Zeeuwsch-Vlaanderen Nog dit jaar uitbreiding sportveldencomplex Goes ~,Ee: mi Walcheren Politierechter Middelburg Goudei sept. Z.-Vlaan start bix Burgemeester v. Suylekom reikte diploma s uit Legioen van Vogelwaarde maakt zich op voor feest Eerste radijs aangevoerd Concen DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 14 MAART 1964 VLISStNGEN Leerlingen- uitvoering in muziekschool ZUID-BEVELAND GOES de ECHTE hoge gisting AXEL HULST TERNEUZEN Sportstichting krijgt er een :org GESCHENKEN Tuinbouwcursus in Kapelle Dagblad De ^tem Geschiedenis Belangstelling Mgr. De Vet opent Corneliastichting in Zierikzee Sportstichting Bezoekt... Hotel „HUIS TEN BOSCH" Gewestelijke Raad akkoord met tracé hoog spanningslijn HANDBAL-teams voor sportgala N/V. SLAVENBURG S BANK DOKTERSDIENSTEP' DIERENARTSEN HOOGWATER Vandaag Morgen Maandag IR. A. SI\ Feestelijk Congres agr kring Kath Hogesch Eerste 120 woningen in 2 Alhier vond een voordrachtsoefening plaaats in de Muziekschool, waar enige tientallen leerlingen van pianoleraar A. J. Theunis hun beste beentje voorzetten, om hun kunnen te tonen en waar ter afwisseling enige leerlingen uit de ko perklasse van de heer Mannaert optra den. Het is met de voordrachtoefeningen zo, dat elke leerling nog eens extra aan dacht aan zijn stukje wijdt, zodat er op deze avond, die door vele ouders werd bijgewoond, goede prestaties naar voren kwamen. De adjunct-directeur van de Zeeuwse Muziekschool, afdeling Vlissingen kon digde aan dat de harmonium leerlingen, deze keer niet op het vertrouwde har monium zouden spelen, maar op de elektronische Philicorda, hetgeen, naar later bleek, een groot succes werd. De avond werd geopend met een pit tige gespeelde quatre-mains. door Re- nald Mackintosh en de heer Theunis, die Renalds zieke broertje verving. Met mu zikaal gevoel speelde de nog jonge Truus Minnaert een avondliedje van Folk Dean, wat eveneens gezegd kan worden van Joke Groot Nibbelink, die op de Philicorda tf,Die Winter ist vergangen" speelde. En zo ging het in dit uurtje op prettige non-stop achter elkaar door waarbij Tonnie de Meulder op de moei lijk bespeelbare Tuba op zeer aanvaard bare wijze de bekende Priester aria van Mozart werd vertolkt. Dit kan trouwens eveneens gezegd worden van trompettist Bas van der Hof. Beide nummers wer den begeleid door Carla Maquelin. Van de leerlingen, die reeds een aantal ja ren les hebben, kwam zeer goed voor de dag Paul Hessing, die van Debussy speelde: De kleine neger. Het was in ieder geval een genoeglijk uurtje, waar bij iedereen probeerde het ingestudeerde zo goed mogelijk voor het voetlicht te brengen. A.L MANNENKOOR GEEFT UITVOERING In de Concert- en Gehoorzaal te Vlis singen geeft vrijdag 20 maart het Middel burgse Mannenkoor in samenwerking met het Vlissings Mannenkoor „D.O.U." een uitvoering. Solistische medewerking wordt verleend door Jaap Stotijn hobo, met pianobegeleiding van Jan Kuiler, die ook als dirigent optreedt. AL ééN GEGADIGDE VOOR AMBACHTSSCHOOL Ofschoon de raad nog niet heeft beslist over het voorstel van b. en w. om het ge bouw van de voormalige ambachtsschool aan de Westwal te bestemmen voor in dustriële doeleinden, is er al één gega digde om een industrie in de ambachts school te vestigen, n.l. de drukkerij Oos- terbaan en Le Cointre N.V. te Goes. Wan neer do raad mocht beslissen in het voor deel van de drukkerij, houdt dit in een uitbreiding van deze N.V. waarmee ook een aantal ai'beidsplaatsen vrijkomt. In de toekomst wil de directie van de druk kerij het zwaartepunt van het bedrijf ver leggen naar de Westwal, wanneer de plannen tenminste doorgaan. De vesti ging aan de Lange Vorststraat werkt thans zeer verkeersbelemmerend, omdat de grote vrachtwagens die het bedrijf aandoen soms verkeersopstoppingen te weegbrengen. VERHITTE OVEN DREIGDE BRAND TE VEROORZAKEN Door oververhitting van de oven dreig de in de friteszaak van Van Damme in de Lange Vorststraat een hevige brand te ontstaan. Brandweerman Reyerse, die naast dit pand werkzaam was, greep in en wist met een asbestplaat. de beginnen de brand te bedwingen. De brandweer die uitgerukt was, moest daarom onver- richterzake terugkeren. MATERIeLE SCHADE BJ BOTSING Alleen materiële schade is er ontstaan bij een botsing in de Singelstraat tussen een personenauto, bestuurd door R. v, W. uit Harderwijk en een scooter, be stuurd door P. A. W. uit Haamstede. De aanrijding ontstond doordat