Oos tersehelde brughouw nieuw op Miniatuur Walcheren Waarom komen de Woolcombers niet naar Goes? LEXINGTON Baron Bluff en de spnngauto Raad wantrouwt dienst van gemeentewerken Drie toneelverenigingen richten Studiogroep op Voortbestaan haven van Hoofdplaat bedreigd? J. Muller 40 jaar bestuurs lid chr. schoolvereniging Straks betrekkingen op niveau ambassadeurs Grootbedrijf Nieuwbouw DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 27 MAART 1964 Raadslid vraagt zich af: Zuster de Schrijver na 30 jaar terug uit Indonesië Stadsbusdienst in Goes Burgemeester van Goes Zes jaar geëist in Bossche moordzaak Deelname uit SluiskilSas en Philippine ONDERSCHEIDEN MET „ZILVER" Grote verdiensten voor onderwijs Terneuzen Pagbla# Pekten» Terechtwijzing Gesprek Teg en Gesprekspunt bij bezoek Soebandrio „HUIS TEN BOSCH" Huurkwestie Oostburg weer aangehouden J. Hendriks, Tilburg Nieuwe voorzitter r.-k. ziekenfondsen (Van onze verslaggever) Tijdens een donderdagmiddag gehouden spoedeisende vergade ring van de Goese raad heeft de heer Koose (K.V.P.) n.a.v. ons artikel over de Woolcombers het college van b. en w. de volgende vragen gesteld: 1. Heeft het college van b. en w. ken nis genomen van liet bericht dat de vestiging van een belangrijke industrie in het Zuid-Sloe afhankelijk wordt gesteld van het verlenen van facili teiten zoals die hij vestiging in een aangewezen kerngemeente worden verleend 2. Is aan het college van b. en w. be kend dat bedoeld bedrijf niet in over wegende mate aan de ligging aan dit vaarwater gebonden schijnt 3. Indien op beide vragen bevestigend wordt geantwoord, moet dan de con clusie worden getrokken dat kenne lijk de zgn. kernfaciliteiten prevale ren boven de plaats van vestiging Zo ook deze vraag bevestigend wordt beantwoord, acht het college van b. en w. het dan opportuun de aandacht van het provinciaal bestuur zijnde een der onderhandelingspartners te vestigen op de in Goes te bieden mogelijkheden De heer Roose lichtte deze vragen toe alvorens burgemeester mr, F. Huber antwoordde. De heer Roose zei te zijn vóór vestiging van de Woolcombers in het Zuid-Sloe, maar niet op deze manier. Een eventuele kernaanwijzing van het Zuid-Sloe zou risico's voor Goes met zich kunnen brengen. Ook mr. Huber zag deze risico's. Vol gens hem zou het kernbeleid in Zeeland teveel versnipperd raken. Nadat mr. Hu ber het desbetreffende artikel in ons blad van gisteren aan de raad had voor gelezen, zei hij o.m. dat het tot nu toe voor het college onbekend is gebleven welke belangrijke motieven het bedrijf bij de keuze van zijn vestigingsplaats laat meespelen. Hij durfde geen oordeel over de zaak te vellen. Daaivoor zei hij over te weinig gegevens te beschikken. Wel meende hij in het beleid van G.S. te kunnen ontdekken dat de vestiging van de Woolcombers van bijzonder groot belang wordt geacht. „Het moet de hefboom zijn waarmee de industria lisatie daar op gang moet worden ge bracht". Hij zegde de heer Roose toe dat b. en w. vóór de komst van de staatssecreta ris van Economische Zaken op 6 en 7 april a.s. contact zullen opnemen met Lj-ö. teneinde duidelijk op de plaats van uoes als kerngemeente te wijzen. Gein- lormeerd zal tevens worden naar de mo gelijkheden van vestiging van de Wool-: combers in Goes. Mr. Huber liet zich wel wat gereserveerd uit op dit punt. De Woolcombers zouden in het Zuid- Sloe n.l. 75 hectaren nodig hebben. „Wij hebben op het ogenblik nog maar vijf tot zes hectaren industrieterrein ter be schikking". aldus mr. Huber. De burgemeester wees er wel op dat het belangrijk is dat er niet langer een waas over de gang van zaken in het Zuid-Sloe blijft hangen. Dat leidt zijns inziens alleen maar tot vervelende vra gen. In het moederhuis van de zusters van Steyl in de plaats van die naam ver blijft momenteel zuster Apolloné ir. de wereld mej. Mathilda de Schrijver die vijf maanden vakantie geniet na der tig jaar onafgebroken missiewerk in Bandung en Samarang in