SPORT HET GEHEIME WAPEN' VAN DE HELVETEN IN TERTOTO: Nederland en België in een groep HET IS DUBBEL JAMMER Jan in Janssen leider PARIJS-NICE Schitterende Zwitserse acties in aanvangsfase Zonen van Wilhelm Teil raakten Philips' Appel Ward Seis is door Jan Janssen gewipt Uitslag: 3-1 Beslissende goal UEFA-jeugd wint van België: 3-1 Sonny in de cel Nergens' f 800.000.- voor Britse speler Donna de Varona wereldrecord Wim Snoek komt weer in de ring DAWN ERASER WENST GOUD MARKTEN WATERSTANDEN 11 DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 12 MAART 1964 11 FC ZURICH SCHAKELT P.S.V. vOOR DE EUROPACUP UIT (Van onze speciale verslaggever) Voor PSV is het licht, dat over de Europacupwedstrijden schijnt, gedoofd. De elf moedig vechtende Eindhovenaren leden in Zürich een 3-1 nederlaag in een wedstrijd, die een beduidend beter Zwitsers team liet zien dan een weck tevoren. De grote slag viel in de eerste twintig minuten. In die periode legden de Zwitsers een voorhoede- spel op de grasmat, dat bewondering kreeg en verdiende. Razendsnelle acties, vrijmscherpe passes, gedurfde switches stelden PSV zodanig op de proef, dat het niet was opgewassen tegen dit alles. Het resultaat was dan ook twee gave Zwitserse goals. Het eerste van Sturmer in de tweede minuut. Het tweede van Brizzi in de achttiende minuut. Het pleitte voor de Eindhovenaren, dat zij daarna niet ten gronde gingen. Het aanvalsspel van de Zwitsers werd minder driftig uitge voerd. Het werd ook minder secuur. PSV kon het spel verplaatsen en nog voor de rust door Brusselers op 2-1 komen. De illusie het toch nog te redden werd vernietigd in de elfde minuut van de tweede helft toen Ruefli uit een vrije trap van Brodmann scoorde. Voor PSV bleek er nu geen come-back meer mogelijk. Het stelde alle pogingen in het werk er alsnog te komen en een derde wedstrijd af te dwin gen: het slaagde hierin echter niet. De cupdroom was uit. De moedige Philipsmannen, die in Esbjerg enkele maanden geleden ook te gen een 2-0 achterstand aankeken, kwamen terug. Heel aarzelend welis waar,, maar zij slaagden erin de Zwit serse aanvalsdrift te neutraliseren en zij kwamen nu tot aanvallen, die op een redelijke wijze werden opgebouwd. Een loeier van Allemann verdween voor PSV juist langs de verkeerde kant van de paal in het publiek. Enkele minuten later kreeg Theunissen, goalgetter num mer één, een kans. Vrij voor doel staan de zag hij echter geen kans Schley te verslaan. Enkele bijzonder slechte scho ten van Ger Hoenen konden het moreel van de Eindhovense jongens niet opvij zelen. Maar eindelijk: in de 37e minuut kwam succes. Allemann mocht op de linkervleugel een vrije trap nemen. Hij deed dat op een vakkundige wijze. Hij lepelde de bal in de doelmond. Brusse lers stond daar gereed om temidden van een kluwen van spelers het ronde ding in het doel te duwen. PSV had een ho- Rechtsbuiten BRIZZI peloze toestand rechtgezet en de hoop was gerechtvaardigd, dat er misschien ...riet geheime wapen... een der(je wedstrijd uit het vuur kon worden gesleept. Een snelle, overweldigende start na men de Zwitsers. Zij wierpen meteen, hetgeen wel was te verwachten, alle kracht op de aanval. En het bleek wel dra, dat de voorhoede, die zij thans in het veld brachten, heel wat meer ge vaar en verwarring kon stichten dan die een week geleden in Eindhoven opereerde. Reeds in de eerste minuut schoof de knappe linksbinnen Sturmer in het doelgebied de bal precies voor de voeten van de schietgrage