken werd nu in de sprint beslist tussen Den Hartogh en Hugens. De uitslag: 1 Den Hartogh (Zuidland) 80 km in 2 uur 18 min. 15 sec., 2 Jan Hugens (Am sterdam) z.t., 3 Jan Schroeder (Konings bosch) z.t., op 1 ronde: 4 Lex van Kreu ningen (Utrecht), 5 Cees Lute (Winters wijk), 6 Rein de Jong (Amsterdam), 7 A. van der Ven (Vlijmen), 8 R. Francken (Belg), 9 Leo van Dongen (Made), 10 J. Linders (Roosendaal). (Van onze sportcorrespondent) Het Zeeuwse wielerseizoen begon op tweede paasdag in Axel met wedstrijden voor nieuwelingen en aspiranten. René Pijne zegevierde bij de nieuwelingen en van Overveld bij de aspiranten. Bij de nieuwelingen toonde vooral de Wilde, de Feber en de plaatselijke favo riet Buckaki activiteiten. Om beurten slaagden zij erin, vooral bij het elkaar betwisten van de premies, wat los te komen van de rest, maar van een serieu ze uitlooppoging was toch geen sprake. Nadat er reeds 28 van de 30 te rijden ronden onder de wielen waren doorge gaan bracht Jac. Beun de handen van de toeschouwers op elkaar door een sprong in de ruimte die perspectief scheen te bieden. Zijn rivalen bundelden nu echter snel hun krachten, wat tot ge volg had, dat de dappere Beun nivel leerde. Het was tenslotte René Pijne, die met een spurt de anderen volkomen verraste en met circa 40 meter voor sprong finishte. Niewelingen: 1. R. Pijne Woensdrecht 60 km in 1.29.00. 2. W. de Feber. Sluiskil, 3. W. de iWlde, Oude- lande, 4. C. de Wolff, Souburg, 5. C. Rentmeester, Ovezande, 6. R. Buckaki, Axel, 7. J. Roosendaal, Nieuw-Vossemeer, 8. J. Beun, Biervliet, 9. W. Evertse, Zie- rikzee; 10. R. Goossens, Abbenbroek; as piranten: 1. v. Overveld, Zegge, 25 km in 38 min., 2. Lindenberg, Wolphaartsdijk, 3. v.d. Weele, Sluis, 4. De Smit, Hoofd plaat, 5. Stroosnijders, Kruiningen. (Van onze speciale verslaggever) Piet van Est lachte op tweede paasdag breeduit. En zeer terecht, want de Klundertse renner werd winnaar van de zware tweedaagse wedstrijd „Dwars door België", een semi-klassieker. Kees Pellenaars lachte eveneens. Nadat hij zaterdag met behoorlijke successen was teruggekomen uit Oldenzaal, had hij maandag alle reden om nog op gewekter naar „Hier is 't" te gaan. De Pel had immers de eerste grote zege van een van zijn mannen binnen. „Ik heb Jacques Goddet reeds telegrafisch ingelicht", zo zei Pellenaars. „Het spreekt vanzelf dat Televizier eveneens een telefoontje heeft gekregen". Piet van Est was de regelmatigste ren ner in de tweedaagse wedstrijd. Hij werd zondag derde, maandag negende. Tot slot werd een avondcriterium over 30 ki lometer gereden, dat eveneens meetelde voor de eindstand. Hierin klasseerde Van Est zich als vijfde. Piet van Est, die zaterdag Etienne Ver- cauteren en zijn landgenoot Verbeke aan zich vooraf had moet laten gaan, moest, om eventueel eindwinnaar te worden, op tweede paasdag zoveel mogelijk alle aanvallen pareren. Piet, die voortreffe lijk door zijn ploeggenoten werd geas sisteerd, deed dat voortreffelijk. In de tweede rit gebeurde er in de eerste hon derd kilometer helemaal niets. Daarna kwam een aanval van Jef Plankaert, die 25 seconden uitliep. De ploeg van de Pel sjouwde er achteraan en dwong de Belg om terug te keren. Na 150 kilome ter waren er echter nieuwe avonturiers. Walter Bouquet en Marcel Messelis gin gen lopen. Zij