BOUW-C.A.O. MET GERINGE WIJZIGING GOEDGEKEURD Vliegtuig opzettelijk per radio misleid „Geen Carlistische propaganda s.v.p.' Nederland nu onhesrjiermdlBEURS VAW Amsterdam tegen luchtaanvallen altijd al de sigaar voor moderne mannen 16 Stichting aanvaardt tegenvoorstel COMITÉ DREIGT CARLOS Hoofdlegerpredikant „in oorlog met humanisten ent ak de. Geen rood licht bij 25 percent ct s weer „Slcncn voor brood" m Anders wordt bij huwelijk betoogd „Nederlandse politie is onhoffelijk tegen Belgische chauffeurs" NA OPHEFFING LUCHTDOELARTILLERIE Rakettengordel in Duitsland „niet afdoende' favoriet Het geheim van ^IJr l Niitrekkel& V arken sprijzen (nu abnormaal laag) weldra hoger Neergeschoten bommenwerper Elektronische oorlog in O.-Duitsland Okello mag niet meer op „zijn" Zanzibar komen dat het uiterlijk charme geefi Posters vragen publiek: „Eet meer fruit'. maar geen Zuidafrikaans PERLAS MARTINEZ HefelmanNazi's lieten kinderen doodhongeren DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 12 MAART 1964 5 Advertentie) (Van onze Haagse redactie) De Stichting van de Arbeid heeft vanmorgen een beslissing onder voorwaarden genomen over de collectieve arbeidsovereen komst voor het bouwbedrijf. Deze beslissing beeft met name betrek king op het systeem van de pres tatiebeloning. De stichting nam het tegenvoorstel, dat vrijdag was gedaan, in de bespreking tussen de looncommissie en de c.a.o.-partijen over. Dit tegenvoorstel houdt in, dat het meldingspunt bij betaling van prestatieloon op 25 komt te liggen (wens van de meerderheid in de stichting), maar dat in af wachting van controle en goed keuring doorbetaald mag wor den tot 30 procent prestatieloon. De rijksbemiddelaars zijn ook ak koord met deze bepaling. Volgens de oorspronkelijke ontwerp- c.a.o. zou het meldingspunt bij betalen van prestatieloon komen te liggen bij 30 procent. Hiertegen werden door de in dustriële werkgevers in de stichting en door de vertegenwoordigers van de boe- renorganisaties bezwaren aangevoerd. Zij vreesden „doorschieten" van de bouwlonen en wegzuiging van werkne mers uit de industrie naar de bouw vakken. De stichting keurde de c.a.o. goed onder voorwaarden en droeg de uit haar midden benoemde looncommissie om met werkgevers en werknemers uit het bouwbedrijf te overleggen over een vier tal punten. Indien over deze punten over eenstemming zou worden bereikt, dan was de looncommissie gemachtigd de c.a.o. definitief goed te keuren. Dit over leg werd vrijdagmiddag gevoerd. De c.a.o.-partijen gingen akkoord met drie punten van ondergeschikt belang, ten aanzien van het systeem van prestatie beloning was dit niet het geval. Ten slotte diende de heer Eibergen (C.N.V.) namens de c.a.o.-partijen een tegenvoor stel in, dat echter door de looncommissie die beperkte handelingsbevoegdheid had niet kon worden aanvaard. De regeling ten aanzien van de pres tatiebeloning, die thans in de c.a.o. is op genomen, komt op het volgende neer: Wanneer een aannemer toestemming heeft gevraagd om in tarief te mogen laten werken, mag hij aan een goede vakman al 20 proeent prestatieloon uit betalen. Wanneer de prestatie toeneemt mag hij zonder daarvoor opnieuw toestemming te vragen gaan tot uit betaling van 25 procent prestatieloon. Neemt de prestatie nog verder toe en ".ou hij de werknemer in verband daar mee 30 procent extra kunnen betalen, dan moet hij daarvoor het fiat vragen van de centrale bedrijfsinstanlie (C.B.I.), welke door een controle vaststelt, dat inderdaad de tariefstelling juist is en de werknemer zijn extra loon ook verdient door een aanmerkelijk hogere produktie te leveren. In afwachting van deze con trole mag volgens het vandaag (woensdagmorgen) genomen besluit doorbetaling tot 30 procent prestatie loon plaatshebben. De werkgevers in het bouwbedrijf hadden geen principiële bezwaren tegen verlegging van het meldingspunt van 30 naar 25 