ELEK HEEFT TEAM BIJNA GEFORMEERD Oostduitsers NIET UEF A-toernooi in In Bergen op Zoom en Oosterhout: top-duels Weer Belgische ritzege in wedstrijd Parijs-Nice Wedstrijdkalender KNMV 1964 groter dan ooit Daan Schrijvers wordt opgesteld Anders 4-2-4 Gaat SONNY weer „brommen 'i' Flesjes - tomaten - eieren Woeste tonelen bij boksgevecht Zwitserse pers over Zürich-PSV GEEN INREISVISA ZEGT DEN HAAG Teleurstelling HOOGSPANNING BIJ HOCKEYERS H.V. Vlissingen geeft zeehengelconcours Heren Dcimes Kader 38-2 BILJARTSTRIJD IN ZIERIKZEE Fraaie sporthal in HENGELO Macly Koster verliest haar tweede paard WATERSTANDEN DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 13 MAART 1964 Een nieuwe lente een nieuw ge luid. Dit oude gezegde indachtig heeft bondscoach Elek Schwartz donderdag in het rustieke Zeister KNVB-sportcentrum de eerste cen trale training van dit jaar geleid. Wie de verslagen, gedemoraliseerde man van november vorig jaar, toen Ne derland door Luxemburg werd uitge schakeld in het Europese bekertoernooi, vergelijkt met het bezielende middel punt van Nederlands voetbal elite drie maanden later, komt tot de conclusie dat de bondscoach het „echec" van Rot terdam 1963 reeds lang weer te boven is. De grijzende „big boss" van het Ne derlandse voetbal had voor deze eerste „talentenschouw" enkele verrassingen achter de hand. De aanwezigheid van Ben Muller b.v. Wie had dat eerder in het seizoen durven denken. Toen liep de kleine Ajacied wat hulpeloos in het tweede elftal rond. Maar zijn teruggeko men vorm bezorgde Muller een plaats in de centrale trainingsploeg, waarvan in Zeist 27 spelers aanwezig waren (vijf PSV'ers ontbraken begrijpelijkerwijs) op het appèl). Ook met zijn beproefde manier van trainen had Schwartz gebroken. Nu geen rondjes lopen meer, geen conditie-oefe ningen met of zonder bal. Inplaats daar van moesten de geselecteerden zich zelf een half uur lang bezig houden als een uitgebreide warming up. Schwartz nam intussen in hoog tempo de keepers er waren er vier, Pieters Graafland, Doesburg, Lagarde en Van Leeuwen onder vuur. Nadat dit experiment tot tevredenheid van de bondscoach achter de rug was, ging hij over tot het tactisch leiden van een vriendschappelijke wed strijd waarin ook nieuwelingen als De Jong, Gestinan en Israël een kans kre-: gen. Moulijn, aondag tegen DOS licht geblesseerd geraakt, mocht zich aam kleden maar overigens verschafte de sa menstelling van het „witte" elftal zonder twijfel gaarheid omtrent de formatie van het Nederlands elftal, dat op 22 maart in Antwerpen tegen België speelt. Deze jongens stuur ik voor tachtig procent naar België", verklaarde de heer Schwartz. Welnu ook deze formatie in onvervalst 424 stond in het te ken van de lente. Vóór Pieters Graafland opereerden van links naar rechts Veldhoen, Kraay, Schrijvers en Haak. In het middenveld stonden Israël en Muller van wie eerst genoemde waarschijnlijk plaats zal moe ten maken voor Van Wissen. De voor hoede bestond uit Bergholtz, Nuninga, Kruiver en Petersen. Als we stellen dat Moulijn laatstgenoemde vervangt, rest alleen de vraag wie de andere plaats op De voormalige wereldkampioen boksen zwaargewicht Sonny Liston, die werd ge arresteerd toen hij met een grote snel heid de stad Denver doorraasde en bovendien een revolver in zijn bezit had heeft vernomen dat hij tot 'n maximum straf van 10 jaar veroordeeld kan worden. De gerechtelijke autoriteiten van de staat Colorado onderzoeken op het ogen blik of Listons onwettig wapenbezit als ..zware misdaad" kan worden gekwali ficeerd. Ook kunnen Listons vorige ver oordelingen een belangrijge rol spelen in de strafmaat. Een persoon die reeds eerder veroor deeld is voor hetzelfde clelikt kan in de