behang Zeeuwsch-Vlaanderen SUCROSA Walcheren ZUID-BEVELAND SUCROSA is fantastisch DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 26 MAART 1964 MIDDELBURG Goede voordracht van leerlingen muziekschool Oudheidkundig congres op 19 juni in Sluis voor Dagblad De Stem GOES Zwembad komt in september klaar Prijsuitreiking nederlaagtournooi AXEL HULST OOSTBURG TERNELZEN Baldadige Duitsers in de kraag gevat Uitbreidingsplan goedgekeurd Strenge maatregel van de politie (géén saccharine) zonder saccharine Hier wordt Biett gebruikt Amerikaanse jongelui in Zeeland Schoolvoetbal HOOGWATER Vandaag Morgen Vele ouders begaven zich naar de concert- en gehoorzaal, om daar de voordrachtsoefening bij te wonen van leerlingen van de heer N. A. J. Smits (viool), de heer E. Buys (gitaar) en de heer A. de Vries (piano en harmonium). Al deze, voornamelijk, Middelburgse leerlingen deden hun uiterste best op composities van componisten met grote namen als Handel, Diabelli, v. Weber en Rieding. Er werd met geestdrift gemusiceerd en dat is de hoofdzaak; dat er af en toe eens een nootje naast de vleugel valt is niet zo belangrijk. Ook het samen musiceren, er waren een paar stukjes voor viool en piano, waarbij de violist door een jeugdige pianist werd begeleid, geeft een stimulans om verder door te gaan op het pad der ernstige muziek. Op deze ongedwongen voordrachtsoefe ning waren enige opmerkelijke presta ties te beluisteren. Dat was in de eerste plaats Onno Boerwinkel, die op zeer muzikale wijze een Rondo van Carulli op zijn gitaar speelde. Deze jongeman is een belofte voor de toekomst bij flink doorstuderen. Hierbij werd ook weer be wezen, dat gitaarspelen meer is dan een aantal accoorden leren aan te slaan. Na de pauze speelde Mieneke Reynhout op het harmonium een Larghetto uit Heracles van Handel. Men is zich soms niet bewust als men een stukje hoort spelen, dat ogenschijn lijk eenvoudig klinkt, maar door de vele voortekens, die aan de balk staan (en dat waren er in dit stuk zes mollen), meer moeilijkheden aan de vertolkster biedt dan men denkt. Van muzikaliteit getuigde ook de nog jeugdige Martje Roegholt, die een Aria van Handel op de viool speelde. Van de pianoleerlingen viel nog op een vlot gespeeld deel uit een Sonata van Latour door Bert Altena en Burgmüllers Herderinnetje, door Rens Michielse ge speeld. In het slotgedeelte kon men genieten van het vioolspel van Marco van Pagee, die in het Rondo van Seitz, de warme toon uit de viool kon halen en met zijn optreden dan ook veel succes boekte. A. L. (Advertentie) SENORITAS 3 PCs. ieuze vandeltenjier/ Het congres van de Koninklijke Ne derlandse Oudheidkundige Bond wordt dit jaar op 19 juni in Sluis gehouden. Men verwacht ongeveer 150 deelnemers. Het vindt plaats in de Gothische Raad zaal van het Belfort. Aan het congres is een excursie naar Belgisch en naar Frans-Vlaanderen verbonden. Zieriksee VERGADERING GYMNASTIEKVERENIGING „RUST ROEST' (Van onze correspondent) In een druk bezochte vergadering tn het Huis van Nassau zijn de leden van de G.V. „Rust Roest" bij elkaar geweest. In zijn openingswoord gewaagde voorzitter T. Hekman, van de aanschaffing van de trampoline, waarmede een aantal leden reeds zodanige vorderingen maakt, dat op de komende openlucht demonstratie met dit nieuwe toestel zal kunnen worden gedemonstreerd. Voorts memoreerde hij de geslaagde onderlinge wedstrijden die onlangs werden gehouden. Uit het financieel verslag van de pen ningmeester bleek, dat de geldelijke toe stand van de vereniging zeer sterk is, hetgeen overigens ook blijkt uit de aan schaffing uit eigen middelen van de tram poline. De aftredende bestuursleden mej. H. M. Meerdink en de heer K. J. L. v. d. Houten werden herkozen. Bij de bespreking van het programma voor 1964 werd besloten weer aan diver se wandeltochten mee te doen en begin juli weer een openlucht demonstratie op het Havenplein te geven. In zijn slotwoord wekte de voorzitter de leden op gebruik te maken van de ko mende cursussen van het K.N.G.V. voor de voorturners en de voorturnsters. Na de pauze werden enkele leerzame films vertoond, waaronder een over tram polinespringen, welke film de vereniging ten geschenke had gekregen van een Engelse fabriek die deze toestellen ver vaardigt. (Advertentie) BREDA-BERGEN op ZOOM OOSTERHOUT Dagblad voor Zeeland KANTOREN voor Zeeuwsen- Vlaanderen: Steenstraat 14, telefoon 