Geen uitverkoop van aardgas WITTE WAS MOET KOKEN. LEXINGTON P'J^Dampo ZU HEEFT brinta =iar?e- ONTBETEN! Vrouw in Italië heeft kritiek Kostuums in Engelse lijn met beetje Franse zwier Vierde koningskind in een welgespreid wiegje Nog beraad over prijs "gnstruita MINISTER ANDRIESSEN: Starfighters kunnen nog tien jaar mee Amerikaan „leende" ruim tien miljoen dag -r WASDAG! Koopman beroofd door vrouwen Saoedi-Arabië en Y.A.R. weer vrienden Leveren Denen smokkelboter? Ontwapening V.S. over kritiek van Gromiko Anti-Amerikaanse betogingen in Griekenland Pantalons AARDGAS OP JAARBEURS Engeland verwacht vorstelijke babies Amerikaans Doop Kinderwagen Tweelingen DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 5 MAART 1964 (Van onze parlementaire redactie) Er zal geen uitverkoop worden gehou den van aardgas, aldus heeft minister Andriessen woensdagmorgen de Eerste Kamer gerustgesteld. In het dinsdag in de senaat gevoerde debat over de begro ting van economische zaken en de staats mijnen was de vrees geuit, dat met het oog op het beschikbaar komen van kernenergie in de komende jaren een beleid zou worden gevoerd, gericht op een zo groot mogelijke export van aardgas. Minister Andriessen deelde de Kamer mee, dat de „uitputtingstermijn' van 30 a 35 jaar niet als 'n absoluut ge geven moet worden beschouwd, maar meer als een zekere richtlijn voor het opstellen van de afzetplannen. Ook al stelt men zich bij de planning in op een afzet van bijvoorbeeld 35 jaar, aldus de bewindsman, dan betekent dit nog niet, dat de voorraden aardgas in 35 jaar zullen zijn uitgeput. De contracten met industrieën en die voor de export worden voor veel kortere perioden afge sloten. eHt blijft altijd mogelijk om, in dien wenselijk, door bepaalde contracten te verlengen de uitputtingstermijn lan ger te maken. Minister Andriessen zei over de prijs van het aardgas, dat het tarief van 10 cent per kubieke meter niet voor groot gebruik is bedoeld Een aantal gemeen ten is er reeds to'e overgegaan bij een groter gebruik, bijvoorbeeld voor blok- verwarming, het tarief op 9 cent te stel len. Die prijs is ruimschoots concurre rend met de prijs van de goedkoopste huisbrandolie II en de hoeveelheid aard gas is groot genoeg om het tarief van 9 cent te rechtvaardigen. Er is nog beraad, aldus minister An- Advertentie) Een ouderwets wasprincipe, dat maar al te waar is. Pas dit wasprin cipe toe, het garandeert u helder wit en bergbeekschoon wasgoed. Het koken van de kookwas (100 graden Celcius) zorgt voor een be tere vlekverwijdering en geeft een gezond fris geurend wasresultaat. Als u een volautomaat kiest, kies er dan één die kookwas kan koken kies de Constructa-100. De Constructs doet uw hele was volautomatisch.Voorweken in koud stromend water, neemt 30% van het vuil weg. Voorwas volgens het Constructa-doorstroomprincipe steeds schoon sop. Hoofdwas mét gegarandeerd tien minuten lang de hoogst ingestelde temperatuur, bij kookwas dus 100° C. Dan vijf maal spoelen en droog centrifugeren. Zó droog heeft u uw was uit nog geen volautomaat gehaald. Ja, de Constructa-100 doet werkelijk al 't waswerk voor u. Volautomatisch! Vraag eens een demonstratie, na dere inlichtingen over de 60/40% Financiering (zonder rente en kos ten) of volledige dokumentatie over de Constructa-100 aan: Constructa Nederjand Voorlichtingscentrum, Middenweg 233 Amsterdam-Oost Telefoon 020-947484* ^driessen, over de aardgasprijs voor rechtstreekse levering aan de industrie. Over de hoogte van de prijs zei de minis ter dat de uiteindelijke prijs laag genoeg moet zijn om te kunnen concurreren met die van zware stookolie. De tech nische voordelen van aardgas achtte de bewindsman niet voldoende om de over schakeling bij de industrie van olie op aardgas te bereiken. De prijs van aard gas zal dit aantrekkelijk moeten maken. Tenslotte ging de minister nog in op de verschillende opmerkingen, gemaakt over de kostprijs en de winstdeling van het aardgas Het is bijzonder moeilijk om de kostprijs vast te stellen, aldus de minister. Niet alleen