Andriessen over eerste helft 1964 Kosten levensonderhoud tot april met vier punten omhoog Toch vredesmacht naar roerig Cyprus Zonderling stuurde bloemen Kamer wenst zekerheid over belastingverlaging Bankrover van dak geschoten Briels praat zich schoon DOR eBREDA lingen us te Breda lingen us Koning Paul stervende Middenpositie Ruby verklaart zich onschuldig house of enqiand Eerste uitvlucht irdij) DAGBLAD VOOR ZEELAND Touwtrekkerij om individuele prijzenacties Voor bruiloft CARLISTEN BESPREKEN AL HOTELS Bezwaar tegen Droog weer duurder rijden Toch betaling Verzoeningsdebat over Maleisië in slop geraakt Duitser wilde grond kopen voor Beatrix Bot wil nu al meer op tweede net f' - INTERNATIONALE ZWEMTOERNOOI TE BREMEN vanaf 9 tot en ■dagmorgen) in .ool, van Cooth- met wiskunde) klasse van een it zijn van deze voldoende toe- in. ;ere Technische o aanverwante van een af te i de ouders en n meegebracht. vanaf 9 tot en morgen) aan de :in 39, Breda. irichtingen: N >n BEHANGEN s van 12 jaar dan 6 klassen kheid het voor in de gekozen Hoofd van de inische School e schoolrapport cis vertrokken bleek, te New Orleans in het nformeerde. Hij was naar Vjcksburg gevolgd 1de mij aan, met het de onzekere toestand, -Louis terug te keren, oot naar Duitsland te- gaan, om mijn familie el bij te springen. I04e JAARGANG No. 24529 Voor God, Koningin en Vaderland Uitgave: N. V. Uitg. Mij. Neerlandia. Directeur: Drs. W. A. J. M. Harkx. Hoofdredacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: J. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Bureau: Breda Reigerstraat 16 Tel. 22341 (5 lijnen). Postgiro 1114111. DONDERDAG 5 MAART 1964 Abonnementsprijs 9,75 per kwartaal, excl. 0,25 incasso; 11,85 per post exd. 0,50 incasso; 0,75 per week. Prijs van buitenlandse abonnementen op aanvraag. Losse nummers 15 cent, Advertentieprijs voor de gehele oplage 0,45 per mm. Bij contract aanzien lijke reductie. Volledige tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. Bureau voor de Zeeuwse eilanden: GOES, Klokstraat 1 telefoon 6252 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: Hulst, Steenstraat 14 telefoon 2377 (Bijbureaus: TERNEUZEN: IJsbaanstraat 24 telefoon 2601 OOSTBURG: Nieuwstraat 41 telefoon 2893) PRIJZEN STIJGEN MET ZEVEN PROCENT (Van onze parlementaire redactie) Priisbewaker minister Andriessen (Eco nomische Zaken) wil zijn arsenaal vnn wapenen voor de strijd tegen de inflatie uitbreiden. Hij wil ook de mogelijkheid hebben de individuele prijsopdrijver aan te pakken. Iedereen is vóór een re delijke prijsbewaking. Toch aarzelt dè Tweede Kamer de minister zonder meer de gevraagde nieuwe bevoegdheid te ge ven. Gisteravond, bij de behandeling van deze zaak, bleek er in de Kamer nogal wat twijfel te bestaan rond de vraag of de rechtszekerheid van de ondernemer wel voldoende is gewaarborgd. De V.V.D. heeft meer dan twijfel. Zij is tegen de nieuwe prijsmaatregel. Drs. Van Son (K.V.P.) kwam met een amendement dat een dusdanige procedure voorstelt dat een redelijk overleg tussen de minister en de betrokken onderne mer gewaarborgd is. Oud-staatssecretaris Roolvink (A.R.) kwam eveneens met „vrij grote bezwa ren" aandragen. Hij stelde in een amen dement voor de nieuwe maatregel een tijdelijk karakter (een jaar) te geven. In die tijd zou de minister alsnog de S.E.R. over een en ander kunnen raadplegen. Dit is tot dusverre nog niet gebeurd. De Kamer neemt het de bewindsman kwa lijk dat hij de S.E.R. in deze belangrijke kwestie is voorbijgelopen. Koning Paul van Griekenland was gis teravond laat stervende. Volgens een woordvoerder van het koninklijk paleis kon de dood „ieder ogenblik verwacht worden". De gehele koninklijke familie bevond zich gisteravond aan het sterf bed van de vorst, die in een coma ge raakt is. In vele kloosters zijn bidstonden begonnen en alle openbare en besloten feestelijkheden zijn afgelast. Voor het huwelijk van prinses Irene en Don Carlos de Bourbon-Parma zijn reeds