Brizzi. Keeper Bals doorzag echter het gevaar en kon zich juist voor de voeten van de Zürich- se rechtsbuiten werpen. Het was uitstel van executie, want opnieuw vielen de Zwitsers aan en Kemper moest aan de noodrem trekken. Hij veroorzaakte een vrije trap, die door Brizzi werd geno men. Martinelli stichtte met een schijnbeweging nieuwe verwarring in de Eindhovense defensie en stuurde de bal naar Sturmer, die met een fantas tische omhaal doelman Bals het nakij ken gaf (1-0). Wat een daverende start. Wat een schitterende goal en vooral.... wat een geheel ander Zürich dan op de 4e maart. En het bleef voorlopig een ander Zürich, want dc Zwitsers swich- ten met een snelheid naar en door de PSV-defensie, dat het een lieve lust was. De anders zo koele Roel Wiersma kon niet anders dan een scherpe voorzet van de alomtegenwoordige Brizzi tot corner verwerken. Een daverend schot van de zelfde man ging juist enkele centimeters naast de doelpaal over de cornerlijn. En het offensief, waartegen PSV niets ver mocht te doen, bleef maar voortduren. Er waren negen minuten gespeeld of midvoor Ruefli verscheen alleen voor Bals. Dank zij een schitterende reflex redde de Eindhovense goalie de situatie. Het was echter zo klaar als wat, dat PSV op deze wijze ten onder moest gaan. In de tiende minuut (want het bleef snel gaan) probeerde Sturmer zijn gevrees de linker. Zijn schot sloeg op de lat te pletter. De terug in het veld springende bal kwam in de handen van de Eindho> vense keeper. Geen ogenbliik rust kre gen de Eindhovenaren. Donners, van Wissen en Wiersma waren permanent in de een of andere actie gewikkeld, ter wijl linksback Kemper, vorige week een van de uitblinkers, maar geen vat kon krijgen op die vermaledijde en razend snelle Brizzi. In de 18e minuut kreeg PSV een klap, die kon teilen. Een pass van Brizzi be reikte Martinelli, die geen fout maakte en de bal langs de Nederlandse doelman joeg. Zürich leidde met 2-0 en over de belde wedstrijden met 2-1. PSV kon op dit moment de Europacup wel afschrij ven, maar... De 474.603 deelnemers aan de sporttoto van de afgelopen week hebben f 183.213 bijeengebracht. Voor de eerste prijs was een be drag van f 109.927,80 beschikbaar. Slechts één gelukkige had alle uit slagen goed geraden en zal daar voor bruto f 58.823,53 krijgen. In gevolge artikel 8 wordt het restant van de eerste prijs, f 51.104,27, ge- bij de tweede prijs van 3 -85,20. Het totaal van de twee- do Prijs, f 124.389,47 zal door 41 deelnemers worden gedeeld, die ieder een bruto bedrag van f 3.034 Het flitsende aanvalsspel, dat de Zwit sers in de eerste 20 min. van de eerste speelhelft hadden laten zien en dat te recht een grote indruk maakte, had PSV door de tegengoal toch weer aar dig opgevangen. Plet was nog helemaal niet te zeggen wie er met de overwin ning aan de haal zou gaan of liever wie de halve finale in de cupstrijd zou be reiken. Zürich probeerde weer even dat verrassende spel van de wedstrijd- aanvang te presenteren, maar de licht stadbewoners hadden een afdoende ant woord gereed en gaven de vijandelijke voorhoede een minimum aan ruimte. Toch werden de Zwitsers af en toe ge vaarlijk. Maier kreeg een kans, die Toon Brusselers redde. Meteen verplaatste PSV het spel. Het deed dat op een zeer lovenswaardige manier. De slecht rich tende Hoenen schoot weer eens over en naast. De Zürich-defensie geraakte in paniek en spil Brodmann speelde zelfs Grote vreugde in de gelederen van PSV. Brusselers heeft temid den van een kluwen van spelers de bal achter de lijn gewerkt en de stand is daardoor op 2-1 ge komen. 