I ö=p< MENEER DE MILJONAIR EN DIT ZIJN DE RODE DUIVELS Zeven van Anderlecht in schietgrage ploeg =i=n=g=e=n Voetbalprogramma's op zondag 22 maart klein Slechte voorbereiding kan zich (weer) wreken >s°t Arbiters voor LEFA-toernooi Geen opbouw Geen animo DUITS REISTNFORMATIE- BUREAU I. I I f J^^de rode duivels zullen verliezen, gaan zij met de triomf aan de Wal&'V VIM] ^aa'- Aan vooravond van de 98e interland tussen de twee lan- f fden rekent er elke rechtgeaarde Belg op, dat zijn elftal met vrij MffÉr duidelijke cijfers, met een flinke zegepraal de grasmat zal verla- ten_ |_|jj steunt zijn bewering op de voortreffelijke resultaten, die Leo Pagano in KRO-programma De 98e interland Pol van Himst centrale man in voorhoede Prachtige kern KRIJGT ORANJE IN DEURNE EEN NIEUWE, FIKSE DREUN landbouw Spui 24. Amsterdam postbus 1215/tel. (020) 241293 ■verblindingsschermen ito's direct vari de fabr, oden. Vlot verkoopbaar vinst. Iets nieuws. Inl. 62 v. d. blad. X ,11 Viva. De kleine wa. or zeer hoge eisen van- 550.-. Automobielbedrijf Antwerpsestraat 18, tel. iergen op Zoom. 3355-X ins. Ford Taunus stati- n 1955. Vauxhall Velox 'hevrolet Impala 1962, •let Impala 1963, Simca Etuile 1962, Renault ne 1960, Ford Anglia ürusio, Antwerpsestraat gen op Zoom. Tel. 3250. 3356-X s inruil aangeboden ■ekord 1700 1962. Opel n 1954, Opel 1955, Re- R 8 1962. Daffodil 62, les 180 1954. Fiat 1100 olkswagen 1963. Garage idijk. Terneuzen, tel. 2030. scooters vanaf f 995,-. dealer De Jager, Axel. 4. 12121 scooters v.a. f 200,-, 956 i.g.st. Garage Huij- Blauwedijk 47, Middel- Tel. 01180-2155. ilitz 1954, Chevrolet '57, 0 1956, Fiat 1957, Citroen 1960. Automobielbedrijf G.L.P. Hennekens, nault dealer. Boulevard Tel. 01650-3006. Roosen- Verk. afd. zaterdag ge- ag geopend tot 22 uur, 6817 lt Ondine 1961, Renault 1960, 2 Renault's Dau- 1959, verder Dauphine's n 1963, Renault 4 1960, 1963, Automobielbedrijf G.L.P. Hennekens, enault dealer, Boulevard Tel. 01650-3006, Roosen- ferk. afd. zaterdag gehe- geopend, tot 22 uur. 6818 op Taunus, bouwj. 1957, Lange Noordstraat 82, jergen. X >p Ford Thames 4 cil. '57 ziet er keurig uit, loopt Deskundig onderzoek taan Prijs f 975,-. Ter_ iseweg 282, Breda. 75213 >op 6-pers. luxe auto, trastraat 11, Breda. Na ook zondag. 75211 op 6-pers. luxe wagen, ruilen tegen kleinere Troelstrastraat 11, Breda, ïur, ook zondag. 75212 gt bij ons voor de beste bromfietsen, scooters toren. Piet Duine en Zn. -laarstraat 7-9 Bergen op tel. 3260. 3345-X iracht collectie tweede bromfietsen z.a. Solex. 3uch, Sparta, JLO, NSU iet Duine en Zn.. Wasse- raat 7-9 Bergen op Zoom >60. 3344-X sortering gebruikte br. o.a. Batavus, Sparta, et. Jelerea, Rapp. 2 Wils. Raadhuisstraat Hoogerheide. tel. 01646- akkundige reparaties aan en en brommers: A. Fas. Hulst.12168.X ieuwste van het nieuw- Japanse Honda. A. Fas- Hulst.12169-X ids brommers, in prima A Fassaert, Stationsw. 12171-X ieuwe Kreidler Florett iets klasse. A. Fassaert. 12172-X int van v-ernuft en schoon Bromfiets Batavus JLO A. Fassaert, Hulst. 12173-X bromfietsen, de meest agde. Verkrijgbaar bij P- jorter, St Jansteen. 12177-X us bromfiets 2700 km ge en Solex te kaop. R. Nwe Ellestraat 4, Hei- 12152 le brommer niet te koop. Z.g.a.n. Mid- 66. Sluiskil.12188 oop Cyrus met autom. Diiette motor f 150.-. 26. Breda. 75337 oop zwarte dwergpoodel- ;n middenslag te koop. Boxtel, Putseweg 13, Os- echt. Tel. 488.X koop: Witte Kees. en huishondjes. Tel, 01196- VTieuwe Kraayertsedijk 1. iorp. 13036 >op 10.000 frambozenplan- ij G. Maas, Galderseweg ilder Tel. 01604-638. 