W op ^ÈÊÊÊlHA eentjes Veertien pagina's vol .zonnige surs drijf Kalshoven 11, idsteek. Ge- jaar. 14 Jaar 10.95 geheel ge- and-steek. In 5.95; 4jr.9.95 oderne rol led Italiaans deuren, o.m. roen, goud, d. Met lange mouw 12.90 Rustig, rustig." zei Polife- komaan, gedraag je nel Beiaard, je stoort een be- grijke redevoering van de ao." laar Beiaard was niet tot laren te brengen; hij ftamp- met zijn hoeven en hinnikte. het daverde door de zaai. Ik begrijp'al, wat hij wil!" i Hinter plotseling. „We eten vertrekken!" Sprong in voorjaar DIT IS een nummer dat u niet alleen met de lente confronteert (ten bewijze waarvan wij liernaast de tulpen in bloei heb- aen getrokken), maar ook een nummer dat u aan het werk wil letten Wij weten wel dat de natuur zon der al te veel bemoeienis van de mens, haar wonderbaarlijk werk doet. Maar een Handjevol mense lijke vlijt, een mespuntje inten sieve ijver, maken het natuurge beuren nog zinvoller. Om u mentaal geschikt te maken tot aanvaarding van het voorjaar, hebben wij in deze speciale voor jaarskrant een tuin-specialist met een weldoortimmerde reputatie aan het woord gelaten. Wij ho pen dat u een tuintje hebt. Uw eigen stukske „Neerlands dierbre Behoort u niet tot de gelukkige bezitters van een eigen tuintje, of van een fors model bloembak, dan zult u ongetwijfeld kennis nemen van de adviezen die een ongelooflijk handige redacteur van ons heeft opgesteld aangaan de het verrichten van karweitjes in huis. Het voorjaar is immers niet alleen een kwestie van openbarstende bloemknopjes, maar ook van gon zende hamerslagen en van blauwachtig opzwellende duimen. We geven u hier alvast een paar algemene adviezen. Ten aanzien van uw tuinhobby geldt, dat u zich aan één richtlijn moet houden. Als u de adviezen van onze tuinspecialist gaat op volgen (en u kunt zich gerust aan hem toevertrouwen) luister dan niet langer naar de goedbedoelde wenken van huurlieden, aange trouwde neven en mensen waar mee op de bus staat te wachten. Niets is zo funest voor een tuin, als allerlei door elkaar lopende systemen. Voor uw klusjes in huis geven wij u deze raad: gebruik goede ge reedschappen en goede materia len. Goed gereedschap is het halve werk. Een goed begin (waartoe deze krant u zal inspi reren) is ook het halve werk. Alzo: u bent klaar, want twee halve maken één hele. (Of mankeert er iets aan onze berekeningen?) Ach let u er maar niet al te zeer op. Wij hebben óók het voorjaar in het hoofd! IE EEN echte buitenspo.rter wil worden, heeft wel en kele hindernissen te ne men, vóór hij zich in de korte broek en met een rugzak op de schouders naar een camping kan begeven. Het leven in de buiten lucht is heerlijk. Het is gezond. Het is verrijkend. Allemaal waar. Maar begin er niet onbezonnen aan. Wij zelf kamperen al jaren, maar pas in het derde seizoen begonnen wij het leuk te vinden. Volwassen mensen moeten niet voor welpje willen spelen. Daarom: voor zie u van goede kampeerspullen en zet alle gedachten aan de romantiek van in gloeiende as gepofte aard appelen x van liedjes zingen bij het kampvuur maar uit uw hoofd. Pak de zaken goed en grondig aan. Het mocht u anders eens vergaan als onze vriend Pim van Malburgen, een praatgraag en nogal dik manneke, dat enkele jaren geleden per motorfiets een trektocht ondernam. Hij had een tweepersoons tentje ge huurd, enkele pannen van de keuken plank gegrist en in zijn binnenzak had hij een doosje met van die blok jes vaste spiritus. Het doel van de reis was: Vorarlberg. Vorarlberg is evenwel in Oostenrijk gelegen en deze geografische bijzon derheid is er de oorzaak van, dat men minstens twee dagreizen nodig heeft om er te komen. Dat ontdekte Pim ook. De eerste dag van zijn trektocht kwam hij niet verder dan het Westduitse stadje München Gladbach. Het was stralend weer en Pim, die het motto „Pluk de dag" tot het zijne had ge maakt, besloot tegen het vallen van de avond een fraaie, brede zijweg in te slaan, die hem naar hij