2377, Hulst voor Walcheren en Zuid-Beveland: Klokstraat 1, telefooD 6252 GOES Eerste redacteur Exvloztatie- uoor Zeeland F. DE LIGT teL 6252 Goes Redacteuren voor Zeeuwsch-Vlaanderen. P. G. KUYPERS, tel. 2377 - Hulst (privé 3327) W WOUTERS, tei. 2377 Rayonbeheerder voor Zuid-Beveland en Walcheren. K. MENU tel 6252. Goes. inspectie Zeeland. L. K. M DE JONG tel. 2377 HULST Prijs voor losse advertenties, bestemd voor de editie Zeeland 0,18 oer mm 1 mm ingezonden mededelingen 2li mm gewone advertenties Bij contract aanzienlijke reductie. „Kleintjes": 3 regels of minder t l,— elke regel meer f 0.25 Als één regel gelden 23 letters en/of leestekens. Bij plaatsing ook ln de Brabantse oplage resp. 1,60 en 0.60. 3 achtereenvolgende ongewiizlgde Bij olaatsingen half geld. de derde plaatsing tegen Tijdens de algemene ledenvergadering van de Zwem- en Badclub ,,'t Sas", ge houden in de Landbouw, deelde de voor zitter, de heer E. W. Carels in zijn openingswoord mee, dat de bouw van het zwembad waarschijnlijk omstreeks sep tember gereed zal zijn. Het ledental der vereniging- bedroeg 31 december j.l. in totaal 1345 leden. Voor de bestuursverkiezing stelden de heren J. van Weizen en J. Oudeman, beiden te Goes, zich wegens vertrek niet herkiesbaar. In de vacatures werden ge kozen de heren A. Okke te Goes en A. van Oost te Wilhelminadorp. De heer Van Weizen werd van wege zijn vele ver diensten voor de vereniging benoemd tot erelid. De plannen voor het a.s. seizoen zijn: op 22 juli bestaat de vereniging veertig jaar. Op 18 juli wordt er een waterpolo- dag gehouden waaraan Zeeuwse en Bra bantse heren-zeven-tallen zullen deel nemen. Op 25 juli worden er onderlinge wed strijden voor de leden van ,,'t Sas" gehou den. Alle deelnemers hieraan zullen het jubileumspeldje der vereniging ontvan gen. Vanaf 2 juli geven twee dames van de academie te Amsterdam weer zwem lessen. Getracht zal worden iemand te vinden, die in juni de lessen zal willen verzorgen. Twee heren-zeven-tallen van de Ganze zullen aan de waterpolo-compe- titie deelnemen. LEZING INTERSCALDES Voor de leden van de personeelsvereni ging Interscaldes van de belastingdienst te Goes hield mr. H. F. J. Joosten, adju- dant-inspekteur bij genoemde dienst, een lezing over Indonesië. Spreker gaf mede aan de hand van een aantal dia's een overzicht van de algemene en politieke situatie van dat land. De heer Joosten heeft namens de K.M.T. deel uitgemaakt van de delegatie van de Nederlandse politieke Jongeren Contactraad die kort geleden een excursie van een maand door Indonesië heeft gemaakt. Voor deze in teressante avond bestond goede belang stelling. ACTIECOMITë JEUGDNATUUR WACHTER OPGERICHT Gistermiddag is in de raadszaal van het stadhuis een voorlopig comité geïn stalleerd dat zich wil inzetten om ook in Goes een goed functionerende jeugd- natuurwacht te krijgen. Het doel van een Jeugdnatuurwacht is een kruistocht te houden tegen de baldadigheid. Verder wil men bereiken dat de Nederlandse jeugd meer liefde krijgt voor alles wat leeft en groeit. Het is thans in Goes de bedoeling om allereerst de vijfde klassen van de lagere scholen gelegenheid te geven jeugdnatuurwachter te worden. De gehele organisatie van de Goese afdeling zal in de loop van de komende maanden wor den opgezet door het actiecomité, waarin vooral mensen zitting hebben die be roepshalve in de vorming van de jeugd zijn geïnteresseerd. Hansweert In café „Havenzicht" werd de prijs uitreiking gehouden van het nederlaag- toernooi biljarten dat door „Havenzicht" was georganiseerd. De uitslag was als volgt: 1. „De Landbouw uit Goes 426 caram boles; 2. „Interscaldis", Hansweert 424; 3. B.V. „Schore", Schore 376; 4 „O.K.G." Hansweert 340; 5. „Thalia", Hansweert 325; 6. Van Ostrum, Kapelle 294. G. Verstraete van de biljartvereni ging „Thalia" uit Hansweert, haalde in dit toernooi het hoogste gemiddelde, t.w. 127 caramboles in 20 beurten Hij maakte tevens de hoogste serie van 38 caramboles. Aan de prijsuitreiking was ook nog een wedstrijd voorafgegaan. Iedere ver eniging die had deelgenomen aan het nederlaagtoernooi kon enkele spelers aanwijzen die elkaar moesten bekampen in 20 beurten in het Driebandenspel. De uitslag van deze wedstrijd was: 1. P. Schouwenaar 10 caramboles in 20 beurten, daarna volgden de heren Blom, Snoep, Blommaert en L. Thee- naart, ieder met 8 caramboles uit 20 beurten. Deze vier met 