Denise heropent Club Domino55 Rowenta HET GEHEIME DORP mmm Reportage in München Hollandse bloemenweek Magda Janssens speelt Brief van Fortunata in MAJORICA Geestelijke vaders van „Stiefbeen en Zoon" HOOFDPIJNPOEDERS Kijk naar 5 Zondag op televisie Komen en gaan bij het A VRO bedrijf BEKEND parels Luister naa stoom-strijk automaat DUET NYLONS met GRATIS spaarzegels DOOR H. v. N ij natte n- Doffegnies Uit opa's krant DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 7 MAART 1964 55 A Torgenavond zal de charmante Belgische omroepster Denise Maes tot veler verrassing de „Club Domino" heropenen. De nise zal in dit programma een in Frankrijk reeds populaire ster introduceren, nl. Marcel Amont. Van Marcel wordt ver wacht, dat hij zelfs z'n Belgische collega Jacques Brei voorbij zal streven in populariteit. Marcel Amont heeft voor de uitzending in „Club Domino*' een mondjevol Ne derlands geleerd. Hij is een man met een zeer persoonlijke stijl, die van veel showwerk houdt. Dat zal blijken uit oude en nieuwe liedjes die hij zingt, zoals het befaamde Le Mexicain, Le Lapin, Pigalle, Le Barbier de Seville en Le Capriole Espagnol. Marcel Amont zal begeleidt worden door Claude Ro- mat en een Frans ritme trio. Denise Maes zal morgen op de haar eigen charmante wijze de gasten in „Club Domino" intro duceren. 7oals wij destijds berichtten lag het in de bedoeling van Hans Keiler om de AVRO-televisie te verlaten. Hij kon ons toen nog geen nadere mededelin gen over zijn plannen bekendmaken. Thans heeft hij schriftelijk zijn dienst verband bij de AVRO-tv opgezegd om straks een functie te aanvaarden bij de KRO-tv. In ieder geval blijft hij dit seizoen de geplande uitzendingen van het AVRO-programma Literaire ontmoetingen nog regisseren. Met ingang van 1 maart is Jaap Can tor benoemd tot medewerker van de afdeling gevarieerde programma's bij de AVRO-radio. De heer Cantor is een zoon van de vooral onder de oudere luisteraars bekende musicienne en cabaretière Jetty Cantor. Hij heeft een muzikale opleiding genoten aan het Koninklijk Conservatorium in Den Haag, waar hij klarinet en piano heeft gestudeerd. Na vele soorten muziek te hebben geschreven en uitgevoerd was hij gedurende drie jaren leraar aan de volksmuziekschool bij de KLM te Amsterdam. In 1957 aanvaardde hij een administratieve functie bij de stichting Noordelijk Filharmonisch Orkest, wel ke functie hij tot dusverre heeft be kleed. Voorts treedt op 16 maart bij de AVRO-reportage-afdeling in dienst de heer Cees van Drongelen. Deze re porter werd in Delft geboren en na een gymnasium-opleiding werd hij pur ser bij de KLM. In 1962 nam hij daar ontslag en werd lid van de jeugd- omroep Minjon. Sinds 1 januari van het vorige jaar was hij als omroeper in vaste dienst verbonden bij de wereld omroep. ^ondagavond om 21.55 ur zal in een tv- programma van de AVRO aandacht worden geschonken aan de Hollandse- Week in München, die van 6 tot 16 maart in de hoofdstad van Beieren wordt gehouden en in het bijzonder de Nederlandse bloemencultuur belicht. Voor de kijkers betekent dit tevens, dat zij er aan worden herinnerd, dat aan het einde 'van deze maand de officiële opening zal geschieden van de vijftiende bloemententoonstelling Keukenhof te Lisse. Tn het glaspaviljoen te München wordt in het kader van de .Holland Blumen- woche', die is georganiseerd door de ANVV in samenwerking met het mi nisterie van economische zaken en het' bedrijfsleven in München, een minia tuur-Keukenhof ingericht over een op pervlakte van 600 vierkante meter. In tegenstelling tot hetgeen gebruikelijk is op de bloemenexpositie te Lisse, zal er temidden van de bloemenpracht niet worden geëxposeerd. Door een fotofabrikant wordt gedu rende de Hollandse Week