Herman Teirlinck 85 Caritas-geweld overstroomde de wereld OOFD Zeeuws varkensstamboek en kwaliteitsverbetering FRANKRIJK ONTWAAKTE verdrijft verkoudheid radicaal Dames van PUSH staan er niet zo goed voor R KOPER STERS Dubbel-portret van groot Vlaming Abbé Pierre begon zijn actie via radio-quü De Sociëteit Emmaüs (ENAAR SISTENT 1 Nieuwe Hanro modellen bij Hendriksen Huideprijzen verhoogd atiebureau j olkmaars '-TERESIA 21 i/SLi Terneuzense bejaarden brachten een bezoek aan Gentse Opera Zeg het met bloemen EXAMENS Slappe handel Heren Dames 20 UW TEL. 01177-251 te Aartleiibiirg :waardig. mtacten oruitzicht worden J i land rdevolle verbinding tussen onze effec- ons bedrijf. *elapparatuur voor -ming en air-condi- een uiterst interes voor hen die zich n inzetten. htige ontwikkeling een onderneming ame medewerkers iingskansen vinden. tn leeftijd, opleiding A. NV RTWEG 3 50-94 59 55 r het BREDA of schriftelijk tl adres. DNNEWIJZER, waar meisjes van 1421 iemand niet jonger iring in het werken het bezit van het :rming A en B. lichtingen en opgave iten aan de Algemeen 's-Gravendijkwal 122, 5 DORDRECHT oor het diploma Zie- vooropleiding 1 april sur met een Ulo- of 64 18 jaar. jktober 1964, waarvan 1964 zal aanvangen, iwassing, een eerste ng en reiskostenver- iO en 4 pet. vakantie- naandsalaris 159,58 elijk voor het eerste, iploma bedraagt het ~~i tot 551,70 netto en gaarne verstrekt r. F. G. de Veer, Ban- g tussen 11 en 12 uur. DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 29 FEBRUARI 1964 EEN PORTRET van deze Brusselaar onder de Vlaamse schrijvers, Her man Teirlinck, die deze week zijn vijfentachtigste verjaardag gaat vieren? Er zijn twee portretten van hem. Vooreerst het portret van zijn uiterlijke verschijning: verfijnd- aristocratisch, met een glad-hoog voorhoofd, waarin gedachten een grote bewegingsruimte vinden, precieus en precies naar achteren- gestreken haren, een brede, sub- tiel-zinnelijke mond, een scherpe neus die weinig in het leven kan ontgaan en kleine, achter brille- glazen glinsterende oogjes, die sa men met de steeds aanwezige mysterieuze glimlach voortdurend doen vermoeden dat zij de schijn dóór hebben. Zelfs met iets als leedvermaak dóór hebben. TRUANT HIJ veracht de schijn, waar- tegenover hy de moed der waarheid plaatst. En dan is er nog het .Zelf portret" (onlangs in de Marnix-pockets verschenen) waarmee hij zijn vijfen zeventigste verjaardag vierde. Een literair waagstuk, waarin hij, als biech teling, zoals hijzelf zegde, zij het ver scholen achter de willekeur van een stadse en barokke maskerade-werke lijkheid, zijn authentiek wezen volledig blootlegde en omwoelde. MAAR GEEN van deze beide portret ten is volledig zonder die andere werkelijkheden van een gunstige af komst en van een gelukkige tijdspe riode. Herman Teirlincks vader, Isi- door, was behalve leraar Nederlandse Taal- en Letterkunde, een enthousiaste strijder. Met realistische novellen, schetsen, gedichten en toneelstukken alsmede met studies over de taal- en volkskunde trachtte hij op zijn manier mede te werken aan Vlaanderens Herwording". Hij hielp als 't ware de Vlaamse Jongerenbeweging van „Van Nu en Straks" voorbereiden en inlei den. Bovendien juist in de jaren dat de literaire, van de vader geërfde, enthousiaste activiteit van Herman Teirlinck begon los te komen, beleefde Vlaanderen literair en artistiek gespro ken een bloei, die ronduit overweldi gend was. Want op het moment dat hij zijn eerste „Verzen" publiceerde en de Vlaamse literatuur