duizend hotelbedden voor Span jaarden gereserveerd. De boekingen zijn voornamelijk ver richt door Spaanse Carlisten. Don Carfos en zijn ouders zijn gisteren op Soest- dijk aangekomen. (Van onze parlementaire redactie) In de eerste helft van 1964 verwacht minister Andriessen 7 procent prijsstijgingen. Deze verwachting heeft de be windsman woensdag in de Eerste Kamer uitgesproken bij de behandeling van zijn begroting. In de komende maanden zijn dus nog prijsstijgingen te verwachten. De minister cor rigeerde de verwachting, die hij onlangs in de Tweede Kamer heeft uitgesproken, dat de kosten van levensonder houd tot april met 2 punten zullen stijgen. Door seizoen invloeden zal het indexcijfer tot genoemde maand in totaal met 4 punten omhoog gaan, aldus de nieuwe gegevens van de minister. De indruk van de bewindsman is, dat er minder prijsmaatregelen nodig zul len zijn. Bij het bedrijfsleven is meer discipline waar te nemen. De minister verzekerde de Kamer, dat het noodza kelijk is het prijsbeleid krachtig voort te zetten. Daarbij moet een middenpo sitie worden ingenomen. Geen verhoging van de prijzen zou een onvoorstelbaar tekort op de betalings balans tot gevolg hebben, een aantasting van de winsten en een sterke liquidi teitsbeperking. donder prijsstijgingen zou den de investeringen en daarmee de eco nomische groei fundamenteel worden aangetast. Vrijlaten van de prijzen zou een nieu we loonexplosie tot gevolg hebben en de Nederlandse concurrentiepositie funda menteel ondermijnen, aldus de minister. Beide uitersten zijn conjunctureel en structureel niet verantwoord. Minister Andriessen was het principeel niet eens met de redenering van de heer Thurlings (K.V.P.) dat de oorzaken (spanning tussen vraag en aanbod) en niet het symptoom (neiging tot prijsver hogingen) moeten worden aangepast. Het prijsbeleid, aldus de minister, heeft wel degelijk een wezenlijke functie, namelijk ervoor te zorgen dat geen nieuwe hoge looneisen worden gesteld en om prijs- inflatie te voorkomen. VASTHOUDEN Minister Andriessen verzekerde de Ka mer dat hij zal vasthouden aan het prijs- akkoord. De eerste vijf procent van de loonsverhoging mag in de prijzen worden doorberekend, over de tweede vijf pro cent valt te praten, voor de derde vijf procent (die door de differentiatie in de ondernemingen tot stand kan komen) niet. Voor dit standpunt bestaat begrip bij de werkgevers in de stichting, aldus de minister. De bewindsman bestreed de mening van de heer Thurlings dat zijn beleid niet voldoende genuanceerd is. Er zijn, aldus de minister, voldoende aan passingsmogelijkheden. De minister had er echter grote bezwaren tegen dat hetgeen de heer Thurlings had verde digd juist thans bij onevenwichtige vraagverhoudingen de als het ware in het verleden „opgespaarde" externe kos ten van jaren her zouden kunnen wor den doorberekend. Dan immers, aldus de minister, dreigt gevaar van aanbod vergroting, die toch op lange termijn niet gewenst kan zijn. Het is mede daarom toch wel redelijk om in het algemeen on der recente kostenstijgingen te verstaan die, welke zich binnen het laatste jaar afspeelden. Met betrekking tot het conjunctuur- EEN TRIDENT-straalverkeersvliegtuig heeft tien volledig automatische landin gen verricht. Ingewijden nemen aan dat het toch nog een tijd zal duren eer be laden vliegtuigen bij slecht zicht met de automaat aan de grond zullen worden ge zet. BIJ EEN dynamietontploffing zijn zesen twintig arbeiders gedood in een steen groeve bij Itaocara in de Braziliaanse staat Rio de Janeiro. TWEEëNTWINTIG doden vielen te be treuren bij een vliegtuigongeluk in In dia. Het toestel stortte in een rivier nabij Calcutta. KANKERSPECIALIST dr. Nikolai N. Petrof een der voornaamste in de Sovjet-Unie is op 88-jarige leeftijd in Moskou overleden. EEN AANKLACHT, ingediend tegen de Paradise Airlines door de grootmoeder van drie kinderen, wier ouders omkwa men bij de vliegtuigramp in Nevada, is de eerste van een lange