74881 nu reeds voor direct of uw draineerbuizen, met nder kraag. Ook leveren >lastic draineerbuizen of ies franco door geheel •land. J. C. Sneep. Dzn. Wilh^lminalaan 2, Wil- ad. Tel 01687-380. X r. Porsche, 3 cil. diesel- er. 1 gebr. Cormick 440, trekker te k. Fa. M. J. ide, Zaamslag Telefoon 227-429. X >r. Farmall A trekker. 1 Atlas grijper te k. Fa. Verlinde, Zaamslag. Tel. •227-429.X >r. Allis Chalmers, 3 cil. trekker 270 D. met opge- de urgent sproeimachine, tr te k. Fa. M. J. Ver- Zaamslag. Tel. 01153- 19 X Land- en tuinbezitters. 'angew adres voor al uw i. zaaigr. en pootaardapp. ijdingsmiddelen. Ook bij vert. verkrijgb. Fa. Ser- s. Goes Tel. 5903, b.g.g <864. X ir. Vicon 2-rijïge aardap- anter. 1 gebr. Vicon 3- aardappelplanter te k. 4 J Verlinde, Zaamslag. 01153-277-429. X Eicher werktuigendra. met opgebouwde sproei- ïne te k. Fa. M. J. Ver- Zaamslag. Tel. 01153- >9. X jr. Nuffield dieseltrekker i Fa M. J. Verlinde tslag. Tel. 01153-227-429. 12022-X. uikte Massey- en Fer- ïtrekkers in types 20. 35 i te k. Fa. M. J. Verlinde, slag. Tel. 01153-227-429.X lerij ,*,Het Centrum" le- u jonge hennen en een- kuikens. 6_weekse Jonge i en mestkuikens, extra soort, beste zware tkippen (bestel nu reeds Pasen) verse eieren des- nst aan huis bezorgd. EI. amme, Oude stad 96, tel. 2494. Oostburg. X >op verpakt M.S.G. gazon aad met handleiding ver jaar bij uw zaadhandelaar 1 nu. zaai nu, en geniet iw meesterwerk. Let voor de naam: M.S.G. 74586. iveehouders en kuiken- ;rs, wekelijks te leveren en slachtkuikens iri elk turn. Alleen de beste en o.a. H.vbro, Derlo rogar, ook jonge hennen 04249 246. Kuikenbroederi! Jespers, Ulicoten. 73376 olg pag. 21 NEDERLAND Eddy Pieters Graafland (Feijenoord) Guus Haak Daan Schrijvers Hans Kraay Cor Veldhoen (Feijenoord) (DWS) (Feijenoord) (Feijenoord Fons van Wissen Bennie Muller (PSV) (Ajax) Chris Bergholtz Piet Kruiver Klaas Nuninga Lambert Verdonk (Feijenoord) (Feijenoord) (GVAV) (PSV) Scheidsrechter K. ROWLEY (Engeland) Wilfried Puis Pol van de Berg Paul van Himst Roger Claesen (Anderlecht) (Union) (Anderlecht) (Standard) Jef Jurion Pierre Hanon (Anderlecht) (Anderlecht) Jean Cornell's Guy Raskin Jean Plaskie Georges Heylens (Anderlecht) (Beerschot) (Anderlecht) (Anderlecht) Jean Nicolay (Standard) In verband met de interland België- Nederland, is er voor zondag 22 maart zowel in het betaald- als amateurvoet bal een bescheiden programma. Zaterdag wordt de beker-kwartfinale gespeeld tussen Fortuna '54 en Wilhel- mina, terwijl voor zondag in de eerste divisie Elinkwijk-Velox gepland is, ter wijl in de tweede divisie A 't Gooi aan treedt tegen Zwartemeer en EDO tegen Haarlem. Reserve eerste divisie: Wil lem II 2-Volendam 2; reserve tweede divisie C: NOAD 2-Limburgia 2. Jeugdvoetbal op zaterdag: le KLAS B Wilhelmina-Haarlem, Sittardia-Ajax, Feijenoord - Fortuna '54, ADO - Sparta, Blauw Wit-NOAD. 2e KLAS C Roda JC-VW, Limburgia-MW. Ook de amateurs doen het kalm aan. De agenda is niet groot, doch de moge lijkheid bestaat dat er „wat" bijkomt. Veel zal dat nooit zijn. le KLAS B ONA-DVC, de Musschen-CW. le KLAS E Middelburg-Boxtel, Tongelre-de Valk. 2e KLAS B Roosendaal-Veerse Boys, Taxandria- Terneuzen. 3e KLAS B RKSVA-Blauw Geel '38, OJC-Os« '20. 3e KLAS C Uno Animo-RKTW, RKWU-Ons Vios. SCO-Gilze. 3e KLAS D 0 Axel-NSV, DOSKO-Hontenisse. 4e KLAS B RKOSC-Jan van Arckel. 4e KLAS E GSBW-Hilvaria, Haarsteeg-Heusden. 4e KLAS F Madese Boys-Virtus, VCW-Zigo. 4e KLAS G De Schutters - Cluzona, Kruisland RKFC, NVS-Spcl. Gastel. 