voor het eerst echt en groots en bewust gestalte kreeg onder de geharnaste geest, het strakke denken van de hoogleraar'August Ver- meylen, sprongen aan alle kanten en in alle richtingen de bloemen en heesters en bomen der poëzie en van de roman in volle bloei. Met de fijngeslepen taal- poëzie van de Parnasser Polydoor de Mont, met de naturalistische stijl van Cyriel Buyse, de volmenselijke katho lieke poëzie van de Vlaanderen-strijder Prosper van Langendonck, met het na- turalistisch-sociale proza van Emma nuel de Bour, het fijne detailproza van conservator Maurits Sabbe, de fors- gebouwde en groots-beeldende lyriek van de reus Cyriel VerSchaeve, het ge ciseleerde werk van Toussaint van Boelaere, de etherische poëzie van Omer de Laey, het religieus volkse oeuvre van Fleerackers en van Tiche len, de rijke en rijpe kennis van de heraut Jules Persijn, de wee-arme po- ezie van Karei van de Woestijne, de plastische, weelderige verzen van de renaissancist Karei van den Oever en, last but not least, de veiïge, gezond- realistische plattelandsroman van de (Advertentie) HOFLEVERANCIER Uit Zwitserland is de nieuwe voorjaarscollectie japonnen en deux-pièces gearriveerd. Stoffen van de befaamde Hanro kwaliteit in nieuwe voorjaarskleuren, met Zwitsers vakmanschap verwerkt tot verfijnde modellen. Hendriksen nodigt n graag uit de Hanro collectie te komen zien. GROTE MARKT BREDA (Advertentie) pasteibakker Stijn Streuvels, die velen in zijn adem en in zijn visie mee sleepte. Ook Herman Teirlinck die zich aan Streuvels' toenmalige oeuvre (Zon netij, Zomerland. Dodendans, Minne handel) honger en dorst at en dronk. T^CHTER NIET lang bleef Teirlinck J-J Streuvels' weg gaan. Waar zovelen zo enthousiast zovele wegen openden, daar zocht ook de jonge Brusselaar zijn eigen weg. De weg van een vrije en rijke verbeelding, van de kunst ener subtiele schakering en vooral de kunst van een even rijke als precieze taalbe handeling. Misschien wat barok, wat oppervlakkig en wat sensueel. Maar dat waren dan de eigen tonaliteiten van de woord-schilderijen, die hij in zo rijke mate aan land. grootstad, ver beelding en mens wijdde. De vreugde van het schrijven, het plezier van te leven, wat spot voor al 't andere, met dit enthousiasme stimuleerde hij vele jaren lang het ene na het andere Vlaamse tijdschrift, stimuleerde hij ook jaren lang het toneelleven, waar in hij experimenteel naar vernieuwing zocht, naar verruiming en verfrissing, met medewerking van alle kunsten (film) en met een groter accent op de verbeelding. ZIJN TONEEL en zijn latere, meer vitalistische romans lieten niet na ook in Nederland indruk te maken. En het was niet op de laatste plaats zijn sonore woordkunst, zijn zuiver en beel dend taalvermogen dat bewondering vond In Nederland, waar de studenten hem lustrumspelen lieten schrijven (Torenspel, het A-Z spel), en in België, waar hij in verschillende officiële functies geroepen werd: als privé- raadsheer voor kunst en wetenschap bij koning Leopold III, als leraar Ne derlands bij de Belgische Koninklijke Prinsen, als Kunstadviseur bij het mi nisterie van Openbaar Onderwijs Het waren functies, waarin zijn portret zo juist past: verfijnd-aristocratisch, de waarheid verkiezend boven de schijn, en bijna cynisch afrekenend met zijn eigen geweten. L. M. enbestel tijdig! In het kader van de actie ./Wie doet wat", die in de winter van 1962-1963 door Pol van de Velde voor de Vlaam se televisie werd ontketend en die door velen in België nog wordt