omdat nog geen voldoende inzicht bestaat in de in Neder land te maken kosten voor boringen, lei- dingaanleg en de daartegenover staande afzet, maar ook, omdat in deze kost prijs mede moet worden verdisconteerd een deel van de vele tientallen jaren aan wereldwijde opgedane ervaring van de maatschappijen, die het aardgas hebben gevonden Zonder deze kennis en erva ring, opgedaan bij talloze boringen in ve le landen, welke boringen lang niet alle met succes zijn bekroond en veelal op zichzelf grote verliesposten voor de maat schappijen waren, zou men nimmer dit aardgas in Nederland hebben gevonden. Het is niet meer dan billijk een deel van deze kosten aan 't Nederlandse aardgas toe te rekenen. De bewindsman zegde toe bij het ver lenen van de goedkeuring van de ver- rekenprijs, op basis waarvan de winstde ling tussen de NAM en de Gasunie zal plaatsvinden erop toe te zien, dat een redelijke verdeling tot stand komt. De winst van de Gastunie, aldus de minister zal blijken uit het te publiceren jaarver slag, de winst van de maatschappij o.m. uit het bedrag, dat de staat als royaliteit van de N.A.M. ontvangt. Met deze sleu tels kan elk kamerlid deze winst nare kenen. uit de zuiverste tabakken (Advertentie) qlorix het voordeligste middel U om gootsteen en\ toilet fris en helder te houden Staatssecretaris van defensie (lucht macht) luitenant-generaal W. den Toom is van oordeel dat de Koninklijke Lucht macht nog wel tot 1970 subsonische straal jagers van het type F 84 F „Thunder- streak" zal kunnen blijven gebruiken. De gebruiksduur van supresonische straal jagers van het type F 104 G „Starfigh- ter" zal, naar hij verwacht, zich wel tot omstreeks 1973 kunnen uitstrekken. De staatssecretaris heeft dit dinsdag avond meegedeeld in een vergadering van de Nederlandse vereniging van lucht- en ruimtevaartpublicisten, die in Den Haag is gehouden. Dinsdag worden de eerste voor lucht- verdedigingstaken bestemde „Starfigh ters" in dienst gesteld op de vliegbasis Leeuwarden. Tot nu toe heeft de luchtmacht op de vliegbasis Twenthe de beschikking over toestellen van dit type voor fotoverken ningstaken en voor opleiding. Twee vrouwen van resp, 35 en 27 jaar hebben in Den Haag een 64-jarige koop man van twee briefjes van duizend gul den beroofd. Zij zijn aangehouden en hebben bekend. Het geld is weer terecht. De twee vrouwen merkten op dat de koopman een briefje van duizend gulden los in zijn jaszak had. Zij attendeerden hem er op, waarna hij het geld achte loos in zijn andere jaszak stopte. De twee vrouwen meenden dat hij niet erg aan zijn bezit was gehecht en visten het geld uit zijn zak. Het bleken twee ineen gevouwen briefjes van duizend te zijn. Later merkte de man dat hij het geld kwijt was en waarschuwde hij de politie. De regeringen van de Verenigde Ara bische Republiek en Saoedi-Arabië heb ben dinsdag meegedeeld dat ze de begin vorig jaar naar aanleiding van de crisis in Jemen afgebroken diplomatieke be trekkingen zullen hervatten. In een desbetreffend gelijktijdig in Ca iro en Riyad uitgegeven communiqué staat dat op korte termijn ambassadeurs zullen worden uitgewisseld. Men ver- picht zich voorts tot „steun aan Jemens onafhankelijkheid, de vrijheid van het Jemenitische volk en tegenstand tegen imperialistische inmenging in Jemeniti sche zaken". Prins Feisal, premier van Saoedi-Ara bië en sterke man van het olierijk, zal eind april Cairo bezoeken voor overleg met president Nasser. De Belgische douane vraagt zich mo menteel af of Denemarken de plaats van Nederland gaat innemen in de smokkel handel van Nederland op België De douane onderzoekt een partij van 2100 kilo boter, waarschijnlijk van Deen se afkomst, die bij Turnhout is aange troffen in een Belgische smokkelauto. Op de wagen was gevuurd nadat de chauffeur had geweigerd op stopsigna len in te gaan. Met behulp van de rijks wacht werd een klopjacht ingesteld die tot de vinding van de auto leidde. Bloed vlekken op de voorbank wezen erop dat de chauffeur gewond was. Zijn spoor leidde naar een café in de buurt, waar