Walcheren CHAUFFEUR behang J. P. de Regt benoemd tot directeur provinciale y.y.y. Postzegel-expositie Zeeuwse Philatelica waa: £eeuwsch-Vlaanderen Kritiek op monopoliepositie van haven van Vlissingen OLYMPISCH SPEL ant Woensdi A. J. van Gassen Hulst Tel. 2597 t/erf ¥an Ifettewinkel Geslaagde korendag in Ovezande Woolcompers niet naar Zuid-Sloe? Ik wil: ans Bob de Nijs ontvlucht op teenagershow GEVRAAGD voor spoedige indiensttreding De Vlakebruggen en de watersport voor ZUID-BEVELAND Inkomsten uit toerisme ruim vijftig miljoen Dagblad De "tem T extielf abr ie ken stoppen ermee géén toekomst o/an after shave lotion EXAMENS Vandaag Morgen Dirk Baksteen exposeert in Hulst HOOGWATER Voetbalwedstrijd NeeAlec Guines\ Dan. maar niks televisie bij ope: Bernhardtunn DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 2 MAART 1964 MIDDELBURG (Van onze correspondent) Gillende en stampende teenagers had den zaterdagavond bezit genomen van de Concert- en Gehoorzaal, waar die avond een teenagershow werd gegeven, geor ganiseerd door „Muziek Expres" in sa menwerking met Phonogram. Naast een keur van bekende teenager artiesten traden ook een aantal Zeeuwse sterren op, die de winnaars waren van een grote talentenjacht, die 's middags in dezelfde zaal was gehouden. Als winnares kwam daarbij uit de bus het Goese zangeresje Anneke Leemeijer Op de tweede plaats stond de Middel burgse „Johny and his Bluejeans", en de derde plaats viel toe aan de Vlissingse ,,Skybolts". Verder traden 's avonds op de Goese zangeres Ria Luyks met „Amour Perdu" en het Middelburgse duo „Ans en Isa". Als beroepsartiesien traden deze avond op „The Ricochets", die met hun dreu nende gitaren de begeleiding verzorg den van Ritchie Clark. Trea van der Schoot en „The Telstars". Het hoogtepunt van de avond vormde het optreden van Rob de Nijs en The Lords, met „He mama" en „Och had ik een hamer". In het laatste nummer gaf Rob de Nijs nog een drumsolo weg. De klanken hiervan waren nauwelijks ver storven, of de teenagers bestormden het podium om te proberen een handtekening te pakken te krijgen. Rob was echter on vindbaar. Hij had door de achteruitgang de zaal verlaten, waar ook zijn sport wagen geparkeerd stond. Hij was al lang en breed verdwenen, toen vele van zijn fans zich nog voor de gesloten deur van zijn kleedkamer stonden te verdringen. VLISSINGEN A. METS OVERLEDEN ..In het Bethesda-ziekenhuis alhier is zaterdag, tengevolge van een ernstige ziekte overleden de heer A. Mets. De overledene, die zich enkele jaren ge leden met pensioen uit het onderwijs te rugtrok, was secretaris van de VVV- afdeling in deze gemeente en voorzitter van de Propaganda Centrale Walcheren. Arnemuiden RAADSVERGADERING In de openbare raadsvergadering van dindag 3 maart, komt o.m. ter sprake een voorstel tot verhoging van de vergoeding van de vrijwilllige brandweer. Op de agenda staat verder nog vaststelling van het besluit tot de bouw van zes w.w.