voortgezet, hebben behalve ongeveer 150 bejaarden uit het Gentse, honderd Terneuzense bejaarden een bezoek kunnen brengen aan de Koninklijke Opera te Gent. Vele Terneuzense bejaarden kwamen voor de eerste keer in hun leven in een operagebouw. Zij hebben met veel- ple zier gekeken naar de opvoering van „Het dorp zonder klok", een zangspel in drie bedrijven van Eduard Künneke en waarin Edgard de Pont, in een bij zonder geslaagde creatie van Vader Be- nedikt, de zeer sympathieke pastoor, triomfen vierde. De heer de Pint her denkt dit jaar zijn vijfenzeventigste ge boortedag en het feit dat hij al meer dan een halve eeuw op de planken staat. Pol van de Velde huldigde hem om zijn menselijkheid en noemde hem de groot ste Vlaamse acteur van deze tijd. Edgard de Pont werd op waardige wijze gese condeerd door Simonne van Parijs, Lia Rottier, Arthur Hoogveld, Jules de Mulder en vele anderen. Zelden zal het gezelschap een zo dankbaar publiek heb bel/ gehad als deze 250 bejaarden. Vele malen klonk een applaus en aan het T.H. DELFT Geslaagd voor werktuigkundig inge nieur E. W. Wondergem (Vlissingen). (Van onze correspondent) De resultaten en de vorderingen van de geregistreerde varkensfokkerij in de provincie Zeeland zyn in de donderdag morgen in het Landbouwcentrum te Goes gehouden algemene vergadering van het varkensstamboek voor Zeeland uitvoerig belicht. In zijn openingswoord wees de voorzitter, de heer P. Dingemanse, op de noodzakelijkheid van de kwaliteits verbetering en de zeer goede bedryfsuit- komsten in financieel opzicht de laatste tijd. In verhouding tot het aantal bedrijven in Zeeland waar varkens gehouden wor den is het ledental van het stamboek ge ring. aldus de secretaris, de heer J. H. Terkeurs in zijn jaaroverzicht. Volgens de mei-inventarisatie 1963 worden op 3319 landbouwbedrijven in Zeeland var kens gehouden, waarvan nauwelijks tien procent bij het stamboek is aangesloten. Meer inzicht voor het streven alsook voor de resultaten van het stamboek- werk zou nuttig zijn, aldus de secretaris. Temeer omdat het stamboek de enige instelling is die bezig is met de opvoe ring van de gebruikswaarde van de var kensstapel. Bij de bestuursverkiezing werd voor Uo«0lweT»"^Duiveland in plaats van de ïhn n» J s Moelker, die zich wegens ■teinl S t leeftÜd niet herkiesbaar W heer i v' d Hoek gekozen, voor Tholen en St.-Philipsland werd in JarnhanSEi ae<T L- van Sluis te Anna Jacobapolder dc heer G. Noorthoek te Anna Jacobapolder benoemd terwijl de heer W. de Buck te Colijnsplaat voor Noord-Beveland werd herkozen. De jaar lijkse provinciale fokvarkensdag, die de laatste jaren in samenwerking met het schapenstamboek werd gehouden, werd voor 1964 vastgesteld op 4 september. Voorts werden mededelingen gedaan om trent de op 25 september te Den Bosch te houden tentoonstelling. Vanuit het werkgebied van het varkensstamboek voor Zeeland mogen zeventien fokzeugen eventueel weer worden ingezonden, waarvan twee groepen, 1 estaande uit resp. zes en vier dieren, mogen worden geformeerd. Na afhandeling van het huis houdelijk gedeelte verrichtte ingenieur W. L. Harmsen, rijksveeteeltconsulent, de prijsuitreiking van de in september ge houden provinciale fokdag. In aansluiting op de algemene verga dering werd om 2 uur een fokkerijvoor- lichtingsmiddag gehouden, eveneens in het landbouwcentrum te Goes. Deze goed bezochte voorlichtingsbijeenkomst had tot doel een beeld te geven van de ge wenste fokrichting i..vm. de sterk toene mende vraag naar varkens rr.et