rij, zo verwacht de luchtvaartmaatschappij. PEKING heeft de Amerikanen gewaar schuwd de oorlog in Zuid-Vietnam niet over te brengen op het gebied van Noord-Vietnam. GASTON DEFERRE, De Gaulles tegen kandidaat bij de presidentsverkiezingen van volgend jaar hoopt binnenkort ont moetingen te hebben met president Johnson, Willy Brandt en Harold Wilson. j Weersverwachting van het K.N.M.I. geldig tot vanavond: Veel bewolking, maar overwegend droog weer. Slechts enkele ver- spreid voorkomende opklaringen S tot krachtige noordooste- wlnd- Temperaturen tegen de middag oplopend tot aan of tot ®vcn boven het vriespunt. Vandaag: zon onder 18.27 uur Maan onder 10.18 uur. 2 iTguSrzon op 715 uur- Maan 0p (Van onze parlementaire redacteur) De Tweede Kamer wil nu eindelijk eens wat meer weten over de herhaal delijk door prof. Witteveen (Financiën) aangekondigde neutralisering van het zgn. progressie-effect bij de loon- en in komstenbelasting. Meer zekerheid over die beloofde belastingverlaging zou zelfs wel eens als voorwaarde gesteld kunnen worden voor de goedkeuring van de door de liberale minister van Financiën voorgestelde verhoging per 1 april a.s. van de accijns op sigaretten en benzine. Dr. Lucas (K.V.P.)) vroeg gisteren in de Tweede Kamer, waar die belasting verhoging toen aan de orde was: „Kun nen wij er nu rekenen dat de neutra lisering van het progressie-effect in ieder geval vóór 1967 zal worden doorgevoerd?" De socialistische oppositie zette prof. Witteveen helemaal de klem op de neus. P.v.d.A.-woordvoerder drs. Peschar liet de bewindsman ronduit weten, dat de so cialisten de accijnsverhoging op benzine en sigaretten niet zullen slikken, als de minister niet tevoren vertelt, wat hij met de opbrengst van die belastingverhoging rond 210 miljoen gaat doen. Wij wil len dat bedrag gereserveerd zien voor een op de laagste inkomens gerichte be lastingverlaging of voor een optrekking van de A.O.W., verklaarde drs. Peschar. In lastig parket De accijnsverhoging op zichzelf brengt prof. Witteveen overigens ook al in een moeilijk parket. Wat de sigaretten be treft een pakje van 20 stuks wordt na 1 april een kwartje duurder kon de Kamer in meerderheid de accijnsverho ging nog wel aanvaarden. Tegen de voorgestelde accijnsverhoging op benzine (f 3,75 per 100 1) is echter van nagenoeg alle kanten ernstig be zwaar gemaakt. De Kamer is van oor deel dat deze belastingverzwaring (in to taal f 75 miljoen) te zeer één bepaalde bedrijfstak, het vervoer, treft. Deze be drijfstak heeft hel al erg moeilijk. Van verscheidene kanten zijn voorstellen ge daan om althans de aan deze accijns verhoging gekoppelde verhoging van de motorrijtuigenbelasting voor diesel en l.p.g.-(gas)auto's niet te doen doorgaan. Ook bestaat er hier en daar een voor keur voor een verhoging van de accijns op alcohol boven die op benzine. Als de oppositie legen de voorgestelde accijnsverhoging stemt, komen ook de regeringspartijen moeilijk te zitten. Dr. Lucas (K.V.P.) was vriendelijker dan de socialistische woordvoerder, maar ook uit zijn rede sprak toch duidelijk wrevel. Wordt de opbrengst van de ac cijnsverhoging nu gereserveerd voor be lastingverlaging straks? In ieder geval mogen er geen nieuwe staatstaken mee worden aangepakt, betoogde dr. Lucas. De sprekers van de overige regeringspar tijen lieten zich in dezelfde geest uit. Ook 's ministers geestverwanten waren weinig enthousiast. De liberaal Joekes liet prof. Witteveen weten, dat de V.V.D.