Kwaliteit beslissend verbeterd-U proeft *t na het éérste kopje irnpp|g HAG Walcheren J Zeeuwsch-Vlaanderen ZUID-BEVELAND Belangrijkste punten van de agenda afgevoerd Actie onder scholieren voor SOS-dorpen Oostenrijk DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 19 MAART 1964 'tin met hart voor uw gezondheid "ill vlissingen Voor Tuindorp 23 woningen 9 garages en Zangvoordrachten in Muziekschool voor Dagblad De "tem Vex-hoging tarieven badbedrijf voorgesteld Piet Bulthuis zendt Zeeuwse landschappen naar Haagse expositie eminent iiiiiai hulst OOSTBURG terneuzen goes Badminton- en judo-demonstraties tijdens sportgala Burgerlijke Stand Jeugdraad belegt cursus verloofden N.V. SLAVENBURG'S BANK RAADSVERGADERING GOES helpt en., 't ls lekker EXAMENS HOOGWATER Vandaag Morgen 2 (Advertentie) Dankzij het nieuwe veredelingsproces blijven de pittige smaak en het aroma van Koffie HAG nu nóg beter bewaard. Koffie HAG is bovendien coffeïnevrij, dus veilig voor hart, zenuwen en bloedsomloop, maag, lever en gal. In de raadsvergadering van vrijdag a.s. stelt het college van b. en w. voor de Vereniging tot Verbetering van de Volks huisvesting te Vlissingen en omliggende gemeenten een grond- en bouwvoorschot te geven van resp. f 61.087 en f 492.082, De vereniging gaat uit het contingent '64 23 woningen met schuurtjes bouwen in het Tuindorp aan de Ridderspoorlaan. Tulpenlaan en Leliënlaan. Tevens wordt voorgesteld een lening te verstrekken van t 41.100 voor de bouw van negen garages, De woningen zijn alle geschikt voor huisvesting van tien personen. De huur is voorlopig berekend op f 21,30 per week exclusief waterverbruik. De huur van de garages is bepaald op f 25 per maand. Voorgesteld wordt de afdeling Zeeland van de KNVB een subsidie te verlenen tot een bedrag van de verschuldigde ver makelijkheidsbelasting en terreinhuur tot een maximum van f 225. De afdeling or ganiseert op Hemelvaartsdag (7 mei) een groot junoren-voetbaltoernooi op de sport velden alhier. Een krediet van f 470.000 wordt ge vraagd voor o.m. de bestratings- en riole ringswerken in verband met de aanleg van het Stadhuisplein en het dubbelbanig maken van de P. Krugerstraat, tussen de Brouwenaarstraat en de Bloemenlaan. Het Stadhuisplein zal worden betegeld. Er zullen verhogingen worden aangebracht met banken en bomen, terwijl de blinde gevel van het café op de hoek van de Badhuisstraat door een houtconstructie in diverse kleuren en groenvoorziening aan het oog zal worden onttrokken. Naast de gebruikelijke voordraehtsoefe ningen van piano-, viool, of harmonie leerlingen, was er in de Muziekschool nu één uit de solozang- en stemvormings- klasse van de heer J. Mendels en uit de gitaarklasse van de heer J. Buys. Na een kort welkomstwoord door de directeur van de Zeeuwse Muziekschool, de heer Andries de Braai, tradien een 14-tal leer lingen uit de solo-zangklasse van de heer Mendels op. Naast enkele bescheiden prestaties vie len er ook enige bijzondere te noteren, Met name mag hier wel genoemd wor den mevrouw G. Wilmink, die in het vrolijke lied Selligkeit van Franz Schu bert, naast haar goede stemkwaliteiten ook veel aandacht aan de voordracht van het stuk had besteed, iets wat bij de meeste aankomende solisten van deze avond nog wel eens ontbrak. (We ver helen niet, dat zingen moeilijk is). Ook in het rustige Schwesterlein van Zuccal- maglio werd in deze trant doorgegaan. Bravo. In het begin van deze avond liet Mies Buys reeds horen, dat er met hard stu deren wel iets met haar altstem te be reiken valt. Alleen moet zij zich hoeden voor te veel beweging tijdens het zin gen, hetgeen voor de toehoorders (en tevens kijkers) op de duur hinderlijk is. Mevrouw L. Joosse, die het Frühlings- lied van Schubert op beheerste wijze zong, zakte