procent. Zij vonden de regeling echter onuitvoerbaar, omdat zij niet het risico wilden lopen dat in afwachting van de controle het werk zou stagne ren, omdat zij zonder een fiat van het C.B.I. niet meer dan 25 procent presta tieloon zouden mogen betalen. Hun prak tische bezwaren zijn thans weggenomen, omdat bij 25 procent wel een oranje licht moet worden geheven, doch dat zij tot 30 procent kunnen laten doorwer ken. Door de stichting wordt het risico, dat ongemotiveerd een te hoog prestatieloon zal worden betaald, klein geacht. Wan neer een werkgever meer betaalt aan ta- riefloon dan hij kan verantwoorden, dan loopt hij het gevaar dat hij geen toe- Advertentie) Dit is een archieffoto van een Ame rikaanse RB-66, hef type toestel dat boven Oost-Duitsland werd neer geschoten. stemming meer krijgt om in tarief te mogen laten werken. Hij zal dan niet meer dan ten hoogste 15 procent toeslag mogen betalen met als gevolg verloop onder zijn personeel. In het kort komt de nieuwe c.a.o. dus hier op neer: De basisionen in het bouwbedrijf zijn door de nieuwe c.a.o. verhoogd met 16 procent. Ondernemingsgewijze differen tiatie is mogelijk met 5 procent boven de verhoogde basisionen. Het percentage prestatieloon, dat in totaal gemiddeld mag worden uitbetaald, is 35 procent. Partijen hebben echter afgesproken dat met de verhoogde lonen zoveel mogelijk zwarte lonen zullen worden gewit. (Advertentie) Op de varkensmarkt zijn de prijzen die half februari nog op f 3,10 per kilo la gen, deze week gezakt tot f 2,65. Deze sensationele prijsdaling is voornamelijk het gevolg van het feit dat Frankrijk minder Nederlandse varkens is gaan af nemen, omdat het varkens uit „derde landen" is gaan importeren. De export naar Frankrijk is afgenomen van 36.000 varkens in de eerste tot 15.000 varkens in de laatste weck van februari. De waarnemend voorzitter van het produktschap voor vee en vlees zei gis teren, dat er in Frankrijk een tendens be staat toch weer over te schakelen op de Nederlandse varkens, omdat die van een veel betere kwaliteit zijn. Het is dan ook niet onmogelijk dat het dieptepunt in de prijzen al bereikt is. De eerste twee dagen van deze week zijn er voor export naar Frankrijk al weer vergun ningen voor 4000 varkens meer aange vraagd dan vorige week. De slagers hebben de prijsdaling vrij snel doorgegeven aan de consument. Het gevolg hiervan is dat de Nederlanders op het ogenblik weer meer varkensvlees dan rundvlees eten. In de periode van de zeer hoge varkensprijzen werd er onge veer anderhalf maal zoveel rund- als varkensvlees gekocht. In verband met de prijsdaling heeft het produktschapbestuur de overnameprijs voor baconvarkens tussentijds verlaagd van f 3,tot f 2,85 per kilogram geslacht gewicht. Gisteren werd deze prijs verder aangepast en op f 2,70 gebracht. Er bestaat een ernstig vermoeden dat het Amerikaanse straalvliegtuig (een bom menwerper), dat boven Oost-Duitsland is neergeschoten, met opzet door de Oostduitsers is misleid. Door middel van valse radioseinen zou het uit zijn koers gebracht zijn. Als dit inderdaad het geval is dan is wel duidelijk waar om de Oostduitsers dit doen: om de Amerikanen van spionage te kunnen beschuldigen. In Washington is de zaak zeer hoog op genomen. President Johnson heeft er persoonlijk een bespreking met o.a. minister Rusk aan gewijd. Er is een fel protest naar Oost-Berlijn gestuurd, waarin tevens geëist wordt dat de drie bemanningsleden èn het wrak worden overgedragen. Men weet zeker dat de bemanningsleden nog in leven zijn. Het toestel had geen wapenen aan boord. Het neergeschoten toestel is het 34e vliëgincident tussen de V.S. en communistische landen. Tot dusver heeft Amerika daarbij ruim honderd mensen verloren. De tot een grote mate van zekerheid gegroeide veronderstelling dat geallieerde vlieg tuigen met opzet uit hun koers wor den gelokt om ze vervolgens boven „rood gebied" te kunnen neerschieten, John Okello, die zichzelf tot „veld maarschalk" bevorderde en verleden januari als .sterke man" optrad, heeft beweerd van „zijn" eiland geweerd te worden. Okello verklaarde, voornemens te zijn naar Oeganda terug te keren en weer metselaar te worden, maar „levend of dood, ik blijf veld-maarschalk", zo zei Okello. Toen men hem vroeg wie hem tot deze rang had verheven, antwoordde hij: „God". Hij zei bereid te zijn Mozambique te helpen bevrijden van de Portugese over heersing. heeft grote verontrusting onder de Amerikaanse autoriteiten veroorzaakt. Een dergelijke „elektronische oorlogvoe ring" is een gevaarlijk spel. Technisch zijn de geallieerden daartoe evenzeer in staat (dat bevestigden gisteren de Amerikanen van het hoofdkwartier in Wiesbaden nog)en dat de Oostduit sers praktisch gebruik maken van die methode is weliswaar nog niet bewe zen, maar men houdt toch zeer ernstig rekening met de mogelijkheid. Gisteravond werd uit Oost-Duitsland ge meld dat het wrak van het toestel ge vonden is in een dennenbos bij Garde legen, op ca. 25 km van de OostdUftse grens. Een schooljongen had een van de vlie gers met zijn parachute in een boom terecht zien komen. De man was daar bij gewond geraakt en naar een zieken huis gebracht. De Russen hebben gezegd „een onder zoek te zullen instellen naar de moge lijke terugkeer van de drie beman ningsleden". Zo'n modieus VAN MAAREN-brilmontuur, als het ware "gemaakt om Uw charme tot haar recht te laten komen". Het specifieke VAN MAAREN-montuur, waarmee U Uzelf bent, élke dag "op Uw best". VAN MAAREN, in keus èn service, niette evenaren. „vewHoevzat "firn BREDA N. Ginnekenstraat 23, tel. 38370 DEN BOSCH TILBURG EINDHOVEN HELMOND VENLO Het „Comité 29 november 1962" heeft Don Carlos geschreven, dat het zal de monstreren als bij het sluiten van zijn huwelijk Carlistische of fascistische pro paganda wordt gemaakt. Ook prinses Irene heeft van het comité een brief ge kregen. Daarin wordt om een onderhoud met de prinses gevraagd om haar lectuur te bezorgen, „waarin enkele aspecten van Spanje worden belicht, die de prinses blijkbaar nog niet hekend zyn". Ongeveer honderd Nederlanders gaan op vier achtereenvolgende zaterdagen in april en mei voor de ingang van Am sterdamse, Roterdamse en Haagse win kelbedrijven posten om het koperspu- bliek te bewegen geen Zuidafrikaanse sinaasappelen, fruit in blik en Kaapse wijnen te kopen. De actie gaat uit van het „Comité Zuid^ Afrika", waarin ook de „Stichting Stu dentencomité Zuid-Afrika" is vertegen woordigd. Het eerstgenoemde comité werd in mei 1960 opgericht na de ras- senonlusten in de Zuidafrikaanse plaats Sharpeville. In het 45 leden tellende comité hebben vier hooglei-aren, vier predikanten en verscheidene kamerle den zitting. I'rol est bij Spaak (Van onze Belgische correspondent) De voorzitter van de Vlaamse Auto- mobilistenbond heeft de Belgische mi nister van buitenlandse zaken erop at tent gemaakt klachten te hebben gekre gen over onbehoorlijke behandeling van Belgen door de Nederlandse politie of marechaussee. Mag ik hopen zo schrijft de voorzit ter aan de bewindsman dat u bij de Nederlandse regering zult aandringen op een betere behandeling van onze automo bilisten? De Belgische minister van buitenland se zaken antwoordde hierop: „Het pro test heeft blijkbaar betrekking op het optreden van de Nederlandse rijkspoli tie te Raamsdonksveer". (Belgen bewe ren dat de politie daar op de loer lag I om hen te vangen op het overschrijden van de maximumsnelheid). De ambassade heeft de aandacht van de inspecteur-generaal van de Neder-1 landse rijkspolitie op dit voorval al ge- gevestigd. Mij bereiken ook af en toe klachten van Nederlandse automobilis ten, die in België onaangename ervarin gen opdeden. Ik meen echter, dat der gelijke feiten zeldzaam zijn en dat zowel in Nederland als in België de