gunstige vlees-vetverhouding. In een korte pro bleemstelling belichtte ir. Harmsen de factoren die van invloed zijn op de fi nanciële resultaten. Hierop aansluitend gaf de heer J. H. Holsbrink, hoofdinge nieur voor het varkensstamboek voor Overijssel, zijn zienswijze omtrent de fokrichting en de gebruikelijke methoden voor opvoering van het kwaliteitspeil van de varkensstapel. Ir. Y. Kroes, di recteur van het centraal bureau voor de varkensfokkerij voor Nederland te Utrecht, wees in zijn samenvatting der inleidingen op een doelmatige methode van houden en verzorgen van de var kensstapel. einde werd het een ware ovatie, waar aan geen einde scheen te komen. De bejaarden werden ontvangen in de Rotonde van het operagebouw, waar hen ook verversingen werden aangeboden. Na het tweede bedrijf, waarin vele en hartelijke dankwoorden werden gespro ken o.a. door Hélène Maréchal, één van de belangrijkste actrices van de Minard- schouwburg uit vervlogen jaren, kregen de bejaarden, een omvangrijk levens middelenpakket en een waardebon. (Van onze medewerker) De toestand op de inlandse huidenmarkt heeft de laatste week nogal enige ver andering ondergaan. Vraagprijzen werden voor de meeste huidensoorten verhoogd, voor de meeste huidesoorten verhoogd, vorige week werden in de meeste geval len niet geaccepteerd. Het blijkt, dat de voorraden over het algemeen lager zijn dan normaal. De reden hiervan blijkt te zyn, dat er beduidend minder wordt ge slacht, wegens de dure vleesprijzen. De zaken bleven door deze prijsomme- keer aan de krappe kant, daar kopers de verdere ontwikkeling nog even onder ogen zien. Echter, om de produktie nor maal te laten doorgaan zal er op korte termijn gekocht moeten worden daar de werkvoorraden bij de looierijen niet groot blijken te zijn. Een gunstig geluid kunnen we laten horen van de schoenherstellersbranche. De laatste veertien dagen is er aanmer kelijk meer aanbod van herstelwerk, wat de branchegenoten in deze sector weer hoopvoller stemt voor de toekomst. De ledermarkt handhaaft zich wat de prijzen betreft. Er is vraag naar de diver se soorten overleer, al naar de behoefte, die de schoenindustrie thans bij minder grote drukte tussen twee seizoenen kent. De zoolleermarkt is vrij kalm voor crou- pons. Liezen blijven goed gevraagd aan vaste prijzen. Van de lederwarenindustrie zijn geen bijzondere dingen te melden. Iets meer drukte wordt verwacht voor reisartikelen, waarvoor bevoorrading voor het aan staande verkoopseizoen plaatsheeft. In de schoenwinkels is de verkoop over het geheel kalm, met nu en dan een be tere verkoopdag. Van de schoenindustrie is weinig nieuws, over het geheel is de gang van zaken iets kalmer. Een euvel, waarover men nogal hoort klagen, zijii de vrij langzame betalingen. (Eigen buitenlandse dienst) Qjinds vijf jaar slooft Abbé Pierre zich uit om een stroom van naas- tenliefde los te slaan bij zijn medeburgers ten gunste van armen en misdeelden, wier aantal beschamend blijft in onze „eeuw van ooruitgang en weelde". Hij heeft van alles geprobeerd. Zijn actie wil niet vlotten. Opeens herinnert hij zich de radiouitzending „Quitte ou double", een spel van vraag en antwoord met kans op grote winst, 's Anderendaags heeft een dergelijke uitzending plaats. Hij presenteert zich aan de directie van het spel. „Waarover wilt u ondervraagd worden?" „Dat is me hetzelfde. Misschien over de actualiteit". De mensen in de zaal kijken medelijdend op naar de magere, arm ge klede, ziekelijke priester. Abbé Pierre