8 punten, moesten nog een keer tegen elkaar uitkomen om uit te maken wie uiteindelijk de tweede en derde plaats mocht bezetten. Dit ge beurde over een wedstrijd in tien beur ten waarin Blom 6 caramboles maakte. Theenaart 4. Snoep 3 en Blommaert 1. De uiteindelijke uitslag werd: 1. P. Schouwenaar uit Hansweert, 2. Blom uit Goes en 3. L. Theenaart uit Hansweert. Kapelle DAMMEN OM DE TITEL Om het persoonlijk kampioenschap van de damclub Kapelle werden deze week weer een aantal wedstrijden gespeeld met de volgende uitslagen: L. Adriaanse-C. Sulsters 2-0; J. J. Ganseman-G. J. Le- poeter 1-1 H. A. v. d. Vrie-C. Blanken- burgh 2-0; L. Adriaanse-C. van Liere 1-1 I. op 't Hof-C. Sulsters 0-2. VERGADERING N.C.V.B. Op de woensdag gehouden maandelijk se vergadering van de afdeling Kapelle- Biezelinge van de Ned. Chr. Vrouwen bond heeft mevr. Jonker uit Breda een lezing gehouden over „Wij vrouwen op een kruispunt". Met grote aandacht werd deze lezing gevolgd. Mevr. Sandee-Staal had de leiding. Kloetinge VOETBAL Zaterdag 28 maart organiseert de v.v. .Kloetinge" een jeugdtoernooi voor A en B junioren. Behalve Kloetinge zal aan dit toernooi worden deelgenomen door Tus. Bredenscheid (Duitsland) S.K. Be- veren (België) en Charlton Boys( Enge land). Er wordt een halve competitie gespeeld. De wedstrijden beginnen om 1 uur en zijn ca. zes uur 's avonds geëindigd. Daarna worden in „Amicitia" de prijzen uitgereikt. Om half acht begint in dezelf de zaal een programma van het Goese ieugdcircus „Hoger op". JAARVERGADERING ARGRARISCHE BEDRIJFSBOND De Nederlandse Christelijke Agrari sche Bedrijfsbond afdeling Kloetinge heeft in het verenigingsgebouw „Ami citia" haar jaarvergadering gehouden. De avond stond onder leiding van de voor zitter P. Pekaar. Het hoofdbestuurslid de heer P. Minnaard uit Goes hield een pro- paganda-toespraak, verder werd er nog een film vertoond. In de pauze werd er een verloting ge houden. PLANNEN VOOR BOUW BOGAERSWONINGEN De woningbouwstichting Kloetinge wil coördinerend gaan optreden bij de bouw van z.g. Bogaerswonmgen door particu lieren. De bouwkosten van dergelijke wonin gen mogen niet meer dan 14000,be dragen. Momenteel worden plannen be raamd om een voorlichtingsavond te hou den. Ovezande SCHIETING Uitslag van de schieting van W. Teil gehouden bij de heer G. Doene op de liggende wip. Aanwezig waren 37 schut ters van 13 verschillende verenigingen. Hoofdvogel; J. Doene, van W. Teil te Ovezande, le zijvogel; C. v.d. Guch- te, van Spes-Nostra te Ovezande; 2e zijvogel, J.J. Remijnse, van Edele hand boog te Oudelande; le bovenkal, G. Doe ne, van W.Tell te Ovezande; 2e boven kal, A. v. Zunderen, van Spes-Nostra te Ovezande; le onderkal, O. Steenaert, van A.D.L.M. te Kwadendamme; 2e onderkal, C.D. Raas, van W. Teil te Ovezande; le klep, C.D. Raas, van W. Teil te Ovezande; 2e klep, A. de Jonge, van Soranus te Heinkenszand3e klep, J. Doene, van W. Teil te Ovezande', meeste kleine vogels, I. v. Wingen, van Zorgvliet te Ellewoutsdijk, 6 stuks. 's-Heer Arendskerke OUDERAVOND In de lokalen der openbare lagere school is de tweede contaktavond van het lo pende cursusjaar gehouden. Het onder wijzend personeel stond de vele belang stellende ouders te woord over de vor deringen van hun kinderen, terwijl er ook gelegenheid bestond het werk te bezich tigen. s-Heer enhoek WEER HET VUILNIS PROBLEEM Tijdens de raadsvergadering is de be groting voor 1964 vastgesteld. In deze begroting is 1.000 extra opgenomen voor het onderhoud van de wegen omdat steeds zwaarder verkeer deze gemeente gaat aandoen. Doordat de raad enkele jaren geleden het voorstel heeft afge wezen om aan te sluiten bij de centrale dienst voor het ophalen van vuilnis, was tijdens de raadsvergadering weer dit voor de gemeente moeilijke probleem aan de orde. „We hebben de bus gemist", aldus de voorzitter, burgemeester Waelput. De enige oplossing was volgens de burge meester de aanschaffing van een roltrom- meiwagen. Deze voorziening, die door de inwoners hogere kosten met zich mee brengt, is echter voor de gemeente nog toekomstmuziek. SCHIETING De handboogvereniging Eensgezind heid hield haar schieting op de liggende wip bij de heer D. Rijk. Aanwezig waren 48 schutters van 13 verschillende verenigingen. Hoge vogel; P. de Koeyer, van A.D.L.M. te Kwadendamme; 1ste zij vogel, A. v. d. Bulck, van Eensgezind heid te 's-Heerenhoek. 