Indonesië. Zuster Apolloné is geboortig uit Lams- waarde, een kerkdorp dat zij zich nu zij zo lang is weggeweest nog maar moeilijk kan voorstellen. „Het zal wel erg gemoderniseerd zijn' veronderstelt zij. Dergelijke ideeën houdt zij er ook omtrent Terhole, een tweede krekdorp van de gemeente Hontenisse. op na. Na pasen zal zij enkele weken in deze contreien verblijven, om al dat moderne in ogenschouw te nemen. Zij verheugt zich er uiteraard bijzonder op alle bekenden nog eens terug te kunnen zien na zoveel jaren. Ze is blij nog eens in Lamswaarde naar de kerk te kunnen. „Het was vroeger zo in-gezellig, het naar de kerk gaan op Lamswaarde" heeft zij vrienden en kennissen laten weten. Zuster Apolloné hoopt in Nederland de nodige sterkte te kunnen opdoen, voor zij over enkele maanden opnieuw naar Indonesië vertrekt. De missie, waarin zij werkt, zal nog voorzien moeten wor den van o.m. een kleuterschool, een nieuw onderdak voor de zusters, een re traitehuis en wat al niet meer. De toe standen zijn er in ieder geval verre van ideaal nog. Behalve sterkte hoopt zij natuurlijk ook wat financiën te kunnen vergaren, die zo broodnodig zijn voor „haar" missie. Men zal hier en daar nog wel een kwartje of een dubbeltje over hebben, oppert zij voorzichtig. De concessie voor het onderhouden van een stadsbusdienst in Goes is verleend aan de Auto Maatschappij Zeeland te Goes. Streekvervoer Walcheren had zich eveneens als gegadigde aangediend. Een en ander is gistermiddag medegedeeld door burgemeester mr. F. Huber van Goes op een vraag van het raadslid Haverbock iP.v.d.A.) s Theodoor baron van Bluff is de deftige, onverstoorbare hoofd- figuur uit de nieuwe strip, die we vanaf vandaag gaan plaatsen in S hetzelfde hoekje als waarin de afgelopen maanden Hinter en Minter 5 5 hun avonturen beleefden. Baron van Bluff is van enorm hoge adel en zeer arm. Hij is echter 2 2 9ezegend met een toegewijde huisknecht van het model-Johan, een oude maar dappere auto, model-Benzol en jaargang 1908. Daarenboven 2 5 heeft de baron een geniaal brein, dat voortdurend aan het uitvinden is. Ook op de dag dat de schuldeisers van baron Van Bluff het oude, 2 statige kasteel Bluffenberg bestormen. Een hoogtepunt in zijn carrière als uitvinder bereikt Van Bluff 2 ort na zijn overhaaste vlucht. Hij vindt de springvoet uit, een apparaat 5 5 een auto in staat moet stellen over zijn tegenliggers heen te sprin- 9en, om botsingen te vermijden zo gezegd. 5 Het is een fraai verhaal. De hele gemeente Runderlo staat ten- 0 e op z'n |<0p en burgemeester Koestap, tot het uiterste gestreeld èn 2 J erergd, verbiedt de springvoet. (Van onze verslaggever) Traditiegetrouw op de dag voor Goede Vrijdag en even traditiege trouw in de regen heeft „Miniatuur Walcheren" gisteren voor de elfde keer de poorten geopend. Het fraaie eiland" in Middelburg verwaeht dit seizoen, vermoedelijk in augus tus de twee miljoenste bezoeker. Er was een speciale reden voor, dat Miniatuur Walcheren" bij de aanvang van het nieuwe seizoen of ficieel werd geoepnd. Er is nl. een langgerekte vitrine bijgekomen met prachtige kolossale foto's en een nauwkeurig model van de Ooster- scheldebrug en van de afsluiting van het Veerse Meer. Hoewel de brug geen specifiek Walcherse zaak is, heeft het bestuur gemeend het be langrijk object, waarvan bet initia tief geheel Zeeuws is, toch aan de duizenden buitenlanders te moeten tonen. Daarom was het ook de gedepu teerde M. J. van Poelje, die in zijn hoedanigheid van gedelegeerd com missaris van de Oosterschelde- brugmaatschappij, officieel het elfde seizoen van „Miniatuur Walcheren" opende. Daarbij was o.m. aanwezig mevrouw Snip-Kruithof, de weduwe van ir. J. G. Sip, de ontwerper van de reusachtige drijvende kraan, die bij de brug werkzaamheden wordt gebruikt. Zij "kreeg een fraaie Zuid- Bevelandse pop aangeboden, terwijl de heer Van Poelje enkele foto's in ontvangst mocht hemen. ..De enorme belangstelling voor „Miniatuur