zowel wat muziek als tekst betrof enigszins af in Madonnakindje van C. van Rennes. Het Nederlands was hier moeilijk te verstaan. Mevrouw Bik ker oogstte veel succes met Caro son tua cosi van Orlandini, terwijl Suus en Emma Franckè, met hun heldere stem men in het duet „Gloria Patri" van Zagatti voor een waardige afsluiting van deze zangavond zorgden. In dit laatste nummer verleenden de fluittisten Dick Boon en Theo de Vin hun medewerking. De pianobegeleidingen van de gezongen nummers berustten bij Rina van der Hage en Ina Sorel. Als intermezzo speel den twee leerlingen van de heer Buys gitaar, Hermien Koper met een Etude van Sor en Marleen van Wolferen met een wals van Messonnier. A. L. (Advertentie) BREDA'BERGENopZOOM OOSTERHOUT Dagblad voor Zeeland KANTOREN voor Zeeuwsch-Vlaanderen: Steenstraat 14, telefoon 2377, Hulst voor Walcheren en Zuid-Beveland: Klokstraat 1, telefoon 6252 GOES Eerste redacteur Exploitatie voor Zeelandinspectie Zeeland. F DE LIGT L. K M DE JONG tel. 6252 Goes tel. 2377 HULST Redacteuren voor Zeeuwsch-Vlaanderen. P. G. KUYPERS. tel 2377 - Hulst (privé 3327) W WOLTERS, tel. 2377 Rayonbeheerder voor Zuid-Beveland en Walcheren K. MENU tel 6252. Goes. Prijs voor losse advertenties, bestemd voor de editie Zeeland f 0,18 oer mm 1 mm Ingezonden mededelingen mm gewone advertenties. Bij contract aanzienlijke reductie. „Kleintjes": 3 regels of minder I.—. elke regel meer 0,25. Als één regel gelden 23 letters en/of leestekens. Bij plaatsing ook in de Brabantse oplage resp. 1,60 en 0,60. Bij 3 achtereenvolgende ongewijzigde Dlaatsingen de derde plaatsing tegen half geld. (Van onze verslaggever) Het telkenjare hoger wordende ex ploitatietekort van het gemeentelijke badbedrijf heeft het college van b. en w. genoodzaakt voor te stellen de tarieven flink te wijzigen. Hoewel, zoals het col lege meedeelt, het niet in de bedoeling ligt een sluitende exploitatie van het badbedrijf te bereiken, moet het te kort tot redelijke proporties terug wor den gebracht. Het tekort in '60 bedroeg ruim zes mille, in '63 bijna vijftien. Voorgesteld wordt de toegangsprijs met vijf cent te verhogen, tot f 0,25 voor volwassenen en f 0,15 voor kinderen. De seizoenabonnementen voor luxe cabines voor volwassenen worden in het voorstel verhoogd van f 9,50 tot f 12,50, indien vóór de openstelling genomen. Na dat tijdstip wordt het f 15, Het tweede en volgende abonnement uit één gezin vertoont een stijging van f 6,tot f 8,—, respectievelijk van f 8,— tot f 10,—. Voor kinderen zijn de nieuwe tarieven f 6,— en f 7,50. Het tarief per bad is in het voorstel met vijftien cent verhoogd tot f 0,65 voor volwassenen en f 0,40 voor kinderen. In deze bedragen is de toegangsprijs inbe grepen. Onder de prijsverhogingen val len ook de verhuur van cabines, strand stoelen, parasols enz. en de week- en maandkaarten. ONDERLINGE HENGELSPORT VERENIGING De hengelsportvereniging „Vlissingen" heeft haar eerste onderlinge wedstrijd gehouden voor het clubkampioenschap. Ondanks het bijzonder slechte weer, waren toch nog 67 vissers komen opda gen. Voor het eerst werd de puntentelling, welke bij de Westerschelde-Federatie werd aangenomen, hier ook toegepast, n.l. 1 punt per gevangen vis, vermeer derd met 1 punt per gram voor boven maatse vis. De uitslag was: 1. M. F. D. Rouw 326 punten, 2. G. Th. Mannaart 292 pnt, 3. L. Cornelius 206 pnt., 4. D. J. de Waal 193 pnt., 5. G. Minheere 176 pnt., 6. H. Bonjé 171 pnt., 7. J. J. Heijdens 116 pnt., 8. F. Huis- zoon 102 pnt., 9. A. van Eek 101 pnt., 10. J. de Rijke 98 pnt. In Terneuzen is een actie begonnen ten bate van de S.O.S.