- fractie moeilijk vóór de accijnsverhoging zou kunnen stemmen als de bewaker van de schatkist niet duidelijk zou laten weten dat nu ook op korte termijn een voorstel tot neutralisering van het pro gressie-effect tegemoet gezien kan wor den. P.S.P., C.P.N., S.G.P. en Vrije Boe ren spraken zich vierkant tegen de voor gestelde belastingverzwaring uit. beleid zei de minister dat vooralsnog de uitwerking van de forse loonstijging en van de maatregelen uit het regerings program moeten worden afgewacht. Voor een verder conjunclurverloop is ook de ontwikkeling van de internationale con junctuur bijzonder belangrijk. Er zal in Europees verband een gecoördineerde stabilisatiepolitiek moeten komen omdat niet alleen Nederland maar bijvoorbeeld ook Duitsland niet bij machte is de import van inflatie uit partnerlanden op eigen kracht tegen te houden. NIET GOEDKOOP De zorg voor blijvende werkgelegen heid en een toenemende welvaart, aldus de minister, vragen toeneming van de export en het op hoog peil houden van de investeringen. De export zal alleen op het gewenste peil kunnen worden ge bracht en gehouden wanneer aan de uitvoer een ander karakter wordt gege ven, aldus de bewindsman. De tijd van goedkope exportprodukten lijkt voorbij. In tien jaar zijn de loon kosten met 25 procent gestegen. Wij zul len het moeten hebben van kwaliteits- produkten, die goed in de markt liggen; aldus minister Andriessen. Nederland is goedkoopte-eiland af. Het industriële apparaat moet aan die gewijzigde eisen worden' aangepast. Voor de toekomst zijn diepte-investerin gen van belang. De stimulans daartoe ligt in het duurder worden van de factor arbeid, aldus de minister. (Van onze verslaggever) De medewerkenden aan de door diverse oorzaken financieel mislukte manifes tatie „De tuin van Europa" te Nijme,- ben o.l.v. Carel Briels, zullen vermoe delijk toch nog honorarium ontvan gen. „De voortekenen wijzen erop dat alle medewerkenden betaald zullen worden buiten het rijk, de gemeente Nijmegen en de Nijmeegse stichting „Viering 150 jaar koninkrijk" om. Het gaat om een bedrag van f 300.000 voor honderden deelnemers". Dit zei Carel Briels gisteren op een persconferentie te Scheveningen, waar hij diverse achtergronden van de ge ruchtmakende gebeurtenissen rond zijn manifestatie te Nijmegen belichtte. Briels zei nog niet te kunnen zeggen wie deze f 300.000 gaat betalen. Hij houdt staande dat hem toezeggingen over volledige garantie op financieel gebied door het stichtingsbestuur zijn gedaan, maar dat deze niet zijn nage komen. Vele medewerkenden zijn nim mer betaald. Briels zegt persoonlijk een schadepost van f 35.000 aan niet verkregen hono rarium en onkostenvergoeding te heb ben geleden. De gemeente Nijmegen zelf heeft 35 procent van haar vorde ringen in de wacht gesleept. Briels zegt door de hele gang van zaken in zijn reputatie als organisator geschaad te zijn. Een project in Duitsland werd na Nijmegen voor hem ingetrokken. Toch zal hij „met frisse moed weer probe ren" zijn vak te doen. Jack Ruby heeft verklaard zich niet schuldig te achten aan de hem ten laste gelegde moord op Lee Har vey Oswald. Ruby legde zijn verkla ring af aan het begin van het eigen lijke proces, toen rechter Brown hem vroeg of hij zichzelf schuldig dan wel onschuldig achtte aan het in de dag vaarding omschrevene. F.erder had rechter Brown „voor eens en voor altijd" beslist dat het proces in Dallas zal worden gehou den en niet elders, zoals de verdedi gers van Ruby bij herhaling ge vraagd hadden. De eerste getuigen verklaarden niets uitzonderlijk ongewoons aan Ruby te hebben gemerkt, toen zl) vóór de moord op Oswald, met hem spraken. De ministers-conferentie in Bangkok over de kwestie Maleisië is gisteren af gebroken. Het overleg struikelde over de eis van Maleisië, dat een wapenstil stand op Noord-Borneo gepaard moet gaan aan een terugtrekking van de In donesische guerrillastrijders uit dat ge bied. Indonesië heeft deze eis echter onaanvaardbaar genoemd. Maleisië acht zich nu ook niet lan ger gebonden aan wat van het bestand met Indonesië nu nog over is. „Het zou onzin zijn dit bestand te erkennen als het al bij herhaling door Indonesië ge schonden is", zo werd verklaard. De Veiligheidsraad van de Verenigde Naties heeft gisteren met algemene stem men een resolutie aanvaard om een in ternationale politiemacht naar Cyprus te sturen en een bemiddelaar voor het oplossen van de geschillen tussen het Turkse en Griekse