- woningen door de vereniging „Woning verbetering", gemeenschappelijke regeling Veerse Meer en onbewoonbaarverklaring van een aantal woningen. St^Laurens RAADSVERGADERING Dinsdag, 3 maart komt de gemeente raad in openbare vergadering bijeen. De agenda vermeldt o.m. een voorstel tot aankoop van grond aan de Van 't Hoff- weg. Westkapelle CONCERT Op het buitenverblijf „Iepenoord", waar geestelijk onvolwaardige kinderen worden verpleegd, heeft de chr. Mond orgelclub een concert gegeven, onder leiding van dirigent J. Hekhuis. LEIDERSVERGADERING Onder voorzitterschap van de heer Jan van Rooijen vergaderde de leiders kring van de C.J.V. Besloten werd om de kermisreis we derom naar Vrouwenpolder 'te doen ge schieden, waar enkele dagen gekam peerd zal worden. De zaterdagavondclub zal in tweeën gesplitst worden. (Advertentie) bekend met onderhoud van vrachtauto's. li Prettige werkkring Vijfdaagse werkweek Aan te melden bij HULST jaarvergadering k.a.b. In het klein patronaat ïield de plaat selijke afdeling der K.A.B. zaterdag avond haar jaarvergadering, die slechts geringe belangstelling trok. De periodiek aftredende bestuursleden A. v. Raems- donck (voorz.), A. Blommaert en H. Everaard werden bij acclamatie herko zen. De voorzitter toonde zich in zijn openingswoord alleszins tevreden over de activiteiten van het afgelopen jaar en kon daarbij met name attenderen op het prijzenswaardige werk van de Cul turele Commissie, die de afd. Hulst in deze contreien op eenzame hoogte plaatst. De hierboven gememoreerde ac tiviteiten lagen uiteraard verankerd in het jaarverslag van de secretaris. De ge- inviteerde spreker voor deze avond, be- drijfsaalmoez.enier pater P. Pisters, bleek te elfder ure verhinderd wegens verplichtingen elders. BEROEPEN Ds. R. G. j. Timmers, predikant der Hervormde Gemeente van Hulst is be roepen door de Hervormde gemeente van Zonnemaire (Schouwen-Duiveland) Aardenburg Bresken» FILMAVOND RODE KRUIS In het Casino te Breskens heeft het Rode Kruis afd. west-Zeeuwsch Vlaan deren een filmavond georganiseerd waar voor veel belangstelling bestond. Eerst werd een film vertoond over het Henry Dunanthuis te Zeist waarna de hoofdfilm ..Levensmelodie" werd gedraaid. De heer M. Hoste uit Oostburg sprak namens de afdeling west-Zeeuwsch-Vlaanderen en kele woorden tot de aanwezigen, waarin hij de vele taken van het Rode Kruis uiteenzette en dank bracht aan de donors voor het bloed dat zij in het afgelopen jaar - hebben gegeven voor de vele pa tiënten. Een loterij met veel prijzen, be schikbaar gesteld door de Breskense mid denstand, trok veel belangstelling. Sas van Gent UITREIKING E.H.B.O.-DIPLOMA'S Op 3 maart a.s. 's avonds om half acht zullen in zaal „De oude Brug" van dhr. j. Maas22 e.h.B.o.-diploma's worden uit gereikt door burgemeester Den Boer. Het ligt verder in het voornemen van de E.H.B.O. om op 17 maart weer met een repetitiecursus van 8 a 10 lessen te star ten. De heer J. van Zee uit Goes, die na mens de sector recreatie en watersport zittng heeft in het betuur van de afde ling Bevelanden van de Kon. Schippers vereniging Schuttevaer heeft tijdens een vergadering in De Landbouw te Goes ge zegd dat het voor de watersport belang rijk is wanneer de Vlakebruggen over het kanaal door Zuid-Beveland elke dag op bepaalde tijdstippen geopend worden. Wanneer de mast van een schip of jacht te strijken is worden de bruggen niet opengedraaid. Voor watersportliefhebbers kan dit uren vertraging betekenen. Het bestuur van de afd. Bevelanden werd gemachtigd de hoofdingenieur van rijks waterstaat te verzoeken de bruggen op gezette tijden te openen. (Advertentie) BREDA*BERGENopZOOM OOSTERHOUT 's-Heer Arendskerke een 1206 „helpt elkander" De plaatselijke „Onderlinge varkens vereniging Helpt Elkander" hield haar jaarvergadering en herdacht haar 60- jarig bestaan. De bijeenkomst