kennen zij niet. Van zijn actie voor de armen weten zij niets. Abbé Pierre voelt, dat hier zijn kans ligt. Miljoenen mensen zullen straks zijn naam kennen, en dit interesseert hein veel meer, zijn strijd voor de misdeelden. Zullen er, dank zij de microfoon, eindelijk grote dingen mogelijk worden voor zijn geliefde armen?! bouw van 12.000 noodwoningen. Abbé Pierre kocht, in de Rue de La- Bourdonnais te Parijs een groot ge bouw. In de vertrekken installeerde hij de secretaressen, typisten, boekhouders en ander personeel van de bouwver eniging. welke hij intussen had opge richt. Het souterrain richtte hij in als verblijf voor honderdvijftig daklozen: een keuken, slaap- en eetzalen en dou ches. A bbé Pierre won die avond 256.000 francs. Een mooie som, welke hij met veel dank in ontvangst nam. Nog dankbaarder was hij voor de mogelijk heid, welke hem die avond geboden werd om zijn S.O.S. door de ether in de kamers en in de harten van de luiste raars te doen doordringen. „U vraagt zich af, waarom ik, priester, vanavond hier ben? Samen met misdeelden probeer ik hen te helpen, die in krotten wonen. Gij, die vanuit uw verwarmde kamer naar mij luistert, hoeveel gaat u ons geven om ons in staat te stellen een dak te geven aan hen, die er geer/ hebben?" Dit was het eerste contact, 10 jaar geleden, van Abbé Pierre met miljoe nen zijner medeburgers. De winter van 1954 was een zeer koude winter. Arme mensen vroren dood, omdat zij niet genoeg beschutting hadden tegen de grote koude. De kranten meldden der gelijke feiten elke dag. Iedereen wist het, maar bijna iedereen deed alsof hij het niet wist. „Ben ik mijns broeders hoeder?" De eerste openbare kreet van Abbé Pierre bracht de gemoederen in bewe ging. 't Was alsof heel Frankrijk opeens ontwaakte. Een buitengewoon solidari teitsgevoel doorliep het ganse land. Men was er zich opeer/s van bewust, dat er een „armoedeschandaal" bestond. Post wissels arriveerden van alle kanten, grote en kleine, gaven van rijken en ook penningen van armen, die ondanks hun armoede, toch nog iets kwijt wilden voor nog armeren. De ziekelijke Abbé Pierre, oud-ver zetsstrijder, oud-afgevaardigde, was na een paar dagen algemeen bekend als de sympathieke apostel der dak lozen en misdeelden. Rijke mensen stelden hun woning ter beschikking om er de gaven? te deponeren, welke van overal toestroomden: meubels, kleren, dekens, levensmiddelen en geld, veel geld, zoveel geld, dat het met een vrachtwagen gehaald moest worden bij de Posterijen! Studenten boden aan te helpen: zij openden de 300.000 brieven, welke elke week besteld werden, 50.000 per dag! De enveloppen legden zij ter zijde, het geld, de postwissels en de cheques wier pen zij in een badkuip, 's Avonds wer den verschillende badkuipen geld naar de bank gebracht. Gemiddeld ontving Abbé Pierre, na zijn S.O.S. aan de radio, vijfentwintig miljoen francs per dag, een half miljard in drie weken! Daarna bleef de publieke belangstel ling voortduren. Doch deze belangstel ling kon, begrijpelijk niet als bij tover slag de woningnood oplossen. Wel kreeg de nieuwbouw er eer/ ferme stoot door, vooral wat betrof de bouw van rationele familiewoningen. Ook voteer de het parlement een wet, volgens wel ke het huuropzeggen in de winter ver boden is. De regering ging een lening aan van één miljard francs voorde ^ot nu toe heeft de „Sociëteit Em maüs" vijfduizend woningen ge bouwd in groot-Parijs. Zorgen voor een woning van daklozen was echter maar één kant van het probleem, waarvoor