>5 PORT Wim den Hamer le Wallenloop Goes Foriuna zegeviert in tegen Yelocitas met duel 19-8 STARTSCHOT SARDIJNSE RONDE Frans Melkenbeeck als le in Omloop Het Volk Blessure Broer Dirkx (PRESBURG IJzeren Wim Goirlese Huub Blonde André valt weer begint best is er weer Europees Voetbal RUSTELOOS Arthur de Cabooter winnaar in Kuurne Mooie trainer ,U ZOEKTIELD" GEMAKSSCHOENEN RENATA -schoentjes ik voel me niet meer MWSANA Huub Zilverberg 4e in Sardinië Belg duwt Wim van ereplaats ZESDAAGSE TE ESSEN Zeer spannende wedstrijden André Darrigade overwinnaar van zware Genua-Nice Piet Rentmeester 5e in de „Levant" WIM DE WILDE reeds voorop VELE renners ter bedevaart Swift is weer landskampioen Zwemmen Motorcross Judo Boksen Atletiek KOSTELOOS Op 28 februari 1964 is door ondergetekende uitgebracht een exploit ten verzoeke van Eleonore Goliembieuwski, wonende te Tilburg, onder meer woonplaats kiezende te Tilburg, aan de Nieuw- landstraat no. 32, ten kan tore van Mr. J. F. H. van den Heuvel, bij welk exploit aan Johannes Snelders, zon der bekende woon- of ver blijfplaats binnen het Ko ninkrijk, zijnde ook zijn woonplaats buiten het Ko ninkrijk onbekend, is bete kend een vonnis d.d. 18 fe bruari 1964 door de Arron dissementsrechtbank te Bre da. tussen voornoemde Eleo nore Goliembiewski als eise res en voornoemde Johannes Snelders als gedaagde bij verstek gewezen, bij welk vonnis is uitgesproken de •chtscheiding van partijen, op 15 oktober 1956 te Tilburg ehuwd, zijnde bij voormeld xploit voornoemde J. Snel ders opgeroepen om op vrij dag 17 april 1964, des voor middags om 11.00 uur, te verschiinen in Raadkamer van voormelde Rechtbank, in het Paleis van Justitie, Ran de Kloosterlaan nr. 46 e Breda, ten einde te wor den gehoord omtrent de voorziening in de voogdij toeziende voogdij over der partijen minderjarige kinderen. W. J. M. Bakx Gerechtsdeurwaarder op hypotheken van 4 3/4 pet of op andere objecten. Wij hebben altijd een aantrek kelijke aanbieding voor u. L. A. VAN OPSTAL ZN. Jacoba van Beierenstraat 1 GOES Tel. 5405 pwrdtiUM- »>^\TAv::s^fy!3fcrvs M ^AAMBEIEB*! SCHROMPELEN WEG g Pijn en jeuk wèg idakt met de verbazingwek-B kende eigenschap de aam- beien eenvoudig te doen weg-ff q drogen - de pijn houdt op,3J zwelling verdwijnt. Toege-a j past in SPERTI, doet dit jS j weefselvernieuwende Blo-S Dyne zelfs de meest hardnek- J kige aambeien ineenschrom- k pelen, zó afdoend dat ze nu j geen probleem meer zijn. Sperti Zalf en Zetpillen >2 SPERTI is zacht en desinfec-fl i terend - bevat géén verdo-5 Cvende middelen. Voor veill-S {ge, rechtstreekse behande-g k'ling van aambeien. SPERTI Zalf f 3.30. Zetpillen f 4.90. 3 Draag de zo ELEGANTE vari en het leed is geleden! Ook verkrijgbaar in GROTE MATEN Voor uw kinderen hebben wij de nedisch - verantwoorde Dat zegt iedereen die Mehsana gebruikt. Al die mensen zijn rustiger geworden, hebben geen last meer van maagpijn, hoofd pijn of migraine. Juist in onze moderne tijd blijkt duidelijk dat dit oude en ver trouwde, natuurlijke middel bijzonder goed helpt. Mehsana is een stimulerend kruiden- produkt, prettig om in te nemen. Ook u vindt baat bij Mclisana, de echte Kloostervrouw