stond on der leiding van voorzitter G. van Damme. De aftredende bestuursleden G. van Damme en J. van Schaik werden bij acclamatie herkozen. Inplaats van de aftredende penningmeester W. Wisse werd gekozen de heer M. Lamper Andr.zn. De heer W. Wisse werd tot ere lid der vereniging benoemd en kreeg een aandenken overhandigd. De penningmeester kon mededelen, dat de rekening over 1963 met een batig saldo sloot. Kapel Ie BLOEDAFNAME De afdeling Kapelle, Biezelinge en Schore van het Ned. Rode Kruis heeft besloten op 18 maart weer gelegenheid te geven tot bloedafname voor de lijden de mensheid. Er is huis aan huis een oproep verspreid om zich op te geven voor deze bloedafname. De leden van de plaatselijke colonne zullen huis aan huis het antwoord ophalen. AFSCHEID OPPERWACHTMEESTER Een bekende van het politiekorps, op perwachtmeester P. Klap, heeft afscheid genomen in verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Dit gebeurde op het groepsbureau van de politie. Aanwezig waren overste A. J. van Thiel uit Middelburg; groepscommandant G. Overbeeke uit Kapelle; de heer W. Louise uit Kloetinge namens de bond van Chr. Politie Beambten en burgemeester H. G. van Suylekom namens de gemeente Kapelle. Tal van geschenken en bloemen werden bij deze gelegenheid aangeboden. Zeer duidelijk bleek, dat deze bekende politie man, die vanaf augustus 1938 onafgebro ken in Kapelle heeft gewerkt, werd ge waardeerd. RAADSVERGADERING Vandaag vergadert de raad om 7.30 uur des avonds. Op de agenda komen onder meer de volgende punten voor: de vaststelling van een nieuw regle ment van orde voor de vergadering van de raad, de verhoging van de kleding en rijwieltoelage voor de gemeentewerk lieden. de verhoging van de tarieven voor speeltuin en zwembad, subsidie aan de Koninklijke Muziekvereniging ,,Aar- denburgse fanfaren", vaststelling van een nieuwe pensioenregeling voor de wethouders, verkoop van houten nood woningen en medewerking voor woning verbetering. SCHIETWEDSTRIJD In het sportpaviljoen vond een wed strijd plaats tussen de luchtbuksver eniging „De Missers" en de vereniging „Oud-Knokke" uit Knokke aan Zee in België. De thuisploeg behaalde overtuigende zege met 1278 tegen punten. De beker bleef dus in Aarden burg. De beste schutter van iedere ver. eniging ontving een herinneringsme daille met inscriptie. Bij „De Missers" was dit J. Nieskens met 165 en bij „Oud- Knokke" P. Temmerman met 166 pun ten. Na afloop werd op de gelukskaart geschoten. St.-Jansteen WINKELS DICHT OP ZONDAG? De leden van de r.-k. Middenstands vereniging kwamen -in vergadering bij een om twee belangrijke punten van de agenda te bespreken, nl. de winkels te sluiten op zondagen en op werkdagen het sluitingsuur te stellen op 18 in plaats van 19 uur. Beide punten leverden veel stof op tot redetwisten, vooral omdat nagenoeg twee gelijke partijen zich vóór en tegen winkelsluiting op zondag uitspraken. Na stemming bleek uitein delijk dat 9 stemmen vóór, 7 stemmen tegen (en 4 blanco) de winkelsluiting op zondagen waren. Het sluitingsuur zou wel gevonden kunnen worden. Het nu de bedoeling om ook bij de niet- georganiseerden eens te peilen hoe zij tegenover een en ander staan. (Van onze verslaggever) Met ingang van 1 maart is de heer J. P. de Regt uit Middel burg benoemd tot directeur van de Provinciale VVV in Zeeland. De nieuwe directeur is dertig jaar en geboortig uit