van de eigenaar zei dat een man met een beenwond binnen was geweest die was weggegaan bij nadering van de gen darmen. De boter was verpakt in Deense wik kels Misbruik makend van zijn positie als secretaris van de democratische leden van de Amerikaanse senaat, heeft een zekere Robert G. („Bobby") Baker in minder dan vijf jaar tijd 2,8 miljoen dollar (ruim tien miljoen gulden) ge leend. De leningen 59 verschillende transacties met 22 bankinstellingen varieerden van persoonlijke leningen van enkele duizenden dollars tot leningen van bedragen met zes cijfers waarmee Baker op de effectenbeurs speculeerde. De huishoudcommissie van de senaat wil er nu het fijne wel eens van weten en heeft daarom een onderzoek ingesteld naar de handelingen van de secretaris. (Advertentie) Het Amerikaanse ministerie van bui tenlandse zaken heeft dinsdag een ver klaring uitgegeven waarin de jongste kritiek van de Russische minister van buitenlandse zaken, Gromiko, op het ver loop van de ontwapeningsbesprekingen in Génève ongerechtvaardigd wordt ge noemd. Met name wijst Amerika de verantwoordelijkheid van het Westen voor de huidige impasse af. Gromiko heeft vergeten dat de Sovjet- Unie nog niet heeft geantwoord op de vijf belangrijke ontwapeningsvoorstellen die president Johnson bij de opening van de conferentie heeft gedaan. Een positief antwoord zou de weg hebben ge opend naar akkoorden die een voort zetting zouden hebben betekend van de in 1963 bereikte resultaten, aldus de ver klaring waarin wordt opgemerkt dat vooruitgang alleen kan worden geboekt indien ernstig wordt onderhandeld in plaats van geïnsinueerd. (Advertentie) Zij draait op volle toeren... Tweeduizend Griekse studenten op het eiland Rodos hebben een drijvend Ameri kaans radiostation en het bureau van de Stem van Amerika met stenen bekogeld. De studenten riepen „Amerikanen er uit", terwijl ze de „Courier", een relay- zender van de Voice of Amrica die op een boot is gebouwd, bekogelden met stenen, eieren en flessen. Ze gooiden ra men kapot en brachten schade van an dere aard toe. In Athene riepen vijfduizend studenten „Yankees go home" terwijl ze opmar cheerden naar de Amerikaanse ambassa de, om er terugtrekking van de Ameri kaanse zesde vloot uit Griekse wateren te eisen. De vloot oefent in de Aegeïsche zee. Het gebouw van de Amerikaanse ambassade werd beschermd door onder meer Griekse pantsertroepen. Het ego van de Itali aanse man krijgt een gevoelige schok en de Italiaanse vrouwen zijn hiervoor verantwoorde lijk. De oorzaak is dat sommige Italiaanse bla den tegenwoordig vrou wenpagina's bevatten, waarin in plaats van dat er over vrouwelijke zaken als koken, mode en huishouden wordt geschreven, felle aan vallen op de man wor den gedaan, die voor- Sommige van de meest opzienba rende en doordachte aanvallen op de man zijn in het gerespecteerde blad La Stampa verschenen. Een mede werkster, Alba de Cespedes, somde in een artikel veel van de grieven tegen de Italiaanse man op, waarin zij het valse bravado en de slechte manieren van vele mannen toeschrijft aan een gebrek aan zelfverzekering. „Het lijkt mij dat mannen gebreken hebben die wij niet hebben", zo schrijft zij. „Zij stellen zich tevreden met zich een houding aan te meten en streven niet naar een werkelijk overwicht in de familie". Na hen een gebrek aan morele moed verweten te hebben schrijft zij dat de mannen, hoewel zij van na ture sociaal voelend en hartelijk zijn zich in werkelijkheid als anti-sociaal voordoen, daar het zichzelf willen zijn hen de massa doet ontvluchten. Zij hebben geen belangstelling voor maatschappelijke problemen en kun nen hier meestal alleen maar afbre kende kritiek op leveren. Zijn verlangen om zijn persoonlijk- Iheid te bevestigen berooft de man, evenals de vrouw, van het gejond goed afrekenen met het begrip „Lat in lover". Sociologisch gezien is dit een teken van de emancipatie van deze Italiaanse vrouwen en dit kan alleen maar gunstige gevolgen heb ben. verstand. Hij voelt zich ertoe geroe pen zich aan te kondigen in openbare