4e KLAS H Clinge-Sluiskil, Lewed. Boys-Steen. Yerseke - RCS (zaterdag) IJzendijke - Breskens RESERVE 2e KLAS B RKTW 2-RKC 2. RESERVE2e KLAS C Ax?l 2-Corn. Boys 2, NAC 4-Dosko 2 (Advertentie) Charles Cooper, een 45-jarige kan toorbediende uit Bethnal Green (Londen) heeft op een biljet van een stuivertje 2 1/4 miljoen gul den gewonnen in de Littlewoods voetbalpool. De gelukkige prijs winnaar is vrijgezel. Op de foto zien we hem met zijn 78-jarige moeder Rosa Cooper, nadat Miss: World. Carol Joan Crawford uit Jamaica, de cheque van 225.134 in Grasvenor House in Londen hao overhandigd. DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 21 MAART 1964 met Van Himst en Van den Berg een af- werker meer. Tenslotte vormen Jean Cornells, Guil- laume Raskin, Jean Plaskie en Georges Heylens de bijzonder hechte verdediging voor Jean Nicolay's heiligdom. Plaskie maakt in Deurne zijn internationaal de buut. Dit door de afwezigheid van Martin Lippens, die evenals Vermeyen met een blessure sukkelt. Maar deze veranderin gen is de Anderlecht-kern niet aangetast, want ook Plaskie behoort tot de Brussel se sterrenploeg en het blijven er dus ze ven. Men zou kunnen zeggen dat het voor Van den Stock niet moeilijk was een na tionaal elftal in elkaar te timmeren: An- derlecht draait op volle toeren. Natuur lijk is er altijd kritiek op een dergelijke keuze, want men moet het maar durven zeven spelers van één club op te stellen. Maar de jongste successen bezorgden Van den Stock vaste grond onder de voeten. Of het ook nu verantwoord was zal zon dagmiddag blijken. Voor het U.E.F.A.-jeugdtoernooi zijn de volgende scheidsrechters aange wezen Hans Carlsson (Zweden)Kostadin Dinov «Bulgarije); Henri Faucheux (Frankrijk); dr. Decio Victor Bentes de Freitas (Portugal); Manuel Gomez (Spanje); André Hauben «België); Leo Horn Andries van Leeuwen Joop Martens en Piet Roomer (Nederland); Alois Obhilone <Tsjechoslow#akije)Igino Rigato (Italië); Yosif Ritter (Roemenië); Gerhard Schulenburg (West-Duitsland) J. Taylor (Engeland) en Istvan Zsolt (Hongarije). Daan Schrijvers krijgt een nieuwe Bennie Muller heeft tegen België Piet Kruiver, de midvoor weer in z'n Chris Bergholtz, die met snelle rushes kans in het nationale team feitelijk nimmer gefaald. rol van alles-of-niets. kan verrassen. Het is altijd bijzonder moeilijk een voorspelling te doen voor België—Nederland. Wanneer iedereen denkt aan een nederlaag I Cj ir\r\r dg oranjehemden, winnen zij. Wanneer iedereen gelooft, dat zijn ploeg heeft verworven tegen sterker gewaande tegenstanders als Spanje en Frankrijk, die de laatste maanden de kracht van het Belgische voetbal ondervonden. Voor de Neder landers is er weinig hoop. Zij klampen zich ergens vast aan de uitslagen, die tegen Brazilië en Frankrijk tot stand kwamen, maar in hun achterhoofd spelen de erbarmelijke wedstrijden contra Luxemburg een grote rol. Om het heel duidelijk te zeggen: de Belg heeft meer reden om optimistisch te zijn dan de Nederlander. Elek Schwartz, de goedmoedige bonds coach, heeft het de laatste dag'en bij her haling gezegd: ,,Als het structuur van het Nederlandse voetbal niet verandert, valt er voor hem feitelijk weinig te doen". En hij heeft enkele bijzonder krasse voor beelden aangehaald, die hem er, om een enkel feit te noemen, toe hebben genoopt aan de voorbereiding van deze België Nederland weinig te doen. Hij haalde de spelers niet in een trainingskamp, omdat hem bij vorige gelegenheden duidelijk was geworden, dat daarvoor niet de volle interesse bestond. De een mopperde om dat hij feitelijk niet van huis kon in ver band met