Walcheren" is er oor zaak van dat het ongewild groot bedrijf is geworden", vertelde ons de geestelijke vader, 'de heer A. G. Wagens veld. In 1954 werd het opge zet voor een tijdsduur van drie maanden. Meer dan 200.00 belang stellenden gingen toen door de poor ten, zodat van de zijde van o.m. de WV en de middenstand werd aan gedrongen op een permanent karak ter. Er werd een stichting van ge maakt, die momenteel veertien per sonen in vaste -dienst heeft en die alleen al aan lonen per jaar f 85.000 moet neertellen. Dit jaar zijn, na tien jaar dienst, de Middelburgse abdijgebouwen en de St.-Jacobstoren en de Gevangen toren uit Vlissingen vervangen door „nieuwbouw". Gisteren en zelfs enkele dagen voor de opening hebben tal van Engelse schoolkinderen het park al bezichtigd. OP DE FOTO: M. J. van Poelje, gedelegeerd com missaris van de Oosterscheldebrug- maatschappij, opende een gordijn en onthulde daarmee de vitrine die een blik gunt op de bouw van de Oos terscheldebrug. (Van onze verslaggever) Het aangehouden voorstel tot onder handse aanbesteding van het bouwrijp maken vajt terreinen ten zuiden van de Frambozestraat te Goes heeft gister middag tijdens een spoedeisende verga dering, die speciaal voor dit onderwerp was uitgeschreven, de tongen van de Goese raadsleden nog behoorlijk los gemaakt. Het voorstel werd eerder deze maand aangehouden omdat verschillende leden vonden dat de raad was gepasseerd. Het voorstel was niet in de commissie behandeld en het had ook niet bij de stukken gelegen. Nadat enkele opmerkingen waren ge maakt over technische aspecten van de zaak bracht het PvdA-lid Haverhoek de discussie pas goed op gang door te zeg- Advertentie) gen dat hij niet inzag waarom in dit ge val om een extra raadsvergadering was gevraagd. De heer Haasdonk (VVD) bracht hierna naar voren dat van de drie uitgenodigde aannemers voor de onderhandse aanbesteding er twee op dat moment geen werk konden gebrui ken. Burgemeester mr. Huber zei dat uit de behandeling van het voorstel in de commissie volgens hem de conclusie getrokken moet worden dat de raad geen vertrouwen in de adviezen van de dienst van gemeentewerken heeft. Na de vergadering vernamen wij uit welinge lichte bron dat in een der raadscom missies naar voren is gebracht dat twee grote en bekende aannemers in Zeeland, die het werk wél goed konden ge bruiken en waarvan er één bij de dienst van de gemeentewerken zelfs gevraagd heeft prijsopgaaf te mogen doen, niet voor de aanbesteding zijn uitgenodigd. De heer Loeve (A.R.) zei dat het heel normaal is dat de commissies meer willen afweten van een zó belangrijk voorstel. Dat de financiële commissie in haar advies aan de raad het college van b. en w. wat schoolmeesterachtig bejegend heeft is volgens hem een ge volg van het gebrek aan voldoende voor lichting door het college aan de raad gegeven. Burgemeester mr. Huber blééf de hele gang van zaken echter zien als een uiting van wantrouwen van de raad t.o.v. de dienst van gemeentewerken van Goes. (Advertentie) uit de zuiverste tabakken De officier van justitie bij de Bos sche rechtbank heeft donderdag zes jaar gevangenisstraf met aftrek geëist tegen de Bossche kraanmachinist, die ervan wordt beschuldigd F. J. Burg uit Den Bosch, een verre familierelatie, op 10 november vorig jaar van het leven te hebben beroofd. Uit de getuigenverklaringen bleek, dat Burg inderdaad opzettelijk is gedood en voorts werd aangetoond, dat S. kort voor de dood van Burg alleen met hem in zijn woning is geweest. De verdediger van S. trok het bewijs van de officier in twijfel en pleitte voor vrijspraak wegens gebrek aan bewijs. De uitspraak is bepaald op 9 april. (Van onze verslaggever) Tijdens een in Sluiskil gehouden ver gadering van de besturen van de toneel verenigingen in Sluiskil, Sas van Gent en Philippine, die zijn aangesloten bij de kring Zeeland van het Werkverband (Van onze verslaggever) De burgemeester van Terneuzen, mr. H. Rijpstra heeft