[SPORT Ossendrecht: Cora Janssen kan haar vreu Ploeg van „De Pel nu in Breda bij een Coen Moulijn niet in oranje-elftal jan Janssen: eindzege in zware Parijs-Nice Charmante vrouw weent en lacht !IN EK ELD entjes Hij heet gewoon Jan Janssen Tien man voor oranje-elftal Ploeg van „Pel" in training NOC handhaaft standpunt inzake volleybal kwestie Daan Schrijvers weer present f 4975.— f 5450.— 5825.— 11 11 Na z ijn Parijs-Nice zege in Gevreesde jongen Suriname klopt Verenigde Staten Grote doorbraak Geen Milaan-San Remo Anquetil niet helemaal fit Over amateurs gesproken....! Studenten schaken om kampioenschap MARKTEN Laatste rit voor Belg Ward Seis Reserve klassen Brabant-Zeeland WATERSTANDEN 10 wagen, sluit u ors zijn sterke. VERSIES: - NU f6990.— ƒ9750.— ce in Nederland. DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 18 MAART 1964 35185 530 (1685-400 6 achtige achterbenen en., iet één sprong verdwe- arao en zijn hovelingen ■n verbaasd naar de aar het wonderlijke dier ij n ruiters nog zoéven staan. Ho rus! Die vreemdelin- raren machtige tove- zei de farao diep on- indruk. (Van onze sportredacteur) „Jan ging naar Parijs-Nice toe om zich voor te bereiden op Milaan-San Remo. Hij zei te gen mij toen hij op de 8e maart vertrok, dat hij weinig plannen had voor deze wedstrijd. Hij wilde proberen een étappe te winnen om zijn Franse baas een plezier te doen. Aan een eindzege dacht hij helemaal niet", zei dins dagavond een stralende mevrouw Cora Jans- sen-Lakens in haar woning bij het Puts Mo lentje te Ossendrecht. Zij was het charm/ante middelpunt van een kleine vriendenkring. Buren kwamen haar gelukwensen. En telkens moest zij het weer herhalen: „Ik had het niet verwacht. Ik had er niet op gerekend" En zij weende en lachte tegelijk. Cora, gaf toe, dat haar man ernaar streefde reeds vroeg in vorm te zijn. „Wat je kunt winnen, heb je", luidt zijn rede nering. Op de 17e februari begaf de cou reur zich reeds naar de Azimenkust. Het beviel hem er weinig of niet, want 't re gende pijpestelen zodat er van een trai ning helemaal niets terecht kwam. Na drie dagen belde hij reeds naar Ossen drecht om te zeggen, dat hij zo snel mo gelijk terug kwam. Op de 3e maart was hij echter pas thuis. Samen met de nij vere Wim van Est trok hij de West brabantse en Zeeuwse wegen op. Het ging voortreffelijk en op de 8e maart vertrok hij per trein naar Parijs. „Ik ga mij lekker klaar maken voor Milaan- San Remo, want daarin wil ik goed rij den", zei Jan tegen zijn vriend en buur man, de metselaar Van Loon, die er voor zorgde, dat Jan in Ossendrecht kon ko men wonen. Groot was de verrassing voor de ken nissenkring toen de renner na drie dagen op de eerste plaats in het algemeen klas sement stond. Hoera-roepen zou echter verkeerd zijn, want er volgde na de gewone etappes nog een tijdrit, waarin Jacques Anquetil natuurlijk iedereen naar de achtergrond zou fietsen. Cora zat aan de radio gekluisterd toen een Bel gische reporter de aankomst van de rit- tegen-het-uurwerk versloeg. Hij sprak op de eerste plaats over de formidabele prestatie van Rudi Altig, die op het