44 voetbalclubs uit 12 landen zullen dit jaar deelnemen aan de internationale Intertolo-competitie. Voetbalfunctionaris sen uit 14 landen zijn in Frankfurt bijeen gekomen om het programma voor het mammoet-toernooi vast te stellen. Het komende toernooi zal het grootste zijn in de geschiedenis van de „Rappan- beker", zo genoemd naar haar initiatief nemer de Zwitser Cari Rappan. West-Duitsland zal met vijf clubs de grootste afvaardiging zijn. Nederland, België, Oost-Duitsland, Zwitserland, Zweden. Zuid-Slavië, Tsjecho-Slowakije en Polen zullen met elk vier ploegen uitkomen, terwijl uit Frankrijk drie en uit Portugal en Oostenrijk ieder twee clubs deelnemen. Na afloop van de competities zal pas bekend worden welke clubs zullen deel nemen. De 44 clubs worden onderver deeld in drie pools. De eerste twee pools bestaan uit vier groepen elk met vier ploegen en de derde pool uit drie ploegen elk met vier ploegen Nederland en België zijn in pool één Het Nederlandse jeugdelftal (16-18 Jaar) heeft woensdag in Den Bosch als voor bereiding op het UEFA jeugdtoernooi een wedstrijd tegen België gespeeld. De Ne derlandse junioren zegevierden met 3-1, nadat ze bij de rust reeds met 2-0 voor hadden gestaan. ondergebracht tezamen met W.-Duitsland en Zwitserland. De vier landen zullen hun programma tussen 3 juni en 6 juli moeten afwerken. De ex-wereldkampioen zwaar gewicht Sonny Liston, die vorige maand zijn titel aan Cassius Clay kwijtraakte, is door de politie van Denver gearresteerd op beschuldiging van gevaarlijk en roekeloos rijden, het rijden zonder een geldig rijbewijs en wegens verboden wapenbezit Liston werd gearresteerd toen hij met een snelheid van 110 km reed in een gebied waar een snelheidslimiet van 50 km per uur was toegestaan. Bij zijn aanhouding, waar meerdere agenten aan te pas moesten komen omdat hij tegenstand bood, had Liston een revolver met zes patronen in zijn zak. Sonny Liston is reeds 16 maal met de politie in anraking ge weest en heeft onder meer een gevangenisstraf ondergaan voor beroving en verzet tegen de politie. Liston is na het storten van een borgstelling van 300 dollar op vrije voeten gesteld. Het einde van de droom. Hoenen en Van Wissen verlaten het veld met gebogen hoofden. gevaarlijk terug op zijn eigen doelman. Terwijl PSV bleef attaqueren en de ge lijkmaker in de lucht hing. kwam de beslissende goal aan de andere kant. De inleiding was een te harde charge van Fons van Wissen even buiten het strafschopgebied contra Sturmer. De Duitser wond zich daarover hevig op. Brodmann plaatste zich achter de bal en schoot over het muurtje tegen de rechterdoelpaal. De attente Ruefli ving de bal op om Bals daarna gemakkelijk te verslaan (3-1). Was de strijd verloren, de cupdroom voor PSV uit? De Eindhovenaren gingen in het offensief. Maar Alleman, die overigens bijzonder bedrijvig was, kon zelfs niet scoren toen hij vrij voor Schley kwam en heel Zürich zijn hart vasthield. De tijd verstreek. De Zwit sers begonnen de gebruikelijke taktiek toe te passen en de bal zo veel moge lijk buiten de lijnen te werken. Zij stel den voor hun doel een muur van spe lers op. Er was geen doorkomen aan: te meer niet, omdat er van de PSV- vleugels weinig uitging. Giesen was Verdonck had veel te veel tijd nodig om een verrassende opening te maken en de andere aanvallers de gelegenheid te geven op doel te mikken. De minuten verstreken