-kinderdorpen in Oos tenrijk. In deze actie zulen alle scholen in Zeeland worden betrokken. De actie SOS-Zeeland is ontstaan op de openbare ulo te Terneuzen. Het ligt in de bedoe ling om in samenwerking met alle Zeeuwse scholieren een flinke bijdrage te leveren in de stichting van SOS-kin- derdorpen te Oostenrijk. In deze dorpen kunnen alle hulpbehoevende weeskinde ren een onderdak vinden. De oprichter van deze beweging is de Oostenrijker Hermann Gmeiners, die tijdens de tweede wereldoorlog heeft besloten zijn leven te wijden aan het welzijn van de kin deren. Op de tweede groepstentoonstelling van de schilders van „De Vrije Groep", die van 21 maart tot en met 3 april in l^unstzaal Polder te Den Haag gehouden zal worden zullen ook schilderijen met Zeeuwse landschappen van de in Middel burg wonende schilder Piet Bulthuis worden geëxposeerd. Deze schilderijen tonen twee havengezichten van Veere en twee havendijken bij Zierikzee. (Advertentie) Het nieuwe elektro nischs orgelvan'Wassa' voor lage prijs. WurliTzer De koning onder do elektronische orgels. Vraag onze prospec tussen. Klassiek Modern Lange Kerkstraat 4f, Goes, tel. 7258 Amsterdam - Rotterdam v Haarlem Hilversum - Kampen MODESHOW WILKING Op maandag 23 maart, 's avonds om acht uur, zal in het bioscoopgebouw onder auspiciën van de. katoenfabriek Boussac een modeshow wórden verzorgd door de fa. A. Wilking. De show van voorjaars- en lentekleding wordt gegeven jn het ka der van het „Festival de Ta mode 1964". Hoofdplaat VERKEERSEXAMEN SCHOLEN Op 'de drie bijzondere scholen te Hoofd- plaat is het schriftelijk gedeelte van het verkeersexamen gehouden. Het praktische gedeelte wordt na de paasvakantie verwacht. Sint'Jansteen LEZING UITGESTELD De lezing die hedenavond zou worden gegeven door de huishoudelijke voor lichting van de streek-verbetering, kan wegens omstandigheden niet doorgaan. Een nieuwe datum is nog niet vastgesteld. Nieuwvliet FILMAVOND Begin deze maand zou de vogelbe- schermingswacht in W.Z.-Vlaanderen een filmavond verzorgen, maar door een misverstand kon deze geen voortgang vinden. Deze filmavond gaat thans -door a.s. vrijdagavond in café Parkzicht. Daar zal de heer M. van der Lede uit Knokke films vertonen over het vogelleven in het Grote Gat, het Dierengat en het Zwin. Daar dit de eerste keer is dat de vogelbeschermingswacht een avond in Nieuwvliet verzorgt, is de bijeenkomst gratis voor iedereen toegankelijk. BIJEENKOMST GENOOTSCHAP WETENSCHAPPEN Het Zeeuws Genootschap der Weten schappen heeft zijn werkzaamheden over de gehele provincie verspreid. Dinsdag wordt in de Burgerzaal van het gemeen tehuis een bijeenkomst gehouden. Daar spreekt luitenant-kolonel Y. Meeter uit Den Haag over de historische vesting werken in Zeeuwsch-Vlaanderen. R.-K.VROUWENGILDE In hotel ,,Du Commerce" kwamen de leden van de r.-k. Boeren vrouwenbond, de leden van de r.-k. Arbeiders vrou wenbond en het R.-K. Vrouwengilde bijeen, ter bijwoning van een demon stratie-avond, georganiseerd door het R.-K. Vrouwengilde en gegeven door middel van ,,'t Geschenkenhuis". De belangstelling voor deze avond was zeer goed. Direct door de opening van de voorzitter mevr. O. Fierens - de Bruyckere werden de dames geconfron teerd met de nieuwste elektrische appa raten op kook- en bakgebied. Bij een glasheldere uitleg door de demonstratri- ce. kreeg men ook zeer praktische re sultaten te bewonderen. Sas van Gent UITREIKING EHBO DIPLOMA'S Burgemeester R. A. J. den Boer heeft in zaal ,.de oude brug" aan de Oostkade aan 22 geslaagden het EHBO diploma kunnen uitreiken. De gelukkigen waren: Ch. van de Abeele, W. J. van Assel- donk, W. Beaurain, P. O. Bockstael, A. Caluri, F. Impens, J. W. Markenstein, F. Verbrugge, E. P. Vermeersch, W. W. Voeten, W. Westbroek, allen te Sas van Gent. De heren J. Burm, A. M. van Efam, M. M. van Dam, P. W. G. Gelderland, O. C. Hemelsoet, L. C. van Horen, A. W. L. van Hurck, A. B. de