zakelijke bezigheden. Een ander hing regelmatig aan de telefoon om vanuit het kamp enige bussiness te ver richten. Op deze wijze kwam er van een werkelijke trainig, van een volkomen concentratie niets terecht. Vandaar ook het besluit een dergelijke samenkomst niet meer te houden Na de nederlaag tegen Luxemburg wer den door Elek en eveneens door andere voetbalinsiders" een reeks van zaken aan de orde gesteld, die eveneens ver band hielden met de voorbereiding van het Nederlands Elftal op een belangrijke wedstrijd. Gezegd en geschreven werd, dat de clubs hun spelers niet graag af stonden: zeker niet, wanneer de competi tie een beslissend stadium bereikte. Ge zegd en geschreven werd. dat de oplos sing door de KNVB via de clubs diende te worden gezocht en gevonden. Gepleit werd voor de aanstelling van een mental trainer. Gevraagd werd (vooral door ir. Ad van Emmenes) om een herstel van de oefenwedstrijden tegen een London Com bination. een Engels team of wat dan ook. Gesmeekt werd om de draad, die enkele jaren geleden werd opgevat in wedstrij den tussen zuid en oost, west en noord, weer te hervatten. Ach: er kwamen zovele wensen naar voren om tot een beter Nederlands Elftal te komen, maar er gebeurde feitelijk niets. Het is thans vrij eenvoudig te zeggen, dat alles, maar dan ook alles ligt aan de structuur van het Nederlandse voetbal. Het is een redenering, die slechts gedeel telijk de waarheid dekt. Zouden er inderdaad clubs zijn geweest, die hun spelers geweigerd hadden deel te nemen aan een oefenmatch? Het klinkt ongeloofwaardig. .maar enfin! Aan de vooravond van de 98e interland dient met nadruk te worden geconsta teerd, dat er praktisch niets is gedaan, niets is geprobeerd om tot een beter oranje-elftal te komen. Wanneer het Ne derlands Elftal (het is niet te hopen, maar mogelijk) met forse of minder forse cijfers van het veld wordt gespeeld, kan het verwijt niet alleen de jongens wor den geadresseerd. Het meest jammerlijke in de gehele af faire is, dat er in de afgelopen maanden niets of weinig is gedaan aan de opbouw van een nieuw Nederlands Elftal. De bondscoach heeft slechts in de allerlaatste minuut één experiment aangedurfd. Na dat hij aanvankelijk de reeds eerder in een oranje elftal mislukte Charly Bosveld voor de bezetting van de linksbuiten plaats had gekozen, kwam uiteindelijk de naam van Lambert Verdonck op het lijstje. Zijn keuze grondvestte Schwartz op de prestaties van deze jongeman in de Europacupwedstrijden van PSV tegen FC Zurich, van de wedstrijd tegen Feijenoord en van een oefenpartijtje tussen jonge en oude oranjelieden. Misschien begint bij Lambert Verdonck de victorie. Een jaar geleden speelde dit jongentje nog als een pure amateur iiveen vrij onbetekende club. Ineens is hij tot de top doorgedrongen. Ofschoon hij het bewijs nog moet leveren zijn plaats waard te zijn, dient toch de vraag te worden gesteld of er niet meer Verdonck's zijn. Faas Wilkes, die echt wel iets van voet ballen weet, schreef een paar maanden geleden in deze krant, dat er naar zijn gevoel op de Nederlandse velden vol doende talent rondliep. Het moest echter worden gezocht en geprobeerd. Lambert Verdonck is misschien een voorbeeld. Wie het Nederlands Elftal, zoals het zondagmiddag moet aantreden, overziet, concludeert, dat er van een verjonging geen sprake is. Er is zelfs teruggegrepen naar de „oude" Hans Kraay, die zo'n jaar of drie, vier geleden, ook wel eens in het oranjeteam stond. Ook Piet Kruiver is weer present. Wat Elik Schwartz in deze speler blijft zien is een raadsel. Zeker, Piet