Mehssegeest. Als u niet goed tot rust kunt ko men, hebt u Mehsana nodig. Voor uw broodnodige rust Nieuwe verlaagde prijzen 1.70 2.90 4.90 DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 2 MAART 1964 D Een beeld van de eerste etappe van de Ronde van Sardinië: de kara vaan in Rome. Het oude Colosseum zorgde voor een fraaie achtergrond. „Het is absoluut geen werk", zei een verbolgen Wim van Est zaterdag na aankomst van de „Omloop van Het Volk" In de eindsprint van de bijna tweehon derd kilometer lange wedstrijd werd IJzeren Willem door Frans Melken beeck, die winnaar zou worden, opzij geduwd. Het gevolg was, dat Wim viel en als een van de laatstcn van het pelo ton. dat 36 man sterk was, over de eind streep ging. Van Est diende bij de orga nisatoren een klacht in, maar of het hem veel zal helpen? „De Omloop van Het Volk" was een spannende wedstrijd, waarjn echter uit eindelijk een zeer grote groep renners tezamen kwam, die de overige renners kansloos maakte. Twee Nederlanders hadden kans gezien in die grote groep een plaatsje te verwerven. De oude Wim van Est was present, evenals Bas Malie paard. Willem reed uitstekend en zou zeker op een ereplaats zijn geëindigd, indien hij door Melkenbeeck niet was lastig gevallen. De uitslag werd: 1. Frans Melkenbeeck, 2. Arthur de Cabooter, 3. WIM VAN EST lelijke val Ivo Molenaars, 32. Bas Maliepaard, 35. Wim van Est. In de grote groep zaten eveneens Benoni Beheydt en Tom Simp son. In een tweede groep finishte Arie den Hartog. Huub Zilverberg is de Ronde van Sar dinië goed begonnen. In de zondag ver reden eerste étappe van Rome naai Napels over 222 km legde hij als eerste niet-Italiaan beslag op de vierde plaats achter Adriano Durante, Italo Mazzacu- rati en Franco Cribiori. Zilverberg maakte met de Belgen Michel van Aerde en Edgar Sorgeloos deel uit van een kopgroep van elf ren ners, die voor de rest louter uit Italianen bestond. Het elftal, dat finishte met een voorsprong van ruim een minuut op het peloton, kreeg een tijd toegewezen van 5 uur 26 minuten en 30 seconden. Zondag was de stand in de Zesdaagse van Essen als volgt: 1 Altig-Junkermann (Did) 224 pnt; Bugdahl-Renz (Did) 84 pnt. Op 1 rond: 3 Van Steenbergen-Lykke (België-Den) 292 pnt; 4 Pfenninger-Gillen (Zwits/Lux) 111 pnt. De overige koppels hadden twee of meer ronden achterstand. (Van onze sportcorrespondent) Wim den Hamer de sterke atleet van ..Scheldesport" heeft zaterdagmiddag na oen enerverende strijd met Hans Boste laar van Dynamo de overwinning op zijn naam geschreven van de 5e wal lenloop die georganiseerd werd door de L*oese Atletiekvereniging A.V. '56. Het niet aan de start verschijnen van iardlopers als Cujé en Mulder wegens olessures heeft er toe bijgedragen dat er een volkomen open strijd werd ge streden waarin Wim de Hamer zich van h! lopers de sterkste toonde. Reeds in va? de 6 te loPen rondes. m?ter; was er een klein kop- na n? rfValn ,atleten geformeerd, waar na in de derde ronde ook dit eroeoie samIS een ml BosteIaar den Hamer samen een mooie voorsprong opbouwden die zij niet meer afstonden aan de fel om tervolgers6 ^^eplaatse» strijdende ach- ervoigers. De voorsprong werd stpprte