en het doelpunt, dat tot een derde wedstrijd had geleid kwam niet. Teleurgesteld dropen de PSV'ers af. Zij hadden het ideaal. te bereiken wat Feijenoord een jaar terug haalde, niet verwezenlijkt. (Van onze speciale verslaggever Het zal voor iedereen wel eeuwig een raadsel blijven waarom de woensdagavond zo excellerende Brizzi niet werd opgesteld in de eerste wedstrijd tegen PSV. De man, die de jongste zondag vier doelpunten maakte in een com petitiewedstrijd, werd nu de grote boeman voor de Philipsmannen. Linksback Peter Kemper, die in de eerste ontmoeting zo'n zacht eitje had aan de oude, ietwat trage Feller, kwam nu voor onoplosbare problemen te staan en dat vooral in de eerste speelhelft. Hij kon niet goed vat krijgen op het vlug ge, attractieve spel van de rechts buiten. Het was Brizzi. het geheime wapen van de Helveten, die voor het fundament zorgde van het eer ste doelpunt en die het tweede dank zij een briljante actie van de geslepen Martinelli, zelf produ ceerde. Hij en niemand anders trok met zijn scherpe voorzetten de illusies van Bram Appel en zijn mannen aan flarden. Speelde PSV slechter dan een week geleden? Een antwoord ge ven op deze vraag is moeilijk. De wedstrijd droeg immers een ander karakter. De Züricher ploeg, die in Eindhoven alles op de ver dediging had gelegd, moest nu speculeren op de aanval. Het was bekend. De kracht van die aanval was niet gering. Donners. Wiersma en in de tweede helft ook Kemper hebben die s aanvalskracht onge daan weten te maken, maar dat op een moment, dat de beslissing voor een groot deel was gevallen en het zeer moeilijk zou zijn de totale achterstand weg te werken. De Eindhovenaren probeerden het. Van Wissen was misschien iets minder autoritair. Hij werd sterk in de gaten gehouden. Brusselers blonk misschien niet zo uit, of schoon hij voor het enige doelpunt zorgde: hij speelde toch geen slechte partij. Allemann was mis schien zelfs beter dan in de eerste match. Hij was zeker zo bedrijvig, maar... De zwakte van PSV school op de vleugels. Het is min of meer onbe grijpelijk, dat Bram Appel Giesen als rechtsbuiten handhaafde. Hij kwam in het eerste treffen niet TON BRUSSELERS ...enige goal... in het hoofdstuk voor en had ook nu niets in te brengen tegen Stah- lin. Daar kwam nog bij, dat ook Verdonck in werkelijkheid faalde. Deze jonge en zonder enige twij fel beloftevolle speler treuzelde te lang als hij de bal (meestal van Allemann) kreeg toegespeeld. Ver donck en dit zij voor hem een excuus genoot ook een stevige bewaking. Had hij de ballen echter eerder afgespeeld, dan was het aantal kansen zeker groter ge weest. Theunissen kreeg nu te wei nig passes waarmee hij iets kon uitrichten. En daarbij'. Hoenen, zeer schietlustigtrapte bar slecht. Het is nu voor PSV de Europacup reeks is afgesloten natuurlijk ge makkelijk de ploeg kritisch onder ogen te nemen. De rechtvaardig heid gebiedt te zeggen, dat FC Zürich met zijn full-time-prof- spelers ,toch wel iets beter was. Het neemt niet weg, dat de Eind hovenaren zich in deze cupstrijd prachtig hebben geweerd en het met faire middelen ver hebben gebracht. Zij hebben het Neder landse voetbal op een waardige wijze gerepresenteerd. Het is een gelukwens waard. (Van onze speciale verslaggever) Voor P.S.V, is de reis naar Zürich de laatste geweest in het kader van de Europa Cup 19631964. En dat is dub bel jammer. Allereerst moeten we het als Nederlanders betreuren dat onze ver tegenwoordiger sneuvelde, en daarnaast dienen we mee te voelen met de zo zwaar getroffen directie van Philips. Want wat hadden de uitgekookte Eindhovenaren bedacht Een good will reis van het ,,fabriekselftal". O zo mooi was het woord Philips" op de trainings pakken geborduurd. Iedereen zou dat moeten zien. Thuis bij de televisie, en langs het veld. Geen goedkopere en doel treffender reclame dan deze. Handig bekeken, maar ook bijzonder," ja heel vreemd. Want hebben ze bij P.S.V. niet herhaaldelijk beweerd dat P.S.V. 