Abbé Pierre een oplossing zocht: de reclassering van zyn „afgedreven" mensen. Momenteel bestaan in Frankrijk vijf tien Emmaüs-communiteiten, welke ze venhonderd mannen groeperen. Ook bestaat er een vrouwelijke communiteit. De communiteit geeft aan iedereen een klein zakgeld voor persoonlijke onkos ten. De leden verdiener/ hun kost en inwoning als vodden- en oudijzerrapers. Zij zijn zelf verantwoordelijk voor de goede loop van de communiteit. De winst, welke overblijft na betaling van de rekeningen van de communiteit, ge ven zij aan mensen, die armer zijn dan zijzelf. De Emmaüscommuniteiten hebben zich de laatste jaren uitgebreid tot het buitenland. Zo besaan er vier commu niteiten in België, één in Zwitserland, vijf in Canada, twee in Chili, twee in Peru, zever/ in Argentinië, vier in Japan en één in Libanon. De jarenlang door Abbé Pierre ge droomde stroom van naastenliefde ver breidt zich- nu al breder en steeds die per over de wereld. Verschillende ma len dreigde Abbé Pierre het slachtoffer te worden van het door hem losgesla gen „caritasgeweld". Zijn ziekelijke gestel werd nog zieker en zwakker. De dokters schreven hem verschillende ke ren rust voor, eer/ complete rust. Zij verboden hem zijn uitsloverij en zijn ongeregeld leven op straffe van een vroege dood. Maar Abbé Pierre kan en wil niet rusten zolang hij daklozen, mis deelden en onderontwikkelden tegen genkomt. De dood is hem familiair. Gedurende de bezetting en vooral als verzetsstrijder is de dood heel vaak tot kort bij hem geweest. Abbé Pierre is de zoon van een zeer rijke familie van zijdefabrikanten. Toen hij achttien was, verzaakte hij aan zijn erfenis, een erfenis, welke in staat was hem een? onbezorgd leven te verze keren op geldelijk gebied. Hij deelde zijn part uit aan de armen. Daarna vroeg hij om toelating in een semina rie. Hij werd priester. Gedurende de oorlog sloot hij zich aan bij de verzetsstrijders. Na de bevrij ding werd hij gekozen tot afgevaar- coldrex digde in het parlement, 's Nachts be zocht hij de armen of trachtte daklozen op te sporen. Zijn salaris van afgevaar digde ging bijna in zijn geheel naar de misdeelden. Voor zichzelf hield hij slechts het nodige geld voor eigen on derhoud, juist genoeg om niet van honger te sterven. In juli '63 werd hij juist op 't nippertje gered van een brandend Argentijns schip Hij was op weg naar de misdeelden van Buenos Aires. Nu, na tien jaar, gaat Abbé Pierre, Apostel van de Naastenliefde, Vader der Misdeelden en der Daklozen, ruste loos door met de Caritas te preken over de gehele wereld. Hij zal pas rusten als er geer/ armen meer zijn en geen dak lozen Maar steeds zullen er armen zijn, misdeelden en daklozen. (Van onze hockeymedewerker) De speling van het noodlot (wedstrijdpro- granima) is dat de staartclubs zondag over de gehele lijn weinig kans zullen krijgen om tot enige verbetering van hun moeilijke posities te komen. De kortstondige regering van koning vorst was juist voldoende om liet wedstrijdprogram ma van vorige week in zijn geheel af te gelas ten, waardoor ook nu de kans bijzonder klein is dat de eerste kampioen zich zal komen mel den. Niettemin staat de hockey-enthousiastcn een attractieve wedstrijddag te wachten. De strijd tussen twee clubs, n.l. M.O.P. en Breda, die koploper „Venlo" bedrei gen, vindt in 's-Hertogenbosch plaats. Een zeer belangrijke strijd, omdat beide clubs door het incasseren van een neder laag vrijwel uitgeschakeld worden voor de verovering van de kampioenstitel. Het eerste