w ultfiebouwd en bij de finish bleek !!?,j?iimer over iets reserves te snrong* van waard°or hij met een voor sprong van ongeveer 4 meter op con- Een beeld van de wedstrijd met voor op winnaar Wim den Hamer en in tweede positie Hans Bostelaar. current Bostelaar door de finish ging. j van Dyuamo werd een zeer goede derde, met ruime voorsprong op ae andere concurrenten, waarmee hij tevens winnaar werd in de categorie der C-klassers. Tweede in deze klasse werd K. Oggel van Scheldesport en derde J Raaphorst van Trekvogels. Bij de D- klassers eiste P. v.d. Schaaf van Mara thon de overwinning voor zich op met W. Louwerse van Scheldesport en P. Lossie van RKHAV als tweede en derde r/Mtr verdere uitslagen luiden: niet- KNAU-leden van 13, 14 en 15 jaar 1 K Sijp chr. ulo. 2. P. de Dreu id.. 3. K. v. Oosten Goese lyc.; schoolwisselprijs chr. ulo. Niet-KNAU-leden van 12 jaar achter Jagermeester: 1. J de Krijger, Philippine 2 H. v.d. Sluis AV 56, 3. F. Hooftman AV '56; Niet-KNAUleden van 16 en 17 jaar: 1. A. Versluys, Biervliet, 2. J. de Looff Goese lyc.; niet-KNAU-leden 18 j en ouder: 1. A. Thiery. Goes, 2. J. Leen- houts. Groningen, 3. J Bruins AKF Goes C-?un 1. Ad Houterman AV '56. 2. K Roest AV '56. 3. Ga. Verburg, Schelde sport: B-jun. 1. A. v. Houte RKHAV. 2. F. Fermont. A. S. Rieme, 3. J v.d. Dries Marathon; A-jun. 1. I. Luteyn Marathon 2 W. Wijnacker, Scheldesport, 3. J. Pol fliet AV '50. De Australische tennisbond heeft fikse straffen uitgedeeld. De no. 1 van de Australische tennisranglijst, Roy Emerson, is voor een jaar uitgesloten van het nationale Davis Cup-team. De zelfde straf geldt voor Ken Fletcher. Het Australische team zal nu bestaan uit John Newcombe, Fred Stolle, Ro bert Hewitt en Anthony Roche. India nam in de Davis Cup-wedstrijd voor de Aziatische zone tegen Ceylon een beslissende 3-0 voorsprong. Dat men ook dit seizoen nog rekening zal moeten houden met de onverslijtbare André Darrigade, bewees „Dédé" zondag door de wedstrijd Nice-Genua te winnen. Darrigade. die de 210 km aflegde in 5 uur en 5 minuten, liet in de sprint twaalf renners achter zich. Zijn landgenoot Graczyck werd tweede en de veelbeloven de Italiaan Zilioli derde. Arthur de Cabooter kreeg zondag in Kuurne Brussel Kuurne zjjn re vanche voor de nederlaag, die hjj daags tevoren in de „Omloop van Het Volk" liad geleden tegen Frans Melkenbeeck. De sterke Vlaming liet het niet op een sprint aankomen. In de laatste fase van de strijd ontsnapte hij aan zijn belagers en hij finishte tenslotte met een voor sprong van 25 sec. op de Brit Tommy Simpson, die als tweeede eindigde. De tijd van de Cabooter over de 192 km was 5 uur 12 min. Frans Melkenbeesk moest zich met de derde plaats tevreden stellen, de in België woonachtige Nederlander Leon Sebreghts eindigde als vierde. Wim van Est werd 22e, Jos Linders 28e, Ab Geldermans 32e en Bas Maliepaard 35e. Zij maakten allen deel uit van het pe loton, dat dezelfde tijd kreeg toegewezen als Simpson. Bij de onafhankelijken, die 157 km reden, was de eerste plaats voor de Belg Jan Boonen, die een tijd maakte van 3 uur 58 min. in het peloton, dat een achter stand had van ongeveer 150 meter, be