volksdeel aan te wij zen. De resolutie was opgesteld door de vijf niet-permanente leden van de Veilig heidsraad, Bolivia, Brazilië, de Ivoorkust, Marokko en Noorwegen. Bij het punstgewijs aan de orde stel len van de resolutie stemden acht leden voor en drie tegen. Rusland, Frankrijk en Tsjecho-Slowakije onthielden zich van stemming. Een jonge bankrover is woensdag op het dak van een flatgebouw in Sachsen- hausen, een voorstad van Frankfort, neer geschoten en gearresteerd. Enkele minuten nadat de 28-jarige Werner Schulz een plaatselijke bank van 9000 mark had beroofd, legde de politie een cordon rond het vijf verdiepingen hoge flatgebouw, waarheen hij was ge vlucht. Via op politiewagens gemonteer de luidsprekers werden de voorbijgan gers op straat aangeraden dekking te zoeken, waarop even alter waarschu wingsschoten werden gelost. Met gewe ren en pistolen werd vervolgens ge schoten op de ineengedoken figuur van Schulz op het dak. Hij werd in zijn zij getroffen en later op een baar wegge dragen. Volgens de politie heeft Schulz zich even na lunchtijd bij de kassier van het agentschap van de Frankfortse Volks bank vervoegd voor het omwisselen van twee dollar tegen Duitse marken. Toen de kassier het geld begon uit te tellen trok Schulz plotseling een pistool en haalde de kas leeg, waarop hij zich uit de voeten maakte, aldus de politie. Het mysterie van de anonieme bloemenhulde aan prinses Bea trix is opgehelderd. De „piraat", die opdracht gaf tot het leveren van kostbare bloemstukken ter waarde van duizend gulden, is een 38-jarige Duitse groothande laar in parfumerieën, grammo foonplaten en textiel, tevens ko per van onroerende goederen en verzekeringsagent. Hij woont in Frankfort en staat bekend als een vereenzaamde, welgestelde zon derling. ..Ik ben vorige week bij jonkheer Bosch van Drakesteyn geweest, nadat ik in een Duits blad had gelezen, dat prinses Beatrix zo graag het stuk grond tussen Drakesteyn en Soestdijk had willen kopen", zo vertelde de Frank fortse zakenman aan een verslaggever van het „Algemeen Handelsblad". De jonkheer had dit stuk grond destijds voor zichzelf willen houden, maar ik meende dat het hier om een verschil in bedongen en geboden prijs ging, wil de dit verschil „bijlappen" en het stuk grond voor prinses Beatrix kopen". Jonkheer Bosch van Drakesteyn had zijn Duitse gast echter te verstaan ge geven dat van een verschil van mening met de prinses helemaal geen sprake is geweest, en dat er helemaal geen plannen tot aankoop van het betroffen stuk grond waren. Onverrichterzake moest de zaken man dus terug naar zijn land, maar om toch iets te doen had hij twee bloe misten opdracht gegeven bloemstukken ter waarde van f 500 op kasteel Dra kesteyn af te leveren. „Ik deed het zeer uitdrukkelijk niet, omdat ik verwachtte enig voordeel uit deze transactie te behalen. Ik doe wel meer dingen voor mensen, die ik ab soluut niet ken en nooit zal kennen. Dat is mijn enige hobby", zo moet de zonderlinge zakenman het „Algemeen Handelsblad" hebben verteld. „Waarom ik met „de piraat" onder tekende? Ik moest er toch iets onder zetten. Misschien omdat het net carna val is geweest. Zoekt u er toch niets achter. Ik vind het vreselijk dat deze zaak in uw land zo'n enorme aandacht heeft getrokken. Iedereen zal wel weer zeggen: „Het is weer een Duitser". Daarom heb ik in het Engels onder tekend". De Russische ambassadeur had voor de stemming verklaard dat zijn land zich bij het puntsgewijs aan de orde stellen van de resolutie zou onthouden van stemming, maar vóór de resolutie als geheel zou stemmen, omdat dit de wens van Cyprus was. Hij kon niet instemmen met de op richting van een internationale vredes macht door Oe Thant in overleg met Cyprus en Engeland, Griekenland en Turkije. Oe Thant heeft verklaard dat de kos ten van de vredesmacht niet voor reke ning van de volkerenorganisatie zouden komen. Hij verzocht in dit verband om vrijwillige bijdragen. Naar verluidt zou aartsbisschop