2de Zijvogel, D. Geys, van A.D.L.M. te Kwadendamme. lste Bovenkal, Alb. v. d. Dries, van Vrije-Schutters te 's-Heerenhoek. 2de Bovenkal, J. A. Rijk, van A.D.L.M. te Kwadendamme. lste Onderkal, A. Mar tens, van V.I.O.S. te 's-Heerenhoek. 2de Onderkal, P. de Koeyer, van A.D.L.M. te Kwadendamme. lste Klep, A. de Jonge-Rijk, van W-Tell te Ovezande. 2de Klep, J. de Rijke, van Edele Handboog te Oudelande. 3de Klep, P. Steketee, van A.D.L.M. te Kwadendamme. Meeste kleine vogels, Bas v. d. Dries, van Eens gezindheid te 's-Heerenhoek. Yerseke GEWIJDE MUZIEK Bij gunstig weer zal de muziekvereni ging „Mozart" op le paasdag een concert van gewijde muziek geven in de tent op de Paardenmarkt. Het concert zal gege ven worden van twaalf uur tot half een. BESTELAUTO'S IN BOTSING Op de gevaarlijke en onoverzichtelijke hoek Vierstraat-Lepelstraat reed een be stelwagen van de N.V. „Solidair" Mos selexport met een aanzienlijke snelheid op de van rechts uit de Lepelstraat, ko mende bestelwagen van de heer C. A. Broeren uit Rucphen (N.Br.). Deze werd uit de wagen geslingerd maar liep geen ernstige verwondingen op. De wagen van „Solidair", komende uti de Vierstraat, kwam op het trottoir van het Kerkplein tot stilstand. Vooral deze wagen werd zwaar beschadigd. Rijks- en Verkeerspo litie waren spoedig aanwezig om een on derzoek naar de schuldvraag in te stel len. JAARVERGADERING RAIFFEISENBANK Door de Coöp. Raiffeisenbank „Yerseke" werd in zaal Nolet de algemene jaarver gadering gehouden. De voorzitter de heer J. van Schaik memoreerde in zijn ope ningsrede het overlijden van de oud voorzitter en ere-lid de heer J. Schip per. Het jaarverslag gewaagde van grote tevredenheid in alle afdelingen. Het be trekken van het nieuwe kantoor heeft de uitbreiding van zaken in gunstige zin be- invloed. Voor het wegvallen van de oes tercultuur, hetgeen een gevoelig verlies betekent, wordt zoveel mogelijk getracht compensatie te vinden. De bank zal waar nodig en mogelijk is haar diensten aan bieden, opdat de gedupeerden weer een nieuw bestaan kunnen opbouwen. De schadevergoeding aan de oesterkwekers zal nog wel geruime tijd van afwikkeling vragen. Over de grootte van uitkering bestaat nog veel onzekerheid. Het winst bedrag was over het afgelopen jaar f 16.481, 33. Het aantal rekeninghouders bedroeg 215 en spaarrekeningen 2405. De periodiek aftredende leden van het be stuur de heer J. Mol, en van de Raad van Toezicht de heer D. Harthoorn werden herkozen. W ol phaartsdijk MUZIEKAVOND De muziekvereniging A.D.V.E.N.D.O. heeft haar jaarlijkse uitvoering in het Dorpshuis gegeven. In zijn openingswoord wekte de voorzitter L. P. Pieterse de jongeren op lid te worden van de drum band. Voor de pauze voerden het muziek gezelschap en de drumband een aantal muzikale nummers uit onder leiding van dirigent J. G. Simonse te Middelburg. Na de pauze trad op het cabaretgezel schap Wim de Graaf uit Middelburg, dat een vrolijk programma bracht. Het viel zeer in de smaak van het talrijke publiek BILJARTEN In hotel Ossewaarde had een biljart wedstrijd plaats tussen SNA uit Wol- phaartsdijk en BVH uit Kortgene, die elk met negen spelers deelnamen. Elke speler kreeg 20 beurten. De totaaluitslag was SNA 343 punten en BHV 292 punten. BRANDWEERLIEDEN SLAAGDEN In het gemeentehuis te Wolphaartsdijk werd het examen brandwacht le klas afgenomen aan een vijftal leden van de vrijwillige brandweer, die allen met lof slaagden. Dit waren de heren C. W. de Leeuw, F. Nijsse, M. Nijsse, P. J. van der Schraaf en M. J. Tramper. In zija toespraak wees de voorzitter van de examencommissie S. H. J. de Roos adjunct-inspecteur van het brandweer wezen in Noordbrabant en Zeeland, op het grote belang van een goed geoefend de laatste jaren niet alleen maar een de laatste jaren niet alleen meer een hobby, maar tevens een vak. Dit wordt veroorzaakt door de snelle vooruitgang van de techniek waardoor tegenwoordig op alle boerderijen, auto's, tractors, kunst mest, bestijdingsmiddelen e.d. aanwezig zijn. De brandbestrijding stelt daarom te genwoordig veel hoger eisen. Van de veer tien leden van het brandweerkorps te Wolphaartsdijk zijn er thans elf in het bezit' van het diploma brandwacht le klas. Ondercommandant J. Wisse verzorg de de instructie. WIJZIGING KERKDIENSTEN Onder de parochieanen werd een en quête gehouden om een inzicht te ver krijgen betreffende de verlangens aan gaande de H. Eucharistieviering