Massa-evacuatie Wederopbouw in Donetz-bekken Alaska begonnen Gevolg Sovjet-kernproeven BaliSB ii INDONESIË WIL WEER PRATEN Drie vliegrampen: vijfenvijftig doden NOZEMTERREUR VN-soldaat opent vuur op Cyprus Doden door paasverkeer Dr. De Quay naar KLM KIL EN STIL MET PASEN Koning Saoed laat macht aan populaire prins Feisal Miljoenen schade Aanvoer mogelijk Van de Water kwam bijna om van dorst Plan Manilla aanvaard Negen man nog vermist Pompbediende neergeschoten Weer Chinese scheldpartij op Kroestjev SOVJET-UNIE DAGBLAD VOOR ZEELAND D Opklaringen Paus in Paasrede „Past op voor twijfel zonder vrede Componist IP. Andriessen overleden in Amsterdam Maleisië roept burgerwacht op Bij roofoverval Vele gewonden bij treinbotsing Japan Paul de Groot geen heilstaat 104e JAARGANG No. 24550 Voor God, Koningin en Vaderhand Uitgave: N. V. Uitg. Mij. Neerlandia. Directeur: Drs. W. A. J. M. Harkx Hoofdredacteur: J. J. H. A. Bruna Redactieraad: J. M. A. C. v. Dongen C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M Mes, mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Bureau: Breda - Reigerstraat 16 Tel. 22341 (5 lijnen). Postgiro 1114111 aaW afl DINSDAG 31 MAART 1964 Abonnementsprijs 9,75 per kwartaal, exd. 0,25 incasso; 11,85 per pos! excl. 0,50 incasso; 0,75 per week. Prijs van buitenlandse abonnementen op aanvraag. Losse nummers 15 cent, Advertentieprijs voor de gehele oplage 0,45 per mm. Bij contract aanzien lijke reductie. Volledige tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. Bureau voor de Zeeuwse^ eilanden: GOES, Klokstraat 1 - telefoon 6252 - Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: Hulst, Steenstraat 14 - telefoon 2377 - (Bijbureaus: TERNEUZEN: IJsbaanstraat 24 telefoon 2601 - OOSTBURG: Nieuwstraat 4) - telefoon 2893) - OVERSTROMINGSRAMP NA AARDBEVING Een soldaat van de vredesmacht van de Verenigde Naties op Cyprus heeft zon dag in Nicosia het vuur geopend op Griekse Cyprioten, die in een gevecht waren gewikkeld met Turkse bewoners van het eiland. Van de zijde van de Verenigde Naties is meegedeeld dat de militair, een Brit, behorende tot het Sherwood Forest Re giment, uit zelfverdediging schoot en dat er geen doden bij vielen. Het gevecht tussen de Griekse en Turk se Cyprioten had plaats in de noorde lijke voorstad van Nicosia, Omorphita, waar een zeer gespannen toestand heerst. De strijd duurde ongeveer 40 minuten. De Britse militairen van het Sherwood Forest Regiment, die sinds drie dagen onder het bevel van de volkerenorga nisatie staan, slaagden erin een wapen stilstand te bereiken. De Britse soldaat kwam door schoten uit automatische wapens, die op hem werden afgevuurd door Griekse Cyprio ten, in een hachelijke positie te verkeren. Hij schoot aanvankelijk niet terug maar moest later toch gebruik maken van zijn karabijn. Een officier van zijn regiment zei dat de soldaat op correcte wijze de orders had uitgevoerd. Zijn leven was in ge vaar en hij heeft met toepassing van een minimum aan geweld zich tegen het op hem gerichte vuur verdedigd, al dus de officier. Canadese troepen van de V.N. slaag den er zondag in de Turkse Cyprioten te bewegen 37 Grieks-Cyprioten vrij te laten, die de avond tevoren op de hoofd weg in het noorden van Cyprus waren gevangen genomen om als gijzelaar te kunnen dienen. De Griekse Cyprioten beweren dat nog 30 van hen door de Turkse Cyprioten zijn gegijzeld. DE HONGAARSE kardinaal Mindszenty, die zich reeds sinds 1956 in de Ameri kaanse legatie in