een foto wedstrijd georganiseerd. Voorts zal in het .Stadsmuseum' te München een tentoonstelling worden gehouden van inzendingen uit Aalsmeer en de ge meente Rotterdam. Op de Rathausplatz zijn door de ANVV twee paviljoens ingericht, te weten een kaas- en een erwtesoep-paviljoen. Tenslotte zal aan deze week medewerking worden ver leend door mej. Ria Pieffers, beiaar dierster te Hengelo en Doetinchem, die de rijdende beiaard zal bespelen uit de klokkengieterij Eysbouts te As ten. De regie van dit tv-programma berust bij Jan Veneman, William Vog- ler is de cameraman en Lou van Bunge zorgt voor de presentatie. (Advertentie) Marcel Amont wordt geïntrodu ceerd door de Belgische Denise Maes. (Advertentie) Zaterdag presenteert de KRO op Hil versum I (402 m) om 19.30 uur Populaire klassieken. Jan Ekier speelt om 20.15 uur pianomuziek van Chopin en om 20.30 uur volgt het programma Rieleksen. Ver volgens is er om 21.50 uur de Pronk kamer van Emile Lopez, Alexander Pola en Jan de Cler in Bric a brac. De dis cussie in het programma Kruispunt wordt om 22.40 uur uitgezonden. Op Hilversum II (298 m) beantwoordt de radioraad om 19.10 uur vragen van luisteraars. Vervolgens is er om 20.05 uur de bekercompetitie en om 21.15 uur het programma Ka-priolen. De 16e tocht Langs vergeten wegen wordt om 22 uur uitgezonden, en om 22.50 uur gaat Kees Brusse Babysitten. Het platenprogramma Tot besluit begint om 23.40 uur. Zondagochtend om 10.05 uur zendt de KRO op Hilversum I de hoogmis uit, welke wordt opgedragen in de kathedrale kerk van Groningen. Om 11.30 uur kunt u luisteren naar Medaillon en om 13.10 uur volgt het programma Jaar in jaar uit. 's Middags om 14.15 uur speelt het Concertgebouworkest o.l.v. Eugen Jo- chum. Om 18 uur brengt de NCRV een programma van negrospirituals. Vervol gens biedt de KRO om 20.15 uur Wij zin gen de wereld rond, om 20.45 uur ge volgd door het slot van het luisterspel Diamanten voor het grijpen. Om 23.05 uur is er nog het platenprogramma De laatste ronde. Op Hilversum II opent de VARA om 8.18 uur de zondagochtend met Weer of geen weer. De AVRO zendt om 12.30 uur Let's face the music uit en om 13.20 uur is er een reportage gewijd aan de verkiezing van de sportman of -vrouw en -stad van het jaar. Vervolgens wor den om 15.40 uur selecties uit musicals ten gehore gebracht en om 17 uur de rubriek Zing met ons mee uitgezonden. 's Avonds speelt om 20.05 uur het Va riété-orkest van de BRT. Om 20 50 uur volgt Café-chantant Adam en Eva. De rubriek Rijkdom der welluidendheid kunt u om 21.20 uur beluisteren en om 21.45 uur is er het hoorspel Trouw met Teresa. Tenslotte musiceert om 22.55 uur het radiokamerorkest. vogeltrek en om 16.10 uur het program ma Huis, thuis, wonen. Voor de kinderen is er om 17 uur Flip de tovenaarsleerling. Zaterdagavond wordt op het eerste net om 19.30 uur de avonturen van Ivanhoe vertoond. Na het journaal volgt om 20.20 uur de KRO-rubriek Brandpunt. Vervolgens is er om 21 uur de Johnny Kraaykamp show en om 21.40 uur de eenakter De brief van Fortunata. De vierde reportage in de serie Gehuwd en ongehuwd wordt om 22.15 uur uit* gezonden en tot slot om 22.40 uur het tweede journaal. Het tweede net bevat zaterdagavond om 20 uur een rechtstreekse reportage van een internationaal zwemtoernooi te Bremen. Zondagmiddag geeft de NTS om 14.15 uur een herhaling van de 16e aflevering in de serie documentaires gewijd aan De bezetting, ditmaal handelend over Neder lands Indië onder Japanse bezetting. Om 15.30 uur volgt een directe reportage van het internationaal zwemtoernooi te Bre men met commentaar van Aad v, d, Heuvel en Piet Mulder. Zondagavond is er om 19.30 uur het weekoverzicht van het NTS-journaal en om 20 uur de rubriek Sport in