Kruiver kan een wed strijd een beslissende wending geven. In dien er echter over de opbouw van een elftal wordt gesproken, dat met succes het avontuur van het toernooi om de wereldbeker 1966 kan aangaan, is de Feijenoorder niet meer de aangewezen man. Geen opbouw. Dat is de conclusie. Wel een teruggrijpen naar geroutineerde krachten, die de mogelijke nederlaag zo klein mogelijk moeten houden. Het is typisch-Elek. Hij speelt het resultaat, niet de toekomst. Leo Fagno zal zondagmiddag voor de KRO-radio het versla® verzorgen van België—Nederland. De uitzending, die door populaire muziek wordt omringd, zal om tien minuten voor drie beginnen De stand in de interlandenreeks tussen Nederland en België is na 97 wedstrijden: Nederland 97 45 20 32 241—191 110 België 97 32 20 45 191—241 84 Er is en dat staat intussen ook wel vast nog nooit zo weinig gesproken over een BelgiëNederland als deze die de 22e maart wordt opgevoerd. Het kan ook haast niet anders, want in enkele dagen was bekeken wie er wel en wie er niet zouden mogen optreden. Gezien de gepeperde prijzen is het best mogelijk, dat er hier en daar „gaten" in de tribunes te zien zullen zijn. Op grond van de recente BelgiëNederland wed strijden mag dat niet eens verbazen. Het accent en dat toch zeker voor Ne derland, zal op de verdediging worden gelegd Winnen de Belg'en dan zal hun zege wellicht niet zo groot zijn, want produktief heeft de huidige aanval zich nog niet getoond. Als oranje onverwachts toch zou mogen zegevieren dan.ligt dit zeker niet aan de voorbereiding maar is het een uitschieter, die in de voetbal lerij altijd mogelijk is. Piet Hack Bierbrouwer-voetballer Constant van den Stock, de man die, net als Elek Schwartz, het nationale voetbalteam samenstelt, kan met een gerust hart de komende BelgiëNederland tegemoet zien. Werd de Oostenrijker gedwongen tot een keuze uit 31 spelers, zijn Brusselse collega behoefde slechts 19 kandidaten op papier te zetten, waaruit men mag concluderen dat de taak van de Belg heel wat gemakkelijker is geweest. Van den Stock is een gevoelig man. Hij wikt dagenlang, want hij wil niemand pijn doen. Bij hem is het niet van „die er uit, deze er in". Er kwamen dan ook geen verrassingen in het Belgische elftal, dat eind 1963 zowel in Valencia als Parijs met 12 zegevierde. De briljante kern van Anderlecht-spelers, met schutter Paul van Himst als centrale figuur, staat er wederom borg voor dat er in het komende interlandseizoen weer voor verrassende uitslagen kan wor den gezorgd. Ja, het Belgische voetbal beleeft een pe riode van hoogconjuctuur. Algemeen wordt aangenomen dat de wedstrijd Zwe- den-België, op 19 oktober 1960, dit tijd perk inluidde. Weliswaae leverde dit duel voor de wereldbeker geen winst op (2-0), maar die dag liet Van den stock enkele al te vastgeroeste internationals vallen en koos hij alleen talentvolle spelers. Die wedstrijd betekende ook het eerste optre den van Pol van Himst, reden waarom men de periode van 1960 af weieens de „Van Himst-periode" noemt. Alhoewel Van den Stock het tot nu toe bij een bepaalde kern heeft gehouden, speelden na oktober 1960 toch nog 29 spe lers in de nationale ploeg. Opvallend is dat de nu 27-jarige Pierre Hanon al tijd met hetzelfde rugnummer vier geen enkele maal op het appel ontbrak. De komende interland betekent voor deze begaafde halfspeler zijn 24e optreden voor de Rode Duivels. Hij vertelde: „Vroeger had Nederland de beschikking over talentvolle spelers als Wilkes. Rijvers en Lenstra. Nu schuilt het talent bij de Belgen. Ja, ik was er ook bij toen Nederlad in Rotterdam met 9-1 won. Na vijf minuten was het al 3-0 en ik had nog geen bal aangeraakt Öïfieïietóefjen mBuitölanb FESTIVAL JAAR 30 juni-15 Sept.: opera en toneel in Blumenhof, Koblenz. 