Goede resultaten van de streekverbetering Kans voor Henk Scholte na 4e ronde nog gaaf REPETITIE OLYMPISCHE SPELEN Eerste concert L.S.O. in Zeeland zeer geslaagd Gaat Hellas tegen SOA titelkans verbeteren? LANDBOUWACTIVITEITEN OP THOLEN Wout Wagtmans: ploegleider Selectieploeg van de KNWU Europese titel 47-2 te Bilbao Fruitseizoen op Zeeuwse veilingen eerder afgelopen AANTAL ALCOHOLISTEN STIJGT NOG GEDURIG war—A Cassius Clay afgekeurd voor militaire dienst Oranje-selectie UEF A-toernooi WATERSTAND ZAKTE BIJZONDER DIEP 11 11 Veehouderij Akkerbouw Veel waardering in Middelburg Aanvoer wordt minder Uitbreiding der werkzaamheden consultatiebureau POTTER SMIS Stand HANDBALCOMPETITIE Zuid B West-Noord-Brabant Zaalhandbal MARKTEN WATERSTANDEN DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 21 MAART 1964 Met instemming van de sportcommissie van de KNWU zal in het komende weg- seizoen een interessante proef worden genomen teneinde te komen tot een uit breiding van het korps ploegleiders, spe ciaal voor amateurwedstrijden. Want het bestaande aantal ploegleiders blijkt, nu er steeds meer grote evene menten ontstaan, lang niet voldoende te zijn. Daarom is een aantal oud-wegren ners uitgenodigd om dit jaar als ploeg leider op te treden. Gerard Peters, Mik Snijders, (dit tweetal heeft zijn eerste schreden op het ploegleiderspad reeds gezet in Olympia's toer), Wout Wagt mans, Daan de Groot en Henk Faanhof hebben zich bereid verklaard aan het plan mee te werken. Reeds zijn de Ronde van Marokko en die van Zuid-Slavië toegewezen aan res pectievelijk Gerard Peters en Henk Faan hof. (Van onze correspondent) Dat er in streekverbeteringsverband een belangrijke bijdrage geleverd kan worden tot de ontwikkeling van een be paald gebied, blijkt uit wat er op Tho len in dit verband gebeurd. Dezer dagen is het jaarverslag over 1963 van de streekverbeteringscommissie Tholen verschenen, waarin een overzicht wordt gegeven van de activiteiten. Verschillende sectoren van de agrari sche activiteiten worden in afzonderlij ke hoofdstukken behandeld. Zo wordt er gezegd van de tuinbouw op Tholen, dat de oppervlakte staand glas zich uitbreid de tot 23.400 m2. Er zijn thans 23 kassen op Tholen. Enkele tuinders hebben een tweede glasopstand gebouwd. De oppervlakte platglas heeft zich weinig uitgebreid. Er kwamen weer vier witloftrekk^rijen bij, die met elektrische verwarming werken. Veel tuinders heb ben verwarmingsapparaten aangeschaft. Er werden in 1963 op Tholen 40 ha augurken geteeld, dat was evenveel ais het jaar daarvoor. Er kwam weer meer belangstelling voor rode bieten, knolsel derij, spruiten, aardbeien, witlof en herfstbloemkool. De gladiolenteelt breidde zich ook uit. Enkele telers hebben voor het eerst een oppervlakte tulpen uitgeplant. De fruit teelt ondergaat op Tholen eveneens een uitbreiding, echter tot op heden hoofd zakelijk op de grotere akkerbouwbe drijven. Vele excursies voor de Thoolse tuin ders werden georganiseerd. Er zijn ook een aantal gespreksgroepen. De bijeen komsten hiervan worden goed bezocht. In 1963 eindigde de eerste cursus van de groenteteeltvakschool voor het eiland Tholen. Aan 19 personen kon het di ploma worden uitgereikt. Diiect werd begonnen met een nieuwe cursus, die 21 leerlingen heeft. Voor een schakel cursus bloembollenteelt was niet vol doende belangstelling. geen valt toe te schrijven aan het klei ner areaal suikerbieten. Het aantal landarbeiders neemt over de laatste twee jaar af met gemiddeld 10 per jaar. Een pleidooi wordt in het jaarverslag gevoerd voor gebruikmaking, door de akkerbouwer, van bedrijfsanalyses en bedrijfs-economische