vonden zich de Nederlanders Bart Solaro en Cees Snepvangers. Zij werden respec tievelijk als 13e en als 20e geklasseerd. De jonge Spanjaiard Antonio Gomez del Moral heeft de Ronde van de Levant gewonnen. De laatste etappe, een criterium in de straten, van Valencia over 60 kilometer werd in de sprint gewonnen door de Argentijn Bruno Sivilotti, die een tijd maakte van 1 uur 7 minuten en 9 secon den. De tweede en derde plaats werden bezet door de Spanjaard Perez Frances en de Nederlander Piet Rentmeester. In het algemeen eindklassement is Piet Rentmeester op de vijfde plaats de eerste buitenlander. Hij heeft op Gomez del Moral een achterstand van 2.25. Zaterdag werd Rentmeester 2e Michel Stolken eindigde in heht klassement op 21e plaats, Op een parcours in de gemeente Hoek is zaterdagmiddag de derde van een aan tal trainingsritten gehouden van de RTC „Theo Middelkamp". Het Zeeuwsch- Vlaamse bestuur liad zorg gedragen voor een perfecte organisatie, "waardoor de on geveer 25 aanwezige renners een pretti ge wedstrijd hebben gereden. Opvallend was het wel, dat ondanks het feit dat deze trainingsrit nu in Zeeuwsch-Vlaanderen werd gehouden, er zo weinig leden uit die contreien op de training verschenen. Ofschoon Wim de Wilde, als nieuweling in de rijen ama- teus startte, wist hij in de eindsprint na 49 km toch te zegevieren in deze cate gorie. Tweede werd Ko Tolhoek, 3e R_i- nus Hoojerland 4e Jan Moerdijk en 5e Theo Marcus. De nieuwelingen reden 42 km. Hier luidde de uitslag: 1 Cees de Wolff, 2 Jac. de Vriese, 3 Sturm. Bij de adspiranten was Daaf Linden- bergh weer de sterkste over de afstand van 26 km. B. Fransse werd tweede, Ad Kuzee derde. (Van onze sportcorrespondent). Zondag trok een record aantal renners uit Brabant naar Den Bosch ter bede vaart naar de Zoete Lieve Vrouw, om daarna door mgr. Beckers hun stalen ros te laten zegenen. In de St.-Jansbasiliek droeg rector Eg. Michielsen een H. Mis op, ditmaal voor de zielerust van de zaterdag, tijdens een trainingsrit, jammerlijk om het leven ge komen wielrenner Walther van Heel uit Rossum. Daarna verzamelden zij zich in de ..Genadekapel", die de bonte groep nauwelijks kon herbergen. Hier sprak father Van Dijk. geestelijk adviseur van de wielerclub Pijnenburg uit Tilburg op wekkende woorden. Hij wees de renners op de gevaren van de weg. Daarom stel de hij allen onder bescherming van de Zoete Moedeer, opdat ZIJ allen in het nieuwe seizoen zal mogen beschermen voor gevaren naar ziel en lichaam. Op de „Parade" zegende mgr. Beckers de fiet sen en wenste allen een goed seizoen toe. Tenslotte verzamelden de renners zich in de foyer van het Casino en luisterden er na de koffietafel naar hetgeen pater B. Morel, geestelijk adviseur van Sporta, België, te vertellen had over de vele sociale aspecten in het beroep van de wielrenner alvorens, rond vier uur, weer naar hun haardsteden terug te rij den. De strafcommissie van de West- duitse voetbalbond heeft Zlatko Cajkovski, de Joegoslavische trainer van Bayern Muenchen schuldig be vonden aan het uiten van smerige taal tegen een andere trainer en het trappen van een speler en ver oordeeld tot een boete van 2-.500 mark. (Van