Boedapest in gedwon gen afzondering houdt, zal mogelijk bij de komende 4-aprilviering (bevrijding nazibewind), amnestie worden verleend, aldus wordt uit Hongaarse bron verno men. PHAN KWOEANG Dong, een voorma lige hoge functionaris onder het bewind van de afgezette en vermoorde presi dent van Zuid-Vietnam, Ngo Dinh Diem, is door een revolutionaire rechtbank in Hue ter dood veroordeeld. De recht bank achtte hem schuldig aan moord, het onwettig gevangen houden van men sen en aan daden die schadelijk waren voor de nationale economie EEN JONGETJE van twee en een half jaar is in Nieuw-Buinen verdronken in een kanaal, vlak bij de ouderlijke wo ning. Er is geruime tijd naar het jonge tje gezocht. De politie verspreidde een signalement maar tenslotte werd het lichaampje opgedregd. RUIM EEN TON was de buit van een groep gemaskerde bandieten die in Parijs een gewapende overval uitvoerden op een speelclub. ZEVEN MENSEN kwamen in het Oost- duitse Zwickau om het leven bij een ontploffing, veroorzaakt door ontsnapt gas. GENERAAL MACARTHUR is nog altijd levensgevaarlijk ziek. Zondag onderging hij een nieuwe spoedoperatie, de derde sinds het begin van deze maand. De legendarische generaal is vierentachtig. BIJ EEN brand in zijn boerderij te Finsterwolde, is de 73-jarige rustende boer J. Groothuis om het leven gekomen. De brand had plaats in het holst van de nacht. DRIE MENSEN kwamen om het leven als gevolg van overstromingen die een gebied in de buurt van de Algerijnse havenstad Oran hebben geteisterd. DUIZENDEN Westduitsers hebben tij dens de paasdagen verwanten in Oost- Berlijn bezocht. De Oostduitse autori teiten lieten de bezoekers ongehinderd toe, hoewel er geen akkoord over een pasjesregeling werd bereikt. ASTRONAUT JOHN Glenn heeft nu be sloten zich maar niet kandidaa te stel en voor de senaat. De democratische oorverkiezingen worden al op 5 mei ge- louden. Zevenduizend gezinnen zijn uit vijf Russische industriesteden geëva cueerd tengevolge van plotselinge overstromingen in het Donetzbekken. Het regeringsblad Izwestia heeft daarvan maandagavond melding gemaakt. De Oekraine, een van de grootste industriële centrums van de Sovjet-Unie, werd getroffen door de ergste ramp, die zich ooit in die streek heeft voorgedaan. De overstromingen worden in verband gebracht met de aardbevingen en de vloedgolf, die in Alaska een spoor van dood en vernieling heeft nage laten. Vanuit Rusland zijn tot heden geen slachtoffers gemeld. Het officiële dodental in Alaska bedraagt tot heden zevenenzestig. De Zweedse geleerde Sven Svantesson heeft de rampen voorspeld. Hij is van mening dat ze een gevolg zijn van de Russische atoomproeven in 1962. Kernexplosies, aldus Svantesson, leiden tot een verhoogde zonnevlekactivi teit, honderd dagen na de ontploffing. Het echo-effect daarvan zou na eenzelf de periode de aarde weer bereiken en daar seismische bewegingen en uitzonder lijke weersomstandigheden veroorzaken. Het peil van de rivieren in het geteis terde Russische gebied is vier en een halve meter hoger dan normaal. De he vige sneeuwval kan daarbij een rol heb ben gespeeld. In de geëvacueerde gebie den, waar enkele van de doorwerkende fabrieken zijn gesloten, wordt met man en macht gewerkt aan de waterkering. De toestand wordt nog gevaarlijk geacht rond de steden aan de noordelijke Do netzoever. Alle mogelijke maatregelen ter bescherming van mensen en fabrieken worden thans genomen. De inwoners van Alaska zijn maandag begonnen aan de