gistermiddag in hotel Rot terdam Grand de zilveren ere-medaille, verbonden aan de orde van Oranje-Nas- sau opgespeld bij de heer J. L. Muller, die daar een huldiging moest ondergaan in verband met zijn 40-jarig jubileum als bestuurslid van de Christelijke School vereniging Terneuzen. De heer Muller is momenteel penning meester van het bestuur. Hij vervult die functie, ondanks zijn hoge leeftijd (76) nog steeds met veel ambitie en accurates se. Vandaar ook dat de huldiging van gis teren bijzonder „warm" is geweest. De burgemeester merkte de hr. Muller aan als een man met onschatbare verdiensten voor het onderwijs in Terneuzen. „Het onderwijs is een stuk van zijn leven geworden", betoogde de burgervader, die het ook in de heer Muller prees dat deze zich altijd stipt over alles, het onderwijs betreffende, op de hoogte heeft gehou den. en dus daardoor altijd een goed raadgever voor vele instanties is geweest Ook werd het huldigingswoord gevoerd door de heer I. Frantzen van de onder wijsinspectie uit Goes, die de jubilaris complimenteerde met zijn onderscheiding Hij noemde de heer Muller „iemand, die zelf stimuleerde, nooit gestimuleerd be hoefde te worden". Het onderwijs is de hem blijvende dank verschuldigd. Ten slotte sprak ook de voorzitter van het bestuur van de Christelijke Schoolvereni ging, de heer H. Ribbens, die de heer Muller dankte voor het vele verrichte werk en voor het feit dat de jubilaris de andere bestuursleden steeds een grote steun is geweest. Hij bood namens de be stuursleden een geschenk aan. Na afloop van de huldiging recipieerde de heer Muller. Hij heeft vele feliciterende han den moeten drukken. De heer Muller is jarenlang voorzitter geweest van de vereniging. Eveneens was hij jarenlang vice-voorzitter, terwijl hij zich tenslotte verdienstelijk heeft weten te maken als penningmeester. Niet alleen deze vereniging genoot zijn belangstelling. De heer Muller is momenteel ook nog secretaris van de Stichting Christelijke b.l.o.-school. voor Katholiek Amateurtoneel, is een studiogroep W.K.A. opgericht, waarvan alle leden van de betrokken toneelver enigingen lid zullen kunnen worden. In dat „studio"-verband zal men proberen onder leiding van de provinciaal toneel adviseur, de heer Antoine van den Berg. een verbetering van de kwaliteit van het amateur-toneelspel in het zuidelijke stuk van de kanaalzone en Philippine te be werkstelligen. De heer Van den Berg zal één keer in de twee weken lessen geven, die door de leden van verenigingen gevolgd zul len kunnen worden. De lessen zullen beurtelings in Sluiskil, Sas van Gent en Philippine gegeven worden. De toneel vereniging „Semper Avanti" uit Sluiskil, „Esmoreit" uit Philippine en de toneel vereniging te Sas van Gent kunnen zo beurtelings als gastvrouwe optreden. In september zullen de eerste lessen plaatsvinden. Men krijgt elementair to neel, bewegingsleer, mimiek, dictie, en zal ook worden ingelicht over alle facet ten van decors, belichting en wat dies meer zij. Daarnaast zullen uitgebreid de verschil lende door de vereniging te spelen stuk ken worden besproken. Wellicht zullen ook, voordat de studio groep echt in werking gaat treden, nog lessen worden gegeven. Van de zijde van de leden van de toneelverenigingen be staat grote belangstelling voor de cur sus (sen). Men hoopt dat de oprichting van de groep ook van goede invloed zal zijn op een bevordering van de samenwerking tussen de toneelverenigingen. Oorspron kelijk was het de bedoeling van de drie verenigingen een spelerscursus, zoals die elders ook wordt opgezet, te organise ren. Een dergelijke serie lessen is echter niet van blijvende aard, terwijl de Stu diogroep elk seizoen activiteiten ten toon zal kunnen spreiden. Alle drie vereni gingen -beschikken momenteel over vele jonge spelers en speelsters, die behoefte hebben aan een gedegen scholing. P)e hoofdlegerpredikant ds. Bos heeft van minister De Jong een terecht wijzing gekregen, omdat hij in een