boekhoudingen, Dat ook de huisvrouw in het streek- verbeteringsgebied niet wordt vergeten blijkt uit de vele cursussen, lezingen Verschillende Thoolse grondge bruikers zijn overgeschakeld op de glastuinbouw. en demonstraties die voor hen werden georganiseerd over velerlei onderwer pen. Ook de agrarisch sociale voor lichting kreeg alle mogelijke aandacht in 1963. We lezen in het jaarverslag ook, dat de veehouderij voor een beperkt aantal bedrijven op Tholen van toenemende be- derde in 1963 met 2%, de peulvruchten eniging is er een kleine daling van het aantal leden (van 100 in 1961 tot 98 in 1963), maar er is een sterke toename van het aantal koeien 611 in 1961 tot 780 in 1963). Het gemiddeld aantal koeien per lid steeg van 6,1 in 1961 tot 8 in 1963. In dc Poortvlietse weihoek kwam onder leiding van de streekver betering een voorlichtingsobject voor het mechanisch uitmesten tot stand, met het doel de arbeid op de veehouderijbedrij ven te verminderen en te verlichten. Wat de akkerbouw betreft valt het op, dat het bouwplan betrekkelijk constant is gebleven ten opzichte van het vorig jaar. De oppervlakte granen vermin derde in 1963 met 2 To, de peuvruchten namen toe met 16 terwijl het areaal Het Limburgs Symphonie orkest, dat voor het eerst in Zeeland en dan met name in de Middelburgse concert- en gehoorzaal optrad zullen we zeer zeker het volgende jaar terugzien. Het Mid delburgse publiek heeft orkest en solist ehultligd voor het gebodene op deze avond op een wijze, die niet zo vaak ge schiedt. Het Limburgs Symphonie orkest o.l.v. zijn dirigent André Rieu, had voor deze avond werken gekozen van componisten uit de 19de en 20ste eeuw, te weten Ber lioz, Strawinsky en Gershwin. De solist van deze avond was de pianist Daniel Wayenberg. Het orkest opende deze avond met de ouverture ,,Le carneval Romain" van Hector Berlioz. Reeds direct bleek, dat dit orkest een eigen klankkleur had, die men nog niet eerder hoorde. Het Lim burgs Symphonie orkest beschikt over een prima blazersgroep, die door de strij kers goed aangevuld worden. Men kreeg hier een hechte groep musici, die het zich deze avond niet gemakkelijk hebben gemaakt, maar die door het vrij talrijk opgekomen publiek applaus naar wer ken" kreeg. Berlioz zijn ouverture is een geheel zelfstandige compositie, echte operamuziek. André Rieu gaf er een gedegen uitvoe ring van, waarvan we nog willen noe men de fraai gespeelde solo op de En gelse hoorn door Bernard Stalmeier. Het hoogtepunt van deze avond werd wel het optreden van de pianist Daniel Wayenberg, die voor de pauze het con cert voor piano en orkest in F groot en na de pauze de Rhapsodie in Blue van George Gershwin vertolkte. Hij deed dit op zulk een grootse en overtuigende wij ze, dat deze werken ons nog lang zullen bijblijven. Dit veel van maatwisselende, streng ritmische werk, waaraan het or kest met kennelijk genoegen aan mee- musiceerde, bracht het publiek na af- neel applaus voor Daniel Wayenberg, die vier keer werd teruggeroepen, was de bekroning voor zijn prachtig spel, zijn met rijk genuanceerde voordracht ge speelde werken van Gershwin. Voor de solist waren er bloemen, die hij (met het applaus tezamen) door dirigent en concertmeester Emanuel Koch liet de len. Het slotstuk van deze avond was de balletsuite l'Oiseau de feu van Igor Strawinsky. Het was een opwindend stuk, waarbij men geboeid heeft kunnen luis teren naar dit somtijds geheimzinnig klinkende werk. Het orkest gaf er een overtuigende uitvoering van. Voor diri gent Rieu aan het eind van deze avond bloemen en voor orkest en dirigent veel applaus. A. L. De KNWU pakt de zaken in dit belang rijke