zware, bergachtige parcours tot een fan tastische tijd was gekomen. En vervol gens handelde de reporter over de spre kende tijd van Jean Claude Annaert: tweede in het klassement en vermoede lijk de nieuwe leider. Cora wist niet hoe zij het had, maar nauwelijks waren de woorden over Annaert koud of hij kon digde aan. dat Jan Janssen (laatst ge start) in aantocht was. De chronometers wezen uit, dat hij in de rit achter Rudi Altig tweede was geworden. „Toen wist ik het even echt niet meer", zei Cora, die een telefoontje aan moest nemen om weer een nieuwe felicitatie te aanhoren. Hoe ijverig Cora ook bladerde in de vele plakboeken over de prestatie van haar man: zij kon over zijn nieuwelingen- tijd weinig of niets laten zien. Over zijn amateurperiode echter des te meer. In 1958. op achttienjarige leeftijd, debuteer- Jan Janssen: als jongen van zes tien reeds trainend op de fiets. (Van onze sportredactie) De honderden automobilisten, die dage lijks via de Bredase Liesboslaan richting Etten ryden en dan een vluchtige blik werpen op pand 239 waar Kees Pelle- naars woont, deden het dinsdagmiddag Mat kalmer aan Er speelden zich dan ook wonderlijke taferelen af voor Pelle- naars' bungalow, die iedere voorbijgan ger kent vanwege de originele naam „Hier is 't". Wielrenners, in de vreemd- soortigste kledij (variërend van het zon dagse pak tot overall) kwamen om beurten de oprijlaan uitgeknaid, fietsten enkele honderden meters, draaiden om of stopten om het rijwiel met bijzonder deskundig oog te bekijken. Piet van Est stond langs de grote snelweg in een hemelsblauwe overall, die bij zijn rode bebop fel afstak te sleutelen. Kortom er heerste grotebe drijvigheid. Want Kees Pellenaars deel de fietsen uit. Aan alle mannen van zijn ploeg. Voor ieder een splinternieuwe karretje keurig op maat gemaakt, maar dat toch links en rechts even bijgesteld diende te worden. Kees Pellenaars glunderde, want het spel is begonnen. Mét het uit delen van de stalen rossen startte zijn ploeg officieel. In de loop van de avond is hij, evenals Feijenoord in de cup periode, naar hotel Boschhek gegaan om de jongens te coachen. Tien dagen lang trekt het gezelschap zich terug in dit trainingskamp Er zal enkele malen een trainingsrit gereden worden (en als het goed weer is, misschien zondag Gent Wevelghem), maar het hoofd doel van Kees Pellenaars is „de geest" in het team brengen. Vol goede moed trokken Henk Nijdam, Piet van Est, Jo de Haan, Jan Hugens, Cees van Espen, Jacques van der Klundert, Leo van Dongen. Cees Haast. Rik Wouters, Dick Groeneweg en Piet Damen met hun ploegleider naar de afzonderingsplaats. Binnen afzienbare tijd zal ,,de Pel" ze in de strijd zetten. Cees Haast heeft er lol in. De man uit Rijsbergen was een flink uur zoet met verandering aanbrengen want hij is niet een van de groot ste. Naast hem Kees Pellenaars, Rik Wouters, Pierre Pellenaars Cees van Espen en Henk Nijdam. X oor-Olympisch voetbaltoernooi In de eerste wedstrijd van het voor- Olympische voetbaltoernooi zegevierde Suriname met 10 over het team van de Verenigde Staten. De serie wedstrjjden die in