de automo bilist vanuit de Korte Kerkstraat de bocht naar links te krap nam. Aardenburg SCHIETWEDSTRIJD In het Sportpaviljoen vond de return wedstrijd plaats tussen de luchtbuks verenigingen De Missers uit Aardenburg en Stad Sluis uit Sluis De vijf beste prestaties van elke cliib telden mee voor het bepalen van de uitslag. De Aardenburgers wonnen met 825 tegen 804 punten. De beste schutter van iedere vereniging ontving een herinneringsme daille. Bij de bezoekers was dit F. Baas; bij De Missers moest een beslissings schieting plaatsvinden tussen L. van Kruijssen en J. Houg. Houg won dit duel met 28 tegen 27 punten. De uitslag werd: De Missers: J. Houg 172 p., L. v. Kruijs sen. 172 p.; mevr. M. Kloote-de Bus- sch'ere 161 p.; K. de Koeijer 161 p.; C van Hermon 159 p.. Stad Sluis: F, Baas 168 p., mevr. van Landschoot 162 p.; Iz. de Roy 159 p.; R. van Pamelen 158 p. G. van Landschoot 157 p. (Advertentie) Jeugdwerk gaat met hobby-club starten (Van onze correspondent) Op de leidersvergadering van het r.-k. Jeugdwerk te Axel, die bedoeld was als jaarvergadering heeft voorzitter J. Moort- hamer de toekomst bekeken. Samen met de heer Polderman heeft hij gesproken over de hobbyclub. Het is de bedoeling met deze club voor jongens en meisjes zo vlug mogelijk te starten. De heer Pol derman zal hierbij de leiding nemen van de mannelijke jeugd. Er zal ook een jongeren-soos in het le ven worden geroepen. Vanavond hoopt men in het Gezellenhuis hiermee te star ten. Rond Pinksteren zal de jeugd van Axel een eigen operette verzorgen onder leiding van de heren Th. v.d. Berg en Alb. Kroes. Aan de uitvoering ervan zul len meer dan 60 personen deelnemen. Aalmoezenier kapelaan Hermans con stateerde, dat alle leidsters en leiders zich volledig hebben gegeven om het jeugdwerk te Axel zo uit te bouwen dat het inspirerend heeft gewerkt voor de gehele streek en in het bijzonder voor de tanaalzone, Hij onthulde dat men nog dit voorjaar een groep welpen op zal richten. Een paar maanden daarna zullen de ver kenners volgen. Mej. G. Mlaas memoreer de als secretaresse van het jeugdwerk enkele hoogtepunten van het afgelopen jaar. Uit het jaarverslag van penningmeester V. Schelleman bleek, dat het jeugdwerk in Axel ondanks de beperkte financiën, veel voor de jeugd kon doen. Pastoor B. de Jong vertoonde tijdens de vergadering een groot aantal fraaie dia's van Axel en omgeving. FLINKE SCHADE BIJ AANRIJDING Op de hoek Zoutestraat - Roosevelt- weg zijn gisteren twee personenauto's tegen elkaar gebotst, die werden be stuurd door respectievelijk J. G. D. en D. B. uit Hulst. B. reed gedeeltelijk op het linker weggedeele, terwijl D. geen voorrang verleende. Beide wagens wer den aanzienlijk beschadigd. Philippine AFSCHEID J. MOELKER De heer J. Moelker zal een punt zet ten achter zijn loopbaan bij Dagblad De Stem. Na een periode van drieëndertig jaar zal hij zijn agentschap Philippine overdragen. Op 30 januari 1931 werd hij aangesteld als agent-correspondent. In den beginne had de heer Moelker een zware taak. In totaal moest hij elke dag per fiets een route afleggen van 50 km om de abon nees de krant te kunnen bezorgen. De abonnees waren verspreid over de Zand straat Philippinne en de vele polders in de omgeving. Na de oorlog had de heer Moelker het aantal abonnees reeds zover opgevoerd, dat voor de Zandstraat een tweede agent moest worden genomen. Hij heeft in die vele jaren nooit moeilijkheden ondervonden bij abonnees. Wanneer hij vandaag het agentschap volledig aan mevr. De Decker zal over dragen, zal hij met een tikkeltje wee moed, maar met grote vreugde op zijn werk voor de krant terugzien. AANRIJDING Op het kruispunt nabij St.-Annapolder ontstoiid een aanrijding tussen een scoo ter, bestuurd door de heer C. F. D. uit Zaamslag en een bromfiets, bestuurd dooi de heer H, A. M. M. uit Vogelwaarde, doordat laatstgenoemde geen voorrang verleende. De bestuurder van de scooter moest zich tengevolge van opgelopen ver wondingen aan het been onder dokters behandeling stellen. De scooter werd be schadigd. W estdorpe NIEUWE UITRUKKLEDING BRANDWEER Het personeel van de vrijwillige brand weer is de maat genomen voor nieuwe uitrukkleding. Het wordt de allernieuw ste, door de brandweerinspectie aan bevolen, contrastkleding. Ons brandweer korps zal het eerste zijn in Oost-Z.