Olympische jaar stevig aan. Nadat de afgelopen maanden een selectiegroep amateurs onder leiding van Jan Derksen en Joop Middelink op de Antwerpse win- terbaan de scherpe kantjes aan spurten en sturen heeft bijgeslepen, is thans door! en in overleg tussen sportcommissie enj wegcoaeh J. Middelink een bijzonder ster-j ke kernploeg samengesteld voor het snel' naderende wegseizoen met als hoogtepun ten de Ronde van de Toekomst, de we reldkampioenschappen in Frankrijk en de Olympische spelen in het verre Tokio. Deze ploegen, die, zo wordt nadrukke lijk door sportcommissie en wegcoach ge steld, zeker voor wijziging vatbaar is, be staat uit de volgende renners: Jan Pieterse (Oude Tonge), Coen Vis ser (Santpoort), Frans Evers (Linne), Jan Boog (Laren), Jacques Schouten Sognum), Jacques van der Kloot (Zun- dert), Martin van Ginneken ('t Schijf), Jean Bastin (Voerendaal), Piet Coore- mans (Breda), Gerben Karsten (Leiden), Bart Zoet (Sassenheim), Henk Cornelisse (Amsterdam), Cor Schuuring (Amster dam), Henk Stevens (Elsloo), Evert Dol man (Rotterdam), Jos van der Vleuten (Mierlo), Karei Leijten (Breda), Dies Kosten (Kapelle), Eddy Beugels (Sit- tard), en Theo Marcus (Boschkapelle) Drie grote evenementen zal het hele trainings- en wedstrijdschema van de Ne derlandse amateurs en wat de Ronde van de Toekomst betreft ook van de onaf- hankelijken worden toegespitst. Daartoe zal bij de eerste Nederlandse klassieker, de Ronde van Overijsel op 28 maart, het driemanschap mr. J. P. A. van Ballegoyen de Jong, die benoemd is tot chef d'équipe voor de wereldkampi oenschappen en de olympische spelen, Gerrit Schulte ploegleider in de Ronde van de Toekomst en Joop Middelink naar eventueel nieuw talent speuren en de vorm van de twintig „kernrenners" onder de loupe nemen in verband met uitzending naar grote klassiekers in het buitenland, waarvoor bij de KNWU een groot aantal uitnodigingen zijn binnenge komen. In principe heeft de sportcommissie reeds besloten deel te nemen aan de Ronden van Tunesië, Marokko, België, Neder-Oostenrijk, Warschau - Berlijn - Praag, Henegouwen, Oostenrijk, Frans- Vlaanderen, Zuid-Slavië, Canada Polen en Oost-Duitsland. Daarnaast zijn ook onder meer de grote prijs Pierre Clements in Luxemburg, de vierdaagse van Westber- lijn, de jaarlijkse klassieker op het eiland Man en de Ronde van de twaalf Kantons in Luxemburg op het trainingsprogramma geplaatst. Ofschoon Henk Scholte in het begin van zijn partij tegen Hibon niet los kon komen doordat het biljart te koud was en de ballen daardoor slecht rolden, had hij toch geen enkel gevaar te duchten. Reeds in de eerste helft distan tieerde hij zich zo ver van de Fransman dat. die geen hoop op WtWSK hakvruehten verminderde met 4%, het- loop daarvan in volvoering. Een ovatio- (Va n onze correspondent) De aanvoer van fruit op de Zeeuwse fruitveilingen wordt minder en het zal niet lang meer duren of het fruitseizoen 19631964 behoort tot het verleden. Dat zal betekenen dat het seizoen belangrijk vroeger zal zijn afgelopen dan het vorig jaar toen omstreeks eind april begin mei nog volop appels van de oude oogst te koop waren in Zeeland. Peren worden nu al vrijwel niet meer aangevoerd. Tot voor kort waren er in Goes wekelijks nog peren van het ras Conference te koop. Deze waren bewaard in de gascellen. Er kon een voortreffe lijke kwaliteit van worden aangeboden, die op het laatst tegen hoge pryzen werd verkocht. Af en toe komen er ook nog wat stoof peren maar ook hiervan is het aanbod piet groot meer. De vraag naar stoofperen groot, zowel voor binnenlandse markt alsvoor export en de prijzen zijn belang rijk hoger dan in