beeld. De AVRO presenteert om 20.30 uur de rubriek Kunstgrepen met Pierre Jans sen. Vervolgens is er om 20.55 uur weer eens een uitzending van Theater Domino, waarin de vermaarde Franse chanson nier en showman Marcel Amont zal op treden. Gastvrouwe is Denise Maes. Om 21.55 uur kunt u kijken naar een repor tage van de Hollandse bloemenweek in München. Voor de spanning zorgt om PER ETUI VAN 6 EN 12 Het eerbetoon aan Shakespeare, deze en volgende maand was voor de VARA aanleiding, aandacht te schenken aan het oeuvre van de grote schrijver uit Stratford-on-Avon'en wel in de rubriek „Voorstelling". Uiteraard deed men slechts een zeer beperkte keuze uit het vele dat Shakes peare schreef. Een monoloog door Deni se de Weerdt uit Richard 3 werd be paald zwak gebracht, daarentegen was de creatie van Albert van Dalsum, Johan Schmitz en Ramses Shaffy uit King Lear één brok groots toneel, waarin wij ons geheel konden inleven in de sfeer van wijsheid en onwijsheid, die dit drama kenmerkt. Eva Grossman en Corn, van Dijk kwamen met een uitstekend deel uit „De vrolijke weeuwtjes" echter vooT de presentatie uit Romeo en Juliette heb ben wij minder waardering. Bovendien was het ons zelfs met onze beste fanta sie niet mogelijk in de sopraan een meisje van 15 jaar te zien, zoals Sha kespeare zich toch heeft voorgesteld in zijn werk. Enige madterne musicals zijn geba seerd op blijspelen van de Engelse schrij ver en dichter. Daarvan lieten Lia Do- rana. Mieke Bos en twee andere meiskes wat horen. De eerste deed het passende robuust en de tweede charmant en met sfeer. Na Shakespeare werden wij abrupt in de sarcastische vijver van „Zo is het toevallig gesmeten. Er werden weer heel wat zaken op de korrel genomen, soms ook dingen die al eens eerder een „wasbeurt" kregen. Wij willen het niet direct doorzeuren noemen, doch het lijkt er toch wel veel op. Zo b.v. de kwestie van prinses Irene en prins Carlos. Was dit cabaretachtige spektakel grappig Och wel nee. we hebben een paar keer kunnen glimlachen, doch over het geheel genomen was het aan de flauwe kant. W.v.B. (Advertentie) met waterontharder 22.05 uur het advocatenduo de Prestons, die in een aflevering van De verdedigers een vrouw helpen die wordt beschuldigd van poging tot doodslag. Tenslotte is er om 22.55 uur het tweede journaal. De geestelijke vaders van de po pulaire televisieserie „Stiefbeen en zoon", de Engelse schrijvers Allan Simpson en Ray Halton (op foto v.l.n.r.), zijn in Nederland aan gekomen. Zij zullen o.a. repetities bijwonen. Bij hun aankomst op Schiphol werden zij verwelkomd door de Nederlandse Vader en zoon Stiefbeen", de acteurs Rien van Nunen en Piet Romer. Zaterdagmiddag biedt de KRO om 15 uur een aflevering van de Avonturen van Lnristobal en om 15.40 uur een filmim- pressie, getiteld Licht in de sierra. Daar na is er om 15.40 uur een film over de p\e KRO-televisie presenteert de kijkers vanavond de eenakter „De brief van Fortunata". Dit spel werd geschreven door de Amerikaan Theodore Apstein en in het Nederlands vertaald door Jan Hardenberg. Ergens in Centraal Amerika woont het kinderloze echtpaar Fortunata en Ma teo Gutierrez. Zij leven in niet al te rooskleurige omstandigheden omdat Mateo, die als kaartjes verkoper in een museum werkt, lui is en daarenbven veel drinkt. Zijn vrouw Fortunata, die een zwakke gezondheid heeft, moet haar uiterste best doen om rond te komen. Desondanks slaagt zij er in steeds meer kippen in haar bezit te krijgen die zij voor een geheimzinnig doel fokt. Mateo tracht er achter te komen welk doel zij nastreeft, maar bereikt niet meer dan de belofte van zijn vrouw, dat hij een ei zal mogen opeten, als zij antwoord krijgt op een brief, die zij aan de president geschre ven