staat Colorado voor het onwettig dragen van een wapen tot twee a tien jaar ge vangenisstraf worden veroordeeld In het begin der vijftiger jaren heeft Liston wegens beroving meer dan twee jaar in de gevangenis doorgebracht. Bovendien heeft hij een veroordeling achter de rug voor „poging tot moord". De beschuldigingen die de justitie te Denver tegen Liston heeft ingebracht lui den het rijden met een snelheid van 76 mijl per uur in een zone waar een maximumsnelheid geldt van 30 mijl per uur, het rijden zonder geldig rijbe wijs en het dragen van een geladen revolver zonder wettige toestemming. Volgens de politieman die Liston arres teerde heeft Liston gezegd dat hij niet overmatig had gedronken. De ex- kampioen is op een borgsom van 300 dollar op vrije voeten gesteld. Op 10 april komt zijn zaak voor. het middenveld zal bezetten. Muller, Israël of Koeman, die in de tweede helft met de „witten" meedeed? Het zal voor een groot deel aan de vorm van de aan staande zondag gespeelde competitie wedstrijden liggen. Zeker is het dat b.v. Nuninga en Bergholtz het uitstekend met elkaar konden vinden. Eerstgenoemde maakte evenals Kruiver- twee doelpun ten, maar de 40 eindstand was niet zo ELEK SCHWARTZ ziezo, nog twintig procent belangrijk. Wel nuttig was het dat de bondscoach op deze zonnige voorjaars dag een uitstekend overzicht van de mo gelijkheden kreeg. Aan hem zal het niet liggen in de interland tegen de Belgen, maar hij speelt tenslotte niet mee SONNY LISTON (Van onze motorsportmedewerker) Het blijkt dat met het afnemen van het aantal motorrijwielen in Nederland de motorsport steeds populairder wordt. De wedstrijdkalender van de K.N.M.V. vertoont n.I. voor 1964 een recordaantal evenementen, waarvan de motorcross het leeuweaandeel opeist. Deze tak van motorsport wint zowel in binnen- als in buitenland steeds aan belangstelling. Het gevolg hiervan is dat meer clubs een wedstrijd willen organiseren en een druk bezette kalender is hiervan het resultaat. Na de motocross te St.-Oedenrode wordt op 15 maart het seizoen op dave rende wijze ingezet te St.-Anthonis met de klassiek geworden internationale cross. Het zou te ver voeren om alle op de kalender staande races onder de loep te nemen, zodat wij ons beperken tot de belangrijkste crosses in Brabant en Zee land. Een volgende maal is het wellicht mogelijk enige aandacht te besteden aan de geplande wedstrijden in België welke steeds drukker door Brabanders en Zeeuwen worden bezocht. Na St.-Anthonis volgt op 2e paasdag niet zoals reeds jaren gebruikelijk de bekende cross van Boekei maar wel Bergharen eveneens met een internatio nale cross. De M.A.C. Maas en Waal ver staat de kunst van het organiseren en het zware zandcircuit levert steeds span nende strijd. Op 26 april wordt vervolgt met de nationale cross te Hoeven welke wordt georganiseerd door de Westbra bantse M.C Nieuw maar niet minder in teressant voor de motorsportliefhebbers zal de extra-nationale cross te Veld hoven zijn op 3 mei. De nationale wegraces te Etten op 14 juni zullen een welkome afwisseling vormen voor de velen die houden van de zuivere stijl en de pure snelheid. In het bolwerk van de Zuidnederlandse Motorsportbond. n.I. Zaltbommel zal onder auspiciën van de K.N.M.V. wor den gereden op 18 mei. Op 21 juni wenst men de motocross naar de Mookerheide en deze wens gaat in vervulling, want op die datum zal daar voor het eerst in de bekende sprook jesachtige omgeving worden gereden. Zeeland waar de motorsport erg populair is, maar de gelegenheid om wedstrijden te organiseren niet groot komt toch aan bod op 18 juli. Op deze datum wordt de beroemde cross van Vrouwenpolder ver reden. Met de nationale motocross te Boekei wordt bet