op zon dag. Bij het merendeel der parochianen bleek gedurende de zomermaanden voor de zondags H. Mis een voorkeur uit te gaan naar half acht; negen uur; half elf en voor de avond H. Mis half zes. Met ingang van tweede paasdag zullen de H. Diensten dan ook volgens deze verlangens geschieden. AANRIJDINGEN Op de Nieuwendijk heeft zich een aan rijding voorgedaan tussen een vrachtauto, die werd bestuurd door L. Th. uit Hon- tenisse en een geparkeerde vrachtauto. De vrachtauto van Th. begon te slip pen toen de bestuurder wilde uitwijken voor een bromfietser. De eerste vracht wagen liep aanzienlijke averij op, de tweede werd minder beschadigd. In de Oranjestraat werd de bestelauto van de Axelaar R. J, B. S. aangereden door een vrachtauto van de provinciale waterstaat, die werd bestuurd door A.J. van de B. uit Vogelwaarde. Aan deze aanrijding ging eveneens een uitwijkma- noevre vooraf. De personenauto zal da nig opgelapt moeten worden. Biervliet SCHIETING In hotel „De Vriendschap", bij H. v.d. Hemel, werd een schieting op de liggende wip gehouden. Er namen een dertigtal schutters deel. De hoogvogel was voor de bekende Biervlietse schut ter J. Wijffels. De eerste zijvogel haal de. J. Cattoor uit Eede neer. De 2e zij vogel P .v. Kersbuik. Sas van Gent. De meeste kleine vogels waren voor W. Duysserinck, Biervliet. Breskens VERENIGINGSGEBOUW VOOR ƒ3.060 VAN DE HAND Volgende week woensdagavond zal de raad tijdens de vergadering het oude Verenigingsgebouw voor ƒ3.060 van de hand kunnen doen aan de fa. Westdorp en Zn. te Goes. Het gebouw zal wor den gesloopt met behoud van materialen. Bovengenoemde fa. schreef het hoogst in en kan het gebouw, wanneer de raad akkoord gaat met het voorstel, kopen. De raad zal verder o.m. behandelen de voorstellen over eervol ontslag aan mej. J. Verstraete als kleuterleidster van de openbare kleuterschool, het voorbereiden van een herziening van het uitbreidings plan in hoofdzaak, verkoop van een per ceel grond in 't uitbreidingsplan „West", wijziging van het wederopbouwplan in verband met de vestiging van N.V, Gebr. Verduijn's Suikerwerkenfabriek tussen de kleuterschool en de Prinses Julianastraat, oorspronkelijk bestemd voor „openbaar groen", goedkeuring van de nieuwe salarismaatregelen voor een gedeelte van het overheidspersoneel, het voteren van 10.000 voor de uitbreiding van de begraafplaats, de bouw van 48 woningwetwoningen voor de Katholieke Zeeuwsch-Vlaamse Woningbouwvereni ging en de Algemene Woningbouwver eniging en tenslotte een krediet van ƒ4000 ter gedeeltelijke financiering van een gebrandschilderd raam in het in aanbouw zijnde gemeentehuis. Het bur gerlijke comité, dat aanvankelijk de no dige financiën uit de bevolking verza melde, heeft niet voldoende geld bijeen gekregen. CHnge SPEELTUIN GAAT OPEN De speeiwerktuigen hebben in de Cling- se speeltuin weer een goede beurt gehad. Alles is goed nagezien en de tijd nadert, dat hij weer voor de kinderen open ge steld kan worden. Op dinsdag 31 maart zal de speeltuin om één uur 's middags open gaan. Gedurende de vakantie zal hij iedere dag geopend zijn na de middag Na de vakantie is hij enkel geopend op de zaterdagen en zondagen na de middag'. Graauw OMZET BOERENLEENBANK MET RUIM EEN MILJOEN GESTEGEN Op de in het patronaat gehouden ver gadering van de plaatselijke Boerenleen bank bleek, dat de omzet over 1963 een miljoen meer was dan het voorgaande jaar. De omzet in 1963 bedroeg 1092119,74 gulden meer dan in 1962. Een flinke vooruitgang dus. De winst bedroeg 5.343,92 gulden. De reserves bedragen 127.187,84 gulden. De spaargelden bedragen bij het afsluiten van 1963 2.631.623,46 gulden. De rente, die over de spaargelden wordt uitgekeerd, loopt tot 4%. De heer H. Buysse werd herbenoemd als voorzitter van de raad van toezicht. De heer H. de Waal, die bijna 40 jaar in het bestuur zitting had, mocht een en veloppe met inhoud in ontvangst nemen. Verder werd er nog een subsidie van 1000 gulden aan de r.k. kerk gegeven en een van 400 gulden aan het Wit-Gele Kruis. GEMEENTE HULST Burgemeester en wethouders van Hulst maken bekend: 1. deze week wordt in plaats van op vrijdagnamiddag huisvuil opgehaald op vrijdagvoormiddag. 