heeft. Het korte spel ,,De brief van Fortu nata" laat op indringende wijze zien, dat naastenliefde een wezenlijke rol vervult in het leven van een een voudige vrouw, die, ondanks haar eigen omstandigheden en haar geringe af- (Advertentie) komst een duidelijk inzicht heeft in wat zij ziet als haar plicht. De rol van Fortunata wordt gespeeld door de actrice Magda Janssens, dié binnenkort haar tachtigste verjaardag hoopt te vieren. Haar tegenspeler is Paul Meijer. De regie varf dit stuk heeft Luc. van Gent. Magda Janssens vertolkt vanavond de rol van Fortunata. Diezelfde indruk kreeg het keurig ge klede oude heertje ook, toen hij uit de trein gestapt was en wat bang en hulpe loos het perron afliep, waar geen ster veling op hem lette en de verduisterde lampen minder licht afwierpen dan de kleine maansikkel te voorschijn geval len door de flarden van een versleten wolk heen. Buiten vond hij een magere man, de hoed diep over de ogen ge trokken, die met gekruiste benen dood op zijn gemak tegen de middenstang van zijn fiets stond te leunen. Er waren maar enkele woorden nodig om de si tuatie op te helderen En voor het heer tje, dat nog nooit op een fiets gezeten had, erop verdacht was, had oom Chris hem al op de bagagedrager gehesen. De korte armpjes stijf 0m het middel van de voorrijder geklemd, begon de angstig snelle tocht over smalle bospaden door een lange en nimmer eindigende tunnel van schemerlicht Oom Chris xon onmo gelijk alle omhooggegroeide woriels zien en ontwijken en zo kreeg zijn passagier telkens een gevoelige klap tegen zijn dik achterwerk. Het scheen aan zijn goed humeur geen afbreuk te doen en dat nam oom Chris dadelijk voor hot man netje in. Achter hem rook het naar goe de scheerzeep en lavendel, iels wat je niet verwachten zou van een opgejaagd en achtervolgd mens. die in uiterste nood een schuilplaats kwam zoeken in de onherbergzame bossen. Telkens als de maan een ogenblik onbelemmerd tussen een paar wolken door zeilde en er heel vaag iets van de boomsilhouetten te zien kwam of als een ster zich weerspiegelde in een gat vol water op de zandweg, fluisterde het heertje enthousiast, want oom Chris had hem op het hart geuiukl zich doodstil te houden: „Och, wat is het hier prachtig....wat is het hier schitterend mooi!" Dat doofde oom Chris' ergernis en het verzoende hem met de gast, die hem opgedrongen was. Hij had nog nooit ie mand ontmoet, die deed of hij puur en alleen voor zijn eigen genoegen onder dook in een tamelijk comfortabel hotel: een hut in het Geheime Dorp, ergens diep weggestopt in dodelijk saaie dennenbos sen. Hij besloot hem maar ondei te brengen in het zomerhuisje, waar de gewonde jongen woonde met de aardige jonge Jood, die hem verpleegde. Het werd er wel vol, maar de jongen kon al meer drukte verdragen, hij snakte naar afleiding. Het oude heertje leek een opgewekte goedmoedige zonnige ziel. Toen hij zijn gast afgeleverd had, stak hij de brandgang over naar het volgen de vak om te kijken of Joep al aan gekomen was met de Amerikaan Hij had hem gezegd naar de hut te gaan, die de jongens voor zichzelf gebouwd hadden, toen het hun in de keet te be nauwd werd. Ze zaten daar nu mt z'n achten en er heerste altijd een prettige geest. Hij vermoedde dat de Amerikaan daartussen wel op zijn plaats zou zijn. De hut was half in, half boven de grond gebouwd naar het voorbeeld van de hut bij het vroegere hoofdkwartier. Een zwak schijnsel werd door de in de diepte gelegen ramen tegen de aardenwal er omheen opgeworpen. Chris hoorde heel gedempt gelach en gepraat. De Amerikaan was er al, dat leed geen twijfel. Hij was het middel punt van de belangstelling, dat zag De heer Cassius Clay heeft te kennen gegeven dat hij burgemees ter wil worden van