Mexico en in Panama worden ge speeld gelden voor de Noord, en Midden Amerikaanse zone van het Olympisch toernooi. Suriname behaalde de overwinning door een doelpunt in de 6e minuut van rechts binnen Kluivert. De bal. die keihard werd ingeschoten door middenvoor Halt man, werd door de Amerikaanse doelman Gary de Long in eerste instantie ge keerd. Hij kreeg het leder echter niet onder controle en deze stuitte voor de voeten van Kluivert. die zich geen ogen blik bedacht en inschoot. De wedstrijd werd gespeeld op het terrein van de uni versiteit van Mexico. Het was een aan trekkelijke match met bewegelijk voet bal, waarbij beide partijen in de eerste helft volkomen tegen elkaar opwogen, Na de rust trok Suriname in de aanval Een ware belegering voor het Ameri kaanse doel volgde met als resultaat het doelpunt van Kluivert. De Amerikaanse voetballers probeerden energiek de ba kens te verzetten, maar de Surinaamse defensie gaf geen krimp. De tweede match van dit toernooi zal over enkele dagen in Panama tegen Mexico worden gespeeld. De stand luidt: Mexico 1 1 0 Suriname 1 1 0 Verenigde Staten 10 0! Panama 10 0] 5—1 1—0 0—1 1—5 DE NEDERLANDSE schakers Bouw meester, Van Scheltinga, Cortlever. Kramer en Scholl zullen van 19 tot 28 maart op uitnodiging van de Tune sische schaakbond enkele wedstrijden in Tunesië spelen. Coen Moulijn zal geen deel uit maken van het Nederlands elftal, dat zondag in Antwerpen tegen België uitkomt. Vóór de centrale training van dinsdagmiddag ver telde de Roterdammer het aan bondscoach Elek Schwartz dat hij zich wegens een dijbeenblessure niet in staat acht in Antwerpen de linksbuitenplaats te bezetten. Elek Schwartz kon na de t2-aining van dinsdag in het KNVB-sportcentrum slechts tien man definitief aanwijzen voor de 98ste derby der lage landen. Voor de linksbuitenplaats heeft hij nog drie gegadigden, te weten Peter Petersen, die deel uitmaakt van de A-selectie, alsmede Charley Bosveld (Enschede) en Ver- donck (PSV). De laatste twee komen woensdag zij zijn geselecteerd voor jong oranje in Zeist in actie. Na de train ingsontmoeting tussen jong oranje en de zogenaamde Uefa-jeugd zal de linksbuiten voor de ontmoeting België Nederland definitief worden aangewc zen. Moulijn heeft zijn blessure opgeloper in de wedstrijd tegen DOS, zondag, in dt ontmoeting PSV-Feijenoord had hij nog bijzonder veel last van de blessure. Hans Kraay, die zondag licht geblesseerd werd. is weer geheel fit. De Feijenoorder viert na 4 1/2 jaar 21 oktober 1959 speelde hij in Keulen tegen Duitsland zijn laat ste interland zijn come back in de oranjeploeg, waarvoor hij in totaal vijf maal is uitgekomen. Jubilarissen van het „Nederlandse tien tal" zijn Fons van Wissen, die in Ant werpen zijn 25ste cap vergaart en Ben nie Muller, die dan zijn 20ste interland speelt. De nationale ploeg, door de bonds- de Jan. Pas in 1959 en 1960 zou hij zich echter als een jongen-met-klasse melden. Hij schreef in het tweede jaar van zijn amateurloopbaan de ronde van Zuid-Hol land op zijn naam. Hij won een etappe in de ronde van Oost-Duitsland en hij reed de ronde van