dacht, stel- rAT ZOU een voorjaarsnummer zijnzonder een doorwrocht artikel over de mode? Iedere vrouw weet bij intuïtie, dat het on toelaatbaar is om zich in een badkostuum dat uit de mode is, in de zilte baren te wer pen. Onze moderedactrice, mevrouw McGillavry, is er daarom eens extra voor gaan zitten om onze lezeressen precies uit te leggen hoe het dit jaar zit met de voor jaarsmode, de badpakken en die gezellige wandel pakjes. Twee hele pagina's hebben we deze keer voor de mode ingeruimd. Van de mannelijke consumenten verlangen wij niet dat zij de tekst van deze beide pagina's geheel in zich opnemen. Zij mogen zich tevreden stellen met het bekijken van de foto's. En mogen we (het is maar een goede raad), de dames en heren adviseren zich met betrekking tot de mode vooral „prijsbewust" te tonen? De bijzonder handige vrouwen onder onze lezeressen zullen er misschien in slagen om door een strikje hier en een plooitje daar, aansluiting te vinden bij wat er op de steenachtige strandjes van de Cóte d'Azur wordt gedragen. lig naar een geschikt plekje voor het opslaan van het tentje zou voeren. De weg was geasfalteerd en aan weerszijden strekten zich onafzienba re weilanden uit. Pim had liever een beschut plekje gehad, maar aange zien er in de wijde omtrek geen struikje meer te zien was, sloeg hij het tentje pal naast de geasfalteerdee weg op. JHij sliep kostelijk. Maar de volgende ochtend werd hij in alle vroegte ge wekt door het donderend geraas van een straaljager, die pal over zijn tentje raasde. Het vlaggetje op het tentdak werd in de hevige lucht stroom welke de straaljager veroor zaakte, meegezogen. Pim buitelde naar buiten en zag (gekleed in een wit-rood gestreepte pyjama tot zijn dodelijke schrik nog vijf andere straaljagers op schouderhoogte over het weiland schieten. Vóór de tentingang trokken de piloten hun machines een beetje op, zodat Pim er het leven afbracht. Hij propte de tent, pyjama en slaapzak in de zijtas van de motorfiets en ver dween met bekwame spoed. Aan het einde van de eenzame asfaltweg zag hij een bord staan, met de woorden: „Royal Airforce. Airbase München- Gladbach" Welgemoed vervolgde hij zijn tocht en op de tweede dag bereikte hij zo waar de prachtige stad Ulm. Doch daar begon het te regenen. Een typi sche anti-kampeerdersbui. Pim slaagde er niet in, zijn tentje omhoog te krijgen, omdat de regen vergezeld ging van krachtige wind stoten. Op goed geluk kroop hij daar om een alleenstaand gebouwtje bin nen. Het zag eruit als een schuur, maar pas toen Pim op het punt stond in zijn slaapzak te kruipen, merkte hij dat het geen schuur was, doch een nertsfarm. En nertsen hebben de gewoonte om elkaar hun liefde te verklaren door middel van klieren die een verpestende stank versprei den. Toen Pim weer buiten stond, de volgende ochtend, rook hij naar de diergaarde Blijdorp op een zwoele dag. De derde nacht bracht hij wederom in een optrekje door, dat hij voor een schuur had aangezien, maar tegen het morgenkrieken ontdekte hij dat hij de nacht had doorgebracht in gezelschap van een ouderwetse begrafeniskoets. De rest van de veertiendaagse trek tocht verbleef Pim in een landelijk hotel. Maar het meest verbazingwekkende van alles is, dat Pim zich thans een hartstochtelijk kampeerder mag noe men Wij willen maar zeggen: behalve een kwestie van gezond overleg, is er ook zoiets als genade in het spel BEHALVE DE nuttige, algemene zaken die in dit extra nummer aan de orde komen, heb ben wij ook gezocht naar aardig nieuws voor degenen die zich voor andere dingen dan mode, tuinieren of de buitensport interesseren. Allereerst de nieuwste sport: kikvorsmannetje spelen. Vervolgens een klassieke vrijetijdsbesteding: duiven- melken. Voorts: klusjes aan en in uw huis (waarbij u niet zover hoeft te gaan als de Raamsdonksveerse meisjes op de foto, die een heel huis aan het bouwen lijn-) en tenslotte: de voorjaarsbeurt voor uw auto. 12.90

de Stem | 1964 | | pagina 7