New York. Wel licht heejt menigeen, dit verne mende, de wenkbrauwen opgetrok ken, maar ik vind dat er iets in zit. Misschien zouden we hier in Nederland gek opkijken als Anton Geesink zou verklaren dat hij van plan is de judomat te verlaten om burgemeester van Amsterdam te worden. We leven in een tijd waarin het recht van de sterkste weer hersteld wordt. Cassius Clay heejt de wereldkampioen boksen geveld, zodat hij nu zelf kampioen is. Hij beschouwt zichzelf, en terecht want zijn titel wijst in die richting, als de sterkste man ter wereld en in dat licht bezien is zijn wens bur gemeester van New York te wor den nog aan de bescheiden kant. Hij had ook kunnen eisen president van de Verenigde Staten te worden. Heeft Johnson het gepresteerd Lis- ton te vloeren? Neen, Clay heeft dat gedaan. Nou dan. Het heeft bovendien ook politiek beschouwd zijn gunstige kanten. Stel dat Clay president van de Verenigde Staten wordt, een karate- kampioen premier van Japan, Rus- lands grootste discuswerper premier van de Sovjet-Unie, Sjoukje Dijk stra minister-presidente van Neder land, Rik van Looy Belgisch pre mier en Pele president van Bra zilië, en we zetten bovendien het voltallig Internationaal Olympisch Comité in de Veiligheidsraad, dan is elk politiek moeilijkheid je voort aan heel wat gemakkelijker op te lossen. Je zet de twee ruzieënde partijen eenvoudig tegenover elkaar in de ring en je laat ze de zaak uitvechten. Het is niet alleen een voudiger en goedkoper, maar ook heel wat meer geruststellend. Het principe dat prestatie moet prevaleren bij het uitdelen van prominente posities voert ook tot andere consequenties. Neem nu een man als de Britse ambassadeur in de Verenigde Staten. Een kun dig politicus, daar niet van, maar zégt hij de Amerikanen iets? Wel neen, de meesten kennen zijn naam niet eens, wed ik. Maar iedereen in de States kent de Beatles. Waar om die vier jongelui dan geen am bassadeur gemaakt? Die functie is toch in de eerste plaats bedoeld om goodwill te kweken in een bevriend land. In dat opzicht presteert één Beatle in een half uur heel wat meer dan twintig ambassadeurs ge durende dertig jaren trouwe dienst. Zo is onze Luns een bekwame figuur, maar hij zingt niet. Ik neem aan dat het met de fusie van de Europese lichamen heel wat beter zou vlotten als men Willeke Alberti naar de conferenties van Brussel zou afvaardigen. We moeten onze bekende mensen, mensen die wer kelijk wat betekenen, op belang rijke posten zetten. Clay, de „ko ning van de wereldzoals hij zich zelf in alle bescheidenheid noemt, geeft het voorbeeld: zodra hij de burgemeestersstoel van New York bezetdient Wim van Est tot bur gemeester van Breda te worden benoemd. En als hij dan beweert: er zijn wél Belgen, dan is dat een uitspraak ex cathedra. Tenslotte heeft hij er tegen gefietst. PRAET-MAECKER oom Chris dadelijk, toen hij, ongemerkt de trap afdalend, in de deuropening bleef staan Hij zat in zijn vuile geha vende uniform als een boeddha met ge kruiste besen op de tafel en beant woordde de vragen, welke Joep en de s udent, die Engels kenden, hem stel den. Hij gebaarde er wild bij, want de helft van zijn gebrabbel konden ze niet ver staan. Hij zat net als de anderen aard appels te schillen met een enorm le- germes of hij het zijn hele leven ge daan had en wuifde in het rond met de kronkelige schil als hij zijn verhaal klem bij moest zetten. Zodra de stu dent, die als tolk fungeerde, het ge sprokene haastig voor de anderen ver taalde, sneed hij een schijfje van de aardappel af, waaraan hij bezig was, en stak dat in zijn mond. nadat hij eerst met een handige zwaai van zijn puntige rode tong het stukje grijze kauwgom tegen zijn voortanden geplakt had. Dat zag er afschuwelijk