gelegenheden, luid te spreken en réch ten van anderen niet te respecteren. Maar hij verliest direct zijn controle als iemand anders als hijzelf handelt al was het maar door hem te pas seren tijdens het autorijden. Aan de andere kant maakt zij de mannen een vrij wrang compli ment. Volgens haar is de Italiaanse man de beste voor een vrouw om mee samen te leven, omdat de som van zijn gebreken een goed karakter vormt. „Zijn zwakte drukt een men selijkheid en goedheid uit, die bij vrouwen veel zeldzamer is", zo be sluit mej. De Cespedes. In hetzelfde blad valt Adèle Cam bria de mannen aan omdat zij weige ren zich met politiek in te laten. Zij schrijft de vele gebreken van de man toe aan de enorme overheersing van de moeder in het Italiaanse gezin. „De Italiaanse man legt zich gewillig bij de bestaande situatie een meng sel van harem en kinderbewaarplaats neer". De mannen in Italië hebben waar schijnlijk niet beseft wat zij deden, toen zij de vrouwen toestonden in hun kranten te schrijven. De Nederlandse man, die de mode wil volgen, zal deze zomer een tikkeltje zwieriger gekleed gaan. Hij zal zijn kostuum in de Engelse lijn moeten verwisselen voor 'n kostuum dat nog wel Engels van lijn is, maar dat een duidelijke Fran se inslag heeft. Dit beeld geeft althans de col lectie van de Stijlgroep Groningen. Een toon aangevende groep, want deze zes Groninger herenkledingfabrikanten nemen van de totale Nederlandse kostuumproduktie ongeveer een kwart voor hun rekening. De Nederlandse man I is echter nog niet zo op de mode ingesteld. Van daar dat de Stijlgroêp Groningen een collectie brengt, die vrij interntaionaal is. Naast 't toch wel overheersende Engels-Franse kostuum zijn er pakken naar Amerikaanse en in mindere mate naar Italiaanse stijl. Dat het Engelse kostuum plaats moet maken voor een kostuum dat wat Franser aandoet, heeft de man eigenlijk te danken aan de stijgende invoer van kostuums, vooral uit West- Duitsland. Daar is vooral het Franse kostuum in zwang. De binnenlandse vraag naar door vrij lange colberts, wat is gewij zigd. De brede bovenpartij is geble ven De taille is echter iets meer in genomen. De colberts zijn wat korter geworden en naar Franse smaak vrijwel allemaal voorzien van een split in de rug of twee flinke zij- splitten. Het tweeknoops-model is ge goede confectiekleding is zo sterk toe- bleven, daarnaast worden ook colberts -met drie knopen geleverd. De revers zijn wat breder geworden en de uit snijdingen hoekiger. genomen dat de Nederlandse industrie daar niet helemaal aan kan voldoen Ondanks de groeiende produktiemoge- lijkheden. Daarbij gaat er een groot aantal in Nederland vervaardigde kostuums naar het buitenland. Van de totale kostuumproduktie in 1963 zelfs tien procent. Een Engelse lijn dus met een Fran se inslag. Dit betekent dat het Engel se model: Breed in de rug en slank naar de taille, nog geaccentueerd De pantalons zijn nauw. Aangepast aan de vorm van het been zijn ze nu zo dat de minimumgrens van com fort is bereikt. Zoals het vorig jaar ook ditmaal geen omslagen aan de pijpen. De voornaamste kleuren voor dit seizoen zijn blauw en grijs. Er is zelfs een nieuwe kleur blauw, die het midden houdt tussen marine en tinim fint Fnnels van liin is k°renblauw Verder is beige naar le- ttium aat Engels van lynis verkleur toe een moderne tint. Groen Op foto boven: Een voorbeeld van een kos maar dat duidelijk een Fran se inslag heeft. Door de bre de rug blijven de brede schouders. Het pak kleedt echter minder slank af door een wat korter colbert, dat bovendien iets is ingenomen in de taille. De das is rustig. Ook deze zomer voor meneer-, een iyted. De Nederlandse verwarmingsin dustrie staat gereed om op korte ter mijn met een groot aantal nieuwe produkties te starten, nu de markt moet reageren op de vondst van het aardgas. In de Merwedehal van de voorjaarsbeurs te Utrecht laat men er iets van zien. Naast de in Nederland ontwikkelde aardgasconvectors zullen er ook di- diverse geïmporteerde modellen staan. In de 75 stands worden ook allerlei