Ma- karios een dringend beroep op Rusland hebben gedaan geen gebruik te maken van zijn vetorecht tegen de resolutie. Hij zou daartoe zijn aangespoord door Amerika, dat hem had' ingefluisterd dat Rusland van plan was het voorstel te torpederen. Makarios, die heel blij is met het bereikte resultaat, hoopt dat de vredesmacht zal worden samengesteld uit Gemenebest-troepen. Vermoedelijk zul len de Scandinavische landen één ge meenschappelijk contingent troepen van 3200 man ter beschikking stellen. Intussen is de sfeer op Cyprus nog weinig veranderd. Opvarenden van Rus sische koopvaardijschepen beweren her haaldelijk last te hebben van Amerikaan se, Britse en Franse gevechtsvliegtuigen. De minister van O. K. en W., mr. Bot, heeft vandaag in het georganiseerd over leg een gesprek over de onderwijzers salarissen. Naar het zich laat aanzien zal dit overleg nog niet in enig resultaat uitmonden. De onderwijzes mogen dan wel heel hard geroepen hebben om een betere salariëring, het kabinet schijnt met deze zaak nog lang niet klaar te zijn. (Advertenties) Voor primeurjagers Dit voorjaar is ruiten troef! House neemt afstand van de winter met mannelijk- moderne kostuums in f levendige of ingetogen ruiten. De soepel-gladde stof is volgend schrikkel- jaar nóg veerkrachtig! In 2- en 3-knoops modellen. Ook in voorjaars-multi- colors 249.50 - 289.50 Karrestraat 3, Breda De Haarlemse bloemenmeisjes zifn woensdagmiddag voor het eerst in dit seizoen weer uitgevlogen. Een tiental vertrok van Schiphol om aanwezig te zijn bij de bloe- menweek die vrijdag in München begint. Zij zullen daar ontvangen worden op het stadhuis en gaan verder bezoeken (en bloemen) brengen aan de ziekenhuizen. Minister Bot is bezig na te gaan of en in hoeverre het mogelijk is om op basis van de bestaande regelingen in overleg met de N.T.S. en de omroepver enigingen al tijdens de experimentele periode van het tweede t.v.-net het pro gramma uit te breiden met nieuwe mo gelijkheden. Hij denkt hierbij bij voor beeld aan populair •wetenschappelijke uit zendingen. De minister heeft dit woensdagavond verklaard in een toespraak via de beeld buis bij gelegenheid van de uitzending van het eerste programma over het tweede net. Hij wees erop, dat de mo gelijkheden voor deze programma's nog beperkt zijn, omdat de studioruimte nog onvoldoende is en omdat men bovendien nog niet beschikt over voldoende pro grammamedewerkers en technisch perso neel. Het is de bedoeling dat binnen twee jaar heel Nederland het tweede televisie programma zal kunnen volgen. Inmiddels zal dan het experimentele programma van nu zijn uitgegroeid tot een volledig en volwaardig tweede programma. De start van het tweede net mag voor de kleine groep kijkers op kanaal 27 veelbelovend worden genoemd, al waren er gisteravond enige ongewone foutjes. Omroepster Ageeth Scherphuis ver scheen op een gegeven moment wel in het beeld van Lopik 2, maar het geluid kwam niet door. Vervolgens kondigde Verti Dixon buiten het beel^ het show filmpje aan, waarvan ook enkele secon den geen muziek doorkwam. De hoofdschotel vormde echter de'voor treffelijke Engelse thriller „Morgen ben ik rijk". Maar voor het zover was ont stond er in onze huiskamer al een woor denwisseling over onze manipulaties aan het t.v.-toestel. De jeugd had meer inte resse voor de Dick van Dyke-show en de voetbalmatch in Eindhoven! Opvallend was dat het geluidsvolume van het tweede net veel sterker was dan dat van Lopik 1. Het beeld was bij ons veel grijzer, minder contrastrijk en be slist niet trilvrij op kanaal 27. Volgens technici was Lopik 2 niet al leen in Eindhoven, Tilburg, Breda, Apel doorn en Middelburg opgevangen, maar zelfs m diverse Limburgse gemeenten Een en ander achtte men mogelijk door net gebruik van hooggeplaatste anten- nes of andere onbekende voordelen. TWEEDE KANAAL 27 rechtstreekse reportage van het zaterdag 7 maart van 20.00-22.00 VOOR MENSEN DIE HET GOED BEKIJKEN

de Stem | 1964 | | pagina 1