Heinkenszand. Sedert acht jaar is hij in dienst van de Provinciale VVV, eerst als administrateur en later als waar nemend directeur. De benoeming van de heer De Regt is afgekomen op een buitengewone be stuursvergadering die zaterdag in Goes is gehouden. De mist was er overigens oorzaak van dat de officiële benoeming iets later plaatsvond dan in de bedoeling lag. De Zeeuwsch-Vlaamse bestuursleden konden namelijk de oversteek niet maken, waar door het vereiste quorum op de verga dering niet werd bereikt. Statutair moet dan binnen twee maanden een nieuwe vergadering worden belegd, waarop dan geen quorumbepaling van toepassing is. Staande de eerste vergadering werd een tweede vergadering uitgeschreven, die een half uur later begon IN OPBOUW Directeur De Regt, die in Goes het lyceum bezocht, ziet de provinciale V.V.V. als een organisatie in opbouw, die vol gens hem op de duur een bureau moet krijgen met een functionaris voor elk deel van Zeeland. Momenteel worden de werkzaamheden verricht door twee vrou welijke krachten, terwijl op korte ter. mijn nog een administrateur zal worden benoemd. De verwachtingen voor het komende zomerseizoen zijnn hoog gespannen. De prognose luidt, dat dit jaar voor meer dan vijftig miljoen gulden door toeristen in Zeeland zal worden binnengebracht. Het aantal overnachtingen zal over eni- Advertentie) Zierikzee AVOND FILMLIGA Woensdag a.s. draait voor de leden van de Filmliga in de Concertzaal-bioscoop de film „Muiterij op de Caine" onder re gie van Edward Dmytryk. Deze film heeft ook als toneelstuk overal ter wereld sterk de aandacht getrokken om zijn pro bleemstelling. De hoofdrollen worden ge speeld door de (overleden) karakterspe ler Humphrey Bogart. Van Johson en Fred. Macmurry. In het voorprogramma draait Joris Ivens de documentaire .Nieu we Aarde", die handelt over droogma king. Het is interessant op dit ogenblik een film van deze grootste en meest be wogen Nederlandse filmers te zien. Een andere film in het voorprogramma is de satire op de reclamefilms „The plain man's guide tot advertising". Dagblad voor Zeeland KANTOREN voor Zeeuwsch-Vlaanderen: Steenstraat 14, telefoon 2377, Hulsi voor Walcheren en Zuid-Beveland. Klokstraat 1. telefoon 6252 GOES Eerste redacteur Exploitatie- voor Zeelandinspectie Zeeland. F DE LIGT L. K. M DE JONG tel. 6252 Goes tel 2377 HULST Redacteuren voor Zeeuwsch'V laanderen. P. G. KUYPERS, tel. 2377 Hulst (privé 3327) W. WOLTERS. tel. 2377 Redacteur voor Walcheren: CH SCHETS, telefoon 3566 Vlissingen Ra VV beheerder voor Zuid-Beveland en Walcheren K. MENU tel 6252. Goes. Prijs voor losse advertenties, bestemd voor de editie Zeeland 0,18 per mm 1 mm ingezonden mededelingen 2Vs mm gewone advertenties. Bij contract aanzienlijke reductie. „Kleintjes": 3 regels of minder t 1,— elke regel meer 0,25 Als één regel gelden 23 letters en/of leestekens. Bij plaatsing ook in de Brabantse oplage resp. i 1,60 en 0,60. Bij 3 achtereenvolgende ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing half geld. Op PAROCHIE-AVOND 7 maart wordt in hotel Concordia weer een parochie-avond georganiseerd, ditmaal door de r.