andere toepassingsmogelijk heden getoond zowel voor huis houdelijk gebruik als voor industri ële toepassing: branders, luchtverhit- ters en zelfs aardgasmotoren voor de aandrijving van scheepsturbines. De belangstelling van de zijde der komt een enkele keer voor, bruin is eruit. De stoffen zijn glad, zelfs voor de sportcolberts. Het zware tweed is ook voor dit soort jasjes verdwenen. Wat de dessins betreft: alle soorten ruiten zijn geliefd en er zullen ook veel fijne streepjes gedragen worden. Dit geldt niet meer voor het overhemd, dat weer effen is en in negenennegentig van de honderd gevallen wit. Er wor den zeer rustige dassen bij gedragen. De combinatie das en kostuum is zeer geraffineerd. Geen contrasterende kleuren maar tinten die overeenstem men of bescheiden afwijken. Nieuw is een das in effen blauw met een ideetje wit aan slechts één zijde. De manchetten met moderne kleine man- ho- chetknopen, steken uit de colbert- heim om on*odige opwinding en mouw. Het nieuwtje: de manchet knoop tevens door het jasje gesto- zet mag worden gekocht. Dat wou zij ook in 1960 niet toen de 'geboorte van prins Andrew verwacht werd. Het enige belangrijke, 'dat de Engelse koningin toen uit de oude uitzet ver ving, was de kinderwagen, waarin zij zelf 34 jaar tevoren werd rondge reden. De wagen werd ook voor prins Charles en prinses Anne gebruikt maar was in 1960 duidelijk te oud ge worden om opnieuw te kunnen dienen. Maar de wieg, waarin de koningin zelf nog als baby heeft gelegen, is helemaal opgeknapt en zal ook voor het vierde koningskind worden ge bruikt. Het roestige ijzeren onderstel werd opnieuw geschilderd en opge maakt met perzikkleurige satijn, een gespikkeld-crème wiegekleed en blauw satijnen spanbogen. Een van de meest antieke stukken van het kinderkamer-ameublement is ongetwijfeld het kinderbadje, dat voor het eerst gebruikt werd in de dagen van koningin Victoria. Een ander lief devol bewaard erfstuk is het zgn. Mozesmandje, dat koningin Mary voor de hertog van Gloucester maak te toen hij in maart 1900 was geboren. Bekleed met ivoorkleurig satijn en voorzien van een kleed met rozetten, angst te voorkomen indien de konink lijke baby zich bijvoorbeeld eens te vroeg zou melden. Wat dit betreft heeft men in Enge land trouwens „leergeld" betaald. Wat gaf het 100 jaar geleden geen consternatie toen koningin Alexan dra in het grote park van Winndsor aan het schaatsrijden was en in aller- jeugd heeft, heeft de toekomst" zijn ijl het ijs moest verlaten. De koningin De eerste van de vier vorstelijke baby's die Engeland verwacht is ge boren: prinses Alexandra van Kent heeft het afgelopen weekeinde een zoon gekregen. Het wachten is nu nog op de komst van de baby's die prin ses Margaret, de hertogin van Kent en koninging Elizabeth ter wereld zul len brengen. De Engelse vorstin krijgt haar vier de kind. Na de geboorte van haar „Benjamin" Andrew moet zij gezegd hebben: ,,Hij zal door Charles en Anne hopeloos bedorven worden als er niet gauw een kind bijkomt". En we we ten het: Andrew zal niet bedorven worden! Hoewel de grote dag voortdurend naderbij komt, houden de dokters van koningin Elizabeth de verwachte da- djcnde het derüg jaar ]ater y00r de turn van de geboorte angstvallig ge- kleine prinses Margaret Rose. Dit nuttige draagbedje verschilt wel heel veel van het voorwerp, dat ko ningin Alexandra in 1867 gebruikte toen rheumatiek haar op Sandring- ham en haar slaapkamer bond, welke zich juist onder de kinderkamer be vond. Er werd een opening is het plafond gemaakt, zodat men haar derde kind, de kleine prinses Loise, er ook een aantal kostuums naar werd snel naar Windsor Castle ge- naar haar kon laten zakken op een. ken is wel grappig, maar vermoede lijk weinig praktisch. Wellicht met het oog op „Wie de Amerikaans model. Dit model is vrü eenvoudig. Het is zonder meer kaars recht. Smal van boven en dan maar recht naar beneden, zonder meer. De Italiaanse pakken oogsten min der succes, de matig ronde mouwin zet, de vrij lange colberts met de industrie voor deze