vreemde automobilist doorgaans hoffelijk en cor rect wordt bejegend". Het comité, dat vorig jaar in Amster dam bij gelegenheid van de deelname van Portugal aan de NAVO-taptoe be toogde tegen Portugal, vraagt Don Car los zich uit te spreken over een aantal voorvallen en situaties in Spanje. Het comité zegt een gevoel van solidariteit te hebben met hen. die strijden voor de rechten en vrijheden van de mens. Het meent, dat het het recht heeft aan dat gevoel uiting te geven met alle ten dien ste staande geweldloze middelen. In do brief aan Don Carlos schrijft het. comité, dat het afwijzend staat tegen over het streven van de Carlistische be weging. Alhoewel het comité blijkens de brief van mening is, dat de beweging van Don Carlos nauw verbonden is met het huidige bewind in Spanje, achten de ondertekenaars het onrechtvaardig om de verloofde van prinses Irene en zijn op vattingen geheel te vereenzelvigen met de huidige Spaanse machthebbers, zon der hem eerst in de gelegenheid te heb ben gesteld zijn mening omtrent bepaal de concrete toestanden in Spanje uiteen te zetten. Het comité heeft daarom de vrijheid genomen Don Carlos een aantal vragen te stellen. Deze vragen zijn o.a.: Hoe staat Don Carlos tegenover de vervolgde Spaanse mijnwerkers? Hoe denkt hij over de strijd van de arbeiders in Spanje voor hun vrijheid van organisatie, hun vol ledige zeggenschap in de vakbeweging en het stakingsrecht? Deelt Don Carlos de opvattingen inzake oecumene van zijn Nederlandse geloofsgenoten? Het comité zou van Don Carlos ook graag vernemen wat zijn mening is over het feit dat arbeiders, boeren, studenten, intellectuelen, kunstenaars en priesters wegens hun politieke overtuiging ver volgd worden. (Advertentie) DE SOVJET-UNIE laat zich op koning Pauls begrafenis in Athene vertegen woordigen door een delegatie onder lei ding van Mikhail Georgadze, secretaris van het presidium en de Russische am bassadeur in Athene. een voortreffelijke, lichte en geurige Senoritas maakt sublieme Senoritas voor de moderne van vandaag MARTINEZ... nog altijd even geurig en voortreffelijk als vroeger. Martinez is een fijnproevers-serie van 14 tot 35 cent. Zo heerlijk licht, zo rijk van geur, zo fantastisch fijn! (Van onze parlementaire redactie) Is er een gat gevallen in het Neder landse verdedigingsstelsel tegen lucht' aanvallen, nu minister De Jong (Defen sie) besloten heeft tien afdelingen van de territoriale luchtdoelartillerie op te heffen? Dit als bezuinigingsmaatregel be doelde besluit heeft deze vraag in poli tieke en militaire kringen doen opko men. Met name vraagt men zich af of de in Duitsland opgestelde beschermingsgor del, bestaande uit Nike- en Hawk-raket ten, wel voldoende is om het Nederland se achterland naar behoren te bescher men tegen aanvallende bommenwerpers en parachutisten. De militaire specialist in de Tweede Kanier van de V.V.D., luit.-generaal (b.d.) Couzy, wees ons op een ander plan. dat in voorbereiding is. Dit plan houdt in dat de mobiele luchtdoelartil lerie met twee afdelingen wordt ver meerderd. Deze nieuwe afdelingen zijn bedoeld als rechtstreekse ondersteuning en bes'cherming van de in oorlogstijd in de voorste linies opererende Nederlandse divisies. Voor een behoorlijke vervulling van de taak van deze divisies is een ster kere mobiele luchtdoelartillerie beslist noodzakelijk, meent de heer Couzy. Deze versterking is door minister De Jong kennelijk belangrijker geacht dan de handhaving van territoriale luchtdoel artillerie in het Nederlandse achterland. Een kwestie van afwegen van belang rijkheid dus, die overigens volgens de heer Couzy „bijzonder moeilijk" te be oordelen is. De heer Couzy wees erop, dat het ach terland belangrijk minder wordt be dreigd nu de luchtverdediging in NAVO- verband al zo ver naar voren geschoven is. Vanuit dit gezichtspunt kon de heer Couzy het besluit van de minister