het afgelopen najaar, b" 2a °°k reec*s redelijk waren. ■Bij de appels nemen de rassen Golden Delicious en Jonathan op het ogenblik de belangrijkste plaats in bij de aanvoe ren. Vooral Golden Delicious zijn weke lijks nog m flinke hoeveelheden te koop. ueze zijn meestal bewaard in gascellen. Hieruit komt thans een zeer goede kwa- i liteit. Er is dit seizoen wel geklaagd over dc kwaliteit van de Golden Delicious, die zijn bewaard in de koelhuizen. Thans blijkt dat de beste partijen van dit ras dikwijls in de gascellen zijn opgeslagen. Mede omdat er nog geen groot aanbod is van buitenlandse appelen en de vraag naar appelen wel groot is, zowel op de binnenlandse markt als in het buitenland, worden de telers vrij gunstige prijzen betaald voor de goede kwaliteiten be- waarappels. De kosten van het bewaren zijn niet gering, zeker niet wanneer ook rekening wordt gehouden met het uitvalpercentage door rot en onderwicht, maar over het algemeen kan toch worden gesproken van goede uitkomsten van het bewaren van appels dit jaar. Dit in tegenstelling tot het vorig jaar toen het bewaren van fruit zeer slechte resultaten opleverde. Een ras. dat het dit jaar bijzonder goed heeft gedaan is de Winston. De beste kwaliteiten van dit ras liepen enkele weken terug zelfs tot boven een gulden per kg. De mindere kwaliteiten van de ver schillende appelrassen zijn de laatste tijd ook wat in prijs aangetrokken. Toch blijft het prijsverschil met de goede kwaliteit nog altijd bijzonder groot en de ervaring heeft dit seizoen wel geleerd dat alles op alles gezet moet worden om in de fruitteelt een goed produkt te telen (Van onze verslaggever) Uit het jaarverslag 1963 van het Zeeuws consultatiebureau voor al coholisme te Middelburg blijkt, dat het aantal werkzaamheden belang rijk is uitgebreid. Verruiming van de personeelsbezetting kon daarbij niet achterwege blijven en sinds november '63 beschikt het bureau dan ook over vier gekwalificeerde maatschappelijke werliers en een administratieve kracht. Voorts is nog een uitgebreide medische staf ter beschikking. De belangrijke kostenverhoging, die de uitbreiding der werkzaamheden met zich heeft meegebracht, kan gedekt worden nu de provinciale overheid heeft beslo ten het jaarlijkse subsidie te verdubbe len tot tienduizend gulden. Bijdragen komen verder nog van het Rijk, dat de personeelslasten voor zijn rekening neemt, van gemeenten, en particuliere donaties. Het bureau, dat in de loop der jaren zijn nut volledig heeft bewezen, ziet zich nog niet gesteund door alle Zeeuwse gemeenten. Veere, Meliskerke en St.- Philipsland zijn enkele van de gemeen ten, waarvan de raad nog niet het be lang van het bureau doorgrondt. De nagenoeg constante stijging van het aantal ingeschreven patiënten heeft zich ook in 1963 voortgezet. Dit houdt uiter aard niet in, dat het alcoholisme in Zee land steeds meer slachtoffers vergt, maar wel. en dit op zich is al een grote ver dienste van de medewerkers van het bureau, dat steeds meer patiënten zich door het bureau willen laten behandelen. Begin vorig jaar waren 308 patiënten in behandeling, terwijl 108 nieuwe wer den ingeschreven. Eind '63 waren nog 362 patiënten onder behandeling. Van de 54 afgeschrevenen werden er 8 afgevoerd, voor wie 't reclasseringstoezicht was be ëindigd! 