- Vlaanderen, dat de nieuwe evertex-kle- ding gaat dragen. Gezien de levertijd zal het nog enkele weken duren eer de spuitmannen in de nieuwe uitrukkleding zitten. VERKEERSEXAMEN Zesentwintig leerlingen van de lagere school namen deel aan het schriftelijke gedeelte van het verkeersexamen, dat deze week werd afgenomen. Het prak tische deel wordt na de paasvakantie gehouden. KAMPIOEN BILJARTCLUB „ONS GENOEGEN". De wedstrijden voor het clubkampioen schap van de biljartclub Ons,Genoegen zijn beëindigd. Zondag 8 maart jl. wer den de laatste partijen gespeeld. Het kampioenschap, verspeeld in 2 klassen, werd in de eerste klasse gewonnen door A. de Meijer met 20 p. (12 partijen); 2 Th. van Waes 18 p. (idem); 3. A. de Vos 14 p_ (11 partijen); 4 A. Verhoosel 12 p, (10 partijen); 5 M. De Hulsters 12 p' (10 partijen). In de tweede klasse: 1 Ph. v. Acker met 20 p. (13 partijen)2 G. Janssens 16 p. (12 partijen); 3 R. Kieboom 14 p. Aan het kampioenschap werd in de eerste klasse deelgenomen door 13 spe lers, en in de tweede klasse door 14. (9 partijen); 4. Magd. Dehulsters 12 p. (12 partijen); 5 U. de Rijcke 12 p. (10 partijen). (Advertentie) Korte Nieuwstraat 21 Hulst - Tel. 2478 (Van onze correspondent) Tijdens een bijeenkomst in de ir. A, W. van der Plassche-lagere tuinbouw school in Kapelle hebben zestien perso nen, waaronder twee dames, het diplo ma ontvangen van de handvaardigheids cursus, die in de afgelopen winter in Kapelle is gehouden. Deze diploma's werden uitgereikt door burgemeester H. G. van Suylekom, die erop wees, dat het de eerste liandvaar- digheidscursus was op Zuid-Beveland. Dat de deelnemers er veel hebben ge leerd, bleek uit de expositie van door de cursisten gemaakte werkstukken. De heer J. op 't Hof, directeur van de lagere tuinbouwschool in Kapelle, sprak een openingswoord. Op deze cursus zijn de grondslagen gelegd voor een zich ver der bekwamen in de handvaardigheid op het tuinbouwbedrijf. Hij deelde me- In de groentesector komen steeds meer voorboden van het naderende voorjaar op de veilingen. Sla is geen typisch voor- jaarsprodukt meer, dit wordt thans vrij wel het gehele jaar aangevoerd Wel een voorjaarsproduk is de radijs. Op de veiling in Kapelle-Biezelinge heeft de tuinder M. Verhulst-v. d. Vrie uit Bie- zelinge vrijdag de eerste radijs aange voerd. Het ging nog maar om enkele tientallen bosjes, maar het begin is er in elk geval weer. Deze primeurs wer den gekocht door de heer W. L. Potter te Hansweert voor 49 cent per bos. De kwaliteit was zeer goed. Dagblad voor Zeeland KANTOREN voor Zeeuwsch-Vlaanderen: Steenstraat 14. telefoon 2377 Hulst voor Walcheren en Zuid-Beveland: Klokstraat 1. telefoon 6252 GOES Eerste redacteur Exploitatie voor Zeeland'. inspectie Zeeland. F DE LIGT L. K M DE JONG tel. 6252 Goes tel. 2377 HULST Redacteuren voor Zeeuwsch-Vlaanderen. P G. KUYPERS, tel. 2377 Hulst (privé 3327) W WOUTERS, tel. 2377 Rayonbeheerder voor Zuid-Beveland en Walcheren. K. MENU tel. 6252. Goes. Prijs voor losse advertenties, bestemd voor de editie Zeeland f 0,18 per mm 1 mm Ingezonden mededelingen 2V, mm gewone advertenties Bij contract aanzienlijke reductie. „Kleintjes": 3 regels ol minder t I,— elke regel meer f 0,25. Als één regel gelden 23 letters en/of leestekens. Bij plaatsing ook in de Brabantse oplage resp. f 1.60 en 0,60. Bij 3 achtereenvolgende ongewuzlgde alaatsingen de derde plaatsing tegen half geld. (Van onze verslaggever) Er moeten rare dingen gaan gebeu ren, wil de r.k.v.v. Vogelwaarde dit sei zoen geen kampioen worden van de eer ste klasse van de afdeling Zeeland van de K.N.V.B. Men beukt zogezegd op de kampioenspoort, terwijl men het gedu rende voorgaande seizoenen bij ietwat bescheidener en bedeesder kloppen liet. Zondag moet Vogelwaarde op eigen terrein aantreden tegen Retranchement, dat ergens onderaan bengelt. Een over winning betekent het kampioenschap. ,,Wij passen er trouwens voor op in de winning-mood op het veld te komen. Re tranchement Is 'n tegenstander, die men nimmer onderschatten moet", zegt se cretaris-trainer A. van der Meyden. Mocht Vogelwaarde deze wedstrijd verliezen dan is er nog geen kampioen schap verloren. Het eerste elftal leidt momenteel ongeslagen met 29 punten uit vijftien gespeelde wedstrijden, ter wijl nummer twee op de ranglijst, Jong Ambon, zes verliespunten heeft. Ieder een in Stoppeldijk en Boschkapelle hoopt echter dat het feest zondag zal kunnen doorgaan. Alle supporterslegioenen zijn onder de wapenen geroepen om hun voetbalfavorieten naar het