Krijger. W. P. Rottier, F. C. Verhelst allen te Westdorpe en heer E. Giele van Sluiskil. BILJARTWEDSTRIJD Nadat de tweede klasse van „Krijt op tijd" de gast was bij de „Caram bole" te Terneuzen, die door KOT-ers op caramboles werd gewonnen, t.w. 39 caramboles, was de club ,,de Hulsterse Biljartclub" uit Hulst naar Sas van Gent gekomen. Totaal werden er acht partijen gespeeld, waarvan twee par tijen om 300 caramboles t.w. de partij van J. Blommaert - G. Begijn, die door Begijn in 9 beurten werd gewonnen en die van F. Schelfhout-Robert Cleijssens die door Claeijssens werd gewonnen in 6 beurten. De overige 6 partijen werden gespeeld om 20 beurten. De uitslag was: R. Lampo 179, B. Bogaert 157; L. Bos man 151, A. Dhondt 154, Ch. Reijns 109, J. Kalfsvel 79; F. Herwegh 92. L. R. Sandrini 78; J. Leeraert 242. Jos van Hülle 75, J. Taalman 122, Joh. Maas '71. Zaterdag a.s. gaan de K.O.T.-ers naar Hulst voor de returnwedstrijd. BURGERLIJKE STAND Geboren: Paul H., z.v. G. van Leiden- Riemens; Debora T. J., d.v. J. A. van Straaten - Roelofs; Dominique C. C., z.v. G. A. J. Elegeert - Reijns; Jean- Paul M.f z.v. G. E. M. Bogaert de Rooij; Stephan R., z.v. R. P. Klein- Geirnaerdt; Simona C. J., d.v. M. J. Meertens - Bouma; Sandra A. O., d.v. P, Schauwvliege - De Hulsters; Wim A. A. z.v. A. L. Vervaeck* - Scauwvliege. Huwelijksaangiften: Johan P. Sarneel en Bibiane E. van Belleghem van Zei- zate. Lüdovicus J. A. Broekaert van Terneuzen en van Hooteghem, Maria M. N. B. Huwelijken: Gentil A. S. Nicolle 24 jr. van Zelzate en Ingrid G. J. De Buck, 19 jr. van Sas van Gent. Henk H. M. Zwartele 24 jr. van Nijmegen en Louisa M. Voerman 21 jr. van Sas van Gent; Frangois W. van den Berge, 30 jr. van Zaamslag en Wilhelmina de Braai, 32 jr. van Sas van Gent; Johan P. Sarneel 27 jr. van Sas van Gent en Bibiane E. van Belleghem 23 jr van Zelzate. Overleden: Paulina R. Rammeloo, 53 jr. e.v. A. Klaassen Edmond Lippens, 44 jr. e.v. P. M. Grootaert; Anna C. Berge, 87 jr. wed. van J. T. Uijtter- hoeven. raadsvergadering Enkele punten van de agenda voor de raadsvergadering van vandaag zijn ge wijd aan grondverkopen voor de bouw van woningen en bedrijfsruimten. Er is een voorstel tot verkoop van circa. 4000 m2 grond, gelegen in het exploitatieplan „Industrieterrein Driewegen Mr. F. J. Haarmanweg", aan de Vlaamse Schroot en Nonferro-metalen en van ongeveer 2000 m2 grond in hetzelfde exploitatie plan aan Steenkolen- en oliehandel I. Fokke n.v. te Goes. De verkoop van het perceel grond te Sluiskil aan de n.v. P. de Gruyter te Den Bosch gaat volgens mededeling van genoemde n.v. niet door. Gegadigde is nu M. Mobach-van Puyvel* de te Sluiskil, die 800 m2 gelegen in het exploitatieplan Sluiskil wil kopen om er een garagebedrijf neer te zetten. Zowel de firma de Vries-Cortvriendt als het aannemingsbedrijf B. de Waal te Sluiskil willen daar ieder 1000 m2 grond kopen voor het vestigen van bedrijfspan den. Er dient met spoed een aanvang te worden gemaakt met de aanleg van rio- lerings- en bestratingen in het exploita tieplan „Zuidpolder" en „Industrieter rein Driewegen". Om die reden stellen b. en w. een on derhandse aanbesteding voor. Gebr. de Bokx in Terneuzen wil dit werk uitvoe ren voor ƒ1.538.595. W estdorpe WANDELTOCHTEN De wandelsportvereniging „De West- dorpse Tippelaars" had wandeltochten ge organiseerd, waarvan de opbrengst ten goede kwam aan de Zeeuwse Wandel sport Bond. Ondanks het slechte weer hebben toch 77 wandelaars deelgenomen,. De junioren moesten 5 kilometer afleggen, ouderen 15. „CONCORDIA" De Stichting Concordia, die tot doel heeft het exploiteren van het verenigings gebouw, heeft besloten om een verloting te organiseren. Deze week is men begon nen met de verkoop van de loten. De trekking zal plaats hebben tijdens een