Bulgarije, een zware en merkwaardige koers, uit zonder op een daverend succes te kunnen bogen. Hij hardde zich echter in deze wedstrijden en de gevolgen kwamen spoedig. In de ronde van Overijsel ging slechts Bas Maliepaard hem vooraf. In het seizoen 1960 legde hij zich opnieuw toe op het grote werk. Via een tweede plaats in de ronde van Noord-Holland en derde plaat sen in de ronden van Zuid-Holland en Friesland* werd hij triomfator in de ron den van Gelderland, Overijsel en Mid den-Nederland. In de Acht van Chaam was hij nogmaals de concurrentie te vlug af. Het was duidelijk, dat een jongeman, die in één seizoen zulke uitslagen kon realiseren, een „grote" kan worden. Het volgende seizoen bracht de beves tiging van het talent, want Jan klasseer de zich als derde in de Omloop van de Negen Provincieën, een Belgische etappe koers. Hij zegevierde in de ronden van Noord-Holland en Limburg en. werd zevende in het wereldkampioenschap, dat in Bern werd verreden. Jan werd onaf hankelijke en al heel spoedig drong hij als zodanig door naar de top van de wie- lerwereld. Na uitstekende prestaties te hebben be haald in de ronde van Vlaanderen (twee de), de ronde van Duitsland (zesde) en Olympia's Toer (derde) kreeg Janssen een kans in de Ronde van de Toekomst, waarvoor hij werd geselecteerd. In 1961 won hij de voorlaatste etappe Limoges- Tours en werd hij negende in het eind klassement. Het jaar daarop verraste hij vriend en vijand door niet minder dan drie etappes te winnen in de Tour de l'Avenir, te Bor deaux, Saint Gaudens en Montpellier. In het eindklassement gingen alleen de Spanjaard Antonio Gomez del Moral en de Italiaan Mario Maino aan de oranje- zoon vooraf. Dat Jan na dit eclatante succes niet lang wachtte om beroepsrenner te wor den laat zich verstaan. Als prof opende hij het jaar 1963 voortreffelijk. In Parijs- Roubaix gingen alleen Rik van Looy en Emiel Daems aan hem voorbij. In de Waalse Pijl eindigde hij als tweede, even als in Kuurne-Brussel-Kuurne. Andere uitslagen? Vierde in de Elfstedenronde, zesde in de Brabantse Pijl, zevende in Roeselaere, vierde in Ertvelde, tiende in Bad Swalboch, zevende in het wereld kampioenschap te Ronsse. Voorts nam Jan etappes voor zijn rekening in de ronde van België, de Omloop van Mïdi Libre. In de Tour de France versloeg Janssen de concurrentie in Limoges, maar helaas verdween hij daarna door een val uit Goddets wedstrijd. Mevrouw Cora J anssen-Lakens kreeg dinsdagavond een grote drukte te verwerken. Het gebeurt tenslotte niet elke dag, dat je man een grote wedstrijd wint. Het nieuwe jaar zette Jan goed in. Nadat hij zich op de 8e januari in Cora Lakens 'n lieve bruid verwierf, volgde in Parijs-Nice zijn eerste, waarachtige grote rittenwedstrijdzege. De Ossendrechtse coureur sloeg op de Promenade des Ang lais een dubbele slag: eindwinnaar van de negendaagse en.... triomfator in het puntenklassement. „Ongelofelijk", zei Cora dinsdagavond. De Franse renner Jacques An quetil heeft tegenover verslagge vers gezegd dat hij niet zal mee doen aan de wedstrijd Milaan-San Remo, komende donderdag. Anquetil zei dat