seizoen 1964 besloten. Zonder genoodzaakt te zijn al te grote reizen te ondernemen, zullen de Bra bantse en Zeeuwse motorsportliefhebbers over het gehele seizoen verdeeld, gele genheid krijgen van hun sport te genie ten. De K.N.M.V. organiseert op zaterdag 14 maart haar Voorjaarsrit die de laat ste twee jaar niet kon worden gehouden. De start van deze betrouwbaarheids- rit vindt plaats te Lage Mierde nabij hotel-café-rest. „De Hertewei" en wel 's morgens om 8.30 uur. De finish is eveneens nabij genoemd hotel. Het traject loopt in hoofdzaak over onverharde zandwegen en paden in het meest westelijke deel van Noord-Brabant en heeft een lengte van 120 km, dat 2x moet worden gereden. Er bestaat van de zijde van de deel nemers grote belangstelling want niet minder dan bijna 100 deelnemers zullen aan de start verschijnen. JAN JANSSEN heeft zijn pro gramma, wat het gedeelte voor de Tour de France betreft ten minste bekendgemaakt. Hij rijdt Milaan San Remo, Parijs Roubaix, Ronde van Vlaanderen, Ronde van België, Vierdaagse van Duinkerken en Ronde van Luxemburg. WALTER DE JONG uit St.- Willebrord zwaait over zestien dagen af. Dan heeft hij er zijn militaire tijd opzitten en gaat weer volop fietsen. i)e K.N.W.U. nodigde hem inmiddels uit voor een etappecourse in Denemarken. Na Olympia's Toer gaat Walter over naar de profs. CEES HAAST, die beroepsren ner is geworden, mag nu niet mee naar de Ronde van Tunesië. Als onafhankelijke kwam hij in aanmerking, maar thans gaat Leo Hermens voor hem. Verder zijn dat Cees Snepvangers, Werner Swanefeld, Jean Bastin, Roel Hendriks en Jan Franssen. - WILLY VANNITSEN, winnaar van de tweede rit in Parijs Nice, staakte de strijd. Hij kwam in de derde rit ten val en bles seerde zijn hand zodanig dat doorrijden onmogelijk was. „De JONGE RENNER", Oos- terhouts wielerclub, organiseert in het clubhuis bij de heer Nijs, het clubkampioenschap op rollen. Dat gebeurt 28 maart. O. DAEMERS van de Gentse wielerbaan, heeft voor de televi sie verteld, dat het goed gaat met de bouw van een een nieuw „kuipke". Men hoopt er in febru ari 1965 mee klaar te zijn om te beginnen met een enorme Zes daagse. Het reusachtige wieler- paleis zal 5000 zitplaatsen tellen en een middenstuk hebben dat dieper ligt dan normaal. Een bokswedstrijd in Rome's sport paleis tussen de wereldkampioen weiter- gewicht Emile Griffith en de Argentijn Juan Carlos Duran die tien ronden zou duren, is na de zevende ronde afgebroken, omdat het publiek zich onbehoorlijk ge droeg. De ring werd bekogeld met flesjes, to maten, eieren en aardappelen. Toen scheidsrechter Fernando Pica het gevecht stopte, braken de 12.000 toe schouwers in een fluitconcert los dat ge richt was tegen de Amerikaanse titel houder. De 26-jarige New Yorker moest door politie weggeleid worden. Hij be zwoer nooit meer in Italië te zullen bok sen. Griffith, wiens titel niet op het spel stond, zei dat Pica het vanaf het begin op hem gemunt had omdat hij met zijn hoofd laag bokste, „daarbij vergetende dat ik kleiner ben dan Duran". De Italiaanse boksbond heeft het gevecht inmiddels ongeldig verklaard en is van plan Duran te straffen „wegens gebrek aan strijd lust". DE WERELDKAMPIOEN vedergewicht de Cubaan Sugar Ramos, zal op 2 mei in Accra in een titelgevecht uitkomen tegen de Ghanees Floyd Robertson. Het Zwitserse blad „Sport" schreef over de zege van Zürich op P.S.V. „Bij de Nederlanders traden de spelopbouwers Hoenen, Van Wissen en Brusselers deze keer veel minder op de voorgrond dan in Eindhoven, maar dat kwam waar schijnlijk, omdat de tegenstander nu aan viel en gedurende grote periodes het spel in handen hield. De beste spelers waren naar onze mening de uitstekende, zeer intelligente doelman (die goed positiespel liet zien), de stopperspil en af en toe ook de links buiten. De Nederlanders waren deze keer niet zo tevreden met hun verdediging en vonden ook. dat Zürich beter speelde dan een week geleden". Over Zürich schreef het blad, dat de overwinning te danken was aan de ploeg als geheel, die liet zien dat er nog meer van te verwachten is. De beste spelers waren Brizzi en de middenvoor. Het sociaal-demokratische blad „Volks recht" schreef „P.S.V. Eindhoven, ge heel bestaande uit employés van Philips, heeft ons deze keer een beetje teleurge steld Het was 'zeker zeer moeilijk deze prima opererende Züricher-ploeg goed partij te bieden. Ofschoon de gasten met Donners over een schitterende verdedi ger beschikten die soms maar al te graag een demonstratie van zijn handigheid gaf en in Wiersma en speciaal Brusse lers over uitgebalanceerde technici, kwam het elftal steeds weer voor on oplosbare moeilijkheden te staan. Veel schuld aan de nederlaag treft, afgezien van het goede spel van Zürich. de oud speler van Young Boys Allemann. De altijd nog Zwitserse international was geen steun voor de gasten. Tenslotte werd hij uit de aanval teruggetrokken in de verdediging, want het aanvallen ging zijn krachten blijkbaar te boven. De plaats verwisseling van spelopbouwer Brusse lers en stopper Wiersma bleek een goede zet van de Nederlandse trainer te zijn. Maar omdat Hoenen deze keer geen kans zag zijn gebruikelijke kracht te tonen, lukte het de gasten niet de af en toe poreuse Züricher verdediging te door breken en de zege te beveiligen". De „Tagesanzeiger" vond de Zwitserse zege gerechtvaardigd gezien het gehele spelverloop, het aantal doehrijpe kansen en het technisch kunnen der gastheren „De gastheren lieten inderdaad naast een^ de r*t in de eim onblusbare vechtlust een technisch subtiel Melckenbeek spel zien. JO DE ROO in kopgroep De vierde etappe van de wegwedstrijd Parijs-Nice heeft opnieuw een Belgische zege opgeleverd. En ook donderdag werd de rit in de eindsprint beslist. toonde zich de rapste sprinter van een groepje van tien ren- Het Oostduitse amateur voetbalelftal, dat zaterdag in de voorronden van het Olympisch toernooi op Houtrust in Den Haag tegen Nederland speelt, is op Schiplioj aangekomen. Tot het gezelschap, dat door de secre taris-penningmeester van de K.N.V.B., de heer L. Brunt werd begroet, behoorde ook de officials aan wie het „allied travel office" in Berlijn aanvankelijk geen visa wilde verstrekken. Ongeveer gelijktijdig met de komst van de Oostduitse voetballers werd op het bondsbureau van de K.N.V.B. in Den Haag het bericht ontvangen, waarin het ministerie van Buitenlandse Zaken mee deelt, dat het uitgesloten moet worden geacht dat het Oostduitse jeugdelftal in de paasweek aan het U.E.F.A.-jeugd- toernooi in Nederland zal kunnen deel nemen. Wanneer Oostduitse sportlieden in Olympisch verband in wedstrijden in een N.A.T.O.-land uitkomen, zoals dus het amateur-elftal, worden zij door de auto riteiten beschouwd als ,,pan-Duitsers", d.w.z. dee] uit makend van groot Duits land, dat bij Olympische Spelen door één gezamenlijke ploeg wordt vertegenwoor digd. Oostduitsers, die Oost-Duitsland vertegenwoordigen zonder dat er sprake is van Olympische voorbereiding kunnen echter geen inreisvisa verkijgen, aldus luidt het standpunt van Buitenlandse Zaken. „Wij zijn over deze gang van zaken erg teleurgesteld", vertelde de heer Brunt, „wij zijn natuurlijk blij dat het amateur-elftal kan komen spelen, maar wij vragen ons wel af wat het principiële verschil tussen de ene Oostduitser en de andere is Wij hebben echt alles gedaan wat we konden. Wij hebben het Kamer lid mr. Blaisse, reeds jaren adviseur van de K.N.V.B., verzocht bij minister Luns persoonlijk te willen bemiddelen, de F.I.F.A.