onze handbalmedewerker) Bij de dames is Swift in de hoofdklas wederom kampioen van Nederland gewor den door Niloc met 3-6 te verslaan. Bij de heren prolongeerde ook Operatie weer de titel, zij versloegen nu Niloc met 17-23. Voor een plaats in Ie districtsklasse speel den bij de dames Ra pid en Walcheren te gen elkaar. Walcheren won met 24-0. Het was een ongelijke strijd tussen een zowel technisch als tac tisch beter spelend Walcheren. Bij de heren was Fortuna uit Bergen op Zoom te sterk voor Velocitas. Vooral in het afwerken van de aanvallen was Fortuna verre de betere, zij wonnen dan ook verdiend met 7-17. Dames le klasse De dames van het Vlissingse Walche ren hebben door Marathon een 8-2 neder laag toe te brengen het kampioenschap behaald. Het was een goede wedstrijd, waarbij Walcheren een 2-0 voorsprong nam door Jannie Elven en Fien van Pa- melen. De hard werkende Ferie Koster van Marathon zag haar zwoegen bekroond 2-1. Door 2x Marian de Meurichy en Fien van Pamelen nam Walcheren bij de rust een 5-1 voorsprong. Na de rust kon wel Fene Koster de achterstand verkleinen tot 5-2, maar door 2x Corrie Meerman en Fien van Pamelen liep Walcheren weer uit tot 8-2. Zeeland Sport ontmoette een fel spe lend Neptunes tegen over zich, maar de routine van Zeeland Sport zegevierde en zo wonnen zij met 3-2. Olympus viel iets tegen en zo moesten zij Volharding de overwinning laten met 1-4. Bij de heren speelden Walcheren en Olympus een goede wedstrijd, waarbij Walcheren door betere afwerking een 19-16 overwinning behaalde. Fortuna liet zich in de laatste wedstrijd niet kloppen. Men versloeg Velocitas met 8-19. Heren district Zuid B In een bikkelharde wedstrijd heeft Taxandria zich kunnen handhaven in de districtsklas. Met een 12-6 nederlaag werd Volt naar de afdelingsklas terug gewezen. Volt was de eerste die scoorde door Jan Kluit. Kort daarop maakte Arie Verhoeven gelijk. Taxandria had hierna de smaak te pakken en liep uit tot 5-2. Ook na de rust was Volt niet opgewassen tegen het snelle en gevarieerde spel van Taxandria. Regelmatig doorboorden Arie Verhoeven en Martin v. Veghel het doel van de Tilburgse keeper. Er werd een eindstand bereikt van 12-6 in het voordeel van de Oisterwijkse ploeg. De meeste doelpunten bij Volt werden gescoord door Ad van Dongen. Promotie dames le klas Rapid heeft in de promotiewedstrijd tegen Walcheren uit Vlissingen de gehele wedstrijd onder spervuur gelegen. Wal cheren was technisch en tactisch duide- Aanval op het doel van Fortuna tijdens de wedstrijd FortunaVe locitas. V.l.n.r. Jan Walraven (For.) Jan Boot (Vel.), Ton Meizen (For.) Piet Sprangers (Vel.) lijk de meerdere van de Bredanaars. Elly Hek, Fien van Pamelen en Corry Meer man wisten talrijke variaties knap toe te passen en bezorgden Walcheren een voorsprong van 13-0. Na de hervatting hielden we hetzelfde spelbeeld en Rapid werd volledig over speeld met doelpunten van Marian Meu richy, Janny Elve en Maria de Pree. De enige schoten die door de spelers van Rapid werden afgevuurd werden prima gekeerd door Riek Pruyssen. Het zal voor Walcheren niet moeilijk zijn om vol gende week ook de returnmatch in Goes te winnen. Promotie