kwamen niet ver weg. Een volgende poging van dezelfde Mes selis en Roger de Breuker was meer suc cesvol. Zij kregen ruim een minuut. Nog voor Wareghem gingen anderen op avontuur. Jos Heuvelmans, Cees Haast, Roger van Wijnsberghe en Robert van de Cavije achtervolgden en slaagden er in bij de vluchters te komen. Laatstge noemde zegevierde daarna in de spurt. Piet van Est won de sprint van het pe loton, dat 25 seconden later binnenviel. Resteerde nog het avondcriterium. Hierin bracht Jaak de Boever, die de gehele dag uitstekend had gereden, het tot een overwinning. De regelmatige Van Est bleef goed bij de zaak, finishte als vijfde en werd aldus eindwinnaar voor Etienne Vercauteren, de triomfator van de eerste dag. Uitslagen: zondagrit: 1 Etienne Vercau teren, 224 km in 5.40, 2 Verbeke (B.), 3 Piet van Est, 4 Rik Wouters, 5 Deco- ninck, 6 Lambert van der Ven, 21 Dick Gröeneweg, 28 Cees van Espen, 32 Dick Enthoven, 39 Henk Nijdam, 46 Piet Da- men, 48 Jan Hugens, 49 Kees Haast. Maandagrit: 1 Robert van de Cavije, 183 km in 4.42, 2 Jos Heuvelmans, 3 Roger de Breuker, 4 Robert van Wijns berghe, 5 Kees Haast, 6 Jaak de Boe ver, 9 Piet van Est op 25 sec. 22 Leo van Dongen, 33 Henk Nijdam, 37 Lambert van der Ven, 39 Dick Gröeneweg, 56 Jacques van der Klundert, 62 Jo de Haan, 63 Piet Damen. Avondcriterium: 1 Jaak de Boever, 2 Gustaaf de Smet, 3 Lambert van der Ven, 4 Roger Deconinck, 5 Piet van Est op 30 seconden, 6 Etienne Vercaute ren, 7 Jos de Wit. Eindstand: 1 Piet van Est, 17 p. 2 Etien ne Vercauteren 23 p. 3 Jos de Wit 31 p. 4 en 5 Roger van Wijnsberghe en Gustaaf de Smet 22 p. De Fransman Pierre Trentin zege vierde tweede paasdag in Manchester in internationale sprintwedstrijden. Hij versloeg onze landgenoot Piet van der Touw in de finale met een kwart-lengte. Zijn tijd over de laatste 200 meter was 13,1 sec. PIET VAN EST fraaie zege De derde editie van de Ronde van Twente leverde een zege op voor Thijs Oudshoorn uit Vinkeveen, die na 154 km de sprint van een groepje van zeven renners won. Het zevental had een voor sprong van nauwelijks 25 meter op een peloton van ongeveer 30 man. Van de 190 renners, die in Enter van start wa ren gegaan, bereikten er slechts 75 de finish in Oldenzaal. De uitslag was: 1 Thijs Oudshoorn (Vinkeveen) 154 km in 4 uur 1 mm. 18 sec., 2 Coen Visser (Santpoort), 3 Henny Peeters (Heemste de), 4 J. H. van der Horst (Haarlem), 5 Wim Vleesman (Uitgeest), 6 Jan Hoog land (Aalsmeer), 7 Ton Rijkers (Amster dam), 8 op ongeveer 25 meter: H. Klein (Barnflair), 9 Adri Drop (Vlaardingen) en 10 H. van Rooy (Zeelst). De Eindhovenaar Ad van Kemenade, de winnaar van het vorig jaar, werd twaalfde. De internationale motorcross in Berg haren heeft een dubbele Zweedse zege opgeleverd. Eerste werd de voortreffe lijk rijdende Bill Nilsson en tweede zijn landgenoot Ove Lundell. De beste Ne derlander was Jo Heyboer met een derde plaats. De uitslagen luiden: 500 cc, 12 ronden van 2500 meter: Eerste manche: 1 Nilsson (Zweden), 2 Heyboer (Ned.), 3 P. Dirkx (Ned.), 4 Jo hansson (Zweden), 5 Berglund (Zweden). Tweede manche: 1 Lundell, 2 Dirkx, 3 Rippers (Belg), 4 Heyboer, 5 Nilsson. Derde manche: 1 Nilsson, 2 Lundell, 3 Rippers, 4 Berglund, 5 Schram (Ned.). Eindklassement: 1 Bill Nilsson (Zweden) met Eso, 71 p., 2 Ove Lundell (Zweden) met