kampioen schap te schreeuwen. Her en der wor den toeters aangeschaft terwijl de rom melzolders overhoop worden gehaald om ratels, "stammende uit lang vervlogen tijden, te vinden. Op het gemeentehuis in Stoppeldijk worden toebereidselen getroffen voor een eventuele ontvangst van de kampioenen door het gemeentebestuur. Kortom: het kan een waar feest wor den zondagmiddag, dat wordt ingezet om ongeveer drie uur, wanneer het begin- signaal voor de wedstrijd gegeven zal worden. „Vogelwaarde" werd op 30 mei 1945 opgericht. Sindsdien speelt het eerste elftal in de eerste klasse. Men maakt gebruik van een terrein aan de School straat te Boschkapelle, dat onlangs door de gemeente is aangekocht. Men is bijzonder te spreken over de gemeente. De accommodatie op liet oude, proviso risch veld, is reeds veel verbeterd, o.m. door de houw van een prachtig kleed lokaal. Over enkele jaren zal men wel licht gebruik kunnen maken van het nieuwe sportpark, dat tussen Bosch kapelle en Stoppeldijk zal worden aan gelegd. Het huidige dagelijks bestuur worden uitgemaakt door de heer R. Dobbelaar, voorzitter, de heer A. van der Meyden, secretaris en de heer W. Helderland, die de financiën beheert. De heer Dob belaar woont momenteel in Goes. Iedere zondag komt hij echter overwippen. Tot het seizoen 1955-1956 blies men een aardig partijtje mee in de eerste klasse. Daarna kwam echter het degra datiespook met gezwinde tred naderbij, het kon ter elfder ure nog naar het rijk der geesten worden verwezen en heeft daarna nooit meer in de nabijheid van „Vogelwaarde" durven toeven. Al vele seizoenen is men kampioenskandidaat geweest. Het grote feest is er echter nooit van gekomen. Het tweede elftal en de twee junioren-elftallen hebben het in de loop van de geschiedenis ook uit stekend gedaan: het tweede elftal is reeds enkele keren kampioen geweest en speelt momenteel in de eerste reserve klasse. Voor het doen en laten van de ver eniging heeft immers grote belangstel ling bestaan. Men kan bogen op een gemiddeld aantal supporters van onge veer 350, de vereniging heeft vele do nateurs en eveneens vele leden. Finan cieel zit de zaak nog niet zo lekker. De inkomsten, tijdens de thuiswedstrijden zijn maar matig. De spelers van het eerste elftal, dat zijn A. de Schepper, W. Vonk, J. Mag nus J. de Klerk, J. Lambert, G. van Dijk, Th. v. d. Veeken, P. Pieters, G-. van Bunderen, R. Lambert, P. van Vlietbergen, G. Stevendaal en B. Stro band betalen bijvoorbeeld, samen met de bestuursleden, de reizen. En de ge meentelijke subsidie doet de rest. de, dat men in het volgende wintersei zoen in Kapelle een cursus motorenge- bruik hoopt te organiseren en tevens een cursus economie voor tuinders. Het was de bedoeling reeds de afgelopen winter een cursus economie te beginnen maar de animo hiervoor bleek niet 'groot genoeg. De heer Op 't Hof had echter wel de indruk dat de belangstelling voor economie bij de tuinders in Kapelle en omgeving toeneemt. Namens de inspectie van het landbouw onderwijs werd gesproken door de heer A. N. Neezer, die zei, dat men ook wil trachten in het volgende seizoen te ko men tot een cursus bedrijfsleer voor werkgevers in de tuinbouw. De heer C. Traas, voorzitter van de commissie van toezicht van de nu geëin digde cursus, toonde zich in zijn toe spraak ook een groot voorstander van een dergelijke cursus, vooral omdat de ondernemer in deze tijd van alle mark ten thuis moet zijn. Voorts werd het woord gevoerd door de leraar M. J. Klaassen en door de heer M. Griep uit Krabbendijke namens de cursisten. De namen der geslaagden zijn: P. En gelse, Krabbendijke; A. Eversdijk, Ka pelle; mej. J. Ganseman, Kapelle; P. Gunst, Kapelle; M. Griep, Krabbendij ke; M. A. Hoogesteger, Kapelle; J. A. de Jonge, Goes; C. Kluyfhout, Yerseke; mej. M. C. P. Lokerse, Kapelle Th. Meeuwse. Baarland; H. P. Nagelkerke, Krabbendijke; H. C. Poley, Hansweert; J. van Velzen, Krabbendijke; H. J. Zweemer, Yerseke; M. de Jager, Kapelle en G. P. Vermaire, Kapelle. Na ruim twee en een half jaar bouwen en verbouwen vindt 7 april de opening plaats van de r.