zijn lichame lijke conditie niet honderd pro cent was en dat de wedstrijd Mi laan-San Remo hem enigszins af schrikte, omdat het traject hier en daar nogal gevaarlijk is. Inspecteurs van het Zuidslavische mi nisterie van financiën zijn tot de slotsom gekomen, dat de „opvallende" spelers te hoge „deklaraties" zijn uitbetaald. De voetbalclubs Crvena Zvezda, Parti- zan en Ofk Belgrado, hadden hun beste spelers elke maand 100.000 tot 250.000 dinaren (140 tot 300 dollar) uitbetaald, terwijl in de reglementen van de voet balbond is bepaald, dat een maximum vergoeding van 80.000 dinar (107 dollar) maandelijks mag worden gegeven. De Zuidslavische voetballers zijn ama teur, maar volgens het reglement mogen zij eenmaal in de maand deklaraties in dienen voor voedsel, huisvesting en an dere onkosten. De inspecteurs waren er eveneens ach ter gekomen, dat sommige spelers boven dien nog een jaarlijkse toelage variërend van 1.300 tot 2.000 dollar genoten. Het Nederlandsch Olympisch Comité handhaaft zijn standpunt inzake de volleybalkwestie en voor Anton Geesink bestaat de moge lijkheid om dank zij de gewijzigde amateurbepalingen aan de spelen van Tokio deel te nemen, dat wa ren zonder twijfel de hoogtepunten van een bespreking, die het NOC in Wassenaar heeft gehouden.% Een bespreking noodzakelijk ge worden, omdat er van de zijde van de Nederlandse sportwereld die van de volleybalbond in het bij zonder een groeiend onbehagen viel waar te nemen ten aanzien van de uitzending van sportlieden naar de spelen 1964 in Tokio. Aan de hand van een zeer uit voerig en gedocumenteerd betoog heeft ir. A. Paulen het NOC-stand- punt uiteengezet, waarbij duide lijk werd geconstateerd, dat het NOC-bestuur met de Nederlandse Volleybalbond hoopt, dat onze landgenoten zich in Hengelo tijdens de wedstrijdeyi om de West- europese beker op 2, 3 en 4 april a.s. zullen kwalificeren. coach in 4-2-4 opstelling bekendgemaakt, ziet er als volgt uit: Doel: Pieters Graafland (Feijenoord). Achter: Haak (Feijenoord), Schrijvers (DWS), Kraay (Feijenoord) en Veld hoen (Feijenoord). Midden: Van Wissen (PSV) en Muller (Ajax). Voor: Bergholtz (Feijenoord), Kruiver (Feijenoord), Nuninga (GVAV) en n.n. Reserves: Lagarde (Sportclub Ensche de), Henk Tijm (Ajax) en Koeman (GVAV). Elek Schwartz staat niet alleen met zijn zorgen, nu Moulijn zondag niet mee kan spelen. Ook zijn Belgische collega. ..keuzeheer" Constant van de Stock, zal in Antwerpen niet de sterkste formatie in het veld kunnen brengen. Na Frans Vermeyen, voor wie Roger Claessen waarschijnlijk als rechtsbuiten zal wor den opgesteld, is nu ook de aanvoerder van Anderlecht en het Belgische elftal Martin Lippens geblesseerd. Hij wordt vrijwel zeker vervangen door zijn club genoot Plaskie, die bij Anderlecht eerder iit seizoen slechts zijn kans kreeg, na lat Laurent Verbiest enige tijd niet kon •pelen. De definitieve opstelling van het lelgisch elftal zal niet voor vanmiddag /orden bekendgemaakt. De Belgische opstelling zal dus ver- noedelijk zijn: Doel: Nicolay (Standard). Achterspelers: Heylens (Anderlecht), baskin (Beerschot), Plaskie (Ander- echt) en Cornells (Anderlecht). Halflijn: Hanon en Jurion (beiden An derlecht). Voorlijn: Claessen (Standard), Van limst (Anderlecht), Vandenberg (Union St.