-president sir Stanley Rous heeft een poging gewaagd de N.A.T.O.-autori- teiten tot andere gedachten te brengen en hetzelfde is gedaan door het U.E.F.A.- bestuur en het I.O.C. Alles vergeefs, het is een droeve toestand. Wij hebben het ministerie meegedeeld', dat de Oost duitse schaatsenrijders als Oostduitsers en niet Olympisch kandidaten hebben deelgenomen aan de Europese kampioen schappen in het N.A.T.O.-land Noor wegen. Buitenlandse Zaken antwoordde wij betwijfelen dat Uit het deelnemen van Oostduitse skiërs aan wedstrijden die dit weekeinde in Oslo worden gehouden, blijkt trouwens wel dat Noorwegen een soepeler houding aanneemt. We staan nu machteloos tegenover het Nederland se standpunt. Jammer voor het jeugd- toernooi, jammer voor de sport." Het nieuws werd eveneens met schrik en teleurstelling bij de zwembond ont vangen. Zoals bekend is, zijn de Europese kampioenschappen zwemmen, waterpolo en schoonspringen 1966 aan ons land toe gewezen. Zij zullen echter alleen kunnen doorgaan, wanneer de K.N.Z.B. de garantie kan geven, dat de Oostduitse deelnemers inreisvisa voor Nederland zal worden verstrekt. ners dat op het juiste moment was ont snapt. Voor de tweede maal in vier da gen eindigde Jan Janssen,, die voortref felijk in vorm blijkt, op de tweede plaats. De Nootdorper consolideerde door deze prestatie zijn leidende positie in het alge meen klassement. In de kopgroep, die voor de 288 kilome ter van Montceau les Mines naar St.- Etiënne, 6 uur 3 minuten en 39 seconden, nodig had, bevonden zich nog twee land genoten Peter Post (5e) en Jo de Roo (8e). De uitslag van de vierde etappe luidt: I Melckenbeek (Belg.) 6.03.39, 2 Jan Janssen (Ned.), 3 Seis (Belg.), 4 Wouters (Belg.). 5 Peter Post (Ned.), 6 Planc- kaert (Belg.), 8 Jo de Roo (Ned.) allen dezelfde tijd als Melckenbeek. 14 Bart v.d. Ven (Nedj 6.03.59. 22 ex aequo Afo Geldermans en Huub Zilverberg 6.03.59. Na de vierde etappe luidt het algemeen klassement: 1 Jan Janssen 15.58.15, 2 An- naert (Fr.) 15.58.37. 3 Mahé (Fr.) 15.58.38, 4 Milesi (Fr.) 15.58.45, 5 Seis (Belg.) 15.59.18, 7 ex aequo: Peter Post 16.01.07, II Huub Zilverberg 16.01.27, 13 ex aequo Ab Geldermans 16.01.38, 29 Jo de Roo 16.08.48, 39 Bart van de Ven 16.11.08. É(Van onze hockeymedewerker) Het lied van de tien kleine nikkertjes wordt actueel op deze zeer belangrijke wedstrijddag. Al moet het aantal nikkertjes (degradatiekandidaten) weliswaar in de V diverse afdelingen tot vier of drie geredu ceerd worden, toch zullen zich zondag voor enkele clubs de degradatiewolken samen pakken, waardoor er weer „nikkertjes" af- vallen. Aan actualteit doet zeker de strijd om de kampioenstitel even eens nog in talrijke afdelingen voor het bovenstaande niet onder. Als de voortekenen niet bedriegen kunnen enkele beslissingen pas op de laatste wedstrijddag vallen, zodat de resterende competitie-ont moetingen onder hoogspanning zullen worden gestreden. Topwedstrijden? Het zijn er eigenlijk toekeren. Geen gebrek aan span ele /„Trtnolr. m nnf mxmlrfovinr, vtno (Van onze verslaggever) Maandag 30 maart (tweede paasdag) wordt aan de kust tussen Vlissingen en Zoutelande de vierde internationale zee- hengel wedstrijd gehouden, die meetelt voor het internationale kampioenschap van de Westerschelde. De hengelwedstrijd waarvoor een grote belangstelling be staat, wordt weer georganiseerd door de H.V. Vlissingen. De prijsuitreiking is boksen met de overheidmiddags om vijf uur in hotel Britannia. te veel om op te noemen. Beginnende met de 2e klasse A zijn, in verband met de degradatie de wedstrijden Push Ill-Forward II, HOCO-Warande en Mid delburg-Zwart Wit II, van groot