heren le klas De eerste ontmoeting tussen de zaal handbalkampioenen van Brabant en Zee land is een succes geworden voor For tuna uit Bergen op Zoom. Velocitas was in de eerste helft niet opgewassen tegen de overrompelende aanvalsacties van de snelle Fortuna-spelers. Onder aanvoering van Lou Traets, Jan Walraven en Marinus Meizen werd met de rust e enstand ge noteerd van 13-2. De twee doelpunten van Velocitas werden gescoord door Cor de Roos en Jan Boot. Het tweede halfuur benutte Velocitas om zich enigszins te herstellen maar de achterstand was te groot. Aan beide kanten werden zes doelpunten gemaakt zo werd een eindstand bereikt van 19-8. Velocitas zal volgende week behoorlijk fel van zich af moeten bijten wil het de achterstand inlopen. DAMES 2e KLAS Uilenspiegel is door een overwinning op EmBeE en S.O.A, kampioen gewor den van de afdeling 2e klas Hun over winningen waren 20 en 10—1. De beste speelsters waren Bertha Willems en Anny Wijns. Nicol Lambotte, de keep- ster van Uilenspiegel, zorgde er voor dat slechts een tegendoelpunt werd gemaakt. HEREN 2e KLAS S.O.A. 2 dat in een uitstekende vorm verkeerde won van Dongen met 18—7. Het grootste aandeel in de overwinning hadden wel de crack Frans Stokkermans en de uitstekende doel verdediger Jos v. Poppel. Dongen heeft nu zonder eeri punt uit deze competitie de 2e klas moeten verlaten. District Zuid B heren Taxandria Volt 126, Volt degradeert. Afdeling West-Noordbrabant: Promotie dames le klas Rapid Walcheren 0 24. Promotie heren le klas Velocitas Fortuna 8—19. Dames 2e klas EmBeE Dongen 1—1 Uilenspiegel EmBeE 2—0 E.B.H.V. 2 Dongen 2— 2 S.O.A. 2 Uilenspiegel 1—10, Uilen spiegel kampioen. Heren 2e klas: Dongen E B.H.V. 2 923 S.O.A. 2 Dongen 187. Dames 3e klas Were Di 2 V.C.W. 4—1 Riel V.C.W 3—1 E.V.V. Riel 3—2 B.H V. E.V V. 1—6 Were Di 2 B.H.V 8—1 D.VS kampioen Heren 3e klas Were Di 2 Rapid 2 115 Rapid 2 Uno Animo 9—9 Volt 2 Velocitas 2 11—3, Volt kampioen Were Di 2 Volt 2 7—9 Velocitas 2 Uno Animo 9—5. Heren 4e klas Velocitas 3 E.B.H.V 3 54 Rapid 3 Velocitas 3 12—3. 'Heren 5e klas B.H.V. 2 B.H.V 1 3—6 B.H.V. 1 B.H.V. 2 13-6 Drie van de halve finalisten in het Engelse beker-toernooi zijn bekend: Swansea Town, West Ham United en Preston North End. De vierde kandi daat is Manchester United, dat tegen Sunderland niet verder kwam dan een gelijk spel (3—3), en a.s. woensdag de replay moet spelen. Oxford United, Engelands nieuwste „cupfighter", kon het tegen Preston North End niet red den (1-2). Denis Law was zaterdag nu eens niet de beste man van het veld en dat betekende dat heel Manchester United niet op toeren kwam. Vijf mi nuten voor het einde had tegenstander Sunderland zelfs nog een voorsprong van 3-1. Treffers van Charlton en rechtsbuiten Best (17 jaar) redden de Mancunians tenslotte van de beker- dood. In de competitie bedraagt Totten- hams voorsprong op Blackburn Rovers en Everton vier punten. De Spurs won nen met 1-2 van Birmingham City, maar ook de concurrenten maakten geen fout. Uitslagen FA-Cup. kwart finales: Liverpool-Swansea Town 1-2, Manchester United-Sunderland 3-3, Oxford U.-Preston N. 1-2, West Ham- Burnley 3-2. Competitie: Arsenal-Stoke C. 1-1, Birmingham City-Tottenham 1-2, Bolton W.