-Gillis) en Puis (Anderlecht). Voor de derde achtereenvolgende maal houdt de Nederlandse Studenten Schaak Bond dit jaar het Nederlands studenten schaakkampioenschap. De organisatie ligt in handen van het Nijmeegse corps. schaakkampioenschap. De organisatie tournooi duurt van 31 maat t/m 7 april en telt negen ronden. Aan de winnaar wordt door de KNSB de titel „Studentenkampioen van Neder land 1964" verleend. Hij zal ons land mo.gen vertegenwoordigen bij de studen-: ten-olympiade te Krakau. Winnaar in 1962 was Frans Kuijpers uit Breda, in 1963 F. van Wijngaarden. De 23-jarige Jan Janssen heeft zijn schitterend rijden in de be langrijke wedstrijd Parijs-Nice dinsdag kunnen bekronen met de eindoverwinning. In de laatste étappe, die over een geacciden teerd terrein in de omgeving van Nice leidde, heeft hij zelfs de rechtstreekse aanvallen kunnen pareren van viervoudige Tour de France winnaar Jacques Anquetil, die zijn zege van vorig jaar in Parijs-Nice wenste te consolide ren. In deze rit gaven 18 renners op, ve len wensten zich te sparen voor de klas sieker Milaan-San Remo, die donderdag wordt gereden. Rudi Altig, derde in het algemeen klassement, kwam ten val. Hoe wel hij aanvankelijk nog trachtte het verlies goed te maken in gezelschap van zijn ploeggenoot Ab Geldermans, stapte hij tenslotte samen met de Beverwijker uit de koers. Ondanks de talrijke aan vallen in de negende etappe slaagde nie mand erin een definitieve voorsprong te zijn ploeggenoten Mahé en Ramsbottom verijdelde elke ontsnapping en ook de pogingen van Anquetil op de Col de Braus 184 km) en twintig km verder, bereikten niet het gewenste resultaat. De kopgroep van 22 man bleef bijeen. De Belg Ward Seis behaalde in Nice zijn tweede etappe-overwinning, door in de sprint de Brit Barry Hoban en Peter Post te verslaan. Deze zege leverde Janssen vele voorde len op. Naast de 50 kostbare punten voor het klassement super-prestige Pernod, zeer waarschijnlijk ook het definitieve kopmanschap van de Pelforthploeg. Ploegleider De Muer raakte niet uitge sproken over de in deze Parijs-Nice waar lijk grootse prestaties van de gebrilde Janssen. „Hij kan alles. Dit jaar wordt hij voor iedereen gevaarlijk. De grote klasse is doorgebroken. Hij is een com pleet renner, voor wie mijn hele ploeg zich zal inspannen". Het nog jonge wie- Ierseizoen is door Janssen uitstekend in nemen. Janssen, goed geassisteerd doorgezet. De Nederlandse kleuren zijn in de rit naar de zon'' trouwens toch goed verdedigd. Vooral het rijden van Peter Post en Huub Zilverberg doet veel ver wachten. De uitslag van de laatste etappe luidt: 1 Ward Seis (B.) 4.45.54, 2 Hoban (G.B.), 3 Peter Post (Ned.), 4 Brandts (B.i 5 Desmet (B.), 6 Forestier (Fr.), 7 Vande- kerkhove <B.), 8 Janssen (Ned.), 9 Van Aerde (Bi en vervolgens een groep van dertien renners o.w. Anquetil on Zil verberg. allen in dezelfde tijd als Seis. Van der Ven (Ned.) kwam als 23e bin nen met een