'even veel met het Philipsbedrijf heeft uit te staan als wie of wat ook Goed, de voet- evenals zeven dagen geleden nergens en ballers werken er, maar dat mag toch. Jan Janssen heeft na de derde etappe de leiding in de wegwedstrijd Parijs- Nice overgenomen van de Belg Seis. Voor woensdag stond een ploegentijdrit over 19,2 km op het programma. Op het circuit te Montceau les Mines toonde de Belgische equipe Flandria- Romeo waarvan o.a. ook Peter Post deel uitmaakt, zich het snelst. De drie beste coureurs van de ploeg kregen een totaaltijd van 1 uur 11 minuten en 9 se conden. St.-Raphael Gitane werd tweede en de ploeg van Jan Janssen, Pelforth-Sau- vage Lejeune, derde. De uitslag van de derde etappe luidt: 1. Flandria-Romeo 1.11.09; 2. St.-Ra- phael-Gitane 1.11.42; 3. Pelforth-Sauvage Lejeune 1.11.57; 4. Margnat-Paloma 1.12. 18. 5. Mercier B.P. 1.12.54. Na de derde etappe luidt het alge mene klassement: 1. Jan Janssen (Ned.) 9.54.39 2. Fran cois Mahé (Fr.) z.t., 3. Milesi (Fr.) 9.54. 46, 4. Annaert (Fr.) 9.54.58. 5. Van Congsloo (Belg) 9.55.19, 6. Seis (Belg) 9.55.26, 7. ex aequo: o.a. Peter Post (Ned.) en Huub Zilverberg (Ned.), bei den 9.57.28, 12. ex aequo: o.a. Ab Gelder mans (Ned.) 9.57.39. 34. Jo de Roo (Ned.) 10.05.09, 44. Lambert v. d. Ven (Ned.) 10.07.09. „P.S.V. bedruipt zichzelf" zeiden de Eindhovenaren meerdere malen. Maar afgezien daarvan is het erg vreemd dat achter op een trainingsbloes de naam van een fabriek voorkomt en niet van het elftal Heeft de K.N.V.B. indertijd de Eindhovense houthandel Picus niet ge boden de naam van de vereniging („Picus") te veranderen Het werd toen ,,De Spechten". Nu willen we onmiddellijk aannemen dat onze Voetbalbond niet wist dat P.S.V. er zo „op kwam te staan" en daarom geloven we in een aardig „staartje". Mocht de K.N.V.B. dit wél geweten heb ben, en het kan, omdat een landelijk ochtendblad het tevoren publiceerde, dat is dit toch wel een uiterst vreemde zaak. Stel je voor dat M.V.V. binnenkort met ..Joossen aannemingsbedrijf' komt of Go Ahead „Deventer koek" aanbeveelt en B.V.V. ..Bossche Bollen" roemt. Dan blijven we toch nergens De Britse voetbalclub Blackburn Rovers heeft haar midvoor Fred Pickering voor een recordbedrag van 80.000 pond sterling aan Everton over gedaan. Pickering bezet eveneens de midden voorplaats in het nationale elftal voor spelers onder de 23 jaar. Een dergelijke hoog transfer tussen twee Britse clubs is een record in de geschiedenis van het Britse voetbal. In december 1962 legde Sheffield Wednesday 20.000 pond minder neer voor de half- speler Tony Kay. Het hoogste bedrag groot 115 000 pond sterling betaalde Manchester United aan Turijn voor Denis Law. Blackburn. Everton en Liverpool' heb ben in de huidige competitie elk 42 pun ten vergaard, twee minder dan leider Tottenham Hotspur. IN DE TWEiEDE wedstrijd voor de voor ronden van het Olympische voetbal toernooi heeft Italië in Bergamo met 7-1 gewonnen van Turkije. Bij de rust leidden de Italianen reeds met 