dansavond, op zaterdag 2 mei a.s. SERIEKAARTING In „Het oudt Raedhuys" bij M. Pluijm werd een seriekaarting gehouden, tij dens welke niet minder dan 78 hanen werden verspeeld. Dit houdt in dat liefst 312 personen aan de kaarting hebben deelgenomen. (Van onze correspondent) Het Bevelandse publiek kan vrijdag avond a.s. tijdens de door de Stichting Sportbelangen Goes in de veilinghal aan de Fruitlaan te organiseren sportgala kennismaken met badminton. Aangezien de Ganzestad nog geen bad mintonvereniging rijk is zal de badmin tonclub Vlissingen onder leiding van de heer J. Goedvolk demonstratiewedstrü- den komen spelen. Het vrijwel volledige kampioensteam van de B.C.V. bestaande uit Veri Koster Els Ots, Jozien Gazille, Erik Timmerman, Han Ver vaat en Frans Ots zal binnen de lijnen treden. Wellicht is de belangstelling in Goes voor deze tak van sport dusdanig, dat gekomen kan worden tot de oprich ting van een, Goese badmintonvereniging. Ook de aanhangers van de judosport zullen aan hun trekken komen. In het programma is ruim een. half uur uitge trokken voor judo-demonstraties, waar aan 25 judoka's van de sportschool Felix Janssens zullen meewerken. Naast jeugdige beginnelinge!} in deze drukbeoefende sport zullen ook enkele geroutineerde judoka's op de mat komen. Onder hen de talentvolle Goese Hans Harthoorn, die reeds is opgeklommen tot de 3e dan. Hij maakt sinds enige tijd deel uit van de kernploeg van de N.J.J.B., die getraind wordt door wereldkampioen Anton Geesink. Ook Jack Geijsen, eerste dan, en Jos Koeijer, bruine band, zullen aan het judoprogramma medewerken. TENTOONSTELLING LUCTOR ET EMERGO Vrijdag 20 maart houdt de S.C.S. Luc- tor et Emergo in de ambachtsschool een tentoonstelling van werkstukken, die de leden hebben ingezonden voor de prijs vraag 1964. Op de tentoonstelling wor den 75 verplichte uitvoeringen en 40 vrije inzendingen geëxposeerd. De werk stukken zullen worden besproken door een jury. De prijzen worden daarna be kendgemaakt en uitgereikt. GEBOREN: Cornelis Josephus zv. J. C. de Goffau en van C. J. Luteijn te Goes; Cornelis Peter zv. A. den Dekker en van C. A. Kalis te Hoedekenskerke; Jan Mat- thijs, zv. W. Janssen en van A. M. H. van Seters te Goes; Cornelia dv. K. Buijze en van J. F. Neels te Rilland-Bath; Mag- dalena Johanna dv. J. A. de Meij en van S. M. van Steenbergen te Ovezande; Ber- nardia Joanna Maria dv. P. J. E. Wil- lemsen en van T. C. Baakman te Goes; Renée Yvonne dv. A. Pool en van E. M. de Jong te Goes; Petrus Adriaan zv. C. F. J. M. Buijsrogge en van D. C. de Klerk te Kloetinge; Lisette Frieda Bea trice dv. J. A. Davis en van A. S. Schaier te Goes; Aloysius Adrianus Franciscus Maria zv. F. P. R. C. Veraart en van L. A. A. M. van Montfort te Goes; Pieter Cornelis zv. I. J. Voogdt en van G. L. van der Moere te Goes; Diana Theresia dv. J. J. Denys en van C. G. den Dekker te Goes; Ingrid Anita dv. B. C. Ruesink en van M. Dekker te Goes; Riesje Wil helmina dv. G. P. Murre en van J. W. Marinissen te Goes; Saskia dv. J. L. Wisse en van W. Janse te Goes; Jacob Frangois zv. B. Weststrate en van J. Goe- degebure te Goes; Geertje Hendrika dv. D. J. de Ruijter en van C. G. Crepin te Goes; Maria Magdalena dv. J. M. Olivier en van F. M. Stadswijk te Goes; Leendert zv. F. Harinck en van C. Fier loos te Goes; Dina dv. J. P. Roozendaal en van A. M. Bentschap Knook te Wemeldinge. HUW. AANGIFTEN: H. C. Maat, 24 jaar en C. Boone 23 jaar; A. C. de Groe ne, 25 jaar en J. G. van der Meulen Bos nia, 21 jaar. GEHUWD: Q. van de Vrie, 21 jaar en C. Boutens, 20 jaar; G. J. Gorsse, 26 jaai en E. Karelse, 21 jaar; H. D. van der Peijl, 23 jaar en A. P. Haeck, 29 jaar; P. Blok, 21 jaar en H. Brouwer, 18 jaar. OVERLEDEN: van Heemst, Anna, oud 79 jaar, w.v. A. D. Blanker te