achterstand van bijna drie minuten. Het eindklassement ziet er als volgt uit: 1 Janssen (Ned.) 41.56.28: 2 Annaert (B.) 41.57.29; 3 Forestier (Fr.) 41.59.26: 4 Planckaert (B.) 42.00.26; 5 Ramsbottom (G.B.) 42.00.33: 6 Anquetil (Fr.) 42.01.07; 7 Mahé (Fr 42.01.09; 3 Seis (B.) 42.01 23- 9 Milcsi (Fr.) 42.03.07; 10 Brandt (B 42.04.43: 11 Zilverberg (Ned.) 42.04 44- 12 Post (Ned.) 42.06.36; 25 Van der Ven (Ned.) 42.37.50. Op de laatste dag gaf Ab Geldermans op, evenals 13 andere coureurs. Punten klassement: 1 Jan Janssen. Het bergklassement: 1 Ignolin (Fr.) 27 pnt. 2 De Pra (It.) 8 pnt. 3 Bellone (Fr.) 6 pnt. 4 Hamon (Fr.) 6 pnt. 5 Jan Janssen (Ned.) 5 pnt. 6 Huub Zilverberg (Ned.) 5 pnt Jan Janssen: als volwassen man van drieëntwintig dagelijks in de weer om zijn conditie te houden of op te voeren. PSV 3 handhaafde zich in de reserve eerste klasse aan het hoofd van de rang lijst door met 2—0 van NAC 3 te M innen. Willem II 3 bleef in de gevarenzone als gevolg van de 12 nederlaag tegen Veer- se Boys 2 en Longa 3 hield nog een vin ger in de pap na de 2—0 uitslag tegen Eindhoven 3. Middelburg kwam tegen buurman Vlissingen 2 juist aan de goede kant <10). BW 3 hield Internos 2 van de volle winst af (1—1), terwijl TSC 2 met 3—1 baas bleef over De Valk 2. Dc stand is nu: PSV 3 16—21, Middelburg 2 16—20 Vlissingen 2 16—19, TSC 2 16—18, Longa 3 15 17, NAC 3 1617. Veerse Boys 2 16—16, Internos 2 15—15, De Valk 2 16—14, Eindhoven 3 16—14, Willem II 3 16—12, BW 3 16—7. In de reserve tweede klas behield NAC 4 zijn aanspraken op de eerste plaats door met 31 van Hontenisse 2 te win- nen. Corn Boys 2 verbeterde zijn zwakke positie door Dosko 2 met 4—2 te ver dok stand luidt: Zeeland Sport 2 io~~?5' Middelburg 3 14—18, Goes 2 N^C 4 1114, Axel 2 11—13 IiVV 2 13—13, Dosko 2 11—10, Roosen daal 2 138, Corn Boys 2 137, Honte nisse 2 12—5. In de reserve derde klas won MOC 2 met 1 2 van Meto 2 en eiste de eerste plaats voor zich op. De stand is nu als volgt: MOC 2 11—15, Rood Wit 2 10—14 VOAB 2 11U, Terneuzen 2 9—10, Vlis singen 3 11—10, Alliance 2 11—10, Meto 2 11—9, Internos 3 10—5. GOES, 17 maart 1964. Goudrenet I 85-90 58—60, 80-85 60—66. 75-80 59—65, 70-75 57—62, 65-70 51—57, lid 44—47, II 85-90 56, 80-85 56, 75-80 56, 70-75 53—55, 65-70 49. grof 48—52, fijn 42—44, stek 1718; Golden Delicious I 80-85 8395, 75-80 75—91, 70-75 70—81, 65-70 61—72, 60-65 57—58, lid 31—39. II 80-85 77—84 75-80 73—75, 70-75 66—74, 65-70 56—63, 60-65 45—52, grof 36—63, fijn 24—41, kroet 18—26, stek 1422; Jonathan I 80- 85 58, 75-80 58, 70-75 59—65, 65-70 55— 63, 60-65 43—51, lid 28—30; II 75-80 40, 70-75 42—45, 65-70 37—47, 60-65 34—38, grof 2645, fijn 2135; Winston I 80-85 106 75-80 111. 70-75 102, 65-70 91. 60-65 69. 55-60 51, lid 20; II 75-80 88, 70-75 91, 65-70 85, 60-65 51. 