rondschrijven aan de legerpredikanten had aangeraden de humanistische raadslieden niet tegemoet te komen bij het gebruik van ruimten voor bij eenkomsten en er nauwkeurig op toe te zien dat deze raadslieden nergens de grenzen van hun bevoegdheden zou den overschrijden. We geloven, dat deze reprimande verdiend is. In de volksvertegenwoor diging tekende zich een duidelijke meerderheid af, om in het leger ook ruimte te laten aan het optreden van humanistische raadslieden. Dienover eenkomstig trof reeds de vorige minis ter van defensie maatregelen. Het gaat nu niet aan, bedoelde raadslieden als het ware hinderlijk te volgen. De minister wil echter niet zo ver gaan ds. Bos te kapittelen, omdat hij over het humanisme ook nog schreef: „Hier worden metterdaad stenen voor brood gegeven. Het is in zijn armoede bovendien anti-evangelisch en het meest troosteloze getuigenis dat kan worden gegeven". Een gelovige kan zich ook jetwat anders en meer genuanceerd tegenover het hedendaagse humanisme opstellen. Doch met de minister zijn we van me ning, dat de hoofdlegerpredikant het recht heeft aldus te oordelen en daar aan uiting te geven. Hiermede zijn de verhoudingen wel zuiver gesteld. ■Wij zijn bereid tot een gesprek met Noordbrabant, heeft burgemeester Van Walsum tot een van onze redac teuren gezegd. We zouden deze uitno diging met nadruk nog eens in de aan dacht willen zetten. Bekend is, hoe er onbehagen leeft in Brabant, een on behagen dat is aangewakkerd door de achtste industrialisatienota. Commis saris Kortmann heeft in oktober van het vorig jaar daartegen stelling ge nomen en op de eigen taak van West- Brabant in het spanningsveld tussen Rotterdam en Antwerpen gewezen. Het mag niet alleen maar arbeidsreservoir zijn. Het mag niet lijden door dis criminatie van lonen en arbeidsvoor waarden. De Rotterdamse burgerva der heeft door zijn uitlatingen dit on behagen zeker niet op slag weggeno men. Doch heel belangrijk is zijn uitnodiging tot een gesprek. Door wie en hoe zulk een gesprek gearrangeerd moet worden, willen we aan de be voegde instanties overlaten. Men kan denken aan praten op bestuurlijk ni veau, aan provinciale organen, aan de Kamers van Koophandel, aan de WEB, Waarom zou er niet een geregeld over legorgaan geschapen kunnen worden? Uitpraten is in ieder geval beter dan op elkaar blijven mopperen. Aangenomen ?nag worden dat de mi nisters van Buitenlandse Zaken van In donesië en Nederland, dr. Soebandrio en mr. J. M. A. H. Luns, op 2 april in Den Haag zullen spreken over de diploma tieke vertegenwoordiging van beide lan den, Nederlandse technische hulp aan Indonesië, financiële vraagstukken en problemen die in verband staan met de repatriëring van Ambonezen naar Indo nesië. Daarnaast is het waarschijnlijk dat ook de mogelijkheid van een staatsbe zoek van president Soekarno aan Neder land niet onbesproken zal blijven. Nu de verhouding tussen Nederland en Indonesië uitstekend wordt geacht po litieke geschilpunten zijn er niet staat het wel vast dat het uitblijven van de benoeming van ambassadeurs over en weer geen politieke oorzaak heeft. In donesië zou reeds een geschikte diplo maat voor deze post hebben gevonden, die echter op dit ogenblik nog niet vrij gemaakt kan worden voor plaatsing in Nederland. Het is niet te verwachten dat over eco-, nomische onderwerpen zal worden ge sproken. Voor deze onderwerpen zal de derde vice-premier en minister voor basisindustrieën, de heer Chairoel Saleh, naar Nederland komen. Wel zullen financiële vraagstukken aan de orde komen, zoals het vraagstuk van de schadeloosstelling voor onteigend^, on dernemingen. Daarbij zou dan voorname lijk de procedure van de afwikkeling van deze zaak het hoe en wanneer aan de orde komen. Ook de zogenaamde verweesde eigen dommen van repatrianten in West-Irian komen ter sprake. Nederland kan Indonesië hulp verlenen door levering van technische kennis en het ter beschikking stellen van beurzen. De Indonesiërs