8 door overlijden; 10 door over dracht aan andere instellingen; 7 door vertrek uit de provincie en 21 door her stel of door verbreken van het contact. Het resultaat bij de 54 afgeschrevenen was; alcoholvrij 11 (20,4%); veel verbe. terd 15 (27,8%); licht verbeterd 13 (24%) geen verbetering 7 (13%); overleden (14,8%). DE HERKOMST van de 362 in '63 in behandeling zijnde patiënten was als volgt: 204 van justitie; 41 justitiële con tactcn; 117 sociale contacten. In LEEFTIJD is de verdeling, van 18 tot 20 jaar 20 mannen; tot 25 jaar 17 m.; tot 30 jaar 31 m.; tot 40 jaar 82 m. en 3 vr.; tot 50 jaar 87 m. en 3 vr.; tot 60 jr. 73 m. en 1 vr.; tot 65 jr. 16 m. en 1 vr.; 65 jr. en ouder 26 m. en 2 vr. NAAR BEROEP: 79 zelfstandig; 251 in loondienst en 32 zonder. NAAR INKOMEN; tot f 3000,— 2: tot f 5000,— 71; tot f 7000,— 209; tot f 10.000,- 58; hoger 22. NAAR BURGERLIJKE STAND; onge huwd 126; gehuwd 186; gescheiden 19; gesepareerd 4; weduwe-weduwnaar 27. NAAR GODSDIENST: Ned. Herv. 98; r.-k. 92; Ger. Kerken 34; overige kerk genootschappen 7; humanist geen; buiten kerkelijk 131. NAAR GEOGRAFISCHE INDELING: west-Zeeuwsch-Vlaanderen 43; oost- Zeeuwsch-Vlaanderen 99; Noord-Beveland 4; Zuid-Beveland 40; Walcheren 130; Schouwen en Duiveland 22; Tholen 14; buiten de provincie 10. (Advertentie) MEMTMOI.Cfl.ieTS Te den hoest en Keelpii Uitwerking frappant' een verrassing kon -83. Met een serie van 92 zette de Eindhovenaar zijn opmars in. Het spel, waarvan Hibon veel kon leren, inspireerde de Fransman tot een tegenzet van 41 punten. Hierbij zou het echter blijven. Met knap gespeelde reeksen van 135 en 90 tot slot bereikte Scholte na zes beurten als winnaar de eindstreep. Met een totaal van 53 punten stond Hibon wel zeer zielig bij de nederlaag. Dit Ne- derelandse geweld eerst van Wijnen, daarna van Scholte had hem over donderd. Scholte had al anderhalf uur de biljart arena de rug toegekeerd, toen een tegen zichzelf en tegen de koelbloedige Zwit ser Burgener vechtende Aquillera steeds maar weer de ogen naar de glazen koe pel sloeg in de hoop dat uit de hoogte de goden hem zouden bijstaan. Het werd een wanhopige strijd, waarin de Spanjaard legio kansen kreeg, maar ze niet wist uit te buiten door eigen onmacht. Op vijf punten van de streep struikelde hij weer en Burgener maakte met een reeks van 56 de 400 vol. Uit de nastoot sleepte Aquillera de hem nog resterende vijf koesteren:punten voor een remise. Het betekende een eerste verliespunt voor de Spanjaard Op deze wijze spelend zal het hier niet bij blijven. De uitslagen van de laatste partijen voor de vierde ronde: Hibon (Fr.) Scholte (Ned.) Burgener (Zw.) Aquillera (Sp.) Schrauwen (Belg.) 41 135 53 400 400 24 70 400 24 78 was vrjj. 8.8.1 66.66 16.66 16.60 Na de vierde ronde luidt de stand: resp.: gespeeld, pnt. h.s. en alg. gem. Aquillera 4 7 177 22.53 Scholte 3 6 199 52.57 Van Hassel 3 6 177 25.— Schrauwen 3 4 149 24.04 Galvez 4 4 256 38.86 Burgener 4 3 70 14.38 Wijnen 4 2 181 36.33 Spielmann 3 0 51 9.40 Hibon 4 0 111 16.41 HENK SCHOLTE Het Amerikaanse leger heeft de wereldkampioen bokser in het zwaarge wicht, Cassius Clay, afgekeurd voor „de militaire dienst. Het leger is ervan overtuigd dat Clay zijn beste beentje heeft voorgezet toen hij bij twee gelgenheden op licha melijke en geestelijke bekwaamheid werd getoetst. Lichamelijk zat Cassius wel goed in elkaar, maar met zijn reken kunst was het te slecht gesteld. De Nederlandse selectieploeg voor het UF,FA-jeugdtoernooi ziet er zo uit: Leo van Straaten (NOAD), Karei Duinhouwer (Feijenoord), Hemmo Kerk hof (Veendam), Dirk Verschoor (Feijen oord), Cees van Ierssel (Baronie), Chris van der Vall (Feijenoord), Eddy Koens (SVV). Dick van Dijk (SVV), Wim van der Kuylen (Helmond), Chris Hartjes (De Graafschap), Adriaan Graumans (NAC), Eddy van der Roer (SVV), Jan van Dulleman (ADO), Wietse Veenstra (Go Ahead), Eimert Drost (Wageningen), Wim Brokamp (Chevremont). De oostenwind die hardnekkig' een aan tal dagen gewaaid