uit. Toch was het wel een knappe vent, maar zo onhol lands, dat alle valse papieren aan hem verspild zouden zijn. Groot en fors ge bouwd was hij en hij droeg een raar borstelig snorretje onder zijn rechte neus: een bos kastanjebruin haar stond als een vlam achteruit op zijn hoofd. Het was een officier, had Bonsma ge zegd, maar oom Chris wist met de bes te wil van de wereld niet, waaruit je 2. in orde troefkaart vogel 3. onder andere boksterm 4. rustplaats vriend (Frans) 5. putemmertje koffiehuis 6. laagte bedorven 7. muzieknoot de oudste 8. gereed behoeftig voorzetsel 9. spoed Verticaal: 1.rivier in Italië wasplaats reeds 2. wijfjeskalf 3. meisjesnaam 4. meisjesnaam water in Neder land 5. toespraak omroepvereniging 6. inhoudsmaat vaartuig 7. brandbare staaf 8. gemak, gerief 9. deel van de mast een weinig voegwoord •ua J3I BJ '6 }.IO} -ui03i '8 sjeest 'i sui ip '9 bjba 9pa.i 'g ee ue siape 'g -3031 z IB Peq od jseeq 6 3} uue je '8 JS ai 'i JO.I iep g sjeo ja^e *g luie paq -f eo -g B31 pu 310 z ap-ieS I "ROH :Sinssoido dat op kon maken, zeker niet uit zijn manieren. Oom Chris hield zich doodstil en bleef geïnteresseerd toekijken. Tot de Amerikaan hem plotseling in de gaten kreeg. Met de uitgestrekte linkerhand de Hitlergroet brengend, riep hij jovi aal uit met een onvervalst dik Ame rikaans accent: Hello, kid, come in!" Toen keken de anderen dodelijk ver schrikt om en begonnen daarna zo on bedaarlijk te lachen, dat de begroeting tussen oom Chris en de Amerikaan er in ten onder ging. ,,Dat is me een druif," zei Joep, toen hij met oom Chris naar huis reed. En oom Chris antwoordde: ..Ja, ik zou zeggen, dat het Geheime Dorp er vandaag twee typen bij gekre gen heeft." In deze oorlogstijd leer je pas be seffen wat een mens allemaal nodig heeft enkel om in leven te blijven. Hij is het gevaarlijkste, verwoestendste en vraatzuchtigste dier op aarde Dat was de verzuchting, die Christina slaakte, toen ze, op de vloer der zitkamer ge knield, aan het sorteren was van de berg boodschappen, die ze in het dorp gedaan had. Dat alles moest nu zo eer lijk mogelijk over de hutbewoners ver deeld worden. Het arme oude paard van de houtvesterijboer zou ook nog een extra tocht moeten maken om al les op te halen wat te zwaar was om Hier is de gids, George, die we moeten volgen. GEK De Engelse overheid heeft de 72- jarige majoor Christopher Draper, bij- genaamd ,,de gekke majoor'' het vlie- J gen verboden. Draper werd wereld- beroemd toen hij het presteerde om onder vijftien bruggen over de Theems door te vliegen. Het vlieg- 1 verbod voor Draper was ondertekend I door een ambtenares van het ministe- rie van luchtvaart. De 72-jarige ma- joor is nu een actie begonnen om zijn recht te halen. „Ik ben het slacht offer van vrouwelijke grilligheid," j zegt hij. VEILIG De politie van Houston (Ver. Sta^ i ten) keek dezer dagen wel vreemd i op. Zij trof op de spoordijk, die zich van Houston westwaarts beweegt, een auto aan. De wagen zat muurvast in een wissel. Achter het stuur zat een 1 aangeschoten inwoner van Houston. Toen de politie vroeg wat de man daar op de spoordijk te zoeken had, antwoordde hü: .Mijne heren, hik ik ben zó dronken, dat ik niet op de snelweg durfde te rijden, hik! Daar om nam ik de spoorbaan maar!" VERLEIDING In Hildesheim (West-Duitsland) kwam onlangs de eigenaar van een i lingeriewinkel tot de vreemde ont- dekking dat er vier stomdronken in- brekers in zijn kantoortje lagen te snorken. De mannen waren de avond tevoren binnengeslopen en zij hadden zich te goed gedaan aan de zes flessen waarin de zakenman zijn relatiebor rels bewaarde. De politie veegde de inbrekers zonder moeite op. BEWIJS Een Papoea, inwoner van Port Mo- i resby (Australisch Nieuw-Guinea), kreeg