2. voor openstelling van het kantoor van de ambtenaar van de burgerlijke stand tijdens de paasdagen wordt ver wezen naar de publicatie aan het stadhuis. Hulst, 25 maart 1964. A. L. S. Lockefeer, burgemeester J. F, van Denderen, secretaris. VERGADERING H.V.V. IS UITGESTELD De ledenvergadering van de Hulsterse Voetbalvereniging, die vrijdagavond a.s. in het clublokaal café De Bruijn gehou den zou worden, is uitgesteld tot vrij dagavond 3 april in dezelfde lokaliteit. Koetvacht SCHIETING Aan de grote hespenschieting bij R. Ciapdorp namen 80 schutters deel. De uitslag was: Hoogvogel: L. Naes- sens Stekene (B.), le Zijvogel: A. Sta- lens Wachtebeke (B.); 2e Zijvogel: R. Bontink, Wachtebeke (B.). De hespen werden afgeschoten door: J. de Meester, Axel; V. de Vos, Hulst; C. de Wilde, Stekene (B.); R. Bontink, Wachtebeke (B.). WACHTMEESTER J. BODIN GAAT MET PENSIOEN (Van onze correspondent) Het feit dat wachtmeester J. Bodin dinsdag a.s, met pensioen gaat, zal een feestelijk tintje krijgen. In de com missiekamer van het raadhuis zullen zowel burgemeester J. v. Leeuwen als enkele anderen afscheid nemen van de ze politieman, die uit de streek stamt en zeer bekend was bij de bevolking. ZELFBEDIENING BIJ ALBERT HEIJN Woensdag had aan het Eenhoornplant soen de heropening plaats van het fili aal van Albert Heijn. M. den Ambte naar. districtsleider voor Zuidwest-Ne derland, sprak namens de directie het openingswoord. Het kopend publiek vraagt steeds meer naar zelfbedienings zaken en dit bedrijf is het vierde in Zeeuwsch-Vlaanderen van de 6 toon bankzalen, dat is overgegaan naar zelf bediening. Nadat burgemeester J. v. Leeuwen zijn vreugde had te kennen gegeven over de aanwinst voor Oost burg en de heer en mevr. Janssens had geprezen voor hun activiteiten, als mede aannemer Leenouts, het installa tiebureau Schippers en Nauta, en het schildersbedrijf De Zutter had gecom plimenteerd met hun resultaat, opende mevr. Janssens de toegang tot het nieuwe pand. BILJARTEN De strijd om het kampioenschap van Oostburg is in volle hevigheid ontbrand. Had I. Verhage lang de beste papieren, nu gaat Johnny van Waes aan de kop. Opmerkelijke prestaties leverden de pas gepromoveerde A. Riteco en J. v. Over- beeke. De grote roem van Versprille liet Van Overbeeke ijskoud..Kan Van Overbeeke deze vorm handhaven, dan zullen nog meer kanshebbers sneuvelen. Snoo Oostburg 112 p. 3 Echtpaar Risseeuw 109 p. O.W. lijn: 1 Dames Risseeuw-Risseeuw Oostburg 116 p. 2 Vroon-Lako Breskens 109 p. 3 Echtpaar Kamminga Oostburg 103 p. Na een nachtelijke telefonische mel ding trof de gemeentepolitie in de Kers straat drie, ongeveer 20-jarige Duitsers, die probeerden een auto te starten. Bij onderzoek bleken zij thuis te ho- ren op de „Henning Oldendorff", een Duits motorvrachtschip, dat in de „Oes terput" in lossing lag. Bij het voortgezet verhoor bleken zij nog het een en ander op hun kerfstok te hebben. Van de aan de Rosegracht gelegen schepen hadden ze de trossen losgegooid en een aanhangwagen met marktkramen in het water geduwd. In de Zandstraat (n.b. vlak bij het bureau van de ge meentepolitie) hadden ze geprobeerd een op slot staande auto weg te duwen en tenslotte waren zjj met de auto in de Kersstraat bezig, toen de politie hen overviel. Zij werden de andere dag voor de officier van justitie te Middelburg ge leid. De kapitein van het schip zegde toe de schade te zullen betalen. Sas van Gent Bij de ingekomen stukken waarvan de raadsvergadering in kennis werd gesteld was een schrijven van G.S. dat het uit breidingsplan is goedgekeurd. Mevrouw Vervaet bracht naar voren dat het nu tijd werd om reeds aan een volgend plan te gaan werken. De voorzitter deelde mee dat hiertoe reeds de eerste stappen gezet waren. N.a.v. het rapport van de stichting Rationbouw te Rotterdam inzake het bouwplan Oost - Zeeuwsch-Vlaanderen deelde de voorzitter mee, dat over de verdeling van de woningen n.l. 24 voor Zandstraat en 24 voor Sas van Gent reeds contact opgenomen is met G.S. en met de heer Roelands van de centrale dienst voor bouw- en woningtoezicht. De heer Roe lands dacht dat de mogelijkheid zeer ze ker aanwezig is voor toekenning van de ze 24 woningen aan de Zandstraat. De heer De Meijer vroeg de voorzitter of het personeel van de centrale dienst op wachtgeld gezet zal worden. De voorzit ter antwoordde dat dit absoluut niet waar is. Alleen de heer Roelands zou i.v.m. zijn pensioen twee maanden op wachtgeld gaan. Als opvolger is de heer Roelands jr. benoemd. De heer De Meijer vond het toch wel vreemd en vroeg óf er nog wel oproepen geplaatst