55-60 39, grof 51—58, fijn 1627; Lombartscalville I 70-80 57, 60-70 46, fijn 30; diverse appels kroet 17; Saint Remy grof 66. Totale aanvoer hard fruit 5800 kisten. GOES, 17 maart 1964. Granen en peulvruchten: tarwe, basis 17 pet. boe- renschoon af boerderij f 25 f 32.60 p. 100 kg, schotvrije partijen tarwe liggen iets hoger in prijs. Gerst, basis 17 pet. boerenschoon af boerderij f 24,50 f 26 per 100 kg (zeer weinig handel). Groe ne erwten, boerenschoon af boerderij f 33 f 40 per 100 kg. Schokkers, boe renschoon af boerderij f 30 f 48,50 per 100 kg. Bruine bonen, boerenschoon af boerderij f 60 f 107,50 p. 100 kg. Voor erwten en schokkers van uitgezochte kwaliteit was de notering iets hoger. Aardappelen: Bintje, 35 mm opw. bin nenlands e sortering f 7,50 f 8,50 per 100 kg. Levering aan de sorteerinrich- ting. Sorteerkosten voor rekening koper. Naar Bintje voor export bestaat weinig vraag. Voederaardappelen noteerden f 3,25 f 4,- p. 100 kg. Uien: onafge- staart aan de sorteerinrichting geleverd 10 cent p. kg. Hooi en stro: Lucerne hooi f 130 f 135 per 1000 kg. Weide hooi (prima kwaliteit) f 125 f 130 p. 1000 kg. Veldbeemd f 70 f 75 per 1000 kg. Engels raai f 55 f 65 per 1000 kg. Voor tweede soort hooi bestaat geen be langstelling. Tarwestro f 62,50 f 65 per 1000 kg. Gerstestro f 62.50 f 65 p. 1000 kg. Erwtestro (kl. groen-» f 80 p. 1000 kg. Vlas: Ongerepeld 10—26 cent p. kg. Gerepeld 1835 cent per kg. Eieren: De eierprijs bedraagt f 1.93 f 1,97 p. kg. ROTTERDAM, 17 maart. Totale aanvoer 4210. Weekaanvoer 5950. Vette koeien en ossen 250, gebruiksvee 637, vette kalveren 380, graskalveren 179, nuchtere kalveren 2498. lopers 87, biggen 26, paarden 39, veulens 3, schapen of lammeren 84, weide-zuiglammeren 6, bokken of geiten 21. Prijzen: le kw., 2e kw„ 3e kw.: vette koeien in ets. p. kg: 390420 315380 275300, vette kalveren in ets. p. kg 310—325, 280—300 260—280. graskalveren in f p. st. 550 450 350, lopers in f p. st. 130 120 100, big gen in f p. st. 85 70 60, slachtpaarden in ets. p. kg 305 285 255, schapen in f p. st. 140 120 100, lammeren in f p. st. 155 130 120. kalf- en melkkoeien in f p. st. 1275 1175 1000, vare koeien in f p. st. 975 800 700, vaarzen in f p. st. 975 800 700 pinken in f p. st. 700 600 525. Aanvoer, handel, prijzen: vette koeien: iets korter, redelijk, als gisteren; vette kalveren: even rninder. vlot, goed prijshoudend, prima's boven notering; graskalveren: korter, traag, stabiel; nuchtere kalve ren: kleiner, redelijk, prijshoudend; lo pers en biggen: iets ruimer, goed. on veranderd; slachtpaarden: matig, tame lijk. ruim prijshoudend; schapen en lam meren: iets minder, goed, vooral niet lager; kalf- en melkkoeien: gewoon, vaster; vare koeien: als vorige kalm, week. slepend, onveranderd; vaarzen en pinken: matig, stroef, constant De vee markt werd druk bezocht i.v.m. de paas- veetentoonstelling. MIDDELBURG, 16 maart '64 Export- e2120 813 1 Sla 15 kg f 19,30 13 ks K^slanz 270 1); Rheinfelder, 199 ion ^,?)tteSrhe,ni 249 (+5': Straatsburg ¥*axai? 261 9l; Plochingen 133 (onv); Mannheim 190 (4-4); Stein- 1?7 ri.46) (lr6):KM,^nZ 184 <+2): B'n8™ AiaO'u,aUb 116 3,; Kochum 268 iti? Koblenz (+9); Keulen 90 ,(f8): Ruhrort 249 (-2); Lobith 853 it^i üymegen 639 (+4); Arnhem 090 leefde IJssel 212 3)Deventer '23 (onv.); Monsin 5476 8); Borgharen 3969 (+45); Belfeld 1107 (—11); Grave beneden de sluis 506 (—2).

de Stem | 1964 | | pagina 7