-k. Corneliastichting te Zierikzee. De stichting houdt zich bezig met bejaardenverzorging en ziekenver pleging. Enkele oude huizen b\j de stich ting zijn afgebroken en op de beschik baar gekomen grond is thans een nieuw complex verrezen. Verder zijn in het ou de gedeelte allerlei vernieuwingen uit gevoerd. De officiële opening zal verricht worden door mgr. De Vet, bisschop van Breda. (Van onze verslaggever) Zal over vijf jaar het beeld van het sportveldencomplex aan de West-Haven- dijk te Goes totaal veranderd zijn? Bij de Stichting Sportbelangen Goes bestaat daar geen twijfel over. Nog dit jaar wil men beginnen met de realisatie van de tweede fase van het driedelige sportvel denplan. De eerste fase, de aanleg van het huidige complex kwam reeds in 1959 klaar. Hoezeer hiermee in een behoefte voorzien werd, blijkt uit het feit dat de bespelingsdichtheid steeds veel te groot is weest. De voornaamste oorzaak hier van is, dat de meeste Goese scholen zelf niet over een sportveld beschikken en dus aangewezen zijn op de velden aan de West-Havendijk. Ook veel competitiewedstrijden wor den er gespeeld, zodat de velden thans zeer intensief gebruikt worden. Momen teel is dit aan de kv/aliteit van de vel den nog niet zozeer te bemerken. Alleen voor de doelmonden moet regelmatig in gezaaid worden. Ook sportvelden hebben rust nodig. In de toekomst zal zich een tekort aan rust wreken, waardoor het noodzakelijk kan worden dat men een veld enkele jaren uit de circulatie zou moeten nemen. De moeilijkheden zullen hiermee echter al leen maar groter worden. Daarom wil de Stichting Sportbelan gen Goes ook nog dit jaar beginnen met de tweede fase. Dit houdt in een uit breiding van het bestaande complex met enkele ha. De grond hiervoor is reeds beschikbaar. Men wil deze uitbreiding uitvoeren in DACW-verband wat be moeilijkt wordt door het feit dat de Zeeuwse werkloosheidscijfers nog steeds dalen. In deze fase is het de bedoeling van het nieuwe gedeelte en het bestaan de complex één grote grasvlakte te ma ken, zodat men alle mogelijke vrijheid heeft wat betreft de indeling in de ver schillende sportterreinen en de plaatsing van de nodige accommodaties. Deze fase duurt ongeveer drie jaar en zal enkele tonnen kosten. Deze indeling komt pas tot uitvoering in de derde fase. Enkele dagen geleden heeft het dagelijks be stuur van de sportstichting ook deze zaak rond gekregen en de voorstellen hieromtrent ingediend bij het algemeen bestuur. Hierna zullen nog enkele in stanties hun goedkeuring aan de plan nen moeten hechten, voordat van realise ring sprake kan zijn. De opzet van deze plannen is wel dat de velden voor sport beoefening in schoolverband gescheiden zullen zijn van de wedstrijdvelden. De verschillende sporten zullen ook een apart veld toegewezen krijgen. Bij deze toewijzing houdt men ook rekening met de onderlinge relaties tussen bepaalde sporten. Zo zullen b.v. het hockey- en het tennisveld dicht bij elkaar komen te liggen, omdat er tussen de hockey en tennisvereniging een grote samenwer king bestaat. Met de realisering van deze fasen zal men steeds de ontwikkeling van de naas te omgeving van het sportcomplex in het oog houden, zodat in de toekomst het plan ook in stedebouwkundig opzicht geslaagd mag heten. (Advertentie) Gelegen a.d. rijksweg Breda - Etten. Vanaf de zijde van de Goese sport vereniging bestaat er een grote waarde ring voor hetgeen de Stichting Sportbe langen Goes in de laatste jaren tot stand heeft gebracht. Vóór de oprichting van de stichting was het samenspel tussen de sportverenigingen zo dat het verschei dene malen gebeurde dat bepaalde sport gebeuren moesten worden afgelast om dat er geen veld beschikbaar was. Met de oprichting van de sportstichting is hierin verandering gekomen en men heeft een regeling samengesteld waar alle verenigingen enthousiast over zijn. Op het ogenblik zijn alle verenigingen in de stichting vertegenwoordigd. Verder hebben in de stichting ook zitting een wethouder, die als voorzitter van zowel het algemeen als het dagelijks bestuur fungeert, drie raadsleden, een ambtenaar en twee onpartijdige deskundigen. De samenstelling is haast ideaal te noemen daar hierdoor het samenspel tussen de sportverenigingen en de gemeentelijke organen soepel is, omdat beide partijen door hun vertegenwoordigers op de hoogte blijven. Belangrijke zaken komen hierdoor volkomen tot hun recht. Binnenkort krijgt de sportstichting er nog een zorg bij, als G.S. hun goedkeu ring geven aan het voorstel de Goese sportzalen te laten beheren en exploi teren door de sportstichting. Voor de gebruikers van de zalen zal dit een voor uitgang betekenen omdat besluiten dan veel vlugger genomen kunnen worden. De stichting voert n.l. een eigen beleid. In het kader van