heeft is er de oorzaak van geweest, dat de scheepvaart op de grote rivieren met een bijzonder lage waterstand te kampen heeft gehad. Dat het inderdaad een bijzonder lage stand was werd in Hansweert bewezen, waar de getijklok er niet in slaagde de water stand te noteren. Dat betekent, dat het water was teruggelopen tot meer dan 3.60 meter beneden NAP. Het komt slechts zeer zelden voor, dat de waterstand buiten het bereik van de Hansweertse getijklok komt. Op 1 februri 1953, de watersnooddag dus, was dat ook het geval, maar toen was de stand te hoog om door de klok genoteerd te kun nen worden. Inmiddels is er gelukkig enige verbete ring in het weer en daarmee ook in de abnormaal lage waterstand ingetreden. (Van onze handbalmedewerker) In de veldhandalcompetitie (overgangsklas heren), treedt Tonido uit Goes aan tegen WLC/ DES en ofschoon de Zeeuwen op eigen veld goed uit de voeten kunnen, moet de zege toch aan de tegenpartij toebedacht worden. EBHV is tegen Hermes beslist niet kansloos, maar er zal gewerkt moeten worden. Bij de dames krijgt Walcheren het zwaar tegen Swift en een Zeeuwse overwinning „zit" er dus ook niet in. DAMES le KLAS Hontenisse nog steeds puntloos deze competitie moet aantreden tegen het ongeslagen EBHV. Zonder moeite zullen de Bredase dames hun ongeslagen record handhaven. Of Olympus zich op eigen bodem tegen Zld. Sport staande zal weten te houden, menen we te moeten betwijfelen. In Bergen op Zoom zal SIOS een klei ne overwinning behalen op Tachos. Blauw-wit ontvangt in Den Bosch het Zeeuwse Marathon. Op eigen terrein wordt Blauw-wit door Marathon versla gen. HEREN le KLAS Het Goese Hellas komt naar Breda om de strijd aan te binden tegen SOA. Het Zeeuwse team dat kampioenskansen heeft zal trachten haar positie te verbe teren. Taxandria duelleert in Oisterwijk tegen Marathon uit Vlissingen. Een ge lijk spel ligt het meest voor de hand. EMM uit Middelburg boven aan de rang lijst, gaat Volt een nederlaag toebrengen. Were di dat niet zo sterk speelt op het veld als in de zaal werd vorige week door Tachos verslagen. Zondag wordt de returnwedstrijd gespeeld. We geven Ta chos weer de beste kans. DAMES 2e KLAS A Dongen, dat een bescheiden plaats in neemt op de ranglijst, gaat spelen tegen SOA dat op de eerste plaats staat. De groenwitten zullen zich niet laten ver rassen. Het zal moeilijk zijn voor Were di om van Be Fair te winnen. Het Til- burgse DVS moet zonder al te veel moeite kunnen winnen van Heerle. De plaatselijke ontmoeting tussen Volt en Boemerang zal een harde strijd worden. HEREN 2e KLAS A EBHV 2 kan voor een spektakelstukje zorgen door DESK uit Kaatsheuvel te verslaan. Het zal een lastige opgaaf wor den voor Rapid om SOA 2 in eigen home te verslaan, maar we zien het eindresul taat met vertrouwen tegemoet. Longa, dat de laatste weken goed op dreef is, zal ook Boemerang een neder laag toebrengen al zal dat niet gemak kelijk gaan. DAMES le KLAS EmBeE, dat nog niet geheel is uitge schakeld voor het kampioenschap, gaat de strijd aanbinden met de kandidaat voor de kampioenstitel Rapid. Deze Bre dase derby zal veel spanning opleveren. Het moet voor EBHV 2 een zacht eitje zijn om Blauw-wit 2 te verslaan. Het zou voor Blauw-wit 2 wel eens de genadeslag kunnen zijn. VCW ontvangt in Wagen- bei-g SOA 2. De meest geroutineerde groenwitten geven we de beste kansen. Hef muziekkorps, dat bij de ko mende Olympische Spelen voor de nodige volksliederen, fanfares en marsen zal zorgen, heeft voor de eerste maal bij het nationaal sta dion in Tokio gerepeteerd. Het ge zelschap is samengesteld uit meer dan honderd muzikanten van de Japanse strijdkrachten