gigantische taak van de wederopbouw van steden en dorpen, die door de aardbeving van zaterdag zijn verwoest. De visverwerkende industrie is voor vijftig procent verwoest. Reddings eenheden en medische teams hebben zich verspreid over de 900 mijl lange kust strook om hulp te bieden aan de slacht offers en om epidemieën te voorkomen. Overal zijn gaarkeukens opgericht om de daklozen te voeden, terwijl allerlei nog overeind staande gebouwen werden in gericht voor een tijdelijk verblijf. De win kels zijn weer opengegaan. De temperatuur bedroeg zeven graden onder nul. Het aantal doden zal zeker veel hoger liggen dan het tot heden geregistreerde aantal. e schade schat Edward McDermott, directeur van het bureau voor spoed planning van president Johnson, op 500 miljoen dollar. Men verwacht dat het weken, mogelijk maanden zal duren eer men het juiste aantal doden heeft geteld (er zijn vele vermisten) en de schade vastgesteld. De aardbeving heeft de economie een zware slag toegebracht en voor velen zelfs een onherstelbare, aldus Abe Ro- mick, commissaris voor de handel. De steden Kodiak en Seward blijken het zwaarst te zijn getroffen. Een nieuwe aardbeving heeft het eiland Oenimak getroffen, het zuidwestelijkste deel van de Aleoeten-eilanden. Het vliegveld van de Amerikaanse luchtmachtbasis Elmendorf, bij het zwaar getroffen Anchorage, kan gelukkig nog gebruikt worden voor de aanvoer van honderden tonnen goederen, waaronder werktuigen, generators en medicijnen. In Kodiak, een plaatsje van 2600 inwo ners op een der eilanden, is de staat van beleg afgekondigd om plundering tegen te gaan. De beroemde krab- en zalmconservenfabrieken zijn verwoest door twee vloedgolven. De noord-Califor- nische plaats Crescent City leed het zwaarst onder het water. In verschillende plaatsen houden leden van de nationale garde met de bajonet op het geweer de wacht om de plunderaars af te schrikken. In Anchorage, een stad van 100.000 in woners, zijn de meeste gebouwen in het centrum verwoest of ernstig beschadigd. De moderne woonwijk Turnagain is een puinhoop. De huizen werden door een grote aardverschuiving uit hun funda menten gerukt. Bulldozers zijn reeds bezig het puin op te ruimen van ingestorte gebouwen, vernielde wagens en meubels. Een beeld van de hoofdstraat in Anchorage na de verwoestende aardbeving. De huizen aan een zijde van de straat zijn meters diep verzakt Weersverwachting van het K.N.M.I geldig tot vanavond: Plaatselijk opklaringen en daarna nergens neerslag meer. Weinig wind en in de nacht en ochtend plaatse lijk mist. In het algemeen iets ho gere middagtemperaturen. Vandaag: zon onder 19.12 uur Maan op 22.58 uur. Morgen: zon op 6.15 uur. Maan on der 8.18 uur. Het verkeer heeft tijdens het paas weekeinde verschillende slachtoffers ge- eist. In Uitgeest kwam een vijfenzestig jarige fietser, J. Zonneveld, om het leven toen hij bij het oversteken van een kruising met een personenauto in botsing kwam Deze aanrijding veroor zaakte een verkeersopstopping, als ge volg waarvan zich een nieuwe botsing tussen drie auto's voordeed. Zware materiële schade was daarvan het ge volg. In Klundert is het twaalfjarig meisje P. de Ruiter om het leven gekomen, toen het tijdens het spel aan de Noordschans door een auto werd gegrepen. Het kind overleed ter plaatse. De drieëntwintigjarige Utrechtenaar D. van Campen liet het leven bij een verkeersongeluk in zijn woonplaats. Hij kwam eerst in botsing met een ge parkeerde auto en werd na zijn val