wel begrijpen. De territoriale luchtdoelartil lerie is bedoeld tegen aanvallen van laag- vlicgende vliegtuigen, die niet door ge leide projectielen kunnen worden be reikt. De vraag is. aldus de heer Couzy, of men wel Iaagvliegende vliegtuigen op doelen in het achterland verwachten kan. Hij wees erop, dat een aanvaller hoog over de eerste verdedigingslinie heen moet vliegen om dit achterland te be reiken. En zolang er op grote hoogte gevlogen moet worden, kan de aanval ler met radar worden opgespoord en kun nen er jagers en raketten worden irr gezet. De heer Couzy wees er voorts op. dat de thans opgeheven afdelingen toch al geen sterke personeelsbezetting meer hadden. Verschillende afdelingen tellen nog geen 200 man militair personeel meer. Vaststaat, dat de mobiele luchtdoelar tillerie beslist de beschikking moet heb ben over modern materieel. Er is des tijds een order van bijna f 40 miljoen ge geven aan de Hollandse Signaal in Hen gelo voor een nieuw radar-vuurleidings apparaat. De heer Couzy acht het geens zins uitgesloten dat dit materieel nu te- zij nertijd ter beschikking komt van de mobiele luchtdoelartillerie. Men kan daarom niet zonder meer stellen, dat deze f 40 miljoen „weggegooid geld" is, omdat de territoriale luchtafweer wordt opgeheven. Voor de beoordeling van deze hele zaak door de Tweede Kamer vormt de omstandigheid, dat de toegezegde defen sie-nota er nog niet is, een duidelijke belemmering. De militaire specialisten in de Tweede Kamer hebben bij de minister aangedrongen op spoed met deze nota. Men weet echter niet in welk stadium van voorbereiding deze nota verkeert. Voordat de nota verschijnt moeten er weliswaar beslissingen vallen, aldus de heer Couzy, maar zonder nota is het nog bijzonder moeilijk een oordeel te geven over allerlei verschuivingen en reorga nisaties. Op het ministerie van Defensie weigerde men ons ieder commentaar op de achtergronden en gevolgen van deze nieuwe bezuinigingsmaatregel. Inmiddels zijn andere militaire deskun digen van oordeel dat de verdedigings gordel met Hawk- en Nikeraketten in West-Duitsland toch geen voldoende ga rantie biedt voor vrijwaring van het Nederlandse achterland tegen luchtaan vallen. Deze verdedigingsgordel is na melijk niet mobiel maar volkomen vast op bepaalde plaatsen gelokaliseerd. Bij een eventuele aanval zullen deze opstel lingsplaatsen van de rakettengordel dan ook zeker een eerste doelwit van de vijand vormen. Is deze barrière eenmaal genomen, dan ligt de weg naar het ach terland vrij. Een achterland, dat door het wegvallen van de territoriale luchtdoel artillerie vrijwel onbeschermd is. Van de mobiele afdelingen in West-Duitsland zegt men. dat zij alleen bedoeld zijn als paraplu boven het hoofd van de daar opererende divisies. BIJNA 150 JAAR FABRIKANTEN VAN LICHTE, GEURIGE EN FIJNE SIGAREN! Hefelman, die terechtstaat wegens zijn aandeel in de meer dan 100.000 moorden op geestelijk onvolwaardigen, heeft gis teren gezegd dat de opzet vap Hitier was 500.000 onvolwaardigen te laten do den. Het zou volgens hem aan Hitiers lijf arts Kar 1 Brandt en Philip Bouhler, een hoge functionaris van de toenmalige Reichskanzlerei, te danken zijn geweest dat het niet zo ver gekomen is. „Wij moeten Brandt en Bouhler daar voor dankbaar zijn", vond Hefelman. Brandt is in Neurenberg door de strop ter dood gebracht en Bouhler heeft aan het einde van de tweede wereldoorlog zelfmoord gepleegd. Tijdens het verhoor verklaarde dr. He felman dat hij tenminste twee gevallen kende van functionarissen die kinderen, die voor „bijzondere behandeling" in aanmerking kwamen, hadden laten ver hongeren tot de dood erop volgde. (Van onze Haagse redactie) De hoofdlegerpredikant ds. Bos, nog volop in discussie gewikkeld over het probleem van pacifistisch gezinde, anti- kernbom-legerpredikanten, heeft nu ook de strijd aangebonden tegen „raadsman nen" van het humanistisch verbond. In een rondschrijven aan alle legerpre- dikanten heeft hij jegens de „raadsman nen" van het humanistisch verbond een gedragslijn voorgeschreven, die veel weg heeft van een koude oorlog. Het uit gangspunt er bij is, dat deze raadsman nen niet op één lijn gesteld mogen wor den met legerpredikanten en legeraal moezeniers. De activiteiten van het humanistisch verbond in het leger staan onder leiding van de onlangs benoemde hoofdraadsman met de rang van luit.