Goes; Fok ker, Leendert, oud 73 jaar, e.v. C. de Munnik te Zonnemaire; van der Maas, Jannetje, -oud 65 jaar, e.v. A. Wirtz te Kortgene; van der Poel, Dingena, oud 83 jaar, w.v. J. Heinsdijk te Goes; Pepers, Anthonius Hendrikus, oud 59 jaar, huis knecht en ongehuwd te Kruiningen; van Gemert, Jacoba, oud 83 jaar, w.v. K. Verrijzer te Goes; Bras, Marinus, oud 67 jaar, ongehuwd te Wemeldinge. Kapelle FAMILIE-AVOND N.C.B.B. Onder leiding van de heer P. Oele werd in het CJV gebouw een familie-avond ge houden van de afdelingen Kapelle en Oost-Zuid-Beveland van de Ned. Beamb- tenbond. Na het openingswoord van voor zitter P. Oele, hield bondsbestuurder H. D. P. Vening een toespraak. Voorts werd opgevoerd het toneelspel „Lawine" door een toneelgroep van de C.J.V. „Obadja" Op voortreffelijke wijze werd dit mooie spel voor het voetlicht gebracht. De heer P. Boucherie uit Krabbendijke sloot de geslaagde avond. Kwudendamme SCHIETING De handboogvereniging „Victoria hield haar schieting op de liggende wip bij de heer P. Doene. Aanwezig waren 45 schutters van 14 verschillende ver enigingen. De uitslag was: hoofdvogel; C. D. Raas, van W.-Tell te Ovezande. Ie zijvogel: J. A. Rijk, van A.D.L.M. te Kwadendamme. 2e zijvogel: P. Doene, van Victoria te Kwadendamme. Ie boven kal: A. v.d. Bulck, van Eensgezind heid te 's-Heerenhoek. 2e bovenkal: P. Timmerman, van Vrije Schutters te 's-Heerenhoek. Ie onderkal: P. Peeters, van Victoria te Kwadendamme. 2e on derkal: Niet afgeschoten. Ie klep A. Cla- rijs, van Jac. v. Beieren te Goes. 2e klep: C. D. Raas, van W.-Tell te Ovezande. 3e klep: J. A. Rijk, van A.D.L.M. te Kwadendamme Meeste kleine vogels P. Peeters van Vic. toria te Kwadendamme. (Advertentie) s-Heerenhoek BALLETLESSEN VOOR DE JEUGD Vandaag wordt gestart met het geven van balletlessen. Het initiatief hiertoe gaat uit van de Zeeuwse balletschool o.l.v. van mevr. Soesman. De lessen, die bedoeld zijn voor kinderen van 4 tot en met 12 jaar, worden gegeven in de Jeugdhoeve. Lewedorp BESTUURSVERGADERING N.K.V. Donderdag 19 maart wordt in café Menheere een algemene bestuursverga dering gehouden van het N.K.V. in sa- menwerkiing met de besturen van de verschillende vakorganisaties. O.m. zal een bestuursverkiezing aan de orde ko men. Voorts moet worden vastgesteld, welke personen de afdeling Lewedorp zullen vertegenwoordigen naar het N.K.V.-K.V.P. kaderweekeinde te Aar denburg op 18 en 19 april. Verder zal men algemene punten bespreken, die nauw zijn betrokken bij het N.K.V., waaronder de K.V.P. In een algemene vergadering is besloten dat elke afde ling van de organisatie de moeilijkhe den zou onderzoeken wat het ledental betreft. Ovezande SCHIETING De handboogvereniging „Zeelandia" hield haar schieting op de liggende wip bij de wed. C. Verbeek. Aanwezig waren 51 schutters van 11 verschillende ver enigingen. De uitslag was als volgt: Hoofdvogel: J. de Beste, van Edele - Handboog te Oudelande, le zijvogel: C. v.d. Guchte, van Spes - Nostra te Ovezande, 2e zij- vogel: H. Koens, van Spes - Nostra te Ovezande, le bovenkal: C. Remijn, van Spes - Nostra te Ovezande. 2e bo venkal: C. Rentmeester, van W.-Tell te Ovezande. le onderkal: J. Rijk, van W.-Tell te Ovezande na loting, 2e on derkal: C. Remijn, van Spes - Nostra te Ovezande na loting, le klep A. de Jonge - Rijk, van W.-Tell te Ovezande. 2e klep: K. L. van Steenbergen, van Will. Tell te Ovezande, 3e klep: J. Doe ne, van W. Teil te Ovezande. Meeste kleine vogels: F. v. Steenbergen, van W.-Tell te Ovezande, 3 stuks. (Advertenties) PAK 75 CTS. VOOR CA. 10 M2 „GECO" Otfostr. 