4-0. De eerste ontmoeting tussen beide teams eindigde gelijk: 2-2. Italië komt nu uit tegen Polen voor een plaats bij de zes tien die zich kwalificeren voor het Olympisch voetbaltoernooi. JAN JANSSEN ..op kop... De Ameriuaanse zwemster Donna de Varona heeft tijdens internationale wed strijden te Lima het wereldrecord op de 400 meter wisselslag verbeterd en ge bracht op 5 min. 16,5 sec. Het oude record stond sedert 28 juli 1962 op naam van haar landgenote Sha ron Finneran met 5.21.9. De 16-jarige Donna de Varona ondervond tijdens haar recordrace op de eerste 150 meter felle tegenstand van diezelfde Sharon Finneran. Daarna nam zij een voor sprong, die steeds groter werd. Aan de finish bedroeg het verschil tussen de beide Amerikaanse meisjes bijna 11 seconden. De belangrijkste uitslagen waren 400 meter wisselslag dames 1. Donna de Varona (V.S.) 5.16.9 (nieuw wereld record); 2. Sharon Finneran (V.S.) 5.27.8 200 meter rugslag dames 1. Donna de Varona (V.S.) 2.31.8 200 meter rugslag heren 1. Richard Beaver (V.S.) 2.22.0 2. Pedro Diz (Argentinië) 2.23.0 100 meter vlinderslag heren 1. Luis Alberto Nicolao (Arg.) 58,1 sec. 2. W. Mettler (V.S.) 60,4 sec. „Nergens" ook waren de Eindhovense supporters, die het met zijn vijftienhon derden aflegden tegen enkele duizenden Zwitsers. Verder dan enkele keren het lied van de „vijand" kwam men niet. Enthousiast en dapper schreeuwden de Helveten hun nationale trots naar de halve finale. Ze bejubelden Klaus Sturmer, de grote, en de als een komeet rondtollende Brizzi. Ze applaudiseerden voor hun keeper Schley, die in die zenuwslopende, doch weinig gevaarlijke slotminuten het hoofd koel en de kooi schoon hield. Op de schouders gingen ze, de moedige man nen van F.C Zürich, die in Eindhoven vorige week „kiekeboe" speelden. De teleurstelling bij P.S.V. was' groot. Het hoofd diep gebogen liepen de Ne derlanders naar hun kleedkamer. Don ners huilde dikke tranen. Het was ge daan De Nederlandse zwaargewichtkampioen Wim Snoek, die enkele maaden niet in de ring is geweest, zal op 13 april in de Rivièrahal in Rotterdam uitkomen tegen de sterke Duitser Al Duscha in een pro gramma Nederland Duitsland. Deze partij is gecontracteerd op tien ronden van drie minuten. Intussen is Wim Snoek, evenals trou wens Harko Kokmeijer, teruggekeerd bij zijn oorspronkelijke trainer Dick Groot huis. die nu ook de promotor is van de wedstrijden in Rotterdam. Op het programma staan voorts de volgende profpartijen middengewicht Toon Schuurmans (Rotterdam Fries (Duitsland) halfzwaargewicht Bas v. Duivenbode (Amsterdam) Langham- mer (Duitsland) Deze drie partijen zijn vastgesteld op acht ronden van drie minuten. RUDI LIEBRECHTS heeft de schaatsen in het vet gestopt. Hij zal nu weer wielrenner worden en is reeds opgenomen in de Amstel-ploeg van Herman Krott. - - KOEN PLIEGER uit Lexmond, die vorig jaar tegelijkertijd met Karei Leyten zwaar ten val kwam, zal in 1964 niet meer aan wedstrijden deelnemen. Plieger gaat een cursus voor aannemer volgen - - FERDINAND DEFERME, kam pioen van België bij de onaf- hankelijken zal op 4 mei als be roepsrenner debuteren in de Waalwijkse Pijl. Hij is intussen opgenomen in de ploeg van Rik van Looy. De Australische Olympisch© mm. kampioene, Dawn Fraser, die In het ziekenhuis verblijft als gevolg van een auto-ongeluk waarhij haar moeder om het leven kwam, heeft verklaard dat zij blijft hij haar plannen om deel te nemen aan de Olympische Spelen te Tokio. Zjj hoopt opnieuw de gouden medaille te veroveren. DE AMATEUR eerste klasser Rheden heeft een vriendschappelijke wedstrijd tegen de eredivisieclub Sportclub Enschede verrassend met 21 gewon nen. Bij de rust leidde Rheden reeds met 20. MIDDELBURG, 10 maart. Aardappe len Bintje bonken 7-9, grote 6-9, Furore 14. Groenten: stoofsla 34-36, sla C 6-15, veldsla 71-140, witlof 42-60, uien 2-18, breekpeen 3-10, spinazie 96-151, rabarber 78-84, savooiekool 30-39, boerenkool 39- 46, wittekool 17, rodekool 4-17, spruiten ongesch. 