Husqvar- na, 69 p., 3 Jo Heyboer (Ned.) met BSA, 66 p., 4 Piet Dirkx (Ned.) met Lito, 66 p., 5 Jos Rippens (Belg) BSA, 64 p„ 6 Si mon Schram (Ned.) met Maico, 59 p. Bij de junioren 500 cc werd Ad Phen- ninckx uit Valkenswaard winnaar en bij de senioren in de 50 cc klasse de Arn hemmer F. v. d. Sluis. De uitslagen van de partijen gespeeld in het toernooi om het Nederlands dam kampioenschap luiden Okrogelnik Bergsma 11 Van Snippenburg Hobbelen 11; Van Silfhout Steensma 2—0 Bronstring Vos 11 Gordijn D. de Jong 20 Bom v. d. Sluis 20 Van Dijk Laros 11 Roozen- burg W. de Jong 11. JAN SMEIJERS, een nieuweling uit Bergen op Zoom, reed in het paasweekend een beste wedstrijd in Brecht. Hij klasseerde zich als derde. In Stabroek speelde Gaby Minneboo een hoofdrol, maar de Belg Verbiest won. De Nederlan ders eindigden als volgt: Van Peer 13e, Van Opstal 15e, Van den Berg 16e en Decaluwe 19e. LEO BOGAERS uit Ossendrecht heeft op tweede paasdag zijn eerste koers gereden als nieuwe ling in Kapelle, België. Hij werd twaalfde. Winnaar was de Belg Dewitte. WIM DE WILDE (Oudelande) wist zich zaterdag in een wed strijd voor nieuwelingen in Zei- zate als tweede te plaatsen, ter wijl Eddy Voerman uit West- dorpe de derde plaats voor zich opeiste. Wim du Bois werd ze vende. WIM DU BOIS won op le paas dag een wedstrijd over 80 km in Aspelaere. Twintig km voor het einde sprong Wim uit een kopgroep van zeven weg, nam 250 m winst maar moest toen door pech van zijn fiets af. Furieus kwam Du Bois terug bij zijn ri valen, loste hen 5 km voor het einde en finishte met 500 m voorsprong. (Van onze correspondent) De Belg Hugo de Taye heeft zondag een wedstrijd voor onafhankelijken ge wonnen in het Belgische grensplaatsje Kemzeke-Paal. In deze koers, die gedeel telijk over Nederlands grondgebied liep, Clinge, St.-Jansteen, Hulst en Koewacht, gaven ook enkele Nederlanders acte de présence, alsmede de streekfavoriet Theo Verschueren uit St.-Jansteen. Verschueren, die reeds vier maanden de wapenrok draagt, kon ondanks deze handicap uitstekend tussen de wielen blijven in het veld van 42 vertrekkers. Ondanks het gure weer was de belang stelling langs de route groot. De strijd was echter weinig spectaculair. Na de twee ronden, die hoofdzakelijk over Zeeeuwsch-Vlaams grondgebied lie pen, begon een compacte groep aan de acht lokale ronden. Toen pas kwam er wat leven in de brouwerij, omdat de Belg Timmermans de sprong in de ruim te waagde. Piet Steenvoorden ging ttoen op jacht naar de leider, maar reed spijtig genoeg plat en gaf op. Timmermans hield vier ronden stand tegen de samengebundelde krachten in het peloton en werd toen in de kraag ge grepen. In de slotfase wisten enkele renners zich iets los te maken van de rest. De Taye flitse voor het café van Cesar Bo- gaert als eerste over de meet. Hij werd gevolgd door zijn landgenoten Staldeur, Verberkmoes en Hermans. Op 100 m klas seerde v. d. Voorde (België) zich aan als 5e, terwijl Jaap de Waard uit Rijs- oord 6e werd. Daarna volgde een groep van dertig man, w.o. Theo Verschueren en, Maarten Breure (Rotterdam). Genoemd duo werd als 20e ex aequo geklasseerd. De wereldkampioen zwaargewicht Cassius Clay heeft een aanbod gehad van 1 miljoen dollar om uit te komen tegen zijn landgenoot Dough Jones.

de Stem | 1964 | | pagina 8