en staat on der leiding van majoor Tokusabu- ro Saifo. HEREN le KLAS In Waalwijk ontvangt Tachos het Til- burgse Juliana 2. De Waalwijkse ploeg die de middenmoot bezet zal weinig moeite hebben met de Tilburgers die zich in de gevarenzone bevinden. Volt 2 dat ook nog kans heeft op de kampioenstitel laat zich niet verrassen door DESK 2 uit Kaatsheuvel. In eigen home te Loon op Zand ontvangt Uno Animo de kop- loper Blauw-wit. Uno Animo dat vorige week voor een verrassing zorgde zou wel eens een struikelblok kunnen zijn voor de blauwwitten. In de dames 2e klas kan zaterdagavond een spannende wedstrijd worden ver wacht tussen ODI en EMM. waarbij EMM iets hoger wordt aangeslagen. Ook by de heren wedstrijd ODISIOS zal het niet aan spanning ontbreken en de uitslag komt niet ver van een gelijk spel te liggen. Olympus 2 en EMM 2 zul len elkaar eveneens weinig toegeven, maar de beste kansen heeft EMM 2. In de 3e klas gaat SIOS 2 winnen van EMM 3. GOES. 10 maart Kropsla II 20-25, knolselderij met groen 22, selderij 38; stoofsla I 28-59, prei All 70-89, spruiten afw. 15-65. witlof AI 73-89. All 68-73, BI 64-76. Bil 53, afw. 45-60. knolselderij I 8. rode kool II 7.50-8, groene sav. kool II 40, spinazie I 109-114, II 94-96, uien I 10, afw. 0.50-6.50, breekpeen BI 7, Cl 6, aard appelen 8-10. KAPELLE 20 maart Radijs II 27-31, kropsla I 12-14, II 6.5, stoofsla 32-36, wit lof A afw. 63-70, B afw. 40-53; aardappe len bintjes II 10. KOEWACHT, 19 maart. Gezwingeld vlaslint D.R. 150—175. W.R. 175—225, Breekvlas 5575. Ruwe lokken 2031. gezwingelde lokken 5080. slaglijnzaad 3940. kaf 2. bolraap 13, scheven 11. Kalme markt. LEEUWARDEN, 20 maart. Aan voer: gebruiksvee 1487, slachtvee 912, kalveren (gras- en vette) 294, nuchtere en mestkalveren 2291, schapen en lam meren 265, bokken en geiten 35. paarden 176, veulens 176. totaal 5460. Prijzen (in guldens): melk- en kalfkoeien p. st. 1100 1300, guste koeien p.st. 875925, pin ken p.st. 550750, enterstieren p st, 700 975, koeien p. kg slachtgew. le, 2e 3e kwal. 4.10—4.20, 3,90—4.00 2.80—3.00, stieren p. kg slachtgew. 4.20—4.30, gras kalveren p.st. 300500, graskalveren p. kg slachtgew. 3.904,20, vette kalveren p. kg lev. gew. 2.703.00, nuchtere kal veren p. kg lev. gew. 1.20—1.30, nuch tere kalveren p.st, 3550, mestkalveren p.st. 85110, fokschapen p.st. 140—145, vette schapen p. kg slachtgew. 5.75—6.00. lammeren p.st. 75—90 (weide), oudere paarden p. kg slachtgew. 2.70—2.80, jon ge paarden P- kg slachtgew. 2.90—3.00. werkpaarden p.st. 1425—1450. veulens p. st. 525700, bokken en geiten p.st. 35 65, bokken en geiten p. kg slachtgew. 2.803.00. Overzicht (resp. aanvoer, han del en prijzen): gebruiksvee: stijgend - goed - hoger, extra boven notering, slachtvee flink - wel handel - stabiel, extra boven notering, kalveren (gras en vette) redelijk - willig - flink prijsh., nuchtere en mestkalveren groot - wel handel - hoger, schapen en lammeren als vorige week - gehandhaafd, slacht- paarden redelijk - vlot - stug duur, werk paarden en veulens idem, bokken en gei ten flink - wel handel - extra, varkens en biggen geen aanvoer wegens schor sing varkensmarkt. Konstanz 271 (+1), Rheinfelden 228 (+39), Ottenheim 286 (+66), Straatsburg 209 (+29), Maxau 370 (+2) Plochingen 133 (+10), Mannheim 203 (+1), Stem- bach 118 onv„ Mamz 198 onv., Bingcn 128 (+4), Kaub 130 (+6), Trier 259 (—26), Koblenz 160 4), Keulen 122 (+7), Ruhrort 285 (+7), Lobith 878 (+13), Nijmegen 652 (+3), Arnhem 709 (+9), Eefde IJssel 226 (+10), Deventer 131 Monsin 5480 (+12), Borgha ren 3820 (+13), Belfeld 1124 13). Gra ve beneden de sluis 508 (+6).

de Stem | 1964 | | pagina 19