belang. Voor de kampioenstitel 3e kl. A de wedstrijd DES-Breda III en voor de rode lantaarn de wedstrijden Tempo-Tilburg III en Waalwijk-Zwart Wit IV, terwijl in de 3e kl. B Zw. Wit Hl-Push IV een de gradatie-,,topper" is. Kampioenstitel en rode lantaarn staan in de wedstrijden 4e kl. A op taarn staan in de wedstrijd 4e kl. A op het spel en in de 4e kl. B de wedstrijden 's-Bosch V-Forward IV en HOCO II- Breda V. Bij de dames is de ontmoeting Til- burg-Keep Fit een kampioensaangele genheid en "Waalwijk zal van EMHC II moeten winnen, om de degradatie nog te kunnen ontgaan. Warande zal de kam pioenstitel (3e kl. A) veroveren als er op eigen bodem van grote concurrente po, door een zege op Tilburg III, het degradatiespook de rug zal ning dus, evenals in het navolgende pro gramma. le KLAS De kop van de ranglijst luidt: Venlo 12-17, Breda 11-15, MOP 12-15. Voor deze concurrenten moeten nog de vol gende wedstrijden worden gespeeld: Breda: thuis: Keep Fit, MEP en Til burg. Venlo: uit HTCC en EMHC. MOP: uit.: EMHC en MEP. Ogenschijnlijk heeft Breda het gemak kelijkste programma af te werken, doch de wedstrijddagen zullen dit moeten uit wijzen! Breda moet op eigen bodem de sticks met MEP kruisen. Een wedstrijd, waar in de gasten tot degradatie gedoemd zullen worden. Wij mogen tenminste aannemen, dat de Bredanaars zich niet laten verrassen. MOP moet op bezoek bij EMHC, wat wel een bijzonder zware opgaaf voor de Bosschenaren wordt.Venlo moet in Eind hoven met HTCC gaan duelleren, waar bij de Venlonaren zegevierend te voor schijn zullen komen. PROMOTIEKLAS A De start van de ranglijst luidt: Breda II 11-9, Hopbel 11-6, HTCC II 12-6. Indien alles volgens plan verloopt wordt het een slechte dag voor HTCC II. dat bij het bezoek aan Push I op geen wist behoeft te rekenen. In de wedstrijd Hopbel-Breda II staan voor beide clubs even grote belangen op het spel. Een puntenverdeling of een kleine zege voor de gasten lijkt ons mogelijk. Eindhoven zal het bezoekende HMHC een neder laag toebrengen en kan. indien HUAC bij MOP II sneuvelt, de kampioensvlag hijsen. PROMOTIEKLAS B De kampioensbeslissing zal nog niet vallen. 's-Hertogenbosch zal ongetwij feld over het bezoekende Eindhoven II zegevieren en kan alleen dan de kam pioenstitel bemachtigen als Zwart Wit op eigen bodem van MOP III zou verlie zen, hetgeen we niet kunnen aannemen. De staartpuzzel, waarin MOP III 12-10. Push II 12-18 en Geel Zwart 11-7, be trokken zijn, wordt interessant. Tush II zal van goeden huize moeten komen om bij Forward tot puntenver- oyering te komen, terwijl Geel-Zwart bij zijn bezoek aan Rapidity eveneens wei nig winst zal behalen. Wa.t een gedrang in dc gevaarlijke zóne! 's-Hertogenbosch 10-9, Forward 11-9, MOP 12-9, Push 12-8 en Breda 11.7 In ieder geval staat het vast, dat 's-Hertogenbosch en MOP geen winst punten vergaren. 's-Hertogenbosch zal op eigen bodem een nederlaag van kampioenskandidate Were Di te incasse ren krijgen en EMHC zal de kampioens kansen niet in de waagschaal stellen bij het bzeoek vaji MOP. In eigen omgeving duelleert Breda met Oranje Zwart, waaruit de thuisclub zeker één winstpunt moet kunnen slaan. Push moet echter op bezoek bij Forward, wat een bijzonder zware op gaaf voor de gasten betekend. Terrein voordeel zal beslissend zïin. (Van onze correspondent) Gistermiddag werden door burge meester Dijckmeester in hotel Concor dia te Zierikzee de na.tionaie kampioen schappen kader 38-2, tweede klasse offi cieel geopend. In de eerste partijen probeerden de deelnemers zich zoveel mogelijk aan te passen aan de omstandigheden en met een hun plankenkoorts meester te wor den. Op het allerlaatste moment bleek R. O verdijk uit Zaandam verhinderd te zijn naar