deze verantwoordelijk' heden is het ook waarschijnlijk te achten dat de stichting in de toekomst ook be last zal worden met de exploitatie en het beheer van het zwembad dat men thans aan het aanleggen is. Het zwem bad zal naar alle waarschijnlijkheid dit jaar nog klaar komen, maar pas in 1965 zal met de exploitatie ervan kunnen beginnen. (Advertentie) Landbouwschap (Van onze verslaggever) Tijdens een vergadering van de Ge westelijke Raad voor Zeeland van het Landbouwschap is de raad in principe akkoord gegaan met het door de PZEM voorgelegde tracé voor de bouw van de bovengrondse hoogspanningslijn tussen Goes en Roosendaal. Een ondergrondse hoogspanningslijn was niet realiseerbaar gebleken. Men ging akkoord op voorwaarde dat er met het oog op de bouw van kassen in de directe omgeving van de lijn, geen bouwverbod mag worden opge legd. Nader overleg zal volgen over de vergoeding en het 'juiste plaasen van de masten'. Met de voorgestelde vergoedin gen voor het leggen van de aardgaslei ding werd akkoord gegaan. Overleg over het juiste tracé zal nog plaats heb ben. Wat betreft de verbetering van rijks, weg 58 zullen de plannen zo spoedig mogelijk aan de raad voorgelegd wor den. Besloten werd het gemeentebestuur van Terneuzen te verzoeken vergunning te verlener? voor een chemische fabriek van Dow Chemical afhankelijk te stel- gever, len van voldoende waarborgen aan land en tuinbouwbedrijven, die eventueel schadelijke gevolgen ondervinden van deze vestiging. De praktijk heeft name lijk uitgewezen, dat het gewenst is op dit punt zekerheid te verkrijgen. Tijdens de door de Stichting Sportbe langen Goes in samenwerking met diver se Goese sportverenigingen op vrijdag 20 maart in de veilinghai aan de Fruit- laan te Goes te organiseren sportgala, zullen de volgende zevenhandbalwedstrij- den gespeeld worden. Een dameswedstrij'd tussen Walcheren uit Vlissingen en een versterkt „Goes" team en een herenwedstrijd tussen E.M.M. uit Middelburg en een Goes- team. De opstelling van de diverse teams zijn als volgt Damesteam Walcheren uit Vlissingen: Riek Pruyssers. Fien van Pamelen, Elly Hek, Ria de Pree, Jannie Elven, Corrie Meerman, Jeanetite Wijgermans, Marjan de Meurichy, Catrien Berg en Louisse van de Wege. Coach P. Bergs. Versterkt Goes-damesteam Ols Tam- minga (Hellas), Rie Heijens (Hellas), Bep Jacobs, aanv (Hellas), Ria de Kok (Hellas), Willy Taekema (Hellas), Nelly Geense (Volharding), Ria Mijnsbergen (Volharding), Leni Gilissen-Verschage (Marathon), Nel de Waal (Marathon), Riet Wentzler (Marathon) en Els Vader (Olympus). Coach C Milhous. Herenteam E.M.M. Cor Gabrielse, Henk Seybel, Jaap Consemulder, Lex Schotel. Ad Wisse, Lo Polfliet, Jan Jongepier, Jaap de'Looff, Jan Pasman en Gerrit Roelse. Coach P. van Hese. Goes-herenteam Wies de Witte (Hel las), Jan de Kok aanv. (Hellas), Jan Boutens (Hellas), Jan Zweedijk (Hellas), Jan Kemeling (Tonido), Piet Verrijzer (Tonido), Cor Mol (Tonido), Adrie van Hese (Tonido), Kees Breen (Volharding), Ko Heijboer (Volharding) en Piet Nijnat- ten (Volharding). Coach; L. J. Vier- VERZEKERINGEN TERNEUZEN: KERSSTRAAT 13 TEL. (01150)3774 HULST: ZIT 1) (Van onze correspondent) Een maand nadat zij haar rijbe wijs had gehaald kreeg mevr. M. E. T. de J.-P. uit Terneuzen een aanrijding, die haar tijdens de zit ting van de Middelburgse politie rechter op f 200,- kwam te staan. Zij had op 30 oktober van het vorige jaar, toen zij rechtsaf wilde slaan, een 10-jarig meisje aangereden, dat daar kwam aangefietst. Mevrouw De J. was hiervan zo geschrokken, dat zij niet had geremd, maar alleen haar koppeling had ingetrapt. De auto kwam aan de over zijde van de straat tot stilstand, met het meisje tussen de auto en het trottoir ge klemd. Het meisje liep ernstig beenletsel op. Zij ligt nu, vijf maanden na het on geval, nog steeds in het ziekenhuis en zal daar nog wel een paar maanden moeten blijven. De officier van justitie, mr. L. J. Andreae achtte bewezen dat mevrouw' De J. onvoorzichtig en onoordeeldkundig had gereden en eiste 200,subs. 40 dagen en voorwaardelijke ontzegging van de rijbevoegdheid met een proeftijd van drie jaar. De politierechter mr. B. Sieperda, liet de voorwaardelijke ontzegging eraf. Opstoppers De reisbureauhouder R. van H. uit Middelburg had zich 18 november 1963 kwaad gemaakt om een annulering van een schoolreisje door de onderwijzer C. G. de G. Hij was naar de onderwijzer toegegaan, maar