door een achteropkomende wagen aangere den. Het slachtoffer overleed in het ziekenhuis. Paus Paulus heeft op eerste paasdag een paasboodschap uitgesproken, nadat hij op de trappen voor de Sint-Pieter in Rome een H. Mis had opgedragen. De boodschap van de Paus, die door radio Vaticana werd uitgezonden en door ra diostations over de hele wereld over genomen, bevatte een bewogen getuige nis van de Opstanding des Heren uit de dood. De Paus besloot zijn toespraak met de traditionele zegen Urbi et Orbi. In zijn boodschap richte de Paus zich ook tot de velen, wier godsdienstig bewustzijn in een crisis is geraakt door factoren die juist dat besef hadden moeten opwek ken. De Paus doelde hierbij op de cultu rele, wetenschappelijke, sociale en tech nische vooruitgang, welke het bewustzijn van de moderne mens heeft beneveld. Zich richtend tot degenen zonder ge loof of die het geloof haten, wees de Paus er op, dat zij de godsdienst mis schien verkeerd .bekijken, als anti-'weten- schappelijk of als een rem voor de voor uitgang. Maar, aldus de Heilige Vader, „past op dat u niet de last op u neemt van onverstandige dogmata, past op voor twijfel zonder vrede, voor de vlucht in de vertwijfeling en in het niets". De jeugdige Nederlandse „Robin son Crusoë" Anton v. d. Water, die bij wijze van experiment zes maan den op het verlaten „Vogeleiland" nabij Venezuela zou blijven, is door een vaartuig van de Venezolaanse kustwacht van een wisse dood gered. Het schip, de „Maria Fatima", ving seinen op die met behulp van een spiegel werden gemaakt. Het spoed de zich naar het eiland en trof de jongeman aan die leed aan water gebrek en brandwonden in de eer ste graad, als gevolg van de gloei ende tropische zon, waartegen hij zich blijkbaar onvoldoende had be schermd. Op het eiland is geen drinkwater te vinden. Anton v. d. Water werd overge bracht naar oen ziekenhuis in La Guaira, waar hij enige tijd zal moe ten blijven om van zijn ontberingen te herstellen. De eerste secretaris van de Nederlandse ambassade was by de aankomst van zijn landgenoot in La Guaira aanwezig. Oud-premier dr. J. E. de Quay is ver zocht of hij bereid is het president-com missariaat van de Koninklijke Luchtvaart Maatschappij op zich te nemen. De heer De Quay heeft hierop een bevestigend antwoord gegeven. Hiermee heeft de mi nister van Verkeer en Waterstaat dan eindelijk de langgezochte man voor deze belangrijke post gevonden. De K.L.M.-aandeelhouders vergaderen in mei en zullen dan dus de naam van dr. De Quay op de voordracht vinden waarna zijn benoeming door de nieu we raad van commissarissen tot voor zitter van de raad zal volgen. Dr. De Quay zou als een der voorwaar den hebben genoemd dat de vakbonden in de nieuwe raad van commissarissen volledig vertrouwen moeten kunnen heb ben. Naar verluidt zouden in de raad ook vertegenwoordigers van N.K.V., C.N.V. en N.V.V. worden opgenomen. Slecht weer en liet vroege tijdstip, waarop Pasen dit jaar viel, hebben het toerisme tijdens de feestdagen aanmerkelijk beperkt. Terwijl een deel van Nederland neerslag in de vorm van sneeuw zag vallen, ble ven Zeeland en Brabant zich hul len in de somberte van guur en grijs voorjaarsweer, dat ook in deze gewesten niet lokte tot een massale uittocht. Hier een voor zichzelf sprekend plaatje uit het Zeeuwsewaar maandag wel wat meer Belgen dan gewoonlijk wer den gesignaleerd. De toonkunstenaar Willem Andriessen is op 76-jarige leeftijd in zijn woning te Amsterdam overleden. De overledene