voelen niet in de eerste plaats voor een volledige universitaire opleiding van studenten in Nederland. Hun voorkeur gaat uit naar cursussenj voor mensen die reeds een graad hebben behaald. De repatriëring van Ambonezen naar Indonesië is nooit goed op gang geko men. Als die Ambonezen, die naar In donesië willen, daartoe in de gelegenheid worden gesteld, zal dit bijdragen tot de rust in de woonoorden. Demoeilijkheden tussen Indonesië en Maleisië zullen als zodanig niet ter spra ke komen. Dit is een politieke kwestie waar Nederland geheel buiten staat (Van onze correspondent) Enige tijd geleden werd op het gemeentehuis een bespreking ge voerd met de Commissaris der Ko ningin in Zeeland en het lid van Gedeputeerde Staten J. van Don gen, betreffende de haven van Hoofdplaat. Gezien de besprekingen, in beslo ten raadszitting, en enige persbe richten, hebben enkele inwoners gemeend, dat de instandhouding der haven in gevaar dreigt te ko men. Het comité „Havenbelang Hoofdplaat" dat is samengesteld uit verschillende be langhebbenden. stelt pogingen in het werk om gegevens te verzamelen, die aan de bevoegde instanties kunnen worden overgelegd en waaruit het economisch be lang tot instandhouding der haven kun nen blijken. In de openbare raadsvergadering van 20 maart j.l. heeft wethouder J. C. Blaak man toestemming aan de raad gevraagd om meer openheid te geven aan de reeds gevoerde besprekingen. De gemeenteraad van Hofdplaat heeft zijn toestemming verleend en hoopt, dat het comité „Havenbelang Hoofdplaat" be langen zal voorstaan op particulier niveau. De gemeenteraad van Hoofdplaat heeft len elkaar niet behoeven te doorkruisen, omdat het gemeentebestuur thans ten al len tijde bereid is een afvaardiging van het comité te ontvangen om met elkaar van gedachten te wisselen over deze zeer belangrijke aangelegenheid. £)r. Vondeling heeft nu al aangekon digd, dat zijn fractie in ieder geval tegen huurverhoging zal stemmen. Hij kent het wetsontwerp nog niet, hij kent de toelichting niet, hij weet niet welke argumenten in het debat vóór en tegen zullen worden uitgewisseld, weet niet, of er amendementen zullen komen en wat het lot daarvan zal zijn. Hij is blindelings tegen. Hij refereerde aan het befaamde huurfonds, waarin des tijds een deel van de huurverhoging werd gestort, om die gelden gedwon gen te besteden aan verbetering van woongerief. Hij vergat te vermelden, dat hiervoor een mammoet-admini stratie in het leven moest worden ge roepen, die ook praktisch in het'hon derd liep. Hij verzuimt ook eraan te denken, dat in de strijd tegen de wo ningnood huuraanpassing niet gemist kan worden. Het is voor de socialis tische fractieleider van geen belang. Tegen en nog eens tegen. Natuurlijk zal het straks in te die nen wetsontwerp nauwkeurig moeten worden bekeken. Ook over de opportu niteit om zo vlak na de grote loon- pensatie vastzit, valt te praten. Hier- voeren, waaraan immers een looncom- pensatie vast zit, valt te praten. Hier voor dient het parlementair overleg. Dit verliest echter zijn zin, als men bij voorbaat een- onvoorwaardelijk „neen" iaat horen. Het is gemakkelijk en goedkoop. (Advertentie) Bezoekt HOTEL-RESTAURANT Gelegen a.d. rijksw. Breda-Etten (Van onze verslaggever) Ook gisteren heeft het kantongerecht te Oostburg de „beruchte" huurkwestie nog geen stap dichter tot een definitieve oplossing kunnen brengen. Op verzoek der advocaten van beide betrokken par tijen werd opnieuw uitstel verleend, dit maal tot 14 mei, wanneer de zoveelste be handeling toch echt wel effectief Ijjkt te zullen zijn. Want voor het zover is hoopt de deskundigen-commissie haar bevin dingen in een rapport te hebben vastge legd. De directeur van het Centraal Zieken fonds te Tilburg is gekozen tot voorzitter van de bond van r.-k. Ziekenfondsen. De verkiezing van de heer Hendriks, die de heer A. de Wolf opvolgt, had plaats Bidons de in Utrecht gehouden algemene vergadering.

de Stem | 1964 | | pagina 5