75-127, spruiten gesch 102-128, andijvie 40-67, prei 69-88. Appelen: Goud- reinette 65-75 57, Golden Delicious II 65-70 61-64, 70-75 71-72, III fijn 39. Con ference IID 26-33. III fijn 26, jonathan II 70-75 51. IID 22-29. 's-HERTOGENBOSCH, 11 maart. Aanvoer 7509 stuks. 1661 runderen, 330 graskalveren. 1333 vette kalveren, 1531 nuchtere kalveren. 162 schapen, 16 lam meren, 10 geiten, 37 fokzeugen, 286 slacht- varkens, 17 lopers, 1479 biggen, '647 slachtrunderen. Prijzen: melk- en kalfkoeien 850. 1475; guiste koeien 775, 1175; graskalveren 425, 575; kalfvaarzen 1050, 1475; klam- vaarzen 875, 1025; guiste vaarzen 835, 916; pinken 575, 775; nuchtere kalveren voor fok of mesterij 65, 200; weidescha- pen 100, 155; drachtige zeugen 490. 600; lopers 100. 120; biggen 70, 85 alles p. St.; slachtrunderen, extr. kwal. 4.25-4,40; le kwal. 4.05-4,20; 2e kwal 3,50-3,90; 3e kwal, 3,10-3,50; vette stieren 3,95-4,20; worst koeien 2,70-2,90 p. kg gesl. gew.vette kalveren le kwal. 3.00-3,25; 2e kwal. 2,70 2,90; idem 3e kwal, 2,50-2,70; nuchtere slachtkalveren 1,25-1,55; slachtzeugen le kwal. 1,80-1,87; idem 2e kwal. 1,72-1,78; slachtvarkens 2.05-2,15; vette schapen 1,25-1,65; slachtvarkens 2,05-2.15 p. kg lev. gew.; vette schapen 125-165; vette lam meren '130-170, alles per stuk. Overzicht: melk- en kalfkoeien aan voer normaal, handel goed, prijzen prijs houdend. Guiste koeien redelijk, gemak kelijk, onveranderd. Jongvee minder, levend, stijf duur. Vette kalveren zeer groot, vlotter, prijshoudend nuchtere slachtkalveren groter, gunstig. stabieL Schapen en lammeren minder, vlot, duur. fokzeugen groter, vlug, staande. Lopers en biggen normaal, williger, gehand haafd Slachtvee minder, vlot, duurder. Slachtzeugen minder, redelijk, lager. TERNEUZEN. 11 maart Groenten: per 100 st. in centen: Glassla I 17,60 - 18,30, C 11.30-12.80; Per stuk in centen: Knolselderie 8-19; per kg in centen: Bintjes I 9, Rode kool 20. Sav. kool afw. 32-38, Breekpeen 5-8, Prei A II 87-95 B 79 afw. 65. Knolselderie 8, Spruiten 56-99, Uien I 17-18. II 5-16. Witlof A 67- 71, A II 59, B 58-67, B II 44-65, afw. 33- 46. Appelen Golden Delicious: I m 80 100 m 75 89-94 m 70 81-95 m 65 67-75 m 60 47-53, II m 75 79-82 m 70 70-78 m 65 62-64 m 60 50-51. III grof 28-53. III fijn 18-25. Jonathan: I m 75 60-63 m 70 60-64 m 65 47-55 m 60 38-41, TI m 75 47-52 m 70 53-54 m 65 11-43 m 60 33- 34. II D 24-26, III grof 33-40, III fijn 16-21. Lombart III grof 20, III fijn i5. Goudreinette: III fijn 45. Konstanz 268 (—1), Rheinfelden 174 (+2), Ottenheim 213 7), Straatsburg 160 7), Maxau 344 (onv.), Plochingen 123 (onv.), Mannheim 179 (—1), Stein- bach 120 (+4), Mainz 176 (—4) Bingen 109 (—4), Kaub 107 (—6) Kochem 224 (—20), Koblenz 124 (—9). Keulen 90 4), Ruhrort 260 (—8), Lobith 873 111), Nijmegen 660 10), Arnhem 705 (—10), Eefde IJssel 246 (—6), De. venter 153 (—6), Monsin 5454 (—61 Borgharen 3898 (—24), Belfeld 109f 12), Grave beneden de sluif 604 (+4).

de Stem | 1964 | | pagina 19