-k. Ontspanningsver eniging „Inter Nos", die daags daarna haar verjaardag viert. Op het programma staan o.m. een toneelstuk, gebracht door eigen krachten onder leiding van de heer D. Dokman en een verloting. De naam van het toneelstuk, een blijspel is „Bal let op de Boerderij" van Piet Moessin- kof f. Na afloop is er bal met -muziek van de „Shoe Town Jazz Band" uit Don gen. Bij de artikelsgewijze behandeling- van de Vlissingse gemeentebegroting voor 1964 vormde de n.v. Haven van Vlissin gen een belangrijk onderwerp van dis cussie. Het waren vooral de heren S. Joustra en W. Hamerlinck die kritische geluiden lieten lioren. Volgens de mening van de heer Joustra is de n.v., gebruik makend van haar monopoliepositie, zich op het terrein van het cargadoorswerk gaan begeven, hetgeen de in Vlissingen gevestigde shipbrokers veel nadeel be rokkent. De tarieven achtte hij te veel aan de Rotterdamse opgetrokken en daarom voor Vlissingen te hoog. Hierdoor ont staat het gevaar van een wanverhouding met de tarieven van kleine havens in de omgeving van Vlissingen. Hij noemde het geen toevalligheid dat dikwijls kleinere schepen deze havens voor laden en lossen boven Vlissingen prefereren. In plaats van Vlissingen-oost zag hij liever de naam Vlissingen-haven voor de in aanbouw zijnde haven in het Zuidsloe. De heer Hamerlinck onderstreepte de monopolie-positie van de n.v. t.a.v. de Vlissingse cargadoors. „Zij bewegen zich op een terrein waarvoor zij niet geschikt zijn," aldus de heer Hamerlinck. De ta rieven voor meren en ontmeren zijn on langs met 15 procent verhoogd. „Dit kan ongunstige gevolgen hebben vooral voor de kustvaart die Vlissingen aandoet,' waarschuwde dit KVP-raadslid. Op de goede weg Burgemeester mr. B. Kolff, begon zijn antwoord met de n.v. Haven van Vlissin- gen te prijzen. Het bedrijf, waarvan de gemeente Vlissingen een belangrijke aan deelhoudster is, heeft door gezond be heer en zelffinanciering een park van grote kranen aangeschaft. Daardoor is het gemakkelijker geworden ladende en lossende schepen te behandelen, hetgeen ook succes heeft gehad. Aldus de heer Kolff. Naar zijn mening was de n.v. op de goede weg. De afstand met de ta rieven van b.v. Rotterdam dienen nietj te groot te zijn, meende de voorzitter, die zei over een mogelijk misbruik van monopolie-positie door de n.v. van de sprekers gaarne nadere gegevens te zul len ontvangen. Noodklok „De Bouwen Ewoutschool is totaal uit gewoond. Deze omstandigheid werkt de primerend op de leerlingen," betoogde de heer J. Kempen, die voorts de mo gelijkheid van een 5-daagse schoolweek vroeg opnieuw te onderzoeken. Naar zijn mening is het oordeel van veeli schoolhoofden in de laatste twee jaar tent gunste van deze gedachte gewijzigd. Wet houder W. Poppe gaf toe dat de Bouwen Ewoutschool of geheel afgebroken moet worden of ingrijpend gerestaureerd. Geen van beide mogelijkheden kunnen op dit ogenblik worden verwezenlijkt. „Als niet spoedig maatregelen worden geno men zal de noodklok voor de openbare leeszaal moeten worden geluid. Ze wordt in haar bestaan bedreigd," waarschuwde de heer S. Joustra. Wethouder Poppe zei deze zorgen te delen. Doch door het rijk worden zeer hoge eisen gesteld. Zo zou de gemeente een jaarlijkse subsidie van f35.000 moeten opbrengen. Een suggestie van de heer I. Filius om de volkskredietbank op te heffen kon bij wethouder Ch. Gillisse-Verschage geen genade vinden. De heer W. v. Leeuwen sprak de wenselijkheid uit van een slui tende begroting van het internaat voor zeevaartscholieren. De heer Poppe deelde mee, dat besprekingen gaande zijn om de internaatsgelden op 1600 te brengen. Op vragen van de heer