11 juli - 9 aug.: Openluchtuitv. in Augsburg. 13 - 21 juni: Orgelweek in Nürnberg. 14 - 22 nov.: Deutsch.es Mozartfest in Wuppertal. Maar er is méér. Rust en roman tiek, gezelligheid en zon. Goede verzorging en geentaalmoeilijk- heden. En... gastvrij Duitsland ligt vlakbij. Ook interessant voor weekends! Bezoekt u hotels, pensions, campings? Reist u per trein, touringcar, auto? Voor welke streek hebt u interesse? Schrijf ons uw voorkeur of vraag de algemene Duitsland-gids en evenementen lijst/festivalfolder. Maar de tijd dat een Belgisch elftal met een angstcomplex tegen Oranje aantrad is, althans voorlopig', definitief voorbij. De laatste vijf „botsingen"' leverden vier overwinningen en een gelijk spel op. En nu, met Sporting Anderlecht weer bijzon der stevig op de Belgische voetbaltroon, is er alle reden om te geloven dat de Van Iiimst-formatie weer net zo superieur is als in haar meest glorierijke jaren. Op de middenvoorplaats staat weer de 20-jarige Pol van Himst. Heel wat andere voetballers zijn op deze leeftijd alleen nog maar „beloftevol", in elk geval weinig ervaren. De Anderlecht-midvoor is al aan zijn vijfde seizoen. Hij is sterker en rij per geworden. Dat is misschien een ver klaring voor het feit, dat hij zich nu ook ontpopt heeft als een gevreesd schutter. Naast Van Himst op de links binnen plaats Pol van den Berg', die zondag in de gelederen van Union ver beneden 'zijn gewone prestaties leef. Het heeft er even naar uitgezien dat deze tweede divisie speler in verband met twee officiële waarschuwingen de België-Nederland zou missen, maar voor twee waarschuwingen geeft de Belgische voetbalbond in de meeste gevallen eennieuwe waarschu wing. Een wat al te soepele behandeling. De linksbuitenplaats is weer toever trouwd aan de 21-jarige Wilfried Puis, de beste Belgische speler in Valencia, maar POL VAN HIMST ....te vrezen.... dan pas in de tweede helft, waarin h(j het winnende doel scoorde. Puis debuteerde in Bcigië-It.aiië (1-3) op 14 mei 1962. Hij kwam toen Paesschen na de rust vervan gen. Puis miste de België-Nederland van 14 oktober 1962. maar sedertdien speelde hij zeven achtereenvolgende interlands. En de andere vleugel? Begin deze week moest Constant van den Stock de Union- speler Frans Vermeyen van zijn lijstje schrappen, daar de Lierenaar melding maakte van een voetblessure. Dat bete kent een come-back van Rogier Claessen, zij het op een wat vreemde plaats, want de Standard-man is een uitgesproken middenvoor Afgelopen zondag zorgde hij in do wedstrijd tegen Turnhout voor zijn zestiende treffer in dit seizoen. Claessen verkeert op het ogenblik in een daverende vorm. Zijn keiharde scho ten. goed kopspel en enorme vechtlust maken hem tot een bijzonder nuttige aan valler. Alhoewel hij niet tot de" grote klasse behoort is het verkieslijker met dan tegen hem te spelen. De middenlinie van de Belgische for matie. die het 4-2-4 systeem speelt, wordt gevormd door Jozef Jurion en Pierre Hanon. Twee spelers met een uitstekende staat van dienst. En wat Jurion betreft, indien hij niet te lang de bal bij zich houdt, wordt de aanvoerder weer de mo tor van het elftal en krijgt da voorhoede Dit is het Belgische voetbalelftal. Staande v.l.n.r.: Raskin, Heylens, doelman Nicolay, Cornells. Plaskie en Hanon. Gehurkt: v.l.n.r. Claes- sens, Jurion, Paul van Himst,

de Stem | 1964 | | pagina 9