daar diens vrouw jarig was die dag wilde deze hem niet binnen- laten. Toen Van H. niet wegging, sloeg De G. de deur voor zijn neus dicht. Van H. werd toen zo kwaad, dat hij de onder wijzer de andere morgen bij het school hek opwachtte en hem een paar opstop pers verkocht, waardoor de kleren van De G. scheurden. De officier eiste voor dit feit 75.subs. 15 dagen. De politie rechter maakte er 50,subs. 10 dagen van, en wees de civiele vordering van 73,50 toe Kaakslag Toen het zoontje van de loswerk- man J. D. uit WissenkerJce huilend thuiskwam, omdat een jongen hem geslagen had, maakte hij zich hier over zo kwaad dat hij het dorp in ging en de jongen, Jan D. op zijn beurt een kaakslag gaf. Deze slag was voor de officier aan leiding om 30,boete te eisen. „Dat valt mee", antwoordde D. „De familie van de jongen had me al voor vijftig gulden veroordeeld". Mr. Sieperda maak te de meevaller nog groter en vonniste 20,— subs. 4 dagen. De ouders van de jongen, de commis sionair A. J. D. en zijn echtgenote, waren zo ontdaan over het optreden van D. dat zij 's avonds samen naar het huis D. trokken en daar ruzie begonnen te maken. Ondanks dat D. hen verscheide- nen malen had gesommeerd van zijn erf af te gaan, hadden zij hieraan geen gehoor gegeven Daar ook zoiets niet te pas komt, eiste de officier tegen ieder 15,subs., 3 dagen De politierechter vonniste conform Diefstal De bouwvakarbeider J. C. van S. uit Den Bosch had, toen hij als uitvoerder werkte aan de bouw van het kinder tehuis „Den Berg" in Goes, een aantal bouwmaterialen weggenomen ter waar de van 500,Deze materialen had hij gebruikt om samen met twee anderen 's avonds bij verschillende mensen kar weitjes op te knappen. Daar van S. als uitvoerder steeds de twee anderen opdracht had gegeven, vond de officier dat hij de hoofdschuldige was. Hij wilde, omdat dit wegnemen van materialen in de bouwvakwereld volgens hem dikwijls gebeurd, een voor beeld stellen en eiste acht weken on voorwaardelijk. De politierechter vonniste tenslotte twee weken onvoorwaardelijk en zes voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. Tegen de twee andere verdachten in deze zaak, A, L. van de B. en J. A., eiste de officier respectievelijk vier weken voorwaardelijk en een boete van 300,en twee weken voorwaardelijk met een boete van 150, De politierechter handhaafde de voor waardelijke vrijheidsstraf en maakte van de boetes 150,subs. 30 dagen en 100,— subs. 20 dagen hechtenis. Dit is een van de tweede vast mensen die het sportveld moeten onderhouden. Zullen ook in vei band met de uitbreiding van he sportveldencomplex, hun werk. zaamheden worden uitgebreid Dit weekeinde nemen de voïgenc huisartsen waar Middelburg, Reijerse (3456); Vlissiv gen, Du Fosse (2525)Goes, Bruynzc (5462.; Borssele en Nieuwdorp, Gelde blom (01195 - 450); Hoedekenskerk en Kwadendamme, Wöstmann (01195 - 450); Driewegen en 'sHeerenhoek, Gel dof (01195-275); 's-Heer Arendskerk Wolphaartsijk en Heinkenszapd, Zonne- yylle (011Ö6-202)Kruiningen, Hans weert, Krabbendijke en Rilland Bath, Noome (01134-444). Dit weekeinde nemen waar: voov Axel dokter Schiltman; voor Klooster zande, dokter Buwalda; voor Retran chement, Sluis Zuidzande en Cadzand. dokter Beek uit Zuidzande, tel. 01170 2""]4; voor Terneuzen dokter van Breda Vriesman; voor Aardenburg en Oosl burg, dokter Rijk uit Aardenburg, tei 01177-466. APOTHEKERS Goes, Goese Apotheek (7104); Mid delburg, A. Ringeling (2538)Temer zen, Klaasen (2090)Vlissingen Tan Meyer (2025). Elzerman (01100-5259). Voor Nieuw-Namen en Hulst z waarnemen de heer Borm' uit Nieu Namen; voor Sluis en Oostburg de hc Kapsenberg uit Sluis, tel. 01178-22,3 voor Axel Zaamslag en Sas van Gent d heer Janssen uit Axel, tel. 01155-488. Morgen, zondag 15 maart, gelden voc de provincie Zeeland de volgende hoog waterstanden: Hansweert 3.57 en 16.27 uu Terneuzen 3.13 en 15.44 uur; Vlissinger 2.46 en 15.10 uur; Wemeldinge 4.38 en 17.0j uur. Maandag 16 maart: Hansweert 4.34 er 17.05 uur; Terneuzen 3,50 en 16.21 uur; Vlissingen 3.22 en 15.46 uur; Wemeldinge 5.17 en 17.39 uur. IJZENDIJKE Hofzicht 20 uur Slavinnen voor de Oriënt, 18 j. DE KLINGE Cinema van Dijck 19.30 uur Oorlogs minnaar SAS VAN GENT Olympia 20 uur Mariandl is verloofd OOSTBURG Ledel 19.30 uur Lawrence of Arabia, 14 jaar TERNEUZEN Luxor 20 uur Weit ist der Weg, a.l. AXEL Het Centrum 20 uur Mariniers onder stormvuur, 14 j. KLOOSTERZANDE J. de Waal-Baart 15.30 uur Schieting GROENENDIJK Parochiehuis 18 uur Kaarting NKV HULST Bioscoopgebouw 20 uur Sodom en Gomorra HELLESTRAAT L. Jansens 14.30 uur Staande wip schieting CLINGE L. de Vilder 15 uur Palingschieting KEMSEKE-PAAL Ad. de Bakker 15 uur Grote schieting KRUININGEN Markt 14 uur Start wandeltochten WESTDORPE Troutzaerte Aart Roos uit Amsterdam exposeert ANTWERPEN KVO 20 uur Het land v. d. glimlach DE KLINGE Zaal v. Dijck 14.30 uur Oorlogsminnaar 18 uur Bal IJZENDIJKE Hofzicht 16.30 uur Dik Trom en het circus. 