genoot vooral bekendheid als muziekpe dagoog en vertolker van de pianocon certen van Beethoven en Chopin. Boven dien componeerde hij onder meer een mis, twee pianoconcerten, liederen en koorwerken. Willem Andriessen werd op 21 oktober 1887 te Haarlem geboren. In 1937 werd hij benoemd tot directeur van het Am sterdams conservatorium, wat hij tot 1953 is geweest. Volgens het ministerie van buitenland se zaken in Manilla heeft Indonesië het Pliilippijnse compromisvoorstel aanvaard om een einde te maken aan het geschil rond Maleisië. De voorstellen voorzien in een hervatting van de besprekingen tussen Indonesië, de Philippijnen en Ma leisië. Voorts moeten volgens het Philippijn- se plan Indonesië en Maleisië hun troe pen langs de grens in Noord-Borneo te rugtrekken. Minister Salvador P. Lopez zei dat In donesië nog wel een nadere toelichting op het voorstel wil hebben. Overigens voegde hij eraan toe dat de regring in Djakarta al tien dagen geleden de Phi- lippijnse compromisformule had aanvaard maar dat Manilla daar op verzoek van Indonesië geen ruchtbaarheid aan had gegeven. De Maleisische regering heeft 25.000 man ondergebracht in een burgerwacht waardoor ieder belangrijk dorp in het land kan worden verdedigd. In een radiotoespraak over de toestand van Maleisië's defensie zei vice-premier Razak dat deze jongemannen thans wor den geoefend en dat zij spoedig klaar zullen zijn hun dorpen tegen mogelijke aanvallen te verdedigen. De Maleisische veiligheidstroepen kre gen zondag het bevel de bewaking van de kust te verscherpen. Dit gebeurde naar aanleiding van een munitiedropping door een onbekend gebleven vliegtuig boven het noordwestelijk deel van Ma- lakka. De politie vond acht kleine para chutes van Britse makelij en een kleine doos met machinegeweerpatronen dicht bij het plaatsje Telok Anson, ongeveer 180 km ten noordwesten van Koeala Loempoer. In dat gebied wonen vele mensen van Javaanse afkomst. Een bewaker van een rubberplantage zei dat de parachutes zondagmorgen omstreeks twee uur wer den uitgeworpen vanaf een laag vliegend vliegtuig, dat zonder licht vloog. Volgens Maleisische zeelieden heeft een Indonesisch patrouillevaartuig in Malei sische wateren een sampan aangevallen, waarbij een Chinees bemanningslid werd gedood en een andere gewond. Overlevende bemanningsleden vertel den dat hun vissersvaartuig op 130 mijl van Singapore in de Zuidchinese Zee door het Indonesische vaartuig was aan gevallen en beschoten. In Koeala Loempoer meldden tien Ma leisische vissers een ander incident op zee. Dertig gewapende Indonesiërs had den «hen in de nacht van 27 op 28 maart in de Straat van Malakka, ter hoogte van Port Swettenham, aangevallen en hun boten beroofd van netten en voed sel. In Italië zijn vijfenveertig mensen bij werd gemaakt, waar de firma onder een vliegramp om het leven gekomen. Tien passagiers van een Amerikaanse helikopter lieten het leven in het berg gebied ten noorden van Manilla. Negen inzittenden van een Amerikaans trans portvliegtuig, een DC-4, worden vermist, nadat het toestel een noodlanding op de Grote Oceaan had moeten maken. Het in Italië verongelukte toestel was een Viscount van Al Italia. Het toestel sloeg tegen de vulkaan Vesuvius te plet ter. Onder de slachtoffers waren ook de vijf bemanningsleden. De Viscount, die van Turijn kwam en te Rome een tussenlanding had gemaakt, was als gevolg van het slechte weer op het schema achter toen het, cirkelend om op de luchthaven Capodichino