Hamerlinck deel de burgemeester Kolff mee, dat er dit jaar weer een showboat vanuit Vlissin gen. zal gaan varen. De gemeentelijke garantie voor daarvoor aan te gane leningen is aangevraagd. ge jaren meer dan vjjf miljoen bedragen, waarvan een kwart op Walcheren. Het aantal overnachtingen door Nederlanders zal daarbü sterker blijken te stijgen dan dat van buitenlanders. Aangaande de stilstand van Vlis singen als badplaats, waarover wij berichtten, zei de heer De Regt, dat deze gemeente met zijn unieke ligging en boulevard een geweldige toeristi sche betekenis kan hebben. Hij teken de daarbij aan, dat het aantal over nachtingen in Vlissingen geen bepa lende factor is bij de vraag of deze badplaats uit de gratie van toeristen is komen te liggen. „Vlissingen moet het meer hebben van het dagtoeris- me", zei de directeur van de Provin ciale V.V.V.die van mening was, dat door het kleine kampeerterrein en door gebrek aan een bungalowpark het aantal overnachtingen in Vlissin gen niet in grote mate kan stijgen. Overigens zag hij voor Vlissingen een grote toekomst als con.gresstad. Tot slot het voorlopige verlanglijstje van de heer De Regt: meer financiële steun van overheid en particulieren en een goede watersport- en hengel- folder. GROTE SCHOONMAAK Ook het gemeente-museum met al zijn hebben en houden en dat is nogal wat valt onder de nauurwet van de grote schoonmaak. De nieuwe conservator van het museum, de heer C. Postma die tot de ontdekking is gekomen dat deze wet vele jaren achtereen niet of nauwelijks doch zeker onvoldoende is nageleefd in net egmeentemuseum is de hulp gaan inroepen van de directice van de land- bouw-huishoudschool van de Z.L.M. Deze was direct te vinden voor zijn plan: de grote schoonmaak te laten verrichten als training voor een aantal leerlingen. En zo trokken deze week enkele dagen ach tereen een tiental struise tieners onder leiding van een van de leraressen, gewa pend met de bekende aanvalswapenen, naar de zolders van het stadhuis. Zij kre gen daar te maken met de schoonmaak van niet alledaagse zaken als fraai por selein. oud zilver, antieke kleding, his torische munten, tinnen gebruiksvoor werpen en wat er verder al n een mu seum te vinden is. Nu blinkt alles als een spiegel. Uiet te 'tegen verwonderen dat de burgemeester en de conservator in hun sas waren met deze goede hulp. De n.v. Wollenstoffenfabriek A. de Rooy en zonen gevestigd te Tilburg en het zusterbedrijf, de Eindhovense wollen stoffenfabriek E W.O.V.O. n.vc. te Eind hoven, beide werkend met ongeveer honderd man personeel, zullen binnen kort de produktie beëindigen. Lopende orders zullen worden afgewerkt. Aan het besluit van de directies liggen geen financiële moeilijkheden ten grondslag. De toekomstige mogelijkheden voor de bedrijven, die voornamelijk damesstoffen maken, achten zij echter weinig roos kleurig en zij zien een verdere daling van omzet en export in het verschiet. Het personeel is van het besluit van de directies in kennis gesteld. Ontslag is nog aan niemand verleend. Men wil het personeel geleidelijk laten afvloeien. Over een neuwe bestemming voor de gebouwen bestaat nog geen zekerheid. Het was voor Ovezande zondag een grote dag. Onder auspiciën van de koorkring van het dekenaat Middelburg werd op deze derde zondag van de vas ten de eerste korendag sinds 1958 ge houden. Enige honderden koorleden en andere bezoekers hadden