-Blackburn R. 0-5, Ful- ham-Blackpool 1-1, Ipswich Town- Sheffield U. 1-0, Leicester C.-Not- tingham F. 1-1, Sheffield W.-Chelsea 3-2. Uitslagen Belgische competitie: La Gantoise-Lierse SK 0-2, Diest-Meche- len 2-0, Antwerpen-Berchem 2-1, FC Luik-CS Brugge 3-0, FC Brugge-Da- ring 4-1, Anderlecht-Standard 0-0, Turnhout-Beringen 2-0, Beerschot-St.- Truiden 1-1. Anderlecht leidt met 39 punten, gevolgd door Beringen op de tweede plaats met 32 p., terwijl Standard en Beerschot met elk 31 p.- de derde plaats bezetten. In Duitsland speelde Borussia Dort mund, dat nog tot de „overlevenden" in het Europa Cup-toernooi behoort, gelijk (0-0) tegen Preussen Muenster. Dat neemt niet weg dat FC Köln nog de leiding heeft behouden met 32 pun ten uit 22 ontmoetingen. Borussia be zet de vierde plaats. De grootste sensatie in het Italiaan se voetbal was de nederlaag die A.C. Milan in eigen huis te slikken kreeg tegen F.C. Bologna (1-2). Internazio- nale deed het beter en won de uitwed strijd tegen Sampdoria met 5-1. Bo logna behield dus de leiding met 36 punten uit 23 wedstrijden. Internazio- nale is tweede (34), A.C. Milan derde (33). overleden aan een hartaanval. Hii stierf in de onderzoekkamer van een dokter. Lesnevich behaalde de wereld titel in 1941 door een overwinning op Anton Christoforidis en behield die tot 1948 toen hij in Londen een nederlaag leed tegen de Engelsman Freddie Mills. Alleen Archie Moore behield de titel in deze categorie langer, name lijk acht jaar. Dawna Fraser is hard op weg de grootste zwemster aller tijden te wor den. Bijna acht jaar lang is de nu 26- jarige Australische al ,,top of the world" op de vrije slag sprint. In die periode deed zij 35 geslaagde wereld recordpogingen. Het eerste resultaai van haar training voor Tokio is een nieuw wereldrecord op de 100 meter in de fantastische tijd van 58.9 sec. He optreden van Dawn Fraser die ook de 200 meter won in 2.13.1 was het absolute hoogtepunt van het eerst weekend van de Australische zwern- kampioenschappen te Melbourne. Bit deze wedstrijden bleek duidelijk, dat Australië beschikt over nog enkele troeven voor Olympisch goud, o.a. de 18-jarige Kevin Berry (een nieuw we reldrecord op de 200 meter vlinder slag: 2.6.9). De in Nederland geboren Marguerithe Ruygrok behaalde de Australische titel op de 100 meter schoolslag in 1.22.8. Te St.-Oedenrode werd de eerste in ternationale motorcross van 1964 ge houden. Winnaar werd de Belg Frans Slechten op AJS met 71 punten. Ruim 10.000 toeschouwers zagen hoe Broer Dirkx ten val kwam, waarbij hij aan linkerarm en hoofd vleeswonden op liep. De verwondingen bleken niet van ernstige aard, maar voor de Val- kenswaardse kastelijn was de strijd teneinde en daarmee waren de kansen op een nationale zege tot een mini mum gereduceerd. Er waren nog meer valpartijen, maar in de 500 cc-klasse (drie manches van 1800 meter) zege vierde de Belg Frans Slechten op AJS. De beste Nederlander in deze ca tegorie was Jo Heyboer op BSA. De uitslag in de nationale cross 250 cc- klasse (twee manches van 12 ronden): 1. Verbrugge (De Hoef) met DOT, 2. Boom (Amsterdam) met