treffen tussen beide ploe gen eindigde in een kleine zege voor de Bosschenaren, die op eigen bodem zeer lastige tegenstanders zijn. Hoewel het Bredase elftal momenteel een sterk'ge- heel vormt, menen we toch. dat de zege wederom bij M.O.P. zal belanden. Venlo moet op bezoek bij Tilburg en zal, ondanks de felle tegenstand welke het van de Tilpurgenaren zal ontmoeten, beide winstpunten veroveren. Hekkeslui- ter M.E.P. moet in de lichtstad met E.M.H.C. duelleren, wat een te zware op gaaf voor de gasten wordt. Keep Fit kruist de sticks op eigen bodem met H.T.C.C. en kan de volle buit voor zich opeisen. En dan wordt de positie van M."E.P. vrijwel hopeloos! PROMOTIEKLAS A Langzaam maar zeker stevent Eindho ven op de kampioenstitel af. m.a.w. er zal van stadgenoot H.T.C.C. II worden gewonnen. Push krijgt H.M.H.C op be zoek en moet beide winstpunten op deze tegenstander kunnen veroveren. Breda II, nog steeds niet zonder degradatiezor- gen, kan deze van zich fschudden als er in eigen omgeving over M.O.P II ge zegevierd wordt. Hekkesluiter Hopbel zal zijn moeilijke positie in de wedstrijd te gen het bezoekende H.U.A.C. niet kunnen verbeteren. Koploper 's-HertogenDosch krijgt Push II op bezoek. De uitslag zal de Bossche naren weer een stapje dichter bij de kampioenstitel brengen. Zwart Wit zal zich op eigen bodem niet door Geel zwart laten verrassen. M.O.P. Ill is in de strijd tegen het bezoekende Rapidity zeker niet kansloos, hetgeen zou beteke nen, dat Geel Zwart op de laatste plaats belandt. Forward kan ziin bezoek aan Eindhoven II succesvol afsluiten. IE KLAS Indien de voortekenen niet bedriegen wordt het een sombere dag voor Push. De groen-witten moeten n.l. op bezoek hij 's-Hertogenboscli en zullen ongetwijfeld daar beide winstpunten moeten achterla ten. Bovendien is het lang niet uitgesloten, dat M.O.P. en Breda in Brabants hoofd stad een verdeling der punten overeen komen, hetgeen een onaangename ver rassing voor Push zal betekenen. Veel wijziging in de kop van de ranglijst valt er niet te verwachten, omdat de plaatse lijke ontmoetingen E.M.H.C.-Oranje Zwart en Were Di-Forward in het voor deel der gastvrouwen zullen eindigen. Het overige programma luidt: HEREN, 2e klas AForward II-Were Di (2), Warande-M'burg (1), Push III- Tilburg II (3>. H.O.C.O.-Zw. Wit II (1). 2e klas B: M.O.P. II-Nuenen (1), Ra pidity II-Raeing (3), Liberty-'s-Bosch II (3). Or. Zwart II-E.M.H.C. III (2>. 3e klas A: Rapide-Tempo (11, Breda III-Waalwijk (11, Felikaan-Tilburg III (3), D.E.S.-Zw. Wit IV (1). 3e klas B: Were Di II-D.V.S. (3), Push IV-Breda IV (3), M.E.P. II-'s-Bosch III (3), Zw. Wit III-Hopbel II 2 4c klas A: Forward IH-Tempo II (1), Warande II-M'burg II (3) Push V-Til- burg VI (2). 4e klas B: Forward IV-Were Di III (2) Breda V-Tilburg V (2), 's-Boseh V-Til- burg IV <21, H.O.C.O. II-Liberty II (11. DAMES, Promotieklas A: Were Di II- Uden (2), Racing-Breda II (1), H.T.C C- Push II (1), H.U.A.C.-M.E.P. (11. Promotieklas B. Keep Fit-V. Girls (11 Waalwijk-Rapidity (21, Tilburg-D.E.S. (11, E.M.H.C. Il-Or. Zwart II (1) 2e klas A: Forward II-Were Di ill (31 Tilburg II-M.O.P. II (31. Pelikaan- 's-Bosch II (2). H.O.C.O.-Waalwijk II (11 2e klas B: D.V.S.-Nuenen (21. Rapidi ty II-M.O.P. III (1), Liberty-Oirschot (3) Hopbel-E.M.H.C. III (11. 3c klas A: Rapide-Tempo (1). Push III -Tilburg III (11, Warande-Liberty II (1). 3e klas B: Forward III-K. Fit II <2> Push IV-M.O.P. IV (11, 's-Bosch IV-HT C.C. II (1), D.E.S. II-Push V (3).

de Stem | 1964 | | pagina 27