Zierikzee te komen. Hij werd vervangen door de heer Tusveld uit Rijssèn. een nog jonge onderwijzer, die, ondanks he t feit dat hij 's ochtends nog voor de klas stond, zijn eerste partij wist te winnen, hoe wel hij toch ook aan het eind van de partij wat last van zenuwen had. De uitslagen van de eerste partijen luiden: car. brt. h.s. a. g. G. Peters P. v. Zoelen 107 17.64 42 9.70 Dit was de beste middagpartij, waarin Peters met zijn serie van 107, opge bouwd uit klein spel langs de kader- lijnen, zijn tegenstander voor een niet meer in te halen achterstand plaatste. W. Meijer F. Römgens 11.11 10.18 LO BRUNT wat is het verschil in De commissaris van de koningin Overijsel. jhr. mr. Van Nispen tot Pannerden, zal op 25 april de in Hengelo gebouwde sporthal officieel openen. De genodigde zullen een sportprogram ma met o.a. een zaalhandbalwedstrijd en trampolinespringen voorgezet krijgen. De nieuwe sporthal, die ca een half miljoen gulden heeft gekost en afmetingen heeft van 27 x 43 m, is ontworpen door de gemeente architect M. de Jeu. Overdag zullen in dit bij het stadion Veldwijk gelegen gebouw twee klassen scholieren tegelijk les krijgen waarna alle avonden beoefenaren van diverse takken van sport in deze fraaie hal terecht kunnen. De Nederlandse Sportfederatie heeft de gemeente Hengelo niet alleen een rente loze lening van 100.000,— gegeven voor de bouw van deze sporthal, maar heeft ook de experimentele „zwevende" vloer bekostigd. Op de licht verende vloer, die rust op 15.000 weggetjes, zul len de landenteams van Portugal, Italië, Frankrijk en Nederland het eerst in actie komen bij de officieuze ingebruik neming met het toernooi om de Europa Cup volleybal op 2, 3 en 4 april. O. K. BEOGRAD uit Belgrado heeft Spartak Brno uit Tsjecho-Slowakije met 103-94 (50-44) verslagen in de eerste wedstrijd van de halve finales van het bekertoernooi voor Europese basketkampioenen. De tweede wedstrijd zal 0p 25 maart worden gespeeld in Brno. De winnaar van deze wedstrijd zal uitkomen tegen de winnaar van de wedstrijd Real Ma- drid-Simental, Milaan. In deze partij bleven de tegenstanders elkaar op de voet volgen, wat wel de spanning maar niet de kwaliteit van het spel verhoogde. H. Foeken Tusveld A. Hendriks H. v. Kesteren De uitslagen partijen: F. Römgens A. Hendriks Dit was een matige partij. De andere partij, tussen Meijer en Foeken, had een beter verloop. Vooral Meijer toonde zich een meester in het klein spel op het middenvlak. De uitslag van deze partij 199 20 43 9.95 300 20 54 15.00 300 21 57 14.28 188 21 45 8.95 van de eerste avond- 221 24 39 9.20 300 24 61 12.50 W. Meijer H. Foeken 17.64 14.00 Mady Koster, de amazone uit Laren verloor woensdagavond haar tweede paard. Ondanks het ingrijpen van een veearts overleed de 16-jarige Axel, een van de toppaarden die de Nederlandse hippische sportwereld kende. Mady Kos ter, die verleden jaar in haar arni werd gebeten door X Bascom (het paard moest worden afgemaakt) waarbij zelfs voor haar icven werd gevreesd, was met Axel een van dc bekendste Nederlandse com binaties, die zowel aan binnen- als buiten landse concoursen deelnam. De minst gepeilde diepten in de vaar geul, vermeld op de waarschuwingsbor den, zijn in centimeters: Konstanz 267 1), Rheinfelden 175 1). Ottenheim 208 (—5), Straatsburg 152 8), Maxau 341 3), Plochingen 123 (onv.), Mannheim 175 (—4) Stein- bach 120 (onv.). Mainz 180 (+4) 'Bingen 113 (-f4). Kaub 111 (+4). Kochem 236 12), Koblenz 128 4), Keulen 82 (—8), Ruhrort 254 (—6), Lobith 867 (—6). Nijmegen 655 (—5), Arnhem 700 (—5). Eefde IJssel 236 (—10), Deventer 145 8). Monsin 4560 6) Borgharen 3902 4), Belfeld 1091 (onv.), Grave beneden de sluis 505 (+1).

de Stem | 1964 | | pagina 3