waren. Dit is inder daad gedaan. De heer Roelands jr. was de enige kandidaat. Sluis PRIJSKAMP BILJARTEN De Biljartclub „Krijt op Tijd" hield in cefetaria Smallegange een prijskamp voor ae aangesloten leden. De uitslag luidt: 1 F. Clijncke-P. Quataert, 2 Joh. de Bruijne-G. van Oor schot, 3 M. van Loocke-A. Groosman. Na afloop werd een individuele driebeurten- wedstrijd gehouden, welke werd gewon nen door J. Smallegange. WEDSTRIJD BRIDGECLUB Door de plaatselijke bridgeclub werd in hotel „Sanders-de Paauw" een bridge drive gehouden, waarbij voorzitter P. Bosch een groot aantal bridge-liefheb- bers welkom kon heten. Er werd in drie groepen gespeeld. De uitslag was; Groep A: N.Z. lijn: 1 Carels-Neve Oost burg 103 pt. 2 De Bruyn-van Hal Sluis 100 pt. 3 Dieleman-Ouweneel Oostburg 97 p. O.W. lijn: 1 Casteleyn-v.d, Plas Oost burg 105 p. 2 Dames Sanders-Luteyn Sluis 102 p. 3 Driessen-v.d. Oever Sluis 94 p. Groep B: N.Z. lijn: 1 Verstraeten-de Smet Oostburg 132 p. 2 Dames Verstrae- ten-Rosseel Oostburg 108 p. 3 Echtp. de Vuijst Oostburg 104 p. O.W. lijn: 1 Van Prooyen-Verstraeten Oostburg 112 p. 2 Rosenkranz-v.d. Vel den 109 p. 3 Acke-Arkenbont Oostburg 106 p. Groep C: N.Z. lijn: 1 Dames Belderok- de Smedt Oostburg 114 p. 2 Belderok-de (Advertentie) Vorige nacht heeft de gemeentepolitie een bestuurder van een voertuig, die onder invloed van alcohol verkeerde, een proces-verbaal gegeven. Het was de vijf de maal dat deze man voor hetzelfde feit last met de politie kreeg. De inspec teur-korpschef van de gemeentepolitie heeft hierin aanleiding gezien om een onderzoek te vorderen door een genees kundige van het Centraal Bureau voor afgifte van rijbewijzen te 's-Gravenhage. Dit betekent dus dat de bestuurder naast een hoogstwaarschijnlijk fikse boe te de kans loopt, dat hij voor zeer ge ruime tijd een motorvoertuig niet zelf meer zal kunnen besturen, maar zelfs dat zijn rijbewijs hem voor het gehele leven ontnomen wordt. In de meeste gevallen wordt iemand voor het rijden onder invloed veroordeeld en daarbij kan intrekken van de rijbevoegdheid worden opgelegd. Is die strafperiode ver lopen dan kan hij weer gaan rijden. Met deze, zeker in Terneuzen niet alle daagse maatregel, wil de korpschef aan tonen, dat dergelijke verkeerszondaars van de zijde van de gemeentepolitie niet op veel clementie moeten rekenen. GEEN VOORRANG Op de hoek Hondiusstraat, Oranje straat, Bernhardstraat, had een aanrij ding plaats tussen een vrachtauto, be stuurd door A. den H. uit Temeuzen die géén voorrang verleende en een personenauto die door J. L. P. uit Ter- neuzen werd bestuurd. Geen persoonlijke ongelukken doch beide auto's werden beschadigd. In de Axelsestraat stonden een perso nenauto en een bestelauto geparkeerd. Toen de heer J. W. uit Sluiskil met de bestelauto wilde wegrijden, moest hij naar links uitwijken om de voor hem staande auto te passeren. Op dat ogen blik naderde achter hem een personen auto die door E. P. B. uit Terneuzen bestuurd werd. Bij de botsing die volgde werden beide auto's aanzienlijk bescha digd, doch er deden zch geen persoon lijke ongelukken voor. Terhole K.A.J.-AFDELING OPGERICHT In zaal De Schrijver is een afdeling van de K.A.J. opgericht, die meteen met een behoorlijk aantal leden kan starten. Tijdens de oprichtingsvergadering werd ook een bestuur gekozen: de heer P. Provoost tot voorzitter, de heer W. van Delft tot secretaris en de heer P. Freij- zer tenslotte tot penningmeester. De ver gadering werd bijgewoond door o.m. vertegenwoordigers van het districtsbe- stuur en van besturen van afdelingen uit de omgeving en pastoor Schoutens. Vroeger heeft in Terhole een bloeien de K.A.J.-afdeling bestaan, die enige ja ren geleden echter ter ziele ging. West dor pe CABARETAVOND Het comité Herwonnen Levenskracht biedt zijn donateurs op zaterdag 4 april een cabaretavond aan, die wordt ver zorgd door het gezelschap „B.A.C.", met medewerking' van de bekende radio zanger José Lucardo. Deze voorstelling, welke voor alle donateurs gratis toegankelijk is, wordt gegeven in het verenigingsgebouw. (Advertentie) in plaats van suiker voor de slanke lijn I Zuiddorpe TREKKERSPAD RAAKT IN ONBRUIK Kort voor de tweede wereldoorlog opende de gemeentebesturen van Zuid dorpe, Overslag en Moerbeke (B.) of ficieel het internationale trekkerspad Moerbeke - Rode - Sluis - Zuiddorpe - Overslag. Deze voorziening was vooral ten