zich tegen half twaalf naar de parochiekerk van O.L, Vrouw Tenhemelopneming bege ven, omd daar de plechtige hoogmis hij te wonen. Het ,,Pius X"-koor van Ovezande, dat met de organisatie van deze dag belast was, zong in deze hoogmis de vaste gezangen uit de „Missa Aeterna Chris- ti Munera" van Palestrina op verdien stelijke wijze onder directie van diri gent-organist A. v. d. Swaluw. De wis selende gezangen werden gezongen door de gezamenlijke koren, waarbij o.a. afvaardigingen waren uit Zierikzee, Tholen, Goes en diverse parochies. De algehele leiding bij dit gezamenlijk zin gen berustte bij kapelaan Rosen berg, dirigent van het Middelburgs koor. Na de hoogmis volgde voor de deel nemers en de genodigden een lunch in de Nijverheidsschool „St.-Agnes", waar na in de middaguren een repetitie in de kerk plaatsvond, waar men motetten van de Goede Week ging instuderen o.l.v. de heer Theunissen. Na een cause rie door pastoor Ign. de Sutter uit Bel gië volgde tot slot het lof in de paro chiekerk. A. L. (Advertentie) Veroverend fris... JtóWief ."verkrijgbaar- bij tfe kapper! In de ambachtsschool te Goes is zater dag een provinciale postzegeltentoon stelling gehouden, die georganiseerd werd door het rayon Zeeland van de interna tionale vereniging Philatelica. Even leek het er op of een aantal inzendingen uit Zeeuwsch-Vlaanderen op de tentoonstel ling zou gaan ontbreken. De mist hield de veerboten namelijk in de havens. De Zeeuwsch-Vlaamse inzenders hadden er echter graag een omweg via Antwerpen voor over om tóch in Goes aanwezig te zijn. Slechts één inzender met twee ka vels ontbrak. De tentoonstelling werd geopend door burgemeester mr. F. Huber van Goes, zelf een oud-verzamelaar. De wisselbeker werd veroverd door de heer B. van Tienhoven uit Goes met zijn inzending „Nederland le, 2e en 3e emissie". De heer Van Tienhoven ont ving bovendien een van de twee gou den medailles, die door Dagblad De Stem ter beschikking waren gesteld. Hij Gespannen aandacht voor de Zeeuwse postzegeltentoonstelling te Goes. kreeg deze medaille voor zijn bijzonder interessante inzending „Eofilatelie Ne derland". De tweede gouden medaille van Dagblad De Stem werd toegekend aan de heer C. Bal uit Goes voor zijn voor Zeeland toepasselijke inzending „Land- en tuinbouw". De drie gouden medailles, die door het hoofdbestuur van Philatelica ter beschik king werden gesteld, gingen naar de heer Van Tienhoven voor zijn eerder genoem de inzending „Nederland le, 2e en 3e emissie" de heer F. Murk uit Zierik zee voor zijn kavels „Nederland le en 2e emissie" en M. Moerland te Yerseke voor zijn inzending „Republiek Indone sië". Ongeveer duizend belangstellenden hebben de tentoonstelling gezien. (Van onze redacteur) De eerste grote industrie, die in principe had toegezegd zich in het zeehavengebied Zuidsloe te vestigen, heeft i.v.m. de prijsstij gingen, die haar investeringskos ten van vier op zes miljoen gul den hebben gebracht, bedenkin gen gemaakt. Het betreft hier de vestiging van Woolcombers, een wolkammerij. Woolcombers heeft haar vestiging van nadere faciliteiten afhankelijk verklaard. De vestiging van Woolcombers is daar door dubieus geworden. Psychologisch staat Woolcombers sterk, omdat ,zij de spits moet afbijten van de industrieves tiging van het Zuid-Sloe. Intussen heeft burgemeester, mr. F. Huber, van Goes, tijdens een vergadering van de afdeling