van Na pels een landing uit te voeren, tegen de ruim 1300 meter hoge vulkaan vloog. De eerste reddingsploegen bereikten het toen nog brandende wrak omstreeks anderhalf uur later. De neus van het toestel ploegde zich 5 meter diep in de steile helling en het vliegtuig brak in stukken. Wrakstukken, lichamen en bagage werden tot 200 me ter bergopwaarts gevonden. De plaats van het ongeluk was moei lijk bereikbaar. Sein verstomd Het vermiste Amerikaanse transport vliegtuig, waarmee op de Grote Oceaan een noodlanding is gemaakt, was op weg van Honoloeloe naar Los Angeles. Het seinde als laatste boodschap: ..Er is een zware brand in motor np. 2. We zullen misschien de zee op moeten". Daarna is er nog een zwak S.O.S.-sein geweest. De DC-4 had twee vlotten. Er wordt gezocht in een groot gebied op 900 mijl ten zuidwesten van Los Angeles. Het vliegtuig was eigendom van een firma in Californië. De bemanning be stond uit drie koppen en er waren zes passagiers aan boord. De gebruikelijke maandelijkse reis naar het eiland Wake houdswerken uitvoert voor de militaire luchttransportdienst. Onbekende oorzaak Reddingsvliegtuigen hebben het wrak van de verongeluke helikopter van dc Amerikaanse marine gevonden. De Ame rikaanse marine stelt een onderzoek ii naar de oorzaak van het ongeluk. m k $m L t rA W - 'J! M i.. 1 t* 4 «k L Te Beiroet, de hoofdstad van Libanon, is uit welingelichte bron vernomen dat in Saoedi-Arabië een machtsstrijd tus sen koning Saoed en diens broer kroon prins Feisal ten gunste van laatstge noemde is beslist. Saoed heeft een decreet moeten onder tekenen dat hem zijn gewapende be scherming ontneemt en dat hem een figurantenrol toebedeelt. Feisal, die eerste minister is, schijnt thans nog meer dan voorheen de lakens uit te delen. De koning is het decreet opgedrongen door een raad waarin de topfiguren van de koninklijke familie en priesters zit ting hebben. Het decreet heeft voor Saoed ook financiële consequenties. Het besnoeit zijn jaartoelage met 50 procent. Men had Saoed alleen willen beloven dat hij titulair nog koning zou blijven en dat het decreet niet zou worden gepubli ceerd. Saoed, die ver over de zestig is, is de oudste zoon van de fabuleuze koning Abdel Aziz Ibn Saoed, de stichter van de Saoedi-dynastie. Saoed besteeg in 1953 bij de dood van zijn vader de troon. Feisal geniet aanzienlijke grotere popu lariteit dan zijn spilzieke broer, Feisal nam de leiding van het land in *1958 op zich, toen de spilziekte van zijn broer alle perken te buiten begon te gaan. Diverse malen heeft Saoed geprobeerd weer te paard te klimmen, maar een stevige zit kwam er niet uit. Tijdens recente besprekingen tussen de V.A.R. en Saoedi-Arabië over Arabische eenheid, klaagde Saoed dat men hem er buiten had gelaten. Vervolgens ging hij de woestijn in om te trachten de stam men voor zich te winnen. Op 12 maart ontving Feisal van de koning een brief met het bevel de macht over te dragen. Feisal mengde er de raad van familie Honderden nozems hebben maandag winkels plunderen en aail het vechten de Engelse badplaats Clacton-on-Sea gingen. op stelten gezet en de politie genoopt Ongeveer honderd jongelieden, zou- hen met knuppels te lijf te gaan. den aangevuurd door hun meisjes, De politie had handen vol werk toen politiemannen hebben aangevallen, die de jongelieden, velen gekleed in zwart twee collega's in een restaurant te hulp lederen kleren, bars. danszalen en wilden komen. Er zijn inmiddels tal auto's vernielden, strandhuisjes