5, Venlo Zierikzee M.C. DOELEMAN ONDERSCHEIDEN In de jaarvergadering van de Oranje vereniging is de heer M. C. Doeleman het ereburgerschap van Zierikzee aan geboden. De heer Doeleman deelde me de, dat de vorig jaar op Koninginnedag geliouden skelterwedstrijden een batig saldo van bijna 20Ó0 gulden hebben opge leverd. Dit geld wil men nu gebruiken om dit jaar op Koninginnedag vooral voor de kinderen, die vorig jaar niet ge heel aan hun trekken waren gekomen, iets bijzonders op touw te zetten. Het bestuur werd met twee man aan gevuld wegens het bedanken door de he ren M. C. Doeleman en A. J. Argelo Hun plaatsen werden ingenomen dooi de heren C. Scheuerman en C. Mulder Bij het gekend maken van de onder scheiding, die de heer M. C. Doelemai ten deel viel, stond de erevoorzitter burgemeester Dijckmeester, uitvoerig stil bij de kwaliteiten op grond waar van dè onderscheiding was uitgereik' Hij haalde hierbij herinneringen op aai de zeven revue's en zeven cabarets di< de heer M. C. D. (zo kent Zierikze< hem) rond de oorlogsjaren had gepro duceerd en met zoveel succes ten tonele gebracht. Een van de revue's, „Opge ruimd staat netjes", is zelfs op paleis Het Loo vertoond. Ook het werk van M.C.D. voor de stichting Zierikzee ont vangt Vreemdelingen en voor de Zierik- zeese Middenstands-Tentoonstelling (dc ZIMITO) werd door de burgemeester geroemd. Nadat de erepenning de heer Doele man door de burgemeester was opge speld, kwam de Kon. Harmonie „Kunst en Eer" een serenade brengen. CRft TERNEUZEN: KERSSTRAAT 13 TEL. (01150)—3774 HULST: ZITDAG - In aanwezigheid van pater Pontenagel uit Goes en kapelaan Meyeren uit Kwa dendamme, vond in zaal Verbeek een vergadering plaats van de plaatselijke r.k, Jeugdraad, waarbij genoemde kapelaan bij de jeugdbeweging werd geïntrodu ceerd. Kapelaan Meyeren heeft bemoei enis met de regionale jeugdzielzorg. Pater Pontenagel kwam in zijn kwali teit van districtsaalmoezenier van de jeugdbeweging en in verband met de aan staande verloofdencursus. Over dit on derwerp werd tijdens deze vergadering uitvoerig van gedachten gewisseld. In de weken, tussen 12 april en 7 mei, zullen in een zestal bijeenkomsten, die in de St.Agnes-nijverheidsschool worden ge houden, de diverse aspecten van het hu welijk voor de deelnemende paren wor den belicht. De inleiders zijn dokter Wöst- mann voor de biologische kant, burge meester Andriessen van Oud-Gastel voor de psychologische en pater Pontenagel voor de moraal-theologische facetten. Nog getracht zal worden een inleidster aan dit team toe te voegen. Het wordt min of meer de publieke doop van het nieuwe dagelijks bestuur, bestaande uit de heren De Jong en Oost hoek, resp, als voorzitter en secretaris- penningmeester. Voor de naaste toekomst koestert dit bestuur nog andere plannen, getuige de aankondiging van activiteiten in het ka der van de aanstaande Koninginnedag. Men wenste in dit verband niet te wach ten op eventuele plannen van het Oranje comité, aangezien men dan vreesde voor een geruisloze Koninginnedag. Besloten werd om derhalve zelfs maar het initiatief te nemen en op korte termijn een verga dering met diverse instanties uit te schrij ven. Voor de exploitatie van „Parochieklan ken" werd het bestuur gemachtigd om, zo nodig een kleine subsidie te verstrek ken,, vooral omdat de Jeugdraad van dit medium dankbaar gebruik maakt bij haar publieke voorlichting. De raadsvergadering te Goes van gis teravond is een vluggertje geworden. Dit vooral omdat het belangrijkste punt, het vaststellen van algemene erfpachtsvoor- waarden, op aandringen uit de raad werd aangehouden. De raad vond dat er te weinig tijd was geweest om de zaak grondig te bestuderen. In verband hier mee werd eveneens aangehouden het voorstel de voormalige ambachtsschool met bijbehorende grond in erfpacht uit te geven aan de drukkery Oosterbaan en le Cointre n.v. Door dit „meevallertje" heeft de raad zijn beste krachten kunnen sparen voor de begrotingszitting, die