-kolonel Lips, oud-wethouder van Amersfoort. De heer Lips zal terzijde worden gestaan door vier raadsmannen. Volgens ds. Bos zullen deze raadsmannen slechts „stenen voor brood" kunnen geven. De hoofdlegerpre dikant wijst de voorstellen af als zou het humanistisch verbond ook een gees telijke verzorging kunnen geven. „Het humanistisch verbond laat de mens met zijn diepste nood in de kou staan". Ds. Bos heeft de legerpredikan ten opgedragen er scherp op toe te zien,, dat de raadsmannen zich alleen bezig houden met leden van het humanistisch verbond en zich niet opwerpen als de natuurlijke verzorgers van die militairen, die niet bij enig kerkgenootschap zijn aangesloten. TARIEFSONDERHANDELINGEN tussen de V.S. en de landen van de E E G. be ginnen op 4 mei. (Advertentie) Verkoudheidsbacillen zijn als de dood voor Dit doosje betekent: protektie tegen infektie Het Philipsaandeel is gistermiddag we derom favoriet geweest. Deze stukken la gen bij de opening zeer vast in de markt op f 153.80, tegen eergisteren als slotprijs f 149.70. Lokale belangstelling alsmede dekkingsaankopen leidden in de Philips- hoek tot de vaste stemming. Op het sterk verhoogde niveau kwam wat aanbod, los voor Amerikaanse rekening met daarnaast wat winstnemingen. Hierdoor daalde de prijs voor Philips tot f 152.70. De handel in deze hoek was gedurende re gehele beursduur aan de levendige kant. De stemming voor de overige hoofd was bij de opening niet onvriendelijk met uitzondering van Kon. Olie, die een paar dubbeltjes lager noteei'den op f 153.40. AKU vrbeterde anderhalf punt tot 532, evenals Hoogovens tot 630. Unilever was bijna een gulden hoger op f 143.40. AKU moest later praktisch de gehele koers winst weer prijsgeven, terwijl Hoogovens terugvielen tot 626. Unilever daalde tot f 143. In de scheepvaartsector lagen aandelen Rotterdamsche Lloyd hoger in de markt op de dividendverhoging tot zeven (vijf) procent. De beurs vond dit een verras sing. Het was tevens en stimulans voor aandelen Holland-Amerika Lijn en die van Scheepvaart-unie, welke fondsen ho ger noteerden. De handel in de scheep- vaarthoek was echter gering. Van de lei dende cultures tekende HVA een koers winst aan van bijna een punt. De staats- fondsenmarkt was actief met prijzen die merendeels een weinig boven die van het slotniveau van gisteren uitkwamen. 10-3 11-3 Ned. '59 4% 94 94 ft Ned. '61 414 93% 93% Ned. '47 3% 86% 87 Ned. grootboek '46 871 i 87% A.K.U. 5301a 530% Hoogovens 62812 626 Philips 149.70 152.95 Unilever 142.60 142.90 Kon. Olie 153.80 153.20 H.A.L. 1173i 118% Scheepvaartuni 139% 142% Amst. Bank 368 369 Ned. Handelmij. 3543,i 355 Lucas Bols 1050 Mach. Breda 218» 2 218 Bijenkorf 860 b 868 Drie Hoefijzers 362 Ford 923 922 Van Gelders Papier 202 V* 204 Heineken 500% 502 Hero Conserven 376'2 377% Holl. Beton Mij. 420 420 Kon. Zout 850 Nij veedal Ten Cate 200 De Schelde 253 258 Scholten Foxhol 550 556 Simons Emball. en Hout 139 139 Thomassen en Deijver 756 750% Van Vlissingen Katoen 255 254 Vredestein 233 233 Zeeuwse Confectie 367 366 Zwanenberg Organon 960 964 Shell Oil 16% 17% Anaconda 48% 48% Bethlehem Steel 36 36% General Electric 87 89% General Motor 83 J# 8431 Procter and Gamble 811a 82% Republic Steel 4414 44 Va NABEURSKOERSEN Telefonisch avondverkeer AKU Hoogovens Kon. Olie 153.00 gb—153.20; Philips 150.50 gb- 151.80; Unilever 142.20—142.50,

de Stem | 1964 | | pagina 15