en rijke arrestaties verricht. Koning Saoed: rangeerd. praktisch uitge leden en priesters in en hij kreeg daar de algemene steun. Er gingen zelfs stemmen op om Saoed zijn troon en titel te ontnemen, ten gunste van Feisal, maar Feisal wees dit af, zeggende dat' hij zijn vader indertijd had beloofd broer Saoed de troon niet te zullen afnemen. In ellenlange artikelen in het te Peking verschijnende „Volksdagblad" en in het theoretische blad de Rode Vlag, hebben de Chinese communisten weer felle aan vallen gedaan op de Sovjet-premier Kroestjev Deze werd ondermeer de grootste capitulationist van alle tijden genoemd Zijn revisionisme, aldus de bladen is „nog verderfelijker dan dat van ^Bernstein, Kautsky, Browder en Tito.". Om deze in de communistische wereld verschrikkelijke beschuldiging nog even toe te lichten werd Kroestjev samenvattend de „grootste revisionist van de geschiedenis" genoemd. Twee mannen hebben een roof overval gepleegd op het aan rijksweg 12 bij Zevenaar gelegen benzinestation „De IJsel". Zij schoten de daar aanwezige 35-jarige bediende A. Budel uit V.elp in de buik, sleepten hem naar het toilet en maak ten zich met een bedrag van 530, uit de voeten. De bediende is ernstig gewond in een ziekenhuis opgenomen. Hij is thans buiten levensgevaar. De twee mannen kwarrten 's nachts om streeks half drie bij het benzinestation aan in een uit Arnhem gestolen en later teruggevonden auto. Een van hen een in donkere jas en 'Hoed geklede ongeveer 30-jarige man, die zijn ge laat achter een nylonkous had ver borgen, ging het gebouwtje binnen en schoot zonder meer de bediende neer. Met behulp van de andere sleepte de dader de bediende in het toilet. Toen deze de auto hoorde wegrijden wist hij, ondanks zijn verwondingen, naar buiten te strompelen waar hij door een passerende automobilist werd opgemerkt die hem naar Velp bracht. iSLm^i JSrU.1 .r -m*. r. Op het station te Sjin Ngoja, een plaats 300 kilometer ten zuiden van Tokio, is een stilstaande trein door een andere trein geramd. Volgens de eerste meldingen raakten 153 mensen gewond, onder wie 25 ernstig Vier wagens zijn ontspoord. De politie heeft meegedeeld dat de exprestrein. die de stilstaande trein heeft geramd, werd bestuurd door een 22-jarige met slechts 10 dagen diensttijd achter de rug. De bestuurder Masanori Shimada, was tien dagen geleden ge slaagd voor zijn examen als treinbe stuurder. Paul de Groot heeft in een rede vooi het communistische partijcongres o m verklaard dat de Sovjet-Unie niet als een heil staat zonder fouten of schaduwzijden mag worden beschouwd dat hij de stelling „Alles is goed wat tegen Amerika is gericht" niet onder schrijft dat zijn partij zich gedistantieert van de bestrijding van alle moderne kunst richtingen in de Sovjet-Unie dat in tegenstelling met de Russische propaganda voor het atheïsme door hem het samengaan van ongelovigen en ge lovigen voor het socialisme en commu nisme wordt voorgestaan dat hij in het werk van de Russische communistische partij een systematische bestrijding van het anti-semitisme mist. Overigens blijft de Nederlandse com munistenleider onwrikbaar naast de Sovjet-Unie staan als de voornaamste garantie tegen de ontketening van een nieuwe nucleaire wereldramp In een resolutie heeft het congres der C P N. zich uitgesproken voor een inter nationale conferentie van alle commu nistische partijen om eenheid van actie en het normaliseren van de discussie te bereiken.

de Stem | 1964 | | pagina 1