gerieve van de gasten en bezoekers van de jeugdherberg te Moerbeke. Van toen af behoorde het verschijnen van groepen trekkers in de polder, meest zeer sportief uitgedoste jongelui, veelal jongens en meisjes uit de Belgische stu dentenwereld, ieder jaar tot de eerste lentesymptomen. Zij kwamen rond het middaguur in Zuiddorpe aan, pauzeerden daar enige tijd onder de linden, op trot toirs of in Centraal, dat hun vast café was om dan oyer Overslag België weer in te trekken. Dit beeld herhaalde zich de hele zo mer iedere zon- en feestdag getrouw, uitgezonderd in de oorlog. Dat echter zelfs een officieel geïnaugureerd trek kerspad aan mode onderhevig is, blijkt uit het feit dat vandaag de dag nog maar sporadisch trekkersgroepen te signale ren zijn. Verleden zomer zegge één, deze lente géén. J zendijke ZEEUWS VOLKSTONEEL Het Reizend Zeeuwsch Volkstoneel onder leiding van drs. L. Lockefeer uit Hulst gaf in het Parochiehuis voor de leden van de Culturele Kring „El- mare" een bewonderenswaardige ver tolking van het klassieke spel „Vol- pone" van B. Jonson. Het stuk werd vlot en beschaafd voor het voetlicht gebracht. Het peii van ve le beroepsgezelschappen, die reeds voor „Elmare" optraden werd zeker geëve naard. De aanwezigen betuigden door een geestdriftig applaus hun bewonde ring, die aan het einde namens „El- mare" werd vertolkt door hulde- en dankwoorden van de wnd. voorzitter de heer J.C.H. Cornelis. ...om goed electrisch te scheten - om echt "clean-shaven" te zijn. Blett heeft het in zich: een gepatenteerd ingrediënt, dat alléén in Blett voorkomt. Het werkt direct op het baardhaar. Het baardhaar richt zich hoog uit de huid op - en dit blijft zo tijdens het scheren. Groot voordeel: het baardhaar wordt nu 0,1 tot 0,2 mm dieper afgeschoien.En daar komt het op aan! Daarom Blett! En ook nog om andere rede nen: Blett verfrist, ontvet en verzorgt de huid. En de Blett-geur is aangenaam. Dus: Blett vóór het scheren en..,'s avonds nogzo schoon als 's morgens! Ongeveer vijftien Amerikaanse jon gens en meisjes, die onderwijs volgen aan Nederlandse middelbare scholen en de Nederlandse taal beheersen, brengen van donderdag 2 april tot en met zondag 5 april een bezoek aan Zeeland. Op deze dagen zullen o.m. het Ha- ringvlietproject, de scheepswerven van ,,De Schelde", de brug over de Ooster- schelde bezocht worden. Verder staan de jongelui nog enkele festiviteiten te wachten zoals een feest in Goes met de kinderen uit Lionsclui families en een mosselmaaltijd in Veere Op 31 maart en 1 april zullen op de terreinen aan de Nadorst en Sportlaan te Middelburg schoolvoetbalwedstrfóden worden gespeeld. De wedstrijden begin nen 's morgens om 9 uur. In afdeling A wordt in 2 poules ge speeld, tw. poule I waarin uitkomen O.L.S., Sandenburch IChr. L.S., 't Zand O. L. School C en Rijksleerschool en poule II waarin O.L.S.. Arneburch Geref. School Stromenwijk O.L.S., Sandenburch II en r.-k. Lagere school de strijd zullen aanbinden. In afdeling B zijn de 20 elftallen ver deeld over de volgende 7 poules Poule 1 Chr. Ulo 2 Chr. H.B.S. 7 L.T.S. 13. Poule II Geref. Ulo 2 Chr. H.B.S. 5 L.T.S. 7. Poule IIIH.B.S. 3 Chr. H.B.S. 6 L.T.S 8. Poule IV Chr. H.B.S. 4 Geref. Ulo 3 L.T.S. 9. Poule V Chr D.H.V. 3 Chr. H.B.S. 8 L.T.S. 10. Poule VI Openb. Ulo 4L.T.S. 11 L.T.S. 12. Poule VII L.T.S. 6 en L.T.S. 14. In afdeling C, waarin de 14 elftallen over 4 poules zijn verdeeld, is de in deling als volgtpoule IChr. Ulo 1 Chr. H.B.S. 3 L.T.S. 2. Poule II Geref. Ulo 1 Openb. Ulo 2 L.T.S. 3. Poule III Openb. Ulo 1 Chr. H.B.S. 2 L.T.S. 4 Lagere Landb School Poule IV R.H.B.S. 2 Chr. D.H.V. 2 L.T.S. 5 Openb. Ulo 3. In afdeling D zijn 4 poules van elk 3 elftallen samengesteld t.w. Poule I Rijkskweekschool 1 L.T.S. 1 en Gym nasium 1. Poule II R.H.B.S. 1 Chr. Kweekschool 2 Rijkskweekschool 3. Poule III Chr Kweekschool 1 Mach. 2 en Chr. H.B.S. 1. Poule IV Mach. 1; Rijkskweekschool 2 en Chr. D.H.V. 1. De wedstrijden om het kampioen schap van Walcheren worden voor afd. A op een nader te bepalen dag en voor de afd. B, C en D op donderdag 2 april te Vlissingen gespeeld. Morgen, vrijdag 27 maart, gelden voor de provincie Zeeland de volgende hoog waterstanden: Hansweert 2.42 en 15.12 uur; Terneuzen 2.06 en 14.31 uur; Vlis singen 1.39 en 14.01 uur; Wemeldinge 3.26 en 15.50 uur. WESTDORPE Troutzaerte Werken Aart Rooi. Goedé Vrijdag.

de Stem | 1964 | | pagina 2