Husqvarna, 3. Van der Hoek met Greeves. De Nederlandse amateur-boksploeg heeft in de Central Sporting Club te Parijs een grote nederlaag geleden te gen het Fran.se vertegenwoordigend team. De Fransen zegevierden met 8-2, dezelfde score, waarmee ook de laatste wedstrijd tussen beide landen in oktober 1957 te Rotterdam werd afgesloten. Voor de twee Neder landse winstpunten zorgden de licht- weltergewicht Wim Gerlach en de half zwaargewicht Rudy Lubbers. De Cubaan Sugar Ramos heeft in Tokio met succes zijn wereldtitel ve dergewicht verdedigd tegen zijn uit dager, de Japanner Mitsunori Seki. In de zesde ronde van het op vijftien ronden gestelde gevecht staakte Seki de ongelijke strijd. Ramos werd win naar door technisch k.o. Er waren 8000 toeschouwers. In het Sportpaleis te Rome heeft Giulo Rinaldi, de Europese kampioen in het halfzwaargewicht voor ruim 17.000 boksenthousiasten door diskwa lificatie in de tweede ronde verloren van de Duitser Hans Werner Wohlers. De Italiaan werd verder boksen ver boden omdat hij zijn tegenstander, die was uitgegleden, sloeg voordat deze de bokshouding weer had aangeno men. De Amerikaanse oud-wereldkampioen licht-zwaargewicht Gus Lesnevich is Het heeft er alle schijn van dat het zingen van het Wilhelmus de ge luidsinstallatie liet het na een dunne tjes gespeeld God save the Queen af weten bij het Nederlandse volkslied in de Stadsgehoorzaal te leiden door de aanwezige toeschouwers een gun stige uitwerking heeft gehad op de Ne derlandse judoka's. Met 4-0 werden de Britten, die met een sterk team (o.a. routinier George Kerr) waren geko men, verslagen. Een overwinning die, met de Europese kampioenschappen in Oost-Berlijn in zicht, bijzonder wel kom is. Geesink versloeg Macconnell op fraaie wijze met een tani-o-toshi, waarmee een valleiworp wordt be doeld. In de wedstrijden, met het Ne derlands kampioenschap Kuy-graden als inzet, zegevierde Dordrecht met 5-0 over Almelo. Hayes Jones, de Amerikaanse hor denloper, die tijdens de Spelen van Rome op de derde plaats eindigde, oto Rome op de derde plaats eindigde, toonde zaterdag in Baltimore zjjn kunnen door de beste prestatie ooit op een indoorbaan van 60 yards te verbeteren. Men noteerde 6.8 sec. In Tokio liep Kazumi Watanabe een 30 km wegwedstrijd en zegevierde in I uur 33 min. 52.8 sec., een nieuw we reldrecord. Jan Schooltink van het Arnhemse Cialfo heeft in het Kronenburgpark te Nijmegen de vijfde internationale Kruittorenloop gewonnen. Hij legde het 5000 meter lange traject af in 15 min. en 14.4 sec. De vierde plaats was voor Van der Berg (Vught), zesde werd de Helmondenaar Roelofs van de vereniging HAC. Tijdens de internationale motor cross te Sint Oedenrode, zondag onder auspiciën van de m.v. tJSchijndelverredenkwam Broer Dirkx ten xal en werd hierbij zo erstig geblesseerd, dat hij de strijd moest staken. Hij loopt terneerge slagen naar de pits. De strijd is uit. de gehele Mississippi her en midden door verwoes- trekkend, bevon- ons al vrij snel op gcuitu der Noordelijke Sta- waar wij veilig voor on- ventuele achtervolgers wa- Na enige dagen zagen wij einddoel van onze tocht temen: St.-Louisl

de Stem | 1964 | | pagina 7