nieuwe aardgas- wat sloom aangegeven taille zijn niet bracht, dokters werden in aller ijl van- dienblad, uit Londen opgeroepen maar voor zij in Windsor Castle konden zijn was prins Albert Victor geboren. Een grote verrassing was ook de vroege komst van de latere koning Edward VII, die zijn moeder ko ningin Victoria noodzaakte op laatste moment een diner af te zeg gen. meer gewild. Tot slot het modevoor schrift voor de heren: Draag een hoed. Liefst - evenals de das - in de kleur van het kostuum. Koningin Elizabeth heeft bepaald, dat er voor de baby geen nieuwe uit- groep van de Jaarbeurs was zo groot, dat de beschikbare ruimte in de Mer wedehal ruim overtekend was. De Jaarbeurs heeft daarom moeten over gaan tot een zekere „distributie" van de ruimte in stands van 25 m2. De aardgasconvectors die door de Nederlandse industrie zijn ontwikkeld zullen qua vormgeving vermoedelijk niet veel afwijken van de vierkante modellen, die de laatste tijd voor an dere energiebronnen waren ontwik keld. De prijs ervan zal aanvankelijk nogal hoog zijn. Om nog maar te zwijgen van een op aardgas aange sloten centrale verwarming. Ook dient nog te worden afgewacht wanneer de grote produktie van aardgaskachels kan starten, afhanke lijk namelijk van de goedkeuringen van het Gasinstituut, het loskomen der (meestal Amerikaanse) octrooien, de produktie van allerlei instrumen ten ter beveiliging. Nog niet elke fabrikant is ervan overtuigd dat aardgas een .blijvertje' zal zijn. Er zijn nogal wat problemen, die eerst opgelost dienen te worden: de geur van het gas (stank, zeggen sommigen), het doorbranden van pannen, zoals sommige huisvrouwen beweren en ook de prijs. Niet in de laatste plaats het tijdstip waarop het gas voor iedereen ter beschikking zal zijn. De Merwedehal ligt op het Croese- laanterrein, terzijde van de Juliana- hal en is het best te bereiken via de hoofdingang (Julianahal) aan de Graadt van Roggenweg. Autobezitters kunnen het best hun auto's parkeren op het zgn. Kanaleneiland, vijf minu ten lopen van de hoofdingang. Voor bezoekers die per trein komen, rijdt Glanzend zwart, breed bandstro, luchtig gevlochten voor deze het centraalstation" te'utrecht 'efdë Srote hoed die gegarneerd is met een strik, eveneens van stro. hoofdingang. (Balmain) De koninklijke doopplechtigheden hebben gewoonlijk in de muziekzaal van het koninklijk paleis plaats. Daar bij zullen ongetwijfeld weer de ver guld-zilveren doopvont, die voor het eerst voor Edward VII werd gebruikt in 1842, en het kanten doopkleed, in 1894 gemaakt voor de hertog van Windsor, worden gebruikt. De koningin-moeder heeft altijd een belangrijke taak op zich genomen bij de opvoeding van haar kleinkinderen. De andere grootmoeder daarentegen zien de kinderen maar zeer sporadisch want de moeder van de hertog van Edinburgh prinses Andreas van Griekenland, vroeger prinses Alice van Battenburg woont in Athene, waar ze een flat heeft Zij is thans 78 jaar maar ze heeft te kennen ge geven naar Engeland te willen komen, indien het haar gegeven wordt het vierde kind van haar zoon en schoon dochter te zien. Tweelingen komen zowel in de fa milie van koningin Elizabeth als in die van de hertog van Edinburgh voor. Een van de neven van de ko ningin, de graaf van Strathmore is een tweelingkind. De tantes van haar moeder. Hyacinth en Ann Violet, zijn tweelingen. Onder de afstammelingen van koningin Victoria komen minstens drie paar tweelingen voor. Prinses Marguerita, een van de kleindoch ters van koningin Victoria, had twee maal een tweeling en prinses Victoria Marina, die een Amerikaanse jurist huwde, is moeder van een tweeling, een jongen en een meisje, geboren in 1948. Evenals de koningin is zij de achter-achterkleindochter van konin gin Victoria. Prins Philip heeft zelfs nog nauwe re banden met tweelingen Zijn zuster prinses Margarita, heeft een tweeling Rupert en Albert en de zuster van de hertogin van Kent, Olga (nicht van de hertog) is grootmoeder van een tweeling twee zonen, die in 1958 werden geboren

de Stem | 1964 | | pagina 9