20 uur Slavinnen voor de Oriënt L. v. d. Velde 14.30 uur Schieting SAS VAN GENT Olympia 15.30 en 20 uur Mariandl J verloofd Hotel Rotterdam 15 uur Schieting OOSTBURG Ledel 14.30 en 19.30 uur Lawrence c Arabia, 14 j. TERNEUZEN Luxor 14 uur Hannibal de veroveraar 14 j., 16.30 en 20 uur Weit ist der Weg alle leeft, AXEL Het Centrum 15.45 uur Mariniers oncb stormvuur, 14 j„ 20 uur Mogen w zwijgen?, 18 j. KOEWACHT V. Thijs 15 uur Schieting BOSCHKAPELLE 15 uur Vogelwaarde-Retranchement ZUIDDORPÈ A. Apers 15 uur Schieting HULST De Bruijns restaurant 19 uur Prijs- kaarting Bïoscoopgebouw 14.30 uur Laat mij o, zondag nooit alleen, a.l. J. Nijs 15 uur Grote schieting ST. JANSTEEN St. Jan 14.30 uur Staande wip schietir LAMSWAARDE Tb. v. Driessche 15 uur Schieting HANSWEERT Thalia 19.45 uur KVP-vergadering WESTDORPE Troutzaerte Expositie werken Aart Roos ANTWERPEN KVO 14.30 uur Capriccio, 20 uur Parelvissers WESTDORPE Troutzaerte Werken Aart Roos OOSTBURG Ledel 19.30 uur Lawrence of Arabi' 14 jaar TERNEUZEN Luxor 20 uur Hannibal de veroveraar, 14 jaar HULST Bioscoopgebouw 20 uur Sodom en Gomorra „Volgende maanil de zijn dokken in ll Dan moet het eersl Dit heeft ir. A. S|| waterstaat gisterJ Jeugdhoeve te 's-]| zegd. Hij hield daal van de streekcomn Zak van Zuid-Bevl meenteraadsleden il Zuid-Beveland een f Sloewerken. Ir. Spoel zei verdel voor De Schelde, alvasl havenmond tot aan deT gebaggerd zal worden I sen van deze maatschl komen. Er zullen lid geplaatst, die deze \i duidelijk zullen markel Het totale hoofdhaveT oppervlakte van 54 ha. I bezig dit bassin op de brengen. Met het zandf boven komt wordt lid op hoogte gebracht, d ha industrieterrein aal van de oostelijke hav<| zijn gebracht. Ir. Spoel vertelde inrl derheden over de aanlel dammen. De oostelijke I geveer twee kilometer 'I leg hebben zich geen mol gedaan. Dat was andei| van de ongeveer één westelijke havendam. (Advertentl (Van een mede'l Op de algemene vergl koninklijke vereniging sche Trekpaard", vrydal liage, werden door de alTl ter J. A. Stols te St.-Phil overleden prominenten hè IJ ir. van Meel, lid van de der Staten-Geiieraal en L van 'de stichting „Hafling Buck, bestuurslid der af( hoofdbestuurslid en jurylil gem, oud-hoofdbestuursIi( en anderen, waarna hij eei zicht gaf over de vijftig jas boek bestaan heeft: de ox is 22 december 1914. Ter gelegenheid van het van de agrarische kring vaj ke Hogeschool te Tilburg maart in Goirle een congr houden over „Landbouw e groei in de ontwikkelingsl Na de opening van het maart door mr. G. L. Eisen van Goirle, worden twee i houden. Dr. Colin Clark, het Agericultural Economie stitute van de universiteit ere-doctor van de Kath. Tilburg spreekt over „The d agriculture in the poorer co ir. J. H. L. Joosten, hoog landbouwhogeschool te Wa als onderwerp „Problem micro-economische aspecte hoging van de produkth landbouw in ontwikkelings Inleiders op de tweede d B. W. M. van Dusséldorp, s' agrarische planning in o landen van de landbouw! Wageningen met „Sociale as; landbouwontwikkeling" en Diepenhorst, staatssecretari landse zaken over „Intern; verlening aan minder ont\ den". Tijdens een slotbijeen 20 maart in Tilburg wordt een feestrede worden uitg( ir. C. Staf, president-dire Nederlandse Heide Maats onderwerp is „Valorisatie pijler van het landbouwbel» (Van onze verslagge Binnen een maand zal di te Terneuzen een begin ms bouw van de eerste series woningwetwoningen van 1: m Oost-Zeeuwsch-Vlaandere *?en ^J11 rond en de woning eeld over de verschillende gemeenten aan het contii vanni?nVlaCO zal be8innen van 120 woningen in het E: vf" 'le gemeente, aldu de i,„ ,r, de burgemeeste de heer M. K. van Dijke wnnnfii. had geplaatst Kfbetre,inktAXel' dte h6t TW ,^nel Hulst ad don r, 11 VO01'l°Pig 72 WO den neergezet. Vervoleens n^ssraf esworden msse 48, Hengstdijk 24, Bos Zaamslag 24, Hoek 48, Phlipj

de Stem | 1964 | | pagina 2