een woordenwisseling met zyn vrouw. Zij voegde hem enorme schimpscheuten toe, maar de Papoea 1 bleef geduldig zwijgen. Toen riep de 1 vrouw: „Als je een vent was dan zou je me doden! Maar .fle bent geen vent!" Omdat de Papoea zijn vrouw het tegendeel wilde bewijzen is hij nu tot zeven jaar veroordeeld wegens 1 moord. MAROLLEPUT Onze correspondent te Marolleput heeft een bezoek aan Den Haag ge bracht. In een uitgelaten stemming bestelde hij in een deftig café een glas cognac. De# ober zei: Wenst u 1 Vieux. Trois étóiles, of Hollandaise ordinaire?" Onze correspondent sprak daarop: Geeft u mij maar een pilsje!" SPOOK Engeland heeft een spookhuis min der. Het stond in Faringdon en maan denlang werd daar nachtelijk gekerm, geklop en gezucht gehoord, zodat de kinderen des huize^ geen oog meer 1 dicht deden. De spoken zijn verdre ven door toedoen van de pastoor, die het huis met wijwater besprenkeld heeft. De pastoor zei na de plechtig heid: „Persoonlijk geloof ik niet aan spoken, maar als het de mensen ge- ruststelt dat ik met wijwater sprenkel i dan de ik dat." 7 Maart 1914. Van de 13 nieuwe Belgische postzegels er komt er eene van 15 centiemen bij zullen er negen blijven met de beeltenis van den Koning, voor de kleine waarden, van één tot veertig centiemen. De vier andere postzegels zullen de 1 breedte hebben van onze Kongolee- sche postzegels. Die van 50 centiemen zal onze nationale onafhankelijkheid i voorstellen; een vrijwilliger in een kiel. gewond, neervallende en de drie- kleurige vlag overhandigend aan een anderen strijder. (Herinnering aan den dood van graaf Hendrik de Me- rode). De postzegel van 1 franc zal de Vrijmaking onzer Schelde ver- beelden, de grootste economische ge- 1 beurtenis van België. In de verte zal t men de reede van Antwerpen bemer- a ken en aan den gezichtseinder een i schip voor opschrift dragende: „Schel- de vrij,*' „Escaut libéré!" De post-! zegel van twee francs zal de groote! economische gebeurtenis der eeuwf voorstellen: de overneming van Con- go. Een officier doet een Arabischen* slavendrijver wijken voor de komst van de Belgische vlag terwijl een slaaf zijn ketens breekt en een negerin 4 een vrijgemaakt kind aanbiedt. Deze, van vijf francs zal een hulde zijn aan het nationaal vorstenhuis: 't is «e„_2e?gel1 het P01"tret van Koning! Albert in medaillon zal omgeven zijnj met deze van Leopold I en Leopold II. 1 per fiets vervoerd te worden. Dit lae opgestapeld achter de schuur van Dirk een vreemd allegaartje van kachels, c> linders met butagas, beddegoed en on derdelen voor de pomp. die al een he le poos kapot was. wat de kampleiding ontzettend veel hoofdbrekens kostte, om. dat al het water nu tegen schemer van een eenzame hoeve aangesleept moest worden, hetgeep behalve gevaar ook groot ongerief met zich mee bracht De vorige dag was Christina alle hut ten en keten van het Geheime Dorp afgegaan om te vragen of de mensen nog bijzondere wensen hadden met het oog op de naderende Kerstmis. Het was ontroerend geweest om te merken hoe iedereen in dit stukje wildernis zich trachtte vast tc klampen aan het ou de en vertrouwde, hoe ze probeerden al les zoveel mogelijk in te richten als in de huizen, waaruit ze zo wreed verdre ven werden. Joden zowel als christenen koesterden dezelfde wensen: hulst en kaarsen, rood lint. een klein geschenk voor de huisgenoten, als het mogeliik was. een koekje of een appel, een boek met een kerstverhaal erin, een paar rode tulpen, oen zilveren ster en wat verf om de eigen gezochte denneappels te verzilveren, namaak sneeuw en en gelenhaar.En er was heel wat over leg. overredingskunst en.... bedelarij aan te pas gekomen om al die wensen vervuld te krijgen. (wordt vervolgd)

de Stem | 1964 | | pagina 5