Bevelanden van de kon. schippersvereniging Schuttevaer, waar van hij voorzitter is, gezegd, dat er op provinciaal niveau behoefte bestaat aan een discussie over de Sioehaven. Dit wordt echter stelselmatig uitgesteld, al dus mr. Huber. Volgens hem zijn er geen reële ideeën over het Sloe. Het grootste bezwaar is. dat de hele zaak onduidelijk ligt, aldus mr. Huber. In dit verband zei de heer Roose uit Goes, met de huidige aanpak voor ogen, niet te kun nen geloven in een ontwikkeling van het Sloe. J.P. de Regt, die benoemd is tot directeur van de provinciale VVV Zeeland. (Van onze verslaggever) Tot en met 17 maart wordt in boekhui, del Van Geyt aan de Steenstraat in Hulst een expositie van werken van de kunst schilder Dirk Baksteen gehouden. Ten toongesteld zijn 21 etsen, 2 aquarellen en 5 olieverfschilderüen, die de moeite van het bewonderen zeker waard zijn. Dirk Baksteen werd in 1886 in Rotter dam geboren. Hij studeerde aan de Rot terdamse Academie en werkte daar enige tijd voor hij naar België vertrok om daar in Achterbosch negen jaar sa men te werken met de Belgische kunste naar Jacob Smits. Dirk Baksteen legt, evenals trouwens Smits een grote voor keur voor landschappen'en landelijke „ta. ferelen" aan de dag. Dat bewijst de ex positie, die in Hulst wordt gehouden. Op 10 april zal op dezelfde plaats een tentoonstelling van werken van de Vla ming Staf van Elzen worden ingericht. Er staan ook nog enkele andere exposi ties op het programma. VERKEERSEXAMENS Voor de verkeersexamens aan de Ge meentelijke Opleidingsschool voor Kleu terleidsters te Middelburg zijn de vol gende leerlingen geslaagd: Sarina Brak man, Terneuzen, Hanneke Dingemanse, Terneuzen, Linda Eiff, Kortgene, Ina Gabrielse. Westkapelle, Carla van Hens- bergen, Goes, Marijke van der Hout, Vlissingen, Anpie Jansens, Groede, Nel- leke de Jonge, Goes, Magda Kamer mans, Vlissingen, Jannie Kievit, Goes, Corrie Kik, Wolfaartsdijk, Addy de Leeuw, Biezelinge, Marijke Leliaert, Aardenburg, Conny Lippens, Aarden burg. Milja Lybaart, Biervliet, Maatje Meerman, Arnemuiden, Marianne de Meurichy, Vlissingen, Willy Nijssen, Vlissingen, Janiki Mohammad Sjah Vlissingen, Elly Plasschaert, Sluis, An* nemarie Priemis, Noordwelle, Nel Be* meyn, Goes, Elly Scherpenisse, Koude- kerke, Elly Versloot, Terneuzen, Ella Vos, Middelburg. Mieke Wolthers, Mid delburg, Jeannètte van Wijckhuijse. Kloetinge, 6 leerlingen werden afgewe zen. Morgen, dinsdag 3 maart, gelden voor de provincie Zeeland de volgende hoog waterstanden: Hansweert 6.04 en 18.25 uur; Terneuzen 5.23 en 17.45 uur; Vlis singen 4.53 en 17.16 uur; Wemeldinge 6.45 en 19.05 uur. MIDDELBURG City 20 u. De dodenlijst van A.M., 14 j. GOES Grand 20 uur De wet van het zwaard, 14 jaar DE KLINGE Cinema van Dijck 19.30 uur Spartacus TERNEUZEN Luxor 20 uur De laatste aanval, 14 HULST Bioscoopgebouw 20 uur De koningin van de Nijl, 14 j. ZUIDDORPE M. de Cock 19 uur Huishoudelijke voor lichting SAS VAN GENT Olympia 20 uur Meisjes langs de weg TERNEUZEN Luxor 20 uur De laatste aanval, 14 i-A ugfft ESSSPS Naar verluidt bestaat er ee kans, dat woensdag 18 maar Eurovisie een rechtstreekse t< portage zal worden gegeven va ning van de Bernhardtunnel verkeer. Zoals bekend werd een speciale reportage de ki indruk gegeven van de doorbc dit gigantische tunnelproject D van de tunnel zal met bijzonde njsneden gepaard gaan.

de Stem | 1964 | | pagina 2