vanmiddag om twee uur zal beginnen. De verkoop van het Landbouwcen trum aan de rijksgebouwendienst werd akkoord bevonden, al heeft de finan ciële commissie uit de raad opgemerkt, dat verkoop tegen boekwaarde niet al tijd aanvaardbaar is, of die verkoop nu het rijk betreft of niet. De heer An- dringa (K.V.P.) zei, dat het onderhoud door de gemeente van het Landbouw centrum veel te wensen heeft overge laten. Hij vroeg o.m. naar de bestem ming van het vrijkomend kapitaal. Wet houder drs. Dijkgraaf (C.H.) zei, dat het vrijkomend kapitaal als financie ringsmiddel zal worden gebruikt. Waar voor werd niet bekendgemaakt. De vra gen van de heer Andringa over de par- keermoeilijkheden bij het Landbouwcen trum, werden door burgemeester, mr. Huber, beantwoord. Er zijn verschillen de suggesties door b. en w. gedaan. Rijksgebouwendienst vond deze zaak ech ter niet urgent genoeg, aldus kon uit de woorden van de voorzitter worden op gemaakt. De heer Andringa vroeg voorts welke besparingen kunnen worden verwacht van het voorstel om de bevolkingsadmi nistratie te mechaniseren. De wethouder zei, dat die besparing moeilijk is te berekenen. De verkoopprijs van grond op het havenilidustrieterrein aan de fir ma Haringman werd nader vastgesteld. Dit was nodig, omdat een eerder besluit van de raad niet door G. S. is goed gekeurd. Het nieuwe besluit komt niet aan alle wensen van G. S. tegemoet. Algemeen was men van oordeel, dat de firma Haringman, wat deze grond prijs betreft niet fair is behandeld. Zij heeft in een dwangpositie verkerend, een strop van ruim f 10.000,— moeten incasseren. De heer Loeve (A.R.) vroeg naar de consequenties voor de gemeente van de uitspraak van de Raad van State inzake de kwestie Roggeveenstraat. Het college heeft, aldus mr. Huber, nog geen standpunt bepaald. Wel zal het uitbrei dingsplan moeten worden aangepast aan de beslissing van de Kroon. Er zal veel wijsheid nodig zijn, verzuchtte mr. Hu ber. Misschien nog meer financiën, aldus de heer Roose. N.a.v. de publikatie in Dagblad De Stem van gisteren over de toestand van de sluizen aan het Goese Sas vroeg de heer Kegge (CH) wie eigenlijk ver antwoordelijk is voor de waterkering aldaar. De voorzitter moest het ant woord hierop schuldig blijven (Advertentie) Red. band- Roosendaal (Advertentie) BLOEMBOLLENTEELT Aan de tuinbouwvakschool voor bloem bollenteelt te Krabbendijke slaagden voor de cursus 1962-1964. N. Boone, Hoedekenskerke; G. J. Dees, Waarde (boekenbon), W. F. van Gilst. 's-Gravenpolder; C. Harthoorn, 's-Gra- venpolder; T. Hogendoorn, Waarde; M. J. van Iwaarden, Kruiningen; C. G. de Jonge, Kuitaart; P. de Jonge, Hoek; C. Kesselaar, Hoedekenskerke; A. M. Krijn- sen, Waarde; J. G. Labeur, Kruiningen; M. J. van Liere, Heinkenszand; J. Lo- kerse, Zaamslag; J. Luteyn, Krabbendij ke; M. Moerdijk, Nieuwdorp; M. J. Nieu- wenhuyse, Hoedekenskerke; M. P. C. Nieuwenhuyzen, Oudelande (boeken bon); D. F. Westveer, Waarde; J. P. Wirtz, Heinkenszand (boekenbon); J. de Wolf, 's-Gravenpolder; A. Weststrate, Waarde. Morgen, vrijdag 20 maart is het hoog water te Hansweert om 7.16 en 19.50 uur; Terneuzen 6.37 en 19.13 uur; Vlissingen 6.09 en 18.44 uur; Wemeldinge 7.55 en 20.27 uur. VLISSINGEN 't Anker 20 uur Film „Inspecteur Ha- naud" ST. JANSTEEN Wijkgebouw 19.30 uur Huishoudelijke voorlichting VGLO-schooI 16.15 uur Raadsverg. WESTDORPE Troutzaerte Werken Aart Roos HULST Bioscoopgebouw 20 uur Leon Morin Prêtre ANTWERPEN KVO 20 uur Het land van de glimlach VLISSINGEN 't Anker 20 uur Uiteenzetting bouwkas Ned. gemeenten voor deelnemers Britannia 20 uur Kom doe eens wat (toneel) V ESTDORPE Troutzaerte Werken Aart Roos IvOEWACHT R. Clapdorp 19.30 uur Hespenschieting TERNEUZEN Luxor 20 uur Stripgirls in Soho, 18 j.

de Stem | 1964 | | pagina 2